kmymoney - en to eu translation catalogue (3491 entries)

en: _Fees
eu: _Kuotak

en: _Dividend
eu: _Dibidendua

en: Error importing %1: This file is not a valid KMM statement file.
eu: Errorea gertatu da %1 inportatzean: ez da baliozko KMM kontu-laburpenaren fitxategia.

en: Invalid Statement
eu: Kontu-laburpen baliogabea

en: Importing statement for account %1
eu: %1 konturako kontu-laburpena inportatzea

en: Importing statement without transactions
eu: Transakziorik gabeko kontu-laburpena inportatzea

en:   Statement balance is not contained in statement.
eu:   Kontu-laburpeneko saldoa ez dago kontu-laburpenean.

en:   Statement balance on %1 is reported to be %2
eu:   %1-(e)ko kontu-laburpeneko saldoa %2 da

en:   Transactions
eu: Transakzioak

en:     %1 processed |     %1 processed
eu[0]:     %1 prozesatua
eu[1]:     %1 prozesatuak

[ctx: x transactions have been added]
en:     %1 added |     %1 added
eu[0]:     %1 erantsia
eu[1]:     %1 erantsiak

en:     %1 matched |     %1 matched
eu[0]:     bat-etortze %1
eu[1]:     %1 bat-etortze

en:     %1 duplicate |     %1 duplicates
eu[0]:     %1 bikoiztuta
eu[1]:     %1 bikoiztuta

en:   Payees
eu:   Onuradunak

[ctx: x transactions have been created]
en:     %1 created |     %1 created
eu[0]:     %1 sortua
eu[1]:     %1 sortuak

en: Error creating security record: %1
eu: Errorea gertatu da burtsa-balioaren erregistroa sortzean: %1

en: Error
eu: Errorea

en: This imported statement contains investment transactions with no security.  These transactions will be ignored.
eu: Kontu-laburpen inportatu honek burtsa-baliorik gabeko inbertsio-transakzioak ditu. Ez dira kontuan hartuko transakzio horiek.

en: Security not found
eu: Burtsa-balioa ez da aurkitu

en: Statement Importer
eu: Kontu-laburpenaren inportatzailea

en: This imported statement contains investment transactions with no share amount.  These transactions will be ignored.
eu: Kontu-laburpen inportatu honek akzio-zenbatekorik gabeko inbertsio-transakzioak ditu. Ez dira kontuan hartuko transakzio horiek.

en: No share amount provided
eu: Ez da zehaztu akzio-zenbatekorik

en: (Fees) %1
eu: (Kuotak) %1

en: Do you want to add "%1" as payee/receiver?
eu: "%1" erantsi nahi duzu onuradun/jasotzaile gisa?

en: Selecting "Yes" will create the payee, "No" will skip creation of a payee record and remove the payee information from this transaction. Selecting "Cancel" aborts the import operation.
    
    If you select "No" here and mark the "Do not ask again" checkbox, the payee information for all following transactions referencing "%1" will be removed.
eu: "Bai" hautatuz gero, onuraduna sortuko da; "Ez" hautatuz gero, ez da onuradunik sortuko, eta onuradunaren informazioa kenduko da transakzio honetatik. "Utzi" sakatuz gero,eragiketa honen inportazio-prozesua etengo da.
    
    "Ez" aukeratzen baduzu, eta "Ez galdetu berriro" kontrol-laukia markatzen baduzu, onuradunaren informazioa kendu egingo da "%1" erreferentzia duten hurrengo transakzio guztietan.

en: New payee/receiver
eu: Onuradun/jasotzaile berria

en: Default Category for Payee
eu: Onuradunarentzako kategoria lehenetsia

en: Please select a default category for payee '%1'
eu: Hautatu kategoria lehenetsi bat '%1' onuradunarentzako

en: Save Category
eu: Gorde kategoria

en: No Category
eu: Kategoriarik ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAbort) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: Abort
eu: Abortatu

en: Unable to add payee/receiver
eu: Ezin da onuraduna/jasotzailea erantsi

en: Problem adding or matching imported transaction with id '%1': %2
eu: Arazo bat izan da '%1' identifikatzailea duen transakzio inportatu bat eranstean edo parekatzean: %2

en: <b>You have downloaded a statement for the following account:</b><br/><br/>
eu: <b>Kontu-laburpen bat jaitsi duzu kontu honetarako:</b><br/><br/>

en:  - Account Name: %1
eu:  - Kontu-izena: %1

en:  - Account Type: %1
eu:  - Kontu mota: %1

en:  - Account Number: %1
eu:  - Kontu-zenbakia: %1

en: Do you want to import transactions to this account?
eu: Kontu honetara inportatu nahi dituzu transakzioak?

en: KMyMoney cannot determine which of your accounts to use.  You can create a new account by pressing the <b>Create</b> button or select another one manually from the selection box below.
eu: KMyMoney-k ezin du erabaki zure kontuetako zein erabili behar duen. Beste kontu bat sor dezakezu <b>Sortu</b> botoia sakatuz, edo hautapen-laukitik beste bat aukeratu eskuz.

en: No account information has been found in the selected statement file. Please select an account using the selection box in the dialog or create a new account by pressing the <b>Create</b> button.
eu: Ez da aurkitu kontuari buruzko informaziorik hautatutako kontu-laburpenaren fitxategian. Hautatu kontu bat elkarrizketa-koadroko hautapen-laukia erabiliz, edo sortu beste kontu bat <b>Sortu</b> botoia sakatuz.

en: Import transactions
eu: Inportatu transakzioak

en: You must select an account, create a new one, or press the <b>Abort</b> button.
eu: Kontu bat hautatu behar duzu, berria sortu edo <b>Abortatu</b> botoia sakatu.

en: KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%1</b><br/>Transaction: <i>%2 %3</i><br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched?
eu: KMyMoney-k aurkitu du antolatutako transakzio bat, inportatutako transakzio batekin bat datorrena.<br/>Antolatu-izena: <b>%1</b><br/>Transakzioa: <i>%2 %3</i><br/>KMyMoney-k antolatu hori orain sartzea nahi duzu transakzioak bat etorri daitezen?

en: KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%2</b><br/>Transaction: <i>%3 %4</i><br/>The transaction dates are one day apart.<br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched? | KMyMoney has found a scheduled transaction which matches an imported transaction.<br/>Schedule name: <b>%2</b><br/>Transaction: <i>%3 %4</i><br/>The transaction dates are %1 days apart.<br/>Do you want KMyMoney to enter this schedule now so that the transaction can be matched?
eu[0]: KMyMoney-k antolatutako transakzio bat aurkitu du, inportatutako transakzio batekin bat datorrena.<br/>Antolatu-izena: <b>%2</b><br/>Transakzioa: <i>%3 %4</i><br/> Transakzio datek egun bateko aldea dute.<br/>KMyMoney-k antolatu hori orain sartzea nahi duzu transakzioak bat etorri daitezen?
eu[1]: KMyMoney-k aurkitu du antolatutako transakzio bat, inportatutako transakzio batekin bat datorrena.<br/>Antolatu-izena: <b>%2</b><br/>Transakzioa: <i>%3 %4</i><br/>Transakzio datek %1 eguneko aldea dute.<br/>KMyMoney-k antolatu hori orain sartzea nahi duzu transakzioak bat etorri daitezen?

en: Schedule found
eu: Antolaketa bat aurkitu da

en: Error while loading file '%1'.
eu: Errorea gertatu da '%1' fitxategia zamatzean.

en: File access error
eu: Errorea fitxategia atzitzean

en: <p><b>%1</b> is not a template file.</p>
eu: <p><b>%1</b>ez da txantiloi-fitxategi bat.</p>

en: Filetype Error
eu: Fitxategi motaren errorea

en: <p>Error while reading template file <b>%1</b> in line %2, column %3</p>
eu: <p>Errorea gertatu da <b>%1</b> txantiloi-fitxategia irakurtzean %2 lerroan, %3</p> zutabean

en: Template Error
eu: Errorea gertatu da txantiloian

en: File '%1' not found.
eu: %1 fitxategia ez da aurkitu.

en: <p>Invalid tag <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
eu: <p>Etiketa baliogabea <b>%1</b> txantiloi-fitxategi honetan: <b>%2</b></p>

en: Loading template %1
eu: Txantiloiak zamatzen%1

en: <p>Invalid top-level account type <b>%1</b> in template file <b>%2</b></p>
eu: <p>Goi-mailako kontu mota baliogabea <b>%1</b> txantiloi-fitxategi honetan: <b>%2</b></p>

en: <p>Invalid flag type <b>%1</b> for account <b>%3</b> in template file <b>%2</b></p>
eu: <p>Marka mota baliogabea <b>%1</b> kontu honetarako: <b>%3</b>, txantiloi-fitxategi honetan: <b>%2</b></p>

en: Source <placeholder>%1</placeholder> does not exist.
eu: <placeholder>%1</placeholder> iturria ez da existitzen.

en: Cannot resolve input date.
eu: Ezin da ebatzi sarrera data

en: CSV source <placeholder>%1</placeholder> does not exist.
eu: <placeholder>%1</placeholder> CSV iturria ez da existitzen.

en: Cannot find from and to currency.
eu: Ezin da jatorri eta helburu dibisak aurkitu.

en: Local quote sources aren't supported.
eu: Ez dago kotizazio lokalen euskarririk.

en: Fetching URL %1...
eu: %1 URLa eskuratzen...

en: [No identifier]
eu: [identifikatzailerik ez]

en: <placeholder>%1</placeholder> skipped because it doesn't have identification number.
eu: <placeholder>%1</placeholder> saltatua identifikatzailerik ez duelako.

[ctx: The process x is executing]
en: Executing %1...
eu: %1 exekutatzen...

en: Unable to launch: %1
eu: Ezin da abiarazi: %1

en: Failed to open downloaded file
eu: Ezin izan da ireki jaitsitako fitxategia

[ctx: Executing 'script' 'online source' 'investment symbol']
en: Executing %1 %2 %3...
eu: %1 %2 %3 exekutatzen...

en: Unable to update price for %1
eu: Ezin izan da eguneratu %1-(r)en prezioa

en: Identifier found: '%1'
eu: Identifikatzailea aurkitu da: '%1'

en: Price found: '%1' (%2)
eu: Prezioa aurkitu da: '%1' (%2)

en: Date found: '%1'
eu: Data aurkitu da: '%1'

en: Unable to update price for %1 (no price or no date)
eu: Ezin izan da eguneratu %1(r)en prezioa (ez dago preziorik edo datarik)

en: Unable to update price for %1 (empty quote data)
eu: Ezin izan da eguneratu %1-(r)en prezioa (kotizazio-datuak hutsik daude)

en: Unable to load data, because no contact has been associated with the owner of the standard address book.
eu: Ezin dira datuak zamatu, ez baita kontakturik lotu helbide-liburu estandarraren jabearekin.

en: Address book import
eu: Helbide-liburua inportatu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditPersonalDataDlg)
en: New File Dialog
eu: Fitxategi berriaren elkarrizketa-koadroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Use this dialog to enter personal information about yourself.
    
    All information is optional and is provided to personalize
    your KMyMoney file.
eu: Erabili elkarrizketa-koadro hau zeure buruari buruzko informazioa idazteko.
    
    Informazio hori aukerakoa da, eta zure KMyMoney fitxategia pertsonalizatzeko
    erabiliko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: County/State:
eu: Probintzia/Estatua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Street:
eu: Kalea:

[ctx: Email address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Email:
eu: Helbide elektronikoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Your name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Telephone:
eu: Telefonoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Town:
eu: Herria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Postal Code:
eu: Posta-kodea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kabcBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_loadAddressButton)
en: Load from Addressbook
eu: Zamatu helbide-liburutik

en: %1 (Brokerage)
eu: %1 (Artekaritza)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkPrice) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, la
en: Price
eu: Prezioa

en: Price/share
eu: Prezioa/akzioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, summaryView)
en: Transaction amount
eu: Transakzioaren zenbatekoa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestWizardPage) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Interest
eu: Interesa

en: Fees
eu: Kuotak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_accountTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxAccount) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkAccount) i18n: ectx: property (text), widget (QLa
en: Account
eu: Kontua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShares)
en: Shares
eu: Akzioak

[ctx: Total value]
en: Total
eu: Totala

en: Ratio 1/
eu: Proportzioa 1/

en: Price/Share
eu: Prezioa/akzioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SecurityDlg)
en: Security
eu: Burtsa-balioa

en: Asset account
eu: Aktiboko kontua

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tagTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_tagsView) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTag)
en: Tag
eu: Etiketa

en: Activity
eu: Jarduera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dateTab) i18n: e
en: Date
eu: Data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, memoLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkMemo) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, memoTab) i18n: ectx: pro
en: Memo
eu: Oharra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Status
eu: Egoera

en: Cannot enter transaction with postdate prior to account's opening date.
eu: Ezin da sartu kontuaren irekitze-data baino lehenagoko datarik duen transakziorik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSkip) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipButton)
en: &Skip
eu: &Saltatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_skipButton)
en: Skip this transaction
eu: Saltatu transakzio hau

en: Use this to skip importing this transaction and proceed with the next one.
eu: Erabili hau transakzio hau ez inportatzeko, eta jarraitu hurrengoarekin.

en: &Create...
eu: &Sortu...

en: Create a new account/category
eu: Sortu kontu/kategoria berria

en: Use this to add a new account/category to the file
eu: Erabili hau kontu/kategoria berria eransteko fitxategiari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_kButtonAbort)
en: &Abort
eu: &Abortatu

en: Abort the import operation and dismiss all changes
eu: Abortatu inportazio-eragiketa eta baztertu aldaketa guztiak

en: Use this to abort the import. Your financial data will be in the state before you started the QIF import.
eu: Erabili hau inportazioa abortatzeko. Zure finantza-datuak QIF inportazio-prozesua hasi aurreko egoeran egongo dira.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KAccountSelectDlg)
en: Account selection
eu: Kontu-hautapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Account to import to
eu: Zer kontutara inportatu behar den

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createAssetButton)
en: Create
eu: Sortu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOK) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOk) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonOk)
en: OK
eu: Ados

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KAvailableCurrencyDlg)
en: Select currencies to add
eu: Hautatu gehitu beharreko dibisak

[ctx: @title header of the currency name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Name
eu: Izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, accountsList)
en: ID
eu: IDa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KBackupDlg)
en: Backup
eu: Babeskopia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Device options
eu: Gailuaren aukerak

[ctx: This is the mount point]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMountPoint)
en: Mount Point:
eu: Muntatze-puntua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, chooseButton)
en: Select mount point
eu: Hautatu muntatze-puntua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, chooseButton)
en: Use this to browse to the mount point.
eu: Erabili hau muntatze-punturaino bilatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseButton)
en: C&hoose...
eu: Au&keratu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mountCheckBox)
en: Mount this directory before backing up.
eu: Muntatu direktorio hau babeskopia egin aurretik.

en: At least one transaction/schedule still references the category <b>%1</b>.  However, at least one category with the same currency must exist so that the transactions/schedules can be reassigned.
eu: Transakzio/antolaketa batek gutxienez <b>%1</b> kategoriari egiten dio erreferentzia oraindik. Hala ere, dibisa bereko beste kategoria bat egon behar du, transakzioak/antolaketak berriz esleitu ahal izateko.

en: This dialog does not allow new categories to be created. Please pick a category from the list.
eu: Elkarrizketa-koadro honek ez du uzten kategoria berriak sortzen. Aukeratu kategoria bat zerrendatik.

en: Category creation
eu: Kategoria bat sortzea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCategoryReassignDlg)
en: Reassign categories
eu: Berriz esleitu kategoriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The transactions, schedules and budgets associated with the selected category need to be re-assigned to a different category before the selected category can be deleted. Please select a category from the list below.
eu: Beste kategoria bati esleitu behar zaizkio aukeratutako kategoriarekin lotutako transakzioak, antolaketak eta aurrekontuak, aukeratutako kategoria hori ezabatu aurretik. Hautatu kategoria bat beheko zerrendatik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Available categories:
eu: Kategoria erabilgarriak:

en: Please choose the type of import you wish to perform.  A simple explanation
    of the import type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an import type please press the OK button.
eu: Aukeratu zer inportazio mota egin nahi duzun. Pantailaren behealdean, 
    inportazio motaren azalpen erraz bat ageri da, eta eguneratu egiten da
    aukera-koadroko elementu bat hautatzen duzunean.
    
    Inportazio mota bat aukeratu ondoren, sakatu Ados botoia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, promptLabel)
en: Choose import type:
eu: Aukeratu inportazio mota:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KChooseImportExportDlg)
en: Choose Import Type Dialog
eu: Inportazio mota aukeratzeko elkarrizketa-koadroa

en: Please choose the type of export you wish to perform.  A simple explanation
    of the export type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an export type please press the OK button.
eu: Aukeratu zer  esportazio mota egin nahi duzun. Pantailaren behealdean, 
    esportazio motaren azalpen erraz bat ageri da, eta eguneratu egiten da
    aukera-koadroko elementu bat hautatzen duzunean.
    
    Esportazio mota bat aukeratu ondoren, sakatu Ados botoia.

en: Choose export type:
eu: Aukeratu esportazio mota:

en: Choose Export Type Dialog
eu: Esportazio mota aukeratzeko elkarrizketa-koadroa

en: QIF files are created by the popular accounting program Quicken.
    Another dialog will appear, if you choose this type, asking for further
    information relevant to the Quicken format.
eu: QIF fitxategiak Quicken izeneko kontabilitate-programa ezagunak sortzen ditu.
    Mota hori aukeratzen baduzu, beste elkarrizketa-koadro bat azalduko da,
    Quicken formaturako beharrezko informazio gehiago eskatuz.

en: The CSV type uses a comma delimited text file that can be used by
    most popular spreadsheet programs available for Linux and other operating
    systems.
eu: CVS motak komaz mugatutako testu-fitxategia erabiltzen du, zeina Linux-erako
    eta beste sistema eragileetarako erabilgarri dauden kalkulu-orriko
    programa ezagunenek balia baitezakete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLabel)
en: Please choose the type of import you wish to perform.   A simple explanation
    of the import type is available at the bottom of the screen and is updated when
    you select an item from the choice box.
    
    Once you have chosen an import type please press the OK button.
eu: Aukeratu zer inportazio mota egin nahi duzun.   Pantailaren behealdean, 
    inportazio motaren azalpen erraz bat ageri da, eta eguneratu egiten da
    aukera-koadroko elementu bat hautatzen duzunean.
    
    Inportazio mota bat aukeratu ondoren, sakatu Ados botoia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: Some description
eu: Deskribapena

en: Transaction %1 has no splits
eu: %1 transakzioak ez du partidarik

en: <p>Payee changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
eu: <p>Onuraduna aldatu egin da.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Zaharra: <b>%1</b>, Berria: <b>%2</b></p>

en: <p>Account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
eu: <p>Kontua aldatu egin da.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Zaharra: <b>%1</b>, Berria: <b>%2</b></p>

en: <p>Transfer account changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
eu: <p>Transferentzia-kontua aldatu egin da.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Zaharra: <b>%1</b>, Berria: <b>%2</b></p>

[ctx: Split transaction (category replacement)]
en: Split transaction
eu: Partidadun transakzioa

en: <p>Category changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
eu: <p>Kategoria aldatu egin da.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Zaharra: <b>%1</b>, Berria: <b>%2</b></p>

[ctx: Empty memo]
en: empty
eu: hutsa

en: <p>Memo changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
eu: <p>Oharra aldatu egin da.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Zaharra: <b>%1</b>, Berria: <b>%2</b></p>

[ctx: No number]
en: empty
eu: hutsik

en: <p>Number changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
eu: <p>Zenbakia aldatu egin da.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Zaharra: <b>%1</b>, Berria: <b>%2</b></p>

en: <p>Amount changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
eu: <p>Zenbatekoa aldatu egin da.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Zaharra: <b>%1</b>, Berria: <b>%2</b></p>

en: <p>Reconciliation flag changed.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Old: <b>%1</b>, New: <b>%2</b></p>
eu: <p>Berdinkatze-marka aldatu egin da.<br/>&nbsp;&nbsp;&nbsp;Zaharra: <b>%1</b>, Berria: <b>%2</b></p>

en: Fatal error in determining data: %1
eu: Errore larria gertatu da datuak zehaztean: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KConfirmManualEnterDlg)
en: Confirm Manual Enter
eu: Baieztatu datuak eskuz sartzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_message)
en: The following changes have been made to the transaction data:
eu: Aldaketa hauek egin zaizkie transakzio-datuei:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: Please choose what you wish to do with the above changes
eu: Aukeratu zer egin nahi duzun goiko aldaketekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_discardRadio)
en: &Discard the changes and enter the original transaction into the register.
eu: &Baztertu aldaketak eta sartu jatorrizko transakzioa erregistroan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_onceRadio)
en: Enter &these new values this one time, for this occurrence only.
eu: &Sartu balio berriak aldi honetan eta agerraldi honetarako soilik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_setRadio)
en: Set all further occurrences &in this schedule to be these values.
eu: &Ezarri balio hauek antolaketa honetako hurrengo agerraldiei.

en: User
eu: Erabiltzailea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCurrencyCalculator)
en: Exchange Rate/Price Editor
eu: Kanbio-tasen/Prezioen editorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_amountTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, amountLabel)
en: Amount
eu: Zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2_2)
en: Convert
eu: Bihurtu

[ctx: @label convert from stock to currency]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label100)
en: to
eu: hona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_amountButton)
en: To a&mount
eu: &Zenbateko bihurtua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rateButton)
en: Exchange &rate / Price
eu: &Truke-tasa / Prezioa

note: i18n: ectx: label, entry (PriceHistoryUpdate), group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_updateButton)
en: Update price history
eu: Eguneratu prezio-historia

en: Cannot set %1 as base currency: %2
eu: Ezin da ezarri %1 oinarrizko dibisa gisa: %2

en: Set base currency
eu: Ezarri oinarrizko dibisa

en: Cannot update currency. %1
eu: Ezin da moneta eguneratu. %1

en: Update currency
eu: Eguneratu moneta

en: Cannot create new currency. %1
eu: Ezin da dibisa berria sortu. %1

en: New currency
eu: Dibisa berria

en: Rename currency
eu: Aldatu izena dibisari

en: Delete currency
eu: Ezabatu dibisa

en: Select as base currency
eu: Hautatu oinarrizko dibisa gisa

[ctx: Menu header]
en: Currency options
eu: Dibisa-aukerak

en: Cannot delete currency %1. %2
eu: Ezin da %1 dibisa ezabatu. %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KCurrencyEditorDlg)
en: Currency editor
eu: Dibisa-editorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSymbol)
en: Symbol:
eu: Ikurra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountFraction)
en: Smallest cash unit:
eu: Eskudiru unitate txikiena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblpricePrecision)
en: Price precision:
eu: Prezioen zehaztasuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, backendsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, accountsList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_nameCol) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tabl
en: Name
eu: Izena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Never
eu: Inoiz ez

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Floor
eu: Beherantz

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Ceil
eu: Gorantz

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Truncate
eu: Moztu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Promote
eu: Goratu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboRoundingMethod)
en: Round
eu: Biribildu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEditEquityEntry)
en: Edit Equity
eu: Editatu 'Baliabide propioak'

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbInvestmentType)
en: Stock
eu: Akzioa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbInvestmentType)
en: Mutual Fund
eu: Inbertsio-funtsa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbInvestmentType)
en: Bond
eu: Obligazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Smallest fraction:
eu: Zatiki txikiena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblType)
en: Investment Type:
eu: Inbertsio mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEquityName)
en: Equity Name:
eu: Baliabide propioaren izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSymbol)
en: Market Symbol:
eu: Merkatuaren ikurra:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Price History
eu: Prezio-historia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAddEntry) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEditEntry) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonEdit)
en: Edit
eu: Editatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveEntry) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonCancel)
en: Cancel
eu: Utzi

en: Direct deposit
eu: Gordailu zuzena

en: Manual deposit
eu: Eskuzko gordailua

en: Direct debit
eu: Zordunketa zuzena

en: Standing order
eu: Ordainketa-agindu iraunkorra

en: Bank transfer
eu: Banku-transferentzia

en: Write check
eu: Txekea idaztea

[ctx: Other payment method]
en: Other
eu: Beste bat

en: Next due date
eu: Hurrengo mugaeguna

en: Unable to add scheduled transaction: %1
eu: Ezin da gehitu transakzio antolatua: %1

en: Add scheduled transaction
eu: Gehitu transakzio antolatua

en: <qt>You have entered a scheduled transaction date of <b>%1</b>.  Because the scheduled transaction was last paid on <b>%2</b>, KMyMoney will automatically adjust the scheduled transaction date to the next date unless the last payment date is reset.  Do you want to reset the last payment date?</qt>
eu: <qt>Data hau duen transakzio antolatu bat sartu duzu: <b>%1</b>. Transakzio antolatua azkenekoz <b>%2</b>(e)(a)n ordaindu zenez, KMyMoney-k automatikoki esleituko dio hurrengo data transakzio antolatuari, baldin eta azken ordainketa-data berrezartzen ez bada. Azken ordainketa-data berrezarri nahi duzu?</qt>

en: Reset Last Payment Date
eu: Berrezarri azken ordainketa-data

en: Unable to modify scheduled transaction '%1'
eu: Ezin da aldatu '%1' transakzio antolatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkNumber) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Number
eu: Zenbakia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEditScheduleDlg)
en: Edit Scheduled transaction
eu: Editatu transakzio antolatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Schedule name:
eu: Antolaketaren izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Frequency:
eu: Maiztasuna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_frequencyNoEdit)
en: Number of selected periods between entries
eu: Sarreren arteko denboraldi hautatuen kopurua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_paymentInformation)
en: Payment information
eu: Ordainketa-informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Payment method
eu: Ordainketa-metodoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Options
eu: Aukerak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_weekendOptionEdit)
en: Do not change the date
eu: Ez aldatu data

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_weekendOptionEdit)
en: Change the date to the previous processing day
eu: Aldatu data aurreko egun baliodunera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_weekendOptionEdit)
en: Change the date to the next processing day
eu: Aldatu data hurrengo egun baliodunera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If this schedule occurs on a non-processing day:
eu: Antolaketa hau egun baliogabe batean egokitzen bada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_estimateEdit)
en: The amount is an estimate because it varies for each payment
eu: Zenbatekoa balio estimatua da, ordainketa bakoitzerako aldatu egiten baita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lastDayInMonthEdit)
en: Process this schedule always at the last day of a month
eu: Prozesatu antolatu hau beti hileko azken egunean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoEnterEdit)
en: Enter this schedule into the register automatically when it is due
eu: Sartu automatikoki antolaketa erregistroan, mugaeguna iritsitakoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_endSeriesEdit)
en: This schedule will end at some time
eu: Antolaketa hau noizbait amaituko da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_endLabel1)
en: Number of transactions remaining:
eu: Falta den transakzio kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_endLabel2)
en: Date of final transaction:
eu: Azken transakzioaren data:

en: Unable to load schedule details
eu: Ezin dira zamatu antolaketa-xehetasunak

en: <p>Please check that all the details in the following dialog are correct and press OK.</p><p>Editable data can be changed and can either be applied to just this occurrence or for all subsequent occurrences for this schedule.  (You will be asked what you intend after pressing OK in the following dialog)</p>
eu: <p>Egiaztatu elkarrizketa-koadro honetako xehetasun guztiak zuzenak direla eta sakatu Ados.</p><p>Datu editagarriak aldatu egin daitezke, eta agerraldi honetan edo antolaketa honetako hurrengo agerraldi guztietan aplika daitezke aldaketak (zer egin nahi duzun galdetuko zaizu elkarrizketa-koadro honetan Ados sakatu ondoren).</p>

en: Enter scheduled transaction
eu: Sartu transakzio antolatua

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEnterScheduleDlg)
en: Enter Schedule
eu: Antolaketa sartu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Schedule Details
eu: Antolaketaren xehetasunak

[ctx: @label schedule name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type:
eu: Mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonHelp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_helpButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, helpButton)
en: Help
eu: Laguntza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonOk)
en: Enter the transaction and advance the next due date of this schedule to the next payment date.
eu: Sartu transakzioa eta aurreratu antolaketa honen hurrengo mugaeguna hurrengo ordainketa-egunera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOk) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, enterButton)
en: Enter
eu: Sartu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonSkip)
en: Do not enter the transaction but advance the next due date of this schedule to the next payment date.
eu: Ez sartu transakzioa baina aurreratu antolaketa honen hurrengo mugaeguna hurrengo ordainketa-egunera.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonIgnore)
en: Do not enter or skip payments for this schedule but continue with the next schedule.
eu: Ez sartu edo saltatu antolaketa honetako ordainketak baina jarraitu hurrengo antolaketarekin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonIgnore)
en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonCancel)
en: Cancel processing of schedule entry.
eu: Utzi bertan behera antolaketa-sarrera prozesatzea.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EquityPriceUpdateConfDlg)
en: Updating price configuration
eu: Prezio-konfigurazioa eguneratzen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Updating price policy
eu: Prezio-gidalerroa eguneratzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateAll)
en: Update all
eu: Eguneratu denak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateMissing)
en: Update &missing
eu: Eguneratu &falta direnak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateDownloaded)
en: Update downloaded
eu: Eguneratu jaitsitakoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_updateSource)
en: Update from the same source
eu: Eguneratu iturri berdinetik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ask)
en: Ask
eu: Galdetu

[ctx: Equity name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: Internal identifier]
en: Internal ID
eu: Barneko ID

[ctx: Online quote source]
en: Source
eu: Iturria

en: %1 units in %2
eu: %1 unitate %2(e)(a)n

en: Failed to retrieve an exchange rate for %1 from %2. It will be skipped this time.
eu: Huts egin du %2(e)tik %1(r)en kanbio-tasa berreskuratzean. Saltatu egingo da aldi honetan.

en: Price Update Failed
eu: Huts egin du prezioa eguneratzean

en: Failed to retrieve a quote for %1 from %2.  Press <b>No</b> to remove the online price source from this security permanently, <b>Yes</b> to continue updating this security during future price updates or <b>Cancel</b> to stop the current update operation.
eu: Huts egin du %2(e)tik %1(r)en kotizazioa berreskuratzean. Sakatu <b>Ez</b> burtsa-balio honetatik online prezio-iturria betiko kentzeko, sakatu <b>Bai</b> etorkizunean prezioak eguneratzen direnean burtsa-balio hau ere eguneratzen jarraitzeko edo <b>Utzi</b> une honetako eguneratze-eragiketa gelditzeko.

en: Cannot update security <b>%1</b>: %2
eu: Ezin da <b>%1</b> burtsa-balioa eguneratu: %2

en: For <b>%1</b> on <b>%2</b> price <b>%3</b> already exists.<br>Do you want to replace it with <b>%4</b>?
eu: <b>%2</b>n <b>%1</b>(e)k jada badu <b>%3</b> prezioa.<br><b>%4</b> prezioaz ordezkatu nahi duzu?

en: Price Already Exists
eu: Lehendik badago prezio hori

en: Price for %1 updated (id %2)
eu: %1(r)en prezioa eguneratu da (IDa: %2)

en: Received a price for %1 (id %2), but this symbol is not on the list. Aborting entire update.
eu: Prezio bat jaso da %1(r)entzat (IDa: %2), baina ikur hori ez dago zerrendan. Eguneratze osoa abortatuko da.

en: Received an invalid price for %1, unable to update.
eu: Prezio baliogabea jaso da %1(r)entzat, ezin da eguneratu.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KEquityPriceUpdateDlg)
en: Update Stock and Currency Prices
eu: Akzio- eta dibisa-prezioak eguneratzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, lvEquityList)
en: List of known Equities, and the date they were last updated on.
eu: Baliabide propio ezagunen zerrenda eta azkenekoz eguneratu ziren eguna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnConfigure) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonConfigure)
en: Configure
eu: Konfiguratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdateAll)
en: Update All
eu: Eguneratu denak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdateSelected)
en: Update Selected
eu: Eguneratu hautatutakoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Status:
eu: Egoera:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KFindTransactionDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KTransactionFilter) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KReportConfigurationFilterDlg)
en: Search transactions
eu: Transakzioak bilatu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_resultPage)
en: Result
eu: Emaitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_foundText)
en: F
eu: I

[ctx: Criteria tab]
en: Criteria
eu: Irizpideak

[ctx: @info:tooltip for find transaction apply button]
en: Search transactions
eu: Bilatu transakzioak

en: Found %1 matching transaction (D %2 / P %3 = %4) | Found %1 matching transactions (D %2 / P %3 = %4)
eu[0]: Bat datorren transakzio %1 aurkitu da (D %2 / P %3 = %4)
eu[1]: Bat datozen %1 transakzio aurkitu dira (D %2 / P %3 = %4)

en: Found %1 matching transaction | Found %1 matching transactions
eu[0]: Bat datorren transakzio %1 aurkitu da
eu[1]: Bat datozen %1 transakzio aurkitu dira

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KImportVerifyDlg)
en: Verify Import
eu: Inportazioa egiaztatu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KLoadTemplateDlg)
en: MyDialog
eu: NereElkarrizketa

en: Merge Transactions
eu: Transakzioak batu

en: Are you sure you wish to merge these transactions?
eu: Ziur zaude transakzio hauek batu nahi dituzula?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KMyMoneyFileInfoDlg)
en: File Information
eu: Fitxategi-informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Created on
eu: Sortze-data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Last modified on
eu: Azken aldaketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Base currency
eu: Oinarrizko dibisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Payees
eu: Onuradunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: Institutions
eu: Erakundeak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Accounts/Categories
eu: Kontuak/Kategoriak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, transactionGroup) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, transactionTab
en: Transactions
eu: Transakzioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Splits
eu: Partidak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KMyMoneyBriefSchedule)
en: Schedules
eu: Antolaketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Prices
eu: Prezioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Type
eu: Mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountView)
en: Total
eu: Totala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountView) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_closed)
en: Closed
eu: Itxita

en: Do you really want to delete the selected price entry? | Do you really want to delete the selected price entries?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu hautatutako prezio-sarrera?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu hautatutako prezio-sarrerak?

en: Delete price information
eu: Ezabatu prezio-informazioa

en: New price...
eu: Prezio berria...

en: Edit price...
eu: Prezioa editatu...

en: Online Price Update...
eu: Online prezioa eguneratzea...

en: Delete price...
eu: Prezioa ezabatu...

[ctx: Menu header]
en: Price options
eu: Prezio-aukerak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KMyMoneyPriceDlg)
en: Price Editor
eu: Prezio-editorea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Remove this price item from the file
eu: Prezio-elementu hau kendu fitxategitik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Commodity
eu: Salgaia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Stock Name
eu: Akzioaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Currency
eu: Dibisa

[ctx: Price source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_priceList)
en: Source
eu: Iturria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAllPrices)
en: Show all stored prices
eu: Erakutsi gordetako prezio guztiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Add a new entry
eu: Gehitu beste sarrera bat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Create a new price entry.
eu: Beste prezio-sarrera bat sortu.

[ctx: @action add new price]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
eu: Berria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editSecurityButton)
en: Modify the selected entry
eu: Aldatu hautatutako sarrera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_editButton)
en: Change the details of selected price information.
eu: Hautatutako prezio-informazioaren xehetasunak aldatu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton)
en: Modify
eu: Aldatu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsOnlineQuotes) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_onlineQuoteButton)
en: Online Quotes
eu: Online kotizazioak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteSecurityButton)
en: Delete this entry
eu: Sarrera hau ezabatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
eu: Ezabatu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_categoryTab) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, categoryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCategory)
en: Category
eu: Kategoria

en: Split Options
eu: Partiden aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editSecurityButton)
en: Edit...
eu: Editatu...

[ctx: To duplicate a split]
en: Duplicate
eu: Bikoiztu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteSecurityButton)
en: Delete...
eu: Ezabatu...

en: will be calculated
eu: kalkulatuko da

en: You are about to delete the selected split. Do you really want to continue?
eu: Hautatutako partida ezabatzera zoaz. Benetan jarraitu nahi duzu?

en: You need to assign a category to this split before it can be entered.
eu: Kategoria esleitu behar diozu partidari, sartu ahal izateko.

en: Enter split
eu: Sartu partida

en: Is a sub account
eu: Azpikontu bat da

[ctx: default price mode]
en: (default)
eu: (lehenetsia)

en: Price per share
eu: Prezioa akzio bakoitzeko

en: Total for all shares
eu: Akzio guztien totala

en: VAT account
eu: BEZ-kontua

en: Asset
eu: Aktiboa

en: Liability
eu: Pasiboa

en: Income
eu: Diru-sarrera

en: Expense
eu: Gastua

en: Option has been disabled because there are transactions assigned to this account
eu: Aukera desgaitu da kontu honi transakzioak baitaude esleituak

en: Option has been disabled because there is another account flagged to be an opening balance account for this currency
eu: Aukera desgaitu da beste kontu bat etiketatu delako irekiera saldo kontua izan dezan dibisa honekin

en: You have not specified a name.
    Please fill in this field.
eu: Ez duzu izenik zehaztu.
    Bete eremua.

en: Please select a parent account.
eu: Hautatu kontu gurasoa.

en: (No Institution)
eu: (Erakunderik ez)

en: A category named <b>%1</b> already exists. You cannot create a second category with the same name.
eu: Lehendik badago <b>%1</b> izeneko kategoria bat. Ezin duzu izen bera duen beste kategoria bat sortu.

en: You have selected to suppress the display of unused categories in the KMyMoney configuration dialog. The category you just created will therefore only be shown if it is used. Otherwise, it will be hidden in the accounts/categories view.
eu: KMyMoney-ren konfigurazioaren elkarrizketa-leihoan erabiltzen ez diren kategoriak ez bistaratzea hautatu duzu. Hortaz, sortu berri duzun kategoria erabiltzen bada soilik erakutsiko da; bestela, Kontuak/Kategoriak ikuspegian egongo da ezkutuan.

en: Hidden categories
eu: Ezkutuko kategoriak

en: Is a sub account of %1
eu: %1(r)en azpikontu bat da

en: Cannot add institution
eu: Ezin da erakundea gehitu

en: <p>The category <b>%1</b> currently does not exist. Do you want to create it?</p><p><i>The parent account will default to <b>%2</b> but can be changed in the following dialog</i>.</p>
eu: <p>Une honetan, <b>%1</b> kontua ez da existitzen. Sortu nahi duzu?</p><p><i>Kontu gurasoa <b>%2</b> izango da lehenespenez, baina hurrengo elkarrizketa-leihoan alda daiteke</i>.</p>

en: Create category
eu: Kategoria sortu

en: Create a new Category
eu: Beste kategoria bat sortu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewAccountDlg)
en: New Account Dialog
eu: Kontu berriaren elkarrizketa-leihoa

[ctx: Account general settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_generalTab)
en: General
eu: Orokorra

[ctx: account name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Opening information
eu: Hasierako informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_currencyText)
en: Currency:
eu: Dibisa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_openingDateLabel)
en: Date:
eu: Data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_openingBalanceLabel)
en: Balance:
eu: Saldoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Last check number:
eu: Azken txeke-zenbakia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Notes:
eu: Oharrak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxNoVat)
en: No auto-VAT-assignment
eu: BEZaren esleipen automatikorik ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_5)
en: Price entry
eu: Prezio-sarrera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxPreferred)
en: Preferred Account
eu: Kontu hobetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_costCenterRequiredCheckBox)
en: Cost Center assignment required
eu: Kostu-zentroa esleitzea beharrezkoa da

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_qcheckboxOpeningBalance)
en: <html><head/><body><p>Flag this account to be an opening balance account</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Etiketatu kontu hau irekiera saldo kontua izateko</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxOpeningBalance)
en: Opening Balance Account
eu: Hasierako saldo kontua

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_institutionTab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_institutionBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Institution
eu: Erakundea

[ctx: create new institution]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonNew)
en: New...
eu: Berria...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Number:
eu: Zenbakia:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_hierarchyTab)
en: Hierarchy
eu: Hierarkia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_subAccountLabel)
en: Subaccount
eu: Azpikontua

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_limitsTab)
en: Limits
eu: Mugak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: This page allows to setup certain limits. KMyMoney will warn you when the account balance reaches a limit.
eu: Orri honetan, mugak ezar ditzakezu. KMyMoney-k abisatu egingo dizu kontu-saldoa muga batera iristen bada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Absolute limit
eu: Muga absolutua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_maxCreditLabel)
en: Maximum credit limit
eu: Gehieneko kreditu-muga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_minBalanceLabel)
en: Minimum balance
eu: Gutxieneko saldoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Early warning
eu: Abisu goiztiarra

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_taxTab)
en: Tax
eu: Zergak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: VAT details
eu: BEZaren xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_vatCategory)
en: VAT category
eu: BEZ-kategoria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: VAT percentage
eu: BEZaren ehunekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_vatAssignment)
en: Enable auto VAT assignment
eu: Gaitu BEZaren esleipen automatikoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_amountGroupBox)
en: Amount entered
eu: Sartutako zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_grossAmount)
en: Gross amount
eu: Zenbateko gordina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_netAmount)
en: Net a&mount
eu: Zenbateko g&arbia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxTax)
en: Include on Tax Reports
eu: Sartu zerga-txostenetan

en: The institution name field is empty.  Please enter the name.
eu: Erakundearen izenaren eremua hutsik dago. Idatzi izena.

en: Adding New Institution
eu: Beste erakunde bat gehitzea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewBankDlg)
en: New Institution Dialog
eu: Beste erakunde baten elkarrizketa-koadroa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Institution Details
eu: Erakundearen xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Telephone/Fax:
eu: Telefonoa/Faxa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Website
eu: Webgunea

[ctx: institution name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_1)
en: City:
eu: Herria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Routing Number:
eu: Banku-kodea:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewEquityEntryDlg)
en: New Equity
eu: Baliabide propio berria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtMarketSymbol) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, edtMarketSymbol)
en: Trading Symbol of the stock or mutual fund, not required.
eu: Akzioaren edo inbertsio-funtsaren burtsa-ikurra ez da beharrezkoa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtEquityName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, edtEquityName)
en: Name of the company, or mutual fund.
eu: Enpresaren edo inbertsio-funtsaren izena.

en: To be able to merge previous selected payees, please select a payee from the list below or create a new one.
eu: Aurretik aukeratutako onuradunak bateratzeko aukeratu onuradun bat azpiko zerendatik edo sortu berri bat.

en: The transactions associated with the selected payees need to be re-assigned to a different payee before the selected payees can be deleted. Please select a payee from the list below.
eu: Beste onuradun bati esleitu behar zaizkio aukeratutako onuradunekin lotutako transakzioak, hautatutako onuradunak ezabatu aurretik. Hautatu onuradun bat beheko zerrendatik.

en: This dialog does not allow new payees to be created. Please pick a payee from the list.
eu: Elkarrizketa-koadro honek ez du uzten onuradun berriak sortzen. Aukeratu onuradun bat zerrendatik.

en: Payee creation
eu: Onuradunak sortzea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KPayeeReassignDlg)
en: Reassign payees
eu: Berriz esleitu onuradunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Available payees:
eu: Onuradun erabilgarriak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_copyToMatchList)
en: Assign deleted names to the above selected payee's matching list
eu: Esleitu ezabatutako izenak goian hautatutako bat datozen onuradunen zerrendari

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSaveAsQuestion)
en: Save storage as...
eu: Gorde biltegiratzea honela...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialog, KSaveAsQuestion)
en: Choose XML if unsure.
eu: aukeratu XML ziur ez bazaude

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextBrowser, textBrowser)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">KMyMoney supports multiple storage types. The availability of storage types depends on the presence of plugins and their activation in the application settings.</p>
    <p align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><br />If you are uncertain what to choose here, then <span style=" font-weight:600;">XML</span> is probably your best choice.</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">KMyMoney hainbat biltegiratze moten euskarria du.  Biltegiratze moten eskuragarritasuna pluginen araberakoa da eta hauen aktibazioarena aplikazio ezarpenetan.</p>
    <p align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><br />Hemen zer aukeratu ez badakizu  <span style=" font-weight:600;">XML</span> izango da ziur aski zure aukerarik onena.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Storage type to use for your data
eu: Zure datuen biltegiratze mota

en: Select Transaction
eu: Hautatu transakzioa

en: Select a transaction and press the OK button or use Cancel to select none.
eu: Hautatu transakzio bat eta sakatu Ados botoia, edo erabili Utzi botoia bat ere ez hautatzeko.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSortOptionDlg) i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, m_availableList)
en: Sort options
eu: Ordenatzeko aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useDefault)
en: Use default
eu: Erabili lehenetsia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSplitCorrectionDlg)
en: Correct splits
eu: Zuzendu partidak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, question)
en: How do you want to proceed?
eu: Zer egin nahi duzu?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, continueBtn)
en: Continue to edit splits
eu: Partidak editatzen jarraitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, changeBtn)
en: Chan&ge total amount of transaction to %1.
eu: Transakzioaren totala %1 &bihurtu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, distributeBtn)
en: Distrib&ute difference of %1 among all splits.
eu: %1(r)en aldea partida guztien artean banat&u.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, leaveBtn)
en: Leave %1 unassigned.
eu: %1 esleitu gabe utzi.

en: Clear &All
eu: &Garbitu dena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Clear all splits
eu: Garbitu partida guztiak

en: Use this to clear all splits of this transaction
eu: Erabili hau transakzio honen partida guztiak garbitzeko

en: Clear &Zero
eu: Garbitu &zero dutenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteZeroButton)
en: Removes all splits that have a value of zero
eu: Zero balioa duten partida guztiak kentzen ditu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mergeButton)
en: &Merge
eu: &Batu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mergeButton)
en: Merges splits with the same category to one split
eu: Kategoria berdinekoak partida bakar batean batzen ditu

en: In case you have multiple split entries to the same category and you like to keep them as a single split
eu: Zatiketa bat baino gehiago kategoria berarekin badituzu eta zatiketa bakar gisa izan nahi badituzu.

en: The total amount of this transaction is %1 while the sum of the splits is %2. The remaining %3 are unassigned.
eu: Transakzio honen totala %1 da; partida guztien batura, aldiz, %2. Gainerako %3 esleitu gabe dago.

en: Change &total amount of transaction to %1.
eu: Transakzioaren &totala %1 bihurtu.

en: &Distribute difference of %1 among all splits.
eu: %1(r)en aldea partida guztien artean &banatu.

en: &Leave total amount of transaction at %1.
eu: Transakzioaren totala %1 &utzi.

en: &Leave %1 unassigned.
eu: %1 esleitu &gabe utzi.

en: You are about to delete all splits of this transaction. Do you really want to continue?
eu: Transakzio honen partida guztiak ezabatzera zoaz. Benetan jarraitu nahi duzu?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KSplitTransactionDlg)
en: Split transaction
eu: Partidadun transakzioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Unassigned
eu: Esleitu gabe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, summaryView)
en: Sum of splits
eu: Partiden batura

en: This dialog does not allow new tags to be created. Please pick a tag from the list.
eu: Elkarrizketa-koadro honek ez du etiketak berririk sortzen uzten. Hartu zerrendako etiketa bat.

en: Tag creation
eu: Etiketa sortzea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KTagReassignDlg)
en: Reassign tags
eu: Berriz esleitu etiketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The transactions associated with the selected tags need to be re-assigned to a different tag before the selected tags can be deleted. Please select a tag from the list below.
eu: Hautatutako etiketarekin elkartutako transakzioak beste etiketa bati esleitu behar zaizkio, hautatutako etiketa ezabatu ahal izateko. Hautatu azpiko zerrendako etiketa bat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Available tags:
eu: Etiketa erabilgarriak:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KTemplateExportDlg)
en: Template Export Attributes
eu: Txantiloi exportazio ezaugarriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Short description
eu: Deskribapen motza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Long Description
eu: Deskribapen luzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title
eu: Titulua

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KUpdateStockPriceDlg)
en: New price entry
eu: Prezio berriaren sarrera

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsColors)
en: Color settings
eu: Kolore-ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_useCustomColors)
en: Custo&m colors
eu: &Kolore pertsonalizatuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Ledger group separator
eu: Kontabilitate-liburuko talde-bereizlea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Required field
eu: Bete beharreko eremua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Imported transaction
eu: Transakzio inportatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Matched transaction
eu: Bat datorren transakzioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Erroneous transaction
eu: Transakzio okerra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Missing conversion rate
eu: Trukatze-tasa falta zaio balioari

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsFonts) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsIcons)
en: Font settings
eu: Letra-tipoen ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSystemFont)
en: Use system fonts
eu: Erabili sistemaren letra-tipoak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_individualFontsFrame)
en: Individual font settings
eu: Letra-tipo indibidualen ezarpenak

note: i18n: ectx: label, entry (listCellFont), group (List Options) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Cell font
eu: Gelaxken letra-tipoa

note: i18n: ectx: label, entry (listHeaderFont), group (List Options) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Header font
eu: Goiburuen letra-tipoa

en: Choose file path
eu: Hautatu fitxategi bide-izena

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsGeneral)
en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

[ctx: @title global settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Global
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Startup options
eu: Abioko aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSplash)
en: Show splash screen
eu: Harrerako pantaila erakutsi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Autosave options
eu: Automatikoki gordetzeko aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSaveFile)
en: Autosave periodically
eu: Gorde automatikoki aldian behin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: minutes
eu: minutu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSaveOnClose)
en: Autosave when file is modified upon close
eu: Gorde automatikoki ixtean, fitxategia aldatuz gero

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AutoBackupCopies)
en: Setup number of backups to keep (local file only)
eu: Ezarri gorde beharreko babeskopia kopurua (fitxategi lokalena soilik)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoBackupCopies)
en: Whenever the current data is saved into a local file, KMyMoney keeps the selected number of previous states of the file.
    
