Widelands - en to gl translation catalogue (35 entries)

en: Not yet implemented
gl: Aínda non se fixo.

en: Nobody
gl: Ninguén

en: An Outpost for Exile
gl: Un posto de avanzada no que exiliarse

en: Finally the ship was repaired, so Lutius and his people returned to the quest to find a good place for a new beginning. Only a few days later, they land on a green, Mediterranean island, looking like paradise. Overjoyed, they set out to explore this new living space.
gl: Finalmente, reparouse a embarcación, e Lutius e a súa xente retomaron a súa busca dunhas terras nas que comezar outra vez. Non pasaron moitos días ata que desembarcaron nunha illa mediterránea chea de maleza, un verdadeiro paraíso para os ollos. Cheos de ilusión, decidíronse a explorar estas novas terras.

en: Atoll
gl: Atol

en: Checkmate
gl: Xaque mate

en: Comet Island
gl: Illa do Cometa

en: Crater
gl: Cráter

en: Long after a meteor crashed into a couple of mountains, life blossoms in the crater. Two tribes are now fighting for the rich resources.
gl: Moito despois de que o meteoro batese nunhas montañas, floreceu  vida no cráter. Agora dúas tribos se enfrontan pola riqueza de recursos.

en: Desert Tournament
gl: Torneo do deserto

en: Elven Forests
gl: As fragas dos elfos

en: Finnish Lakes
gl: Os lagos fineses

en: Firegames
gl: Xogar con lume

en: Four Castles
gl: Os catro castelos

en: Four Mountains
gl: As catro montañas

en: Glacier Lake
gl: O lago xeado

en: Golden Peninsula
gl: A península dourada

en: Lake of Tranquility
gl: O lago da tranquilidade

en: Last Bastion
gl: O derradeiro bastión

en: Island Hopping
gl: Transillada

en: Mystical Maze
gl: O labirinto místico

en: Rendez-Vous
gl: Rendédevos

en: Riverlands
gl: Marismas

en: A mystical land, full of different landscapes, which are all crossed by a handful of big rivers.
gl: Unha terra mística, chea de paisaxes diferentes, todas cruzadas por un feixe de grandes rios.

en: Swamp Island
gl: A illa da lama

en: Swamp Monks
gl: Monxes dos lameiros

en: The Far North
gl: O afastado norte

en: The Green Plateau
gl: A meseta verde

en: The Oasis Triangle
gl: O triángulo do oasis

en: The Thaw
gl: O desxeo

en: Three Warriors
gl: Tres guerreiros

en: Twinkling Waves
gl: Ondas pestanexantes

en: Many beautiful, green islands await the ones brave enough to pass the thousand waves, twinkling in the sun.
gl: Moitas illas verdes e fermosas agardan por aqueles valentes abondo para atravesar os milleiros de ondas, que semellar pestanexar co sol.

en: Two Frontiers
gl: As dúas fronteiras

en: Wisent Valley
gl: O val dos bisontes
