dia 0.97 - en to no translation catalogue (1760 entries)

note: This is not an errror
en: Warning: invalid layer range %lu - %lu
no: Advarsel: ugyldig område for lag %lu - %lu

en: Warning: Layer %lu (%s) selected more than once.
no: Advarsel: Lag %lu (%s) er valgt mer enn en gang.

en: Warning: Layer %d (%s) selected more than once.
no: Advarsel: Lag %d (%s) er valgt mer enn en gang.

en: Warning: There is no layer named %s
no: Advarsel: Laget %s finnes ikke

en: %s error: don't know how to export into %s
no: %s feil: kan ikke eksportere til %s

en: %s error: input and output file name is identical: %s
no: %s feil: navn på inn- og utfil er identisk: %s

en: %s error: need valid input file %s
no: %s feil: trenger gyldig innfil %s

en: Can't find output format/filter %s
no: Kunne ikke finne utdataformat/filter %s

note: Translators:  The argument is a list of options, not to be translated
en: Select the filter/format out of: %s
no: Velg filter/format fra: %s

note: &export_file_name
en: Export loaded file and exit
no: Eksporter innlest fil og avslutt

en: OUTPUT
no: UTSKRIFT

en: Export graphics size
no: Størrelse for eksport av grafikk

en: WxH
no: BxH

en: Show only specified layers (e.g. when exporting). Can be either the layer name or a range of layer numbers (X-Y)
no: Vis kun spesifiserte lag (f.eks. ved eksport). Kan enten være lagnavn eller et område med lagnummer (X-Y)

en: LAYER,LAYER,...
no: LAG,LAG,...

en: Don't show the splash screen
no: Ikke vis oppstartsbilde

en: Don't create empty diagram
no: Ikke opprett tomt diagram

en: Send error messages to stderr instead of showing dialogs.
no: Send feilmeldinger til stderr i stedet for å vise dialoger.

en: DIRECTORY
no: KATALOG

en: Display credits list and exit
no: Vis liste over bidragsytere og avslutt

en: Generate verbose output
no: Gi detaljert utskrift

en: Display version and exit
no: Vis versjon og avslutt

en: [FILE...]
no: [FIL...]

en: Invalid option?
no: Ugyldig alternativ?

en: Filename conversion failed: %s
no: Konvertering av filnavn feilet: %s

en: Missing input: %s
no: Mangler inndata: %s

en: Can't connect to session manager!
no: Kan ikke koble til sesjonsbehandleren!

note: TRANSLATOR: 2nd and 3rd %s are time and date respectively.
en: Dia version %s, compiled %s %s
no: Dia versjon %s, kompilert %s %s

en: Dia version %s
no: Dia versjon %s

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs; exiting...
no: Kunne ikke finne standardobjekter under søk etter objektbibliotek, avslutter...

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs in '%s'; exiting...
no: Kunne ikke finne standardobjekter under søk etter objektbibliotek i «%s», avslutter...

en: This shouldn't happen.  Please file a bug report at bugzilla.gnome.org
    describing how you can cause this message to appear.
no: Dette burde ikke skje. Vennligst rapporter en feil i bugzilla.gnome.org
    og beskriv hvordan du fikk denne meldingen opp.

en: Exiting Dia
no: Eksisterende Dia

note: no standard buttons
en: Quitting without saving modified diagrams
no: Avslutter uten å lagre endrede diagram

en: Modified diagrams exist. Are you sure you want to quit Dia without saving them?
no: Endret diagram eksisterer. Er du sikker på at du vil avslutte Dia uten å lagre?

en: Quit Dia
no: Avslutt dia

en: Could not create per-user Dia config directory
no: Kunne ikke opprette per-bruker konfigurasjonskatalog for Dia

en: Could not create per-user Dia config directory. Please make sure that the environment variable HOME points to an existing directory.
no: Kunne ikke opprette per-bruker konfigurasjonskatalog. Vennligst sjekk at miljøvariabelen $HOME peker til en eksisterende katalog.

en: Objects and filters internal to dia
no: Interne bjekter og filtre for dia

en: The original author of Dia was:
no: Dia er opprinnelig skrevet av:

en: 
    The current maintainers of Dia are:
no: 
    Nåværende vedlikeholdere av Dia er:

en: 
    Other authors are:
no: 
    Andre som har bidratt er:

en: 
    Dia is documented by:
no: 
    Dia er dokumentert av:

en: Recovering autosaved diagrams
no: Gjenoppretter autolagrede diagrammer

en: Autosaved files exist.
    Please select those you wish to recover.
no: Autolagrede filer eksisterer.
    Vennligst velg hvilke du ønsker å gjenopprette.

en: Select foreground color
no: Velg forgrunnsfarge

en: Select background color
no: Velg bakgrunnsfarge

en: No print plug-in found!
no: Fant ingen tillegg for utskrift!

en: No existing object to paste.
no: Ingen eksisterende objekter kan limes inn.

en: Could not find help directory
no: Kunne ikke finne hjelp-katalog

en: Could not open help directory:
    %s
no: Kunne ikke åpne hjelp-katalog:
    %s

en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
no: Kjartan Maraas <kmaraas@gnome.org>

en: A program for drawing structured diagrams.
no: Et program for tegning av strukturerte diagram.

en: You are about to print a diagram with %d pages.
no: Du er i ferd med å skrive ut et diagram med %d sider.

en: You are about to export a diagram with %d pages.
no: Du er i ferd med å eksportere et diagram med %d sider.

en: You are about to export a diagram which may require %s of memory.(%d pages).
no: Du er i ferd med å eksportere et diagram som kan kreve %s med minne. (%d sider).

en: Confirm Diagram Size
no: Bekreft størrelse på diagram

en: '%s' creation failed
no: Klarte ikke å lage «%s»

en: Object defaults
no: Standardverdier for objekt

en: This object has no defaults.
no: Dette objektet har ingen standardverdier.

en: Defaults:
no: Forvalg:

en: Diagram Properties
no: Egenskaper for diagram

en: Dynamic grid
no: Dynamisk rutenett

en: Spacing
no: Mellomrom

en: Visible spacing
no: Synlig mellomrom

en: Grid
no: Rutenett

en: Background
no: Bakgrunn

en: Grid Lines
no: Linjer i rutenett

en: Page Breaks
no: Sideskift:

en: Colors
no: Farger

note: Can we be sure that the filename is the 'proper title'?
en: Diagram Properties: %s
no: Egenskaper for diagram: %s

en: Could not initialize Bonobo!
no: Kunne ikke initialisere Bonobo!

en: X position
no: X-posisjon

en: Y position
no: Y-posisjon

en: Couldn't convert filename '%s' to UTF-8: %s
no: Kunne ikke konvertere filnavn «%s» til UTF-8: %s

en: Error
no: Feil

en: Trying to group with no selected objects.
no: Forsøk på å lage gruppe uten å velge objekter.

en: You cannot group objects that belong to different groups or have different parents
no: Du kan ikke gruppere objekter som tilhører forskjellige grupper eller har forskjellig opphav

en: /_Sort objects
no: /_Sorter objekter

en: /Sort objects/by _name
no: /Sorter objekter/etter _navn

en: /Sort objects/by _type
no: /Sorter objekter/etter _type

en: /Sort objects/as _inserted
no: /Sorter objekter/som de blir satt _in

en: /Sort objects/All by name
no: /Sorter objekter/alle etter navn

en: /Sort objects/All by type
no: /Sorter objekter/alle etter type

en: /Sort objects/All as inserted
no: /Sorter objekter/alle som innsatt

en: /Sort objects/_Default
no: /Sorter objekter/_Forvalg

en: /Sort objects/Default/by _name
no: /Sorter objekter/Forvalg/etter _navn

en: /Sort objects/Default/by _type
no: /Sorter objekter/Forvalg/etter _type

en: /Sort objects/Default/as _inserted
no: /Sorter objekter/Forvalg/som _innsatt

en: /Sort _diagrams
no: /Sorter diagram

en: /Sort _diagrams/by _name
no: /Sorter _diagram/etter _navn

en: /Sort _diagrams/as _inserted
no: /Sorter _diagram/som _innsatt

en: /Sort diagrams/_Default
no: /Sorter diagram/_Forvalg

en: /Sort diagrams/Default/by _name
no: /Sorter diagram/Forvalg/etter _navn

en: /Sort diagrams/Default/as _inserted
no: /Sorter diagram/Forvalg/som _innsatt

en: /_Locate
no: /_Finn

en: /_Properties
no: /_Egenskaper

en: /_Hide this type
no: /_Skjul denne typen

en: Diagram Tree
no: Diagramtre

note: paper size
en: Paper Size
no: Papirstørrelse

note: orientation
en: Orientation
no: Orientering

note: margins
en: Margins
no: Marger

en: Top:
no: Øverst:

en: Bottom:
no: Nederst:

en: Left:
no: Venstre:

en: Right:
no: Høyre:

note: Scaling
en: Scaling
no: Skalering

en: Scale:
no: Skala:

en: Fit to:
no: Tilpass:

en: by
no: etter

en: Page Setup
no: Sideoppsett

en: This object doesn't support Undo/Redo.
    Undo information erased.
no: Dette objektet støtter ikke angre/gjenopprett. 
    Angre-informasjon slettet.

