pychess - en to sk translation catalogue (216 entries)

en: _Game
sk: _Hra

en: _New Game
sk: _Nová hra

en: _Load Game
sk: _Načítať hru

en: _Save Game
sk: _Uložiť hru

en: Save Game _As
sk: Uložiť hru _ako

en: Player _Rating
sk: Hodnotenie hráča

en: _Actions
sk: _Akcie

en: Offer _Draw
sk: Ponúknuť _Remízu

en: Offer _Resume
sk: Ponúknuť obnovenie

en: R_esign
sk: Vzdať sa

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Rotate Board
sk: _Otočiť šachovnicu

en: _Log Viewer
sk: Prehliadač záznamov

en: _Help
sk: _Pomoc

en: About Chess
sk: O šachu

en: How to Play
sk: Ako hrať

en: Tip of the Day
sk: Tip dňa

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: The displayed name of the first human player, e.g., John.
sk: Zobrazené meno prvého ľudského hráča, napr., John.

en: <b>Name of _first human player:</b>
sk: <b>Meno _prvého ľudského hráča:</b>

en: _Hide tabs when only one game is open
sk: _Schovať záložky ak je otvorená iba jedna hra

en: If set, this hides the tab in the top of the playing window, when it is not needed.
sk: Zaškrtnutie tejto voľby schová záložky kariet na vrchu okna s hrami ak nie sú potrebné.

en: Auto _rotate board to current human player
sk: Automaticky otočiť šachovnicu pre aktuálneho ľudského hráča

en: If set, the board will turn after each move, to show the natural view for the current player.
sk: Zaškrtnutie tejto voľby spôsobí otočenie šachovnice po každom ťahu, aby hráč na ťahu videl šachovnicu zo svojej strany

en: Face _to Face display mode
sk: Zobrazenie „tvárou v tvár”

en: If set, the black pieces will be head down, suitable for playing against friends on mobile devices.
sk: Ak je voľba zaškrtnutá, čierne figúrky budú zobrazené dolu hlavou. Vhodné pre hranie na mobilných zariadeniach, keď oponent sedí proti vám.

en: Prefer figures in _notation
sk: Uprednostňovať obrázky v zápise

en: If set, PyChess will use figures to express moved pieces, rather than uppercase letters.
sk: Zaškrtnutie spôsobí, že PyChess bude v zápise hry zobrazovať obrázky ťahaných figúr miesto označenia veľkým písmenom.

en: Never use animation. Use this on slow machines.
sk: Nikdy nepoužívať animáciu. Používať na pomalých zariadeniach.

en: <b>Animation</b>
sk: <b>Animácia</b>

en: Use _analyzer
sk: Použiť _analyzátor

en: Use _inverted analyzer
sk: Použiť _inverzný analyzátor

en: <b>Analyzing</b>
sk: <b>Analyzovanie</b>

en: Light Squares :
sk: Svetlé Štvorce :

en: Dark Squares :
sk: Tmavé Štvorce :

en: Sho_w cords
sk: Zobrazovať súradnice

en: If set, the playing board will display labels and ranks for each chess field. These are usable in chess notation.
sk: Zaškrtnutie tejto voľby zobrazí označenia stĺpcov a radov vedľa šachovnice.

en: Themes
sk: Motívy

en: _Use sounds in PyChess
sk: Zapnúť zvuky v PyChess

en: A player _checks:
sk: Hráč dáva šach:

en: A player _moves:
sk: Hráč ťahá:

en: Game is _drawn:
sk: Hra skončila remízou:

en: Game is _lost:
sk: Hra skončila prehrou:

en: Game is _won:
sk: Hra skončila výhrou:

en: A player c_aptures:
sk: Hráč berie:

en: Game is _set-up:
sk: Hra je pripravená

en: _Observed moves:
sk: _Pozorované ťahy

en: Observed _ends:
sk: Pozorovanie _končí:

en: _Invalid move:
sk: _Neplatný ťah:

en: <b>Play Sound When...</b>
sk: <b>Zahrať zvuk keď…</b>

en: _Sounds
sk: _Zvuky

en: Year, month, day: #y, #m, #d
sk: Rok, mesiac, deň: #y, #m, #d

en: Save
sk: Uložiť

en: Promotion
sk: Premena

en: Queen
sk: Dáma

en: Rook
sk: Veža

en: Bishop
sk: Strelec

en: Knight
sk: Jazdec

en: King
sk: Kráľ

en: <b><big>Promote pawn to what?</big></b>
sk: <b><big>Na akú figúru premeniť pešiaka?</big></b>

en: Knights
sk: Jazdci

en: Game information
sk: Informácie o hre

en: Site:
sk: Lokácia:

en: Round:
sk: Kolo:

en: Event:
sk: Udalosť:

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Protocol:
sk: Protokol:

en: White
sk: Biely

en: Black
sk: Čierny

en: PyChess - Connect to Internet Chess
sk: PyChess - prihlásenie k Internetovej hre

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: _Name:
sk: _Meno:

en: Log on as _Guest
sk: Prihlásiť sa ako hosť

en: Po_rts:
sk: Porty

en: S_ign up
sk: Registrácia

en: Challenge: <Player>
sk: Výzva: <Player>

en: <big>Challenge:</big>
sk: <big>Výzva:</big>

en: Lightning:
sk: Bleskový:

en: Standard:
sk: Štandardný:

en: Blitz:
sk: Rýchly:

en: _Clear Seeks
sk: Zrušiť vyhľadávanie

en: _Accept
sk: _Akceptovať

en: _Decline
sk: Odmietnuť

en: Send seek
sk: Odoslať hľadanie

en: Create Seek
sk: Začať hľadať

en: Standard
sk: Štandard

en: Blitz
sk: Rýchla hra

en: Lightning
sk: Blesková hra

en: _Seeks / Challenges
sk: Hľadania / Výzvy

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Time
sk: Čas

en: Seek _Graph
sk: Graf hľadaní

en: 0 Players Ready
sk: 0 pripravených hráčov

en: Challenge
sk: Výzva

en: Observe
sk: Sledovať

en: Start Private Chat
sk: Začať súkromný rozhovor

en: Guest
sk: Hosť

en: _Player List
sk: Zoznam hráčov

en: _Game List
sk: Zoznam hier

en: _My games
sk: _Moje hry

en: Offer A_bort
sk: Ponúknuť _zrušenie

en: Pre_view
sk: Náhľad

en: _Archived
sk: _Archivované

en: Edit Seek
sk: Upraviť hľadanie

en: Untimed
sk: Bez časového obmedzenia

en: Minutes:
sk: Minúty:

en:    Gain:
sk: Zisk:

en: Time control:
sk: Časová kontrola

en: <b>Time Control</b>
sk: <b>Časová kontrola</b>

en: Don't care
sk: Nezáleží

en: Your strength:
sk: Vaša sila:

en: (Blitz)
sk: (Rýchly)

en: Opponent's strength:
sk: Sila oponenta:

en: Center:
sk: Stred:

en: Tolerance:
sk: Tolerancia:

en: Hide
sk: Skryť

en: <b>Opponent Strength</b>
sk: <b>Sila oponenta</b>

en: <b>Your Color</b>
sk: <b>Vaša farba</b>

en: Play normal chess rules
sk: Hrať so štandardnými pravidlami

en: Play
sk: Hrať

en: <b>Chess Variant</b>
sk: <b>Variant šachu</b>

en: Rated game
sk: Hodnotená hra

en: Manually accept opponent
sk: Ručne akceptovať oponenta

en: <b>Options</b>
sk: <b>Možnosti</b>

en: New Game
sk: Nová hra

en: _Start Game
sk: _Spustiť hru

en: <b>Players</b>
sk: <b>Hráči</b>

en: <b>Enter Game Notation</b>
sk: <b>Zadajte poznámky ku hre:</b>

en: Close _without Saving
sk: Zavrieť _bez uloženia

en: If you don't save, new changes to your games will be permanently lost.
sk: Ak neuložíte, nové zmeny vo vašich hrách budú natrvalo stratené.

en: _Your Color:
sk: _Vaša Farba:

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Chess
sk: https://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0ach_(hra)

en: Open Game
sk: Otvoriť hru

en: Your opponent is not out of time.
sk: Časový limit oponenta ešte nevypršal.

en: Your opponent asks you to hurry!
sk: Váš oponent vás žiada aby ste sa ponáhľali!