    Set it to 0 to turn the feature off.
eu: Uneko datuak fitxategi lokal batean gordetzen direnean, KMyMoney-k fitxategiaren aurreko egoeren zuk adierazi adina babeskopia egiten ditu.
    
    Ezarri 0 balioa eginbide hau desaktibatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of backups to keep (0=off)
eu: Gorde beharreko babeskopia kopurua (0=desaktibatu)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Fiscal Year
eu: Ekitaldia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Your fiscal year starts on
eu: Ekitaldiaren hasiera:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: January
eu: urtarrila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: February
eu: otsaila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: March
eu: martxoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: April
eu: apirila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: May
eu: maiatza

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: June
eu: ekaina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: July
eu: uztaila

[ctx: @item the month August]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: August
eu: abuztua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: September
eu: iraila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: October
eu: urria

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: November
eu: azaroa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_FiscalYearBegin)
en: December
eu: abendua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: External programs
eu: Kanpoko programak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calculator
eu: Kalkulagailua

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Views
eu: Ikuspegiak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_StartLastViewSelected)
en: Startup page options
eu: Abioko orriaren aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Start with ho&mepage
eu: Hasi orri nagusiarekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Start with last selected view
eu: Hasi azkenekoz hautatutako ikuspegiarekin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_viewType)
en: Type of the KMyMoney view
eu: KMyMoney ikuspegi mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: List
eu: Zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Tree
eu: Zuhaitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5)
en: Tabbed
eu: Fitxak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTitleBar)
en: Show title bar on each page
eu: Erakutsi titulu-barra orri guztietan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_syncLedgerInvestment)
en: Synchronize account selection of ledger and investment view
eu: Sinkronizatu kontabilitate-liburuko eta inbertsio-ikuspegiko kontu-hautapena

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFilter)
en: Filter
eu: Iragazkia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Accounts / Categories
eu: Kontuak/Kategoriak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnusedCategory)
en: This option hides all categories in the categories view that are not used in at least a single transaction. They are still shown in the category selection lists.
eu: Aukera honek transakzio batean bederen erabili ez diren kategoriak ezkutatzen ditu kategorien ikuspegian; kategoria hautatzeko zerrendetan, ordea, ikusgai egongo dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnusedCategory)
en: Do not show unused categories
eu: Ez erakutsi kategoria erabiligabeak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideClosedAccounts)
en: This option hides all accounts that have been closed by the user in views and selection lists.
    
    You can use <b>View/Show all accounts</b> to temporarily show hidden accounts in the views.
eu: Erabiltzaileak ikuspegietan eta hautapen-zerrendetan itxi dituen kontu guztiak ezkutatzen ditu aukera honek.
    
    <b>Ikusi/Erakutsi kontu guztiak</b> aukera erabil dezakezu ikuspegietan ezkutuko kontuak aldi batez erakusteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideClosedAccounts)
en: Do not show closed accounts
eu: Ez erakutsi itxitako konturik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExpertMode)
en: Show equity accounts
eu: Erakutsi baliabide propioen kontuak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCategoriesInAccountsView)
en: This option will display the categories in the accounts view also.
eu: Kategoriak kontu-ikuspegian ere bistaratuko ditu aukera honek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCategoriesInAccountsView)
en: Show categories in the accounts list view
eu: Erakutsi kategoriak kontu-zerrendaren ikuspegian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideZeroBalanceEquities)
en: Do not show zero balance equities
eu: Ez erakutsi zero saldokoak ondare balantzetan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideFinishedSchedules)
en: This option hides all finished schedules in the schedules view.
eu: Antolaketen ikuspegian amaitutako antolaketa guztiak ezkutatzen ditu aukera honek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideFinishedSchedules)
en: Do not show finished schedules
eu: Ez erakutsi amaitutako antolaketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Do not show transactions prior to
eu: Ez erakutsi data hau baino lehenagoko transakzioak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideReconciledTransactions)
en: This option hides all reconciled transactions in the ledger view.
eu: Kontabilitate-liburuaren ikuspegian transakzio berdinkatu guztiak ezkutatzen ditu aukera honek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideReconciledTransactions)
en: Do not show reconciled transactions
eu: Ez erakutsi transakzio berdinkatuak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Support
eu: Euskarria

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Logging
eu: Erregistratzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Log path
eu: Erregistro bide-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: On choosing a log file path please keep in mind that log files may contain sensitive data (e.g. passwords in clear-text etc).
eu: Erregistro bide-izena aukeratzean izan kontuan erregistro fitxategiek datu sentsibleak izan ditzaketela (adibidez pasahitzak testu garbian etab.)

note: i18n: ectx: label, entry (logImportedStatements), group (List Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logImportedStatements)
en: Log imported statements
eu: Erregistratu kontu-laburpen inportatuak

note: i18n: ectx: label, entry (logOfxTransactions), group (List Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_logOfxTransactions)
en: Log OFX transactions
eu: Erregistratu OFX transakzioak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsHome)
en: Homepage Settings
eu: Orri nagusiaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Move selected item up
eu: Eraman hautatutako elementua gora

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Use this to move the selected item up by one position in the list.
eu: Erabili hau hautatutako elementua zerrendan posizio bat igotzeko.

[ctx: @action move item up]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Up
eu: Gora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Move selected item down
eu: Eraman hautatutako elementua behera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Use this to move the selected item down by one position in the list.
eu: Erabili hau hautatutako elementua zerrendan posizio bat jaisteko.

[ctx: @action move item down]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Down
eu: Behera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Selected entries are shown on the home page of the application.<p>
    Use the buttons and checkboxes to customize the layout of the home page.
eu: Aplikazioaren orri nagusian erakusten dira hautatutako sarrerak.<p>
    Erabili botoiak eta kontrol-laukiak orri nagusiaren diseinua pertsonalizatzeko.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupbox)
en: Homepage/Summary page scaling
eu: Orri nagusiko/Laburpen orriaren eskala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, percentageLabel)
en: Zoom factor:
eu: Zoom-faktorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberZoomFactor)
en: Remember zoom factor when leaving the program if manually changed with mouse-wheel
eu: Gogoratu zoom-faktorea programa ixten duzunean, saguaren gurpilarekin eskuz aldatu baduzu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupbox2)
en: Account information display
eu: Kontu-informazioa bistaratzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLimitInfo)
en: Show Account Limit Information
eu: Erakutsi kontu-mugari buruzko informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBalanceStatusOfOnlineAccounts)
en: Show balance-status of mapped online accounts
eu: Erakutsi esleitutako online kontuen saldo-egoera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCountOfUnmarkedTransactions)
en: Show number of not marked transactions per account [!M]
eu: Erakutsi markatu gabeko transakzio kopurua kontu bakoitzeko [!M]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCountOfClearedTransactions)
en: Show number of cleared transactions per account [C]
eu: Erakutsi kitatutako transakzio kopurua kontu bakoitzeko [!M]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowCountOfNotReconciledTransactions)
en: Show number of not reconciled (not marked + cleared) transactions per account [!R]
eu: Erakutsi berdinkatu gabeko (markatu gabe + kitatu gabe) transakzio kopurua kontu bakoitzeko [!M]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDateOfLastReconciliation)
en: Show date of last reconciliation
eu: Erakutsi azken berdinkatzearen data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideZeroBalanceLiabilities)
en: Hide liability accounts with zero balance
eu: Ezkutatu pasiboko zero balioko saldokoak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_individualIconsFrame)
en: Individual icon settings
eu: Ikono indibidualen ezarpenak

note: i18n: ectx: label, entry (IconsTheme), group (List Options) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Icon theme
eu: Ikono gaia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTip)
en: <html><head/><body><p align="center">Tip: Install Oxygen, Tango or Breeze icon theme to get wider selection.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p align="center">Aholkua: Instalatu Oxygen, Tango edo Breeze ikono gaiak aukera zabalagoa lortzeko.</p></body></html>

[ctx: General settings]
en: General
eu: Orokorra

en: Home
eu: Orri nagusia

[ctx: Ledger view settings]
en: Ledger
eu: Kontabilitate-liburua

en: Scheduled
    transactions
eu: Transakzio
    antolatuak

en: Colors
eu: Koloreak

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Plugins
eu: Pluginak

en: New Quote Source
eu: Beste kotizazio-iturri bat

en: CSV profile <b>%1</b> already exists.<br>Do you want to overwrite it?
eu: Lehendik badago <b>%1</b> CSV profila.<br>Benetan gainidatzi nahi duzu?

en: CSV Profile Already Exists
eu: Lehendik badago CSV profil hori

en: Security <b>%1</b> uses this quote source.<br>Do you really want to remove it?
eu: segurtasun <b>%1</b> kotizazio-iturri hau erabiltzen du. <br>Benetan ezabatu nahi duzu?

en: Delete quote source
eu: Ezabatu kotizazio-iturria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupParsing)
en: <i>Enter regular expressions which can be used to parse the data returned from the URL entered above.  The symbol, price, and date must be found in the quote data to be usable. You may also try the KMyMoney user's mailinglist at <a href="mailto:kmymoney@kde.org">kmymoney@kde.org</a> to find what settings work for other users in your country.</i>
eu: <i>Sartu goiko URLak itzulitako datuak analizatzeko erabil daitezkeen adierazpen erregularrak. Ikurrak, prezioak eta datak kotizazio-datuetan egon behar dute, erabilgarriak izan daitezen. KMyMoney-ren erabiltzaileen posta-zerrendara (<a href="mailto:kmymoney@kde.org">kmymoney@kde.org</a>) ere jo dezakezu, zure herrialdeko beste erabiltzaileei zer ezarpenek funtzionatzen dieten jakiteko.</i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupParsing) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_detailsTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Details
eu: Xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Date Format
eu: Data-formatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Identifier
eu: Identifikatzailea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editIdentifier)
en: Regular Expression to extract the identifier from the downloaded data
eu: Jaitsitako datuetatik identifikatzailea ateratzeko adierazpen erregularra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editDate) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editDateFormat)
en: Regular Expression to extract the date from the downloaded data
eu: Jaitsitako datuetatik data ateratzeko adierazpen erregularra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: URL
eu: URLa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editURL)
en: URL to be used to download the quote
eu: Kotizazioa jaisteko erabili beharreko URLa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_editURL)
en: Enter the URL from which stock quotes will be fetched.  <b>%1</b> will be replaced with the symbol for the security being quoted. For currency conversions, <b>%2</b> will be replaced with the currency to be quoted and <b>%1</b> with the currency the quote is based on.
eu: Sartu akzio-kotizazioak eskuratzeko erabili beharreko URLa. Kotizatzen den burtsa-balioaren ikurrak ordeztuko du <b>%1</b>. Dibisa-bihurketetarako, kotizatu beharreko dibisak ordeztuko du <b>%2</b> eta kotizazioak oinarri duen dibisak ordeztuko du <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editPrice)
en: Regular Expression to extract the price from the downloaded data
eu: Jaitsitako datuetatik prezioa ateratzeko adierazpen erregularra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_skipStripping)
en: <p>For easier processing of the data returned by the online source, KMyMoney usually strips unused parts before it is parsed with the regular expressions. If matching of the fields relies on those items, then use this option to turn stripping off.</p>
    
    <p>The following items are usually removed by stripping:
    
    <ul>
    <li>HTML tags such as <b>&lt;tag&gt;</b></li>
    <li>& encoded characters such as <b>&amp;nbsp;</b></li>
    <li>duplicate whitespace</li>
    </ul>
    </p>
eu: <p>Online iturriak itzulitako datuak errazago prozesatzeko, KMyMoney-k zati erabiligabeak kentzen ditu, datuak adierazpen erregularren bidez analizatu aurretik. Eremuen arteko parekatzea elementu horiexetan oinarritzen bada, erabili aukera hau soiltzea desaktibatzeko.</p>
    
    <p>Elementu hauek kendu ohi dira datuak soiltzean:
    
    <ul>
    <li>HTML etiketak, hala nola <b>&lt;tag&gt;</b></li>
    <li>& kodetutako karaktereak, hala nola <b>&amp;nbsp;</b></li>
    <li>bikoiztutako zuriunea</li>
    </ul>
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipStripping)
en: Skip HTML stripping
eu: Saltatu HTMLa soiltzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Identify by
eu: Identifikatu honela

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Create a new source entry for online quotes
eu: Sortu iturri sarrera berri bat online kotizazioetarako

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new entry for online quotes
eu: Erabili hau online kotizazioetarako sarrera berri bat sortzeko

[ctx: @action create new quote source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
eu: Berria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete the selected source entry
eu: Ezabatu hautatutako iturri-sarrera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected online source entry
eu: Erabili hau hautatutako online iturri sarrera ezabatzeko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dumpCSVProfile)
en: Dumps CSV profile used for importing downloaded prices, which can be customized by user in CSV Importer.
eu: Irauli CSV profila jaitsitako prezioak inportatzeko erabilia, erabiltzaileak CSV inportatzailean pertsonalizatu dezakeena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dumpCSVProfile)
en: Dump CSV
eu: Irauli CSV

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Accepts the entered data and stores it
eu: Sartutako datuak onartu eta gorde egiten ditu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Use this to accept the modified data.
eu: Erabili hau aldatutako datuak onartzeko

[ctx: @action update quotes from online quote source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
eu: Eguneratu

en: KMyMoney Plugins
eu: MS-Money pluginak

en: Payee Identifier
eu: Onuradun identifikatzailea

en: Online Banking Operations
eu: Online-banku eragiketak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsRegister)
en: Register settings
eu: Erregistroaren ezarpenak

[ctx: @title The way in which items will be displayed]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Display
eu: Bistaratzea

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGrid), group (List Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowGrid)
en: Show a grid in the register
eu: Erakutsi sareta erregistroan

note: i18n: ectx: label, entry (ShowRegisterDetailed), group (List Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRegisterDetailed)
en: Show all register entries in full detail
eu: Erakutsi erregistro-sarrera guztiak xehetasun guztiekin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LedgerLens)
en: Using the ledger lens shows the details for the transaction that has focus in the ledger. Usually, when using the transaction form, only a one line summary is displayed for each transaction as the details are shown in the form.
eu: Kontabilitate-liburuaren lenteak erabilita, kontabilitate-liburuan fokuratuta dagoen transakzioaren xehetasunak bistaratzen dira. Transakzio-inprimakia erabiltzean, lerro bakarreko laburpena baino ez da bistaratzen transakzio bakoitzeko, xehetasunak inprimakian erakusten baitira.

note: i18n: ectx: label, entry (LedgerLens), group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LedgerLens)
en: Use the ledger lens
eu: Erabili kontabilitate-liburuaren lenteak

note: i18n: ectx: label, entry (TransactionForm), group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TransactionForm)
en: Show transaction form
eu: Erakutsi transakzio-inprimakia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowNrField)
en: Always show a No. field
eu: Erakutsi beti Zk. eremua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFancyMarker)
en: Draws a larger header above each group of transactions. The grouping depends on the current sort order.
eu: Goiburu handi bat marrazten du transakzio multzo bakoitzaren gainean. Uneko ordenatzeko irizpidearen arabera taldekatzen dira transakzioak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFancyMarker)
en: Show group header between transactions
eu: Erakutsi talde-goiburua transakzioen artean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowFiscalMarker)
en: Show header for the previous and current fiscal year
eu: Erakutsi goiburua aurreko eta aurtengo ekitaldietan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlannedScheduleDates)
en: If a planned transaction is overdue, today's date is used by default as the posting date. With this option, the originally planned date is used instead.
eu: Antolatutako transakzio bat atzeratua badago, lehenetsiz gaurko data erabiliko da kontabilizazio data bezala. Aukera honekin, horren ordez hasieran aurreikusitako data erabiliko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPlannedScheduleDates)
en: Display overdue schedules with planned date
eu: Erakutsi atzeratutako antolatuak aurreikusitako dataz

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, sorting)
en: Sorting
eu: Ordenazioa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: Normal view
eu: Ikuspegi normala

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Reconciliation view
eu: Berdinkatze-ikuspegia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Search view
eu: Bilaketa-ikuspegia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Use the <i>left</i> and <i>right</i> buttons to add and remove sort options. Use the <i>up</i> and <i>down</i> buttons to modify the sort order. Double-Click a selected entry to toggle the sort order between <i>ascending</i> and <i>descending</i>.
eu: Erabili <i>ezkerreko</i> eta <i>eskuineko</i> botoiak, ordenatzeko aukerak gehitzeko eta kentzeko. Erabili <i>gora</i> eta <i>behera</i> botoiak ordenatzeko irizpidea aldatzeko. Egin klik bikoitza hautatutako sarrera batean, <i>gorantz</i> ordenatzeko irizpidetik <i>beherantz</i> ordenatzeko irizpidera aldatzeko eta alderantziz.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage1)
en: Data entry
eu: Datu-sarrera

note: i18n: ectx: label, entry (AutoIncCheckNumber), group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoIncCheckNumber)
en: Auto increment check number
eu: Esleitu automatikoki hurrengo txeke-zenbakia

note: i18n: ectx: label, entry (FocusChangeIsEnter), group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusChangeIsEnter)
en: Keep changes when selecting a different transaction/split
eu: Gorde aldaketak beste transakzio/partida bat hautatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnterMovesBetweenFields)
en: Use Enter to move between fields
eu: Erabili Sartu tekla, eremu batetik bestera joateko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_stringMatchFromStart)
en: Mark this option, if you always want to match names e.g. for payees from the start. If unset, any substring is matched.
eu: Markatu aukera hau, izenak —adibidez, onuradunen izenak— hasieratik parekatu nahi badituzu beti. Markatu gabe badago, edozein azpikate parekatuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_stringMatchFromStart)
en: Match names from start
eu: Parekatu izenak hasieratik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoReconciliation)
en: After entering the reconciliation data automatically detect the transactions that match that data (in some cases it might be not possible to do that).
eu: Berdinkatze-datuak sartu eta gero, detektatu automatikoki datuekin bat datozen transakzioak (kasu batzuetan, baliteke ezinezkoa izatea).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoReconciliation)
en: Automatic reconciliation
eu: Berdinkatze automatikoa

note: i18n: ectx: label, entry (initialDateFieldCursorPosition), group (List Options) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_1)
en: Initial cursor position within the date field
eu: Kurtsorearen hasierako kokapena data eremu barruan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialDateFieldCursorPosition)
en: Day
eu: Eguna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialDateFieldCursorPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Month
eu: Hila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialDateFieldCursorPosition) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_budgetList)
en: Year
eu: Urtea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Default reconciliation state
eu: Berdinkatze-egoera lehenetsia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState)
en: Default reconciliation state for transactions entered during reconciliation of an account
eu: Kontu bat berdinkatzean sartutako transakzioen berdinkatze-egoera lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState)
en: Not reconciled
eu: Berdinkatugabeak

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: Cleared
eu: Kitatuak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_defaultReconciliationState) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkReconciled)
en: Reconciled
eu: Berdinkatuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoFillTransaction)
en: Autofill
eu: Bete automatikoki

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: Do not auto-fill transaction data at all.
eu: Ez bete automatikoki transakzio-datu bakar bat ere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton1)
en: No Autofill
eu: Ez bete automatikoki

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Collect all transactions for the given payee. Treat all transactions that refer to the same category and have an amount with +/- X % as identical. If more than one transaction is found, a list of them is presented to the user.
    
    Selecting 0% will list all transactions.
eu: Bildu onuradun jakin baten transakzio guztiak. Transakzioen arteko antzekotasuna +/- % X bada eta kategoria berari erreferentzia egiten badiote, tratatu transakzioak berdinak balira bezala. Transakzio bat baino gehiago aurkituz gero, transakzio-zerrenda erakutsiko zaio erabiltzaileari.
    
    % 0 hautatzen baduzu, transakzio guztiak azalduko dira zerrendan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton2)
en: Same transaction if amount differs less than percentage set below
eu: Transakzio bera, zenbatekoen arteko aldea ehuneko hau baino txikiagoa bada:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: The data of the last transaction assigned to the category used most often for this payee is autofilled into the transaction editor.
eu: Onuradunak gehien erabili duen kategoriari esleitutako azken transakzioaren datuak automatikoki beteko dira transakzio-editorean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton3)
en: With previously most often used transaction for the payee
eu: Onuradunak gehien erabili duen transakzioarekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Same transaction if amount differs less than
eu: Transakzio bera, zenbatekoen arteko aldea hau baino txikiagoa bada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoFillDifference)
en: Two transactions are usually treated identical for autofill, if they refer the same accounts. They are treated as different transactions though, when their amount varies by more than the percentage given here.
eu: Betetze automatikoak berdintzat jotzen ditu bi transakzio kontu berari egiten badiote erreferentzia. Desberdintzat jotzen ditu, ordea, hemen adierazitako ehunekoa baino alde handiagoa badago haien zenbatekoen artean.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFillUseMemos)
en: If this option is checked the memos from the previous transaction will be used otherwise the memos will not be considered when the transaction is autofilled.
eu: Aukera hau markatzen bada, aurreko transakzioko oharra erabiliko da. Bestela oharrak ez dira kontuan hartuko transakzioa automatikoki betetzen denean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFillUseMemos)
en: Use memos from previous transaction
eu: Erabili aurreko transakzioko oharrak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage2)
en: Import
eu: Inportatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Match transactions within days
eu: Parekatu egun-tarte jakin bateko transakzioak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_matchInterval)
en: Search for matching transactions within the range of the posting date of the imported transaction +/- the number of given days.
eu: Bilatu transakzio inportatuaren bidaltze-datatik egun kopuru jakin batera (+/-) bitartean bat datozen transakzioak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_askForPayeeCategory)
en: Whenever a new payee is detected during import of a statement, the user will be asked to assign a default category for this user when this option is selected.
eu: Aukera hau hautatuta badago kontu-laburpen bat inportatzean onuradun berri bat detektatzen denean, erabiltzaileri kategoria lehenetsi bat esleitzeko eskatuko zaio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_askForPayeeCategory)
en: Ask for a new payee's default category
eu: Eskatu onuradun berriaren kategoria lehenetsia

[ctx: Holiday region (region language)]
en: Holidays for %1 (%2)
eu: %1(e)ko jaiegunak (%2)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSettingsSchedules)
en: Schedule Settings
eu: Antolaketa-ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckSchedule)
en: Check schedules on startup
eu: Egiaztatu antolaketak abioan

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSchedulePreview), group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Enter transactions this number of days in advance
eu: Sartu transakzioak egun kopuru hau lehenago:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, processingDaysBox)
en: Processing Days
eu: Egun baliodunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, calendarLabel)
en: Use holiday calendar for region
eu: Erabili eskualdeko jaiegun-egutegia

[ctx: @item no holiday region selected]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_holidayRegion)
en: (None)
eu: (Bat ere ez)

note: i18n: ectx: label, entry (SchedulePreview), group (General Options) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Number of days to preview schedules in ledger
eu: Antolaketak kontabilitate-liburuan aurreikusteko egun kopurua

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SplitAdjustDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SplitDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TestDialog)
en: Dialog
eu: Elkarrizketa

en: Payer/Receiver
eu: Ordaintzailea/Jasotzailea

en: Category/Account
eu: Kategoria/Kontua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tagsLabel) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Tags
eu: Etiketak

en: Transfer from
eu: Transferitu hemendik:

en: Transfer to
eu: Transferitu hona:

en: Select autofill transaction
eu: Hautatu transakzioa automatikoki betetzea

en: Do you want to replace memo<p><i>%1</i></p>with memo<p><i>%2</i></p>in the other split?
eu: <p><i>%1</i></p> oharra ordezkatu nahi duzu <p><i>%2</i></p> oharragatikbeste partidan?

en: Copy memo
eu: Oharra kopiatu

en: This transaction has more than two splits and is originally based on a different currency (%1). Using this account to modify the transaction may result in rounding errors. Do you want to continue?
eu: Transakzio honek bi partida baino gehiago ditu eta beste dibisa bat (%1) du oinarri. Transakzioa aldatzeko kontu hau erabiltzeak biribiltze-erroreak ekar ditzake. Jarraitu nahi duzu?

en: At least one of the selected transactions has more than two splits and is originally based on a different currency (%1). Using this account to modify the transactions may result in rounding errors. Do you want to continue?
eu: Hautatutako transakzioetako batek bederen bi partida baino gehiago ditu eta beste dibisa bat (%1) du oinarri. Transakzioa aldatzeko kontu hau erabiltzeak biribiltze-erroreak ekar ditzake. Jarraitu nahi duzu?

en: <center>Processing schedule for %1.</center>
eu: <center>%1rako antolatua prosezatzen.</center>

en: Check number <b>%1</b> has already been used in account <b>%2</b>.<center>Do you want to replace it with the next available number?</center>
eu: <b>%1</b> zenbakia <b>%2</b> kontuan erabili da dagoeneko. <center>Hurrengo zenbaki erabilgarriarekin ordezkatu nahi duzu?</center>

en: Duplicate number
eu: Bikoiztutako zenbakia

en: Storing transactions
eu: Transakzioak gordetzen

en: &Enter
eu: &Sartu

en: Use this to enter the transaction into the ledger.
eu: Erabili hau transakzioa kontabilitate-liburuan sartzeko.

en: &Schedule
eu: &Antolaketa

en: Accepts the entered data and stores it as schedule
eu: Sartutako datuak onartzen ditu eta antolaketa gisa gordetzen ditu

en: Use this to schedule the transaction for later entry into the ledger.
eu: Erabili hau transakzioa kontabilitate-liburuan geroago sar dadin programatzeko.

en: The transaction you are about to enter has a post date in the future.<br/><br/>Do you want to enter it in the ledger or add it to the schedules?
eu: Sartzera zoazen transakzioak etorkizuneko data du.<br/><br/>Kontabilitate-liburuan sartu nahi duzu edo nahiago duzu antolaketan gehitu?

[ctx: Dialog caption for 'Enter or schedule' dialog]
en: Enter or schedule?
eu: Sartu edo programatu?

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the warning balance of %2.
eu: <b>%1</b> kontuaren saldoa abisatze-saldoaren mugatik (%2) behera dago.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the minimum balance of %2.
eu: <b>%1</b> kontuaren saldoa gutxieneko saldoaren mugatik (%2) behera dago.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the maximum credit warning limit of %2.
eu: <b>%1</b> kontuaren saldoa abisatzeko gehieneko kreditu-mugatik (%2) behera dago.

en: The balance of account <b>%1</b> dropped below the maximum credit limit of %2.
eu: <b>%1</b> kontuaren saldoa gehieneko kreditu-mugatik (%2) behera dago.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_idGroup)
en: GPG encryption
eu: GPG zifratzea

en: Addressbook integration
eu: Helbide-liburua integratu

en: Holiday regions integration
eu: Opor herrialdeen integrazioa

en: 
    KMyMoney, the Personal Finance Manager by KDE.
    
    Please consider contributing to this project with code and/or suggestions.
eu: 
    KMyMoney, KDEren finantza pertsonalen kudeatzailea.
    
    Proiektu honetan parte har dezakezu, iradokizunak eta kodeari buruzko ekarpenak eginez.

en: (c) 2000-2019 The KMyMoney development team
eu: (c) 2000-2019 KMyMoney-ren garatzaile-taldea

en: Compiled with the following optional features:
    %1
eu: Aukerako eginbide hauekin konpilatu da:
    %1

en: Core engine, Release Manager, Project admin
eu: Nukleo-motorra, bertsio-kudeatzailea, proiektu-kudeaketa

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Inactive member.
eu: Kide ez-aktiboa

en: Initial idea, much initial source code, Project admin
eu: Hasierako ideia, hasierako iturburu-kode gehiena eta proiektu-kudeaketa

en: Forecast, Reports
eu: Aurreikuspenak, txostenak

en: Reporting logic, OFX Import
eu: Txosten-logika, OFX inportazioa

en: Database backend, maintainer stable branch
eu: Datu-basearen motorra, adar egonkorraren arduraduna

en: Project Admin
eu: Proiektu-kudeaketa

en: Database backend
eu: Datu-basearen motorra

en: Documentation and user support
eu: Dokumentazioa eta erabiltzaileari laguntza

en: Initial investment support
eu: Hasierako inbertsio-euskarria

en: Developer & Artist
eu: Garatzailea eta artista

en: Icons & splash screen
eu: Ikonoak eta harrerako pantaila

en: Patches and port to kde4
eu: Adabakiak eta KDE4rako transferitzea

en: Patches
eu: Adabakiak

en: Patches, packaging and KF5-CI for OS X
eu: Adabakiak, paketatzea eta KF5-CI OS Xrako

en: CSV import/export
eu: CSV-inportatzaile/espotatzailea

en: Equity
eu: Baliabide propioak

en: The file has been changed, save it?
eu: Fitxategia aldatu egin da. Gorde nahi duzu?

en: <p>The account "%1" was previously created as loan account but some information is missing.</p><p>The new loan wizard will be started to collect all relevant information.</p><p>Please use KMyMoney version 0.8.7 or later and earlier than version 0.9 to correct the problem.</p>
eu: <p>"%1" kontua mailegu-kontu gisa zegoen lehendik sortuta, baina informazioa falta zaio.</p><p>Mailegu-morroi berria abiaraziko da informazio garrantzitsu guztia biltzeko.</p><p>Erabili KMyMoney-ren 0.8.7-0.9 bitarteko bertsio bat —0.8.7 barne eta 0.9 kanpo— arazoa konpontzeko.</p>

en: Account problem
eu: Kontuko arazoa

en: Fix transactions
eu: Konpondu transakzioak

en: This is the consistency check log, use the context menu to copy or save it.
eu: Koherentzia-egiaztapenaren egunkaria da hau, erabili laster-menua kopiatu edo gordetzeko.

en: Copy to clipboard
eu: Kopiatu txosten hau arbelean

en: Save to file
eu: Gorde fitxategian

en: Backup...
eu: Babeskopia...

en: Statement file...
eu: Kontu-laburpenaren fitxategia...

en: Account Template...
eu: Kontu-txantiloia...

en: Personal Data...
eu: Datu pertsonalak...

en: Dump Memory
eu: Memoria iraultzea

en: File-Information...
eu: Fitxategi-informazioa...

en: Find transaction...
eu: Transakzioa bilatu...

en: Show Transaction Detail
eu: Erakutsi transakzio-xehetasunak

note: i18n: ectx: label, entry (HideReconciledTransactions), group (List Options)
en: Hide reconciled transactions
eu: Ezkutatu transakzio berdinkatuak

note: i18n: ectx: label, entry (HideUnusedCategory), group (List Options)
en: Hide unused categories
eu: Ezkutatu kategoria erabiligabeak

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAllAccounts), group (List Options)
en: Show all accounts
eu: Erakutsi kontu guztiak

en: New institution...
eu: Beste erakunde bat...

en: Edit institution...
eu: Erakundea editatu...

en: Delete institution...
eu: Erakundea ezabatu...

en: New account...
eu: Kontu berria...

en: Open ledger
eu: Ireki kontabilitate-liburua

en: Reconcile...
eu: Berdinkatu...

[ctx: Finish reconciliation]
en: Finish
eu: Amaitu

en: Postpone reconciliation
eu: Berdinkatzea atzeratu

en: Edit account...
eu: Kontua editatu...

en: Delete account...
eu: Kontua ezabatu...

en: Close account
eu: Itxi kontua

en: Reopen account
eu: Ireki berriro kontua

en: Transaction report
eu: Transakzio-txostena

en: Show balance chart...
eu: Saldo-diagrama erakutsi...

en: Map account...
eu: Kontua esleitu...

en: Unmap account...
eu: Kontuari esleipena kendu...

en: Update account...
eu: Kontua eguneratu...

en: Update all accounts...
eu: Kontu guztiak eguneratu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonNewCreditTransfer)
en: New credit transfer
eu: Transferentzia berria

en: New category...
eu: Kategoria berria...

en: Edit category...
eu: Kategoria editatu...

en: Delete category...
eu: Kategoria ezabatu...

en: Currencies...
eu: Dibisak...

en: Prices...
eu: Prezioak...

en: Update Stock and Currency Prices...
eu: Akzio- eta dibisa-prezioak eguneratu...

en: Consistency Check
eu: Koherentzia-egiaztapena

en: Performance-Test
eu: Errendimendu-proba

en: Calculator...
eu: Kalkulagailua...

en: Enable all messages
eu: Gaitu mezu guztiak

en: &Show tip of the day
eu: &Erakutsi eguneko aholkua

[ctx: New transaction button]
en: New
eu: Berria

[ctx: Edit transaction button]
en: Edit
eu: Editatu

[ctx: Enter transaction]
en: Enter
eu: Sartu

[ctx: Edit split button]
en: Edit splits
eu: Editatu partidak

[ctx: Cancel transaction edit]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: Delete transaction]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: Duplicate transaction]
en: Duplicate
eu: Bikoiztu

[ctx: Button text for match transaction]
en: Match
eu: Parekatu

[ctx: Accept 'imported' and 'matched' transaction]
en: Accept
eu: Onartu

[ctx: Toggle reconciliation flag]
en: Toggle
eu: Txandakatu

[ctx: Mark transaction cleared]
en: Cleared
eu: Kitatuta

[ctx: Mark transaction reconciled]
en: Reconciled
eu: Berdinkatuta

[ctx: Mark transaction not reconciled]
en: Not reconciled
eu: Berdinkatu gabe

[ctx: Select all transactions]
en: Select all
eu: Hautatu dena

en: Go to account
eu: Joan kontura

en: Go to payee
eu: Joan onuradunera

en: Create scheduled transaction...
eu: Transakzio antolatua sortu...

en: Assign next number
eu: Esleitu hurrengo zenbakia

[ctx: Combine transactions]
en: Combine
eu: Konbinatu

en: Copy splits
eu: Kopiatu partidak

en: New investment...
eu: Inbertsio berria...

en: Edit investment...
eu: Inbertsioa editatu...

en: Delete investment...
eu: Inbertsioa ezabatu...

en: Online price update...
eu: Online prezioa eguneratzea...

en: Manual price update...
eu: Prezioa eskuz eguneratu...

en: New scheduled transaction
eu: Transakzio antolatu berria

en: Edit scheduled transaction
eu: Editatu transakzio antolatua

en: Delete scheduled transaction
eu: Ezabatu transakzio antolatua

en: Duplicate scheduled transaction
eu: Bikoiztu transakzio antolatua

en: Enter next transaction...
eu: Sartu hurrengo transakzioa...

en: Skip next transaction...
eu: Saltatu hurrengo transakzioa...

en: New payee
eu: Onuradun berria

en: Rename payee
eu: Aldatu izena onuradunari

en: Delete payee
eu: Ezabatu onuraduna

en: Merge payees
eu: Bateratu onuradunak

en: New tag
eu: Etiketa berria

en: Rename tag
eu: Berrizendatu etiketa

en: Delete tag
eu: Ezabatu etiketa

en: Test new feature
eu: Probatu eginbide berria

en: Debug Traces
eu: Araztu aztarnak

en: Debug Timers
eu: Araztu tenporizadoreak

en: Remove credit transfer
eu: Kendu transferentzia

en: Edit credit transfer
eu: Editatu transferentzia

en: Show log
eu: Erakutsi egunkaria

en: View back
eu: Ikusi aurrekoa

en: View forward
eu: Ikusi hurrengoa

en: No KMyMoneyFile open
eu: Ez dago KMyMoney-ren fitxategi irekirik

[ctx: Application is ready to use]
en: Ready.
eu: Prest.

en: Viewing personal data...
eu: Datu pertsonalak bistaratzen...

en: Edit Personal Data
eu: Editatu datu pertsonalak

en: Unable to store user information: %1
eu: Ezin da gorde erabiltzaile-informazioa: %1

en: Importing account templates.
eu: Kontu-txantiloiak inportatzen.

en: Unable to import template(s)
eu: Ezin d(ir)a txantiloia(k) inportatu

en: Exporting account templates.
eu: Kontu-txantiloiak esportatzen.

en: Save as...
eu: Gorde honela...

en: KMyMoney template files (*.kmt);;All files (*)
eu: (*.kmt) KMyMoney txantiloi-fitxategiak;;(*) Fitxategi guztiak

en: The file <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?
eu: Lehendik badago <b>%1</b> fitxategia.
    Benetan gainidatzi nahi duzu?

en: File already exists
eu: Lehendik badago fitxategi hori

en: The file must be saved first before it can be backed up.  Do you want to continue?
eu: Fitxategia gorde egin behar da, haren babeskopia egin ahal izateko. Jarraitu nahi duzu?

en: The current implementation of the backup functionality only supports local files as source files. Your current source file is '%1'.
eu: Babeskopia-funtzionalitatearen une honetako inplementazioak fitxategi lokalak baino ez ditu onartzen iturburu-fitxategi gisa. Zure uneko iturburu-fitxategia '%1' da.

en: Local files only
eu: Fitxategi lokalak soilik

en: Mounting %1
eu: %1 muntatzen

en: Backup file for today exists on that device. Replace?
eu: Gaurko babeskopia lehendik badago gailu horretan. Ordeztu nahi duzu?

en: &Replace
eu: &Ordeztu

en: Writing %1
eu: %1 idazten

en: Unmounting %1
eu: %1 desmuntatzen

en: Error mounting device
eu: Errorea gertatu da gailua muntatzean

[ctx: Backup done]
en: Done
eu: Eginda

en: File successfully backed up
eu: Fitxategiaren babeskopia behar bezala egin da

en: Error copying file to device
eu: Errorea gertatu da fitxategia gailuan kopiatzean

en: Error unmounting device
eu: Errorea gertatu da gailua desmuntatzean

en: This account is a liability and if the opening balance represents money owed, then it should be negative.  Negate the amount?
    
    Please click Yes to change the opening balance to %1,
    Please click No to leave the amount as %2,
    Please click Cancel to abort the account creation.
eu: Kontu hau pasibo bat da; beraz, hasierako saldoa zor den dirua bada, negatiboa izan beharko luke. Zenbatekoa negatibo bihurtu nahi duzu?
    
    Egin klik Bai botoian, hasierako saldoa %1 bihurtzeko,
    Egin klik Ez botoian, zenbatekoa %2 uzteko,
    Egin klik Utzi botoian, kontua sortzeko prozesua bertan behera uzteko.

en: Unable to add account: %1
eu: Ezin da kontua gehitu: %1

en: <p><b>%1</b> cannot be moved to institution <b>%2</b>. Reason: %3</p>
eu: <p><b>%1</b> ezin da eraman <b>%2</b> erakundera. Arrazoia: %3</p>

en: <p><b>%1</b> cannot be moved to <b>%2</b>. Reason: %3</p>
eu: <p><b>%1</b> ezin da eraman <b>%2</b> (e)ra. Arrazoia: %3</p>

en: Untitled
eu: Izengabea

en: Running consistency check...
eu: Koherentzia-egiaztapena exekutatzen...

en: Consistency check failed: %1
eu: Huts egin du koherentzia-egiaztapenak: %1

en: The consistency check has found no issues in your data. Details are presented below.
eu: Koherentzia-egiaztapenak ez du arazorik aurkitu datuetan; ikus xehetasunak beherago.

en: The consistency check has found some issues in your data. Details are presented below. Those issues that could not be corrected automatically need to be solved by the user.
eu: Koherentzia-egiaztapenak arazo batzuk aurkitu ditu datuetan; ikus xehetasunak beherago. Erabiltzaileak konpondu behar ditu automatikoki zuzendu ezin izan diren arazoak.

en: Consistency check result
eu: Koherentzia-egiaztapenaren emaitza

en: Checking for overdue scheduled transactions...
eu: Atzeratutako transakzio antolatuak egiaztatzen...

en: You must first select a KMyMoney file before you can import a statement.
eu: KMyMoney fitxategi bat hautatu behar duzu kontu-laburpenak inportatu ahal izateko.

en: Importing a statement via Web Connect
eu: Kontu-laburpena webeko konexioaren bidez inportatzen

en: Unable to import %1 using %2 plugin.  The plugin returned the following error: %3
eu: Ezin da %1 inportatu %2 plugina erabiliz. Pluginak errore hau itzuli du: %3

en: Importing error
eu: Inportatze-errorea

en: All messages have been enabled.
eu: Mezu guztiak gaitu dira.

en: All messages
eu: Mezu guztiak

en: Auto saving...
eu: Automatikoki gordetzen...

en: Creating new document...
eu: Dokumentu berria sortzen...

en: Couldn't create a new file.
eu: Ezin da fitxategi berria sortu.

en: Open a file.
eu: Fitxategi bat ireki.

en: Couldn't find any plugin for opening storage.
eu: Biltegia irekitzeko ez da pluginik aurkitzen.

en: All files (*)
eu: Fitxategi guztiak (*)

en: Loading file...
eu: Fitxategia zamatzen...

en: <p>File <b>%1</b> is already opened in another instance of KMyMoney</p>
eu: <p><b>%1</b> fitxategia dagoeneko irekita dago KMyMoney-ren beste instantzia batean</p>

en: Duplicate open
eu: Bikoiztua irekitzea

en: <p><b>%1</b> is either an invalid filename or the file does not exist. You can open another file or create a new one.</p>
eu: <p><b>%1</b> fitxategia baliogabea da edo ez da existitzen. Beste fitxategi bat ireki edo sor dezakezu.</p>

en: File not found
eu: Fitxategia ez da aurkitu

en: Cannot open file as requested.
eu: Ezin da fitxategia ireki eskatu den bezala.

en: Could not read your data source. Please check the KMyMoney settings that the necessary plugin is enabled.
eu: Ezin da zure datu biltegiratuak irakurri. Kmymoney ezarpenak berrikusi behar den plugina gaitzeko.

en: Saving file...
eu: Fitxategia gordetzen...

en: Failed to save your storage.
eu: Huts egin zure biltegia gordetzea.

en: Couldn't find suitable plugin to save your storage.
eu: Biltegia gordetzeko ez da pluginik aurkitzen.

en: Saving file as....
eu: Fitxategia honela gordetzen...

en: Couldn't find any plugin for saving storage.
eu: Biltegia gordetzeko ez da pluginik aurkitzen.

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
eu: &Inportatu

note: i18n: ectx: Menu (export) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonOk) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport)
en: &Export
eu: &Esportatu

note: i18n: ectx: Menu (institution)
en: &Institution
eu: &Erakundea

note: i18n: ectx: Menu (account)
en: &Account
eu: &Kontua

note: i18n: ectx: Menu (category)
en: &Category
eu: Kate&goria

note: i18n: ectx: Menu (transaction)
en: &Transaction
eu: &Transakzioa

note: i18n: ectx: Menu (transaction_mark_menu) i18n: ectx: Menu (transaction_context_mark_menu)
en: Mark transaction as...
eu: Markatu transakzioa honela...

note: i18n: ectx: Menu (transaction_mark_menu) i18n: ectx: Menu (transaction_context_mark_menu)
en: Mark transaction
eu: Markatu transakzioa

note: i18n: ectx: Menu (kmmtools)
en: T&ools
eu: T&resnak

note: i18n: ectx: Menu (account_context_menu)
en: Account options
eu: Kontu-aukerak

note: i18n: ectx: Menu (category_context_menu)
en: Category options
eu: Kategoria-aukerak

note: i18n: ectx: Menu (institution_context_menu)
en: Institution options
eu: Erakunde-aukerak

note: i18n: ectx: Menu (payee_context_menu)
en: Payee options
eu: Onuradun-aukerak

note: i18n: ectx: Menu (tag_context_menu)
en: Tag options
eu: Etiketa-aukerak

note: i18n: ectx: Menu (investment_context_menu)
en: Investment options
eu: Inbertsio-aukerak

note: i18n: ectx: Menu (schedule_context_menu)
en: Scheduled transactions options
eu: Transakzio antolatuen aukerak

note: i18n: ectx: Menu (transaction_context_menu)
en: Transaction options
eu: Transakzio-aukerak

note: i18n: ectx: Menu (transaction_move_menu)
en: Move transaction to...
eu: Transakzioa hona eraman...

note: i18n: ectx: Menu (transaction_move_menu)
en: Select account
eu: Hautatu kontua

note: i18n: ectx: Menu (onlinejob_context_menu)
en: Credit transfer options
eu: Transferentzia aukerak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: &New Schedule...
eu: &Beste antolaketa bat...

en: Create a new schedule.
eu: Beste antolaketa bat sortu.

en: Use this to create a new schedule.
eu: Erabili hau beste antolaketa bat sortzeko.

en: &Filter
eu: &Iragazi

en: Filter out accounts
eu: Kontuak iragazi

en: Use this to filter out accounts
eu: Erabili hau kontuak iragazteko

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NewPaymentsWizardPage)
en: Payments
eu: Ordainketak

en: Preferred accounts
eu: Kontu hobetsiak

en: Payment accounts
eu: Ordainketa-kontuak

en: Favorite reports
eu: Gogoko txostenak

en: Forecast (schedule)
eu: Aurreikuspena (antolaketak)

en: Net worth forecast
eu: Kapital garbiaren aurreikuspena

en: Forecast (history)
eu: Aurreikuspena (historia)

en: Assets and Liabilities
eu: Aktiboak eta pasiboak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Budget
eu: Aurrekontua

en: CashFlow
eu: Kutxako fluxua

[ctx: Reconciliation state 'Not reconciled']
en: Not reconciled
eu: Berdinkatu gabe

[ctx: Reconciliation state 'Cleared']
en: Cleared
eu: Kitatuta

[ctx: Reconciliation state 'Reconciled']
en: Reconciled
eu: Berdinkatuta

[ctx: Reconciliation state 'Frozen']
en: Frozen
eu: Izoztuta

[ctx: Unknown reconciliation state]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Reconciliation flag C]
en: C
eu: K

[ctx: Reconciliation flag R]
en: R
eu: B

[ctx: Reconciliation flag F]
en: F
eu: I

[ctx: Go to next page of the wizard]
en: &Next
eu: &Hurrengoa

en: Prices Importer
eu: Prezio-inportatzailea

en: <p>Do you really want to remove the currency <b>%1</b> from the file?</p>
eu: <p>Benetan kendu nahi duzu <b>%1</b>dibisa fitxategitik?</p>

en: <p>All exchange rates for currency <b>%1</b> will be lost.</p><p>Do you still want to continue?</p>
eu: <p><b>%1</b> dibisaren truke tasa guztiak galduko dira.</p><p>Oraindikjarraitzea nahi duzu?</p>

en: <p>Do you really want to remove the %1 <b>%2</b> from the file?</p>
eu: <p>Benetan kendu nahi duzu %1 <b>%2</b> fitxategitik?</p>

en: <p>All price quotes for %1 <b>%2</b> will be lost.</p><p>Do you still want to continue?</p>
eu: <p><b>%2</b> %1ren prezio kotizazio guztiak galduko dira.</p><p>Oraindik jarraitu nahi duzu?</p>

en: Delete security
eu: Ezabatu burtsa-balioa

en: Delete prices
eu: Prezioak ezabatu...

en: New Payee
eu: Onuradun berria

en: <qt>Do you want to add <b>%1</b> as payer/receiver?</qt>
eu: <qt><b>%1</b> gehitu nahi duzu ordaintzaile/jasotzaile gisa?</qt>

en: Unable to add payee
eu: Ezin da onuraduna gehitu

en: New Tag
eu: Etiketa berria

en: <qt>Do you want to add <b>%1</b> as tag?</qt>
eu: <qt><b>%1</b> etiketa gisa gehitu nahi duzu?</qt>

en: Unable to add tag
eu: Ezin da gehitu etiketa

en: Cannot add institution: %1
eu: Ezin da erakundea gehitu: %1

en: One statement has been processed with the following results: | %1 statements have been processed with the following results:
eu[0]: Kontu-laburpen bat prozesatu da, hauek dira emaitzak:
eu[1]: %1 kontu-laburpen prozesatu dira, hauek dira emaitzak:

en: No new transaction has been imported. | No new transactions have been imported.
eu[0]: Ez da transakzio berririk inportatu.
eu[1]: Ez da transakzio berririk inportatu.

en: Statement import statistics
eu: Kontu-laburpen inportazioen estatistikak

en: Loading %1...
eu: %1 zamatzen...

note: i18n("language to be used")); parser.addOption(langOption); no file
en: do not open last used file
eu: ez ireki azkenekoz erabilitako fitxategia

en: enable performance timers
eu: gaitu errendimendu-tenporizadoreak

en: do not globally catch uncaught exceptions
eu: ez detektatu globalki salbuespen detektatugabeak

en: turn on program traces
eu: aktibatu programa-aztarnak

en: dump the names of all defined QAction objects to stdout and quit
eu: irauli KAction-eko objektu definitu guztien izenak irteera estandarrean eta irten

en: file to open
eu: ireki beharreko fitxategia

en: Uncaught error. Please report the details to the developers
eu: Detektatu gabeko errorea. Jakinarazi xehetasunak garatzaileei

en: Favorites
eu: Gogokoak

en: Asset accounts
eu: Aktiboko kontuak

en: Liability accounts
eu: Pasiboko kontuak

en: Income categories
eu: Diru-sarreren kategoriak

en: Expense categories
eu: Gastu-kategoriak

en: Equity accounts
eu: Baliabide propioen kontuak

[ctx: Column heading for category in tax report]
en: Tax
eu: Zerga

[ctx: Column heading for VAT category]
en: VAT
eu: BEZa

[ctx: Column heading for Cost Center]
en: CC
eu: KZ

en: Total Balance
eu: Saldo totala

en: Posted Value
eu: Bidalitako balioa

en: Total Value
eu: Balio totala

[ctx: IBAN, SWIFT, etc.]
en: Sort Code
eu: Kontu kode-mota

en: Accounts with no institution assigned
eu: Erakunderik esleituta ez duten kontuak

en: Cost center
eu: Kostu Zentroa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Value
eu: Balioa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_quantity)
en: Quantity
eu: Kopurua

en: Displayed columns
eu: Erakutsitako zutabeak

[ctx: Cheque Number]
en: No.
eu: Zk.

en: CC
eu: KK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, detail)
en: Detail
eu: Xehetasunak

en: C
eu: K

[ctx: Payment made from account]
en: Payment
eu: Ordainketa

[ctx: Deposit into account]
en: Deposit
eu: Gordailua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, accountsList) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkBalance)
en: Balance
eu: Saldoa

[ctx: Payment made with credit card]
en: Charge
eu: Kargua

[ctx: Decrease of asset/liability value]
en: Decrease
eu: Txikitu

[ctx: Increase of asset/liability value]
en: Increase
eu: Handitu

[ctx: Payment towards credit card]
en: Payment
eu: Ordainketa

[ctx: Reconciliation flag empty]
en: Not reconciled
eu: Berdinkatugabeak

[ctx: Reconciliation flag C]
en: Cleared
eu: Kitatuak

[ctx: Reconciliation flag R]
en: Reconciled
eu: Berdinkatuak

[ctx: Reconciliation flag F]
en: Frozen
eu: Izoztuta

en: *** UNASSIGNED ***
eu: *** ESLEITU GABE ***

[ctx: Credit suffix]
en: Cr.
eu: H.

[ctx: Debit suffix]
en: Dr.
eu: Z.

en: The plugin to show this information could not be found.
eu: Informazio hau erakusteko pluginak ez da aurkitzen.

en: Market
eu: Merkatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Fraction
eu: Zatikia

en: Cost Center
eu: Kostu Zentroa

en: No
eu: Ez

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PaymentWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PaymentEditWizardPage)
en: Payment
eu: Ordainketa

en: Deposit
eu: Gordailua

[ctx: Brokerage (suffix for account names)]
en: Brokerage
eu: Artekaritza

[ctx: Account type]
en: Checking
eu: Txekeak

[ctx: Account type]
en: Savings
eu: Aurrezkiak

[ctx: Account type]
en: Credit Card
eu: Kreditu-txartela

[ctx: Account type]
en: Cash
eu: Eskudirua

[ctx: Account type]
en: Loan
eu: Mailegua

[ctx: Account type]
en: Certificate of Deposit
eu: Gordailu ziurtagiria

[ctx: Account type]
en: Investment
eu: Inbertsioa

[ctx: Account type]
en: Money Market
eu: Diru-merkatua

[ctx: Account type]
en: Asset
eu: Aktiboa

[ctx: Account type]
en: Liability
eu: Pasiboa

[ctx: Account type]
en: Currency
eu: Dibisa

[ctx: Account type]
en: Income
eu: Diru-sarrera

[ctx: Account type]
en: Expense
eu: Gastua

[ctx: Account type]
en: Investment Loan
eu: Inbertsio-mailegua

[ctx: Account type]
en: Stock
eu: Akzioa

[ctx: Account type]
en: Equity
eu: Baliabide propioak

[ctx: Account type]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Loan payout
eu: Mailegu-ordainketa

en: * Problem with account '%1'
eu: * Arazoa '%1' kontuarekin

en:   * Loop detected between this account and account '%1'.
eu:   * Begizta bat detektatu da kontu honen eta '%1' kontuaren artean.

en:     Reparenting account '%2' to top level account '%1'.
eu:     Goi-mailako '%1' kontua '%2' kontuaren guraso bihurtzen.

en:   * Parent account '%1' belongs to a different group.
eu:   * '%1' kontu gurasoa beste talde batekoa da.

en:     New parent account is the top level account '%1'.
eu:     Goi-mailako '%1' kontua da kontu guraso berria.

en:   * Parent account '%1' does not contain '%2' as sub-account.
eu:   * '%1' kontu gurasoak ez du '%2' azpikontu gisa.

en:   * The parent with id %1 does not exist anymore.
eu:   * %1 IDa duen gurasoa dagoeneko ez da existitzen.

en:   * Child account with id %1 does not exist anymore.
eu:   * %1 IDa duen kontu umea dagoeneko ez da existitzen.

en:     The child account list will be reconstructed.
eu:     Kontu umeen zerrenda berregin egingo da.

en:   * The payee with id %1 referenced by the loan does not exist anymore.
eu:   * %1 IDa duen onuraduna, maileguak erreferentzia egiten diona, dagoeneko ez da existitzen.

en:     The payee will be removed.
eu:     Onuraduna kendu egingo da.

en:   * Older versions of KMyMoney stored an OFX password for this account in cleartext.
eu:   * KMyMoney-ren bertsio zaharragoek OFX pasahitz bat gorde zuten kontu honentzat zifratu gabeko testu gisa.

en:     Please open it in the account editor (Account/Edit account) once and press OK.
eu:     Ireki behin kontu-editorean (Kontua/Editatu kontua) eta sakatu Ados.

en:     This will store the password in the KDE wallet and remove the cleartext version.
eu:     Horrek pasahitza KDEren zorroan gordeko du, eta zifratu gabeko testuko bertsiotik kenduko du.

en:   * Unable to update account data in engine.
eu:   * Kontu-datuak ezin dira motorrean gorde.

en: * Reconstructing the child lists for
eu: * Honen zerrenda umea berregiten:

en:   * Unable to update account data for account %1 in engine
eu:   * %1 kontuaren datuak ezin dira motorrean eguneratu

en:   * Payee %1 recreated with fixed id
eu:   * %1 onuraduna berriz sortu da ID finkoarekin

en:   * Payee id updated in split of transaction '%1'.
eu:   * Onuradunaren IDa eguneratu da '%1' transakzioaren partidan.

en:   * Opening date of Account '%1' cannot be changed to support transaction '%2' post date.
eu:   * Ezin da aldatu '%1' kontuaren irekiera data '%2' transakzioaren bidaltze-datari eusteko.

en:   * Transaction '%1' post date '%2' is older than opening date '%4' of account '%3'.
eu:   * '%1' transzakzioaren  '%2' bidaltze-data '%3' kontuaren '%4' irekiera data baino zaharragoa da.

en:     Account opening date updated.
eu:    Kontuaren irekiera data eguneratua.

en:   * shares set to value in split of transaction '%1'.
eu:   * akzioak ezarri zaizkio balioari '%1' transakzioaren partidan.

en:   * value set to shares in split of transaction '%1'.
eu:   * balioa ezarri zaie akzioei '%1' transakzioaren partidan.

en:   * Split %2 in transaction '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
eu:   * '%1' transakzioko %2 partidak %3 kontu baliogabeari egiten dio erreferentzia. Konpondu eskuz.

en:   * action marked as interest in split of transaction '%1'.
eu:   * ekintza interes gisa markatuta dago '%1' transakzioaren partidan.

en:   * Transaction '%1' has an invalid post date.
eu:   * '%1' transakzioak bidaltze-data baliogabea dauka.

en:     The post date was updated to '%1'.
eu:     Bidaltze-data '%1'-ra aldatu zen.

en:   * Transaction '%1' has a post date '%2' before one of the referenced account's opening date.
eu: * '%1' transakzioak ezin du '%2' data izan bere kontuaren irekiera data aurrekoa delako.

en:     Referenced accounts: %1
eu:     Seinalatutako kontuak: %1

en:     The post date was not updated to '%1'.
eu:     Bidaltze-data ezin izan da aldatu '%1'-ra.

en:   * Payee id updated in split of schedule '%1'.
eu:   * Onuradunaren IDa eguneratu da '%1' antolaketaren partidan.

en:   * Split in scheduled transaction '%1' contained value != 0 and shares == 0.
eu:   * '%1' transakzio antolatuaren partidak 0ren desberdina den balio bat du eta 0ren berdinak diren akzio batzuk ditu.

en:     Shares set to value.
eu:     Akzioak ezarri zaizkio balioari.

en:   * Removed bankid from split in scheduled transaction '%1'.
eu:   * Banku-IDa kendu da '%1' transakzio antolatuaren partidatik.

en:   * shares set to value in split in schedule '%1'.
eu:   *  akzioak ezarri zaizkio balioari '%1' antolaketaren partidan.

en:   * value set to shares in split in schedule '%1'.
eu: *  balioa ezarri zaie akzioei '%1' antolaketaren partidan.

en:   * Split %2 in schedule '%1' contains a reference to invalid account %3. Please fix manually.
eu: * '%1' antolaketako %2 partidak %3 kontu baliogabeari egiten dio erreferentzia. Konpondu eskuz.

en:   * Payee id updated in report '%1'.
eu:   * Onuradunaren IDa eguneratu da '%1' txostenean.

en:   * Payee '%1' removed.
eu:   * '%1' onuraduna kendu egin da.

en: * Potential problem with securities/currencies
eu: * Arazoa egon liteke inbertsioekin/dibisekin

en:   * The account '%1' in currency '%2' has no price set for the opening date '%3'.
eu:   * '%2' dibisako '%1' kontuak ez du preziorik ezarrita '%3' irekitze-datarako.

en:     Please enter a price for the currency on or before the opening date.
eu:     Ezarri prezio bat dibisari irekitze-datan edo irekitze-data baino lehen.

en:   * The security '%1' has no price set for the opening date '%2'.
eu: * '%1' inbertsioak ez du preziorik ezarrita '%2' irekitze-datarako.

en:     Please enter a price for the security on or before the opening date.
eu:     Ezarri prezio bat inbertsioari irekitze-datan edo irekitze-data baino lehen.

en: * Problem with budget '%1'
eu: * Arazoa '%1' aurrekontuarekin

en:   * The account with id %1 referenced by the budget does not exist anymore.
eu: * %1 IDa duen kontua, aurrekontuak erreferentzia egiten diona, dagoeneko ez da existitzen.

en:     The account reference will be removed.
eu:     Kontu-erreferentzia kendu egingo da.

en: Finished: data is consistent.
eu: Amaituta: datuak koherenteak dira.

en: %1 problem corrected. | %1 problems corrected.
eu[0]: Arazo %1 zuzendu da.
eu[1]: %1 arazo zuzendu dira.

en: %1 problem still present. | %1 problems still present.
eu[0]: Arazo %1 ez da zuzendu.
eu[1]: %1 arazo ez dira zuzendu.

[ctx: %1 is a string, e.g. 7 problems corrected; %2 is a string, e.g. 3 problems still present]
en: Finished: %1 %2
eu: Amaituta: %1 %2

en: Austrian Schilling
eu: Txelin austriarra

en: German Mark
eu: Marko alemana

en: French Franc
eu: Franko frantsesa

en: Italian Lira
eu: Lira italiarra

en: Spanish Peseta
eu: Pezeta espainiarra

en: Dutch Guilder
eu: Florin nederlandarra

en: Belgian Franc
eu: Franko belgikarra

en: Luxembourg Franc
eu: Franko luxenburgotarra

en: Portuguese Escudo
eu: Ezkutu portugesa

en: Irish Pound
eu: Libera irlandarra

en: Finnish Markka
eu: Marko finlandiarra

en: Greek Drachma
eu: Drakma greziarra

en: Bulgarian Lev
eu: Lev bulgariarra

en: Romanian Leu
eu: Leu errumaniarra

en: Russian Ruble (old)
eu: Errublo errusiarra (zaharra)

en: Slovenian Tolar
eu: Tolar esloveniarra

en: Turkish Lira (old)
eu: Lira turkiarra (zaharra)

en: Maltese Lira
eu: Lira maltarra

en: Cyprus Pound
eu: Libera zipretarra

en: Slovak Koruna
eu: Koroa eslovakiarra

en: Mozambique Metical
eu: Metical mozambiketarra

en: Azerbaijani Manat
eu: Manat azerbaijandarra

en: Lithuanian Litas
eu: Litas lituaniarra

en: Belarusian Ruble (old)
eu: Errublo bielorrusiarra (zaharra)

en: Afghanistan Afghani
eu: Afgani afganistandarra

en: Albanian Lek
eu: Lek albaniarra

en: Netherland Antillian Guilder
eu: Florin antillatarra

en: Algerian Dinar
eu: Dinar aljeriarra

en: Andorran Franc
eu: Franko andorratarra

en: Andorran Peseta
eu: Pezeta andorratarra

en: Angolan Kwanza
eu: Kwanza angolarra

en: Argentine Peso
eu: Peso argentinarra

en: Aruban Florin
eu: Florin arubarra

en: Australian Dollar
eu: Dolar australiarra

en: Bahamian Dollar
eu: Dolar bahamarra

en: Bahraini Dinar
eu: Dinar bahraindarra

en: Bangladeshi Taka
eu: Taka bangladeshtarra

en: Barbados Dollar
eu: Dolar barbadostarra

en: Belarusian Ruble
eu: Errublo bielorrusiarra

en: Belize Dollar
eu: Dolar belizetarra

en: Bermudian Dollar
eu: Dolar bermudatarra

en: Bhutan Ngultrum
eu: Ngultrum bhutandarra

en: Bolivian Boliviano
eu: Boliviano boliviarra

en: Bosnian Convertible Mark
eu: Marko bihurgarri bosniarra

en: Botswana Pula
eu: Pula botswanarra

en: Brazilian Real
eu: Real brasildarra

en: British Pound
eu: Libera esterlina

en: Brunei Dollar
eu: Dolar bruneitarra

en: Bulgarian Lev (new)
eu: Lev bulgariarra (berria)

en: Burundi Franc
eu: Franko burundiarra

en: CFA Franc BEAC
eu: BEACren CFA frankoa

en: CFA Franc BCEAO
eu: BCEAOren CFA frankoa

en: CFP Franc Pacifique
eu: CFP frankoa

en: Cambodia Riel
eu: Riel kanbodiarra

en: Canadian Dollar
eu: Dolar kanadarra

en: Cape Verde Escudo
eu: Ezkutu kaboverdetarra

en: Cayman Islands Dollar
eu: Dolar kaimandarra

en: Chilean Peso
eu: Peso txiletarra

en: Chinese Yuan Renminbi
eu: Renminbi yuana

en: Colombian Peso
eu: Peso kolonbiarra

en: Comoros Franc
eu: Franko komoretarra

en: Costa Rican Colon
eu: Colon costarricarra

en: Croatian Kuna
eu: Kuna kroaziarra

en: Cuban Peso
eu: Peso kubatarra

en: Cuban Convertible Peso
eu: Peso bihurgarri kubatarra

en: Czech Koruna
eu: Koroa txekiarra

en: Danish Krone
eu: Koroa danimarkarra

en: Djibouti Franc
eu: Franko djibutiarra

en: Dominican Peso
eu: Peso dominikarra

en: East Caribbean Dollar
eu: Dolar ekikaribearra

en: Egyptian Pound
eu: Libera egiptoarra

en: El Salvador Colon
eu: Colon salvadortarra

en: Eritrean Nakfa
eu: Nakfa eritrearra

en: Estonian Kroon
eu: Koroa estoniarra

en: Ethiopian Birr
eu: Birr etiopiarra

en: Euro
eu: Euroa

en: Falkland Islands Pound
eu: Libera falklandarra

en: Fiji Dollar
eu: Dolar fijiarra

en: Gambian Dalasi
eu: Dalasi gambiarra

en: Georgian Lari
eu: Lari georgiarra

en: Ghanaian Cedi
eu: Cedi ghanatarra

en: Gibraltar Pound
eu: Libera gibraltardarra

en: Guatemalan Quetzal
eu: Ketzal guatemalarra

en: Guinea-Bissau Peso
eu: Peso gineabissautarra

en: Guyanan Dollar
eu: Dolar guyanarra

en: Haitian Gourde
eu: Gourde haitiarra

en: Honduran Lempira
eu: Lempira hondurastarra

en: Hong Kong Dollar
eu: Dolar hongkongdarra

en: Hungarian Forint
eu: Forint hungariarra

en: Iceland Krona
eu: Koroa islandiarra

en: Indian Rupee
eu: Errupia indiarra

en: Indonesian Rupiah
eu: Errupia indonesiarra

en: Iranian Rial
eu: Rial irandarra

en: Iraqi Dinar
eu: Dinar irakiarra

en: Israeli New Shekel
eu: Shekel israeldar berria

en: Jamaican Dollar
eu: Dolar jamaikarra

en: Japanese Yen
eu: Yen japoniarra

en: Jordanian Dinar
eu: Dinar jordaniarra

en: Kazakhstan Tenge
eu: Tenge kazakhstandarra

en: Kenyan Shilling
eu: Txelin kenyarra

en: Kuwaiti Dinar
eu: Dinar kuwaitarra

en: Kyrgyzstan Som
eu: Som kirgizistandarra

en: Laos Kip
eu: Kip laostarra

en: Latvian Lats
eu: Lat letoniarra

en: Lebanese Pound
eu: Libera libanoarra

en: Lesotho Loti
eu: Loti lesothoarra

en: Liberian Dollar
eu: Dolar liberiarra

en: Libyan Dinar
eu: Dinar libiarra

en: Macau Pataca
eu: Pataka macautarra

en: Macedonian Denar
eu: Dinar mazedoniarra

en: Malagasy Franc
eu: Franko madagaskartarra

en: Malawi Kwacha
eu: Kwacha malawiarra

en: Malaysian Ringgit
eu: Ringgit malaysiarra

en: Maldive Rufiyaa
eu: Rufiyaa maldivarra

en: Mali Republic Franc
eu: Franko maliarra

en: Mauritanian Ouguiya
eu: Ouguiya mauritaniarra

en: Mauritius Rupee
eu: Errupia mauriziarra

en: Mexican Peso
eu: Peso mexikarra

en: Moldavian Leu
eu: Leu moldaviarra

en: Mongolian Tugrik
eu: Tugrik mongoliarra

en: Moroccan Dirham
eu: Dirham marokoarra

en: Myanmar Kyat
eu: Kyat myanmartarra

en: Namibian Dollar
eu: Dolar namibiarra

en: Nepalese Rupee
eu: Errupia nepaldarra

en: New Zealand Dollar
eu: Dolar zeelandaberritarra

en: Nicaraguan Cordoba Oro
eu: Urrezko córdoba nikaraguarra

en: Nigerian Naira
eu: Naira nigeriarra

en: North Korean Won
eu: Won iparkorearra

en: Norwegian Kroner
eu: Koroa norvegiarra

en: Omani Rial
eu: Rial omandarra

en: Pakistan Rupee
eu: Errupia pakistandarra

en: Panamanian Balboa
eu: Balboa panamarra

en: Papua New Guinea Kina
eu: Kina gineaberriarra

en: Paraguay Guarani
eu: Guarani paraguaitarra

en: Peruvian Nuevo Sol
eu: Sol berri perutarra

en: Philippine Peso
eu: Peso filipinarra

en: Polish Zloty
eu: Zloty poloniarra

en: Qatari Rial
eu: Riyal qatartarra

en: Romanian Leu (new)
eu: Leu errumaniarra (berria)

en: Russian Ruble
eu: Errublo errusiarra

en: Rwanda Franc
eu: Franko ruandarra

en: Samoan Tala
eu: Tala samoarra

en: Sao Tome and Principe Dobra
eu: Dobra saotometarra

en: Saudi Riyal
eu: Riyal saudiarabiarra

en: Serbian Dinar
eu: Dinar serbiarra

en: Seychelles Rupee
eu: Errupia scheychelletarra

en: Sierra Leone Leone
eu: Leone sierraleonarra

en: Singapore Dollar
eu: Dolar singapurtarra

en: Solomon Islands Dollar
eu: Dolar salomondarra

en: Somali Shilling
eu: Txelin somaliarra

en: South African Rand
eu: Rand hegoafrikarra

en: South Korean Won
eu: Won hegokorearra

en: Sri Lanka Rupee
eu: Errupia srilankarra

en: St. Helena Pound
eu: Libera santahelenarra

en: Sudanese Dinar
eu: Dinar sudandarra

en: Suriname Guilder
eu: Florin surinamdarra

en: Swaziland Lilangeni
eu: Lilangeni swazilandiarra

en: Swedish Krona
eu: Koroa suediarra

en: Swiss Franc
eu: Franko suitzarra

en: Syrian Pound
eu: Libera siriarra

en: Taiwan Dollar
eu: Dolar taiwandarra

en: Tajikistan Somoni
eu: Somani tajikistandarra

en: Tanzanian Shilling
eu: Txelin tanzaniarra

en: Thai Baht
eu: Baht thailandiarra

en: Tongan Pa'anga
eu: Pa'anga tongatarra

en: Trinidad and Tobago Dollar
eu: Dolar trinitatear

en: Tunisian Dinar
eu: Dinar tunisiarra

en: Turkish Lira
eu: Lira turkiarra

en: Turkmenistan Manat
eu: Manat turkmenistandarra

en: US Dollar
eu: Dolar estatubatuarra

en: Uganda Shilling
eu: Txelin ugandarra

en: Ukraine Hryvnia
eu: Hrivnia ukrainarra

en: Unidad de Fometo
eu: Fometoko unitatea

en: United Arab Emirates Dirham
eu: Dirham emirerribatuarra

en: Uruguayan Peso
eu: Peso uruguaitarra

en: Uzbekistani Sum
eu: Sum uzbekistandarra

en: Vanuatu Vatu
eu: Vatu vanuatuarra

en: Venezuelan Bolivar
eu: Bolibar venezuelarra

en: Vietnamese Dong
eu: Dong vietnamdarra

en: Zambian Kwacha
eu: Kwacha mozambiketarra

en: Zimbabwe Dollar
eu: Dolar zimbabwetarra

en: Gold
eu: Urrea

en: Palladium
eu: Paladioa

en: Platinum
eu: Platinoa

en: Silver
eu: Zilarra

en: Opening Balances
eu: Hasierako saldoak

[ctx: Frequency of schedule]
en: Any
eu: Edozein

[ctx: Frequency of schedule]
en: Once
eu: Behin

[ctx: Frequency of schedule]
en: Daily
eu: Egunero

[ctx: Frequency of schedule]
en: Weekly
eu: Astean behin

[ctx: Frequency of schedule]
en: Fortnightly
eu: Hamabost egunean behin

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other week
eu: Aste batean bai, bestean ez

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every half month
eu: Hamabostean behin

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three weeks
eu: Hiru astean behin

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four weeks
eu: Lau astean behin

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every thirty days
eu: Hogeita hamar egunean behin

[ctx: Frequency of schedule]
en: Monthly
eu: Hilean behin

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every eight weeks
eu: Zortzi astean behin

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every two months
eu: Bi hilean behin

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every three months
eu: Hiru hilean behin

[ctx: Frequency of schedule]
en: Quarterly
eu: Hiru hilean behin

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every four months
eu: Lau hilean behin

[ctx: Frequency of schedule]
en: Twice yearly
eu: Urtean bitan

[ctx: Frequency of schedule]
en: Yearly
eu: Urtean behin

[ctx: Frequency of schedule]
en: Every other year
eu: Urte batean bai, bestean ez

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Any
eu: Edozein

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Once
eu: Behin

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Day
eu: Eguna

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Week
eu: Astea

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Half-month
eu: Hil-erdia

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Month
eu: Hila

[ctx: Schedule occurrence period]
en: Year
eu: Urtea

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Bill
eu: Faktura

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Deposit
eu: Gordailua

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Transfer
eu: Transferentzia

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Loan payment
eu: Mailegu-ordainketak

[ctx: Scheduled transaction type]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct debit
eu: Zordunketa zuzena

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Direct deposit
eu: Gordailu zuzena

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Manual deposit
eu: Eskuzko gordailua

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Other
eu: Beste bat

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Write check
eu: Txekea idaztea

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Standing order
eu: Ordainketa-agindu iraunkorra

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Bank transfer
eu: Banku-transferentzia

[ctx: Scheduled Transaction payment type]
en: Any (Error)
eu: Edozein (errorea)

[ctx: Security type]
en: Stock
eu: Akzioa

[ctx: Security type]
en: Mutual Fund
eu: Inbertsio-funtsa

[ctx: Security type]
en: Bond
eu: Obligazioa

[ctx: Security type]
en: Currency
eu: Dibisa

[ctx: Security type]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Security type]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: HalfDown
eu: Erditik-behera

en: HalfUp
eu: Erditik-gora

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Could not load responsible plugin to view this task.
eu: Ezin da kargatu eginkizun hau erakusteko plugina.

[ctx: Reconciliation status 'Not Reconciled']
en: not reconciled
eu: berdinkatu gabe

[ctx: Reconciliation status 'Cleared']
en: cleared
eu: kitatuta

[ctx: Reconciliation status 'Reconciled']
en: reconciled
eu: berdinkatuta

[ctx: Reconciliation status 'Frozen']
en: frozen
eu: izoztuta

[ctx: Reconciliation status unknown]
en: unknown
eu: ezezaguna

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_payeeTab) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_payeesView) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabe
en: Payee
eu: Onuraduna

[ctx: It's about printing bank checks]
en: Check printing
eu: Txeke inprimatzea

en: Print check
eu: Inprimatu txekea

[ctx: @item the number 1]
en: One
eu: bat

[ctx: @item the number 2]
en: Two
eu: bi

[ctx: @item the number 3]
en: Three
eu: hiru

[ctx: @item the number 4]
en: Four
eu: lau

[ctx: @item the number 5]
en: Five
eu: bost

[ctx: @item the number 6]
en: Six
eu: sei

[ctx: @item the number 7]
en: Seven
eu: zazpi

[ctx: @item the number 8]
en: Eight
eu: zortzi

[ctx: @item the number 9]
en: Nine
eu: bederatzi

[ctx: @item the number 10]
en: Ten
eu: hamar

[ctx: @item the number 11]
en: Eleven
eu: hamaika

[ctx: @item the number 12]
en: Twelve
eu: hamabi

[ctx: @item the number 13]
en: Thirteen
eu: hamahiru

[ctx: @item the number 14]
en: Fourteen
eu: hamalau

[ctx: @item the number 15]
en: Fifteen
eu: hamabost

[ctx: @item the number 16]
en: Sixteen
eu: hamasei

[ctx: @item the number 17]
en: Seventeen
eu: hamazazpi

[ctx: @item the number 18]
en: Eighteen
eu: hemezortzi

[ctx: @item the number 19]
en: Nineteen
eu: hemeretzi

[ctx: @item the number 20]
en: Twenty
eu: hogei

[ctx: @item the number 30]
en: Thirty
eu: hogeita hamar

[ctx: @item the number 40]
en: Forty
eu: berrogei

[ctx: @item the number 50]
en: Fifty
eu: berrogeita hamar

[ctx: @item the number 60]
en: Sixty
eu: hirurogei

[ctx: @item the number 70]
en: Seventy
eu: hirurogeita hamar

[ctx: @item the number 80]
en: Eighty
eu: laurogei

[ctx: @item the number 90]
en: Ninety
eu: laurogeita hamar

[ctx: @item the number 1000]
en: Thousand
eu: mila

[ctx: @item the number 1,000,000]
en: Million
eu: milioi

[ctx: @item the number 1,000,000,000]
en: Billion
eu: mila milioi

[ctx: @item This comes after the hundred value digit]
en:  Hundred
eu: ehunaka

[ctx: @item This comes after the hunder text if the tens unit is different from 0]
en:  and
eu:  eta

[ctx: @item Appears last as separator]
en:  and
eu:  eta

[ctx: @label The first argument is the amount in words, the second is the fractional part and the third is the denominator of the fractional part]
en: %1 and %2/%3
eu: %1 eta %2/%3

[ctx: @label The word to be printed for no fractional part as in No/00]
en: No
eu: Ez

note: i18n: ectx: label, entry (checkTemplateFile), group (General)
en: The check template file which defines the way the printed check will look.
eu: Txeke-txantiloiaren fitxategia, txeke inprimatuak zer itxura izango duen definitzen duena.

note: i18n: ectx: label, entry (printedChecks), group (General)
en: A list containing the id's of already printed checks.
eu: Dagoeneko inprimatu diren txekeen IDak dituen zerrenda.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PluginSettingsDecl)
en: Icalendar export settings
eu: iCalendar-era esportatzeko ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, check_template_file)
en: Check template file
eu: Txeke-txantiloiaren fitxategia

en: Start operation
eu: Abiarazi eragiketa

en: Use this to start the export operation
eu: Erabili hau esportatze-eragiketa abiarazteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonBrowse)
en: &Browse...
eu: &Arakatu...

en: Select filename
eu: Hautatu fitxategi-izena

en: Use this to select a filename to export to
eu: Erabili hau zer fitxategi-izenetara esportatuko den hautatzeko

en: There are no entries in this account.
eu: Ez dago sarrerarik kontu honetan.

en: Invalid account
eu: Kontu baliogabea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CsvExportDlg)
en: Csv Export
eu: CSV esportatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: From this dialog you are able to export transactions to a comma separated file, (known as a CSV file, because of the extension).  However, you are able to specify an alternative separator below.  Please enter the path to the CSV file or select it by clicking on the Browse button.
    
    You can choose the file's path, and the account. Choose Account to export all the transactions between the specified dates,  or just choose to export Categories.
eu: Elkarrizketa honetatik esportatu ditzakezu transakzioak koma bidez bereizitako fitxategi batera (CSV fitxategia bezala ezaguna, bere luzapenagatik). Edonola, azpian banatzaile alternatibo bat ezarri dezakezu. Sartu CSV fitxategira arteko bide-izena edo hura hautatu Arakatu botoian klik eginez.
    
    Fitxategiaren bide-izena hautatu dezakezu, eta kontua. Hautatu kontua, adierazitako daten arteko transakzio guztiak esportatzeko, edo hautatu kategoriak esportatzea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFileExport)
en: File to export to:
eu: Esportatzeko fitxategia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Account to export
eu: Esportatzeko kontua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qgroupboxContents)
en: Contents to Export
eu: Esportatu beharreko edukia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioButtonAccount)
en: Acco&unt
eu: Kontua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioButtonCategories)
en: Ca&tegories
eu: Kategoriak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qgroupboxDates)
en: Date Range
eu: Data-bitartea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStartDate)
en: Start on:
eu: Hasiera-data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEndDate)
en: End on:
eu: Amaiera-data:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qgroupboxSeparator)
en: Field Separator
eu: Eremu bereizlea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_separatorComboBox)
en: Comma (,)
eu: Koma (,)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_separatorComboBox)
en: Semicolon (;)
eu: Puntu eta koma (;)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_separatorComboBox)
en: Tab (\t)
eu: Tabulazioa (\t)

en: CSV exporter
eu: CSV esportatzailea

[ctx: CSV Exporter dialog title]
en: CSV Exporter
eu: CSV esportatzea

en: <qt>The file <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?</qt>
eu: <qt>Lehendik badago <b>%1</b> fitxategia. Benetan gainidatzi nahi duzu?</qt>

en: Unexpected exception '%1'
eu: Ustegabeko salbuespena '%1'

en: Export completed.
eu: Esportatzea osatu da.

en: Unable to open file '%1' for writing
eu: ezin da  '%1' fitxategia ireki idazteko

en: Account Type:
eu: Kontu mota:

en: Action/Type
eu: Ekintza/Mota

en: Account/Cat
eu: Kontua/Kategoria

en: Transaction number '%1' is missing an account assignment.
    Date '%2', Payee '%3'.
    Transaction dropped.
eu: '%1' zenbakidun transakzioak kontu bat esleitzea falta du.
    Data '%2', Onuraduna '%3'.
    Transakzioa utzi egin da.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_validityBox)
en: Invalid transaction
eu: Transakzio baliogabea

en: splitCategory
eu: partida-kategoria

en: splitMemo
eu: partida-oharra

en: splitAmount
eu: partida-kopurua

en: Transaction number '%1' is missing an account assignment.
    Date '%2', Amount '%3'.
    Transaction dropped.
eu: '%1' zenbakidun transakzioak kontu bat esleitzea falta du.
    Data '%2', Kopurua '%3' ''
    Transakzioa utzi egin da.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (AmountEdit, amountEditDebit)
en: Debit
eu: Zorra

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (AmountEdit, amountEditCredit)
en: Credit
eu: Hartzekoa

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy the Payee data to the memo field, click 'Yes'.</center>
eu: <center>'<b>%1</b>' eremuan dagoeneko hautatuta dago zutabe hori.</center><center>Onuradunaren datuak oharren eremuan kopiatu nahi badituzu, egin klik 'Bai' botoian.</center>

en: <center>Field name not recognised.</center> <center>'<b>%1</b>'</center> Please re-enter your column selections.
eu: <center>Eremu-izena ez da ezagutzen.</center> <center>'<b>%1</b>'</center> Sartu berriz zutabe-hautapena.

en: CSV import
eu: CSV inportazioa

en: The '<b>%1</b>' field already has this column selected. <center>Please reselect both entries as necessary.</center>
eu: '<b>%1</b>' eremuan dagoeneko hautatuta dago zutabe hori. <center>Hautatu berriz bi sarrerak, behar den moduan.</center>

en: <center>The %1 field contains '%2'</center><center>and the %3 field contains '%4'.</center><center>Please choose which you wish to accept.</center>
eu: <center>%1 eremuak '%2' dauka</center><center> eta %3 eremuak '%4' dauka. </center><center>Mesedez hautatu zein onartu nahi duzun.</center>

en: CSV invalid field values
eu: CSV eramu balio baiogabeak

en: Accept %1
eu: Onartu %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BankingPage)
en: Banking Wizard Page
eu: Banku morroiaren orria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the appropriate columns to use,
     corresponding to your data.
eu: Mesedez hautatu erabiltzeko zutabe egokiak, 
    zure datuekin bat datozenak.

[ctx: location of debit column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_debits)
en: Debit
eu: Zorra

[ctx: column containing number field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_category)
en: Category
eu: Kategoria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_dateCol)
en: Select column containing date field.
eu: Hautatu data-eremua duen zutabea.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_categoryCol)
en: Select column containing category field.
eu: Hautatu kategoria eremua duen zutabea.

[ctx: location of credit column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_credits)
en: Credit
eu: Hartzekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_creditCol)
en: Select column containing credit field.
eu: Hautatu hartzeko-eremua duen zutabea.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_radioDebitCredit)
en: Select 'Debit/credit' if both columns exist, otherwise select 'Amount'.
eu: Hautatu 'Zorra/Hartzekoa', bi zutabeak badaude; bestela, hautatu 'Zenbatekoa'.

[ctx: presence of debit/credit columns]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioDebitCredit)
en: De&bit/credit
eu: Zorra/hartzekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_amountCol)
en: Select column containing amount field.
eu: Hautatu zenbateko-eremua duen zutabea.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_debitCol)
en: Select column containing debit field.
eu: Hautatu zor-eremua duen zutabea.

[ctx: column containing payee or description field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_payee)
en: Payee/Description
eu: Onuraduna/Deskribapena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_memoCol)
en: Select column containing memo field.
eu: Hautatu ohar-eremua duen zutabea.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_clearMemoColumns)
en: Clear selected memo column entries
eu: Garbitu hautatutako zutabe-sarrerak

[ctx: Clear memo column assignment]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_clearMemoColumns)
en: Clear
eu: Garbitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_payeeCol)
en: Select column containing payee or description field.
eu: Hautatu onuradun- edo deskribapen-eremua duen zutabea.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_numberCol)
en: Select column containing number field.
eu: Hautatu zenbaki-eremua duen zutabea.

[ctx: column containing number field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_number)
en: Number
eu: Zenbakia

[ctx: location of amount column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBnk_amount)
en: Amount
eu: Zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_radioAmount)
en: Select 'Amount' if only one value column, otherwise select 'Debit/credit'.
eu: Hautatu Zenbatekoa, balio-zutabe bakarra badago; bestela, hautatu 'Zorra/hartzekoa'.

[ctx: presence of amount column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioAmount)
en: A&mount
eu: Zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_oppositeSigns)
en: Select if your amount column has signs improperly set.
eu: Aukeratu zure zenbatekoaren zutabeak okerreko seinua ezarria badu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_oppositeSigns)
en: Opposite signs
eu: Okerreko seinua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear all selected column entries
eu: Garbitu hautatutako zutabe-sarrerak

[ctx: Clear all column assignments]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear all
eu: Garbitu dena

en: Version of your CSV config file is %1.%2.%3 and is newer than supported version %4.%5.%6. Expect troubles.
eu: zure CSV konfigurazio fitxategiaren bertsioa %1.%2.%3 da eta euskarria duen %4.%5.%6 bertsioa baino berriagoa da. Arazoak egon daitezke.

en: <center>During update of <b>%1</b><br>the profile type for <b>%2</b> could not be recognized.<br>The profile cannot be used because of that.<br>Do you want to delete it?</center>
eu: <center> <b>%1</b>(e)n eguneratzean zehar<br> <b>%2</b>(e)n profila ezin izanda berrantolatu.<br>Arrazoi horregatik ezin da erabili profil hori.<br>ezabatu nahi duzu?</center>

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: buy
eu: erosi

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: sell,repurchase
eu: saldu,berrerosi

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: reinvest,reinv,re-inv
eu: Berrinbestitu,Berinb

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: dividend
eu: dibidendua

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: interest,income
eu: Interes,irabazia

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: add,stock dividend,divd reinv,transfer in,re-registration in,journal entry
eu: gehitu,akzio,dibidendua,dibin,berinb,transfer,eguneko sarrera

[ctx: Type of operation as in financial statement]
en: remove
eu: Kendu

en: CSV Files (*.csv)
eu: CSV fitxategiak (*.csv)

en: CSV importer
eu: CSV-inportatzailea

en: Save QIF
eu: Gorde QIF gisa

en: QIF Files (*.qif)
eu: QIF fitxategiak (*.qif)

en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

en: A profile must be selected before selecting a file.
eu: Profil bat hautatu behar da fitxategia hautatu aurretik.

en: <center>Profile <b>%1</b> already exists.<br>Please enter another name</center>
eu: <center> <b>%1</b> profila badago.<br>Mesedez sartu beste izen bat</center>

en: <center>Profile <b>%1</b> has been added.</center>
eu: <center> <b>%1</b>  profila gehitu da.</center>

en: <center>Profile <b>%1</b> has been removed.</center>
eu: <center> <b>%1</b>  profila kendu da.</center>

en: <center>Profile name has been renamed from <b>%1</b> to <b>%2</b>.</center>
eu: <center>Profila berrizendatu da <b>%1</b>-(e)tik <b>%2</b>-(e)ra.</center>

en: Import CSV
eu: Inportatu CSV

en: Make QIF File
eu: Egin QIF fitxategia

en: <center>Autodetect could not detect your decimal symbol in column %1.</center><center>Try manual selection to see problematic cells and correct your data.</center>
eu: <center>Autodetekzioak ezin izan du hauteman %1 zutabeko zure ikur hamartarra.</center><center>saiatu eskuz aukeratzea arazodun gelaxkak ikusteko eta zure datuak zuzentzeko.</center>

en: <center>There are invalid date formats in column '%1'.</center><center>Please check your selections.</center>
eu: <center>Data formatu akatsdunak daude '%1' zutabean.</center><center>mesedez berrikusi zure aukerak.</center>

[ctx: Noun, the introduction.]
note: i18n: Noun, the introduction. i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_intro)
en: 1. File
eu: 1. Fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_separators)
en: 2. Separators
eu: 2. Bereizleak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_rows)
en: 3. Rows
eu: 3. Errenkadak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_columns)
en: 4. Columns
eu: 4. Zutabeak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_formats)
en: 5. Formats
eu: 5. Formatuak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CurrenciesDlg)
en: Currencies
eu: Dibisak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Missing currencies
eu: Dibisak falta dira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: You need to select from currency and to currency.
eu: Nondik eta norako dibisak aukeratu behar dituzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFrom)
en: From currency
eu: Dibisa jatorria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTo)
en: To currency
eu: Dibisa helburua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontAsk)
en: Do not ask next time
eu: Ez galdetu berriz hurrengoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the decimal symbol used in your file.
    The thousands separator changes automatically.
    If all is OK, you will be able to click 'Import'.
    If required, a QIF file may then be produced.
eu: Mesedez aukeratu zure fitxategian erabiltzen den ikur hamartarra.
    Milakoen banatzailea automatikoki aldatzen da.
    Dena ondo badago, 'importatu' sakatzeko prest zaude.
    If required, a QIF file may then be produced.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_thousandsDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: comma (,)
eu: koma (,)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_thousandsDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: dot (.)
eu: puntua (.)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_thousandsDelimiter) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: auto
eu: automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_decimal)
en: Decimal Symbol
eu: Ikur hamartarra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_decimalSymbol)
en: Click to select the required decimal symbol, and to
    check that the selected symbol matches the data.
eu: Egin klik beharrezko ikur dezimala hautatzeko eta
    hautatutako ikurra eta datuak bat datozela egiaztatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_thousands)
en: Thousands Symbol
eu: Milakoen ikurra

[ctx: date format to use]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_dateFormat)
en: Date format
eu: Data-formatua

[ctx: abbreviation of 'year', 'month', 'day'.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dateFormat)
en: y m d
eu: u h e

[ctx: abbreviation of 'month', 'day', 'year',]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dateFormat)
en: m d y
eu: h e u

[ctx: abbreviation of 'day', 'month', 'year',]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dateFormat)
en: d m y
eu: e h u

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IntroPage)
en: Intro Wizard Page
eu: Sarrera-morroiaren orria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click either Banking, Investment or Prices.
    Then select existing profile or create new
    by entering its name and selecting 'Add'.
    Then open the file you wish to import.
eu: Klik egin edozeinetan, bankuan, inbertsioan edo prezioan.
    Gero aukeratu badagoen profila edo sortu berria
    bere izena aukeratuz eta 'gehitu' sakatuz.
    Ondoren aukeratu inportatu nahi duzun fitxategia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesBank)
en: Ban&king
eu: Banku-eragiketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesInvest)
en: In&vestment
eu: Inbertsioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesStockPrices)
en: Stock p&rices
eu: Akzioaren prezioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_profilesCurrencyPrices)
en: C&urrency prices
eu: Dibisa prezioak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: After entering new profile name, press this button to add it.
eu: Profil berriaren izena sartu ondoren, sakatu botoi hau gehitzeko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skipSetup)
en: Select to bypass profile setup.
    Only useful if a profile has already been setup.
eu: Hautatu profil-konfigurazioa saltatzea.
    Lehendik profil bat konfiguratu den kasuetan baino ez da erabilgarria.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipSetup)
en: Skip setup
eu: Saltatu konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Press this button to remove selected profile.
eu: Sakatu botoi hau hautatuta dagoen profila kentzeko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_rename)
en: Press this button after renaming your profile.
eu: Sakatu botoi hau, zure profilari izena aldatu ondoren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename
eu: Aldatu izena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_profiles)
en: Select your importing profile here.
eu: Hautatu zure inportazio profila hemen.

en: Fee
eu: Kuota

en: <center>The '<b>%1</b>' field already has this column selected.</center><center>If you wish to copy that data to the memo field, click 'Yes'.</center>
eu: <center>'<b>%1</b>' eremuan dagoeneko hautatuta dago zutabe hori.</center><center>Datua horiek oharren eremuan kopiatu nahi badituzu, egin klik 'Bai' botoian.</center>

en: <center>Field name not recognised.</center><center>'<b>%1</b>'</center>Please re-enter your column selections.
eu: <center>Eremu-izena ez da ezagutzen.</center><center>'<b>%1</b>'</center>Sartu berriz zutabe-hautapena.

en: The values in the columns you have selected
    do not match any expected investment type.
    Please check the fields in the current transaction,
    and also your selections.
eu: Hautatu dituzun zutabeetako balioak
    ez datoz bat espero diren inbertsio motekin.
    Egiaztatu uneko transakzioaren eremuak
    eta zuk egindako hautapena.

[ctx: Unused column]
en: Unused
eu: Erabiligabeak

en: <center>No valid action type found for this transaction.</center><center>Please check the parameters supplied.</center>
eu: <center>Ez da aurkitu ekintza mota onargarririk transakzio honetarako.</center><center>mesedez berrikusi bidalitako parametroak.</center>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, InvestmentPage)
en: Investment Wizard Page
eu: Inbertsio-morroiaren orria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the appropriate columns to use, corresponding to your data.
    If there is just a single security in the file, enter its name below.
    Otherwise, select the column for the symbol, and for the description or name.
eu: Mesedez aukeratu zure datuei dagokien erabili beharreko zutabe zuzenak.
    Burtsa-balio bakarra badago fitxategian, sartu bere izena jarraian.
    Bestela, aukeratu zutabea ikurarrentzat eta deskribapenarentzat edo izenarentzat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_priceFraction)
en: If necessary, select a fraction/multiplier for compatibility
    between imported and stored prices. For instance, if the
    import price is in cents but the file is priced in dollars, select 0.01.
eu: Beharrezkoa bada, hautatu zatikia/biderkatzailea, inportatutako eta biltegiratutako 
    prezioen arteko bateragarritasuna bermatzeko. Esate baterako, inportatutako
     prezioa zentimotan badago baina fitxategian dolarretan badago, hautatu 0.01.

[ctx: verb, Select column containing date field]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelInv_date) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbldateCol)
en: Select column containing date field
eu: Hautatu data-eremua duen zutabea

[ctx: column for monetary value]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_amount)
en: Amount
eu: Zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_quantityCol)
en: Select column containing quantity field.
eu: Hautatu kopuru-eremua duen zutabea.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_priceCol)
en: Select column containing price field.
eu: Hautatu prezio-eremua duen zutabea.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_symbolCol)
en: If more than one stock is present in the file,
    and if the stock symbols are shown in one of the columns,
    select it here.
eu: Fitxategian akzio bat baino gehiago badago,
    eta akzioen ikurrak erakusten badira zutabetako batean,
    aukeratu hemen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, button_clear)
en: Clear selected column entries.
eu: Garbitu hautatutako zutabe-sarrerak.

[ctx: verb, to clear selected columns]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_clear)
en: Clear
eu: Garbitu

[ctx: noun, conversion fraction/multiplier to use to make compatible the csv pricing with KMM pricing.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_priceFraction) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblpriceFraction)
en: Price Fraction
eu: Prezio-zatikia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_nameCol)
en: If a descriptive column also contains an activity type, select it here.
    See also Filter text field.
eu: Deskribapen zutabeak aktibitate mota ere badauka, aukeratu hemen.
    Ikus baita testu eremu iragazkia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeIsPercentage)
en: Fee is Percentage
eu: Kuota ehunekoa da

[ctx: column containing fee field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeCol)
en: Fee Column
eu: Kuota zutabea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_feeIsPercentage)
en: Check box if any fee is a percentage figure rather than a value.
eu: Markatu koadroa, kuotaren bat ehunekotan adierazita badago balio gisa egon beharrean.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_typeCol)
en: Select column containing investment type field.
eu: Hautatu inbertsio mota izeneko eremua duen zutabea.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_feeCol)
en: If necessary, select column containing fee.
    Caution. This might already have been
    incorporated into the price.
eu: Beharrezkoa bada, hautatu kuota duen zutabea.
    Kontuz. Dagoeneko prezioan erantsita 
    egon daiteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeRate)
en: Fee rate
eu: Kuota-tasa

[ctx: column containing investment type/action field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_type)
en: Type/Action
eu: Mota/Ekintza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_memoCol)
en: Select column containing memo field.
    More than one column may be entered successively.
    May also be selected to contain a copy of the type or name column.
eu: Hautatu oharren eremua duen zutabea.
    Zutabe bat baino gehiago sar daiteke bata bestearen atzetik.
    Zutabe mota edo izenaren kopia izateko ere aukeratu ahal dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInv_feeMinValue)
en: Minimal Fee
eu: Gutxieneko kuota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clearFee)
en: Clear Fee
eu: Kuota kitatuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculateFee)
en: Calculate Fee
eu: Kalkulatu kuota

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFieldDelimiter), group (Misc)
en: Determines whether field delimiter will be autodetected.
eu: Eremu bereizlea auto-detektatuko den zehazten du.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDecimalSymbol), group (Misc)
en: Determines whether decimal symbol will be autodetected.
eu: Ikur hamartarra auto-detektatuko den zehazten du.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDateFormat), group (Misc)
en: Determines whether date format will be autodetected.
eu: Data formatua auto-detektatuko den zehazten du.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoAccountInvest), group (Misc)
en: Determines whether investment account will be autodetected from statement header.
eu: Inbertsio kontua kontu-laburpenaren goiburutik auto-detektatuko den zehazten du.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoAccountBank), group (Misc)
en: Determines whether bank account will be autodetected from statement header.
eu: Bankuko kontua kontu-laburpenaren goiburutik auto-detektatuko den zehazten du.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PluginSettingsDecl)
en: CSV Importer settings
eu: CSV inportatzeko ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autodetect)
en: Autodetecting
eu: Auto-detektatzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoFieldDelimiter)
en: Field delimiter
eu: Eremu-bereizlea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDecimalSymbol)
en: Decimal symbol
eu: Ikur hamartarra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDateFormat)
en: Date format
eu: Data-formatua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountInvest) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountBank)
en: Statement header will be scanned for names and numbers of accounts you have already setup.
eu: Kontu-laburpen goiburua eskaneatuko da jada ezarriak dituzun kontu izen eta zenbaki bila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountInvest)
en: Account in investment statement
eu: Kontua inbertsio kontu-laburpenean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoAccountBank)
en: Account in bank statement
eu: Banku kontua Kontu-laburpenean

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PricesPage)
en: Prices Wizard Page
eu: prezio-morroiaren orria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please select the appropriate columns to use, corresponding to your data.
eu: Mesedez hautatu erabiltzeko zutabe egokiak, zure datuekin bat datozenak.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RowsPage)
en: Rows Wizard Page
eu: Lerroen-morroiaren orria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please set your data range.
    Ensure that statement header and footer is excluded.
eu: Mesedez aukeratu zure datuen barrutia.
    Ziurtatu kontu-laburpenaren goiburua eta oina kanpoan dauela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStartLine)
en: Start line
eu: Hasiera-lerroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEndLine)
en: End line
eu: Amaiera-lerroa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_startLine)
en: Enter the number of the first transaction line.
    Will not accept value greater than the End Line value.
eu: Sartu lehen transakzio-lerroaren zenbakia.
    Ez da onartuko bukaerako lerroarena baino balio handiagorik.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_endLine)
en: Enter the number of the last transaction line.
    Will not accept value less than Start Line value.
eu: Sartu azken transakzio-lerroaren zenbakia.
    Ez da onartuko hasiera-lerroaren balioa baino balio txikiagorik.

[ctx: Security has no name]
en: No name
eu: Izenik ez

[ctx: Security has no symbol]
en: No symbol
eu: Ikurrik ez

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_securitiesTab) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SecuritiesDlg)
en: Securities
eu: Baliabide propioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Missing names and symbols
eu: Izenak eta ikurrak faltan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: The following securities' names and symbols are not known to KMyMoney.
    Please complete every missing name or symbol.
eu: KMyMoney ondorengo burtsa-balio izen eta ikurrak ezaguntzen ditu.
    Mesedez osotu falta diren izen edo ikur guztiak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Missing name and symbol
eu: Izena eta ikurra falta dira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: You need security to import into,
    so please select existing security or enter new security name and symbol.
eu: Burtsa-balioa behar da inportatzeko,
    beraz aukeratu badagoena edo sartu burtsa-balio izen eta ikur berriak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSecurity)
en: Existing security
eu: Badago burtsa-balioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNewSymbol)
en: New symbol
eu: Ikur berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNewName)
en: New name
eu: Izen berria

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SeparatorPage)
en: Separator Wizard Page
eu: Bereizle-morroiaren orria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The field delimiter should be detected automatically.
    Attempting to change it will reset any field choices.
    The text delimiter does not normally need to be
    changed, except possibly when within a field.
eu: Eremu bereizlea automatikoki hautemango da.
    Aldatuz gero, edozein eremuren aukera berrezarriko da.
    Testu bereizlea normalean ez da beharrezkoa aldatzea,
    eremu baten barruan egoteko aukera dagoenean ezik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_fieldDelim)
en: Field Delimiter
eu: Eremu-bereizlea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter)
en: semiColon (;)
eu: puntu eta koma (;)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter)
en: colon (:)
eu: bi puntu (:)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_fieldDelimiter)
en: tab (\t)
eu: tabulazioa (\t)

[ctx: punctuation mark used as field delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSet_textDelim)
en: Text Delimiter
eu: Testu-bereizlea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_textDelimiter)
en: Select field delimiter/separator character.
    This will reset any existing field choices.
eu: Hautatu eremuak mugatzeko/bereizteko karakterea.
    Lehendik zeuden eremu-aukerak berrezarriko ditu horrek.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_textDelimiter)
en: quote (")
eu: aipua (")

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_textDelimiter)
en: apostrophe (')
eu: apostrofoa (')

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: Encoding
eu: Kodeketa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TransactionDlg)
en: Transaction Type
eu: Transakzio mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_title)
en: Invalid Transaction Type
eu: Transakzio mota baliogabea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_info)
en: <center>The transaction below has an either unrecognised or invalid type.</center>
    <center>Please select an appropriate entry, if available.</center>
    <center>Otherwise, click Cancel to abort.</center>
eu: <center>Beheko transakzioak ezagutzen ez den edo baliogabea den mota bat du.</center>
    <center>Hautatu sarrera egokia, baldin badago.</center>
    <center>Bestela, sakatu Utzi abortatzeko.</center>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Transaction Type
eu: Hautatu transakzio mota

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Select new investment type
eu: Hautatu inbertsio mota berria

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Buy Shares
eu: Erosi akzioak

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Sell Shares
eu: Saldu akzioak

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Dividend
eu: Dibidendua

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Reinvest Dividend
eu: Berrinbestitu dibidendua

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Add Shares
eu: Gehitu akzioak

[ctx: description of investment activity]
note: i18n: don't translate part after '-' i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbActionTypes)
en: Remove Shares
eu: Kendu akzioak

en: GnuCash importer
eu: GnuCash inportatzailea

en: GnuCash files (*.gnucash *.xac *.gnc)
eu: GnuCash fitxategiak (*.gnucash *.xac *.gnc)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KGncImportOptionsDlg)
en: GnuCash Import Options
eu: GnuCash-etik inportatzeko aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Use 'Help' for more information on these options
eu: Erabili Laguntza, aukera horiei buruzko informazio gehiago lortzeko

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonInvestGroupBox)
en: Investment Handling
eu: Inbertsio-kudeaketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInvest1)
en: O&ne investment account for each stock
eu: Inbertsio-kontu bat akzio bakoitzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInvest2)
en: One in&vestment account for all stocks
eu: Inbertsio-kontu bat akzio guztietarako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioInvest3)
en: P&rompt for an investment account for each stock
eu: Galdetu akzio bakoitzerako inbertsio-kontua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox5)
en: Online price quotes
eu: Online prezioen kotizazioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkFinanceQuote)
en: Use Finance::Quote for share price quotes
eu: Erabili Finance::Quote akzio-kotizazioetarako

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox2)
en: Scheduled Transactions
eu: Transakzio antolatuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkSchedules)
en: Drop suspect scheduled transactions
eu: Baztertu transakzio antolatu susmagarriak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox4)
en: Decoding option
eu: Deskodetze-aukera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkDecode)
en: Decode using
eu: Deskodetu hau erabiliz:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox18)
en: Transaction Notes option
eu: Transakzio-oharren aukera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkTxNotes)
en: Use transaction notes on non-split transactions
eu: Erabili transakzio-oharrak partidarik gabeko transakzioetan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox3)
en: Debug Options
eu: Arazteko aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkDebugGeneral)
en: General debug data
eu: Arazteko datu orokorrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkDebugXML)
en: Display XML data
eu: Bistaratu XML datuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAnonymize)
en: Anonymize data
eu: Bihurtu datuak anonimo

en: Investment: %1
eu: Inbertsioa: %1

en: Quote source: %1
eu: Kotizazio-iturria: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KGncPriceSourceDlg)
en: Online Quotes - Select price source
eu: Online kotizazioak - Prezio-iturria hautatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: This price source is not known to KMyMoney. Please select an option below.
eu: KMyMoney-k ez du prezio-iturri hau ezagutzen. Hautatu beheko aukeretako bat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, buttonNoSource)
en: Do &not perform online quotes for this investment
eu: E&z burutu online kotizaziorik inbertsio honetarako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, buttonSelectSource)
en: Select a &known KMyMoney source from the list below
eu: Hautatu KMyMoney-k ezagutzen duen iturri bat beheko zerrendatik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, buttonUserSource)
en: Use the fo&llowing name for the price source.
    (Click Help for further information.)
eu: Erabili izen hau prezio-iturriarentzat.
    (Klikatu Laguntza informazio gehiago lortzeko).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAlwaysUse)
en: Always use this selection for this price source.
eu: Erabili beti hautapen hau prezio-iturri honentzat.

en: Account%1
eu: Kontua%1

en: Stock%1
eu: Akzioa%1

en: Payee%1
eu: Onuraduna%1

en: Schedule%1
eu: Antolaketa%1

en: Import failed:
    
    %1
eu: Huts egin du inportazioak:
    
    %1

en: Import complete
eu: Inportazioa osatu da

en: Disguise your wealth
eu: Ezkutatu zure aberastasuna

en: Each monetary value on your file will be multiplied by a random number between 0.01 and 1.99
    with a different value used for each transaction. In addition, to further disguise the true
    values, you may enter a number between %1 and %2 which will be applied to all values.
    These numbers will not be stored in the file.
eu: Zure fitxategiko diru-balio bakoitza 0,01etik 1,99era bitarteko zenbaki aleatorio batez biderkatuko da, 
    eta balio desberdina erabiliko da transakzio bakoitzerako. Horrez gainera, benetako 
    balioak are gehiago ezkutatzeko, zenbaki guztiei aplikatuko zaien %1 eta %2 arteko zenbaki bat sar dezakezu. 
    Zenbaki horiek ez dira gordeko fitxategian.

en: Loading commodities...
eu: Lehengaiak zamatzen...

en: Loading prices...
eu: Prezioak zamatzen...

en: Imported History
eu: Historia inportatua

en: Loading accounts...
eu: Kontuak zamatzen...

en: Loading transactions...
eu: Transakzioak zamatzen...

en: Account or Category %1, transaction date %2; split contains invalid value; please check
eu: Kontua edo kategoria %1, transakzio-eguna %2; partidak balio baliogabeak ditu; egiaztatu

en: Imported Transaction
eu: Transakzioa inportatu da

en: Loading templates...
eu: Txantiloiak zamatzen...

en: Unknown payee
eu: Onuradun ezezaguna

en: Schedule %1 contains unknown action (key = %2, type = %3)
eu: %1 antolaketan ekintza ezezagun bat dago (gakoa = %2, tasa = %3)

en: Schedule %1 contains multiple actions; only one has been imported
eu: %1 antolaketan ekintza ugari dago; bat bakarrik inportatu da

en: Schedule %1 contains no valid splits
eu: %1 antolaketan partida baliogabeak daude

en: Schedule %1 appears to contain a formula. GnuCash formulae are not convertible
eu: %1 antolaketak formula bat du. GnuCash formulak ezin dira bihurtu

en: Loading schedules...
eu: Antolaketak zamatzen...

en: Schedule %1 has interval of %2 which is not currently available
eu: %1 antolaketak %2(e)ko tartea du, eta orain ez dago eskura

en: Schedule %1 contains unknown interval specification; please check for correct operation
eu: %1 antolaketak tarte-espezifikazio ezezaguna du; egiaztatu behar bezala funtzionatzen duela

en: Schedule %1 contains a deferred interval specification; please check for correct operation
eu: %1 antolaketak tarte-espezifikazio ezezaguna du; egiaztatu behar bezala funtzionatzen duela

en: Schedule %1 dropped at user request
eu: %1 antolaketa ezabatu egin da, erabiltzaileak hala eskatuta

en: Reorganizing accounts...
eu: Kontuak berrantolatzen...

en: Your main currency seems to be %1 (%2); do you want to set this as your base currency?
eu: Zure dibisa nagusia %1 (%2) dela dirudi; zure oinarrizko dibisa gisa konfiguratu nahi duzu?

[ctx: Button to show more detailed data]
en: More
eu: Gehiago

[ctx: Button to close the current dialog]
en: Done
eu: Eginda

en: Save Report
eu: Gorde txostena

en: Problems were encountered in converting schedule '%1'.
eu: Arazoak izan dira '%1' antolaketa bihurtzean.

en: Found:
eu: Aurkitutakoak:

en: %1 commodity (equity)
     | %1 commodities (equities)
eu[0]: %1 salgaia (baliabide propioak)
eu[1]: %1 salgaiak (baliabide propioak)

en: %1 price
     | %1 prices
eu[0]: prezio %1
eu[1]: %1 prezio

en: %1 account
     | %1 accounts
eu[0]: kontu %1
eu[1]: %1 kontu

en: %1 transaction
     | %1 transactions
eu[0]: transakzio %1
eu[1]: %1 transakzio

en: %1 schedule
     | %1 schedules
eu[0]: antolaketa %1
eu[1]: %1 antolaketa

en: No inconsistencies were detected
eu: Ez da detektatu inkoherentziarik

en: %1 inconsistency was detected and corrected
     | %1 inconsistencies were detected and corrected
eu[0]: %1 inkoherentzia detektatu eta zuzendu da
eu[1]: %1 inkoherentziak detektatu eta zuzendu dira

en: %1 orphan account was created
     | %1 orphan accounts were created
eu[0]: %1 kontu umezurtza sortu da
eu[1]: %1 kontu umezurtzak sortu dira

en: %1 possible schedule problem was noted
     | %1 possible schedule problems were noted
eu[0]: antolaketa-arazo %1en berri eman da
eu[1]: %1 antolaketa-arazoren berri eman da

en: Small Business Features (Customers, Invoices, etc.)
eu: Enpresa txikietarako funtzionaltasunak (bezeroak, fakturak eta abar)

en: Budgets
eu: Aurrekontuak

en: Lots
eu: Sortak

en: The following features found in your file are not currently supported:
eu: Zure fitxategian aurkitutako ezaugarri hauek ez dira onartzen orain:

en: 
    
    Press More for further information
eu: 
    
    Sakatu Gehiago, informazio gehiago lortzeko

en: Save report as
eu: Gorde txostena honela

en: Orphan created from unknown GnuCash account
eu: Umezurtza sortu da GnuCash kontu ezezagun batetik

en: One or more transactions contain a reference to an otherwise unknown account
    An asset account with the name %1 has been created to hold the data
eu: Transakzio batek edo gehiagok kontu ezezagun bati egiten diote erreferentzia 
    Aktibo-kontu bat sortu da %1 izenarekin, datuei eusteko

en: An Investment account must be a child of an Asset account
    Account %1 will be stored under the main Asset account
eu: Inbertsio-kontuek aktibo-kontuen umea izan behar dute
    %1 kontua aktibo-kontu nagusian gordeko da

en: An Income account must be a child of an Income account
    Account %1 will be stored under the main Income account
eu: Sarrera-kontuek sarrera-kontuen umea izan behar dute
    %1 kontua sarrera-kontu nagusian gordeko da

en: An Expense account must be a child of an Expense account
    Account %1 will be stored under the main Expense account
eu: Gastu-kontuek gastu-kontuen umea izan behar dute
    %1 kontua gastu-kontu nagusian gordeko da

en: Enter the investment account name
eu: Sartu inbertsio-kontuaren izena

en: My Investments
eu: Nire inbertsioak

en: Select parent investment account or enter new name. Stock %1
eu: Hautatu inbertsio-kontu gurasoa edo idatzi beste izen bat. %1 akzioa

en: %1 is not an Investment Account. Do you wish to make it one?
eu: %1 ez da inbertsio-kontua. Inbertsio-kontu bihurtu nahi duzu?

en: IBAN/BIC Data
eu: IBAN/BIC datuak

en: iCalendar exporter
eu: iCalendar esportatzailea

en: Schedules to iCalendar
eu: Antolaketak iCalendar-era

en: Schedules to iCalendar [%1]
eu: Antolaketak iCalendar-era [%1]

[ctx: ICS (Filefilter)]
en: iCalendar files
eu: iCalendar fitxategiak

en: Export as
eu: Esportatu honela:

en: Minutes
eu: Minutuak

en: Hours
eu: Orduak

[ctx: Time unit]
en: Days
eu: Egunak

en: Before
eu: Aurretik

en: After
eu: Ondoren

en: KMyMoney print check
eu: KMyMoney inprimaketa egiaztapena

note: i18n: ectx: label, entry (createAlarm), group (General)
en: To create an alarm for the exported schedules
eu: Esportatutako antolaketetarako alarma sortzeko

note: i18n: ectx: label, entry (beforeAfter), group (General)
en: Tells whether the reminder should be triggered before or after the schedule start
eu: Abisuak antolaketa hasi baino lehen edo gero aktibatu behar duen adierazten du

note: i18n: ectx: label, entry (timeUnits), group (General)
en: The number of units of the interval before or after the schedule starts
eu: Antolaketa hasi baino lehenagoko edo geroagoko denbora-tartearen unitate kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (timeUnitInSeconds), group (General)
en: The units of the interval before or after the schedule starts in seconds
eu: Antolaketa hasi baino lehenagoko edo geroagoko denbora-tartearen unitateak segundotan

note: i18n: ectx: label, entry (repeatingReminders), group (General)
en: If the reminders should repeat or not
eu: Abisuak errepikatu behar duen edo ez

note: i18n: ectx: label, entry (intervalBetweenRemindersTimeUnits), group (General)
en: The number of units of the interval between reminders
eu: Abisuen arteko denbora-tartearen unitate kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (intervalBetweenRemindersTimeUnitInSeconds), group (General)
en: The units of the interval between reminders in seconds
eu: Abisuen arteko denbora-tartearen unitateak segundotan

note: i18n: ectx: label, entry (numberOfReminders), group (General)
en: The number of reminders to be generated for the schedule
eu: Antolaketarako sortu beharreko abisu kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (icalendarFile), group (General)
en: The icalendar file in which to export the schedules.
eu: Antolaketak zein iCalendar fitxategira esportatu behar diren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_createAlarm)
en: Create reminders
eu: Sortu abisuak

[ctx: @action whether the schedule will have more occurrences over time]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_repeatingReminders)
en: Repeating:
eu: Errepikatu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: How often:
eu: Zenbatean behin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Interval:
eu: Denbora-tartea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Time(s)
eu: Zenbat aldiz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iCalendar_file)
en: iCalendar file
eu: iCalendar fitxategia

en: Transfer from %1 to %2, Payee %3, amount %4
eu: Transferitu %1(e)tik %2(e)ra; %3 onuraduna, %4 zenbatekoa

en: From %1 into %2, Category %3, sum of %4
eu: %1(e)tik %2(e)ra; %3 kategoria, %4 kantitatea

en: From account %1, Pay to %2, Category %3, sum of %4
eu: %1 kontutik ordaindu %2(r)i; %3 kategoria, %4 kantitatea

en: You selected to extract the payee from the memo field but did not supply a regular expression for payee and memo extraction. The option will not be activated.
eu: Onuraduna oharren eremutik ateratzea hautatu duzu, baina ez duzu eman adierazpen erregularrik onuraduna eta oharrak ateratzeko. Aukera ez da aktibatuko.

en: Missing information
eu: Falta den informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_usePayeeAsIsButton)
en: Use payee field as provided by institution
eu: Erabili onuradun-eremua erakundeak adierazi bezala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_extractPayeeButton)
en: Extract payee from memo field using regular expressions
eu: Atera onuraduna oharren eremutik adierazpen erregularrak erabiliz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Regular Expression for
eu: Adierazpen erregularrak honetarako:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, downloadTab)
en: Download
eu: Jaitsi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_transactionDownload)
en: The plugin usually downloads the account balance and transactions. In some circumstances, the download of transaction data is not supported for certain accounts. The following option allows to turn off the request for transaction data.
eu: Pluginak kontu-saldoa eta transakzioak jaitsi ohi ditu. Egoera batzuetan, ordea, ez da onartzen kontu jakin batzuetatik transakzio-datuak jaistea. Hurrengo aukeraren bidez, transakzio-daturik ez eskatzeko hauta dezakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_transactionDownload)
en: Download transactions from institution
eu: Jaitsi transakzioak erakundetik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: Ask user
eu: Galdetu erabiltzaileari

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: No date
eu: Datarik ez

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: Last download
eu: Azken jaitsitakoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_preferredStatementDate)
en: First possible
eu: Aukeratu daitekeen lehena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Default start date for statement download
eu: Kontu-laburpena jaisteko hasiera-data lehenetsia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_removeLineBreaksFromMemo)
en: <html><head/><body><p>Remove the line breaks in the memo field that have been inserted between multiple purpose fields of the transaction.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Kendu lerro saltoak ohar eremutik transakzioan hainbat helburutako eremuen artean sartu direnak.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_removeLineBreaksFromMemo)
en: <html><head/><body><p>Some institutions take multiple purpose fields of a transaction and treat it as a single one. In this case the line break characters inserted after each purpose field are distracting and are removed when this option is enabled.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Agindu batzuk hainbat helburuko eremuak dituzte transakzioan eta bakar bezala tratatzen dira. Kasu hauetan, helburu bakoitzaren ondoren sartzen diren lerro saltoaknahasten ari dira eta kendu egingo dira aukera hau gaitua dagoenean.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_removeLineBreaksFromMemo)
en: Remove line breaks from memo field
eu: Kendu lerro saltoak ohar eremutik

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, MapAccountWizard) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KBMapAccount)
en: Account Mapping
eu: Kontu-esleipena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <qt>
    Please choose the <b>online</b> account you want the 
    <b>application</b> account to be mapped to from the list below.
    </qt>
eu: <qt>
    Aukeratu beheko zerrendatik zein <b>online</b> kontu esleitu nahi diozun 
    <b>aplikazio</b>-kontuari.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Application Account
eu: Aplikazio-kontua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Bank Code
eu: Banku-kodea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Account Number
eu: Kontu-zenbakia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, accountBox)
en: Online Accounts
eu: Online kontuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, assignButton)
en: Assign
eu: Esleitu

en: <qt><p>Please select the first date for which transactions are to be retrieved from <b>%1</b>.</p><p>If you specify no date then the bank will choose one.</p></qt>
eu: <qt><p>Hautatu noizko eskuratu behar diren <b>%1</b>(e)tik transakzioak.</p><p>Datarik zehaztu ez baduzu, bankuak aukeratuko du.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KBPickStartDate)
en: Pick Start Date
eu: Hautatu hasiera-data

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup)
en: Start Date
eu: Hasiera-data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noDateButton)
en: &No date (let the bank determine the start date)
eu: Datarik ez (bankuak erabakiko du hasiera-data)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, lastUpdateButton)
en: &Last Update
eu: Azken eguneratzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, firstDateButton)
en: F&irst possible date
eu: Aukeratu daitekeen lehen data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pickDateButton)
en: Pick &date
eu: Hautatu data

en: Online settings
eu: Online ezarpenak

en: KBanking module not correctly initialized
eu: KBanking modulua ez da behar bezala hasieratu

en: Configure Aq&Banking...
eu: Aq&Banking-en konfigurazioa...

en: AqBanking importer...
eu: AqBanking-en inportatzailea...

en: <qt>The given application account <b>%1</b> has not been mapped to an online account.</qt>
eu: <qt>Adierazitako <b>%1</b> aplikazio-kontuari ez zaio esleitu online konturik.</qt>

en: Account Not Mapped
eu: Kontuak ez du esleipenik

en: <qt>Could not enqueue the job.
    </qt>
eu: <qt>Ezin da lana ilaran jarri.
    </qt>

en: Error importing statement. Do you want to continue?
eu: Errorea gertatu da kontu-laburpena inportatzean. Jarraitu nahi duzu?

en: Critical Error
eu: Errore larria

note: i18n: ectx: label, entry (width), group (opticalTan)
en: Width of the flicker field for optical tan generation (chipTan/sm@rtTan).
eu: Dirdira eremuaren zabalera 'tan' optikoaren sorrerarako (chipTan/sm@rtTan).

note: i18n: ectx: label, entry (clocksetting), group (opticalTan)
en: Clock length of optical tan flickering in ms.
eu: Ordulari iraupena 'tan' dirdira optikorako ms-tan.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (clocksetting), group (opticalTan)
en: After a clock the first flicker bar changes (each half-byte is transmitted in 2*clocksetting).
eu: Ordulariaren ondoren lehen dirdira barra aldatzen da (byte-erdi bakoitza 2*ordulari-ezarpena bidaltzen da).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dequeueButton)
en: Dequeue
eu: Kendu ilaratik

en: Dequeue selected job
eu: Kendu ilaratik hautatutako lana

en: Remove the selected job from the list
eu: Kendu zerrendatik hautatutako lana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, executeButton)
en: Execute
eu: Exekutatu

en: Execute all jobs in the queue
eu: Exekutatu ilaran dauden lan guztiak

[ctx: Warning message]
en: There are no jobs in the queue.
eu: Ez dago lanik ilaran.

[ctx: Message title]
en: No Jobs
eu: Lanik ez

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KBJobView) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobBox)
en: Jobs
eu: Lanak

en: A valid tan is required to proceed.
eu: Jarraitzeko baliozko 'tan' bat behar da.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, chipTanDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, photoTanDialog)
en: Order confirmation
eu: Agindu berrespena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, reduceButton)
en: Reduce optical tan area in size
eu: Txikitu 'tan' optikoaren area tamainan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, reduceButton)
en: Reduce
eu: Txikitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, enlargeButton)
en: Enlarge optical tan field
eu: Handitu 'tan' optikoaren eremua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, enlargeButton)
en: Enlarge
eu: Handitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, decelerateButton)
en: Decelerate
eu: Moteldu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, accelerateButton)
en: Accelerate
eu: Bizkortu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To confirm this order enter the tan displayed by your generator
eu: Agindu hau berresteko sartu zure sortzaileak erakutsitako 'tan'

[ctx: replacement for institution or account w/o name]
en: (unnamed)
eu: (izengabea)

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Id
eu: IDa

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Code
eu: Erakunde-IDa

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Institution Name
eu: Erakunde-izena

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Number
eu: Kontu-zenbakia

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Account Name
eu: Kontu-izena

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Owner
eu: Jabea

[ctx: Header for AqBanking account list]
en: Backend
eu: Motorra

en: Get Balance
eu: Hartu saldoa

en: Get Transactions
eu: Hartu transakzioak

en: Transfer
eu: Transferitu

en: Debit Note
eu: Zordunketa-agiria

[ctx: Unknown job type]
en: (unknown)
eu: (ezezaguna)

[ctx: Unknown bank code]
en: (unknown)
eu: (ezezaguna)

[ctx: Unknown account number]
en: (unknown)
eu: (ezezaguna)

[ctx: Status of the job]
en: new
eu: berria

[ctx: Status of the job]
en: accepted
eu: Onartua

[ctx: Status of the job]
en: rejected
eu: Ukatuta

[ctx: Status of the job]
en: pending
eu: zain

[ctx: Status of the job]
en: sending
eu: Bidaltzen

[ctx: Status of the job]
en: reconciled (auto)
eu: Berdinkatuta (auto)

[ctx: Status of the job]
en: reconciled (manual)
eu: Berdinkatuta (eskuz)

[ctx: Status of the job]
en: revoked
eu: Indargabetuta

[ctx: Status of the job]
en: aborted
eu: Abortatuta

[ctx: Status of the job]
en: enqueued
eu: ilaran

[ctx: Status of the job]
en: error
eu: errorea

[ctx: Status of the job]
en: (unknown)
eu: (ezezaguna)

en: Job Id
eu: Lan-IDa

en: Job Type
eu: Lan mota

en: Institute
eu: Erakundea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To confirm this order enter the tan displayed by your &generator
eu: Agindu hau berresteko sartu zure sortzaileak erakutsitako 'tan'

en: The HTTP request failed.
eu: HTTP eskaerak huts egin du.

[ctx: The HTTP request failed]
en: Failed
eu: Huts egin du

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KOfxDirectConnectDlgDecl)
en: OFX Direct Connect
eu: OFX konexio zuzena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contacting bank...
eu: Bankua kontaktatzen...

en: Loading banklist
eu: Banku-zerrenda zamatzen

en: Getting list of banks from https://www.ofxhome.com/
    This may take some time depending on the available bandwidth.
eu: https://www.ofxhome.com/ webgunetik banku-zerrenda eskuratzen.
    Erabilgarri dagoen banda-zabaleraren arabera, baliteke denbora pixka bat behar izatea.

en: Supports online statements<br/>
eu: Online kontu-laburpenak onartzen ditu<br/>

en: Supports investments<br/>
eu: Inbertsioak onartzen ditu<br/>

en: Supports bill payment (but not supported by KMyMoney yet)<br/>
eu: Faktura-ordainketak onartzen ditu (KMyMoney-k oraindik ez ditu onartzen)<br/>

en: OFX host failed. Last successful access was on '%1'.
eu: OFX ostalariak huts egin du. Azken sarbide egokia '%1'(e)an izan zen.

en: Certificate verification of OFX host failed. Last successful verification was on '%1'.
eu: OFX ostalarian ziurtagiri egiaztatzeak huts egin du. Azken egiaztatze egokia '%1'(e)an izan zen.

en: Does not support online banking
eu: Ez du onartzen online bankurik

en: Please choose a bank.
eu: Aukeratu banku bat.

en: Please fill all fields with values.
eu: Bete eremu guztiak balioekin.

en: <p>Details for %1:</p>
eu: <p>%1(r)en xehetasunak:</p>

en: No suitable accounts were found at this bank.
eu: Ez da kontu egokirik aurkitu banku honetan.

en: Please choose an account
eu: Aukeratu kontu bat

en: Server message: %1
eu: Zerbitzariko mezua: %1

en: Your bank returned warnings when signing on
eu: Bankuak abisuak itzuli ditu konektatzean

[ctx: Warning 'message']
en: WARNING %1
eu: ABISUA %1

en: Error signing onto your bank
eu: Errorea gertatu da zure bankuarekin konektatzean

en: ERROR %1
eu: ERROREA %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KOnlineBankingSetupWizard)
en: Online Banking Account Setup
eu: Online banku kontuaren ezarpena

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, FIPage)
en: Select Financial Institution
eu: Hautatu finantza-erakundea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please select your financial institution from the list below...
eu: Hautatu finantza-erakundea beheko zerrendan...

[ctx: @title type of online banking connection]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, autoTab)
en: Automatic
eu: Automatikoa

[ctx: @title type of online banking connection]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, manualTab)
en: Manual
eu: Eskuzkoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, LoginPage)
en: Enter Login Details
eu: Saioa hasteko xehetasunak sartu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: Please enter the username and password you use to log into this bank for online banking.  Please note that many banks require a separate signup, and assign a separate PIN or password just for online banking from home.
eu: Sartu online bankuan saioa hasteko erabiltzen duzun erabiltzaile-izena eta pasahitza. Kontuan izan banku askok etxetik online banku-eragiketak egiteko izen-emate bereizia eskatzen dutela, eta PIN eta pasahitz bereizia esleitzen dutela.

[ctx: @label account username]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Password
eu: Pasahitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_storePassword)
en: Store password
eu: Gorde pasahitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Identify as
eu: Identifikatu honela:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_applicationEdit)
en: Expert option to enter the four digit version information of the application
eu: Aukera aurreratua aplikazioaren 4 digituko bertsioaren informazioa sartzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Header Version
eu: Goiburu-bertsioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_clientUidLabel)
en: Client UID
eu: Bezeroaren UID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Connection Details
eu: Konexio-xehetasunak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, pageAccounts) i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, AccountPage)
en: Select Account
eu: Hautatu kontua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Please select the account from your financial institution from the list below which matches this account.
eu: Hautatu zure finantza-erakundeko kontua, kontu honekin bat datorrena, beheko zerrendan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Bank
eu: Bankua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_listAccount)
en: Branch
eu: Sukurtsala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, WizardPage)
en: Finish
eu: Amaitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelFinal)
en: Congratulations: you have successfully set up your bank for online banking via OFX.
eu: Zorionak: zure bankua OFX bidezko online bankurako ezarpen arrakastatsua burutu duzu.

en: Enabled & configured
eu: Gaituta eta konfiguratuta

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountTab)
en: Account Details
eu: Kontuaren xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: STATUS:
eu: EGOERA:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textOnlineStatus)
en: Unavailable
eu: Ez dago erabilgarri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: BANK/BROKER:
eu: BANKUA/ARTEKARIA:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textBank) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textOnlineAccount)
en: &lt;Not configured&gt;
eu: &lt;Konfiguratu gabe&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: ACCOUNT:
eu: KONTUA:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, ofxTab)
en: OFX Details
eu: OFX xehetasunak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_clientUidEdit)
en: OFX <CLIENTUID> for institutions that require it
eu: OFX <CLIENTUID> eskatzen duen aginduetarako

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, importTab)
en: Import Details
eu: Inportazio-xehetasunak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox2)
en: Start date of import
eu: Inportazioaren hasiera-data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_lastUpdateRB)
en: Last &update
eu: &Azken eguneratzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_todayRB)
en: To&day minus
eu: &Gaur ken

[ctx: @action number of days]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: days
eu: egun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pickDateRB)
en: Pi&ck date
eu: &Hartu data

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_optionGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: Import options
eu: Inportatzeko aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Method to detect duplicate transactions during import
eu: Inportazioan zehar transakzio bikoiztuak detektatzeko metodoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Payee's name is based on contents of the OFX tag
eu: Onuradunaren izena OFX etiketaren edukian oinarrituta dago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Timezone offset
eu: Ordu-zonaren desplazamendua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Invert sign of transaction amount
eu: Transakzioaren zenbatekoaren zeinua alderantzikatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_invertAmount)
en: <html><head/><body><p>Check this if you need to invert the sign of imported transaction amounts, e.g. if you need to reverse charges and payments because your institution provides them inverted.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Egiaztatu hau ea inportatutako kopuruen zeinua aldatu beharra daukazun, adibidez, ea alderantzikatu behar dituzun karguak eta ordainketak zure entitateak alderantziz ematen dizkizulako.</p></body></html>

en: Quicken Windows (Expert)
eu: Quicken Windows (Aditua)

en: MS-Money (Expert)
eu: MS-Money (Aditua)

en: Enter your password for account <b>%1</b>
eu: Idatzi pasahitza zure <b>%1</b> konturako

en: OFX Importer
eu: OFX inportatzailea

en: OFX import file selection
eu: OFX inportazio-fitxategiaren hautapena

en: Unable to import %1 using the OFX importer plugin.  This file is not the correct format.
eu: Ezin da %1 inportatu, OFX inportatzaile-plugina erabiliz. Fitxategi honek ez du formatu zuzena.

en: Incorrect format
eu: Okerreko formatua

en: Unable to parse file
eu: Ezin da fitxategia analizatu

en: No accounts found.
eu: Ez da konturik aurkitu.

en: Error connecting to bank: %1
eu: Errorea gertatu da bankura konektatzean: %1

en: <p>Unable to import <b>'%1'</b> using the OFX importer plugin.  The plugin returned the following error:</p><p>%2</p>
eu: <p>Ezin da <b>'%1'</b> inportatu, OFX inportatzaile-plugina erabiliz. Pluginak errore hau itzuli du:</p><p>%2</p>

en: Importing process terminated unexpectedly.
eu: Inportazio-prozesua ustekabean amaitu da.

en: Failed to import all statements.
eu: Huts egin du kontu-laburpen guztiak inportatzean.

en: For this beneficiary's country the BIC is mandatory.
eu: Jasotzaile honen herrialdean BIC ezinbestekoa da.

en: A beneficiary name is needed. | The beneficiary name must be at least %1 characters long
eu[0]: Jasotzailearen izena beharrezkoa da.
eu[1]: Jasotzaile izenak gehienez %1 karaktere izan ditzake.

en: A positive amount to transfer is needed.
eu: Transferentzia egiteko kopuru positiboa behar da.

en: After this credit transfer the account's balance will be below your credit limit.
eu: Transferentzia honen ondoren zuren kontuaren saldoa zure kreditu limitetik behera geldituko da.

en: After this credit transfer the account's balance will be below the minimal balance.
eu: Transferentzia honen ondoren zuren kontuaren saldoa zure saldo minimotik behera geldituko da.

en: The end-to-end reference cannot contain more than one character. | The end-to-end reference cannot contain more than %1 characters.
eu[0]: End-to-end erreferentziak ezin du karaktere bat baino gehiago izan.
eu[1]: End-to-end erreferentziak ezin du %1 baino karaktere gehiago izan.

en: The maximal line length of %1 character per line is exceeded. | The maximal line length of %1 characters per line is exceeded.
eu[0]: Lerroko gehienezko luzera, karaktere %1koa, gainditu da.
eu[1]: Lerroko gehienezko luzera, %1 karakterekoa, gainditu da.

en: The purpose can only contain the letters A-Z, spaces and ':?.,-()+ and /
eu: Helburuak  A-Z, zuriuneak eta  ':?.,-()+ eta / karaktereak bakarrik izan ditzake

en: In the purpose only a single line is allowed. | The purpose cannot contain more than %1 lines.
eu[0]: Helburuan lerro bakarra onartzen da.
eu[1]: Helburuak ezin ditzake %1 lerro baino gehiago izan.

en: A purpose is needed. | The purpose must be at least %1 characters long.
eu[0]: Helburua behar da.
eu[1]: Helburuak gutxienez %1 karaktere luzera behar du.

en: SEPA Credit Transfer
eu: SEPA transferentzia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Beneficiary &Name
eu: Onuradun izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: End-to-end reference
eu: End-to-end erreferentzia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Purpose
eu: Helburua

[ctx: New profile]
en: &New
eu: &Berria

en: Create a new profile
eu: Sortu profil berria

en: Use this to create a new QIF import/export profile
eu: Erabili hau beste QIF inportazio-/esportazio-profil bat sortzeko

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MyMoneyQifProfileEditor)
en: QIF Profile Editor
eu: QIF profilaren editorea

en: QIF Profile Selector
eu: QIF profilaren hautatzailea

en: The default QIF profile
eu: QIF profil lehenetsia

en: Enter new profile name
eu: Idatzi profil berriaren izena

en: The profile name cannot be empty. Please provide a name or cancel.
eu: Profilaren izena ezin da hutsik egon. Sartu profil izena edo Utzi.

en: The name <b>%1</b> is already taken. Please change the name or cancel.
eu: <b>%1</b> izena erabili da. Mesedez aldatu izena edo utzi.

en: QIF profile name problem
eu: QIF profil izenaren arazoa

en: Do you really want to delete profile '%1'?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu '%1' profila?

[ctx: @title QIF profile general information]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_3)
en: Void mark
eu: Hutsik marka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Opening Balance text
eu: Hasierako saldoaren testua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Type field text
eu: Mota eremuaren testua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2)
en: Account delimiter
eu: Kontu-mugatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_groupList) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Description
eu: Deskribapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_attemptMatch)
en: Attempt to match similar transactions
eu: Saiatu antzeko transakzioak aurkitzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: Output filter location
eu: Irteera-iragazkiaren kokalekua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_3)
en: Input filter file type
eu: Sarrera-iragazkiaren fitxategi mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: Input filter location
eu: Sarrera-iragazkiaren kokalekua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_editDateFormat) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3)
en: The format of the dates in the QIF file.
eu: QIF fitxategiko daten formatua.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_editApostrophe) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4)
en: If a QIF file contains date entries with years represented with two digits then either an apostrophe or a slash may be used to delimit the year in the dates for certain centuries.  This enables 1905 to be distinguished from 2005.  Specify here which range of years will have year delimited by an apostrophe (eg. for Quicken this is usually 1900-1949).
eu: QIF fitxategiren batean datetako urteak bi zifraz adierazten badira, apostrofoa edo barra erabili behar da datetako urtea mende jakin batera mugatzeko. Hala, 1905 eta 2005 bereizi ahal izango ditugu. Adierazi hemen zer urte-bitartetan erabili behar den apostrofoa mugatzaile gisa (adibidez, 1900-1949 izan ohi da Quicken-en).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Apostrophe Handling
eu: Apostrofoaren kudeaketa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabMoney)
en: Amounts
eu: Zenbatekoak

[ctx: @title header of the QIF field name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Field
eu: Eremua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: QIF-Record
eu: QIF-Erregistroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Thousand Delimiter
eu: Milakoen mugatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: SortColumnInvisible
eu: OrdenatzeZutabeaIkusezin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Split-Value
eu: Partida-Balioa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, m_editAmounts)
en: Commission
eu: Komisioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: Thousands Separator
eu: Milakoen bereizlea

[ctx: @action create new profile]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
eu: Berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Reset
eu: Berrezarri

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KExportDlgDecl)
en: QIF Export
eu: QIF esportatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: From this dialog you are able to export transactions to a quicken compatible file, (known as a QIF file, because of the extension).  Please enter the path to the QIF file or select it by clicking on the Browse button.
    
    You can choose the file's path, the account and the format of the QIF file (profile).  Choose Account to export all the transactions between the specified dates or just categories.  You can also limit the transactions that are exported by start and ending date.  Once you have pressed the Export button a message box will appear when the export has completed detailing how many transactions, categories and payees were exported.
eu: Elkarrizketa-leiho honetan, Quicken-ekin bateragarria den fitxategira (QIF fitxategi deritzo, luzapena dela medio) esporta ditzakezu transakzioak. Sartu QIF fitxategiaren bide-izena edo hautatu fitxategia Arakatu botoian klik eginez.
    
    Fitxategiaren bide-izena, kontua eta QIF fitxategiaren formatua (profila) aukera ditzakezu. Aukeratu Kontua zehaztutako daten arteko transakzio guztiak edo kategoriak soilik esportatzeko. Hasiera- eta amaiera-data adierazita ere mugatu ditzakezu transakzioak. Esportatu botoia sakatu ondoren, mezu-koadro bat azalduko da esportazioa amaitutakoan, zenbat transakzio, kategoria eta onuradun esportatu diren adieraziko duena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: QIF Profile
eu: QIF profila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_qcheckboxCategories) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Categories
eu: Kategoriak

en: Transaction number <b>%1</b> is missing an account assignment.
    Transaction dropped.
eu: <b>%1</b> transakzio-zenbakia ez dago kontu bati esleitua.
    Transakzioa ez da egin.

en: QIF exporter
eu: QIF esportatzailea

en: Use this to start the import operation
eu: Erabili hau inportatze-eragiketa abiarazteko

[ctx: New profile]
en: &New...
eu: &Berria...

en: Use this to open the profile editor
eu: Erabili hau profil-editorea irekitzeko

en: Import File...
eu: Inportatu fitxategia...

en: Import files (%1);;All files (%2)
eu: Inportatu fitxategiak (%1);; Fitxategi guztiak (%2)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KImportDlgDecl)
en: QIF Import
eu: QIF inportatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: <p>From this dialog you are able to import transactions from a Quicken<b>&trade;</b> compatible file, (known as a QIF file, because of the extension).</p>
    <p>Please enter the path to the QIF file or select it by clicking on the Browse button. Once you have the file's path press the Import button and KMyMoney will import all the transactions, categories and payees it finds.</p>
eu: <p>Elkarrizketa-leiho honetan, Quicken<b>&trade;</b>-ekin bateragarria den fitxategi batetik (QIF fitxategi deritzo, luzapena dela medio) inporta ditzakezu transakzioak.</p>
    <p>Sartu QIF fitxategiaren bide-izena edo hautatu fitxategia Arakatu botoian klik eginez. Fitxategiaren bide-izena sartu ondoren, sakatu Inportatu botoia, eta KMyMoney-k transakzio, kategoria eta onuradun guztiak inportatuko ditu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblImportFile)
en: QIF File to Import:
eu: Inportatu beharreko QIF fitxategia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Source of QIF
eu: QIF fitxategiaren iturria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_typeComboBox)
en: Select <b>Bank statement</b> turns on automatic category matching which is turned off in case of <b>Other application</b>. Use the latter if you import files from other Personal Finance Management software.
eu: <b>Kontu-laburpena</b> hautatzen baduzu, kategorien parekatze automatikoa aktibatuko da;<b>Beste aplikazio bat</b> hautatuz gero, berriz, desaktibatu egingo da. Erabili bigarren aukera, fitxategiak finantza pertsonalak kudeatzeko beste software batetik inportatzen badituzu.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeComboBox)
en: Bank statement
eu: Kontu-laburpena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeComboBox)
en: Other application
eu: Beste aplikazio bat

[ctx: Category name]
en: Reinvested interest
eu: Interes berrinbestitua

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend
eu: Dibidendu berrinbestitua

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (long term)
eu: Dibidendu berrinbestitua (epe luzera)

[ctx: Category name]
en: Reinvested dividend (short term)
eu: Dibidendu berrinbestitua (epe laburrera)

[ctx: Category name]
en: Dividend
eu: Dibidendua

[ctx: Category name]
en: Interest
eu: Interesa

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (short term)
eu: Kapital-irabazia (epe laburrera)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (mid term)
eu: Kapital-irabazia (epe ertainera)

[ctx: Category name]
en: Capital Gain (long term)
eu: Kapital-irabazia (epe luzera)

[ctx: Category name]
en: Returned capital
eu: Kapital itzulia

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous income
eu: Hainbat diru-sarrera

[ctx: Category name]
en: Miscellaneous expense
eu: Hainbat gastu

[ctx: Category name]
en: Investment fees
eu: Inbertsio-kuotak

en: Unknown QIF type %1
eu: %1 QIF mota ezezaguna

en: Date format selection
eu: Data-formatuaren hautapena

en: Pick the date format that suits your input file
eu: Aukeratu data-formatu egokia zure sarrera-fitxategirako

en: Importing QIF...
eu: QIF inportatzen...

en: Reading QIF...
eu: QIF irakurtzen...

en: Error while running the filter '%1'.
eu: Errorea gertatu da '%1' iragazkia exekutatzean.

en: Filter error
eu: Iragazki-errorea

[ctx: QIF tag for investment account]
en: Invst
eu: Inbertsioa

[ctx: QIF tag for category]
en: Cat
eu: Kategoria

[ctx: QIF tag for security]
en: Security
eu: Burtsa-balioa

[ctx: QIF tag for prices]
en: Prices
eu: Prezioak

[ctx: QIF tag for a class]
en: Class
eu: Mota

en: The %1 account currently has an opening balance of %2. This QIF file reports an opening balance of %3. Would you like to overwrite the current balance with the one from the QIF file?
eu: %1 kontuaren hasierako saldoa %2 da. QIF fitxategiak hasierako saldo hau ematen du: %3. Uneko saldoa QIF fitxategikoarekin ordezkatu nahi duzu?

en: Overwrite opening balance
eu: Gainidatzi hasierako saldoa

en: Unable to find account: %1
eu: Ezin da kontua aurkitu: %1

en: Autogenerated by QIF importer
eu: QIF inportatzaileak automatikoki sortua

en: QIF imported, no account name supplied
eu: QIFetik inportatua, ez da eman kontu-izenik

en: KMyMoney has imported a second opening balance transaction into account <b>%1</b> which differs from the one found already on file. Please correct this manually once the import is done.
eu: KMyMoney-k beste hasierako saldo bat inportatu du <b>%1</b> kontura, eta ez dator bat fitxategian lehendik zegoenarekin. Eskuz zuzendu datu hori, inportazioa amaitu ondoren.

en: Opening balance problem
eu: Arazoak hasierako saldoan

en: Error while creating opening balance transaction
eu: Errorea gertatu da hasierako saldoaren transakzioan

en: The date entry "%1" read from the file cannot be interpreted through the current date profile setting of "%2".
    
    Pressing "Continue" will assign todays date to the transaction. Pressing "Cancel" will abort the import operation. You can then restart the import and select a different QIF profile or create a new one.
eu: Fitxategiak irakurritako "%1" data ezin da interpretatu "%2"-(e)n uneko data-konfigurazioarekin.
    
    "Jarraitu" sakatuz gero, gaurko data esleituko zaio transakzioari. "Utzi" sakatuz gero, inportazio-prozesua etengo da. Orduan, berriz has dezakezu inportazioa, eta beste QIF profil bat hautatu, edo berria sortu.

en: Invalid date format
eu: Datu-formatu baliogabea

en: This investment account does not contain the "%1" security.  Transactions involving this security will be ignored.
eu: Inbertsio-kontu honek ez du "%1" burtsa-baliorik. Ez dira kontuan hartuko burtsa-balio horrekin lotutako transakzioak.

en: %1 (Investment)
eu: %1 (Inbertsioa)

en: Autogenerated by QIF importer from type Mutual account entry
eu: QIF inportatzaileak automatikoki sortua inbertsio-funts motako kontu batetik

en: QIF importer
eu: QIF inportatzailea

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KReconciliationReportDlgDecl)
en: Reconciliation report
eu: Berdinkatze-txostena

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_summaryTab)
en: Summar&y
eu: Labur&pena

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_detailsTab)
en: &Details
eu: &Xehetasunak

en: Reconciliation report of account %1
eu: %1 kontuaren berdinkatze-txostena

en: All values shown in %1
eu: Balio guztiak %1(r)(e)tan bistaratzen dira

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, SummaryWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, SummaryEditWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summary)
en: Summary
eu: Laburpena

en: Starting balance on bank statement
eu: Kontu-laburpenaren hasierako saldoa

en: %1 cleared payment | %1 cleared payments in total
eu[0]: Ordainketa %1 kitatuta
eu[1]: %1 ordainketa kitatuta guztira

en: %1 cleared deposit | %1 cleared deposits in total
eu[0]: Gordailu %1 kitatuta
eu[1]: %1 gordailu kitatuta guztira

en: Ending balance on bank statement
eu: Kontu-laburpenaren amaierako saldoa

en: Cleared balance
eu: Saldo kitatua

en: %1 outstanding payment | %1 outstanding payments in total
eu[0]: Ordaindu gabeko ordainketa %1
eu[1]: Ordaindu gabeko %1 ordainketa guztira

en: %1 outstanding deposit | %1 outstanding deposits in total
eu[0]: Ordaindu gabeko gordailu %1
eu[1]: Ordaindu gabeko %1 gordailu guztira

en: Register balance as of %1
eu: %1(e)ko erregistro-saldoa

en: %1 payment after %2 | %1 payments after %2
eu[0]: Ordainketa %1 %2 ondoren
eu[1]: %1 ordainketa %2 ondoren

en: %1 deposit after %2 | %1 deposits after %2
eu[0]: Gordailu %1 %2 ondoren
eu[1]: %1 gordailu %2 ondoren

en: Register ending balance
eu: Erregistroaren amaierako saldoa

en: Outstanding payments
eu: Ordaindu gabeko ordainketak

en: One outstanding payment of | Total of %1 outstanding payments amounting to
eu[0]: Ordaindu gabeko ordainketa bat:
eu[1]: Ordaindu gabeko %1 ordainketa guztira; zenbatekoa:

en: Outstanding charges
eu: Kobratu gabeko kobrantza

en: Outstanding deposits
eu: Ordaindu gabeko gordailuak

en: One outstanding charges of | Total of %1 outstanding charges amounting to
eu[0]: Kobratu gabeko kobrantza bat:
eu[1]: Kobratu gabeko %1 kobrantza guztira; zenbatekoa:

en: One outstanding deposit of | Total of %1 outstanding deposits amounting to
eu[0]: Ordaindu gabeko gordailu bat:
eu[1]: Ordaindu gabeko %1 gordailu guztira; zenbatekoa:

en: Create Tables
eu: Sortu taulak

en: Save SQL
eu: Gorde SQLa

en: In order to use a database, you need to install some additional software. Click Help for more information
eu: Datu-baseak erabiltzeko, beste software batzuk instalatu behar dituzu. Egin klik Laguntza aukeran, informazio gehiago lortzeko.

en: No Qt SQL Drivers
eu: Qt-ren SQL kontrolatzailerik ez

en: Unable to open database.
    You must use an SQL CREATE DATABASE statement before creating the tables.
eu: Ezin da datu-basea ireki.
    SQL CREATE DATABASE instrukzio bat erabili behar duzu, taulak sortu aurretik.

en: Tables successfully created
eu: Taulak behar bezala sortu dira

en: Creation failed executing statement
    Executed: %1
    Error No %2: %3
eu: Taula sortzeak huts egin du instrukzioa exekutatzean
    Exekutatuta: %1
    %2 errore-zk.: %3

en: Select output file
eu: Hautatu irteera-fitxategia

en: Database type %1 has not been fully tested in a KMyMoney environment.
    Please make sure you have adequate backups of your data.
    Please report any problems to the developer mailing list at kmymoney-devel@kde.org
eu: %1 datu-base mota ez da erabat probatu KMyMoney ingurunean.
    Ziurtatu datuen babeskopia egokiak egin dituzula.
    Arazorik izanez gero, jakinarazi garatzaileen posta-zerrendan: kmymoney-devel@kde.org

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KGenerateSqlDlg)
en: KMyMoney - Generate SQL
eu: KMyMoney - SQLa sortu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Database Type
eu: Datu-base mota

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Database Details
eu: Datu-basearen xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Database File (SQLite only)
eu: Datu-base fitxategia (SQLite soilik)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Database Name (Others)
eu: Datu-basearen izena (beste zenbait)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Host Name
eu: Ostalari-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: SQL for creation
eu: Datu-baseak sortzeko SQLa

en: Qt SQL driver %1 is no longer installed on your system
eu: %1 Qt-ren SQL kontrolatzailea ez dago sisteman instalatuta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KSelectDatabaseDlg)
en: KMyMoney - Select Database
eu: KMyMoney - Datu-basea hautatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: PLEASE NOTE
eu: OHARRA:

note: i18n: ectx: property (plainText), widget (QPlainTextEdit, plainTextEdit)
en: This software is still in an experimental stage, and there are still some known response time problems. Please be patient; we are working on them.
    As always, please make sure you have adequate backups of your data.
eu: Software hau fase esperimentalean dago oraindik, eta erantzute-denboraren arazo batzuk ditu. Hartu lasaitasunez, arazo horiek lantzen ari gara eta.
    Ziurtatu, beti bezala, datuen babeskopia egokiak egin dituzula.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fi&le
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Database &Name
eu: Datu-basearen &izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Host &Name
eu: &Ostalari-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Username
eu: &Erabiltzaile-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Password
eu: &Pasahitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkPreLoad)
en: Preload &all data
eu: Au&rrez zamatu datu guztiak

en: You're trying to open an encrypted database.
    Please provide a password in order to open it.
eu: Zifratutako datu-base bat irekitzera zoaz.
    Sartu pasahitza ireki ahal izateko.

en: Overwriting an existing database with an encrypted database is not yet supported.
    Please save your database under a new name.
eu: Aurretik dagoen datu-base zifratu baten gain-idazteko euskarria ez dago oraindik.
    Mesedez gorde datu-basea beste izen batekin.

en: Database apparently in use
    Opened by %1 on %2 at %3.
    Open anyway?
eu: Datu-basea erabiltzen ari dira itxuraz
    %1(e)k ireki du %2(e)(a)n %3(e)(t)(a)n.
    Hala ere, ireki nahi duzu?

en: Inserting online jobs.
eu: Online lanak txertatzen.

en: SQLite file %1 does not exist
eu: %1 SQLite fitxategia ez da existitzen

en: Automatic database creation for type %1 is not currently implemented.
    Please create database %2 manually
eu: %1 motako datu-basea automatikoki sortzeko aukera oraindik ez dago inplementatuta.
    Sortu eskuz %2 datu-basea

en: Error in create database %1; do you have create permissions?
eu: Errorea gertatu da %1 datu-basea sortzean. Baduzu sortzeko baimenik?

en: SQL storage
eu: SQL biltegiratzea

en: Cannot open database %1
eu: Ezin da ireki %1 datu-basea

en: An unrecoverable error occurred while reading the database
eu: Errore berreskuraezin bat gertatu da datu-basea irakurtzean

en: Database malfunction
eu: Datu-basea ez dabil ondo

en: Tried to access a file when it has not been opened
eu: Fitxategi bat atzitzen saiatu da ireki gabe zegoela

en: An unrecoverable error occurred while writing to the database.
    It may well be corrupt.
eu: Errore berreskuraezin bat gertatu da datu-basean idaztean.
    Baliteke hondatuta egotea.

en: Cannot save to current database.
eu: Ezin da gorde uneko datu-basean.

en: Cannot save to current database: %1
eu: Ezin da gorde uneko datu-basean: %1

en: Database files (*.db *.sql)
eu: Datu-base fitxategiak (*.db *.sql)

en: Open database...
eu: Datu-basea ireki...

en: Generate Database SQL
eu: SQL datu-basea sortu

en: Database contains data which must be removed before using Save As.
    Do you wish to continue?
eu: 'Gorde honela' aukera erabili aurretik kendu beharreko datuak ditu datu-baseak.
    Jarraitu nahi duzu?

en: Cannot open or create database %1.
    Retry Save As Database and click Help for further info.
eu: Ezin da %1 datu-basea ireki edo sortu.
    Probatu berriz 'Datu-base gisa gorde' aukera eta egin klik Laguntza atalean informazio gehiago lortzeko.

en: Budgets view
eu: Aurrekontu ikuspegia

en: You have entered budget values using a different base which would result in a monthly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budget?
eu: Oinarri diferentea darabilten aurrekontu-balioak sartu dituzu, eta horren ondoriozko emaitza <b>%1</b>(e)ko hilabeteko aurrekontua da. Balio horiek erabili behar dira hilabeteko aurrekontua betetzeko?

[ctx: Auto assignment (caption)]
en: Auto assignment
eu: Esleipen automatikoa

en: You have entered budget values using a different base which would result in a yearly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budget?
eu: Oinarri diferentea darabilten aurrekontu-balioak sartu dituzu, eta horren ondoriozko emaitza <b>%1</b>(e)ko urteko aurrekontua da. Balio horiek erabili behar dira hilabeteko aurrekontua betetzeko?

en: You have entered budget values using a different base which would result in an individual monthly budget of <b>%1</b>. Should this value be used to fill the monthly budgets?
eu: Oinarri diferentea darabilten aurrekontu-balioak sartu dituzu, eta horren ondoriozko emaitza <b>%1</b>(e)ko hilabeteko aurrekontu indibiduala da. Balio horiek erabili behar dira hilabeteko aurrekontua betetzeko?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, periodGroupBox)
en: Period
eu: Denboraldia

[ctx: @action timeframe of the budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_monthlyButton)
en: Monthly
eu: Hilabetekoa

[ctx: @action timeframe of the budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_yearlyButton)
en: Yearly
eu: Urtekoa

[ctx: @action timeframe of the budget. month-by-month budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_individualButton)
en: Individual
eu: Indibiduala

en: Budget %1
eu: %1 aurrekontua

en: Budget %1 %2
eu: %1 %2 aurrekontua

en: Unable to add budget
eu: Ezin da aurrekontua gehitu

en: <p>Do you really want to remove the budget <b>%1</b>?</p>
eu: <p>Benetan kendu nahi duzu <b>%1</b> aurrekontua?</p>

en: Do you really want to remove all selected budgets?
eu: Ziur zaude aukeratutako aurrekontu guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: Remove Budget
eu: Kendu aurrekontua

en: Unable to remove budget.
eu: Ezin da aurrekontua kendu

en: Copy of %1
eu: %1(r)en kopia

en: Select year
eu: Hautatu urtea

en: Budget year
eu: Aurrekontuaren urtea

en: Unable to modify budget.
eu: Ezin da aurrekontua aldatu

en: The current budget already contains data. Continuing will replace all current values of this budget.
eu: Uneko aurrekontuak dagoeneko baditu datuak. Aurrera egiten baduzu, ordeztu egingo dira aurrekontuaren une honetako balioak.

[ctx: Warning message box]
en: Warning
eu: Abisua

en: Unable to reset budget
eu: Ezin da aurrekontua berrezarri

en: Unable to modify budget
eu: Ezin da aurrekontua aldatu

en: New budget
eu: Aurrekontu berria

en: Rename budget
eu: Aldatu izena aurrekontuari

en: Delete budget
eu: Ezabatu aurrekontua

en: Copy budget
eu: Kopiatu aurrekontua

en: Change budget year
eu: Aldatu aurrekontu-urtea

en: Budget based on forecast
eu: Aurreikuspenean oinarritutako aurrekontua

[ctx: Menu header]
en: Budget options
eu: Aurrekontu-aukerak

en: A budget with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple budgets with the same identification name. Are you sure you would like to rename the budget?
eu: Lehendik badago '%1' izeneko aurrekontu bat. Ez da komeni aurrekontu batek baino gehiagok identifikazio-izen bera izatea. Ziur zaude aurrekontuaren izena aldatu nahi duzula?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Your budgets
eu: Aurrekontuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Creates a new budget
eu: Beste aurrekontu bat sortzen du

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new empty budget.
eu: Erabili hau beste aurrekontu huts bat sortzeko.

[ctx: New budget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
eu: Berria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Rename the current selected budget.
eu: Aldatu une honetan hautatutako aurrekontuaren izena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Use this to start renaming the selected budget.
eu: Erabili hau hautatutako aurrekontuari izena aldatzen hasteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Ren
eu: Ald.iz.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete the current selected budget
eu: Ezabatu une honetan hautatutako aurrekontua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected budget.
eu: Erabili hau hautatutako aurrekontua ezabatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Del
eu: Ezab.

[ctx: @title header of the budget name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_budgetList)
en: Name
eu: Izena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Accepts the entered values and stores the budget.
eu: Sartutako balioak onartu eta aurrekontua gordetzen du.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Use this to store the modified data.
eu: Erabili hau aldatutako datuak gordetzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Upd
eu: Egn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Revert budget to last saved state.
eu: Leheneratu aurrekontua azkenekoz gordetako egoerara.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Use this to discard the modified data.
eu: Erabili hau aldatutako datuak baztertzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_resetButton)
en: Res
eu: Berz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_hideUnusedButton)
en: Hide unused budget categories
eu: Ezkutatu aurrekontu-kategoria erabiligabeak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_assignmentBox)
en: Assignments
eu: Esleipenak

[ctx: Budget total]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total
eu: Totala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbBudgetSubaccounts)
en: Include subaccounts
eu: Sartu azpikontuak

en: <qt>Do you want to save the changes for <b>%1</b>?</qt>
eu: <b>%1</b>(r)en aldaketak gorde nahi dituzu?

en: Save changes
eu: Gorde aldaketak

en: Please specify a budget name
eu: Adierazi aurrekontu-izena

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KNewBudgetDlg)
en: New Budget
eu: Aurrekontu berria

[ctx: header of the budget name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Name
eu: Izena

en: Forecast view
eu: Aurreikuspen ikuspegia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forecastButton)
en: Forecast
eu: Aurreikuspenak

note: i18n: ectx: label, entry (forecastMethod), group (Forecast Options)
en: Method to calculate forecast
eu: Aurreikuspenak kalkulatzeko metodoa

note: i18n: ectx: label, entry (forecastDays), group (Forecast Options)
en: Days to forecast
eu: Aurreikusi beharreko egun kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (forecastAccountCycle), group (Forecast Options)
en: Days of normal account cycle
eu: Kontu-ziklo normalaren egun kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (forecastCycles), group (Forecast Options)
en: Number of historic cycles to use in forecast
eu: Aurreikuspenetan erabili beharreko ziklo historikoen kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (beginForecastDay), group (Forecast Options)
en: Day of month to start forecast
eu: Aurreikuspena hasteko hileko eguna

note: i18n: ectx: label, entry (historyMethod), group (Forecast Options)
en: Method to calculate history-based forecast
eu: Historian oinarritutako aurreikuspenak kalkulatzeko metodoa

note: i18n: ectx: label, entry (skipOpeningDate), group (Forecast Options)
en: Skip opening date when fetching transactions
eu: Saltatu irekitze-data transakzioak eskuratzean

note: i18n: ectx: label, entry (includeFutureTransactions), group (Forecast Options)
en: Include future transaction when using Schedule Forecast
eu: Sartu etorkizuneko transakzioak 'Antolaketa-aurreikuspena' erabiltzean

note: i18n: ectx: label, entry (includeScheduledTransactions), group (Forecast Options)
en: Include scheduled transactions when using Schedule Forecast
eu: Sartu transakzio antolatuak 'Antolaketa-aurreikuspena' erabiltzean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ForecastViewSettings)
en: Forecast Settings
eu: Aurreikuspenen ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of Days of Account Cycle:
eu: Kontu-zikloaren egun kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Day of Month to start Forecast:
eu: Aurreikuspena hasteko hileko eguna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Number of Days to Forecast:
eu: Aurreikuspena egiteko egun kopurua:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_forecastMethod)
en: Forecast Method
eu: Aurreikuspena egiteko metodoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton9)
en: Scheduled and Future Transactions
eu: Transakzio antolatuak eta etorkizunekoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton10)
en: History-based
eu: Historian oinarritua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: History-based settings
eu: Historian oinarritutako metodoaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of Cycles to use in Forecast:
eu: Aurreikuspenetan erabili beharreko ziklo kopurua:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_historyMethodGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_historyMethod)
en: History Forecast Method
eu: Historian oinarritutako aurreikuspen-metodoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: Simple Moving Average
eu: Batezbesteko mugikor sinplea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: Weighted Moving Average
eu: Batezbesteko mugikor haztatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton13)
en: Linear Regression
eu: Erregresio lineala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Days to Forecast:
eu: Aurreikusi beharreko egun kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Days of Accounts Cycle:
eu: Kontu-zikloaren egun kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Historic Cycles:
eu: Ziklo historikoak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Chart Detail:
eu: Diagramaren xehetasun-maila:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: <p>Choose what level of detail to show on the chart.</p>
eu: <p>Aukeratu diagramaren xehetasun-maila.</p>

[ctx: Show all details]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: All
eu: Denak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: Top-Level
eu: Goi-mailakoak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: Groups
eu: Taldeak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: Totals
eu: Totalak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Current Forecast Method:
eu: Une honetako aurreikuspen-metodoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_forecastMethod)
en: method
eu: metodoa

[ctx: Advanced forecast view]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced)
en: Advanced
eu: Aurreratua

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, budget)
en: Budget Forecast
eu: Aurrekontu-aurreikuspena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChart) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tabChart)
en: Chart
eu: Diagrama

[ctx: Today's forecast]
en: Current
eu: Unekoa

en: Total variation
eu: Aldea guztira

en: 1 day | %1 days
eu[0]: Egun 1
eu[1]: %1 egun

en: The balance of %1 is below the minimum balance %2 today.
eu: %1(e)ko saldoa gutxieneko saldoa (%2) baino txikiagoa da gaur.

en: The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below the minimum balance %3 in %1 days.
eu[0]: %2(e)ko saldoa %3 baino txikiago izango da egun %1 barru.
eu[1]: %2(e)ko saldoa %3 baino txikiago izango da %1 egun barru.

en: The balance of %1 is below %2 today.
eu: %1(e)ko saldoa %2 baino txikiagoa da gaur.

en: The balance of %1 is above %2 today.
eu: %1(e)ko saldoa %2 baino handiagoa da gaur.

en: The balance of %2 will drop below %3 in %1 day. | The balance of %2 will drop below %3 in %1 days.
eu[0]: %2(e)ko saldoa %3 baino txikiago izango da egun %1 barru.
eu[1]: %2(e)ko saldoa %3 baino txikiago izango da %1 egun barru.

en: The balance of %2 will raise above %3 in %1 day. | The balance of %2 will raise above %3 in %1 days.
eu[0]: %2(e)ko saldoa %3 baino handiagoa izango da egun %1 barru.
eu[1]: %2(e)ko saldoa %3 baino handiagoa izango da %1 egun barru.

en: The account %1 is decreasing %2 per cycle.
eu: %1 kontua %2 txikitzen ari da ziklo bakoitzeko.

en: Min Bal %1
eu: Gutxieneko saldoa %1

en: Min Date %1
eu: Gutxieneko data %1

en: Max Bal %1
eu: Gehieneko saldoa %1

en: Max Date %1
eu: Gehieneko data %1

[ctx: Average balance]
en: Average
eu: Batezbestekoa

[ctx: Total balance]
en: Total
eu: Totala

en: No data provided by reports plugin for this chart.
eu: Txosten pluginak ez du eman daturik diagrama honetarako.

en: Enable reports plugin to see this chart.
eu: Gaitu grafiko honen txosten-bertsioa

[ctx: Scheduled method]
en: Scheduled
eu: Antolatuta

[ctx: History-based method]
en: History
eu: Historia

[ctx: Unknown forecast method]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: This job cannot be edited anymore because it was sent already.
eu: Lan hau ezin da gehiago editatu bidalia izan delako.

en: Job is being processed at the moment.
eu: Lana une honetan prozesatuko da.

en: The plugin to edit this job is not available.
eu: Lan hau editatzeko plugina ez dago erabilgarri.

en: You need to select a single job for editing.
eu: Editatzeko lan bakarra aukeratu behar duzu.

[ctx: The user selected credit transfers to send. But they cannot be sent.]
en: Cannot send selection
eu: Ezin da hautapena bidali

en: Not all selected credit transfers can be sent because some of them are invalid or were already sent.
eu: Hautatutako transferentzia guztiak ezin dira bidali horietako batzuk baliogabeak direlako edo lehendik bidaliak daudelako.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sendMail) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonSend) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSend)
en: Send
eu: Bidali

en: During the change of the order your previous entries could not be converted.
eu: Agindu aldatzen ari zarela ezin dira aurreko sarrerak bihurtu.

en: This credit-transfer was sent to your bank at %1 therefore cannot be edited anymore. You may create a copy for editing.
eu: Transferentzia %1-(e)n bidali zen zure bankura, beraz ezin da editatu. Sortu kopia bat editatzeko.

en: This credit-transfer is not editable. You may create a copy for editing.
eu: Transferentzia ezin da editatu. Kopia sortu beharko zenuke editatzeko.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Order Account
eu: Agindu kontua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Account Balance
eu: Kontu-saldoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Credit Transfer
eu: Transferentzia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>This account does not support online banking.</p><p>If you think this is an error, please check if the plugin for this type of credit transfer and your online banking plugins are available.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Kontu honek ez du onartzen online bankurik.</p><p>Hau akats bat dela uste baduzu, mesedez berrikusi mota honetako kreditu eragiketen plugina eta zure online bakuaren plugina erabilgarri dauden.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEnque)
en: Enqueue
eu: Ilaran

en: Information to find issues.
eu: Arazoak aurkitzeko informazioa.

en: Information stored for provability.
eu: Informazioa gordeta egiaztatzeko.

en: Informative message without certain significance.
eu: Esangura ziur gabea duen mezu informatiboa.

en: Warning message.
eu: Abisu mezua.

en: Origin
eu: Jatorria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkAction)
en: Action
eu: Ekintza

en: Destination
eu: Helburua

en: Not able to display this job.
eu: Ez da gai lan hau erakusteko.

en: Could not find a plugin to display this job or it does not contain any data.
eu: Lan hau erakusteko plugina ez da aurkitzen edo ez dauka inolako daturik.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: This job was accepted by the bank on %1.
eu: %1 bankuak lana onartu du.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: Sending this job failed (tried on %1).
eu: lana bidaltzeak huts egin du (%1(e)n saiatua)

en: Sending this job was manually aborted.
eu: Lan honen bidalketa eskuz abortatu da.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: The bank rejected this job on %1.
eu: Bankuak lan hau atzera bota du %1(e)n.

[ctx: Arg 1 is a date/time]
en: The bank accepted this job on %1.
eu: Bankuak lan hau onartu du %1(e)n.

en: This job needs further editing and cannot be sent therefore.
eu: lan honek edizio gehiago behar du eta beraz ezin da bidali.

en: This job is ready for sending.
eu: Lana prest dago bidaltzeko.

en: Reports view
eu: Txosten ikuspegia

en: Outbox
eu: Irteerako ontzia

en: Time
eu: Denbora

[ctx: Chart legend title]
en: Legend
eu: Legenda

en: Initial Market Value
eu: Hasierako merkatu-balioa

en: Ending Market Value
eu: Amaierako merkatu-balioa

en: Opening Balance
eu: Hasierako saldoa

en: Closing Balance
eu: Amaierako saldoa

en: Grand Total
eu: Azken totala

en: Calculated
eu: Kalkulatuta

en: Num
eu: Zk.

en: Top Category
eu: Kategoria nagusia

en: Category Type
eu: Kategoria mota

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Week
eu: Astea

en: Last Price
eu: Azken prezioa

en: Buy Price
eu: Erosketa prezioa

en: Net Value
eu: Balio garbia

en: Buy Value
eu: Erosketa balioa

en: Sell Value
eu: Salmenta balioa

en: Short-term Buy Value
eu: Erosketa balioa epe motzera

en: Short-term Sell Value
eu: Salmenta balio epe motzera

en: Long-term Buy Value
eu: Erosketa balioa epe luzera

en: Long-term Sell Value
eu: Salmenta balioa epe luzera

en: Dividends Reinvested
eu: Dibidendu berrinbestituak

en: Dividends Paid Out
eu: Dibidendu ordainduak

en: Starting Balance
eu: Hasierako saldoa

en: Ending Balance
eu: Amaierako saldoa

en: Market Value
eu: Merkatu-balioa

en: Annualized Return
eu: Urteko etekina

en: Return On Investment
eu: Inbertsio-etekina

[ctx: Account name]
en: Name
eu: Izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Next Due Date
eu: Hurrengo mugaeguna

en: Occurrence
eu: Agerraldia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Payment Method
eu: Ordainketa-metodoa

en: Opening Date
eu: Irekitze-data

en: Balance Early Warning
eu: Saldoaren abisu goiztiarra

en: Balance Max Limit
eu: Saldoaren gehieneko muga

en: Credit Early Warning
eu: Hartzekoaren abisu goiztiarra

en: Credit Max Limit
eu: Hartzekoaren gehieneko muga

en: Preferred
eu: Hobetsia

en: Loan Amount
eu: Maileguaren zenbatekoa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestEditWizardPage)
en: Interest Rate
eu: Interes-tasa

en: Next Interest Change
eu: Hurrengo interes-aldaketa

en: Periodic Payment
eu: Aldizkako ordainketa

en: Final Payment
eu: Azken ordainketa

en: Current Balance
eu: Uneko saldoa

en: Capital Gain
eu: Kapital-irabazia

en: Percentage Gain
eu: Irabazia ehunekoan

en: Short-term Gain
eu: Epe motzeko irabazia

en: Long-term Gain
eu: Epe luzeko irabazia

en: Transfer from %1
eu: Transferitu hemendik: %1

en: Transfer to %1
eu: Transferitu hona: %1

[ctx: Is this a tax account?]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Is this an opening balance account?]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: Is this a favorite account?]
en: Yes
eu: Bai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: Transfers
eu: Transferentziak

en: Actual
eu: Benetakoa

en: Difference
eu: Aldea

en: Moving Average
eu: Batezbesteko mugikorra

en: Moving Average Price
eu: Prezioaren batezbesteko mugikorra

en: Month of %1
eu: %1(r)en hila

en: Week of %1
eu: %1(r)en astea

en: No Institution
eu: Erakunderik ez

en: [Empty Payee]
eu: [Onuraduna hutsik]

en: [Split Transaction]
eu: [Partidadun transakzioa]

[ctx: Split transaction]
en: Split
eu: Partida

en: [No Tag]
eu: [Etiketarik ez]

[ctx: No institution]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Report date range]
en: %1 through %2
eu: %1(e)tik %2(e)ra

en: All currencies converted to %1
eu: Dibisa guztiak %1(r)(e)tara bihurtuta

en: All values shown in %1 unless otherwise noted
eu: Balio guztiak %1(r)(e)tan bistaratzen dira, besterik adierazten ez bada

en: Unable to generate report
eu: Ezin izan da txostena sortu

en: There was an error creating your report: "%1".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
eu: Errorea gertatu da txostena sortzean: "%1".
    Jakinarazi errorea garatzaileen zerrendan: kmymoney-devel@kde.org

en: Balance of %1
eu: %1(r)en saldoa

en: %1 Balance History
eu: %1-(r)en saldoaren historia

en: Generated Report
eu: Sortutako txostena

en: File %1 does not exist
eu: %1 fitxategia ez da existitzen

en: it is not a plain file
eu: ez da fitxategi arrunta

en: it is not readable
eu: ezin da irakurri

en: it is empty
eu: hutsik dago

en: There is a problem with file %1 | There are problems with file %1
eu[0]: Arazo bat dago %1 fitxategiarekin
eu[1]: Arazo batzuk daude %1 fitxategiarekin

en: Report Configuration
eu: Txostenaren konfigurazioa

[ctx: @info:tooltip for report configuration apply button]
en: Apply the configuration changes to the report
eu: Txostenari konfigurazio-aldaketak aplikatu

[ctx: Filters tab]
en: Filters
eu: Iragazkiak

[ctx: General tab]
en: General
eu: Orokorra

en: Rows/Columns
eu: Errenkadak/Zutabeak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Range
eu: Barrutia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_reportPage)
en: Report
eu: Txostena

[ctx: @item the columns will display monthly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Monthly
eu: Hilero

[ctx: All accounts]
en: All
eu: Denak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRows)
en: Income & Expenses
eu: Diru-sarrerak eta gastuak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboRows)
en: Assets & Liabilities
eu: Aktiboak eta pasiboak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Top Categories
eu: Kategoria nagusiak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Accounts
eu: Kontuak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: Top Accounts
eu: Kontu nagusiak

[ctx: @item the columns will display daily data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Daily
eu: Egunero

[ctx: @item the columns will display weekly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Weekly
eu: Astean behin

[ctx: @item the columns will display bi-monthly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Bi-Monthly
eu: Bi hilez behin

[ctx: @item the columns will display quarterly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Quarterly
eu: Hiru hilez behin

[ctx: @item the columns will display yearly data]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: Yearly
eu: Urtean behin

en: Only owned
eu: Jabetzarako bakarrik

en: Only sold
eu: Salmentarako bakarrik

en: From period
eu: Epe baterako

en: Owned and sold
eu: Jabetzarako eta salmentarako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Configure your report
eu: Konfiguratu zure txostena

en: Unknown command '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
eu: '%1' komando ezezaguna hemen: KReportsView::slotOpenUrl()

en: Unknown view '%1' in KReportsView::slotOpenUrl()
eu: '%1' ikuspegi ezezaguna hemen: KReportsView::slotOpenUrl()

[ctx: CSV (Filefilter)]
en: CSV files
eu: CSV fitxategiak

[ctx: HTML (Filefilter)]
en: HTML files
eu: HTML fitxategiak

en: Failed to save: %1
eu: Huts egin du hau gordetzean: %1

en: Default Report
eu: Txosten lehenetsia

en: Custom Report
eu: Txosten pertsonalizatua

en: %1 (Customized)
eu: %1 (pertsonalizatua)

en: Could not find reportgroup "%1" for report "%2".
    Please report this error to the developer's list: kmymoney-devel@kde.org
eu: Ezin da aurkitu "%2" txostenaren "%1" txosten-taldea.
    Jakinarazi errorea garatzaileen zerrendan: kmymoney-devel@kde.org

en: Failed to configure report: %1
eu: Huts egin du txostena konfiguratzean: %1

en: Cannot add report, reason: "%1"
eu: Ezin da txostena gehitu; arrazoia: "%1"

en: <b>%1</b> is a default report, so it cannot be deleted.
eu: <b>%1</b> txosten lehenetsi bat da; beraz, ezin da ezabatu.

en: Delete Report?
eu: Txostena ezabatu nahi duzu?

[ctx: To open a new report]
en: &Open
eu: I&reki

[ctx: To print a report]
en: &Print
eu: In&primatu

[ctx: Configure a report]
en: &Configure
eu: &Konfiguratu

en: &New report
eu: Beste &txosten bat

en: &Delete
eu: E&zabatu

en: %1 YTD Account Transactions
eu: Urte-hasieratik gaur arteko %1 kontu-transakzio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonChart)
en: Show the chart version of this report
eu: Erakutsi txosten honen diagrama-bertsioa

en: Show the report version of this chart
eu: Erakutsi grafiko honen txosten-bertsioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Comment
eu: Iruzkina

en: Reports
eu: Txostenak

en: <qt>Are you sure you want to delete report <b>%1</b>?  There is no way to recover it.</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b> txostena ezabatu nahi duzula? Gero ez da berreskuratzeko modurik egongo.</qt>

en: Charts
eu: Diagramak

en: Favorite Reports
eu: Txosten gogokoak

en: Old Customized Reports
eu: Txosten pertsonalizatu zaharrak

en: Income and Expenses
eu: Diru-sarrerak eta gastuak

en: Income and Expenses This Month
eu: Hilabete honetako diru-sarrerak eta gastuak

en: Income and Expenses This Year
eu: Aurtengo diru-sarrerak eta gastuak

en: Income and Expenses By Year
eu: Diru-sarrerak eta gastuak urtearen arabera

en: Income and Expenses Graph
eu: Diru-sarreren eta gastuen grafikoa

en: Income and Expenses Pie Chart
eu: Diru-sarreren eta gastuen diagrama zirkularra

en: Net Worth
eu: Kapital garbia

en: Net Worth By Month
eu: Kapital garbia hilaren arabera

en: Net Worth Today
eu: Kapital garbia gaur

en: Net Worth By Year
eu: Kapital garbia urtearen arabera

en: 7-day Cash Flow Forecast
eu: Kutxako fluxuaren 7 eguneko aurreikuspena

en: Net Worth Graph
eu: Kapital garbiaren grafikoa

en: Account Balances by Institution
eu: Kontu-saldoak erakundearen arabera

en: Account Balances by Type
eu: Kontu-saldoak motaren arabera

en: Transactions by Account
eu: Transakzioak kontuaren arabera

en: Transactions by Category
eu: Transakzioak kategoriaren arabera

en: Transactions by Payee
eu: Transakzioak onuradunaren arabera

en: Transactions by Tag
eu: Transakzioak etiketaren arabera

en: Transactions by Month
eu: Transakzioak hilaren arabera

en: Transactions by Week
eu: Transakzioak astearen arabera

en: Loan Transactions
eu: Mailegu-transakzioak

en: Transactions by Reconciliation Status
eu: Transakzioak berdinkatze-egoeraren arabera

en: Cash Flow
eu: Kutxako fluxua

en: Cash Flow Transactions This Month
eu: Kutxako fluxuaren hilabete honetako transakzioak

en: Investments
eu: Inbertsioak

en: Investment Transactions
eu: Inbertsio-transakzioak

en: Investment Holdings by Account
eu: Inbertsio-partaidetzak kontuaren arabera

en: Investment Holdings by Type
eu: Inbertsio-partaidetzak motaren arabera

en: Investment Performance by Account
eu: Inbertsio-errendimendua kontuaren arabera

en: Investment Performance by Type
eu: Inbertsio-errendimendua motaren arabera

en: Investment Capital Gains by Account
eu: Inbertsio-irabaziak kontuaren arabera

en: Investment Capital Gains by Type
eu: Inbertsio-irabaziak motaren arabera

en: Investment Holdings Pie
eu: Inbertsio-partaidetzen diagrama zirkularra

en: Investment Worth Graph
eu: Inbertsio-kapitalaren grafikoa

en: Investment Price Graph
eu: Inbertsio-prezioaren grafikoa

en: Investment Moving Average Price Graph
eu: Inbertsioaren batezbesteko mugikorraren prezioaren grafikoa

en: Investment Moving Average
eu: Inbertsioaren batezbesteko mugikorra

en: Investment Moving Average vs Actual
eu: Inbertsioaren batezbesteko mugikorra vs. benetakoa

en: Taxes
eu: Zergak

en: Tax Transactions by Category
eu: Zerga-transakzioak kategoriaren arabera

en: Tax Transactions by Payee
eu: Zerga-transakzioak onuradunaren arabera

en: Tax Transactions by Category Last Fiscal Year
eu: Zerga-transakzioak kategoriaren arabera eta azken ekitaldian

en: Tax Transactions by Payee Last Fiscal Year
eu: Zerga-transakzioak onuradunaren arabera eta azken ekitaldian

en: Budgeting
eu: Aurrekontuak

en: Budgeted vs. Actual This Year
eu: Aurrekontuaren araberakoa vs. benetakoa aurten

en: Budgeted vs. Actual This Year (YTM)
eu: Aurrekontuaren araberakoa vs. benetakoa aurten, aurreko hilabetearen amaiera arte

en: Monthly Budgeted vs. Actual
eu: Aurrekontuaren araberakoa vs. benetakoa hilabeteka

en: Yearly Budgeted vs. Actual
eu: Aurrekontuaren araberakoa vs. benetakoa urte osoan

en: Monthly Budget
eu: Hilabetekako aurrekontua

en: Yearly Budget
eu: Urteko aurrekontua

en: Yearly Budgeted vs Actual Graph
eu: Aurrekontuaren araberakoa vs. benetakoa urte osoan (grafikoa)

en: Forecast By Month
eu: Hilaren araberako aurreikuspena

en: Forecast Next Quarter
eu: Hurrengo hiruhilekoko aurreikuspena

en: Income and Expenses Forecast This Year
eu: Aurtengo diru-sarrerak eta gastuak

en: Net Worth Forecast Graph
eu: Kapital garbiaren aurreikuspenaren grafikoa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NewGeneralInfoWizardPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, CheckingStartWizardPage)
en: General Information
eu: Informazio orokorra

en: Schedule Information
eu: Antolaketen informazioa

en: Schedule Summary Information
eu: Antolaketen informazio laburtua

en: Account Information
eu: Kontuaren informazioa

en: Loan Information
eu: Maileguaren informazioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonConfigure)
en: Configure this report
eu: Konfiguratu txosten hau

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNew)
en: Create a new report based on this one
eu: Sortu beste txosten bat honetan oinarrituta

[ctx: @action create new report]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNew)
en: New
eu: Beste bat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonCopy)
en: Copy this report to the clipboard
eu: Kopiatu txosten hau arbelean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonCopy)
en: Copy
eu: Kopiatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export this report as an HTML or CSV file
eu: Esportatu txosten hau HTML edo CSV fitxategi gisa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Permanently delete this report
eu: Betiko ezabatu txosten hau

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close this window
eu: Itxi leiho hau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClose)
en: Close
eu: Itxi

en: Net Worth Forecast
eu: Kapital garbiaren aurreikuspena

en: You have no budgets to display.
eu: Ez daukazu aurrekonturik erakusteko.

en: Current Month Summary
eu: Uneko hilabetearen laburpena

en: Budgeted
eu: Aurrekontuaren araberakoa

en: Budget Overruns
eu: Epea gainditutako aurrekontuak

en: No Budget Categories have been overrun
eu: Aurrekontu-kategoria bakar batek ere ez du epea gainditu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportsViewSettings)
en: Report Settings
eu: Txostenen ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Maximum number of legend items to display
eu: Bistaratu beharreko gehieneko legenda-elementu kopurua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_MaximumLegendItems)
en: maximum number of items in diagram legends
eu: diagrama-legendetako gehieneko elementu kopurua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Charts line width
eu: Diagrametako marra-zabalera

note: i18n: ectx: label, entry (LineWidth), group (Chart Settings) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_LineWidth)
en: Line width for diagrams, in pixels
eu: Diagrametako marren zabalera pixeletan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Charts palette
eu: Diagrama-paleta

[ctx: @item KDChart color palette]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ChartsPalette)
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @item KDChart color palette]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ChartsPalette)
en: Rainbow
eu: Ostadarra

[ctx: @item KDChart color palette]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ChartsPalette)
en: Subdued
eu: Argia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Default CSS file
eu: CSS fitxategi lehenetsia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_CssFileDefault)
en: default style sheet
eu: estilo-orri lehenetsia

note: i18n: ectx: property (filter), widget (KUrlRequester, kcfg_CssFileDefault)
en: *.css|CSS files
    *|All files (*)
eu: *.css|CSS fitxategiak
    *|Fitxategi guztiak (*)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabGeneral) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabPerformance) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabCapitalGain)
en: Report Tab
eu: Txostenen fitxa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabGeneral) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabPerformance) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabCapitalGain)
en: <p>On this tab, you set the basic properties of this report.</p>
eu: <p>Fitxa honetan, txosten honen oinarrizko ezaugarriak ezartzen dira.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSettlementPeriod)
en: Settlement period
eu: Kontu-laburpenaren epea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTermsSeparator)
en: Terms separator
eu: Epe Bereizlea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyDateInput, m_termSeparator)
en: Before this date investments are counted as long-term investments.
eu: Data honen aurreko inbertsioak epe luzeko inbertsio gisa hartzen dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show short-term and long-term capital gains
eu: Erakutsi epe motzeko eta epe luzeko kapital irabaziak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblinvestmentSum)
en: Sum investments
eu: Batu inbertsioak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_settlementPeriod)
en: Time in days between the settlement date and the transaction date.
eu: Kontu-laburpeneko data eta transakzio data arteko egun kopurua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkHideTotals) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHideTotals) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hide Totals
eu: Ezkutatu totalak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabChart) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabRange)
en: Chart Tab
eu: Diagramen fitxa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabChart) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabRange)
en: <p>On this tab, you configure the chart drawn for this report.</p>
eu: <p>Fitxa honetan, txosten honetarako marraztutako diagrama konfiguratzen da.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: <p>Select what form you would like the chart to be drawn as.</p>
eu: <p>Hautatu diagrama zer formatan marraztea nahi duzun.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Chart Type
eu: Diagrama mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Chart Palette
eu: Diagrama-paleta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkValues)
en: <p>Select this option to draw the numeric values for data points next to their plot location.</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau datu-puntuetako zenbakizko balioak grafikoan dagokien kokalekuaren ondoan marrazteko.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkValues)
en: Draw values on chart
eu: Marraztu balioak diagraman

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShowChart)
en: <p>Select this option to cause the report to be shown as a chart when you first open the report.  Otherwise, it will come up as a text report.</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau txostena lehenbizikoz irekitzean diagrama gisa erakusteko. Bestela, testu-txosten gisa azalduko da.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkShowChart)
en: Show as chart by default
eu: Erakutsi lehenespenez diagrama gisa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkCHGridLines)
en: <p>Select this option to show horizontal and vertical grid lines on the chart.</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau diagraman sareta-marra horizontalak eta bertikalak erakusteko.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_logYaxis)
en: Logarithmic vertical axis
eu: Ardatz bertikal logaritmikoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel6)
en: <p>Select what width should be used to draw the line on the chart</p>
eu: <p>Hautatu zenbateko zabalera erabili behar den diagraman marra marrazteko</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Line width
eu: Marra-zabalera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Report Name
eu: Txostenaren izena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editName)
en: <p>Choose a name for this report.</p>
eu: <p>Aukeratu izena txosten honentzat.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_editComment)
en: <p>Enter a comment to help you remember the details of this report.</p>
eu: <p>Idatzi iruzkin bat, txosten honen xehetasunak gogorarazten lagun diezazun.</p>

[ctx: Convert 'em!!]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkCurrency)
en: <p>Select this option to convert all values in the report to your base currency.</p><p>Leave it unchecked if you would like to see values in their original currency.</p><p>If currencies are not converted, then subtotals will not be shown.</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau, txosteneko balio guztiak oinarrizko dibisara bihurtzeko.</p><p>Utzi hautatu gabe, balioak oinarrizko dibisan ikusi nahi badituzu.</p><p>Dibisak bihurtzen ez badira, subtotalak ez dira erakutsiko.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkCurrency)
en: Convert values to base currency
eu: Bihurtu balioak oinarrizko dibisara

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkFavorite)
en: <p>Select this option to notate this report as one of your favorites.</p><p>All your favorite reports are grouped in one place on the report list for easy access.</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau txosten hau gogoko gisa nabarmentzeko.</p><p>Gogoko dituzun txosten guztiak txosten-zerrendako leku berean multzokatzen dira erraz atzi ditzazun.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkFavorite)
en: Mark as a favorite report
eu: Markatu gogoko txosten gisa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skipZero)
en: 
                  <p>
                  This option is for investments reports only which
                  show prices instead of balances as all other reports do.
                  </p>
                  <p>
                  Select this option to include prices only if there is an actual price for the date.
                  If not, 0 will be shown. In the graph, the value will be skipped.
                  </p>
                  <p>
                  If this option is off the last existing price is shown for a period, if
                  it is on, in a table the value is '0' shown and in a chart a linear
                  interpolation for the missing values will be performed.
                  <br>Example:
                  <br>There are prices for January and March, but there is no price for
                  February.
                  <ul>
                  <li><b>OFF</b>: shows the price for February as the last price of
                  January
                  <li><b>ON</b>: in a table the value is '0', in a chart a linear
                  interpolation for the February-price will be performed
                  (so it makes a kind of average-value using the January- and the
                  March-price in the chart)
                  </ul>
                  </p>
eu: 
                  <p>
                  Saldoak erakutsi ordez —gainerako txosten guztietan egin ohi den bezala—
                  prezioak erakusten dituzten inbertsio-txostenetarako soilik da aukera hau.
                  </p>
                  <p>
                  Hautatu aukera hau data jakin bateko benetako prezioa dagoen kasuan soilik erakuts daitezen prezioak.
                  Bestela, 0 erakutsiko da. Grafikoan, saltatu egingo da balioa.
                  </p>
                  <p>
                  Aukera hau hautatuta badago, denboraldi jakin batean azkenik izan zuen balioa erakutsiko da;
                  hautatuta ez badago, aldiz, taula batean '0' balioa erakutsiko da, eta diagrama batean interpolazio
                  lineala egingo da falta den balioa zehazteko.
                  <br>Adibidez:
                  <br>urtarrileko eta martxoko prezioak daude, baina ez dago otsaileko
                  preziorik.
                  <ul>
                  <li><b>Desautatuta</b>: urtarrileko azken prezioa erakutsiko da otsaileko prezio
                  gisa
                  <li><b>Hautatuta</b>: taula batean, '0' izango da balioa; diagrama batean, berriz, interpolazio
                  lineala egingo da otsaileko prezioa kalkulatzeko.
                  (beraz, batez besteko balioa kalkulatuko da, diagramako urtarrileko eta
                  martxoko prezioak baliatuz)
                  </ul>
                  </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipZero)
en: Skip value if price is zero
eu: Saltatu balioa prezioa zero bada

[ctx: type of graphic chart]
en: Line
eu: Marra

[ctx: type of graphic chart]
en: Bar
eu: Barra

[ctx: type of graphic chart]
en: Stacked Bar
eu: Barra pilatuak

[ctx: type of graphic chart]
en: Pie
eu: Zirkularra

[ctx: type of graphic chart]
en: Ring
eu: Eraztuna

[ctx: type of graphic palette]
en: Use application setting
eu: Erabili aplikazio ezarpenak

[ctx: type of graphic palette]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: type of graphic palette]
en: Rainbow
eu: Ostadarra

[ctx: type of graphic palette]
en: Subdued
eu: Apala

en: Show circular grid lines
eu: Erakutsi sareta-marrak zirkularrak

en: Show sagittal grid lines
eu: Erakutsi sareta-marrak sagitalak

en: Show horizontal grid lines
eu: Erakutsi sareta-marrak horizontalak

en: Show vertical grid lines
eu: Erakutsi sareta-marrak bertikalak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeBox)
en: Date range
eu: Data barrutia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Ticks
eu: Markak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboColumns)
en: <p>Choose how large of a time period each column should encompass</p>
eu: <p>Aukeratu zutabe bakoitzak zein denboraldi hartu behar duen barnean</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dataRangeBox)
en: Data range
eu: Data barrutia

[ctx: From (Data)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataRangeStart)
en: From
eu: Hemendik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataMajorTick)
en: Major tick length
eu: Marka luzera handia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dataLock)
en: Automatic
eu: Automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_dataLock)
en: User defined
eu: Erabiltzaileak definituta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataMinorTick)
en: Minor tick length
eu: Marka luzera txikia

[ctx: To (Data)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDataRangeEnd)
en: To
eu: Amaiera-data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLabelsPrecision)
en: Labels precision
eu: Etiketen zehaztasuna

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabRowColQuery) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReportTabRowColPivot)
en: Rows/Columns Tab
eu: Errenkaden/Zutabeen fitxa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabRowColQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ReportTabRowColPivot)
en: <p>On this tab, you configure how you would like the rows and columns to be selected and organized.</p>
eu: <p>Fitxa honetan, errenkadak eta zutabeak nola hautatzea eta antolatzea nahi duzun konfiguratzen da.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboRows) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: <p>Choose what kind of accounts to display as the rows of this report.</p>
eu: <p>Aukeratu txosten honetako errenkada gisa zein kontu mota erakustea nahi duzun.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_rowsLabel)
en: Rows
eu: Errenkadak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTotalColumn)
en: Show totals column
eu: Erakutsi totalen zutabea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_movingAverageLabel)
en: Average days
eu: Batez besteko egun kopurua

[ctx: @item all accounts]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_comboDetail)
en: All
eu: Denak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTotalRow)
en: Show totals row
eu: Erakutsi totalen lerroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkScheduled)
en: Include scheduled transactions
eu: Sartu transakzio antolatuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTransfers)
en: Include transfers
eu: Sartu transferentziak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkUnused)
en: Include unused accounts/categories
eu: Sartu kontu/kategoria erabiligabeak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Organize by:
eu: Antolatu honen arabera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_comboOrganizeBy)
en: <p>Choose how to group the transactions in this report</p>
eu: <p>Aukeratu txosten honetako transakzioak nola taldekatu nahi dituzun</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: <p>Choose which columns should be shown in the report.</p><p>The date and transaction amount are always shown.</p>
eu: <p>Aukeratu zein zutabe erakutsi behar diren txostenean.</p><p>Data eta transakzio kantitatea beti erakusten dira.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupBox1)
en: Show Columns
eu: Erakutsi zutabeak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkMemo)
en: <p>Select this option to show the Memo column</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau Oharrak zutabea erakusteko</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkShares)
en: <p>Select this option to show the Shares column for investments</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau inbertsioetako Akzioak zutabea erakusteko</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkPrice)
en: <p>Select this option to show the Price column for investments</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau inbertsioetako Prezioa zutabea erakusteko</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkReconciled)
en: <p>Select this option to show the Reconciled column</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau Berdinkatuta zutabea erakusteko</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkAccount)
en: <p>Select this option to show the Account column</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau Kontua zutabea erakusteko</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkNumber)
en: <p>Select this option to show the Number column</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau Zenbakia zutabea erakusteko</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkTag)
en: <p>Select this option to show the Tag column</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau Etiketa zutabea erakusteko</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkPayee)
en: <p>Select this option to show the Payee column</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau Onuraduna zutabea erakusteko</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkCategory)
en: <p>Select this option to show the Category column</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau Kategoria zutabea erakusteko</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkAction)
en: <p>Select this option to show the Action column</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau Ekintza zutabea erakusteko</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkBalance)
en: <p>Select this option to show the Running balance column</p>
eu: <p>Hautatu aukera hau 'Oraingo saldoa' zutabea erakusteko</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkLoans)
en: Include only Loan accounts
eu: Sartu mailegu-kontuak soilik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkInvestments) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkTax)
en: <p>Check this box to include only those categories which have been marked to "Include on Tax Reports"</p>
eu: <p>Markatu lauki hau "Sartu zerga-txostenetan" markatuta duten kategoriak soilik sartzeko</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkInvestments)
en: Include only Investment accounts
eu: Sartu inbertsio-kontuak soilik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkHideSplitDetails)
en: Do not display the individual transactions that make up a split transaction
eu: Ez erakutsi partidadun transakzioa osatzen duten transakzioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkHideSplitDetails)
en: Hide Split Transaction Details
eu: Ezkutatu partidadun transakzioen xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkTax)
en: Include only Tax categories
eu: Sartu zerga-kategoriak soilik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_checkHideTransactions)
en: Do not display the transactions, leaving only totals displayed.
eu: Ez erakutsi transakzioak, guztizkoak bakarrik utzi erakutsita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkHideTransactions)
en: Hide Transactions
eu: Ezkutatu transakzioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Backend
eu: Motorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: History
eu: Historia

en: Loading Weboob backend...
eu: Weboob backend zamatzen...

en: Getting list of backends.
eu: Backends zerrendak hartzen

en: Connecting to bank...
eu: Bankua kontaktatzen...

en: Getting list of accounts from your bank.
eu: Kontuen zerrenda lortzen zure bankutik.

en: No backends available.
    Add one using weboob-config-qt.
eu: Ez dago backends-ik eskuragarri
    gehitu bat weboob-config-qt erabiliz.

en: No accounts available.
    Check your backend configuration in weboob-config-qt.
eu: Ez dago konturik eskuragarri.
    Egiaztatu zure backend konfigurazioa weboob-config.qt erabiliz.

en: Incorrect password.
eu: Okerreko pasahitza.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, pageBackends)
en: Select Backend
eu: Hautatu backend

note: i18n: ectx: property (subTitle), widget (QWizardPage, pageBackends)
en: Please select a backend from the list below...
eu: Hautatu backend beheko zerrendan...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, backendsList)
en: Module
eu: Modulua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addBackendButton)
en: Select a backend
eu: Hautatu backend

note: i18n: ectx: property (subTitle), widget (QWizardPage, pageAccounts)
en: Select what <b>online</b> account you want to map to the <b>application</b> account...
eu: Hautatu zein <b>online</b> kontu esleitu nahi diozun <b>aplikazio</b> kontuari...

en: Weboob configuration
eu: Weboob konfigurazioa

en: Retrieving transactions...
eu: Transakzioak eskuratzen...

en: <p>You have turned on the GPG encryption support. This means, that new files will be stored encrypted.</p><p>Existing files will not be encrypted automatically.  To achieve encryption of existing files, please use the <b>File/Save as...</b> feature and store the file under a different name.<br/>Once confident with the result, feel free to delete the old file and rename the encrypted one to the old name.</p>
eu: <p>GPG zifratze-euskarria aktibatu duzu. Beraz, fitxategi berriak zifratuta gordeko dira.</p><p>Lehenagoko fitxategiak ez dira automatikoki zifratuko. Lehenagoko fitxategiak zifratzeko, erabili <b>Fitxategia/Gorde honela...</b> aukera, eta gorde fitxategia beste izen batekin.<br/>Emaitzarekin ziur zaudenean, fitxategi zaharra ezabatu dezakezu eta haren izena zifratuari ipini.</p>

en: GPG encryption activated
eu: GPG zifratzea aktibatuta dago

en: No encryption
eu: Zifratzerik ez

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KGpgKeySelectionDlg)
en: Select additional keys
eu: Hautatu gako gehiago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You have configured KMyMoney to save your data secured with GPG. Please choose the key you want to use for encryption of your data.
eu: KMyMoney konfiguratu duzu zure datuak era seguruan gordetzeko GPG erabiliz. Mesedez aukeratu erabili nahi duzun giltza zure datuak zifratzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Add additional keys here
eu: Gehitu gako gehiago hemen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, m_listWidget)
en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id, do not forget the leading 0x.
eu: Datuak zifratzeko erabili nahi duzun gakoaren IDa sartu. Helbide elektronikoa edo gako hamaseitarraren IDa izan daiteke. Gakoaren IDa erabili nahi baduzu, ez ahaztu hasieran 0x jartzea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ledLabel)
en: Keys for all of the above user ids found
eu: Goiko erabiltzaile-ID guztietarako gakoak aurkitu dira

en:  (Brokerage)
eu:  (Artekaritza)

en: Loading securities...
eu: Burtsa-balioak zamatzen...

en: Loading currencies...
eu: Dibisak zamatzen...

en: Loading reports...
eu: Txostenak zamatzen...

en: Loading cost center...
eu: Kostu zentroa zamatzen...

en: Unknown XML tag %1 found in line %2
eu: %1 XML etiketa ezezaguna aurkitu da %2 lerroan

en: Exception while creating a %1 element: %2
eu: Salbuespena gertatu da %1 elementu bat sortzean: %2

en: Loading file information...
eu: Fitxategi-informazioa zamatzen...

en: Loading user information...
eu: Erabiltzaile-informazioa zamatzen...

en: Saving accounts...
eu: Kontuak gordetzen...

en: Saving transactions...
eu: Transakzioak gordetzen...

en: Saving reports...
eu: Txostenak gordetzen...

en: Saving budgets...
eu: Aurrekontuak gordetzen...

en: Saving online banking orders...
eu: Online bankuko aginduak gordetzen...

en: Saving costcenters...
eu: Kostu-zentroak gordetzen...

en: XML storage
eu: XML biltegiratzea

en: Save As
eu: Gorde honela

[ctx: KMyMoney (Filefilter)]
en: KMyMoney files
eu: KMyMoney fitxategiak

[ctx: Anonymous (Filefilter)]
en: Anonymous files
eu: Fitxategi anonimoak

[ctx: XML (Filefilter)]
en: XML files
eu: XML fitxategiak

[ctx: All files (Filefilter)]
en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: KMyMoney files (*.kmy *.xml)
eu: KMyMoney fitxategiak (*.kmy *.xml)

en: GPG does not seem to be installed on your system. Please make sure that GPG can be found using the standard search path. This time, encryption is disabled.
eu: Itxura denez, GPG ez dago instalatuta zure sisteman. Ziurtatu GPG bilaketa-bide estandarra erabiliz aurkitu daitekeela. Oraingoan, zifratzeko aukera desgaitu egin da.

en: GPG not found
eu: GPG ez da aurkitu

en: <p>You have selected to encrypt your data also with the KMyMoney recover key, but the key with id</p><p><center><b>%1</b></center></p><p>has not been found in your keyring at this time. Please make sure to import this key into your keyring. You can find it on the <a href="https://kmymoney.org/">KMyMoney web-site</a>. This time your data will not be encrypted with the KMyMoney recover key.</p>
eu: <p>Datuak KMyMoney-ren berreskuratze-gakoarekin ere zifratzeko aukera hautatu duzu, baina oraingoan ez da aurkitu </p><p><center><b>%1</b></center></p><p> IDa duen gakoa gako sortan. Ziurtatu gako hori gako sortara inportatu duzula. <a href="https://kmymoney.org/">KMyMoney webgunean</a> dago. Oraingoan, datuak ez dira KMyMoney-ren berreskuratze-gakoarekin zifratuko.</p>

en: GPG Key not found
eu: Ez da aurkitu GPG gakoa

en: <p>You have specified to encrypt your data for the user-id</p><p><center><b>%1</b>.</center></p><p>Unfortunately, a valid key for this user-id was not found in your keyring. Please make sure to import a valid key for this user-id. This time, encryption is disabled.</p>
eu: <p>Datuak </p><p><center><b>%1</b></center></p><p>erabiltzaile-IDrako zifratzeko aukera hautatu duzu.</p> <p>Zoritxarrez, gako sortan ez da aurkitu erabiltzaile-ID horretarako gako baliozkorik. Ziurtatu baliozko gako bat inportatu duzula erabiltzaile-ID horretarako. Oraingoan, desgaitu egin da zifratzeko aukera.</p>

en: <p>You have configured to save your data in encrypted form using GPG. Make sure you understand that you might lose all your data if you encrypt it, but cannot decrypt it later on. If unsure, answer <b>No</b>.</p>
eu: <p>Datuak GPG erabiliz zifratuta gordetzeko konfiguratu duzu. Argi izan ezazu zure datu guztiak galdu ditzakezula haiek zifratuta, aurrerago deszifratu ezin badituzu. Ziur ez bazaude, erantzun <b>Ez</b>.</p>

en: Store GPG encrypted
eu: Gorde GPG bidez zifratuta

en: You have configured KMyMoney to use GPG to protect your data and to encrypt your data also with the KMyMoney recover key. This key is about to expire in %1 day. Please update the key from a keyserver using your GPG frontend (e.g. KGPG). | You have configured KMyMoney to use GPG to protect your data and to encrypt your data also with the KMyMoney recover key. This key is about to expire in %1 days. Please update the key from a keyserver using your GPG frontend (e.g. KGPG).
eu[0]: Datuak GPG erabiliz eta KMyMoney-ren berreskuratze-gakoarekin ere zifratzeko aukerazkonfiguratu duzu. Gako hau egun %1-en  iraungiko da. Mesedez eguneratu gakoa gako-zerbitzaritik GPG frontend erabiliz (adib. KGPG).
eu[1]: Datuak GPG erabiliz eta KMyMoney-ren berreskuratze-gakoarekin ere zifratzeko aukerazkonfiguratu duzu. Gako hau %1 egunetan iraungiko da. Mesedez eguneratu gakoa gako-zerbitzaritik GPG frontend erabiliz (adib. KGPG).

en: Recover key expires soon
eu: Berreskuratze giltza iraungitzear

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XMLStorageSettings)
en: GPG encryption settings
eu: GPG zifratzearen ezarpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, XMLStorageSettings)
en: This page allows you to set the parameters for encrypted file storage of your <b>KMyMoney</b> data based on <b>GPG</b>.<p>
    Access to the settings is disabled if <b>GPG</b> could not be detected on your system. In this case, please make sure that <b>GPG</b> is working properly for the current user.<p>
    The <i>additional recovery encryption</i> is only accessible, if the necessary key for <b>kmymoney-recover@users.sourceforge.net</b> with id 0x8AFDDC8E is found in your keyring.
eu: Orri honetan, <b>KMyMoney</b>-ko datuak <b>GPG</b>n oinarrituta fitxategi zifratu gisa gordetzeko parametroak ezar ditzakezu.<p>
    Ezarpenetarako sarbidea desgaituta egongo da, sisteman <b>GPG</b> baliabidea detektatzen ez bada. Kasu horretan, ziurtatu <b>GPG</b> behar bezala dabilela uneko erabiltzailearentzat.<p>
    <i>Berreskuratzeko zifratze gehigarria</i> erabiltzeko, <b>kmymoney-recover@users.sourceforge.net</b> helbiderako behar den gakoa, 0x8AFDDC8E IDa duena, aurkitu behar da gako sortan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WriteDataEncrypted)
en: Use GPG encryption
eu: Erabili GPG zifratzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Your key
eu: Gakoa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_masterKeyCombo)
en: This combo box lists all the secret keys you have in your keyring. Select the one you want to use for encryption when saving to a file.
eu: Konbinazio-koadro honetan, gako sortan dituzun ezkutuko gako guztien zerrenda azaltzen da. Hautatu zein erabili nahi duzun fitxategiak zifratuta gordetzeko.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, kcfg_GpgRecipientList)
en: Additional keys
eu: Gako gehiago

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, kcfg_GpgRecipientList)
en: Enter the id of the key you want to use for data encryption. This can either be an e-mail address or the hexadecimal key id. In case of the key id do not forget the leading 0x.
eu: Datuak zifratzeko erabili nahi duzun gakoaren IDa sartu. Helbide elektronikoa edo gako hamaseitarraren IDa izan daiteke. Gakoaren IDa erabili nahi baduzu, ez ahaztu hasieran 0x jartzea.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed, m_userKeysFound)
en: This symbol denotes, if the key for the given user id has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
eu: Gako sortan erabiltzailearen IDaren gakoa aurkitu den adierazten du ikur honek: ikurra berde azalduko da, gakoa aurkitu bada; iluna, aldiz, aurkitu ez bada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed, m_recoverKeyFound)
en: This symbol denotes, if the KMyMoney recovery key has been found in your keyring. It is green when found, dark otherwise.
eu: Gako sortan KMyMoney-ren berreskuratze-gakoa aurkitu den adierazten du ikur honek: ikurra berde egongo da gakoa aurkitu bada, iluna, aldiz, aurkitu ez bada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Recover Key available in keyring
eu: Berreskuratze-gakoa gako sortan dago

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptRecover)
en: You can specify to encrypt the data also with the KMyMoney recover key. Only the core KMyMoney developers are in posession of the respective private key required to read back such encrypted data.<p>
    
    This mechanism is provided for the case that you have lost your key and cannot access your data anymore. With this option activated, the KMyMoney developers can decrypt the data and supply you with it in a readable form. Please be prepared, that you have to answer a few detailed questions about the contents of your data before we will send it out.
eu: Datuak KMyMoney-ren berreskuratze-gakoarekin zifratzea zehaztu dezakezu. KMyMoney-ren muineko garatzaileek soilik dute horrela zifratutako datuak irakurtzeko behar den gako pribatua.<p>
    
    Gakoa galtzearen ondorioz datuak atzitu ezin dituzunerako dago pentsatuta mekanismo hau. Aukera hau aktibatuz gero, KMyMoney-ren garatzaileek datuak deszifratu ahal izango dituzte, eta zuk irakurtzeko moduan eman ahalko dizkizute. Kontuan izan zure datuen edukiari buruzko galdera zehatz batzuk erantzun beharko dituzula garatzaileok datuak bidali aurretik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EncryptRecover)
en: Also encrypt with KMyMoney's recover key
eu: Zifratu KMyMoney-ren berreskuratze-gakoarekin ere

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysShowNrField), group (General Options)
en: Always show a No. field in transaction form
eu: Erakutsi beti Zk. eremua transakzio-inprimakian

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFillTransaction), group (General Options)
en: Auto fill with previous transaction data
eu: Bete automatikoki aurreko transakzio-datuekin

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFillDifference), group (General Options)
en: Treat two transactions as identical, if amount differs by less than
eu: Tratatu bi transakzio transakzio bera balira bezala, zenbatekoen arteko aldea hau baino txikiagoa bada:

note: i18n: ectx: label, entry (AutoFillUseMemos), group (General Options)
en: When auto fill with previous transaction data use the memos
eu: Aurreko transakzioaren datuekin automatikoki betetzerakoan, erabili oharrak

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveFile), group (General Options)
en: Autosave file periodically
eu: Gorde fitxategia automatikoki aldian behin

note: i18n: ectx: label, entry (AutoReconciliation), group (General Options)
en: Automatically find which transactions match the given reconciliation data
eu: Bilatu automatikoki berdinkatze-datu jakin batzuk zer transakziorekin datozen bat

note: i18n: ectx: label, entry (AutoBackupCopies), group (General Options)
en: Number of backup files to keep
eu: Gorde beharreko babeskopia kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSavePeriod), group (General Options)
en: Autosave interval in minutes
eu: Automatikoki gordetzeko denbora-tartea, minututan

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveOnClose), group (General Options)
en: Autosave file upon close
eu: Gorde fitxategia automatikoki ixtean

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSchedule), group (General Options)
en: Check schedules upon startup
eu: Egiaztatu antolaketak abioan

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalCalculator), group (General Options)
en: Name of external calculator program
eu: Kanpoko kalkulagailu-programaren izena

note: i18n: ectx: label, entry (HolidayRegion), group (General Options)
en: Name of region used for non-processing days
eu: Jaiegun ez diren egunetarako erabilitako eskualde-izena

note: i18n: ectx: label, entry (EnterMovesBetweenFields), group (General Options)
en: Using the Enter key moves between the fields
eu: Sartu teklaren bidez eremu batetik bestera joango zara

note: i18n: ectx: label, entry (StartLastViewSelected), group (General Options)
en: Start with last selected view or homepage
eu: Hasi azkenekoz hautatutako ikuspegiarekin edo orri nagusiarekin

note: i18n: ectx: label, entry (LastViewSelected), group (General Options)
en: The last selected view
eu: Azkenekoz hautatutako ikuspegia

note: i18n: ectx: label, entry (WriteDataEncrypted), group (General Options)
en: Use GPG to encrypt data file
eu: Erabili GPG datu-fitxategia zifratzeko

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptRecover), group (General Options)
en: Also encrypt against recover key
eu: Zifratu berreskuratze-gakoarekin ere

note: i18n: ectx: label, entry (GpgRecipient), group (General Options)
en: GPG User ID (deprecated)
eu: GPG erabiltzaile-IDa (zaharkitua)

note: i18n: ectx: label, entry (GpgRecipientList), group (General Options)
en: GPG User ID
eu: GPG erabiltzaile-IDa

note: i18n: ectx: label, entry (ExpertMode), group (General Options)
en: Run in expert (accountant) mode
eu: Exekutatu aditu (kontulari) moduan

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSplash), group (General Options)
en: Show splash screen during startup
eu: Erakutsi harrerako pantaila abioan

note: i18n: ectx: label, entry (syncLedgerInvestment), group (General Options)
en: Synchronize account in ledger and investment view
eu: Sinkronizatu kontua kontabilitate-liburuan eta inbertsio-ikuspegian

note: i18n: ectx: label, entry (viewType), group (General Options)
en: The type of the KMyMoney view
eu: KMyMoney ikuspegi mota

note: i18n: ectx: label, entry (firstTimeRun), group (General Options)
en: First time switch to start new user wizard
eu: Lehenengo aldian, abiarazi erabiltzaile berriaren morroia

note: i18n: ectx: label, entry (showTitleBar), group (General Options)
en: Show title bar on each view
eu: Erakutsi titulu-barra ikuspegi guztietan

note: i18n: ectx: label, entry (stringMatchFromStart), group (General Options)
en: Match strings in auto-completion only from the first letter on. A substring behind the first letter is not found.
eu: Parekatu soilik lehenengo letratik bat datozen kateak osatze automatikoan. Lehenengo letraren ondoko azpi-katerik ez da aurkituko.

note: i18n: ectx: label, entry (stdTransactionFormTabOrder), group (General Options)
en: Tab order of edit widgets in transaction form
eu: Transakzio-inprimakiko edizio-trepetetako fitxen ordena

note: i18n: ectx: label, entry (stdTransactionRegisterTabOrder), group (General Options)
en: Tab order of edit widgets in register
eu: Erregistroko edizio-trepetetako fitxen ordena

note: i18n: ectx: label, entry (ItemList), group (Homepage Options)
en: Order of items on homepage
eu: Orri nagusiko elementuen ordena

note: i18n: ectx: label, entry (ZoomFactor), group (Homepage Options)
en: Zoom factor used for home view HTML page
eu: Orri nagusiaren HTML ikuspegiko letra-tamainaren ehunekoa

note: i18n: ectx: label, entry (RememberZoomFactor), group (Homepage Options)
en: Remember (manually adjusted) zoom factor in home view on program end.
eu: Gogoan izan orri nagusiaren letra-tamaina (eskuz doitua) programa ixtean.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLimitInfo), group (Homepage Options)
en: Show account limit information on the Homepage
eu: Erakutsi kontu-mugari buruzko informazioa orri nagusian

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBalanceStatusOfOnlineAccounts), group (Homepage Options)
en: Show balance status on the Homepage for accounts where data imports include balance information.
eu: Erakutsi balantze egoera orri nagusian kontuetan inportatutako datuek balantze informazioa daukatenean.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCountOfUnmarkedTransactions), group (Homepage Options)
en: Show number of not marked transactions per account on the Homepage [!M]
eu: Erakutsi markatu gabeko transakzio kopurua kontu bakoitzeko, orri nagusian [!M]

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCountOfClearedTransactions), group (Homepage Options)
en: Show number of cleared transactions per account on the Homepage [C]
eu: Erakutsi kitatutako transakzio kopurua kontu bakoitzeko, orri nagusian [!M]

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCountOfNotReconciledTransactions), group (Homepage Options)
en: Show number of not reconciled (not marked + cleared) transactions per account on the Homepage [!R]
eu: Erakutsi berdinkatu gabeko (markatu gabe + kitatu gabe) transakzio kopurua kontu bakoitzeko, orri nagusian [!M]

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDateOfLastReconciliation), group (Homepage Options)
en: Show date of last reconciliation on the Homepage
eu: Erakutsi berdinkatutako azken data orri nagusian

note: i18n: ectx: label, entry (HideZeroBalanceLiabilities), group (Homepage Options)
en: Hide zero balance liabilities on the Homepage
eu: Ezkutatu orri nagusian zero balioko pasibo balantzeak

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomColors), group (Color Options)
en: Use custom colors
eu: Erabili kolore pertsonalizatuak

note: i18n: ectx: label, entry (transactionImportedColor), group (Color Options)
en: Background color for imported transactions
eu: Hondoaren kolorea transakzio inportatuetarako

note: i18n: ectx: label, entry (transactionMatchedColor), group (Color Options)
en: Background color for matched transactions
eu: Bat datozen transakzioen hondoaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (transactionErroneousColor), group (Color Options)
en: List color for erroneous transactions
eu: Zerrendaren kolorea transakzio okerretarako

note: i18n: ectx: label, entry (missingConversionRateColor), group (Color Options)
en: List color for missing conversion rate
eu: Zerrendaren kolorea falta diren trukatze-tasetarako

note: i18n: ectx: label, entry (groupMarkerColor), group (Color Options)
en: Background color for group marker
eu: Hondoaren kolorea talde-markatzailerako

note: i18n: ectx: label, entry (fieldRequiredColor), group (Color Options)
en: Background color for required fields
eu: Hondoaren kolorea bete beharreko eremuetarako

note: i18n: ectx: label, entry (HideClosedAccounts), group (List Options)
en: Hide closed accounts
eu: Ezkutatu itxitako kontuak

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCategoriesInAccountsView), group (List Options)
en: Show categories in the accounts view
eu: Erakutsi kategoriak kontu-ikuspegian

note: i18n: ectx: label, entry (HideZeroBalanceEquities), group (List Options)
en: Hide zero balance equities
eu: Ezkutatu zero balioko saldoak

note: i18n: ectx: label, entry (HideFinishedSchedules), group (List Options)
en: Hide finished schedules
eu: Ezkutatu amaitutako antolaketak

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPlannedScheduleDates), group (List Options)
en: Show schedules with planned date
eu: Erakutsi antolatuak aurreikusitako dataz

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFancyMarker), group (List Options)
en: Show fancy group markers
eu: Erakutsi talde-markatzaile dotoreak

note: i18n: ectx: label, entry (ShowFiscalMarker), group (List Options)
en: Show fancy markers for previous and current fiscal year
eu: Erakutsi markatzaile dotoreak aurreko eta aurtengo ekitaldietan

note: i18n: ectx: label, entry (FiscalYearBegin), group (List Options)
en: Starting month of the fiscal year
eu: Ekitaldiaren hasiera-hila

note: i18n: ectx: label, entry (FiscalYearBeginDay), group (List Options)
en: Starting day of the fiscal year
eu: Ekitaldiaren hasiera-eguna

note: i18n: ectx: label, entry (StartDate), group (List Options)
en: Start date
eu: Hasiera-data

note: i18n: ectx: label, entry (logPath), group (List Options)
en: Log file path
eu: Egunkari bide-izena

note: i18n: ectx: label, entry (useSystemFont), group (List Options)
en: Use system font
eu: Erabili sistemaren letra-tipoa

note: i18n: ectx: label, entry (sortNormalView), group (List Options) i18n: ectx: label, entry (sortReconcileView), group (List Options)
en: Sort order of register in normal view
eu: Ikuspegi normalean erregistroa ordenatzeko irizpidea

note: i18n: ectx: label, entry (sortSearchView), group (List Options)
en: Sort order of register in search dialog
eu: Antolatu erregistroen ordena Bilatu elkarrizketa-koadroan

note: i18n: ectx: label, entry (defaultReconciliationState), group (List Options)
en: Default reconciliation state for transactions entered during reconciliation
eu: Berdinkatzean sartutako transakzioen berdinkatze-egoera lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (matchInterval), group (Import options)
en: Number of days (plus/minus) to search for matching transactions
eu: Bat datozen transakzioak bilatzeko egun kopurua (+/-)

note: i18n: ectx: label, entry (askForPayeeCategory), group (Import options)
en: During import, ask for a new payee's default category
eu: Inportatzean, eskatu onuradun berriaren kategoria lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (qifCash), group (QIF Options)
en: additional names for cash account
eu: izen gehiago eskudiruaren konturako

note: i18n: ectx: label, entry (qifBank), group (QIF Options)
en: additional names for checking account
eu: izen gehiago txekeen konturako

note: i18n: ectx: label, entry (qifCreditCard), group (QIF Options)
en: additional names for credit card account
eu: izen gehiago kreditu-txartelaren konturako

note: i18n: ectx: label, entry (qifAsset), group (QIF Options)
en: additional names for asset account
eu: izen gehiago aktiboko konturako

note: i18n: ectx: label, entry (qifOpeningBalance), group (QIF Options)
en: additional names for opening balance payee
eu: izen gehiago hasierako saldoaren onuradunarentzat

note: i18n: ectx: label, entry (qifInvoice), group (QIF Options)
en: additional names for invoice accounts
eu: izen gehiago fakturen konturako

note: i18n: ectx: label, entry (showAccountsExpanded), group (Account View Settings)
en: Show accounts view expanded when loaded
eu: Erakutsi zabalduta kontu-ikuspegia, zamatutakoan

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumLegendItems), group (Chart Settings)
en: Maximum quantity of legend items to display on charts
eu: Diagrametan bistaratu beharreko gehieneko legenda-elementu kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (ChartsPalette), group (Chart Settings)
en: The palette used to render charts
eu: Diagramak errendatzeko erabilitako paleta

note: i18n: ectx: label, entry (CssFileDefault), group (Chart Settings)
en: Name of default CSS file
eu: CSS fitxategiaren izen lehenetsia

en: Unable to delete account '%1'. Cause: %2
eu: Ezin da '%1' kontua ezabatu. Arrazoia: %2

en: <qt>You have closed this account. It remains in the system because you have transactions which still refer to it, but it is not shown in the views. You can make it visible again by going to the View menu and selecting <b>Show all accounts</b> or by deselecting the <b>Do not show closed accounts</b> setting.</qt>
eu: <qt>Kontu hau itxi egin duzu. Kontu honi erreferentzia egiten dioten transakzioak dituzulako dago oraindik sisteman, baina ez da ikuspegietan bistaratzen. Kontua berriz ikusgai jarri nahi baduzu, joan Ikusi menura eta hautatu <b>Erakutsi kontu guztiak</b> edo deshautatu <b>Ez erakutsi itxitako konturik</b> ezarpena.</qt>

en: Information
eu: Informazioa

en: Do you really want to remove the mapping of account <b>%1</b> to an online account? Depending on the details of the online banking method used, this action cannot be reverted.
eu: Benetan kendu nahi diozu <b>%1</b> kontuari online kontuaren esleipena? Erabilitako Online banku metodoaren xehetasunen arabera, ekintza hau ezin da leheneratu.

en: Remove mapping to online account
eu: Kendu online kontuaren esleipena

en: Unable to unmap account from online account: %1
eu: Kontuari ezin zaio kendu online konturako esleipena: %1

en: You try to map a brokerage account to an online account. This is usually not advisable. In general, the investment account should be mapped to the online account. Please cancel if you intended to map the investment account, continue otherwise
eu: Artekaritza-kontu bati online kontu bat esleitzen saiatu zara. Hori ez da gomendagarria. Inbertsio-kontuari esleitu ohi zaio online kontua. Utzi bertan behera saialdia, inbertsio-kontuari esleitu nahi bazenion online kontua; bestela, jarraitu aurrera.

en: Mapping brokerage account
eu: Artekaritza-kontuari kontu bat esleitzea

en: Select online banking plugin
eu: Hautatu online bankurako plugin-a

en: Unable to map account to online account: %1
eu: Kontuari ezin zaio esleitu online kontua: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_collapseButton)
en: Collapse all accounts in the list
eu: Tolestu zerrendako kontu guztiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_expandButton)
en: Expand all accounts in the list
eu: Zabaldu zerrendako kontu guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hiddenCategories)
en: Note: Unused categories are not shown as selected by settings.
eu: Oharra: kategoria erabiligabeak ez dira hautatu gisa erakusten ezarpenetan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_totalProfitsLabel)
en: Total Profits:
eu: Irabazien totala:

en: Edit account '%1'
eu: Editatu '%1' kontua

en: Unable to modify account '%1'. Cause: %2
eu: Ezin da '%1' kontua aldatu. Arrazoia: %2

en: The balance of the account must be zero before the account can be closed
eu: Kontuaren saldoa zero behar du izan kontua itxi ahal izateko

en: All subaccounts must be closed before the account can be closed
eu: Azpi-kontu denak itxi behar dira, kontu bat itxi ahal izateko

en: This account is still included in an active schedule
eu: Kontu hau antolatu aktibo baten dago oraindik

en: This account is still mapped to an online account
eu: Kontu honek oraindik online kontu bat esleitua du

en: Edit category '%1'
eu: Editatu '%1' kategoria

en: Unable to modify category '%1'. Cause: %2
eu: Ezin da '%1' kategoria aldatu. Arrazoia: %2

en: Unable to exchange category <b>%1</b> with category <b>%2</b>. Reason: %3
eu: Ezin da <b>%1</b> kategoria <b>%2</b>kategoriarekin trukatu. Arrazoia: %3

en: <qt>Do you really want to delete category <b>%1</b>?</qt>
eu: <qt>Benetan ezabatu nahi duzu <b>%1</b> kategoria?</qt>

en: <qt>Unable to delete category <b>%1</b>. Cause: %2</qt>
eu: <qt>Ezin da <b>%1</b> kategoria ezabatu. Arrazoia: %2</qt>

en: <qt>Do you want to delete category <b>%1</b> with all its sub-categories or only the category itself? If you only delete the category itself, all its sub-categories will be made sub-categories of <b>%2</b>.</qt>
eu: <qt><b>%1</b> kategoria azpikategoria guztiekin ezabatu nahi duzu edo kategoria bera baino ez? Kategoria bera soilik ezabatzen baduzu, haren azpikategoria guztiak <b>%2</b>(r)en azpikategoria bihurtuko dira.</qt>

en: Delete all
eu: Ezabatu denak

en: Just the category
eu: Kategoria soilik

en: <p>Some sub-categories of category <b>%1</b> cannot be deleted, because they are still used. They will be made sub-categories of <b>%2</b>. Proceed?</p>
eu: <p><b>%1</b> kategoriaren azpikategoria batzuk ezin dira ezabatu, oraindik erabiltzen ari baitira. <b>%2</b>(r)en azpikategoria bihurtuko dira. Aurrera egin nahi duzu?</p>

en: <qt>Unable to delete a sub-category of category <b>%1</b>. Reason: %2</qt>
eu: <qt>Ezin da ezabatu <b>%1</b> kategoriaren azpikategoria bat. Arrazoia: %2</qt>

en: Unable to delete category '%1'. Cause: %2
eu: Ezin da %1 kategoria ezabatu. Arrazoia: %2

en: Reconcile
eu: Berdinkatu

en: Reconcile - disabled because you are currently reconciling <b>%1</b>
eu: Berdinkatu aukera desgaituta dago, une honetan <b>%1</b> berdinkatzen ari zarelako

en: Duplicate the current selected transactions
eu: Une honetan hautatutako transakzioak bikoiztu

[ctx: Button text for unmatch transaction]
en: Unmatch
eu: Parekatu gabe utzi

en: Difference: %1
eu: Aldea: %1

en: Balance: %1
eu: Saldoa: %1

en: Investment value: %1%2
eu: Inbertsio-balioa: %1%2

en: KMyMoney has detected transactions matching your reconciliation data.
    Would you like KMyMoney to clear these transactions for you?
eu: Zure berdinkatze-datuekin bat datozen transakzio batzuk detektatu ditu KMyMoney-k.
    KMyMoney-k transakzio horiek garbitzea nahi duzu?

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to continue to edit the transactions anyway?
eu: Hautatutako transakzioen partida bat bederen berdinkatu da. Hala ere, transakzioak editatzen jarraitu nahi duzu?

en: Transaction already reconciled
eu: Transakzioa dagoeneko berdinkatuta dago

en: At least one split of the selected transactions has been frozen. Editing the transactions is therefore prohibited.
eu: Hautatutako transakzioen partida bat bederen izoztu da. Beraz, debekatuta dago transakzioak editatzea.

en: Transaction already frozen
eu: Transakzioa dagoeneko izoztuta dago

en: At least one split of the selected transaction references an account that has been closed. Editing the transactions is therefore prohibited.
eu: Hautatutako transakzioen partida batek bederen itxita dagoen kontu bati egiten dio erreferentzia. Beraz, debekatuta dago transakzioak editatzea.

en: Account closed
eu: Kontua itxita

en: Cannot create transactions when no account is selected.
eu: Ezin da transakziorik sortu konturik hautatuta ez badago.

en: Cannot create transactions in the context of a category.
eu: Ezin da transakziorik sortu kategoria baten testuinguruan.

en: Cannot create transactions in a closed account.
eu: Ezin da transakziorik sortu itxita dagoen kontu batean.

en: Cannot edit transactions with frozen splits.
eu: Ezin da transakziorik editatu partida izoztuak baditu.

en: Cannot edit transactions in the context of a category.
eu: Ezin da transakziorik editatu kategoria baten testuinguruan.

en: Cannot create or edit any transactions in Account %1 as it is closed
eu: Ezin da transaziorik sortu edo editatu %1 kontuan itxita dagoelako

en: Cannot edit mixed investment action/type transactions together.
eu: Ezin dira editatu inbertsio- ekintza/mota transakzio mistoak elkarrekin.

en: Cannot edit investment transactions and non-investment transactions together.
eu: Ezin dira aldi berean editatu inbertsio-transakzioak eta inbertsiorik gabeko transakzioak.

en: Cannot edit multiple split transactions at once.
eu: Ezin dira aldi berean editatu partidadun transakzio bat baino gehiago.

en: Cannot edit investment transactions in the context of this account.
eu: Ezin da inbertsio-transakziorik editatu kategoria honen testuinguruan.

en: <p>Please select what you want to do: discard the changes, save the changes or continue to edit the transaction.</p><p>You can also set an option to save the transaction automatically when e.g. selecting another transaction.</p>
eu: <p>Hautatu zer egin nahi duzun: aldaketak baztertu, aldaketak gorde edo transakzioa editatzen jarraitu.</p><p>Transakzioa automatikoki gordetzeko aukera ere ezar dezakezu, esaterako, beste transakzio bat hautatzean.</p>

en: End transaction edit
eu: Amaitu transakzioa editatzea

en: <p>Please select what you want to do: discard or save the changes.</p><p>You can also set an option to save the transaction automatically when e.g. selecting another transaction.</p>
eu: <p>Hautatu zer egin nahi duzun: aldaketak baztertu edo gorde.</p><p> Transakzioa automatikoki gordetzeko aukera bat ere ezar dezakezu, esaterako, beste transakzio bat hautatzean.</p>

en: At least one split of the selected transactions has been reconciled. Do you wish to delete the transactions anyway?
eu: Hautatutako transakzioen partida bat bederen berdinkatu da. Hala ere, transakzioak ezabatu nahi dituzu?

en: Do you really want to delete the selected transaction? | Do you really want to delete all %1 selected transactions?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu hautatutako transakzioa?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu hautatutako %1 transakzio guztiak?

en: Delete transaction
eu: Ezabatu transakzioa

en: Unable to duplicate transaction(s)
eu: Ezin da bikoiztu transakzio antolaturik

en: Unable to accept transaction
eu: Ezin da transakziorik onartu

en: Unable to modify transaction
eu: Ezin da transakziorik aldatu

en: Date: %1
eu: Data: %1

[ctx: Name for unknown payee]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Payee: %1
eu: Onuraduna: %1

en: Amount: %1
eu: Zenbatekoa: %1

en: Memo: %1
eu: Oharra: %1

en: You are about to finish the reconciliation of this account with a difference between your bank statement and the transactions marked as cleared.
    Are you sure you want to finish the reconciliation?
eu: Kontu honen berdinkatzea amaitzera zoaz; alde bat gelditu da kontu-laburpenaren eta kitatutzat markatutako transakzioen artean.
    Ziur zaude berdinkatzen amaitu nahi duzula?

en: Confirm end of reconciliation
eu: Baieztatu berdinkatzea amaitzea

en: Statement Details
eu: Kontu-laburpenaren xehetasunak

en: Statement Deposit Details
eu: Gordailu-laburpenaren xehetasunak

en: Statement Payment Details
eu: Ordainketa-laburpenaren xehetasunak

en: %1 deposit (%2) | %1 deposits (%2)
eu[0]: Gordailu %1 (%2)
eu[1]: %1 gordailu (%2)

en: %1 charge (%2) | %1 charges (%2)
eu[0]: Kargua %1 (%2)
eu[1]: %1 kargua (%2)

en: %1 payment (%2) | %1 payments (%2)
eu[0]: Ordainketa %1 (%2)
eu[1]: %1 ordainketa (%2)

en: Go to '%1'
eu: Joan hona: '%1'

en: Statement: %1
eu: Kontu-laburpena: %1

[ctx: Cleared balance]
en: Cleared: %1
eu: Kitatuta: %1

en: Last reconciled: %1
eu: Azkenekoz berdinkatuta: %1

en: Never reconciled
eu: Inoiz berdinkatu gabe

en: Cannot process transactions in account %1, which is closed.
eu: Ezin dira %1 kontuko transakzioak prozesatu. Itxita dago.

en: Cannot process transaction with focus if it is not selected.
eu: Ezin da fokuratuta dagoen transakziorik prozesatu hautatuta ez badago.

en: Unable to delete transaction(s)
eu: Ezin da transakziorik ezabatu

en: Unable to unmatch the selected transactions
eu: Ezin dira parekatu gabe utzi hautatutako transakzioak

en: Unable to match the selected transactions
eu: Ezin dira parekatu hautatutako transakzioak

en: Running automatic reconciliation
eu: Berdinkatze automatikoa exekutatzen

en: Before KMyMoney can give you detailed information about your financial status, you need to create at least one account. Until then, KMyMoney shows the welcome page instead.
eu: KMyMoney-k zure finantza-egoerari buruzko informazio xehea eman ahal izateko, kontu bat sortu behar duzu gutxienez. Kontua sortu arte, ongietorri-orria erakutsiko du KMyMoney-k.

en: Your Financial Summary
eu: Finantza-laburpena

en: Preferred Accounts
eu: Kontu hobetsiak

en: Payment Accounts
eu: Ordainketa-kontuak

en: Show KMyMoney welcome page
eu: Erakutsi KMyMoney-ren ongietorri-orria

en: Overdue payments
eu: Atzeratutako ordainketak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, ScheduleWizardPage)
en: Schedule
eu: Antolaketa

en: Balance after
eu: Saldoa ondoren

en: Today's due payments
eu: Gaurko mugaeguna duten ordainketak

en: Future payments
eu: Etorkizuneko ordainketak

[ctx: Less...]
en: Show fewer schedules on the list
eu: Erakutsi antolaketa gutxiago zerrendan

[ctx: More...]
en: Show more schedules on the list
eu: Erakutsi antolaketa gehiago zerrendan

en: Enter schedule
eu: Sartu antolaketa

en: Skip schedule
eu: Saltatu antolaketa

en: Edit schedule
eu: Editatu antolaketa

en:  (%1 payment) |  (%1 payments)
eu[0]:  (ordainketa %1)
eu[1]:  (%1 ordainketa)

[ctx: Header not marked]
en: !M
eu: M

[ctx: Header cleared]
en: C
eu: G

[ctx: Header not reconciled]
en: !R
eu: B

en: Last Reconciled
eu: Azkenekoz berdinkatzea

en: To Minimum Balance / Maximum Credit
eu: Gutxieneko saldora / Gehieneko kreditura

[ctx: Forecast days]
en: %1 day | %1 days
eu[0]: egun %1
eu[1]: %1 egun

en: Assets and Liabilities Summary
eu: Aktiboen eta pasiboen laburpena

en: Asset Accounts
eu: Aktiboko kontuak

en: Liability Accounts
eu: Pasiboko kontuak

en: Total Assets
eu: Aktiboak guztira

en: Total Liabilities
eu: Pasiboak guztira

en: Cash Flow Summary
eu: Kutxako fluxuaren laburpena

en: Income and Expenses of Current Month
eu: Hilabete honetako diru-sarrerak eta gastuak

en: Scheduled Income
eu: Diru-sarrera antolatua

en: Expenses
eu: Gastuak

en: Scheduled Expenses
eu: Gastu antolatuak

en: Liquid Assets and Liabilities
eu: Aktibo eta pasibo likidoak

en: Liquid Assets
eu: Aktibo likidoak

en: Transfers to Liquid Liabilities
eu: Pasibo likidoetarako transferentziak

en: Liquid Liabilities
eu: Pasibo likidoak

en: Other Transfers
eu: Bestelako transferentziak

en: Cash Flow Status
eu: Kutxako fluxuaren egoera

en: Expected Liquid Assets
eu: Espero diren aktibo likidoak

en: Expected Liquid Liabilities
eu: Espero diren pasibo likidoak

en: Expected Profit/Loss
eu: Espero diren irabaziak/galerak

en: Unable to store institution: %1
eu: Ezin da erakundea gorde: %1

en: Unable to edit institution: %1
eu: Ezin da erakundea editatu: %1

en: <p>Do you really want to delete the institution <b>%1</b>?</p>
eu: <p>Benetan ezabatu nahi duzu <b>%1</b> erakundea?</p>

en: Unable to delete institution: %1
eu: Ezin da erakundea ezabatu: %1

en: <p>Do you really want to delete the investment <b>%1</b>?</p>
eu: <p>Benetan ezabatu nahi duzu <b>%1</b> inbertsioa?</p>

en: Delete investment
eu: Ezabatu inbertsioa

en: Unable to delete investment: %1
eu: Ezin da inbertsioa ezabatu: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KInvestmentView)
en: Investment Summary
eu: Inbertsioen laburpena

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_equitiesTab)
en: Equities
eu: Baliabide propioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Account:
eu: Hautatu kontua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_equitiesTree)
en: Summary of the equities contained in this account, showing your holdings and their most recent price.
eu: Kontu honetako baliabide propioen laburpena, zure partaidetzak eta haien azken prezioa erakusten duena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_editSecurityButton)
en: Change the security information of the selected entry.
eu: Aldatu hautatutako sarreraren burtsa-balioari buruzko informazioa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteSecurityButton)
en: Remove this security item from the file
eu: Kendu burtsa-balio hau fitxategitik

en: Ledgers
eu: Kontabilitate-liburuak

en: New ledger
eu: Kontabilitate-liburu berria

en: Do you want to show <b>%1</b> column on every loaded view?
eu: <b>%1</b> zutabea erakutsi nahi duzu zamatze ikuspegi guztietan?

en: Do you want to hide <b>%1</b> column on every loaded view?
eu: <b>%1</b> zutabea ezkutatu nahi duzu zamatze ikuspegi guztietan?

en: Show home page
eu: Erakutsi hasiera-orria

en: Show institutions page
eu: Erakutsi erakundeen orria

en: Show accounts page
eu: Erakutsi kontuen orria

en: Show scheduled transactions page
eu: Erakutsi transakzio antolatuen orria

en: Show categories page
eu: Erakutsi kategorien orria

en: Show tags page
eu: Erakutsi etiketen orria

en: Show payees page
eu: Erakutsi onuradunen orria

en: Show ledgers page
eu: Erakutsi kontabilitate-liburuen orria

en: Show investments page
eu: Erakutsi inbertsioen orria

en: Show reports page
eu: Erakutsi txostenen orria

en: Show budget page
eu: Erakutsi aurrekontuen orria

en: Show forecast page
eu: Erakutsi aurreikuspenen orria

en: Show outbox page
eu: Erakutsi irteera-ontziko orria

en: Unable to add schedule: %1
eu: Ezin da antolaketa hau gehitu: %1

en: A payee with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple payees with the same identification name. Are you sure you would like to rename the payee?
eu: Lehendik badago '%1' izeneko onuradun bat. Ez da komeni onuradun batek baino gehiagok identifikazio-izen bera izatea. Ziur zaude onuradunaren izena aldatu nahi duzula?

en: Unable to modify payee
eu: Ezin da onuraduna aldatu

en: <p>Do you really want to remove the payee <b>%1</b>?</p>
eu: <p>Benetan kendu nahi duzu <b>%1</b> onuraduna?</p>

en: Do you really want to remove all selected payees?
eu: Benetan kendu nahi dituzu hautatutako onuradun guztiak?

en: Remove Payee
eu: Kendu onuraduna

en: <p>Do you really want to merge the selected payees?
eu: <p>Benetan bateratu nahi dituzu hautatutako onuradun guztiak?

en: Merge Payees
eu:  Onuradunak bateratu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Your payees
eu: Onuradunak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Creates a new payee
eu: Beste onuradun bat sortzen du

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new payee.
eu: Erabili hau beste onuradun bat sortzeko.

