Widelands - en to ca translation catalogue (26 entries)

en: 5 minutes
ca: 5 minuts

en: 10 minutes
ca: 10 minuts

en: 15 minutes
ca: 15 minuts

en: Rules
ca: Regles

en: Welcome to Island Hopping
ca: Us donem la benvinguda a l'escenari «Saltant d'illa a illa»

en: Island Hopping is a traditional tournament in Atlantean culture. The rules of the game are simple: you start with a headquarters on an island. When you finish a castle at the end of the first island, you are granted a second headquarters on a second island, which will contain all wares from your first headquarters.
ca: «Saltant d'illa a illa» és un torneig tradicional en la cultura atlant. Les regles de la partida són senzilles: comenceu amb un quarter general en una illa. Quan acabeu el castell al final de la primera illa, rebreu un quarter general a la segona illa, que contindrà béns del teu primer quarter general.

en: If you finish a castle in the target area on the second island, you will get a third headquarters on the third island. You must build a castle at the center of the third island and hold it for 20 minutes to win the game.
ca: Si completeu un castell en l'àrea senyalada en la segona illa, aconseguireu un tercer quarter general en la tercera illa. Per guanyar la partida, haureu de construir un castell al centre de la tercera illa i mantenir-lo sota el vostre control durant 20 minuts.

en: Whenever you finish an island, you will get bonus wares, depending on how many players have finished the island before you. The earlier you finish, the fewer wares you will get. See below for the details.
ca: Quan acabeu una illa, rebreu béns com a recompensa, depenent de quants jugadors han acabat l'illa abans. Com més aviat acabeu, menys béns aconseguireu. Vegeu més avall per més detalls.

en: The point is that the first island only provides rocks and trees, the second only meadows and resources. The economies you leave behind will continue to work for you, but you will only reap the benefits at the moment you reach a new island.
ca: Cal tenir en compte que la primera illa només subministra roca i fusta, la segona només té prats i subministraments. Les economies que deixeu enrere continuaran funcionant, però només recol·lectareu els beneficis en el moment d'arribar a una nova illa.

en: Finally, be careful not to waste your quartz and diamonds.
ca: Una última cosa: sigueu curosos i no malgasteu el quars i els diamants.

en: Finish Rewards
ca: Recompenses finals

en: First Island
ca: Primera illa

en: 1st to finish
ca: 1r en acabar

en: 2nd to finish
ca: 2n en acabar

en: 3rd to finish
ca: 3r en acabar

en: 4th to finish
ca: 4t en acabar

en: Second Island
ca: Segona illa

en: %1$s was the first to reach Island number %2$i.
ca: El primer a arribar a l'illa número %2$i va ser el jugador %1$s.

en: %1$s was the second to reach Island number %2$i.
ca: El segon a arribar a l'illa número %2$i va ser el jugador %1$s.

en: %1$s was the third to reach Island number %2$i.
ca: El tercer a arribar a l'illa número %2$i va ser el jugador %1$s.

en: %1$s was the fourth to reach Island number %2$i.
ca: El quart a arribar a l'illa número %2$i va ser el jugador %1$s.

en: The reward for this feat amounts to:
ca: La recompensa per aquesta proesa és:

en: %s is now King of the Hill and will win the game in 20 minutes, if nobody takes over the hill before then.
ca: El rei del turó és %s i guanyarà la partida en 20 minuts si ningú recupera el turó abans.

en: %s lost control of the hill.
ca: %s ha perdut el control del turó.

en: %1$s has been King of the Hill for %2$s!
ca: El rei del turó ha estat %1$s durant %2$s!

en: %s has won the game. Congratulations!
ca: %s ha guanyat aquesta partida. Enhorabona!