en: Properties...
no: Egenskaper …

en: Selection
no: Utvalg

en: The object you dropped cannot fit into its parent. 
    Either expand the parent object, or drop the object elsewhere.
no: Objektet du slapp kan passer ikke i opphavet.
    Enten må du utvide objektet du slapp dette på eller slipp objektet et annet sted.

note: http://www.gnu.org/software/gettext/manual/html_chapter/gettext_10.html#SEC150 * Althoug the single objects wont get triggered here some languages have variations on the other numbers
en: Selection of %d object | Selection of %d objects
no[0]: Utvalg av %d objekt
no[1]: Utvalg av %d objekter

en: Selected '%s'
no: Valgte «%s»

en: <unnamed>
no: <uten navn>

note: no standard buttons
en: Closing diagram without saving
no: Lukker diagram uten å lagre

en: The diagram '%s'
    has not been saved. Save changes now?
no: Diagrammet «%s»
    er ikke lagret. Lagre endringer nå?

en: Close Diagram
no: Lukk diagram

en: _Discard Changes
no: _Forkast endringer

en: Do Not Exit
no: Ikke avslutt

en: Exit Without Save
no: Avslutt uten å lagre

en: Save Selected
no: Lagre utvalg

en: The following are not saved:
no: Følgende er ikke lagret:

en: Save
no: Lagre

note: *** board of value **************
en: Name
no: Navn

en: Path
no: Sti

en: Select All
no: Velg alle

en: Select None
no: Velg ingen

en: Nothing selected for saving.  Would you like to try again?
no: Ingenting valgt for lagring. Vil du prøve igjen?

en: Supported Formats
no: Støttede formater

en: By extension
no: På etternavn

en: Open Diagram
no: Åpne diagram

en: Open Options
no: Alternativer for åpning

en: Determine file type:
no: Bestem filtype:

en: All Files
no: Alle filer

en: Some characters in the filename are neither UTF-8
    nor your local encoding.
    Some things will break.
no: Noen tegn i filnavnet er ikke UTF-8 eller
    din lokale koding.
    Noe vil gå galt.

en: File already exists
no: Filen eksisterer allerede

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
no: Filen «%s» eksisterer allerede.
    Vil du overskrive den?

en: Save Diagram
no: Lagre diagram

note: Need better way to make it a reasonable size.  Isn't there some standard look for them (or is that just Gnome?)
en: Compress diagram files
no: Komprimer diagramfiler

en: Compression reduces file size to less than 1/10th size and speeds up loading and saving.  Some text programs cannot manipulate compressed files.
no: Komprimering reduserer filstørrelsen til mindre enn 1/10 av normal størrelse og gjør lasting og lagring raskere. Noen tekstprogrammer har problemer med å manipulere komprimerte filer.

en: Could not determine which export filter
    to use to save '%s'
no: Kunne ikke bestemme hvilket eksportfilter
    som skulle brukes til å lagre «%s»

en: Export Diagram
no: Eksporter diagram

en: Export Options
no: Alternativer for eksport

en: _Search for:
no: _Søk etter:

en: Replace _with:
no: Erstatt _med:

en: _Match case
no: Skill _mellom små/store bokstaver

en: Find
no: Finn

en: Replace
no: Erstatt

en: Replace _All
no: Erstatt _alle

note: not adding the button in the list above to modify it's text; * the default "Find and Replace" is just too long for my taste ;)
en: _Replace
no: E_rstatt

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Magnify
en: Magnify
no: Forstørr

en: Scroll around the diagram
no: Rull rundt i diagrammet

note: how it used to be before 0.96+SVN new name matching "same name, same type"  rule
en: Text
no: Tekst

en: Box
no: Boks

en: Ellipse
no: Elipse

en: Line
no: Linje

en: Arc
no: Bue

en: Zigzagline
no: Sikksakk-linje

en: Polyline
no: Polilinje

en: Bezierline
no: Bezier linje

en: Image
no: Bilde

en: Outline
no: Omriss

en: Pops up the Navigation window.
no: Viser navigasjonsvinduet.

en: Diagram menu.
no: Diagrammeny.

en: Toggles snap-to-grid for this window.
no: Slår av/på fest til rutenett for dette vinduet.

en: Toggles object snapping for this window.
no: Slår av/på fest til rutenett for dette vinduet.

en: No sheet named %s
no: Ingen ark med navn %s

en: Other sheets
no: Andre ark

en: Flowchart
no: Flytdiagram

en: Foreground & background colors for new objects.  The small black and white squares reset colors.  The small arrows swap colors.  Double click to change colors.
no: Forgrunns- og bakgrunnsfarger for nye objekter. De små sorte og hvite rutene tilbakesetter farger. De små pilene bytter farger. Dobbeltklikk for å endre farger.

en: Line widths.  Click on a line to set the default line width for new objects.  Double-click to set the line width more precisely.
no: Linjebredde. Klikk på en linje for å sette forvalgt linjebredde for nye objekter. Dobbeltklikk for å sette linjebredden mer presist.

en: Arrow style at the beginning of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details...
no: Stil for pil på begynnelsen av nye linjer. Klikk for å velge en pil, eller sett parametere for piler under Detaljer...

en: Line style for new lines.  Click to pick a line style, or set line style parameters with Details...
no: Forvalgt høyde:

en: Arrow style at the end of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details...
no: Stil for pil på slutten av nye linjer. Klikk for å velge en pil eller sett parametere for pilen under Detaljer...

en: Diagram Editor
no: Diagramredigering

en: New Layer
no: Nytt lag

en: Raise Layer
no: Hev lag

en: Lower Layer
no: Senk lag

en: Delete Layer
no: Slett lag

en: Layers:
no: Lag:

en: Layers
no: Lag

en: New layer %d
no: Nytt lag %d

en: none
no: ingen

en: Edit Layer
no: Rediger lag

en: Add Layer
no: Legg til lag

en: Layer name:
no: Navn på lag:

en: Line width
no: Linjebredde

en: Line width:
no: Linjebredde:

en: Error loading diagram.
    Linked object not found in document.
no: Feil under lesing av diagram.
    Lenket objekt ikke funnet i dokumentet.

en: Error loading diagram.
    connection handle %d does not exist on '%s'.
no: Feil under lasting av diagram.
    Håndtak for forbindelse %d eksisterer ikke på «%s».

en: Error loading diagram.
    connection point %d does not exist on '%s'.
no: Feil under lasting av diagram.
    Punkt for forbindelse %d eksisterer ikke på «%s».

en: Can't find parent %s of %s object
no: Kan ikke finne opphav %s fra %s-objekt

en: You must specify a file, not a directory.
no: Du må spesifiserer en fil ikke en katalog.

en: Couldn't open: '%s' for reading.
no: Kunne ikke åpne: '%s' for lesing.

en: Error loading diagram %s.
    Unknown file type.
no: Feil under lasting av diagrammet %s.
    Ukjent filtype.

en: Error loading diagram %s.
    Not a Dia file.
no: Feil under lasting av diagrammet %s.
    Ikke en dia fil.

en: Error loading diagram:
    %s.
    A valid Dia file defines at least one layer.
no: Feil under lasting av diagram:
    %s.
    En gyldig Dia-fil definerer minst ett lag.

en: Not allowed to write to output file %s
no: Kan ikke skrive til utfil %s

en: Not allowed to write temporary files in %s
no: Kan ikke lage midlertidige filer i %s

en: Can't open output file %s: %s
no: Kunne ikke åpne utfil %s: %s

note: Save failed; we clean our stuff up, without touching the file named "filename" if it existed.
en: Internal error %d writing file %s
no: Intern feil %d under skriving av fil %s

en: Dia Diagram File
no: Dia diagramfil

en: Fit
no: Tilpass

en: _File
no: _Fil

en: _Help
no: _Hjelp

en: Sheets and Objects...
no: Ark og objekter...

en: Plugins...
no: Tillegg...

en: _Diagram tree...
no: _Diagramtre...