[ctx: New payee]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New
eu: Berria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Rename the current selected payee
eu: Aldatu une honetan hautatutako onuradunaren izena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Use this to start renaming the selected payee.
eu: Erabili hau hautatutako onuradunari izena aldatzen hasteko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete selected payee(s)
eu: Ezabatu hautatutako onuraduna(k)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected payee. You can also select multiple payees to be deleted.
eu: Erabili hau hautatutako onuraduna ezabatzeko. Ezabatzeko onuradun bat baino gehiago hautatu dezakezu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_mergeButton)
en: Merge multiple selected payees
eu: Bateratu hautapen anitzeko onuradunak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_mergeButton)
en: Use this to merge multiple selected payees.
eu: Erabili hau hautapen anitzeko onuradunak bateratzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_mergeButton)
en: Merge
eu: &Bateratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_balanceLabel)
en: Balance:
eu: Saldoa:

[ctx: Street address]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, addressTab)
en: Address
eu: Helbidea

[ctx: E-mail address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: E-Mail:
eu: Helbide elektronikoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_2)
en: State:
eu: Herrialdea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Notes
eu: Oharrak

[ctx: Street address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Address:
eu: Helbidea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_sendMail)
en: Creates new e-mail to your payee.
eu: Onuradunarentzat posta elektroniko berria sortzen du

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_sendMail)
en: Use this to create new e-mail to your payee.
eu: Erabili hau onuradunari posta elektroniko bat sortzeko.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchingTab)
en: Matching
eu: Parekatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Match method
eu: Parekatze metodoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkMatchIgnoreCase)
en: Ignore Case
eu: Ez bereizi maiuskulak eta minuskulak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, matchKeyEditList)
en: List of matching names
eu: Bat datozen izenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KEditListWidget, matchKeyEditList)
en: This list contains the names that will match this payee if a transaction is imported from an external source. Keep in mind, that you can specify regular expressions here.
eu: Transakzio bat kanpoko iturri batetik inportatzean onuradun honekin bat datozen izenak azaltzen dira zerrenda honetan. Kontuan izan adierazpen erregularrak zehaztu ditzakezula hemen.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, defaultAccountTab)
en: Default Category
eu: Kategoria lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnableDefaultCategory)
en: Use the default category for new transactions with this payee
eu: Erabili kategoria-lehenetsia transakzio berrietarako onuradun honekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDefaultCategory)
en: Default category:
eu: Kategoria lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSuggestACategory)
en: Suggest a category
eu: Iradoki kategoria bat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPayeeIdentifiers)
en: Account Numbers
eu: Kontu-zenbakiak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_syncAddressbook)
en: Fetches the payee's data from your addressbook.
eu: Onuradunaren datuak zure helbide-liburutik hartzen du.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_syncAddressbook)
en: Use this to fetch payee's data.
eu: Erabili hau onuradunaren datuak ekartzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_syncAddressbook)
en: Sync
eu: Sink

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
eu: Eguneratu

[ctx: @item No matching]
en: No matching
eu: Ez dago bat datorren elementurik

[ctx: @item Match Payees name partially]
en: Match Payees name (partial)
eu: Parekatu onuradun-izenaren arabera (antzerakoa)

[ctx: @item Match Payees name exactly]
en: Match Payees name (exact)
eu: Parekatu onuradun-izenaren arabera (berdina)

[ctx: @item Search match in list]
en: Match on a name listed below
eu: Parekatu beheko zerrendako izen baten arabera

[ctx: @item Show all payees]
en: All
eu: Denak

[ctx: @item Show only used payees]
en: Used
eu: Erabiliak

[ctx: @item Show only unused payees]
en: Unused
eu: Erabiligabeak

en: Balance: %1%2
eu: Saldoa: %1%2

en: At least one transaction/scheduled transaction or loan account is still referenced by a payee. Currently you have all payees selected. However, at least one payee must remain so that the transaction/scheduled transaction or loan account can be reassigned.
eu: Transakzio/transakzio antolatu bati edo mailegu-kontu bati bederen egiten dio erreferentzia oraindik onuradun batek. Une honetan, ordea, onuradun guztiak dituzu hautatuta, eta onuradun batek gutxienez gelditu behar du transakzio/transakzio antolatua edo mailegu-kontua berriz esleitu ahal izateko.

en: Unable to reassign payee of transaction/split
eu: Ezin da transakzioaren/partidaren onuraduna berriz esleitu

en: Nothing to merge.
eu: Bateratzeko ezer ez.

en: Unable to remove payee(s)
eu: Ezin d(ir)a onuraduna(k) kendu

en: KMyMoney has detected some overdue scheduled transactions for this account. Do you want to enter those scheduled transactions now?
eu: Atzeratutako transakzio antolatu batzuk aurkitu ditu KMyMoney-k kontu honetan. Orain sartu nahi dituzu transakzio antolatu horiek?

en: Scheduled transactions found
eu: Transakzio antolatuak aurkitu dira

en: Error executing item
eu: Errorea gertatu da elementua exekutatzean

en: Unable to filter account
eu: Ezin da kontua iragazi

en: Bills
eu: Fakturak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: Deposits
eu: Gordailuak

en: Loans
eu: Maileguak

en: <p>Are you sure you want to delete the scheduled transaction <b>%1</b>?</p>
eu: <p>Ziur zaude <b>%1</b> transakzio antolatua ezabatu nahi duzula?</p>

en: In case of loan payments it is currently not possible to recreate the scheduled transaction.
eu: Mailegu-ordainketen kasuan, une honetan ezin da transakzio antolatua berriz sortu.

en: Unable to remove scheduled transaction '%1'
eu: Ezin da kendu '%1' transakzio antolatua

[ctx: Copy of scheduled transaction name]
en: Copy of %1
eu: %1(r)en kopia

en: Unable to duplicate scheduled transaction: '%1'
eu: Ezin da bikoiztu transakzio antolatua: '%1'

en: Unknown scheduled transaction '%1'
eu: '%1' transakzio antolatu ezezaguna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_qbuttonNew)
en: New Scheduled transaction...
eu: Transakzio antolatu berria...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_accountsCombo)
en: Filter Accounts
eu: Iragazi kontuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Type/Name
eu: Mota/Izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_scheduleTree)
en: Frequency
eu: Maiztasuna

en: Unable to load accounts:
eu: Ezin dira kontu hauek zamatu:

[ctx: Finished schedule]
en: Finished
eu: Amaitutakoak

en: Unable to enter scheduled transaction '%1'
eu: Ezin da sartu '%1' transakzio antolatua

en: Are you sure you wish to stop this scheduled transaction from being entered into the register?
    
    KMyMoney will prompt you again next time it starts unless you manually enter it later.
eu: Ziur zaude transakzio antolatu hau ez duzula erregistroan sartu nahi?
    
    KMyMoney-k berriz galdetuko dizu transakzioa erregistroan sartzen hasten den hurrengo aldian, baldin eta ez baduzu zuk zeuk geroago sartzen.

en: <qt>Do you really want to skip the <b>%1</b> transaction scheduled for <b>%2</b>?</qt>
eu: <qt>Benetan saltatu nahi duzu <b>%2</b>(e)rako antolatutako <b>%1</b> transakzioa?</qt>

en: <qt>Unable to skip scheduled transaction <b>%1</b>.</qt>
eu: <qt>Ezin da saltatu <b>%1</b> transakzio antolatua.</qt>

en: A tag with the name '%1' already exists. It is not advisable to have multiple tags with the same identification name. Are you sure you would like to rename the tag?
eu: '%1' izena duen etiketa badago dagoeneko. Ez da komeni identifikatzeko izen bera duten etiketak izatea. Ziur zaude etiketa berrizendatu nahi duzula?

en: Unable to modify tag
eu: Ezin da etiketa aldatu

en: Do you want to save the changes for <b>%1</b>?
eu: <b>%1</b>(r)en aldaketak gorde nahi dituzu?

en: <p>Do you really want to remove the tag <b>%1</b>?</p>
eu: <p>Benetan kendu nahi duzu <b>%1</b> etiketa?</p>

en: Do you really want to remove all selected tags?
eu: Ziur zaude aukeratutako etiketa guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: Remove Tag
eu: Kendu etiketa

en: At least one transaction/scheduled transaction is still referenced by a tag. Currently you have all tags selected. However, at least one tag must remain so that the transaction/scheduled transaction can be reassigned.
eu: Gutxienez transakzio/transakzio antolatu bat dagoela etiketa batek erreferentziatuta. Une honetan etiketa guztiak haututa dituzu. Hala ere, gutxienez etiketa bat mantendu behar da transakzioa/transakzio antolatua berriz esleitu ahal izan dadin.

en: Unable to reassign tag of transaction/split
eu: Ezin da berriro esleitu transakzioaren/partidaren etiketa

en: Unable to remove tag(s)
eu: Ezin d(ir)a etiketa(k) kendu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Your tags
eu: Zure etiketak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Creates a new tag
eu: Etiketa berria sortzen du

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_newButton)
en: Use this to create a new tag.
eu: Erabili hau etiketa berria sortzeko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Rename the current selected tag
eu: Berrizendatu une honetan hautatutako etiketa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: Use this to start renaming the selected tag.
eu: Erabili hau hautatutako etiketa berrizendatzen hasteko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete the current selected tag
eu: Ezabatu une honetan hautatutako etiketa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Use this to delete the selected tag.
eu: Erabili hau hautatutako etiketa ezabatzeko.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Tag configuration
eu: Etiketa-konfigurazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Tag color:
eu: Etiketaren kolorea:

[ctx: @item Show all tags]
en: All
eu: Denak

[ctx: @item Show only used tags]
en: Used
eu: Erabilia

[ctx: @item Show only unused tags]
en: Unused
eu: Erabili gabea

[ctx: @item Show only opened tags]
en: Opened
eu: Irekita

[ctx: @item Show only closed tags]
en: Closed
eu: Itxita

en: Home Page
eu: Orri nagusia

en: Welcome to KMyMoney
eu: Ongi etorri KMyMoney-ra

en: The free, easy to use, personal finance manager by KDE
eu: KDEren finantza pertsonalen kudeatzaile doako eta erabilerraza.

en: Go to My Financial Summary
eu: Joan finantza-laburpenera

en: Start with one of the following activities...
eu: Hasi jarduera hauetako batekin...

en: Get started and setup accounts
eu: Hasi eta konfiguratu kontuak

en: Open an existing data file
eu: Ireki lehendik dagoen datu-fitxategi bat

en: Learn how to use KMyMoney
eu: Ikasi KMyMoney erabiltzen

en: Visit our website
eu: Bisitatu gure webgunea

en: Get help from our community
eu: Lortu gure komunitatearen laguntza

en: See what's new in this version
eu: Ikusi bertsio honen berritasunak

en: What's new in this version
eu: Bertsio honen berritasunak

en: What's new in KMyMoney %1
eu: KMyMoney %1(r)en berritasunak

en: Return to the Welcome page
eu: Itzuli ongietorri-orrira

en: We are pleased to announce a major step forward for what has been described as "the BEST personal finance manager for FREE users".
eu: KMyMoney-ren garatzaileek atsegin handiz aurkezten dute "Software LIBREaren erabiltzaileentzako finantza pertsonalen kudeatzaile ONENA" deitu dutenarenaurrerapauso handi bat.

en: What's new in this version:
eu: Bertsio honen berritasunak:

en: Let us know what you think. We hope that you enjoy using the application.
eu: Jakinaraz iezaguzu zer iruditzen zaizun. Aplikazio hau gustura erabiliko duzula espero dugu.

en: Please let us know about any abnormal behavior in the program by selecting <a href="/action?id=help_report_bug">"Report bug..."</a> from the help menu or by sending an e-mail to the developers mailing list.
eu: Jakinaraz iezaguzu programak portaera ezohikorik badu; horretarako, hautatu <a href="/action?id=help_report_bug">"Jakinarazi akatsa..."</a> Laguntza menuan edo bidali mezu elektroniko bat garatzaileen posta-zerrendara.

en: The KMyMoney Development Team
eu: KMyMoney-ren garatzaile taldea

en: * General changes
eu: * Aldaketa nagusiak

en: - Port to KDE frameworks and Qt5
eu: -KDE frameworks eta Qt5-ra eraman da

en: * User Interface changes
eu: * Erabiltzaile interfaze aldaketak

en: - Show more tooltips why features are not available
eu: - Erakutsi argibide gehiago zergatik ez dauden eginbideak erabilgarri

en: - Improved compatibility with dark color schemes
eu: - Kolore eskema ilunekin bateragarritasun handiagoa

en: - Fast switching of main views via Ctrl + number key
eu: - Ikuspegi nagusien arteko aldaketa azkarra Ctrl + zenbaki teklaz

en: - Improved keyboard navigation
eu: - Teklatu nabigazio hobetua

en: - View columns are user selectable
eu: - Erakutsi erabiltzaileak aukera ditzakeen zutabeak

en: - Use QWebEngine in favor of KHTML when available
eu: - erabili QWebEngine KHTML ordez ahal denean

en: * Im-/Exporter
eu: * Inportatze/esportatzea

en: - Added support for Weboob
eu: -Weboob euskarria gehitu da

en: - Improved CSV importer
eu: - CSV-inportatzaile hobetua

en: - Added CSV exporter
eu: - CSV esportatzea gehitu da

en: - Improved payee matching when importing transactions
eu: - Onuradun bateratze hobetua antolatuak inportatzean

en: * Online services
eu: * Online zerbitzuak

en: - Updated list of application versions for OFX direct import
eu: - OFX inportazio zuzenerako aplikazio zerrenda eguneratua

en: - Get rid of Yahoo as price source
eu: - Ezarri Yahoo-ren rid prezio iturri gisa

en: - Supporting OFX client uid required by some banks
eu: - Hainbat bankuk eskatutako OFX bezero uid-ren euskarria

en: - Support price download by ISIN
eu: - ISIN deskargatutako prezioen auskarria

en: This year
eu: Aurten

en: Last month
eu: Azken hila

en: This month
eu: Hilabete hau

en: Last week
eu: Aurreko astea

en: This week
eu: Aste hau

en: Yesterday
eu: Atzo

en: Today
eu: Gaur

en: Future transactions
eu: Etorkizuneko transakzioak

en: Next week
eu: Hurrengo astea

en: Next month
eu: Hurrengo hila

en: Current fiscal year
eu: Uneko ekitaldia

en: Previous fiscal year
eu: Aurreko ekitaldia

en: Next fiscal year
eu: Hurrengo ekitaldia

en: Online statement balance: %1
eu: Online kontu-laburpenaren saldoa: %1

en: The cost center this transaction should be assigned to.
eu: Transakzio honen kostu-zentroa esleitu beharko litzateke.

en: A cost center assignment is required for a transaction in the selected category.
eu: Hautatutako kategorian kostu-zentroa esleitu behar zaie transakzioei.

en: The check number used for this transaction.
eu: Transakzio honetan erabilitako egiaztatzen zenbakia.

en: The check number <b>%1</b> has already been used in this account.
eu:  <b>%1</b> egiaztatze zenbakia jada erabili da kontu honetan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, payToLabel)
en: Pay to
eu: Ordaindu honi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, costCenterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Costcenter
eu: Kostu-zentroa

en: The posting date of the transaction.
eu: Transakzioaren data.

en: The posting date is prior to the opening date of account <b>%1</b>.
eu: Transakzio data  <b>%1</b> kontuaren irekiera dataren aurrekoa da.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, statusCombo)
en: Cleared
eu: Kitatuta

en: Please select the account number type
eu: Mesedez aukeratu kontu zenbaki mota

en: IBAN and BIC
eu: IBAN eta BIC

en: National Account Number
eu: Kontu-zenbakia

en: Open website of <b>%1</b> in your browser.
eu: <b>%1</b>-(e)n webgunea ireki zure nabigatzailean.

[ctx: Split editor summary]
en: Assigned too much
eu: Gehiegi esleitua

[ctx: Split editor summary]
en: Unassigned
eu: Esleitu gabe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newSplitButton)
en: Create a new split
eu: Zatiketa berria sortu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newSplitButton)
en: New
eu: Berria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mergeButton)
en: In case you have multiple split entries to the same category and you like to keep them as a single split, press this button. The amount for identical categories will be added and stored in a single split for that category.
eu: Zatiketa bat baino gehiago badituzu sarrera berdinerako eta zatiketa bakar gisa izan nahi badituzu, sakatu botoi hau. Kategoria bera dutenen zenbatekoak batu egingo dira eta zatiketa bakarrean gordeko dira kategoria horretarako.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteZeroButton)
en: Delete &Zero
eu: Ezabatu &zero dutenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Use this to delete all splits of this transaction.
eu: Erabili hau transakzio honen zatiketa guztiak ezabatzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete &All
eu: &Ezabatu denak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, okButton)
en: &OK
eu: &Ados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
eu: &Utzi

[ctx: From (Date)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: From
eu: Hasiera-data

[ctx: To (Date)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: To
eu: Amaiera-data

[ctx: Deposits onto account]
en: Deposits
eu: Gordailuak

[ctx: Payments towards credit card]
en: Payments
eu: Ordainketak

[ctx: Payments made from account]
en: Payments
eu: Ordainketak

[ctx: Payments made with credit card]
en: Charges
eu: Karguak

[ctx: Reconcile state 'Not reconciled']
en: Not reconciled
eu: Berdinkatu gabe

[ctx: Reconcile state 'Cleared']
en: Cleared
eu: Kitatuta

[ctx: Reconcile state 'Reconciled']
en: Reconciled
eu: Berdinkatuta

[ctx: Reconcile state 'Frozen']
en: Frozen
eu: Izoztuta

[ctx: Unknown reconcile state]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Add securities/shares/bonds]
en: Add shares
eu: Gehitu akzioak

[ctx: Remove securities/shares/bonds]
en: Remove shares
eu: Kendu akzioak

[ctx: Buy securities/shares/bonds]
en: Buy shares
eu: Erosi akzioak

[ctx: Sell securities/shares/bonds]
en: Sell shares
eu: Saldu akzioak

en: Dividend
eu: Dibidendua

en: Reinvest Dividend
eu: Berrinbestitu dibidendua

en: Yield
eu: Etekina

[ctx: Split securities/shares/bonds]
en: Split shares
eu: Zatitu akzioak

en: Interest Income
eu: Interes-irabazia

[ctx: Unknown investment activity]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Ratio
eu: Erlazioa

en: Fee Amount
eu: Kuota-zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_groupList)
en: Account Types
eu: Kontu motak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Detailed description
eu: Deskribapen xehea

[ctx: @title header of the account name column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_accountList)
en: Name
eu: Izena

[ctx: Select all accounts]
en: All
eu: Denak

[ctx: No account]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Net Worth:
eu: Kapital garbia:

en: Loss:
eu: Galera:

en: Profit:
eu: Irabazia:

[ctx: The balance of the selected budget]
en: Balance:
eu: Saldoa:

en: Buy shares
eu: Erosi akzioak

en: Sell shares
eu: Saldu akzioak

en: Reinvest dividend
eu: Berrinbestitu dibidendua

en: Add shares
eu: Gehitu akzioak

en: Remove shares
eu: Kendu akzioak

en: Split shares
eu: Zatitu akzioak

en: %1 of %2
eu: %1/%2

en: Payment on %2 for %3 with %1 transaction remaining occurring %4. | Payment on %2 for %3 with %1 transactions remaining occurring %4.
eu[0]: %3(r)en ordainketa %2 bidez, eta transakzio %1 falta da, zeina %4(e)(a)n gertatuko baita.
eu[1]: %3(r)en ordainketa %2 bidez, eta %1 transakzio falta dira, zeinak %4(e)(a)n gertatuko baitira.

en: Payment on %1 for %2 occurring %3.
eu: %2(r)en ordainketa %1 bidez, zeina %3(e)(a) gertatuko baita.

en: %1 day overdue | %1 days overdue
eu[0]: Egun %1eko atzerapena
eu[1]: %1 eguneko atzerapena

en: (%1 occurrence.) | (%1 occurrences.)
eu[0]: (agerraldi %1.)
eu[1]: (%1 agerraldi.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_indexLabel)
en: n of n
eu: n/n

[ctx: @label name of the schedule]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Account:
eu: Kontua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_buttonEnter)
en: Record this transaction into the register
eu: Grabatu transakzio hau erregistroan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_buttonEnter)
en: Use this button to record this transaction
eu: Erabili botoi hau transakzio hau grabatzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonEnter)
en: Enter...
eu: Sartu...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipButton)
en: Use this button to skip this transaction
eu: Erabili botoi hau transakzio hau saltatzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: &Close
eu: It&xi

[ctx: Activity for income categories]
en: Received
eu: Jasota

[ctx: Activity for expense categories]
en: Paid
eu: Ordainduta

[ctx: Enter todays date into date input widget]
en: T
eu: G

en: All dates
eu: Data guztiak

en: As of today
eu: Gaur arte

en: Current month
eu: Uneko hila

en: Current quarter
eu: Uneko hiruhilekoa

en: Current year
eu: Uneko urtea

en: Month to date
eu: Hilaren hasieratik gaur arte

en: Year to date
eu: Urte-hasieratik gaur arte

en: Year to month
eu: Urtearen hasieratik hil honetara arte

en: Last year
eu: Azken urtea

en: Last fiscal year
eu: Azken ekitaldia

en: Last 7 days
eu: Azken 7 egunak

en: Last 30 days
eu: Azken 30 egunak

en: Last 3 months
eu: Azken 3 hilabeteak

en: Last quarter
eu: Azken hiruhilekoa

en: Last 6 months
eu: Azken 6 hilabeteak

en: Last 11 months
eu: Azken 11 hilabeteak

en: Last 12 months
eu: Azken 12 hilabeteak

en: Next 7 days
eu: Hurrengo 7 egunak

en: Next 30 days
eu: Hurrengo 30 egunak

en: Next 3 months
eu: Hurrengo 3 hilabeteak

en: Next quarter
eu: Hurrengo hiruhilekoa

en: Next 6 months
eu: Hurrengo 6 hilabeteak

en: Next 12 months
eu: Hurrengo 12 hilabeteak

en: Next 18 months
eu: Hurrengo 18 hilabeteak

en: Last 3 months to next 3 months
eu: Azken 3 hilabeteetatik hurrengo 3 hilabetera

en: Closed tags cannot be used.
eu: Itxitako etiketak ezin dira erabili.

en: Closed tag
eu: Itxitako etiketa

en: The tag is already present.
eu: Etiketa badago dagoeneko.

en: Duplicate tag
eu: Bikoiztu etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, icon)
en: icon
eu: Ikonoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Feedback content
eu: Berrelikatu edukia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_textTab)
en: Text
eu: Testua

en: Warning: Filtering by Category will exclude all transfers from the results.
eu: Abisua: kategoriaren arabera iragazteak emaitzetatik kanpo utziko ditu transferentzia guztiak.

[ctx: No selection]
en: (None)
eu: (Bat ere ez)

en: Current selections: %1
eu: Uneko hautapenak: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Define your search criteria
eu: Definitu bilaketa egiteko irizpideak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_textNegate)
en: Contains
eu: Hau du:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_textNegate)
en: Does not contain
eu: Hau ez du:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regExp)
en: Treat text as regular expression
eu: Tratatu testua adierazpen erregular gisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_caseSensitive)
en: Case sensitive
eu: Maiuskula/minuskula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_amountButton)
en: Search this amount
eu: Bilatu zenbateko hau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_amountRangeButton)
en: Search amount in the range
eu: Bilatu zenbatekoa bitarte honetan

[ctx: to (amount)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: to
eu: hona:

[ctx: from (amount)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: from
eu: hemendik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_emptyTagsButton)
en: Select transactions without tags
eu: Hautatu etiketarik gabeko transakzioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_allTagsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_allPayeesButton)
en: Select all
eu: Hautatu denak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clearTagsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clearPayeesButton)
en: Select none
eu: Ez hautatu bat ere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_emptyPayeesButton)
en: Select transactions without payees
eu: Hautatu onuradunik gabeko transakzioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_2)
en: Validity
eu: Baliozkotasuna

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: All states
eu: Egoera guztiak

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: Not reconciled
eu: Berdinkatugabeak

[ctx: @item reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_stateBox)
en: Reconciled
eu: Berdinkatuak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_typeBox)
en: All types
eu: Mota guztiak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_validityBox)
en: Any transaction
eu: Edozein transakzio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_validityBox)
en: Valid transaction
eu: Baliozko transakzioak

[ctx: @label reconciliation status]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11)
en: State
eu: Egoera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_nrButton)
en: Search this number
eu: Bilatu zenbaki hau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_nrRangeButton)
en: Search number in range
eu: Bilatu zenbakia bitarte honetan

[ctx: to (number)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel14)
en: to
eu: hona:

[ctx: from (number)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: from
eu: hemendik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_selectedCriteria)
en: text
eu: testua

[ctx: Filter widget label]
en: Fi&lter:
eu: &Iragazkia

en: Change the visibility of the password
eu: Aldatu pasahitzaren ikusgaitasuna

en: A valid BIC is 8 or 11 characters long.
eu: BIC zuzenak 8 eta 11 karaktere luze artean ditu.

en: The given BIC is not assigned to any credit institute.
eu: Emandako BIC ez dauka esleituta inolako kreditu erakunde.

en: IBAN & BIC
eu: IBAN eta BIC

en: This IBAN is too short.
eu: IBAN motzegia da

en: This IBAN is invalid.
eu: IBAN baliogabea da

en: National Account
eu: Kontu nazionala

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, accountNumberEdit)
en: account number
eu: Kontu-zenbakia

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, institutionCodeEdit)
en: institution code
eu: Erakunde-kodea

en: Prior transactions possibly filtered
eu: Seguru aski lehenago iragazi diren transakzioak

en: Last reconciliation
eu: Azken berdinkatzea

en: Online Statement Balance: %1
eu: Online kontu-laburpenaren saldoa: %1

[ctx: Unknown payee]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Unknown category]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Unknown security]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: label for status combo]
en: Stat&us
eu: &Egoera

en: Any status
eu: Edozein egoera

en: Imported
eu: Inportatuta

en: Matched
eu: Parekatua

en: Erroneous
eu: Okerra

en: Scheduled
eu: Antolatua

en: Not marked
eu: Markatu gabe

en: Sell
eu: Saldu

en: Buy
eu: Erosi

en: Investment transaction
eu: Inbertsio-transakzioa

en: KMyMoney has matched the two selected transactions (result above)
eu: KMyMoney-k aukeratutako transakzio biak parekatu ditu (ikus emaitza goian)

en: Bank entry:
eu: Banku-sarrera:

en: Your entry:
eu: Zure sarrera:

en: Transaction is missing a category assignment.
eu: Kategoria bat esleitzea falta zaio transakzioari.

en: The transaction has a missing assignment of <b>%1</b>.
eu: <b>%1</b> esleitzea falta zaio transakzioari.

en: &Deposit
eu: &Gordailua

en: &Transfer
eu: &Transferentzia

en: &Withdrawal
eu: &Diru-ateratzea

en: &Payment
eu: &Ordainketa

en: &Charge
eu: &Kargua

en: &Decrease
eu: T&xikitu

en: &Increase
eu: &Handitu

[ctx: Unknown sort order]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Post date
eu: Bidaltze-data

en: Date entered
eu: Sartutako data

en: Entry order
eu: Sarrera-ordena

en: Reconcile state
eu: Berdinkatze-egoera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, m_selectedList)
en: Sort order
eu: Ordenatzeko irizpidea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Reconciling your account ensures your records match those of your institution, and that there are no mistakes on either side. You should reconcile your account whenever you receive a statement from your institution.
    
    All relevant information necessary for this process is usually printed on your statement.
    
    On the next page you will verify that the ending balance matches that on your statement. If not, please modify it.
    
    The starting balance is the sum of your cleared and reconciled transactions.
eu: Kontuak berdinkatuta ziurtatzen da zure erregistroak eta erakundearenak bat datozela eta ez dagoela akatsik ez alde batean ez bestean.
    
    Prozesu horretako informazio garrantzitsu guztia kontu-laburpenean inprimatu ohi da.
    
    Hurrengo orrian, amaierako saldoa eta zure kontu-laburpeneko saldoa bat datozela egiaztatuko duzu.
    
    Hasierako saldoa transakzio kitatuen eta berdinkatuen batura da.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, CheckingStatementInfoWizardPage)
en: Statement Information
eu: Kontu-laburpenaren informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Statement date:
eu: Kontu-laburpenaren data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Starting balance of this statement:
eu: Kontu-laburpen honen hasierako saldoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Ending balance of this statement:
eu: Kontu-laburpen honen amaierako saldoa:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestChargeCheckingsWizardPage)
en: Interest / Charges
eu: Interesa/Karguak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If necessary, enter information about interest or charges here. KMyMoney will create transactions and cleares them directly for you.
eu: Beharrezkoa izanez gero, sartu interesei eta karguei buruzko informazioa hemen. KMyMoney-k sortu eta kitatuko ditu transakzioak.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Charges
eu: Karguak

en: Please enter the following fields with the information as you find them on your statement. Make sure to enter all values in <b>%1</b>.
eu: Bete eremu hauek kontu-laburpenean azaltzen zaizun informazioarekin. Ziurtatu balio guztiak <b>%1</b>(e)(a)n sartu dituzula.

en: Last reconciled statement: %1
eu: Azkenekoz berdinkatutako kontu-laburpena: %1

en: Oldest unmarked transaction: %1
eu: Markatu gabeko transakzio zaharrena: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KEndingBalanceDlg)
en: Reconciliation Wizard
eu: Berdinkatze-morroia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PreviousPostponeWizardPage)
en: Restarting postponed reconciliation
eu: Atzeratutako berdinkatzea berrabiarazten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: You have previously postponed the reconciliation of this account. If you have entered charges or interests the last time you started reconciling this account you can modify these in the ledger later on.
    
    It is important, that you continue with the same statement you used when you postponed the reconciliation.
    
    All information you have entered into this wizard will be shown and all transactions that you already cleared are marked with a 'C'.
eu: Beste aldi batean atzeratu zenuen kontu honen berdinkatzea. Kontu hau berdinkatzen hasi zinen azken aldian karguak edo interesak sartu bazenituen, geroago aldatu ahalko dituzu kontabilitate-liburuan.
    
    Garrantzitsua da berdinkatzea atzeratu zenueneko kontu-laburpen berarekin jarraitzea.
    
    Morroi honetan sartu duzun informazio guztia erakutsiko da eta dagoeneko kitatu dituzun transakzio guztiak K letrarekin markatuta egongo dira.

[ctx: Go to previous page of the wizard]
en: &Back
eu: &Atzera

[ctx: Finish the wizard]
en: &Finish
eu: A&maitu

en: &Help
eu: &Laguntza

en: No Title specified
eu: Ez da titulurik zehaztu

en: Step %1 of %2
eu: %1/%2 pausoa

en: Continue with next page
eu: Jarraitu hurrengo orriarekin

en: Finish wizard
eu: Amaitu morroia

en: Account information
eu: Kontuaren informazioa

[ctx: Account name]
en: Name: %1
eu: Izena: %1

en: Subaccount of %1
eu: %1(r)en azpikontua

en: Loan
eu: Mailegua

en: Type: %1
eu: Mota: %1

en: Currency: %1
eu: Dibisa: %1

en: Opening date: %1
eu: Irekitze-data: %1

en: Conversion rate: %1
eu: Trukatze-tasa: %1

en: Opening balance: %1
eu: Irekitze-saldoa: %1

en: Institution: %1
eu: Erakundea: %1

en: Number: %1
eu: Zenbakia: %1

en: Brokerage Account
eu: Artekaritza-kontua

[ctx: Account name]
en: Name: %1 (Brokerage)
eu: Izena: %1 (artekaritza)

en: Loan information
eu: Maileguaren informazioa

en: Amount borrowed: %1
eu: Eskatutako zenbatekoa: %1

en: Amount lent: %1
eu: Utzitako zenbatekoa: %1

en: Interest rate: %1 %
eu: Interes-tasa: %%1

en: Interest rate is %1
eu: Interes-tasa %1 da

en: Principal and interest: %1
eu: Nagusia eta interesa: %1

en: Additional Fees: %1
eu: Kuota gehigarriak: %1

en: Payment frequency: %1
eu: Ordainketa-maiztasuna: %1

en: Payment account: %1
eu: Ordainketa-kontua: %1

en: Payout information
eu: Ordainketaren informazioa

en: Refinance: %1
eu: Berfinantziatu: %1

en: Transfer amount to %1
eu: Transferitu zenbatekoa hona: %1

en: Transfer amount from %1
eu: Transferitu zenbatekoa hemendik: %1

en: Payment date: %1
eu: Ordainketa-eguna: %1

en: Schedule information
eu: Antolaketaren informazioa

[ctx: Schedule name]
en: Name: %1
eu: Izena: %1

en: Occurrence: Monthly
eu: Agerraldia: Hilean behin

en: Paid from %1
eu: %1(e)tik ordaindua

en: Pay to %1
eu: %1(r)i ordaindu

en: First payment due on %1
eu: Lehenengo ordainketaren mugaeguna: %1

en: Payment method: %1
eu: Ordainketa-metodoa: %1

en: Occurrence: %1
eu: Agerraldia: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: This page summarizes the data you have entered. Press <b>Finish</b> to create the account, schedules, etc. or use <b>Back</b> to modify your entries.
eu: Orri honetan, sartu dituzun datuen laburpena dago. Sakatu <b>Amaitu</b> kontua, antolaketak eta abar sortzeko edo erabili <b>Atzera</b> sarrerak aldatzeko.

en: Checking
eu: Txekeak

en: Savings
eu: Aurrezkiak

en: Credit Card
eu: Kreditu-txartela

en: Cash
eu: Eskudirua

en: Investment
eu: Inbertsioa

en: Please make sure to enter the correct conversion for the selected opening date. If you requested an online quote it might be provided for a different date.
eu: Egiaztatu bihurketa egokia sartu duzula aukeratutako irekitze-datarako. Online kotizazioa eskatu bazenuen, beste egun batekoa emango zizun beharbada.

en: Check date
eu: Egiaztatu data

en: 1 %1 equals %2
eu: 1 %1 berdin %2

en: Conversion rate is not positive
eu: Trukatze-tasa ez da positiboa

en: No account name supplied
eu: Kontu-izena falta da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel4)
en: Enter the name of the account under which it is known within KMyMoney. Select the type for the new account. Use the <b>What's this?</b> feature to see more details about the various account types. Enter the date the account was opened and its currency.
eu: Idatzi kontuaren izena —KMyMoney-n zer izenekin den ezaguna—. Hautatu zein motatakoa izango den kontu berria. Erabili <b>Zer da hau?</b> eginbidea kontu motei buruzko xehetasun gehiago lortzeko. Sartu kontua ireki zeneko data eta dibisa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Account name
eu: Kontuaren izena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountName)
en: Enter a name under which this account is known within KMyMoney.
eu: Idatzi KMyMoney-n zer izenekin den ezaguna kontu hau.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Account type
eu: Kontu mota

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyGeneralCombo, m_typeSelection)
en: <p><b>Checking</b>
    Use the checking account type to manage activities on your checking account e.g. payments, checks and cash card purchases.</p>
    
    <p><b>Savings</b>
    Use the savings account type to manage activities on your savings account.</p>
    
    <p><b>Credit Card</b>
    Use the credit card account type to manage activities on your credit card.</p>
    
    <p><b>Cash</b>
    
    Use the cash account type to manage activities in your wallet.</p>
    
    <p><b>Loan</b>
    Use the loan account type to manage amortization loans (e.g. mortgages, car loan, money you lend, private loans etc.).</p>
    
    <p><b>Investment</b>
    Use the investment account to manage your stock, mutual fund and other investments.</p>
    
    <p><b>Asset</b>
    Use the asset account type to manage assets (e.g. your house, car or art collection).</p>
    
    <p><b>Liability</b>
    Use the liability account type to manage any type of liability except amortization loans. Use it for taxes you owe or money you borrowed from friends. For amortization loans like mortgages you should create a loan account.</p>
eu: <p><b>Txekeak</b>
    Erabili txekeen kontu mota txekeen kontuan eragiketak egiteko, adibidez, ordainketak, txekeak eta kreditu-txartel bidezko erosketak egiteko.</p>
    
    <p><b>Aurrezkiak</b>
    Erabili aurrezkien kontu mota aurrezkien kontuan eragiketak egiteko.</p>
    
    <p><b>Kreditu-txartela</b>
    Erabili kreditu-txartelaren kontu mota kreditu-txartelaren kontuan eragiketak egiteko.</p>
    
    <p><b>Eskudirua</b>
    
    Erabili eskudiruaren kontu mota zorroan eragiketak egiteko.</p>
    
    <p><b>Mailegua</b>
    Erabili maileguaren kontu mota amortizazio-maileguak (adibidez, hipotekak, auto-maileguak, maileguz emandako dirua, mailegu pribatuak eta abar) kudeatzeko.</p>
    
    <p><b>Inbertsioa</b>
    Erabili inbertsioen kontu mota akzioak, inbertsio-funtsa eta beste inbertsio batzuk kudeatzeko.</p>
    
    <p><b>Aktiboak</b>
    Erabili aktiboen kontu mota aktiboak (adibidez, etxea, autoa edo arte-bilduma) kudeatzeko.</p>
    
    <p><b>Pasiboak</b>
    Erabili pasiboen kontu mota pasibo mota guztiak, amortizazio-maileguak izan ezik, kudeatzeko; adibidez, zor dituzun zergak edo lagunek utzitako dirua kudeatzeko. Amortizazioen maileguak (hipotekak eta abar) kudeatzeko, mailegu-kontu bat sortu behar duzu.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneySecuritySelector, m_currencyComboBox)
en: Select the currency in which this account is denominated.
eu: Hautatu kontu honen dibisa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Opening date
eu: Irekitze-data

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyDateInput, m_openingDate)
en: <p>The opening date would be the date of the last statement. In case you want to keep track of transactions prior to this date, enter the ending balance and statement date of a prior statement and add all following transactions into KMyMoney. KMyMoney will not allow you to enter or modify transactions prior to this date.</p>
    <p><i>Note</i>: If you do not know the exact amount of the opening balance, enter an estimate. You can change this value later before you reconcile this account for the first time.</p>
eu: <p>Azken kontu-laburpenaren data izango litzateke irekitze-data. Data hori baino lehenagoko transakzioen jarraipena egin nahi baduzu, sartu lehenagoko kontu-laburpen baten amaierako saldoa eta data, eta gehitu hortik aurrerako transakzio guztiak KMyMoney-n. KMyMoney-k ez du uzten data hori baino lehenagoko transakzioak sartzen edo aldatzen.</p>
    <p><i>Oharra</i>: hasierako saldoaren zenbateko zehatza ez badakizu, sartu balio estimatu bat. Geroago aldatu ahal izango duzu balio hori, kontu hau lehenbizikoz berdinkatu aurretik.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_openingBalanceLabel)
en: Opening balance
eu: Hasierako saldoa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_openingBalance)
en: <p>The opening balance is the balance of the account when you start using it with KMyMoney. For new accounts this is usually 0 but for existing accounts this may well differ. Please consult the account statements to figure out this value. The opening balance is to be provided in the currency of the account as selected with the currency button.</p>
    <p><i>Note</i>: If you do not know the exact amount of the opening balance, enter an estimate. You can change this value later before you reconcile this account for the first time.</p>
eu: <p>Kontua KMyMoney-n erabiltzen hasi zarenean kontuak duen saldoa da hasierako saldoa. Kontu berrien kasuan, 0 izan ohi da, baina lehendik dituzun kontuen kasuan litekeena da beste saldo bat izatea. Begiratu kontu-laburpenak balio hori kalkulatzeko. Kontuaren dibisan eman behar da hasierako saldoa, dibisa-botoiaren bidez hautatu duzun dibisan, alegia.</p>
    <p><i>Oharra</i>: hasierako saldoaren zenbateko zehatza ez badakizu, sartu balio estimatu bat. Geroago aldatu ahal izango duzu balio hori, kontu hau lehenbizikoz berdinkatu aurretik.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conversionLabel)
en: Conversion rate
eu: Trukatze-tasa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_conversionRate)
en: For foreign currencies an initial conversion rate needs to be provided. This should be the price of the foreign currency in the base currency on the opening date of the account.
eu: Atzerriko dibisetarako, hasierako trukatze-tasa adierazi behar da. Kontuaren irekitze-datan atzerriko dibisak zuen prezioa da, oinarrizko dibisan adierazia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_onlineQuote)
en: Online quote
eu: Online kotizazioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_preferredAccount)
en: Mark this checkbox if the account should be maintained as preferred account
eu: Markatu kontrol-lauki hau kontua kontu hobetsi gisa mantentzeko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_preferredAccount)
en: Selecting the <b>Preferred Account</b> checkbox will allow preferred access in some dialogs and views of KMyMoney.
eu: <b>Kontu hobetsia</b> hautatuz gero, sarbide hobetsia izango du KMyMoney-ren elkarrizketa-leiho eta ikuspegi batzuetan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_preferredAccount)
en: Preferred account
eu: Kontu hobetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel14)
en: Does this investment account have a brokerage account?<p>
    
    <b>Check</b> the mark if this investment account has an associated account for money that is not invested.<br>
    
    <b>Uncheck</b> it if you do not use this account for active stock brokerage. You should also uncheck it if the account is not maintained by a bank or broker.
eu: Inbertsio-kontu honek badu artekaritza-konturik?<p>
    
    <b>Jarri hautamarka</b>, inbertsio-kontu hau beste kontu batekin, inbestitzen ez den dirua kudeatzeko kontu batekin, lotuta badago.<br>
    
    <b>Kendu hautamarka</b> kontu hau akzio-artekaritza aktiborako erabiltzen ez baduzu. Halaber, kendu hautamarka kontuaz banku edo artekari bat arduratzen ez bada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_createBrokerageButton)
en: Create brokerage account
eu: Sortu artekaritza-kontua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_accountNumberLabel)
en: Account number
eu: Kontu-zenbakia

en: Credit Card %1 monthly payment
eu: %1 kreditu-txartelaren hileko ordainketa

en: Finish entry and create account
eu: Amaitu sarrera, eta sortu kontua

en: Finish entry and create account and schedule
eu: Amaitu sarrera, eta sortu kontua eta antolaketa

en: Next due date is prior to opening date
eu: Hurrengo mugaeguna irekitze-data baino lehenagokoa da

en: No account selected
eu: Ez da aukeratu konturik

en: No amount for payment selected
eu: Ez da aukeratu ordainketa-zenbatekorik

en: No payee for payment selected
eu: Ez da aukeratu ordainketaren onuradunik

en: No name assigned for schedule
eu: Ez zaio izenik eman antolaketari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel16)
en: For credit card accounts you can create a monthly schedule which will automatically remind you about the payment. Please fill in the details about this payment here.
eu: Kreditu-txartelaren kontuetarako, hileroko antolaketa bat sor dezakezu, ordainketa automatikoki gogorarazteko. Bete hemen ordainketa horri buruzko datuak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reminderCheckBox)
en: Yes, remind me when the payment is due
eu: Bai, gogorarazi ordainketaren mugaeguna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Name of schedule
eu: Antolaketaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Estimated monthly payment
eu: Hileroko ordainketaren kalkulua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: Due date of next payment
eu: Hurrengo ordainketaren mugaeguna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: Payment should be made
    from account
eu: Ordainketa kontu batetik 
    egin behar da

en: No payee supplied
eu: Ez da sartu onuradunik

en: No opening balance supplied
eu: Ez da sartu hasierako saldorik

en: An interest change can only happen after the first payment
eu: Interes-aldaketarik ezin da gertatu lehenengo ordainketaren aurretik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: Please select the required options. Please use the <b>What's this?</b> feature to see more information about the items.
eu: Hautatu beharrezkoak diren aukerak. Erabili <b>Zer da hau?</b>, elementuei buruzko informazio gehiago ikusteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: What is the type of the loan?
eu: Zer mailegu mota da?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_borrowButton) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_loanDirection)
en: I am borrowing money
eu: Maileguz hartu dut dirua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_lendButton) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_loanDirection)
en: I am lending money
eu: Maileguz eman dut dirua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Who is the payee/payer of the loan?
eu: Nor da maileguaren onuraduna/ordaintzailea?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyPayeeCombo, m_payee)
en: Enter the name of the person or bank you owe money or who owes you money.
    
    If the name does not exist within KMyMoney's database, you are asked if you want to create it.
eu: Idatzi dirua zor diozun edo dirua zor dizun pertsonaren edo bankuaren izena.
    
    Izena ez badago KMyMoney-ren datu-basean, ea sartu nahi duzun galdetuko dizu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Did you make/receive any payments yet?
eu: Egin/jaso duzu ordainketaren bat dagoeneko?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_anyPayments)
en: Were there any payments for this loan whether they are entered into KMyMoney or not?
    
    Note: Payments made to obtain the loan (e.g. Disagio) are not considered as payments in this context.
eu: Egin da mailegu horri dagokion ordainketaren bat, KMyMoney-n sartuta egon ala ez?
    
    Oharra: Mailegua lortzeko egindako ordainketak (adibidez, Disagio) ez dira ordainketatzat jotzen testuinguru honetan.

[ctx: @item no payments were entered for a loan]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_anyPayments)
en: No
eu: Ez

[ctx: @item payments were entered for a loan]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_anyPayments)
en: Yes
eu: Bai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Which payments do you want to record?
eu: Zer ordainketa nahi dituzu erregistratu?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_recordings)
en: <qt>Select which transactions should be recorded.
    
    <b>All payments</b> allows you to enter all payments made for this loan.
    
    The option to <b>start from the beginning of the current year</b> is meant for loans that have already been active for a longer period of time, and for which you do not want to enter all past transactions.
    </qt>
eu: <qt>Aukeratu zer transakzio erregistratu behar diren.
    
    <b>Ordainketa guztiak</b> aukera ematen dizu mailegu honetarako egin diren ordainketa guztiak sartzeko.
    
    <b>Hasi aurtengo hasieratik</b> aukera mailegu hauetarako da: dagoeneko denbora-tarte luzeagoan aktibo egon diren maileguak, zeinen transakzio zahar guztiak ez baitituzu sartu nahi.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_recordings)
en: All payments
eu: Ordainketa guztiak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_recordings)
en: Start with this year's payments
eu: Hasi aurtengo ordainketekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Balance before start of recording
eu: Erregistratzen hasi aurreko saldoa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Enter the ending balance found on the statement that is the last one before you want to start recording this loan in KMyMoney.
eu: Mailegu hau KMyMoney-n erregistratzen hasi aurreko azken kontu-laburpenean ageri den amaierako saldoa sartu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_openingBalance)
en: You have selected to record only payments from the beginning of this year. Since prior transactions will not be recorded, you need to supply the balance of the loan on January 1st of this year.
eu: Soilik urte honen hasieratik egindako ordainketak erregistratzea hautatu duzu. Horren aurreko transakzioak erregistratuko ez direnez, maileguak aurtengo urtarrilaren 1ean zuen saldoa adierazi behar duzu.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PaymentFrequencyWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Payment frequency
eu: Ordainketa-maiztasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Interest Compounding frequency
eu: Interesaren konposatze-maiztasuna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyFrequencyCombo, m_compoundFrequency)
en: Select the frequency with which the interest is compounded. If uncertain, select the same as the payment frequency. Consult your loan contract for details.
eu: Aukeratu nolako maiztasunaz konposatzen den interesa. Ez bazaude ziur, aukeratu ordainketa-maiztasunaren maiztasun bera. Xehetasunak behar badituzu, kontsultatu zure maileguaren kontratua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Due date of first payment to be recorded
eu: Erregistratu beharreko lehenengo ordainketaren mugaeguna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyDateInput, m_firstPaymentDate)
en: Depending on the answer to <b>What do you want to record?</b> this field means the following:<p>
    
    <b>All payments</b><br>
    Enter the due date of the very first payment<p>
    
    <b>Start with this year's payments</b><br>
    Enter the due date of the first payment in the current year
eu: <b>Zer erregistratu nahi duzu?</b> galderari emandako erantzunaren arabera, eremu honek hau esan nahi du:<p>
    
    <b>Ordainketa guztiak</b><br>
    Sartu lehenengo ordainketaren mugaeguna<p>
    
    <b>Hasi aurtengo ordainketekin</b><br>
    Sartu aurtengo lehenengo ordainketaren mugaeguna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Type of interest rate
eu: Interes-tasa mota

[ctx: @item type of interest]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestType)
en: Fixed
eu: Finkoa

[ctx: @item type of interest]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestType)
en: Variable
eu: Aldakorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Time between interest changes
eu: Interes-aldaketen arteko denbora

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Days
eu: egun

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Weeks
eu: aste

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Months
eu: hilabete

[ctx: @item frequency of interest calculation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_interestFrequencyUnitEdit)
en: Years
eu: urte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Next interest change is due
eu: Hurrengo interes-aldaketaren mugaeguna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: This page allows you to select the parent account.
eu: Orri honetan, kontu gurasoa aukeratu dezakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_subAccountLabel)
en: Subaccount of
eu: (r)en azpikontua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If this account is managed by an institution please select the institution from the list. If the institution does not exist yet, please choose the <b>New Institution</b> button to create it. Otherwise, leave this field empty.
    Enter the account number used by the institution to identify the account.
eu: Kontu hau erakunde batek kudeatzen badu, aukeratu ezazu erakunde hori zerrendan. Erakundea ez bada ageri zerrendan, aukeratu <b>Beste erakunde bat</b> botoia, sortzeko. Bestela, utzi eremu hau bete gabe.
    Sartu erakundeak kontua identifikatzeko erabiltzen duen kontu-zenbakia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_institutionComboBox)
en: Select the institution which manages this account or leave empty
eu: Aukeratu kontu hau kudeatzen duen erakundea edo utzi bete gabe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newInstitutionButton)
en: New Institution
eu: Beste erakunde bat...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountNumber)
en: Accounts managed by an institution are usually referenced by a unique number the so called account number. Enter that number here.
    
