katekonsoleplugin - en to el translation catalogue (32 entries)

en: You do not have enough karma to access a shell or terminal emulation
el: Δεν έχετε αρκετά δικαιώματα για πρόσβαση σε ένα κέλυφος ή εξομοίωση τερματικού

en: Terminal Panel
el: Πίνακας τερματικού

en: Kate Terminal
el: Τερματικό Kate

[ctx: @action]
en: &Pipe to Terminal
el: &Ανακατεύθυνση προς το τερματικό

[ctx: @action]
en: S&ynchronize Terminal with Current Document
el: Σ&υγχρονισμός τερματικού με το τρέχον έγγραφο

[ctx: @action]
en: Run Current Document
el: Εκτέλεση τρέχοντος εγγράφου

[ctx: @action]
en: S&how Terminal Panel
el: Εμφάνισ&η πίνακα τερματικού

[ctx: @action]
en: &Focus Terminal Panel
el: &Εστίαση πίνακα τερματικού

en: Do you really want to pipe the text to the console? This will execute any contained commands with your user rights.
el: Θέλετε πραγματικά να κατευθύνετε το κείμενο προς την κονσόλα; Αυτό θα εκτελέσει οποιαδήποτε περιεχόμενη εντολή με τα δικαιώματα του δικού σας χρήστη.

en: Pipe to Terminal?
el: Ανακατεύθυνση προς το τερματικό;

en: Pipe to Terminal
el: Ανακατεύθυνση προς το τερματικό

en: Sorry, cannot cd into '%1'
el: Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να εκτελέσετε cd μέσα στο '%1'

en: Not a local file: '%1'
el: Δεν είναι τοπικό αρχείο: '%1'

en: Do you really want to Run the document ?
    This will execute the following command,
    with your user rights, in the terminal:
    '%1'
el: Θέλετε πραγματικά να εκτελέσετε το έγγραφο;
    Θα εκτελεστεί η ακόλουθη εντολή στο τερματικό
    με τα δικά σας δικαιώματα:'%1'

en: Run in Terminal?
el: Να εκτελεστεί στο τερματικό;

en: Run
el: Εκτέλεση

[ctx: @action]
en: &Hide Terminal Panel
el: &Απόκρυψη πίνακα τερματικού

en: Defocus Terminal Panel
el: Απομάκρυνση από τον πίνακα τερματικού

en: Focus Terminal Panel
el: Εστίαση στον πίνακα τερματικού

en: &Automatically synchronize the terminal with the current document when possible
el: &Αυτόματος συγχρονισμός του τερματικού με το τρέχον έγγραφο όταν αυτό είναι δυνατό

en: Run in terminal
el: Εκτέλεση στο τερματικό

en: &Remove extension
el: &Αφαίρεση επέκτασης

en: Prefix:
el: Πρόθεμα:

en: &Show warning next time
el: &Να εμφανιστεί προειδοποίηση την επόμενη φορά

en: The next time '%1' is executed, make sure a warning window will pop up, displaying the command to be sent to terminal, for review.
el: Την επόμενη φορά που θα εκτελεστεί το '%1', βεβαιωθείτε ότι ένα παράθυρο προειδοποίησης θα εμφανιστεί με την εντολή που θα σταλεί στο τερματικό, για επισκόπηση.

en: Set &EDITOR environment variable to 'kate -b'
el: Ορισμός της μεταβλητής περιβάλλοντος &EDITOR στο 'kate -b'

en: Important: The document has to be closed to make the console application continue
el: Σημαντικό: Το έγγραφο πρέπει να κλείσει για να συνεχιστεί η εφαρμογή της κονσόλας

en: Hide Konsole on pressing 'Esc'
el: Απόκρυψη κονσόλας με το πάτημα του 'Esc'

en: This may cause issues with terminal apps that use Esc key, for e.g., vim. Add these apps in the input below (Comma separated list)
el: Αυτό μπορεί να προκαλέσει προβλήματα με εφαρμογές του τερματικού που χρησιμοποιούν το πλήκτρο Esc, π.χ. το vim. Προσθέστε αυτές τις εφαρμογές στην παρακάτω είσοδο δεδομένων (λίστα με διαχωριστικό το κόμμα)

en: Terminal
el: Τερματικό

en: Terminal Settings
el: Ρυθμίσεις τερματικού

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
el: Ερ&γαλεία