en: Show Toolbar
no: Vis verktøylinje

en: Show Statusbar
no: Vis statuslinje

en: Show Layers
no: Vis lag

en: _Export ...
no: _Eksporter …

en: _Diagram Properties
no: Egenskaper for _diagram

en: Page Set_up...
no: Side_oppsett …

en: _Edit
no: R_ediger

en: _Duplicate
no: _Dupliser

note: the following used to bind to <control><shift>C which collides with Unicode input. * <control>>alt> doesn't work either
en: Copy Text
no: Kopier tekst

en: Cut Text
no: Klipp ut tekst

en: Paste _Text
no: Lim inn _tekst

en: _Layers
no: _Lag

en: Add Layer...
no: Legg til lag …

en: Rename Layer...
no: Endre navn på lag …

en: Move selection to layer above
no: Flytt utvalg til laget over

en: Move selection to layer below
no: Flytt utvalg til laget under

en: _Layers...
no: _Lag …

en: _View
no: _Vis

note: "display_toggle_entries" items go here
en: New _View
no: Ny _visning

en: C_lone View
no: Dup_liser visning

en: _Objects
no: _Objekter

en: Send to _Back
no: Send til _bakgrunn

en: Bring to _Front
no: Hent _fram

en: Send Backwards
no: Send bakover

en: Bring Forwards
no: Hent fram

en: _Group
no: _Grupper

note: deliberately not using Ctrl+U for Ungroup
en: _Ungroup
no: _Del opp gruppe

en: _Parent
no: _Opphav

en: _Unparent
no: _Fjern opphav

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Align
en: Align
no: Juster

en: Top
no: Topp

en: Middle
no: Midt på

en: Bottom
no: Bunn

en: Spread Out Horizontally
no: Spre horisontalt

en: Spread Out Vertically
no: Spre ut vertikalt

en: Adjacent
no: Ved siden av

en: Stacked
no: Stablet

en: _Select
no: _Velg

en: All
no: Alle

en: None
no: Ingen

en: Invert
no: Snu

en: Transitive
no: Transitiv

en: Connected
no: Koblet til

en: Same Type
no: Samme type

note: display_select_radio_entries go here
en: Select By
no: Velg etter

en: _Input Methods
no: _Inndatametoder

en: D_ialogs
no: D_ialoger

en: D_ebug
no: F_eilsøk

en: _Tools
no: Verk_tøy

en: Modify
no: Modifiser

en: Edit text
no: Rediger tekst

en: Scroll
no: Rull

en: Fullscr_een
no: Fullskj_erm

en: _AntiAliased
no: _Fargeutjevning

en: Show _Grid
no: Vis _rutenett

en: _Snap To Grid
no: _Fest til rutenett

en: Snap To _Objects
no: Fest til _objekter

en: Show _Rulers
no: Vis linjale_r

en: Show _Connection Points
no: Vis _forbindelsespunkter

en: Intersection
no: Kryss

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Remove Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Remove
en: Remove
no: Fjern

note: Cannot also be called Invert, duplicate names caused keybinding problems
en: Inverse
no: Snudd

en: NULL tooldata in tool_menu_select
no: NULL verktøydata i tool_menu_select

en: Toggles snap-to-grid.
no: Slår av/på fest til rutenett.

en: Toggles object snapping.
no: Slår av/på fest til rutenett.

en: Couldn't get GTK settings
no: Kunne ikke hente innstillinger for GTK

en: Plug-ins
no: Tillegg

en: Loaded
no: Lastet

en: Description
no: Beskrivelse

en: Load at Startup
no: Last ved oppstart

en: File Name
no: Filnavn

en: any
no: enhver

en: User Interface
no: Grensesnitt

en: Diagram Defaults
no: Standardverdier for diagram

en: View Defaults
no: Vis standardverdier

en: Favorites
no: Favoritter

en: Reset tools after create
no: Nullstill verktøy etter opprett

en: Number of undo levels:
no: Antall angrenivåer:

en: Reverse dragging selects
    intersecting objects
no: Omvendt draoperasjon velger
    overlappende objekter

en: Recent documents list size:
no: Størrelse på liste over tidligere dokumenter:

en: Use menu bar
no: Bruk menylinje

en: Keep tool box on top of diagram windows
no: Hold verktøykassen over diagramvinduer

en: Length unit:
no: Lengdeenhet:

en: Font-size unit:
no: Enhet for størrelse på skrifttype

en: New diagram:
no: Nytt diagram:

en: Portrait
no: Portrett

en: Paper type:
no: Papirtype:

en: Background Color:
no: Bakgrunnsfarge:

en: Compress saved files
no: Komprimer lagrede filer

en: Connection Points:
no: Forbindelsespunkter:

note: { NULL, PREF_NONE, 0, NULL, 3, N_("Grid:") },
en: Visible
no: Synlig

en: Snap to object
no: Fest til objekt

en: New window:
no: Nytt vindu:

en: Width:
no: Bredde:

en: Height:
no: Høyde:

en: Magnify:
no: Forstørr:

en: Page breaks:
no: Sideskift:

en: Color:
no: Farge:

en: Solid lines
no: Helfylte linjer

en: Antialias:
no: Fargeutjevning:

en: view antialised
no: vis fargeutjevnet

note: Favored Filter Translators: Menu item Verb/Channel/Export Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Export
en: Export
no: Eksport

en: Portable Network Graphics
no: Portabel nettverksgrafikk

en: Scalable Vector Graphics
no: Skalerbar vektorgrafikk

en: Enhanced MetaFile
no: Forbedret MetaFile

en: Snap to
no: Fest til

en: Dynamic grid resizing
no: Dynamisk endring av størrelse på rutenett

en: X Size:
no: X-størrelse:

en: Y Size:
no: Y-størrelse:

en: Lines per major line
no: Linjer per hovedlinje

en: Hex Size:
no: Heksadesimal størrelse:

note: There's really no reason to not pretty format it, and allowing non-pretty can lead to problems with long lines, CVS etc. { "pretty_formated_xml", PREF_BOOLEAN,PREF_OFFSET(pretty_formated_xml), &default_true,0,"pretty formated xml",NULL, TRUE},
en: Diagram tree window:
no: Vindu for diagramtre:

en: Save hidden object types
no: Lagre skjulte objekttyper

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Nei

en: Preferences
no: Innstillinger

en: Object properties
no: Egenskaper for objekt

en: This object has no properties.
no: Dette objektet har ingen egenskaper.

en: Properties:
no: Egenskaper:

en: Object properties:
no: Egenskaper for objekt:

en: %s
    System sheet
no: %s
    Systemark

en: %s
    User sheet
no: %s
    Brukerark

en: Can't get symbol 'custom_type' from any module.
    Editing shapes is disabled.
no: Kan ikke hente symbolet «egendefinert type» fra noen modul.
    Redigering av former er deaktivert.

en: Widget not found: %s
no: Widget ikke funnet: %s

en: SVG Shape
no: SVG-form

en: Programmed DiaObject
no: Programmert DiaObject

en: Sheets and Objects
no: Ark og objekter

en: <- Copy
no: <- Kopier

en: <- Copy All
no: <- Kopier alt

en: <- Move
no: <- Flytt

en: <- Move All
no: <- Flytt alt

en: Edit
no: Rediger

en: Revert
no: Forkast

en: New
no: Ny

en: Browse...
no: Bla gjennom...

en: SVG Shape:
no: SVG-form:

en: description:
no: beskrivelse:

en: Sheet name:
no: Navn på ark:

en: Line Break
no: Linjebryting

en: Edit Attributes
no: Rediger attributter

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Sheet
no: Ark

en: Name:
no: Navn:

en: Sheet:
no: Ark:

en: Select SVG Shape File
no: Velg fil for SVG-form

en: Copy ->
no: Kopier ->

en: Copy All ->
no: Kopier alle ->

en: Move ->
no: Flytt ->

en: Move All ->
no: Flytt alle ->

en: %s
    Shape
no: %s
    Form

en: %s
    Object
no: %s
    Objekt

en: %s
    Unassigned type
no: %s
    Ikke tildelt type

en: Filename must end with '%s': '%s'
no: Filnavnet må slutte på «%s»: «%s»

en: Error examining %s: %s
no: Feil ved undersøking av %s: %s

en: Please export the diagram as a shape.
no: Vennligst eksporter diagrammet som en form.

en: Could not interpret shape file: '%s'
no: Kunne ikke tolke formfilen: «%s»

en: Sheet must have a Name
no: Arket må ha et navn

en: Couldn't open '%s': %s
no: Kunne ikke åpne «%s»: %s

en: Couldn't open: '%s' for writing
no: Kunne ikke åpne: «%s» for skriving

en: a user
no: en bruker

en: File: %s
no: Fil: %s

en: Date: %s
no: Dato: %s

en: add shapes here
no: legg til former her

en: Loading ...
no: Laster...

en: Dia Diagram Editor
no: Diagramredigering

en: Edit your Diagrams
no: Rediger dine diagrammer

en: Lines
no: Linjer

en: Hollow Triangle
no: Hult triangel

en: Filled Triangle
no: Fylt triangel

en: Unfilled Triangle
no: Triangel uten fyll

en: Hollow Diamond
no: Hul diamant

en: Filled Diamond
no: Fylt diamant

en: Half Diamond
no: Halv diamant

en: Half Head
no: Halvhodet

en: Slashed Cross
no: Streket kryss

en: Filled Ellipse
no: Fylt elipse

en: Hollow Ellipse
no: Hul elipse

en: Filled Dot
no: Fylt punkt

en: Dimension Origin
no: Opprinnelse for dimensjon

en: Blanked Dot
no: Blankt punkt

en: Double Hollow Triangle
no: Dobbelt hult triangel

en: Double Filled Triangle
no: Dobbelt fylt triangel

en: Filled Dot and Triangle
no: Fylt punkt og triangel

en: Filled Box
no: Fylt boks

en: Blanked Box
no: Blank boks

en: Slashed
no: Streket

en: Integral Symbol
no: Itegraltegn

en: Crow Foot
no: Kråkefot

en: Cross
no: Kryss

en: 1-or-many
no: 1-eller-mange

en: 0-or-many
no: 0-eller-mange

en: 1-or-0
no: 1-eller-0

en: 1 exactly
no: Eksakt 1

en: Filled Concave
no: Fylt konkav

en: Blanked Concave
no: Tom konkav

en: Round
no: Rund

en: Open Round
no: Åpen rund

en: Infinite Line
no: Uendelig linje

en: unknown arrow
no: ukjent pil

en: Internal error: Setting corner type of endpoint of bezier
no: Intern feil: Setter hjørnetype av endepunktet for bezieren

en: Can't find standard object
no: Kan ikke finne standard-objekt

en: %s<illegal characters>...
no: %s<ugyldige tegn>...