    KMyMoney currently uses this number only for some online banking functions.
eu: Erakunde batek kudeatzen dituen kontuek zenbaki bakar bat izaten dute; kontu-zenbakia esaten zaio horri. Sartu hemen zenbaki hori.
    
    KMyMoney-k gaur egun zenbaki hau online bankuetako funtzio batzuetarako baino ez du erabiltzen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_iban)
en: Enter the International Bank Account Number into this field
eu: Sartu eremu honetan bankuko nazioarteko kontu-zenbakia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_iban)
en: You can enter the IBAN (International Bank Account Number) into this field if you know it. Usually, people at your institution can tell you the number or it is printed on your statements.
    
    See also https://en.wikipedia.org/wiki/International_Bank_Account_Number for more information.
    
    KMyMoney keeps this field only for documentation purposes and does not use it otherwise.
eu: Sartu IBANa (bankuko nazioarteko kontu-zenbakia) eremu honetan, zenbakia badakizu. Oro har, zure erakundeko langileek esango dizute zenbaki hori, edo zure kontu-laburpenean agertuko da.
    
    Ikus, halaber: http://en.wikipedia.org/wiki/International_Bank_Account_Number, informazio gehiago nahi baduzu.
    
    KMyMoney-k dokumentaziorako soilik erabiltzen du eremu hori; hortik kanpo, ez du erabiltzen.

en: Months
eu: Hilak

en: Years
eu: Urtea

en: KMyMoney has calculated the amount of the loan as %1.
eu: KMyMoney-k maileguaren zenbatekoa kalkulatu du: %1.

en: KMyMoney has calculated the interest rate to %1%.
eu: KMyMoney-k interes-tasa kalkulatu du: %1%.

en: KMyMoney has calculated a periodic payment of %1 to cover principal and interest.
eu: KMyMoney-k %1(e)ko aldizkako ordainketa kalkulatu du, mailegu nagusia eta interesa ordaintzeko.

en: The number of payments has been decremented and the balloon payment has been modified to %1.
eu: Ordainketa kopurua txikiagotu egin da, eta ordainketa apartekoa %1(e)ra aldatu da.

en: The balloon payment has been modified to %1.
eu: Ordainketa apartekoa %1(e)era aldatu da.

en: KMyMoney has calculated the term of your loan as %1.
eu: KMyMoney-k zure maileguaren iraupena kalkulatu du: %1.

en: KMyMoney has calculated a balloon payment of %1 for this loan.
eu: KMyMoney-k %1(e)ko ordainketa apartekoa kalkulatu du mailegu honetarako.

en: KMyMoney has successfully verified your loan information.
eu: KMyMoney-k zure maileguari buruzko informazioa egiaztatu du.

en: You have entered mis-matching information. Please modify your figures or leave one value empty to let KMyMoney calculate it for you
eu: Sartu duzun informazioa ez da zuzena. Aldatu zenbakiak edo utzi bete gabe balio bat, KMyMoney-k kalkulua egin dezan.

en: Calculation error
eu: Kalkulu-errorea

en: 
    
    Accept this or modify the loan information and recalculate.
eu: 
    
    Onartu hau edo aldatu maileguari buruzko informazioa eta kalkulatu berriz.

en: Calculation successful
eu: Kalkulua ondo egin da

en: one month | %1 months
eu[0]: hilabete
eu[1]: %1 hilabete

en: one year | %1 years
eu[0]: urtebete
eu[1]: %1 urte

en: one payment | %1 payments
eu[0]: ordainketa bat
eu[1]: %1 ordainketa

en: Press Calculate to verify the values
eu: Sakatu 'Kalkulatu' balioak egiaztatzeko

en: Not all details supplied
eu: Ez dira xehetasun guztiak eman

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Now enter the details for your loan. You can leave one of the fields empty and KMyMoney will calculate it when you press the <b>Calculate</b> button. Before you can continue with the next page you also need to press <b>Calculate</b> so that KMyMoney can check the logical correctness of the values you have supplied.
eu: Orain, sartu zure maileguaren xehetasunak. Eremuetako bat hutsik uzten baduzu, KMyMoney-k kalkulatuko du <b>Kalkulatu</b> botoia sakatzen duzunean. Hurrengo orriarekin jarraitu aurretik, <b>Kalkulatu</b> botoia sakatu behar duzu, KMyMoney-k egiazta dezan zuk sartutako baloreen zuzentasun logikoa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: The interest rate gets calculated
eu: Interes-tasa kalkulatzen da

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_paymentDue)
en: when the payment is received
eu: ordainketa jasotzen denean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_paymentDue)
en: when the payment is due
eu: ordainketaren mugaeguna heltzen denean

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, LoanAmountWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Loan amount
eu: Maileguaren zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_loanAmount)
en: Enter the amount of the loan in this field. If you want to calculate this field out of the other parameters, please leave it empty. If the field is marked as required (colored background) you have informed KMyMoney about the fact that there were already some payments towards the loan. In this case, please enter the ending balance of your last statement.
eu: Sartu eremu honetan maileguaren zenbatekoa. Eremu hau beste parametroak kontuan izan gabe kalkulatu nahi baduzu, utzi bete gabe. Eremua behar bezala markatuta ageri bada (atzeko plano koloreztatua), horrek esan nahi du KMyMoney-ri jakinarazi diozula mailegu horren zenbait ordainketa eginak daudela dagoeneko. Hala bada, sartu zure azken kontu-laburpenaren amaierako saldoa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Interest rate
eu: Interes-tasa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_interestRate)
en: Please enter the interest rate (as a percentage) or leave the field empty to calculate it.
eu: Sartu interes-tasa (portzentajea) edo utzi eremua bete gabe, interes-tasa kalkulatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Term
eu: Epea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_termAmount)
en: Please enter the term of this loan or enter 0 to calculate it. The term is the time that is required to fully repay the loan. This time might be different from the time your loan contract is signed for.
eu: Sartu mailegu honen epea edo sakatu 0, epea kalkulatzeko. Epea da mailegu osoa ordaintzeko behar den denbora. Denbora horrek eta zure maileguaren kontratuaren denborak ez dute zertan berdinak izan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Payment (principal and interest)
eu: Ordainketa (nagusia eta interesa)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_paymentAmount)
en: Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
eu: Sartu ordainketa nagusiaren eta interesaren zenbatekoa edo utzi eremua bete gabe, zenbateko horiek kalkulatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: Balloon payment
eu: Ordainketa apartekoa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_balloonAmount)
en: Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
eu: Sartu azken amortizazio-ordainketaren zenbatekoa edo utzi eremua bete gabe, zenbateko hori kalkulatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculateButton)
en: Calculate
eu: Kalkulatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_calculateButton)
en: Press this button to calculate/verify your loan details.
eu: Sakatu botoi hau, zure maileguaren xehetasunak kalkulatzeko/egiaztatzeko.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_calculateButton)
en: Pressing this button calculates a possibly missing parameter for your loan or verifies that the values entered match. If something is not correct you will receive information about it.
eu: Botoi honek kalkulatzen du zure mailegurako kontuan hartu ez den parametro bat edo egiaztatzen du bat datozela sartutako balioak. Zerbait zuzena ez bada, horri buruzko informazioa jasoko duzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: Now enter the information required for the periodic loan payments. If your regular payments contains any additional fees, click on the <b>Additional fees</b> button to enter them.
eu: Sartu aldizkako mailegu-ordainketarako behar den informazioa. Zure aldizkako ordainketek beste kuota batzuk ere badituzte, egin klik <b>Kuota gehiago</b> botoian, datu hori sartzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Principal + Interest
eu: Nagusia + interesa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, AdditionalFeesWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_additionalFeesButton)
en: Additional Fees
eu: Kuota gehigarriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: = periodical payments
eu: = aldizkako ordainketak

en: Create a new asset account
eu: Sortu aktiboko beste kontu bat

en: If the asset account does not yet exist, press this button to create it.
eu: Aktiboko konturik ez badago oraindik, sakatu botoi hau sortzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If this loan is for an asset, such as a car or a house, you can create the asset account now. An asset account represents the total value of an asset. The money from this loan will be transferred into the asset account you create or select.
    If this loan is a 'consumer loan' (money to use however you want), you can use a checking account instead.
eu: Mailegua aktibo baterako bada, hala nola auto baterako edo etxe baterako, aktiboko kontua sor dezakezu orain. Aktiboko kontu batek aktiboaren balio osoa irudikatzen du. Mailegu horretako dirua zuk sortu edo aukeratu duzun aktiboko kontura transferituko da.
    Mailegu hori 'kontsumo-mailegua' bada (nahierara erabiltzeko dirua), txeke-kontu bat erabil dezakezu haren ordez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dontCreatePayoutCheckBox) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_noPayoutTransaction)
en: Do not create payout transaction
eu: Ez sortu ordainketa-transakziorik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_refinanceLoan)
en: Refinance existing loan
eu: Berriz finantzatu mailegua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_refinanceLoan)
en: Check this if you are refinancing a loan that already exists in KMyMoney
eu: Egiaztatu hau, KMyMoney-n dagoeneko badagoen mailegu bat berriz finantzatzen ari bazara.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, AssetAccountWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Asset Account
eu: Aktiboko kontua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Loan account
eu: Mailegu-kontua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Date of payment
eu: Ordainketa-eguna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: KMyMoney creates a schedule for this payment and reminds you whenever a payment must be made. Please select the account to/from which payments will be made and the category the interest will be assigned to.<p>
    If you selected to record all payments this date has already been supplied. If you selected to record only this years payments, then the <b>First payment due date</b> is the date of the first payment made in this year.
eu: KMyMoney-k antolaketa bat sortzen du ordainketa honetarako, eta gogorarazpen-mezu bat bidaltzen dizu ordainketa egin behar denean. Aukeratu zer kontutatik eta zer kontutara egin behar den ordainketa eta zer kategoria esleituko zaion interesari.<p>
    Ordainketa guztiak erregistratzea aukeratu bazenuen, ordainketa-datak emango zizkizun dagoeneko. Soilik aurtengo ordainketak erregistratzea aukeratu baduzu, <b>Lehenengo ordainketaren mugaeguna</b> da aurten egindako lehenengo ordainketaren data.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestCategoryWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Interest category
eu: Interesaren kategoria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyCategory, m_interestCategory)
en: The category the interest part of the payment will be assigned to. If you borrow money you usually have to pay interest, so this should be an expense category. If you lend the money, you receive the interest. In this case, select an income category here.
eu: Ordainketari dagokion interes zatiari esleitzen zaion kategoria. Dirua maileguz hartuz gero, interesa ordaindu behar izaten da; beraz, aukeratu gastu-kategoria. Dirua maileguz ematen baduzu, interesa kobratu egiten da; beraz, aukeratu diru-sarrerako kategoria.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Payment account
eu: Ordainketa-kontua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyCategory, m_paymentAccount)
en: Select the account from which you make your periodical payments or where you receive regular payments in case you lend the money. In most cases, this is a checking account.
eu: Aukeratu zer kontutatik egiten dituzun aldizkako ordainketak, edo zer kontutan jasotzen dituzun, dirua maileguan utzi baduzu. Kasurik gehienetan, txekeen kontu bat izaten da hori.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: First payment due on
eu: Lehenengo ordainketaren mugaeguna

en: KMyMoney New Account Setup
eu: KMyMoney-ko kontu berriaren konfigurazioa

en: Broker
eu: Artekaria

en: Payout
eu: Ordainketa

en: Parent Account
eu: Kontu gurasoa

[ctx: Finish the wizard]
en: Finish
eu: Amaitu

en: Credit card payment
eu: Kreditu-txartel bidezko ordainketa

en: Loan payment for %1
eu: Mailegu-ordainketa: %1

en: Loan payment
eu: Mailegu-ordainketa

en: Amortization
eu: Amortizazioa

en: Unable to create account: %1
eu: Ezin da kontua sortu: %1

[ctx: Rounding method]
en: Round
eu: Biribildu

[ctx: Rounding method]
en: Ceil
eu: Gorantz

[ctx: Rounding method]
en: Floor
eu: Beherantz

[ctx: Rounding method]
en: Truncate
eu: Trunkatu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, KInvestmentDetailsWizardPage)
en: Investment details
eu: Inbertsioaren xehetasunak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Enter the details below and click <b>Next</b> to continue entering the online update details.
eu: Sartu xehetasunak behean eta klik egin <b>Hurrengoa</b>, online eguneratze xehetasunak sartzen jarraitzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Trading symbol
eu: Ikur komertziala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyLineEdit, m_investmentSymbol)
en: Enter the ticker symbol (e.g. RHAT).
eu: Sartu balore-burtsaren ikurra (adibidez, RHAT).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Full name
eu: Izen-deiturak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Trading market
eu: Balore-merkatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Identification
    number
eu: Identifikazioa
    zenbakia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMyMoneyLineEdit, m_investmentIdentification)
en: Enter the CUSIP/ISIN/WKN identification number here
eu: Sartu CUSIP/ISIN/WKN identifikazio-zenbakia hemen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Trading Currency
eu: Truke-dibisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_6)
en: Price precision
eu: Prezioen zehaztasuna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_pricePrecision)
en: This determines how many digits after decimal symbol price can have.
eu: Honek prezioaren ikur hamartarraren ondoren zenbat digitu ezartzen du.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_roundingMethod)
en: This controls what to do with digit situated after precision digits in amount values.
eu: Honek zer egin kontrolatzen du kopuruen balioen zehaztasun zifren ondoren daudenekin zifrekin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Remainder
eu: Gogorarazlea

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, WizardPage)
en: Investment Type
eu: Inbertsio mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_introLabel)
en: This wizard allows you to create a new investment.
eu: Beste inbertsio bat sortzen lagunduko dizu morroi honek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The first step in this process requires to select the type of investment. The following steps collect more details about the investment from you.
eu: Prozesu honetako lehenengo pausoak inbertsio mota hautatzeko aukera ematen du. Hurrengo pausoak inbertsioari buruzko datu gehiago eskatuko dizkizu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type of investment
eu: Inbertsio mota

en: This wizard allows you to modify the selected investment.
eu: Morroiak aukera ematen dizu hautatutako inbertsioa aldatzeko

en: This wizard allows you to modify the selected security.
eu: Morroiak aukera ematen dizu hautatutako burtsa-balioa aldatzeko

en: Investment detail wizard
eu: Inbertsioaren xehetasunetarako morroia

en: Security detail wizard
eu: Burtsa-balioaren xehetasunetarako morroia

en: The selected symbol is already on file. Do you want to reuse the existing security?
eu: Hautatutako ikurra fitxategian da dagoeneko. Berriz erabili nahi duzu dagoen burtsa-balioa?

en: Security found
eu: Burtsa-balioa aurkitu da

en: <qt>The security <b>%1</b> currently does not exist as sub-account of <b>%2</b>. Do you want to create it?</qt>
eu: <qt>Une honetan ez dago <b>%1</b> burtsa-baliorik <b>%2</b>(r)en azpikontu gisa. Sortu nahi duzu?</qt>

en: Create security
eu: Burtsa-balioa sortu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNewInvestmentWizard)
en: New Investment wizard
eu: Inbertsio berrien morroia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, KOnlineUpdateWizardPage)
en: Online Update
eu: Online eguneratzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Select an online source and click <b>Finish</b> to store the investment data. If you do not want to use online updates, just leave the data as is.
eu: Aukeratu online iturri bat eta egin klik <b>Amaitu</b> botoian, inbertsioari buruzko datuak gordetzeko. Online eguneratzeak erabili nahi ez badituzu, utzi datuak dauden bezala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Use Finance::Quote
eu: Erabili Finance::Quote

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Online Source
eu: Online iturria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Factor
eu: Faktorea

en: &Additional fees...
eu: &Kuota gehigarria...

en: Enter additional fees
eu: Sartu kuota gehigarriak

en: Use this to add any additional fees other than principal and interest contained in your periodical payments.
eu: Erabili hau kuota gehigarria eransteko, aldizkako ordainketaren barnean hartutako ordainketa nagusi eta interesaz kanpo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel21_2)
en: 
    If your regular payment contains any additional fees, click on the button "Additional fees" to enter them.
eu: 
    Aldizkako zure ordainketetan kuota gehigarriak ordaintzen badituzu, egin klik "Kuota gehigarriak" botoian, kuota horiek sartzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel21_1_3)
en: = periodical payment:
eu: = aldizkako ordainketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_2_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel,
en: Principal + Interest:
eu: nagusia + interesa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel21_2_2)
en: If no additional fees are included in your periodical payment or you have entered all such fees, then click on "Next".
eu: Aldizkako ordainketetan kuota gehigarririk ordaintzen ez baduzu edo kuota horiek sartuta badituzu dagoeneko, egin klik "Hurrengoa" botoian.

en: Use this to create a new account to which the initial payment should be made
eu: Erabili hau hasierako ordainketa egiteko beste kontu bat sortzeko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_createNewAssetButton)
en: Press this to create a new asset account
eu: Sakatu hau aktiboko beste kontu bat sortzeko.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, CalculationOverviewWizardPage)
en: Calculation Overview
eu: Kalkuluaren laburpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel18_2)
en: 
    KMyMoney has calculated the loan as shown in the overview below. You can accept these values by selecting "Next" or change them by choosing "Back" to return to the input field for the information you want to change.
eu: 
    KMyMoney-k azpiko laburpenean ageri bezala kalkulatu du mailegua. Balio horiek onartzeko, aukeratu "Hurrengoa" edo aldatu itzazu "Atzera" aukeratuz, aldatu nahi duzun informazioaren sarrera-eremura itzultzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_3_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_3_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Tex
en: Loan amount:
eu: Maileguaren zenbatekoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Tex
en: Interest rate:
eu: Interes-tasa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Te
en: Term:
eu: Epea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, FinalPaymentWizardPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2_2) i18n: ectx: property (text), wi
en: Final amortization payment
eu: Amortizazioaren azken ordainketa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, DurationWizardPage)
en: Duration
eu: Iraupena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel15_2)
en: 
    Please enter the term of this loan or leave the field empty to calculate it. The term is the time that is required to fully repay the loan. This time might be different from the time your loan contract is signed for.
eu: 
    Sartu mailegu honen epea edo utzi eremua bete gabe, epea kalkulatzeko. Epea da mailegu osoa ordaintzeko behar den denbora. Denbora horrek eta zure maileguaren kontratuaren denborak ez dute zertan berdinak izan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_1_2)
en: Edit Loan Account Wizard
eu: Mailegu-kontuak editatzeko morroia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: 
    Welcome to the Edit Loan Account Wizard. Please use this wizard to modify information about your loan account.
    
    Please make sure that you have the relevant information handy. You usually get the information out of your contract and the last statement.
eu: 
    Ongi etorri mailegu-kontuak editatzeko morroira. Morroi hau erabili zure mailegu-kontuari buruzko informazioa aldatzeko.
    
    Egiaztatu eskura duzula beharrezko informazioa. Informazio hori kontratuan eta azken kontu-laburpenean egon ohi da.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, EditSelectionWizardPage)
en: Edit selection
eu: Editatu hautapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_1)
en: 
    Please select, which data of the loan you want to modify.
eu: 
    Maileguaren zer datu aldatu nahi duzun hautatu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editInterestRateButton)
en: Modify the interest rate
eu: Aldatu interes-tasa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editOtherCostButton)
en: Modify additional fees
eu: Aldatu kuota gehigarriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editOtherInfoButton)
en: Modify other loan information
eu: Aldatu maileguaren beste datu batzuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_editAttributesButton)
en: Modify loan attributes
eu: Aldatu mailegu-atributuak

en: Please enter the date from which on the following changes will be effective. The date entered must be later than the opening date of this account (%1), but must not be in the future. The default will be today.
eu: Sartu zer datatik hasita gauzatu behar diren aldaketak. Sartutako datak kontu honen irekitze-data (%1) baino geroagokoa izan behar du, baina ez etorkizunekoa. Data lehenetsia gaurkoa izango da.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, EffectiveDateWizardPage)
en: Effective date
eu: Indarrean sartuko den data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_7)
en: When should the changes become active?
eu: Noizko egon behar dute aktibatuta aldaketek?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel17_2)
en: 
    Please enter the amount of a final amortization payment or leave the field empty to calculate it.
eu: 
    Sartu azken amortizazio-ordainketaren zenbatekoa edo utzi eremua bete gabe, zenbateko hori kalkulatzeko.

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due.
eu: Sartu mailegu honen lehenengo ordainketaren mugaeguna (data).

en: Note: Consult the loan contract for details of the first due date. Keep in mind, that the first due date usually differs from the date the contract was signed
eu: Oharra: kontsultatu maileguaren kontratua, lehenengo mugaegunaren xehetasunak ikusteko. Kontuan izan gehienetan ez direla bat etortzen lehenengo mugaeguna eta kontratua sinatu zen eguna.

en: Please enter the date, the first payment for this loan was/is due this year.
eu: Sartu mailegu honen aurtengo lehenengo ordainketaren mugaeguna (data).

en: Note: You can easily figure out the date of the first payment if you consult the last statement of last year.
eu: Oharra: erraza da lehenengo ordainketaren eguna zein den jakitea; horretarako, kontsultatu iazko azken kontu-laburpena.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, FirstPaymentWizardPage)
en: Date of first payment
eu: Lehenengo ordainketaren eguna

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestCalculationWizardPage)
en: Interest calculation
eu: Interesen kalkulua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12_2)
en: 
    When does the actual interest rate get calculated?
eu: 
    Noiz kalkulatzen da uneko interes-tasa?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_interestOnReceptionButton)
en: When the payment is received.
eu: Ordainketa jasotzen denean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_interestOnPaymentButton)
en: When the payment is due.
eu: Ordainketaren mugaeguna heltzen denean.

en: Create a new category
eu: Sortu beste kategoria bat

en: Use this to open the new account editor
eu: Erabili hau kontu-editore berria irekitzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel20_2)
en: 
    Please select the category you want to assign the interest payments to or create a new category.
eu: 
    Aukeratu zer kategoriatara esleitu nahi dituzun interes-ordainketak edo sortu beste kategoria bat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel14_2)
en: 
    Please enter the interest rate or leave the field empty to calculate it.
eu: 
    Sartu interes-tasa edo utzi eremua bete gabe, interes-tasa kalkulatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_3)
en: Current rate
eu: Uneko tasa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_4)
en: KMyMoney either calculates the new interest rate or the amount for principal and interest. If you know the interest rate then enter it here.
    
    If KMyMoney should calculate this value for you, then leave the field blank.
eu: KMyMoney-k kalkulatzen ditu interes-tasa berria edo mailegu nagusiaren eta interesen kopuruak. Interes-tasa zein den badakizu, sartu hemen.
    
    Balio hori KMyMoney-k kalkulatzea nahi baduzu, utzi eremua bete gabe.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, InterestTypeWizardPage)
en: Type of interest
eu: Interes mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_2)
en: 
    Is the interest of this loan fixed over a period of time or is it adapted from time to time? If the interest rate changes during the amortization phase of the loan you should choose the option 'variable interest rate'.
eu: 
    Nolakoa da mailegu honen interesa, finkoa beti ala aldakorra, eta, beraz, egokitu egiten da aldian behin? Interes-tasa aldatu egiten bada amortizazio-fasean, 'interes-tasa aldakorra' aukera hautatu behar duzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fixedInterestButton)
en: Fixed interest rate
eu: Interes-tasa finkoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_variableInterestButton)
en: Variable interest rate
eu: Interes-tasa aldakorra

en: Edit loan wizard
eu: Mailegua editatzeko morroia

en: Note: you will not be able to modify this account today, because the opening date "%1" is in the future. Please revisit this dialog when the time has come.
eu: Oharra: gaur ezin duzu kontu hau aldatu, "%1" irekitze-data geroagokoa baita. Itzuli elkarrizketa-koadro honetara, egun hori iristen denean.

en: Your previous selection was "%1". If you select another option, KMyMoney will dismiss the changes you have just entered. Do you wish to proceed?
eu: Aurrekoan "%1" hautatu zenuen. Beste aukera bat hautatzen baduzu, KMyMoney-k baztertu egingo ditu sartu berri dituzun aldaketak. Jarraitu nahi duzu?

en: The loan wizard is unable to calculate two different values for your loan at the same time. Please enter a value for the %1 on this page or backup to the page where the current value to be calculated is defined and fill in a value.
eu: Maileguaren morroiak ezin ditu kalkulatu zure mailegurako bi balio batera. Sartu %1(e)rako balio bat orri honetan edo itzuli uneko balioa kalkulatu behar den orrira, eta sartu balio bat.

en: You selected, that payments have already been made towards this loan. This requires you to enter the loan amount exactly as found on your last statement.
eu: Mailegu honetarako ordainketa batzuk dagoeneko eginak daudela hautatu duzu. Zure azken kontu-laburpenean ageri den moduan sartu behar duzu mailegu-kopurua.

en: interest rate
eu: interes-tasa

en: term
eu: epea

en: principal and interest
eu: nagusia eta interesa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNewLoanWizard)
en: New Loan Wizard
eu: Mailegu-morroi berria

en: calculate
eu: kalkulatu

en: The number of payments has been decremented and the final payment has been modified to %1.
eu: Ordainketa kopurua txikiagotu egin da, eta azken ordainketa %1(e)ra aldatu da.

en: The final payment has been modified to %1.
eu: Azken ordainketa %1(e)era aldatu da.

en: KMyMoney has calculated a final payment of %1 for this loan.
eu: KMyMoney-k %1(e)ko azken ordainketa kalkulatu du mailegu honetarako.

en: You have entered mis-matching information. Please backup to the appropriate page and update your figures or leave one value empty to let KMyMoney calculate it for you
eu: Sartu duzun informazioa ez da zuzena. Zoaz orri egokira eta aldatu zenbakiak edo utzi balio bat bete gabe, KMyMoney-k kalkulua egin dezan.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, LendBorrowWizardPage)
en: Lending or borrowing money
eu: Dirua maileguz ematea edo hartzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: 
    Do you borrow or lend money?
eu: 
    Dirua maileguz ematen edo hartzen duzu?

en: Please enter the original loan amount in the field below or leave it empty to be calculated.
eu: Sartu maileguaren jatorrizko zenbatekoa beheko eremuan, edo bete gabe utzi, kalkulatzeko.

en: Please enter the remaining loan amount of last years final statement in the field below. You should not leave this field empty.
eu: Sartu iazko azken kontu-laburpenean jasotako mailegu kopurua. Ez utzi eremu hau bete gabe.

en: To whom do you make payments?
eu: Nori egiten dizkiozu ordainketak?

en: Payments to
eu: Nora ordaindu

en: From whom do you expect payments?
eu: Noren ordainketak espero dituzu?

en: Payments from
eu: Nondik ordaindu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NameWizardPage)
en: Name of the loan
eu: Maileguaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: 
    How do you want to call this loan? Examples for names are 'car loan', 'school loan', 'home owner loan'.
eu: 
    Zer izen eman nahi diozu mailegu honi? Izen-adibide batzuk: 'autorako mailegua', 'eskolarako mailegua', 'etxea erosteko mailegua'.

[ctx: @label loan name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Name
eu: Izena

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, NewCalculateLoanWizardPage)
en: Calculate Loan
eu: Kalkulatu mailegua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2)
en: 
    You have successfully entered the general information about your loan. Next, KMyMoney needs some information about the calculation of the loan.
eu: 
    Zure maileguari buruzko informazio orokorra eman duzu. Orain, KMyMoney-k mailegua kalkulatzeari buruzko zenbait datu behar ditu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: 1. General Information
eu: 1. Informazio orokorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3_2)
en: 
    2. Calculate Loan
eu: 
    2. Kalkulatu mailegua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: 
    3. Payments
eu: 
    3. Ordainketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: 
    In the first step, KMyMoney will ask you some general information about the loan account to be created.
eu: 
    Lehenengo pausoan, sortu beharreko mailegu-kontuari buruzko informazio orokorra eskatuko dizkizu KMyMoney-k.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: 
    2. Calculate Loan
    
    3. Payments
eu: 
    2. Kalkulatu mailegua
    
    3. Ordainketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_1)
en: New Loan Account Wizard
eu: Mailegu-kontu berriaren morroia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: 
    Welcome to the New Loan Account Wizard which will guide you through the creation of a new loan e.g. for your home, your car or any other loan that you pay or gain interest for.
    
    Please make sure that you have the relevant information handy. You usually get the information out of your contract and the last statement.
eu: 
    Ongi etorri mailegu-kontu berriaren morroira. Morroi honek mailegu berri bat sortzen lagunduko dizu, esaterako zure etxerako edo zure autorako mailegua edo interesak ordaintzen edo kobratzen dituzun beste edozein mailegu.
    
    Egiaztatu eskura duzula beharrezko informazioa. Informazio hori kontratuan eta azken kontu-laburpenean egon ohi da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel19_2)
en: 
    In the following steps, KMyMoney supports you in setting up categories and schedules for your loan payments.
eu: 
    Hurrengo pausoetan, KMyMoney-k maileguaren ordainketetarako kategoriak eta antolaketak konfiguratzen lagunduko dizu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel16_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_2_2)
en: 
    Please enter the amount you pay for principal and interest or leave the field empty to calculate it.
eu: 
    Sartu ordainketa nagusiaren eta interesaren zenbatekoa edo utzi eremua bete gabe, zenbateko horiek kalkulatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_4)
en: Current amount
eu: Egungo zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_5)
en: Principal and interest
eu: Nagusia eta interesa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_5)
en: KMyMoney either calculates the new interest rate or the amount for principal and interest. If you know the amount for principal and interest then enter it here.
    
    If KMyMoney should calculate this value for you, then leave the field blank.
eu: KMyMoney-k kalkulatzen ditu interes-tasa berria edo mailegu nagusiaren eta interesen kopuruak. Mailegu nagusiaren eta interesen kopuruak  badakizkizu, sartu hemen.
    
    Balio hori KMyMoney-k kalkulatzea nahi baduzu, utzi eremua bete gabe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_2)
en: 
    How often will there be payments made to this loan?
eu: 
    Nolako maiztasunaz egingo dira mailegu honen ordainketak?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, PreviousPaymentsWizardPage)
en: Payments?
eu: Ordainketak?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_2)
en: 
    Were there any payments for this loan whether they are entered into KMyMoney or not?
eu: 
    Egin da mailegu horri dagokion ordainketaren bat, KMyMoney-n sartuta egon ala ez?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_noPreviousPaymentButton)
en: No, no payments were made yet.
eu: Ez, ez da ordainketarik egin oraindik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_previousPaymentButton)
en: Yes, payments were made.
eu: Bai, ordainketa batzuk egin dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: Note: Payments made to obtain the loan (e.g. Dissagio) are not considered as payments in this context.
eu: Oharra: mailegua lortzeko egindako ordainketak (adibidez, Dissagio) ez dira ordainketatzat jotzen testuinguru honetan.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, RecordPaymentWizardPage)
en: Recording payments?
eu: Ordainketen erregistroa?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: 
    Do you want to record all payments of this loan with KMyMoney?
eu: 
    Erregistratu nahi dituzu mailegu honen ordainketa guztiak KMyMoney-rekin?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_allPaymentsButton)
en: Yes, record all payments.
eu: Bai, erregistratu ordainketa guztiak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_thisYearPaymentButton)
en: No, only record payments since the beginning of this year.
eu: Ez, aurtengo ordainketak bakarrik erregistratu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel22_2)
en: KMyMoney will create a schedule for this payment and reminds you whenever a payment must be made.<p>
    If you selected to record all payments this date has already been supplied. If you selected to record only this years payments, then the <b>First payment due date</b> is the date of the first payment made in this year.
eu: KMyMoney-k antolaketa bat sortzen du ordainketa honetarako, eta gogorarazpen-mezu bat bidaltzen dizu ordainketa egin behar denean.<p>
    Ordainketa guztiak erregistratzea aukeratu bazenuen, ordainketa-datak emango zizkizun dagoeneko. Soilik aurtengo ordainketak erregistratzea aukeratu baduzu, <b>Lehenengo ordainketaren mugaeguna</b> da aurten egindako lehenengo ordainketaren data.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_dueLabel)
en: First payment due on:
eu: Lehenengo ordainketaren mugaeguna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_5)
en: Make payment from/to:
eu: Ordaintzailea/onuraduna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10_4)
en: 
    KMyMoney has calculated the loan as shown below. If you want to accept these values use the "Finish" button to update your account, otherwise use the "Back" button to modify your settings.
eu: 
    KMyMoney-k beheko laburpenean ageri bezala kalkulatu du mailegua. Balio horiek onartu nahi badituzu, erabili "Amaitu" botoia zure kontua eguneratzeko; bestela, erabili "Atzera" botoia ezarpenak aldatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_3_2_2_2_2_2)
en: Additional Fees:
eu: Kuota gehigarriak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9_2_2_2_2_2_2)
en: Total payment:
eu: Ordainketa totala:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2_2_2_2_2)
en: Valid from:
eu: Baliozkoa data honetatik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11_3_2_2_2_2_2_2)
en: Affected payments:
eu: Tartean diren ordainketak:

en: borrowed
eu: maileguz hartua

en: lend
eu: maileguz emana

en: not assigned
eu: esleitu gabe

en: on reception
eu: jasotzean

en: on due date
eu: mugaegunean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel22_2_2)
en: 
    This page summarizes the data you entered. If you need to modify anything, please use the "Back" button to go to respective page. Otherwise use the "Finish" button to create the account.
eu: 
    Orri honetan, zuk sartutako datuak laburbilduta daude. Aldaketaren bat egin behar baduzu, erabili "Atzera" botoia dagokion orrira joateko. Bestela, erabili "Amaitu" botoia kontua sortzeko.

[ctx: @title loan general information]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_3)
en: Payee:
eu: Onuraduna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_4)
en: First payment:
eu: Lehen ordainketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_5)
en: Amount is:
eu: Zenbatekoa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox2)
en: Loan calculation
eu: Mailegu-kalkulua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel15)
en: Periodic Payment:
eu: Aldizkako ordainketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Interest category:
eu: Interesaren kategoria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel17)
en: Payment from:
eu: Ordaindu hemendik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel16_3)
en: Next due date:
eu: Hurrengo mugaeguna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12)
en: Final Payment:
eu: Azken ordainketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6_4)
en: Interest is due:
eu: Interesaren mugaeguna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Payment frequency:
eu: Ordainketa-maiztasuna:

[ctx: Occurrence period 'days']
en: Days
eu: egun

en: Weeks
eu: aste

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWizardPage, VariableInterestDateWizardPage)
en: Date of next interest change
eu: Hurrengo interes-aldaketaren data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8_2)
en: 
    Select the date when the interest rate for this loan will be modified and the frequency of the future changes.
eu: 
    Hautatu zer datatan aldatuko den mailegu honen interes-tasa eta etorkizunean zenbateko maiztasunaz aldatuko den.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Next interest change on
eu: Hurrengo interes-aldaketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Time until next change
eu: Hurrengo aldaketa arteko denbora-bitartea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: A typical KMyMoney user maintains a checking account with some institution and uses it to receive money or pay bills. If this is not the case, please deselect the checkbox below and continue on the next page.
eu: KMyMoney-ren ohiko erabiltzaileek erakunde baten txekeen kontu bat erabiltzen dute dirua jasotzeko eta fakturak ordaintzeko. Zuk horrelakorik ez baduzu, kendu beheko hautamarka eta joan hurrengo orrira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_haveCheckingAccountButton)
en: I have a checking account that I want to manage with KMyMoney
eu: Txekeen kontu bat dut eta KMyMoney-rekin kudeatu nahi dut

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_institutionNameEdit)
en: The name of the institution that issued the account.
eu: Kontua zabaldu duen erakundearen izena.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_institutionNumberEdit)
en: Each institution has a routing number. Enter it here. If uncertain, leave the field blank. You can modify it later.
eu: Erakunde guztiek dute banku-kode bat. Sartu kodea hemen. Ziur ez bazaude, utzi eremua bete gabe. Geroago aldatu ahal izango duzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Name of the institution
eu: Erakundearen izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Routing number
eu: Banku-kodea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountNumberEdit)
en: In general the institution that issued the account also issued a number for it. Enter it here. If uncertain, you can modify this entry later.
eu: Normalean, kontua zabaldu duen erakundeak banku-kodea ere esleitu dio. Sartu banku-kodea hemen. Ziur ez bazaude, geroago aldatu ahal izango duzu sarrera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_accountNameEdit)
en: Enter a descriptive name that will be used by KMyMoney to identify your checking account.
eu: Idatzi kontua deskribatzen duen izen bat. Txekeen kontua identifikatzeko erabiliko du KMyMoney-k izen hori.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KMyMoneyDateInput, m_openingDateEdit)
en: Enter the date from when on you plan to keep track of the transactions in that account. This is usually the date of the last statement. If uncertain, leave as is.
eu: Sartu zer datatatik aurrera egingo diezun segimendua kontu horretako transakzioei. Azken kontu-laburpenaren data hautatu ohi da. Ziur ez bazaude, utzi eremua bere horretan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of the account
eu: Kontu-zenbakia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name of the account
eu: Kontuaren izena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AmountEdit, m_openingBalanceEdit)
en: Enter the opening balance of the account. This is usually the ending balance of the last statement. If uncertain, leave as is.
eu: Sartu kontuaren hasierako saldoa. Azken kontu-laburpenaren amaierako saldoa izan ohi da. Ziur ez bazaude, utzi eremua bere horretan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: The fields below allow you to enter some information about your checking account. Once this wizard finishes, the account will be created for you within KMyMoney.
eu: Beheko eremuetan, txekeen kontuari buruzko informazioa sar dezakezu. Morroi hau amaitutakoan, kontua sortuta egongo da KMyMoney-n.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel3)
en: KMyMoney supports multiple currencies. Your reports will be based on a default currency which you can select here. The default for new accounts is also the currency you select here.
eu: Dibisa bat baino gehiago onartzen ditu KMyMoney-k. Txostenek hemen hauta dezakezun dibisa lehenetsi bat izango dute oinarri. Hemen hautatzen duzun dibisa izango da kontu berrietarako dibisa lehenetsia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Please enter some information about yourself.<br><br>
    
    This information will be seen and used only by you. The information is used to personalize KMyMoney, to encrypt your file, etc.
eu: Idatzi zeure buruari buruzko informazioa.<br><br>
    
    Zuk baino ezingo duzu informazio hori ikusi eta erabili. KMyMoney pertsonalizatzeko, fitxategiak zifratzeko eta antzekoetarako erabiliko da informazioa.

[ctx: @label email address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Email:
eu: Helbide elektronikoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Zip code
eu: Posta-kodea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Welcome to KMyMoney!
eu: Ongi etorri KMyMoney-ra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: You have started KMyMoney for the first time on this computer. Before this program can help you to manage your finances, it needs to collect some data from you.<p>
    
    On the next few pages you will be guided through the steps necessary to setup the program. This will happen only once.
eu: Lehenbizikoz abiarazi duzu KMyMoney ordenagailu honetan. Programa honek finantzak kudeatzen lagundu ahal izateko, datu batzuk behar ditu.<p>
    
    Hurrengo orrietan, programa konfiguratzeko beharrezko urratsak egingo dituzu. Behin baino ez duzu egin beharko prozesu hau.

en: KMyMoney New File Setup
eu: KMyMoney-ko fitxategi berriaren konfigurazioa

[ctx: New file wizard introduction]
en: Introduction
eu: Sarrera

en: Personal Data
eu: Datu pertsonalak

en: Select Currency
eu: Hautatu dibisa

en: Select Accounts
eu: Hautatu kontuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: <p>KMyMoney can encrypt your datafile using GPG Encryption. GPG encryption is one of the most secure methods in the world for protecting data. All of your account numbers and other important financial information will be very secure.</p>
eu: <p>GPG zifratze bidez zifratu dezake KMyMoney-k datu-fitxategia. GPG zifratzea datuak babesteko metodo seguruenetako bat da. Seguru gordeta egongo dira kontu-zenbaki guztiak eta bestelako finantza-informazio garrantzitsua.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: If you would like to review or change any preference settings for KMyMoney after finishing this wizard, you can do so by checking this box. If not just click <b>Next</b>.
eu: Morroi hau amaitu ondoren KMyMoney-ren ezarpen-hobespenen bat berrikusi edo aldatu nahi baduzu, markatu kontrol-lauki hau; bestela, egin klik <b>Hurrengoa</b> botoian.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_openConfigAfterFinished)
en: Configure preferences after finishing the wizard.
eu: Konfiguratu hobespenak morroia amaitu ondoren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: You can change the configuration options at any time using the configuration dialog. Just select the <b>Configure KMyMoney...</b> option in the <b>Settings</b> menu.
eu: Konfigurazio-aukerak edonoiz alda ditzakezu konfigurazioko elkarrizketa-leihoan. Hautatu <b>KMyMoney konfiguratu...</b> aukera <b>Ezarpenak</b> menuan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel2)
en: Select groups of accounts that correspond to the ways that you will use KMyMoney. Each group you select will cause several accounts and categories to be created. Select the groups that are relevant to you. You can always create additional accounts manually later.
eu: Hautatu KMyMoney erabiliko duzun modurako egokiak diren kontu-taldeak. Hautatzen duzun talde bakoitzeko zenbait kontu eta kategoria sortuko dira; beraz, hautatu baliagarri izango zaizkizun taldeak. Geroago, edonoiz sortu ahal izango dituzu eskuz kontu gehiago.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: KMyMoney supports multiple currencies, nevertheless one of them will be used as your base currency. The base currency is used as default for new accounts and reports. Please select the base currency from the following list.
eu: KMyMoney-k dibisa bat baino gehiago onartzen du, baina bat erabiliko da oinarrizko dibisa gisa. Oinarrizko dibisa izango da kontu berrietarako eta txostenetarako dibisa lehenetsia. Hautatu dibisa lehenetsia zerrenda honetan.

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: ISO Code
eu: ISO kodea

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_currencyList)
en: Symbol
eu: Ikurra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qLabel1)
en: <p>Use the fields below to enter some information about yourself.</p>
    
    <p>All information is optional and only used to personalize your KMyMoney file.</p>
eu: <p>Erabili beheko eremuak zeure buruari buruzko informazioa idazteko.</p>
    
    <p>Informazio hori aukerakoa da, eta zure KMyMoney fitxategia pertsonalizatzeko baino ez da erabiliko.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can change the sort order of ledger entries by
    right-clicking the header of the ledger view?
eu: <p>...kontabilitate-liburuko sarrerak ordenatzeko irizpidea alda dezakezula?
    Horretarako, egin klik eskuineko botoiarekin kontabilitate-liburuaren ikuspegiko goiburuan.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can easily move to the other side of a transfer transaction
    by opening the context menu with the right mouse button and selecting one of the
    'Goto' functions?
eu: <p>...transferentzia-transakzio baten beste aldera aise mugi zaitezkeela?
    Horretarako, ireki laster-menua saguaren eskuineko botoiarekin eta hautatu
    Joan funtzioetako bat?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can start editing a transaction by double-clicking on the
    transaction in the register?
eu: <p>...transakzio jakin bat editatzen has zaitezkeela
    erregistroko transakzioan klik bikoitza eginez?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can show more details of the selected transaction in the
    register by selecting the 'ledger lens' feature in the settings dialog?
eu: <p>...erregistroan hautatutako transakzioari buruzko xehetasun gehiago bistaratu ditzakezula?
    Horretarako, hautatu 'kontabilitate-liburuaren lenteak' eginbidea ezarpenen elkarrizketa-leihoan?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that transactions with no category assigned or split
    transactions with unassigned values are marked with an exclamation mark 
    on a yellow triangle in the register?
eu: <p>...kategoriarik esleituta ez duten transakzioak edo
    baliorik esleituta ez duten partidadun transakzioak
    triangelu hori batean sartutako harridura-ikur batez markatuta daudela erregistroan?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can show all details of the transactions in the register
    by typing &lt;Ctrl-T&gt; or selecting the 'View -> Show Transaction Detail'
    menu entry? You can turn this feature off the same way.
eu: <p>...erregistroko transakzioen xehetasun guztiak bistaratu ditzakezula?
    Horretarako, sakatu &lt;Ktrl-T&gt; edo hautatu 'Ikusi -> Erakutsi transakzio-xehetasunak'
    menuko sarrera? Eginbide hori modu berean desaktiba dezakezu.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can switch between a listing of all accounts or
    an icon view of all asset and liability accounts with the tabs
    in the accounts view?
eu: <p>...kontu guztien zerrendatik aktiboen eta pasiboen kontu guztien ikono-ikuspegira
    joan zaitezkeela
    kontu-ikuspegiko fitxen bidez?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the KMyMoney development team wishes you a nice day?
eu: <p>...KMyMoney-ren garatzaileek egun ona izan dezazula opa dizutela?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...you can use your own external filter program to convert any
    import format to QIF on the fly? See the QIF profile editor for
    more details.
eu: <p>...beste iragazki-programa bat erabil dezakezula
    istant batean edozein inportazio-fitxategi QIF fitxategi bihurtzeko? Ikus QIF profilaren editorea
    xehetasun gehiago lortzeko.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can create a scheduled transaction from an existing
    one by selecting the context menu on a transaction in the ledger
    or the "More..."-menu in the transaction form?
eu: <p>...transakzio antolatu bat sor dezakezula lehendik dagoen transakzio bat baliatuz?
    Horretarako, hautatu transakzio baten laster-menua kontabilitate-menuan
    edo "Gehiago..." menua transakzio-inprimakian?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can switch to the payee of a transaction
    by selecting the context menu on a transaction in the ledger
    or in the transaction menu?
eu: <p>...transakzio baten onuradunera joan zaitezkeela
    transakzio baten laster-menua kontabilitate-menuan
    edo transakzio-menuan hautatuz?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can modify the colors and fonts used for the ledgers
    via <i>Configure/Colors and Fonts</i>?
eu: <p>...kontabilitate-liburuetako koloreak eta letra-tipoak alda ditzakezula
    <i>Konfiguratu/Koloreak eta letra-tipoak</i> aukeran?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can hide transactions prior to a specific date?
    The date can be modified via <i>Configure/General/Filter</i>.
eu: <p>...data jakin bat baino lehenagoko transakzioak ezkuta ditzakezula?
    <i>Konfiguratu/Orokorra/Iragazkia</i> aukeran alda daiteke data.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can customize the "Home-Page"
    via <i>Configure/Home</i>?
eu: <p>..."Orri nagusia" pertsonaliza dezakezula
    <i>Konfiguratu/Orri nagusia</i> aukeran?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add more data columns to accounts tables
    on your "Home-Page" via <i>Configure/Home/Account information display</i>?
eu: <p>..."Orri nagusian" kontu-taulei datu-zutabe gehiago gehitzea
    duzula <i>Konfiguratu/Orri nagusia/Kontu-informazioa bistaratzea</i> erabiliz?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can enter new transactions even while reconciling
    an account? You can also make the transaction form visible.
eu: <p>...beste transakzio batzuk sar ditzakezula
    kontu bat berdinkatzen ari zaren bitartean? Halaber, transakzio-inprimakia ikusgai jar dezakezu.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can actively support the KMyMoney development team in
    cases that heavily depend on your data? You can save your data in an
    anonymized way for this support.<p>
    Just open your data file and immediately
    select <b>File/Save as...</b>. In the <b>Save As...</b> dialog
    select the filter <b>Anonymous Files</b> and make sure your file gets
    the extensions <b>.anon.xml</b>. <p>
    To verify, how the data looks like you are about to send away, you can open
    this file in KMyMoney and see how the developers see your data.
eu: <p>...KMyMoney-ren garatzaileei lagun diezaiekezula
    zure datuak behar-beharrezko zaizkien kasuetan? Gainera, modu anonimoan
    gorde ditzakezu datu horiek laguntza emateko garaian.<p>
    Horretarako, ireki datu-fitxategia eta hautatu
    segituan <b>Fitxategia/Gorde honela...</b>. <b>Gorde honela...</b> elkarrizketa-leihoan,
    hautatu <b>Fitxategi anonimoak</b> iragazkia eta ziurtatu
    zure fitxategiak <b>.anon.xml</b> luzapena duela. <p>
    Bidaliko dituzun datuek nolako itxura duten ikusteko, ireki
    fitxategia KMyMoney-n; hala jakingo duzu garatzaileek nola ikusiko dituzten zure datuak.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>... that you can import your bank statements even without a network 
    connection? Just select the file (OFX or QIF) from the File->Import menu.</p>
    <p>Provided by Jose Jorge</p>
eu: <p>...banku-laburpena inporta dezakezula nahiz eta sare-konexiorik ez izan? Horretarako, hautatu fitxategia (OFX edo QIF) 'Fitxategia->Inportatu' menuan.</p>
    <p>Egilea, Jose Jorge.</p>