en: %s was declined by your opponent
sk: %s bolo odmietnuté súperom

en: %s was withdrawn by your opponent
sk: %s bolo odvolané oponentom

en: Unable to accept %s
sk: Nie je možné prijať %s

en: %s returns an error
sk: %s vracia chybovú správu

en: Chess Position
sk: Šachová pozícia

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Simple Chess Position
sk: Jednoduchá šachová pozícia

en: Chess Game
sk: Šachová hra

en: Local Event
sk: Lokálna udalosť

en: Local Site
sk: Lokálne miesto

en: N
sk: J

en: B
sk: S

en: R
sk: V

en: Q
sk: D

en: The game ended in a draw
sk: Hra sa skončila remízou

en: The game has been killed
sk: Hra bola násilne ukončená

en: The game has been adjourned
sk: Hra bola odložená

en: The game has been aborted
sk: Hra bola ukončená

en: Normal
sk: Normálna hra

en: The connection was broken - got "end of file" message
sk: Spojenie bolo prerušené - obdržaná správa "koniec súboru"

en: '%s' is not a registered name
sk: '%s' nie je registrované meno

en: Unrated
sk: Nehodnotené

en: Rated
sk: Hodnotené

en: Connection Error
sk: Chyba v pripojení

en: Log on Error
sk: Chyba pri prihlasovaní

en: Connection was closed
sk: Spojenie bolo ukončené

en: Friends
sk: Priatelia

en: You sent a draw offer
sk: Odoslali ste ponuku na remízu

en: <big><b>Engine, %s, has died</b></big>
sk: <big><b>Počítač, %s, nečakane skončil</b></big>

en: Human Being
sk: Človek

en: Minutes:
sk: Minúty:

en: Gain:
sk: Zisk:

en: Enter Game
sk: Vstúpiť do hry

en: Open Sound File
sk: Otvoriť zvukový súbor

en: No sound
sk: Bez zvuku

en: Beep
sk: Pípnuť

en: Select sound file...
sk: Vybrať zvukový súbor...

en: draws
sk: remízuje

en: mates
sk: dáva mat

en: puts opponent in check
sk: dáva oponentovi šach

en: improves king safety
sk: zvyšuje bezpečnosť kráľa

en: slightly improves king safety
sk: jemne vylepšuje bezpečnosť kráľa

en: moves a rook to an open file
sk: pohybuje vežou do otvoreného stĺpca

en: moves an rook to a half-open file
sk: pohybuje vežou do polootvoreného stĺpca

en: moves bishop into fianchetto: %s
sk: pohybuje strelcom do fianchetta: %s

en: promotes a Pawn to a %s
sk: premieňa pešiaka na %s

en: castles
sk: robí rošádu

en: takes back material
sk: vezme späť materiál

en: exchanges material
sk: vymení materiál

en: captures material
sk: zajme materiál

en: increases the pressure on %s
sk: zvyšuje tlak na %s

en: defends %s
sk: obraňuje %s

en: White has a new piece in outpost: %s
sk: Biely hráč má novú figúrku na vysunutej pozícii: %s

en: Black has a new piece in outpost: %s
sk: Čierny hráč má novú figúrku na vysunutej pozícii: %s

en: %s moves pawns into stonewall formation
sk: %s posúva pešiakov do formácie stonewall

en: Clock
sk: Hodiny

en: Type
sk: Typ

en: Email
sk: E-mail

en: Spent
sk: Strávené

en: online in total
sk: celkový čas online

en: Ping
sk: Odozva

en: Connecting
sk: Pripájanie

en: Name
sk: Meno

en: Detect type automatically
sk: Zistiť typ automaticky

en: Save Game
sk: Uložiť hru

en: <big><b>Unknown file type '%s'</b></big>
sk: <big><b>Neznámy typ súboru '%s'</b></big>

en: <big><b>Unable to save file '%s'</b></big>
sk: <big><b>Nebolo možné uložiť súbor '%s'</b></big>

en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: File exists
sk: Súbor existuje

en: <big><b>A file named '%s' already exists. Would you like to replace it?</b></big>
sk: <big><b>Súbor s názvom '%s' už existuje. Chcete ho nahradiť?</b></big>

en: The file already exists in '%s'. If you replace it, its content will be overwritten.
sk: Súbor už existuje v '%s'. Ak ho nahradíte, jeho obsah bude prepísaný.

en: Could not save the file
sk: Nebolo možné uložiť súbor

en: <big><b>PyChess was not able to save the game</b></big>
sk: <big><b>PyChess nemohol uložiť hru</b></big>

en: The error was: %s
sk: Vyskytla sa chyba: %s

en: It is not possible later to continue the game,
    if you don't save it.
sk: Ak neuložíte hru,
    nebudete môcť neskôr pokračovať.

en: All Chess Files
sk: Všetky šachové súbory

en: Opening Book
sk: Kniha otvorení

en: Comments
sk: Poznámky

en: Initial position
sk: Východzie postavenie

en: Move History
sk: História ťahov

en: Score
sk: Skóre
