karbon - en to fa translation catalogue (46 entries)

note: i18n: ectx: Menu (object_order)
en: &Order
fa: &ترتیب‌

note: i18n: ectx: Menu (object_align)
en: &Align
fa: &تراز کردن‌

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fa: &پرونده‌

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fa: &ویرایش‌

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fa: &نما‌

note: i18n: ectx: Menu (object)
en: &Object
fa: &شیء‌

note: i18n: ectx: Menu (object_distribute)
en: &Distribute
fa: &توزیع‌

note: i18n: ectx: Menu (path)
en: &Path
fa: &مسیر‌

note: i18n: ectx: Menu (effects)
en: Effe&cts
fa: &جلوه‌ها‌‌

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fa: &تنظیمات‌

note: i18n: ectx: ToolBar (object_toolbar)
en: Object
fa: شیء

note: i18n: ectx: ToolBar (align_toolbar)
en: Align
fa: تراز کردن

note: i18n: ectx: ToolBar (Effects)
en: Effects
fa: اثرات

en: &Flatten Path...
fa: &مسطح کردن مسیر...‌

en: Properties
fa: ویژگیها

en: Flatness:
fa: مسطح بودن:

en: &Refine Path...
fa: &پالایش مسیر‌...

en: Refine Path
fa: پالایش مسیر

en: &Round Corners...
fa: گوشه‌های &گرد...

en: Round Corners
fa: گوشه‌های گرد

en: Radius:
fa: شعاع:

en: &Whirl/Pinch...
fa: &چرخش/پیچاندن...‌

en: Whirl Pinch
fa: چرخش پیچاندن

en: Angle:
fa: زاویه:

en: Pinch:
fa: پیچاندن:

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Interface
fa: واسط

en: Misc
fa: متفرقه

en: Grid
fa: توری

en: Document Settings
fa: تنظیمات سند

en: &Import Graphic...
fa: &واردات نگاره...

en: D&elete
fa: &حذف‌

en: Distribute Center (Horizontal)
fa: توزیع مرکز )افقی(

en: Distribute Gaps (Horizontal)
fa: توزیع شکافها )افقی(

en: Distribute Left Borders
fa: توزیع لبه‌های چپ

en: Distribute Right Borders
fa: توزیع لبه‌های راست

en: Distribute Center (Vertical)
fa: توزیع مرکز )عمودی(

en: Distribute Gaps (Vertical)
fa: توزیع شکافها )عمودی(

en: Distribute Bottom Borders
fa: توزیع لبه‌های پایینی

en: Distribute Top Borders
fa: توزیع لبه‌های بالایی

en: &Close Path
fa: &بستن مسیر‌

en: Com&bine Path
fa: &ترکیب مسیر‌

en: Se&parate Path
fa: &جدا کردن مسیر‌

en: Unite Paths
fa: جمع کردن مسیرها

en: Number of recent files:
fa: تعداد پرونده‌های جدید:

en: Palette font size:
fa: اندازه قلم پالت:
