gnome-nibbles master - en to tr translation catalogue (28 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: Start, pause, play in fullscreen mode and quit a game of <app>Nibbles</app>.
tr: <app>Nibbles</app> oyununu başlatın, duraklatın, tam ekran kipinde oynayın ve kapatın.

note: (itstool) path: page/title
en: Basic instructions
tr: Temel yönergeler

note: (itstool) path: section/title
en: Start a new game
tr: Yeni bir oyun başlatın

note: (itstool) path: section/p
en: Select <guiseq><gui style="menu">Game</gui> <gui style="menuitem">New</gui></guiseq> or press <keyseq><key>Ctrl</key><key>N</key></keyseq> to start a new game.
tr: Yeni bir oyun başlatmak için <guiseq><gui style="menu">Oyun</gui> <gui style="menuitem">Yeni</gui></guiseq>'yi seçin ya da <keyseq><key>Ctrl</key><key>N</key></keyseq>'e basın.

note: (itstool) path: section/title
en: Pause and resume your game
tr: Oyununuzu duraklatın ve sürdürün

note: (itstool) path: section/p
en: Select <guiseq><gui style="menu">Game</gui> <gui style="menuitem">Pause</gui></guiseq> to pause your game. You can resume your game by selecting <guiseq><gui style="menu">Game</gui> <gui style="menuitem">Resume</gui></guiseq>.
tr: Oyununuzu duraklatmak için <guiseq><gui style="menu">Oyun</gui> <gui style="menuitem">Duraklat</gui></guiseq>'ı seçin. <guiseq><gui style="menu">Oyun</gui> <gui style="menuitem">Sürdür</gui></guiseq>'ü seçerek oyununuzu sürdürebilirsiniz.

note: (itstool) path: section/title
en: Play <app>Nibbles</app> in fullscreen mode
tr: <app>Nibbles</app>'ı tam ekran kipinde oynayın

note: (itstool) path: section/p
en: Select <guiseq><gui style="menu">View</gui> <gui style="menuitem">Fullscreen</gui></guiseq> or press <key>F11</key> to play your game in fullscreen mode. You can return to the default screen size by pressing <key>F11</key> again.
tr: Oyununuzu tam ekran kipinde oynamak için <guiseq><gui style="menu">Görünüm</gui> <gui style="menuitem">Tam Ekran</gui></guiseq>'ı seçin ya da <key>F11</key>'e basın. <key>F11</key>'e tekrar basarak öntanımlı ekran boyutuna geri dönebilirsiniz.

note: (itstool) path: section/title
en: Quit <app>Nibbles</app>
tr: <app>Nibbles</app>'ı kapatın

note: (itstool) path: section/p
en: Select <guiseq><gui style="menu">Game</gui> <gui style="menuitem">Quit</gui></guiseq> or press <keyseq><key>Ctrl</key><key>Q</key></keyseq> to quit <app>Nibbles</app> at any time.
tr: <app>Nibbles</app>'ı kapatmak için, istediğiniz  zaman <guiseq><gui style="menu">Oyun</gui> <gui style="menuitem">Çıkıl</gui></guiseq>'ı seçebilir ya da <keyseq><key>Ctrl</key><key>Q</key></keyseq>'ya basabilirsiniz.

note: (itstool) path: page/title
en: Keyboard Controls
tr: Klavye Kontrolleri

note: (itstool) path: section/title
en: Preferences
tr: Tercihler

note: (itstool) path: page/title
en: Multi-player games
tr: Çok oyunculu oyunlar

note: (itstool) path: section/title
en: Speed
tr: Hız

note: (itstool) path: item/p
en: <_:media-1/> Red
tr: <_:media-1/> Kırmızı

note: (itstool) path: item/p
en: <_:media-1/> Green
tr: <_:media-1/> Yeşil

note: (itstool) path: item/p
en: <_:media-1/> Blue
tr: <_:media-1/> Mavi

note: (itstool) path: item/p
en: <_:media-1/> Yellow
tr: <_:media-1/> Sarı

note: (itstool) path: item/p
en: <_:media-1/> Cyan
tr: <_:media-1/> Camgöbeği

note: (itstool) path: item/p
en: <_:media-1/> Purple
tr: <_:media-1/> Mor

note: (itstool) path: item/p
en: <_:media-1/> Gray
tr: <_:media-1/> Gri

note: (itstool) path: section/title
en: Sounds
tr: Sesler

note: (itstool) path: page/title
en: Relative movement
tr: Bağıl hareket

note: (itstool) path: figure/title
en: Starting position:
tr: Başlama konumu:

note: (itstool) path: page/p
en: To enable relative movement:
tr: Bağıl hareketi etkinleştirmek için:

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui style="button">Close</gui>.
tr: <gui style="button">Kapat</gui>'a tıklayın.

note: (itstool) path: p/link
en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License
tr: Creative Commons Alıntı-LisansDevam 3.0 Yerelleştirilmemiş Lisansı

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
tr: Bu çalışma <_:link-1/> altında lisanslanmıştır.