en: Too many ..'s in filename %s
no: For mange ..'er i filnavn %s

en: The file %s has no encoding specification;
    assuming it is encoded in %s
no: Filen %s har ingen spesifikasjon for koding;
    antar at kodingen er %s

en: Taking point value of non-point node.
no: Tar punktverdi for node som ikke er et punkt.

en: Incorrect x Point value "%s" %f; discarding it.
no: Ukorrekt punktverdi for x, "%s" %f; forkaster den.

en: Error parsing point.
no: Feil ved lesing av punkt.

note: don't bother with useless warnings (see above)
en: Incorrect y Point value "%s" %f; discarding it.
no: Ukorrekt punktverdi for y, «%s» %f; forkaster den.

en: Arrow Properties
no: Egenskaper for pil

en: Line Style Properties
no: Egenskaper for linjestil

en: Details...
no: Detaljer...

en: Cancel
no: Avbryt

en: Multiple export filters with unique name %s
no: Flere eksportfiltre med unikt navn %s

en: Can't load font %s.
no: Kan ikke laste skrift %s.

en: Warning
no: Advarsel

en: There is one similar message.
no: Det finnes en lignende melding.

en: Show repeated messages
no: Vis gjentatte meldinger

en: Don't show this message again
no: Ikke vis denne meldingen igjen

en: There are %d similar messages.
no: Det finnes %d lignende meldinger

en: Notice
no: Melding

en: Open group
no: Åpne gruppe

en: Error loading defaults '%s'.
    Not a Dia diagram file.
no: Feil under lasting av forvalg «%s».
    Ikke en dia fil.

en: Missing dependencies for '%s'?
no: Mangler avhengigheter for «%s»?

en: Missing symbol 'dia_plugin_init'
no: Mangler symbol «dia_plugin_init»

en: dia_plugin_init() call failed
no: Kall til dia_plugin_init() feilet

en: %s Plugin could not be unloaded
no: %s tillegg kunne ikke lastes ut

en: Could not open `%s'
    `%s'
no: Kunne ikke åpne «%s»
    «%s»

en: Author
no: Forfatter

en: Identifier
no: Identifikator

en: Creation date
no: Dato for opprettelse

en: Modification date
no: Endringsdato

en: Group with %d objects
no: Gruppe med %d objekter

en: Left
no: Venstre

en: Center
no: Senter

en: Right
no: Høyre

en: Line color
no: Linjefarge

en: Line style
no: Linjestil

en: Fill color
no: Fyllfarge

en: Draw background
no: Tegn bakgrunn

en: Start arrow
no: Start-pil

en: End arrow
no: Slutt-pil

en: Text alignment
no: Tekstjustering

note: all this just to make the defaults selectable ...
en: Font
no: Skrifttype

en: Font size
no: Størrelse på skrifttype

en: Text color
no: Tekstfarge

en: No attribute '%s' (%p) or no data(%p) in this attribute
no: Ingen attributt «%s» (%p) eller ingen data (%p) i denne attributten

en: Other fonts
no: Andre skrifter

en: Couldn't find font family for %s
no: Kunne ikke finne skriftfamilie for %s

note: Translators: Menu item Noun/Material/Solid
en: Solid
no: Helfylt

en: Dashed
no: Streket

en: Dash-Dot
no: Strek-prikk

en: Dash-Dot-Dot
no: Strek-prikk-prikk

en: Dotted
no: Prikket

note: fs->sizebox = GTK_HBOX(box);
en: Dash length:
no: Lengde på strek:

en: Select color
no: Velg farge

en: More colors...
no: Flere farger...

en: More arrows
no: Flere piler

en: Size:
no: Størrelse:

en: Select image file
no: Velg bildefil

en: Browse
no: Bla gjennom

en: Reset menu
no: Nullstill meny

note: Installer message:  License Page
en: Next >
no: Neste >

note: Installer message: Components page
en: Dia Diagram Editor (required)
no: Dia Diagramredigering (obligatorisk)

note: Installer message: Components page
en: Translations
no: Oversettelser

note: Installer message: Component name
en: Python plug-in
no: Python-tillegg

note: Installer message: Dia uninstaller entry in Control Panel
en: Dia (remove only)
no: Dia (kun fjern)

en: Declaration
no: Deklarasjon

en: Add Access Provider
no: Legg til tilbyder

en: Add In Data Port
no: Legg til inndataport

en: Add Connection Point
no: Legg til forbindelsespunkt

en: Delete Port
no: Slett port

en: Edit Port Declaration
no: Rediger portdeklarasjon

en: Delete Connection Point
no: Slett forbindelsespunkt

en: Number of arms
no: Antall armer

en: Flip arms verticaly
no: Vend armer vertikalt

en: Flip arms horizontaly
no: Vend armer horisontalt

en: Center mount point verticaly
no: Sentrer monteringspunkt vertikalt

en: Center mount point horizontaly
no: Sentrer monteringspunkt horisontalt

en: Center mount point
no: Sentrer monteringspunkt

en: Comment
no: Kommentar

en: Primary key
no: Hovednøkkel

en: Unique
no: Unik

en: Visible comments
no: Synlige kommentarer

en: Tablename
no: Tabellnavn

en: Attributes
no: Attributter

en: Show comments
no: Vis kommentarer

note: init data
en: Table
no: Tabell

note: Attributes page:
en: _Attributes
no: _Attributter

note: the "new" button
en: _New
no: _Ny

note: the "delete" button
en: _Delete
no: _Slett

note: the "Move up" button
en: Move up
no: Flytt opp

note: the "Move down" button
en: Move down
no: Flytt ned

en: Attribute data
no: Attributtdata

en: Comment:
no: Kommentar:

en: _Primary key
no: _Hovednøkkel

en: Uni_que
no: Uni_k

en: _Table
no: _Tabell

en: Table name:
no: Navn på tabell:

note: XXX create a handler and disable the 'show documentation tag' checkbox if 'comment visible' is not active.
en: Comment visible
no: Kommentarer er synlige

note: * Fonts and Colors selection *
en: _Style
no: _Stil

en: Border width:
no: Kantbredde:

note: head line
en: Kind
no: Type

en: Size
no: Størrelse

en: Text Color:
no: Tekstfarge:

en: Foreground Color:
no: Forgrunnsfarge:

note: two chars at the beginning
en: not null
no: ikke null

en: unique
no: unik

en: Corner radius
no: Hjørneradius:

en: Start description
no: Start beskrivelse

en: End description
no: Avslutt beskrivelse

en: Add segment
no: Legg til segment

en: Delete segment
no: Slett segment

en: Reference
no: Referanse

en: Key:
no: Nøkkel:

en: Weak key:
no: Svak nøkkel:

en: Derived:
no: Utledet:

en: Multivalue:
no: Multiverdi:

en: Attribute
no: Attributt

en: Weak:
no: Svak:

en: Associative:
no: Assosiativ:

en: Entity
no: Enhet

en: Entity/Relationship diagram objects
no: Diagramobjekter for entitet/relasjon

en: Left Cardinality:
no: Venstrekardinalitet:

en: Right Cardinality:
no: Høyrekardinalitet:

en: Rotate:
no: Roter:

en: Identifying:
no: Identifiserer:

en: Relationship
no: Forhold

note: Translators: Menu item Noun/Energy
en: Energy
no: Energi

note: Translators: Menu item Noun/Material
en: Material
no: Materiale

en: Function structure diagram objects
no: Diagramobjekter for funksjonsstruktur

en: Wish function
no: Wish-funksjon

en: User function
no: Bruker funksjon

note: Translators: Menu item Verb/Channel Translators: Menu item Verb/Channel/Channel Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Channel
en: Channel
no: Kanal

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Input
en: Input
no: Inndata

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Receive
en: Receive
no: Motta

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Allow Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Allow
en: Allow
no: Tillat

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Form Entrance
en: Form Entrance
no: Fra inngang

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Capture Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Capture
en: Capture
no: Hent

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Discharge
en: Discharge
no: Lad ut

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Eject
en: Eject
no: Løs ut

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Dispose
en: Dispose
no: Fjern

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transfer Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Transfer
en: Transfer
no: Overfør

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Lift
en: Lift
no: Løft

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Move
en: Move
no: Flytt

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Transmit
en: Transmit
no: Send

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Conduct
en: Conduct
no: Utfør

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Convey
en: Convey
no: Formidle

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Direct
en: Direct
no: Rett

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Straighten
en: Straighten
no: Rett ut

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Steer
en: Steer
no: Styr

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Translate
en: Translate
no: Oversett

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Rotate
en: Rotate
no: Roter

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Turn
en: Turn
no: Vend

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Spin
en: Spin
no: Spinn

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Allow DOF
en: Allow DOF
no: Tillat DOF

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Constrain
en: Constrain
no: Begrens

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Unlock
en: Unlock
no: Lås opp

note: Translators: Menu item Verb/Support Translators: Menu item Verb/Support/Support
en: Support
no: Støtte

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Stop
en: Stop
no: Stopp

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Insulate
en: Insulate
no: Insuler

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Protect
en: Protect
no: Beskytt

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Prevent Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Prevent
en: Prevent
no: Forhindre

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Shield
en: Shield
no: Skjerm

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Inhibit
en: Inhibit
no: Hindre

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize/Stabilize
en: Stabilize
no: Stabiliser

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize/Steady
en: Steady
no: Støtt

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Secure
en: Secure
no: Sikre

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Attach Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Attach
en: Attach
no: Legg ved

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Mount
en: Mount
no: Monter

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Lock
en: Lock
no: Lås

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Fasten
en: Fasten
no: Fest

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position Translators: Menu item Verb/Support/Position/Position
en: Position
no: Posisjon

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Orient
en: Orient
no: Orientering

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Locate Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Locate
en: Locate
no: Finn

note: Translators: Menu item Verb/Connect Translators: Menu item Verb/Connect/Connect
en: Connect
no: Koble til

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Couple
en: Couple
no: Koble sammen

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Join
en: Join
no: Slå sammen

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Assemble
en: Assemble
no: Sett sammen

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Mix
en: Mix
no: Bland

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Combine
en: Combine
no: Slå sammen

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Blend
en: Blend
no: Bland

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Add
en: Add
no: Legg til

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Pack
en: Pack
no: Pakk

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Coalesce
en: Coalesce
no: Slå sammen

note: Translators: Menu item Verb/Branch Translators: Menu item Verb/Branch/Branch
en: Branch
no: Forgreining

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Separate
en: Separate
no: Separer

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Switch
en: Switch
no: Bytt

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Divide
en: Divide
no: Del opp

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Release
en: Release
no: Slipp

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Detach
en: Detach
no: Ta av

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Disconnect
en: Disconnect
no: Koble fra

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Cut
en: Cut
no: Klipp

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Polish
en: Polish
no: Poler

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Sand
en: Sand
no: Puss

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Drill
en: Drill
no: Bor

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Refine
en: Refine
no: Raffiner

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Purify
en: Purify
no: Rens

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Strain
en: Strain
no: Press

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Filter
en: Filter
no: Filtrer

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Percolate
en: Percolate
no: Filtrer

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Clear
en: Clear
no: Tøm

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Distribute
en: Distribute
no: Distribuer

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Diverge
en: Diverge
no: Del

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Scatter
en: Scatter
no: Spre

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Disperse
en: Disperse
no: Spre

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Empty
en: Empty
no: Tøm

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dissipate
en: Dissipate
no: Tilintetgjør

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Absorb
en: Absorb
no: Ta opp

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dampen
en: Dampen
no: Fukt

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dispel
en: Dispel
no: Avvis

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Resist
en: Resist
no: Motstå

note: Translators: Menu item Verb/Provision Translators: Menu item Verb/Provision/Provision
en: Provision
no: Provisjon

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Store
en: Store
no: Lagre

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Contain
en: Contain
no: Innehold

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Collect
en: Collect
no: Samle

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Reserve
en: Reserve
no: Reserver

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Supply
en: Supply
no: Forsyn

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Fill
en: Fill
no: Fyll

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Provide
en: Provide
no: Gi

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Replenish
en: Replenish
no: Fyll opp

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Expose
en: Expose
no: Vis

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Extract
en: Extract
no: Hent ut

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Control Magnitude
en: Control Magnitude
no: Kontroller størrelse

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Actuate
en: Actuate
no: Aktuer

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Initiate
en: Initiate
no: Initier

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Regulate
en: Regulate
no: Reguler

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Control Translators: Menu item Noun/Signal/Control
en: Control
no: Kontroll

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Enable
en: Enable
no: Slå på

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Disable
en: Disable
no: Slå av

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Limit
en: Limit
no: Begrens

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Interrupt
en: Interrupt
no: Avbryt

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Change
en: Change
no: Endre

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Increase
en: Increase
no: Øk

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Decrease
en: Decrease
no: Minsk

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Amplify
en: Amplify
no: Forsterk

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Reduce
en: Reduce
no: Reduser

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Normalize
en: Normalize
no: Normaliser

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Multiply
en: Multiply
no: Multipliser

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Scale FIXME: mark read-only
en: Scale
no: Skaler

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Rectify
en: Rectify
no: Rett opp

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Adjust
en: Adjust
no: Juster

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Form
en: Form
no: Formgi

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compact
en: Compact
no: Trykk sammen

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Crush
en: Crush
no: Knus

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Shape
en: Shape
no: Form

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compress
en: Compress
no: Trykk sammen

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Pierce
en: Pierce
no: Gjennomhull

note: Translators: Menu item Verb/Convert Translators: Menu item Verb/Convert/Convert
en: Convert
no: Konverter

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Transform
en: Transform
no: Overfør

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Liquefy
en: Liquefy
no: Likvifiser

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Solidify
en: Solidify
no: Solidifiser

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Evaporate
en: Evaporate
no: Fordamp

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Sublimate
en: Sublimate
no: Sublimer

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Condense
en: Condense
no: Kondenser

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Integrate
en: Integrate
no: Integrer

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Differentiate
en: Differentiate
no: Differensier

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Process
en: Process
no: Prosesser

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Sense
en: Sense
no: Føl

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Perceive
en: Perceive
no: Sans

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Recognize
en: Recognize
no: Gjenkjenn

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Discern
en: Discern
no: Tyd

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Check
en: Check
no: Sjekk

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Verify
en: Verify
no: Verifiser

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate/Indicate
en: Indicate
no: Indiker

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate/Mark
en: Mark
no: Merk

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Display
en: Display
no: Vis

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure Translators: Menu item Verb/Signal/Measure/Measure
en: Measure
no: Mål

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure/Calculate
en: Calculate
no: Kalkuler

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Represent
en: Represent
no: Representer

note: Translators: Menu item Noun
en: Noun
no: Substantiv

note: Translators: Menu item Noun/Material/Liquid
en: Liquid
no: Flytende

note: Translators: Menu item Noun/Material/Gas
en: Gas
no: Gass

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human Translators: Menu item Noun/Material/Human/Human Translators: Menu item Noun/Energy/Human
en: Human
no: Menneskelig

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Hand
en: Hand
no: Hånd

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Foot
en: Foot
no: Fot

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Head
en: Head
no: Hode

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Toe
en: Toe
no: Tå

note: Translators: Menu item Noun/Material/Biological
en: Biological
no: Biologisk

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical
en: Mechanical
no: Mekanisk

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Mech. Energy
en: Mech. Energy
no: Mekanisk energi

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translation
en: Translation
no: Oversettelse

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Force
en: Force
no: Kraft

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotation
en: Rotation
no: Rotasjon

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Random Motion
en: Random Motion
no: Tilfeldig bevegelse

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Vibration
en: Vibration
no: Vibrasjon

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotational Energy
en: Rotational Energy
no: Rotasjonsenergi

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translational Energy
en: Translational Energy
no: Oversettbar energi

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity
en: Electrical
no: Elektrisk

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Electricity
en: Electricity
no: Elektrisitet

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Voltage
en: Voltage
no: Spenning

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Current
en: Current
no: Strøm

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic
en: Hydraulic
no: Hydraulisk

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Pressure
en: Pressure
no: Trykk

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Volumetric Flow
en: Volumetric Flow
no: Volumetrisk strøm

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal
en: Thermal
no: Termisk

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Heat
en: Heat
no: Varme

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Conduction
en: Conduction
no: Konduksjon

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Convection
en: Convection
no: Konveksjon

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Radiation Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Radiation
en: Radiation
no: Stråling

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Pneumatic
en: Pneumatic
no: Pneumatisk

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Chemical
en: Chemical
no: Kjemisk

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive
en: Radioactive
no: Radioaktiv

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Microwaves
en: Microwaves
no: Mikrobølger

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Radio waves
en: Radio waves
no: Radiobølger

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/X-Rays
en: X-Rays
no: Røngtenstråler

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Gamma Rays
en: Gamma Rays
no: Gammastråler

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Acoustic Energy
en: Acoustic Energy
no: Akustisk energi

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Optical Energy
en: Optical Energy
no: Optisk energi

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Solar Energy
en: Solar Energy
no: Solenergi

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Magnetic Energy
en: Magnetic Energy
no: Magnetisk energi

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Motion
en: Human Motion
no: Menneskelig bevegelse

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Force
en: Human Force
no: Menneskelig kraft

en: User/Device Fn
no: Bruker/Enhetsfunksjon

en: Wish Fn
no: Wish-funksjon

en: Macro call
no: Makrokall

en: This action is a call to a macro-step
no: Denne handlingen er et kall til et makro-steg

en: Condition
no: Betingelse

en: The boolean equation of the condition
no: Boolsk ligning for betingelsen

en: The condition's font
no: Betingelsens skrifttype

en: The condition's font size
no: Størrelse på skrifttype for betingelse

en: Color
no: Farge

en: The condition's color
no: Farge for betingelse

en: GRAFCET diagram objects
no: GRAFCET diagramobjekter

en: Regular step
no: Vanlig steg

en: Initial step
no: Første steg

en: Macro entry step
no: Makroens innledende steg

en: Macro exit step
no: Makroens avsluttende steg

en: Macro call step
no: Makroens kall-steg

en: Subprogram call step
no: Underprograms kall-steg

en: Step name
no: Navn på steg

en: The name of the step
no: Navn på steget

en: Step type
no: Stegtype

en: The kind of step
no: Type steg

en: Active
no: Aktiv

en: Shows a red dot to figure the step's activity
no: Viser en rød prikk for å synliggjøre stegets aktivitet

en: Receptivity
no: Mottagelighet

en: The boolean equation of the receptivity
no: Boolsk ligning for mottakelighet

en: The receptivity's font
no: Skrifttype for mottakelighet

en: The receptivity's font size
no: Størrelse på skrifttype for mottakelighet

en: The receptivity's color
no: Farge for mottakelighet

en: North point
no: Nordpunkt

en: South point
no: Sydpunkt

en: Draw arrow heads on upward arcs:
no: Tegn pilhoder på oppoverpekende buer:

en: OR
no: ELLER

en: AND
no: OG

en: Vergent type:
no: Vergenttype:

en: Add connection point
no: Legg til forbindelsespunkt

en: Delete connection point
no: Slett forbindelsespunkt

en: GRAFCET OR/AND vergent
no: GRAFCET OG/ELLER vergent

en: Unspecified
no: Uspesifisert

en: Role
no: Rolle

en: Goal
no: Mål

en: Goal Type
no: Måltype

en: Istar diagram
no: Istar-diagram

en: Positive contrib
no: Positivt bidrag

en: Negative contrib
no: Negativt bidrag

en: Dependency
no: Avhengighet

en: Decomposition
no: Dekomposisjon

en: Resource
no: Ressurs

en: Task
no: Oppgave

en: Given Domain
no: Gitt domene

en: Designed Domain
no: Utformet domene

en: Machine Domain
no: Maskindomene

en: Causal
no: Tilfeldig

en: Lexical
no: Leksikalsk

en: Domain Type
no: Domenetype

en: Domain Kind
no: Type domene

en: Jackson domain
no: Jackson-domene

en: Jackson diagram
no: Jackson-diagram

en: Shared
no: Delt

en: Requirement
no: Krav

note: how it used to be before 0.96+SVN new name matching "same name, same type"  rule
en: Message:
no: Melding:

en: Assumption
no: Antagelse

en: Obstacle
no: Hindring

en: KAOS goal
no: KAOS-mål

en: KAOS diagram
no: KAOS-diagram

en: Operationalization
no: Operasjonsjonalisering

en: Text:
no: Tekst:

en: Contributes
no: Bidrar

en: Obstructs
no: Hindrer

en: Conflicts
no: Er i konflikt med

en: Responsibility
no: Ansvar

en: Monitors
no: Overvåker

en: Controls
no: Kontrollerer

en: CapableOf
no: Kan

en: Performs
no: Utfører

en: Output
no: Utdata

en: KAOS other
no: KAOS annet

en: Arrow color
no: Farge på pil

en: Arrow line width
no: Linjebredde på viser

en: Seconds arrow color
no: Farge på sekundviser

en: Seconds arrow line width
no: Linjebredde på sekundviser

en: Show hours
no: Vis timer

en: Rows
no: Rader

en: Columns
no: Kolonner

en: Gridline color
no: Farge på rutenett

en: Gridline width
no: Bredde på rutenett

en: Miscellaneous objects
no: Forskjellige objekter

en: in
no: tomme

note: PROP_FLAG_VISIBLE|
en: Measurement
no: Mål

en: Unit
no: Enhet

en: Precision
no: Presisjon

en: Add Handle
no: Legg til håndtak

en: Delete Handle
no: Slett håndtak

en: Import resource (not shown upstairs)
no: Importkilde (ikke vist ovenpå)

en: Imply resource (not shown downstairs)
no: Implisitt kilde (ikke vist nedenunder)

en: Dotted arrow
no: Prikket pil

en: disable arrow heads
no: slå av pilhoder

en: Flow style:
no: Flyttype:

en: Automatically gray vertical flows:
no: Automatisk gråing av vertikale strømmer:

en: To improve the ease of reading, flows which begin and end vertically can be rendered gray
no: For å forbedre lesbarheten kan flyt som begynner og slutter vertikalt rendres grått

en: SADT Arrow
no: SADT pil

en: Text padding
no: Tekstfyll

en: Activity/Data identifier
no: Identifikator for aktivitet/data

en: The identifier which appears in the lower right corner of the Box
no: Identifikator som vises i nedre venstre hjørne av boksen

en: SADT box
no: SADT-boks

en: SADT diagram objects
no: SADT diagramobjekter

en: No Protection
no: Ingen beskyttelse

en: Confidential
no: Konfidensiell

en: NATO Confidential
no: NATO konfidensiell

en: Secret
no: Hemmelig

en: Defense Secret
no: Forsvarshemmelighet

en: NATO Secret
no: NATO hemmelig

en: Very Secret
no: Meget hemmelig

en: NATO Very Secret
no: NATO meget hemmelig

en: SISSI diagram
no: SISSI-diagram

en: Error loading object.
    Not a regular file: %s
no: Feil under lasting av objekt.
    Ikke en vanlig fil: %s

en: Error loading object.
    Incorrect file type: %s
no: Feil under lasting av objekt.
    Feil filtype: %s

en: Error loading object.
    Not a Dia file: %s
no: Feil under lasting av objekt.
    Ikke en dia fil: %s

en: No integrity
no: Ingen integritet

en: Low integrity
no: Lav integritet

en: Millisecond
no: Millisekund

en: Second
no: Sekund

en: Minute
no: Minutt

en: Hour
no: Time

en: Day
no: Dag

en: Week
no: Uke

en: Electronic messaging
no: Elektroniske meldinger

en: Intranet
no: Intranett

en: Company directory
no: Bedriftskatalog

en: External portal
no: Ekstern portal

en: ORGANISATION
no: ORGANISASJON

en: Structure of the organisation
no: Organisasjonens struktur

en: Project or system organisation
no: Prosjekt- eller systemorganisasjon

en: Subcontractors / Suppliers / Manufacturers
no: Underleverandører / leverandører / produsenter

en: SITE
no: LOKASJON

en: Places
no: Steder

en: External environment
no: Ekstern miljø

en: Zone
no: Sone

en: Essential Services
no: Grunnleggende tjenester

en: Communication
no: Kommunikasjon

en: Power
no: Strøm

en: Cooling / Pollution
no: Kjøling / forurensning

en: Thermal detection
no: Varmegjenkjenning

en: Personal
no: Personlig

en: Decision maker
no: Beslutningstaker

en: SSI Responsible
no: SSI-ansvarlig

en: Users
no: Brukere

en: Functional administrator
no: Funksjonell administrator

en: Technical administrator
no: Teknisk administrator

en: SSI administrator
no: SSI-administrator

en: Developer
no: Utvikler

en: Operator / Maintenance
no: Operatør / vedlikehold

en: Network
no: Nettverk

en: Communication interface
no: Kommunikasjonsgrensesnitt

en: Software
no: Programvare

en: Operating System
no: Operativsystem

en: Business application
no: Forretningsprogram

en: Standard business application
no: Standard forretningsprogram

en: Specific business application
no: Spesifikt forretningsprogram

en: HARDWARE
no: MASKINVARE

en: Mobile equipment
no: Mobilt utstyr

en: Fixed equipment
no: Fast utstyr

en: Electronic medium
no: Elektronisk medium

en: Other media
no: Andre medier

en: Data medium (passive)
no: Datamedium (passivt)

en: Vulnerability
no: Sårbarhet

note: Other properties of page:
en: Other properties
no: Andre egenskaper

note: ********* selection menu of entity ******** ********* Label of board *********
en: Label
no: Etikett

en: value
no: verdi

note: Other properties of page
en: Documents
no: Dokumenter

en: Document title
no: Tittel på dokument

en: Actor
no: Aktør

en: From A to B
no: Fra A til B

en: From B to A
no: Fra B til A

en: Aggregation
no: Aggregering

en: Composition
no: Komposisjon

en: Direction
no: Retning

en: Show direction
no: Vis retning

en: Multiplicity
no: Multiplisietet

en: Visibility
no: Synlighet

en: Show arrow
no: Vis pil

en: Class
no: Klasse

en: Abstract
no: Abstrakt

en: Template
no: Mal

en: Suppress Attributes
no: Skjul attributter

en: Suppress Operations
no: Skjul operasjoner

en: Visible Attributes
no: Synlige attributter

en: Visible Operations
no: Synlige operasjoner

en: Visible Comments
no: Synlige kommentarer

en: Wrap Operations
no: Operasjoner for bryting

en: Wrap after char
no: Bryt etter tegn

en: Comment line length
no: Lengde på kommentarlinje

en: Polymorphic
no: Polymorfisk

en: Classname
no: Navn på klasse

en: Abstract Classname
no: Abstrakt klassenavn

en: Operations
no: Operasjoner

en: Template Parameters
no: Parametere for maler

en: Show Comments
no: Vis kommentarer

note: Class page:
en: _Class
no: _Klasse

en: Class name:
no: Navn på klasse:

en: Attributes visible
no: Synlige attributter

en: Operations visible
no: Synlige operasjoner

en: Suppress operations
no: Skjul operasjoner

en: Wrap after this length:
no: Bryt etter denne lengden:

en: Comments visible
no: Kommentarer er synlige

en: Wrap comment after this length:
no: Bryt kommentar etter denne lengden:

en: Class Name
no: Navn på klasse

en: Abstract Class
no: Abstrakt klasse

note: should probably be refactored too.
en: Line Width
no: Linjebredde

en: Text Color
no: Tekstfarge

en: Foreground Color
no: Forgrunnsfarge

en: Background Color
no: Bakgrunnsfarge

en: Value:
no: Verdi:

en: Visibility:
no: Synlighet:

en: Public
no: Offentlig

en: Private
no: Privat

en: Protected
no: Beskyttet

en: Implementation
no: Implementasjon

note: end: Inheritance type
en: Class scope
no: Virkeområde for klasse

note: end: Visibility
en: Inheritance type:
no: Type arv:

en: Polymorphic (virtual)
no: Polymorfisk (virtuell)

en: Leaf (final)
no: Løv (endelig)

en: Query
no: Spørring

en: Parameters:
no: Parametre:

en: Parameter data
no: Parameterdata

en: Def. value:
no: Std. verdi:

en: Direction:
no: Retning:

en: Undefined
no: Udefinert

en: In
no: Inn

en: Out
no: Ut

en: In & Out
no: Inn og ut

note: Operations page:
en: _Operations
no: _Operasjoner

en: Operation data
no: Operasjonsdata

note: Templates page:
en: _Templates
no: _Maler

en: Template class
no: Malklasse

en: Formal parameter data
no: Formelle parameterdata

en: Boundary
no: Grense

en: Is object
no: Er et objekt

en: Facet
no: Fasett

en: Event Source
no: Hendelseskilde

en: Constraint:
no: Begrensning:

en: Show arrow:
no: Vis pil:

note: how it used to be before 0.96+SVN new name matching "same name, same type"  rule - reverted, forward compatibility seems more important
en: Interface:
no: Grensesnitt:

en: Draw focus of control:
no: Tegn kontrollfokus:

en: Draw destruction mark:
no: Tegn ødeleggelsesmerke:

en: Add connection points
no: Legg til forbindelsespunkt

en: Remove connection points
no: Fjern forbindelsespunkt

en: UML Lifeline
no: UML-livlinje

en: Call
no: Kall

en: Create
no: Lag

en: Destroy
no: Ødelegg

en: Simple
no: Enkel

en: Return
no: Retur

en: Recursive
no: Rekursiv

en: Message type:
no: Meldingstype:

en: Explicit state
no: Eksplisitt tilstand

en: Active object
no: Aktiver objekt

en: Show attributes
no: Vis attributter

en: Multiple instance
no: Flere hendelser

en: Do action
no: Utfør handling

en: Exit action
no: Avslutt handling

note: Would like to create a state_term instead, but making the connections * is a pain
en: This diagram uses the State object for initial/final states.
    That option will go away in future versions.
    Please use the Initial/Final State object instead
no: Dette diagrammet bruker tilstandsobjektet for start/sluttilstand.
    Det alternativet vil forsvinne i fremtidige versjoner.
    Vennligst bruk objektet for start/sluttilstand i stedet

en: Is final
no: Er endelig

en: Trigger
no: Utløser

en: The event that causes this transition to be taken
no: Hendelse som forårsaker denne endringen

en: Action
no: Handling

en: Guard
no: Vakt

en: Unified Modelling Language diagram objects UML 1.3
no: Unified Modelling Language diagramobjekter UML 1.3

en: Value
no: Verdi

en: Abstract (?)
no: Abstrakt (?)

en: Class scope (static)
no: Virkeområde for klasse (statisk)

en: Inheritance type
no: Type arv

en: Query (const)
no: Spørring (konstant)

en: Parameters
no: Parametere

en: Text outside
no: Tekst utenfor

en: Collaboration
no: Samarbeid

en: Chronogram diagram objects
no: Kronogram diagramobjekter

en: Data name
no: Datanavn

en: Events
no: Hendelser

en: Event specification
no: Hendelsesspesifikasjon

en: @ time    set the pointer at an absolute time.
    ( duration  sets the signal up, then wait 'duration'.
    ) duration  sets the signal down, then wait 'duration'.
    u duration  sets the signal to "unknown" state, then wait 'duration'.
    example : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)
no: @ tid    sett pekeren til en absolutt tid.
    ( varighet  setter signalet opp, og venter så 'varighet'.
    ) varighet  setter signalet ned, og venter så 'varighet'.
    u varighet  setter signalet til "ukjent" tilstand, og venter så 'varighet'.
    eksempel : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)

en: Start time
no: Starttid

en: End time
no: Slutt-tid

en: Rise time
no: Hevingstid

en: Fall time
no: Falltid

en: Aspect
no: Aspekt

en: Data color
no: Datafarge

en: Data line width
no: Data linjebredde

en: Time data
no: Tidsdata

en: Major time step
no: Stort tidssteg

en: Minor time step
no: Mindre tidssteg

en: Minor step line width
no: Mindre steg i linjebredde

en: Custom
no: Egendefinert

en: Custom XML shapes loader
no: Egendefinert laster for XML-former

en: Flip horizontal
no: Vend horisontalt

en: Flip vertical
no: Vend vertikalt

en: Cannot open icon file %s for object type '%s'.
no: Kan ikke åpne ikonfil %s for objekttype '%s'.

en: The file '%s' has invalid path data.
    svg:path data must start with moveto.
no: Filen «%s» har ugyldige stidata.
    svg:path data må starte med moveto.

en: Flowchart objects
no: Objekter for flytdiagram

en: Shear angle
no: Klippevinkel

en: Sectors
no: Sektorer

en: Base Station
no: Basestasjon

en: Network diagram objects
no: Objekter for nettverksdiagram

en: Width
no: Bredde

en: Curve distance
no: Kurveavstand

en: Line gaps
no: Linjeravstander

en: Symmetric control
no: Symmetrisk kontroll

en: Smooth control
no: Jevn kontroll

en: Cusp control
no: Cusp kontroll

en: Free
no: Ledig

en: Fixed
no: Fast

en: Square
no: Firkantet

en: Aspect ratio
no: Høyde-/breddeforhold

en: Circle
no: Sirkel

en: Image file
no: Bildefil

en: Draw border
no: Tegn kant

en: Keep aspect ratio
no: Behold høyde/bredde forhold

note: Found file in same dir as diagram. Found file in current dir.
en: The image file '%s' was not found in that directory.
    Using the file '%s' instead
no: Bildefilen '%s' ble ikke funnet i den katalogen.
    Bruker filen '%s' i stedet

note: Didn't find file in current dir.
en: The image file '%s' was not found.
no: Bildefilen '%s' ble ikke funnet.

en: Arrows
no: Piler

en: Start point
no: Startpunkt

en: End point
no: Endepunkt

en: Text content
no: Tekstinnhold

en: Add Corner
no: Legg til hjørne

en: Delete Corner
no: Slett hjørne

en: Standard objects
no: Standard objekter

en: First Line
no: Første linje

en: Vertical text alignment
no: Vertikal tekstjustering

en: Can't write %d bytes to %s
no: Kan ikke skrive %d byte til %s

en: Nothing to print
no: Ingen ting å skrive ut

en: Printing with Gtk+(cairo) requires at least version 2.10.
no: Utskrift med Gtk+(cairo) krever minst versjon 2.10.

en: Cairo Scalable Vector Graphics
no: Cairo skalerbar vektorgrafikk

en: Cairo PNG (with alpha)
no: Cairo PNG (med alfa)

en: Copy _Diagram
no: Kopier _diagram

en: Print (GTK) ...
no: Skriv ut (GTK)...

en: Cairo based Rendering
no: Cairo-basert tegning

en: Image row length larger than maximum cell array.
    Image not exported to CGM.
no: Bildets radlengde større enn maksimum cellematrise.
    Bilde ikke eksportert til CGM.

en: Computer Graphics Metafile export filter
no: Computer Graphics Metafile eksportfilter

en: read_dxf_codes failed on '%s'
no: read_dxf_codes feilet på «%s»

en: Binary DXF from '%s' not supported
no: Binær DXF fra «%s» er ikke støttet

en: Drawing Interchange File import and export filters
no: Drawing Interchange File import- og eksportfilter

en: HP Graphics Language export filter
no: HP Graphics Language eksportfilter

en: Libart based rendering
no: Libart-basert tegning

en: Could not create PNG write structure
no: Kunne ikke opprette PNG-struktur for skriving

en: Could not create PNG header info structure
no: Kunne ikke opprette infostruktur for PNG-header

en: Error occurred while writing PNG
no: Feil under skriving av PNG

note: Create a dialog
en: PNG Export Options
no: Alternativer for PNG-eksport

en: Image width:
no: Bildebredde:

en: Image height:
no: Bildehøyde:

en: PNG (anti-aliased)
no: PNG (utjevnet)

en: gdk_renderer: Unsupported fill mode specified!
no: gdk_renderer: Ugyldig fyllmodus spesifisert!

en: TeX Metapost export filter
no: TeX Metapost eksportfilter

en: TeX Metapost macros
no: TeX Metapost-makroer

en: LaTeX PGF export filter
no: LaTeX PGF-eksportfilter

en: Not valid UTF8
no: Ikke gyldig UTF-8

en: LaTeX PGF macros
no: LaTeX PGF-makroer

en: Could not save file:
    %s
    %s
no: Kunne ikke lagre fil:
    %s
    %s

en: gdk-pixbuf based bitmap export/import
no: gdk-pixbuf-basert eksport/import av bitkart

en: Select Printer
no: Velg skriver

en: Printer
no: Skriver

en: File
no: Fil

en: Could not run command '%s': %s
no: Kunne ikke kjøre kommando «%s»: %s

en: Could not open '%s' for writing: %s
no: Kunne ikke åpne «%s» for skriving: %s

en: Encapsulated Postscript (using Pango fonts)
no: Encapsulated Postskript (bruker Pango-skrifter)

en: Print (PS)
no: Skriv ut (PS)

en: TeX Pstricks export filter
no: TeX PSTricks eksportfilter

en: TeX PSTricks macros
no: TeX PSTricks makroer

en: Couldn't open '%s' for writing.
no: Kunne ikke åpne: «%s» for skriving.

en: Python scripting support
no: Støtte for Python-skripting

en: Dia Shape File
no: Dia form-fil

en: dia shape export filter
no: dia form-eksportfilter

en: Invalid path data.
    svg:path data must start with moveto.
no: Ugyldige stidata.
    svg:path må starte med moveto.

en: Expected SVG Namespace not found in file
no: Forventet SVG-navneområde ikke funnet i filen

en: root element was '%s' -- expecting 'svg'.
no: rot-element var «%s» -- ventet «svg».

en: Scalable Vector Graphics import and export filters
no: Import- og eksportfilter for skalerbar vektorgrafikk

en: Couldn't read file %s
no: Kunne ikke lese fil %s

en: Visio XML format
no: Visio XML-format

en: Couldn't read color: %s
no: Kunne ikke lese farge: %s

en: Couldn't find shape %d
no: Kunne ikke finne form %d

en: Can't rotate ellipse
no: Kan ikke rotere elipse

en: Couldn't write file %s
no: Kunne ikke skrive fil %s

en: Visio XML File Format
no: Visio XML-filformat

en: Can't decode object %s
no: Kan ikke dekode objekt %s.

en: Can't write object %u
no: Kan ikke skrive objekt %u

en: Visio XML Format import and export filter
no: Import- og eksportfilter for Visio XML-format

en: Couldn't open: '%s' for writing.
no: Kunne ikke åpne: «%s» for skriving.

en: Windows Meta File
no: Windows metafil

en: Enhanced Meta File
no: Forbedret metafil

en: Print (GDI) ...
no: Skriv ut (GDI)...

en: WMF export filter
no: WMF eksportfilter

en: File: %s type/version unsupported.
no: Fil: %s type/versjon ikke støttet.

en: WordPerfect Graphics export filter
no: WordPerfect Graphics Metafile eksportfilter

en: FIG format has no equivalent of arrow style %s, using simple arrow.
no: FIG-formatet har ingen ekvivalent for stil på pil %s Bruker en enkel pil.

en: No more user-definable colors - using black
no: Ikke flere brukerdefinerte farger - bruker sort

en: XFig format
no: XFig-format

en: Patterns are not supported by Dia
no: Mønstre er ikke støttet av Dia

en: Triple-dotted lines are not supported by Dia, using double-dotted
no: Trippel-prikkede linjer er ikke støttet av Dia, bruker dobbelt-prikket

en: Line style %d should not appear
no: Linjestil %d burde ikke kommet til syne

en: Error while reading %dth of %d points: %s
no: Feil under lesing %de av %d punkter: %s

en: Error while reading arrowhead
no: Feil under lesing av pilhodet

en: Unknown arrow type %d
no: Ukjent piltype %d

en: Couldn't read ellipse info: %s
no: Kunne ikke lese informasjon om elipse: %s

en: Couldn't read polyline info: %s
no: Kunne ikke lese info om polilinje: %s

en: Couldn't read flipped bit: %s
no: Kunne ikke lese vendt bit: %s

en: Negative corner radius, negating
no: Negativ hjørneradius, negerer

en: Unknown polyline subtype: %d
no: Ukjent undertype for polilinje: %d

en: Couldn't read spline info: %s
no: Kunne ikke lese info om spline: %s

note: Open approximated spline Closed approximated spline
en: Cannot convert approximated spline yet.
no: Kan ikke konvertere tilnærmet spline ennå.

en: Unknown spline subtype: %d
no: Ukjent undertype for spline: %d

en: Couldn't read arc info: %s
no: Kunne ikke lese informasjon om bue: %s

en: Couldn't read text info: %s
no: Kunne ikke lese tekstinfo: %s

en: Couldn't identify FIG object: %s
no: Kunne ikke identifiserte FIG-objekt: %s

en: Compound end outside compound
no: Sammensatt ende utenfor sammensatt objekt

en: Couldn't read group extend: %s
no: Kunne ikke lese gruppeutvidelse: %s

en: Unknown object type %d
no: Ukjent objekttype %d

en: `%s' is not one of `%s' or `%s'
no: `%s' er ikke en av `%s' eller `%s'

en: Error reading paper size: %s
no: Feil under lesing av papirstørrelse: %s

en: Unknown paper size `%s', using default
no: Ukjent papirstørrelse `%s', bruker forvalg

en: Error reading paper orientation: %s
no: Feil under lesing av papirorientering: %s

en: Error reading justification: %s
no: Feil under lesing av justering: %s

en: Error reading units: %s
no: Feil under lesing av enheter: %s

en: Error reading magnification: %s
no: Feil under lesing av forstørrelse: %s

en: Error reading multipage indicator: %s
no: Feil under lesing av indikator for flere sider: %s

en: Error reading transparent color: %s
no: Feil under lesing av gjennomsiktig farge: %s

en: Error reading FIG file: %s
no: Feil under lesing av FIG-fil: %s

en: Premature end of FIG file
no: For tidlig slutt på FIG-fil

en: Error reading resolution: %s
no: Feil under lesing av oppløsning: %s

en: Doesn't look like a Fig file: %s
no: Ser ikke ut som en Fig-fil: %s

en: This is a FIG version %d.%d file, I may not understand it
no: Dette er en fil i FIG-versjon %d.%d, forstår den ikke

en: XFig File Format
no: XFig filformat

en: Fig Format import and export filter
no: Fig format import- og eksportfilter

en: Error while parsing %s
no: Feil ved lesing av %s

en: Error while parsing stylesheet %s
no: Feil ved lesing av stilark %s

en: Error while applying stylesheet %s
no: Feil ved påføring av stilark %s

en: Error while parsing stylesheet: %s
no: Feil ved lesing av stilark: %s

en: Error while applying stylesheet: %s
no: Feil ved påføring av stilark: %s

en: Error while saving result: %s
no: Feil ved lagring av resultat: %s

en: XSL Transformation filter
no: Filter for XSL-transformering

en: No valid configuration files found for the XSLT plugin, not loading.
no: Ingen gyldige konfigurasjonfiler funnet for XSLT-tillegget, ikke lastet.

en: Export through XSLT
no: Eksport via XSLT

en: From:
no: Fra:

en: To:
no: Til:

en: AADL Shapes
no: AADL-former

en: Bus
no: Buss

en: Device
no: Enhet

en: Memory
no: Minne

en: Package
no: Pakke

en: Processor
no: Prosessor

en: Subprogram
no: Underprogram

en: Thread
no: Tråd

en: Thread Group
no: Trådgruppe

note: Sheet Name: Assorted, was Geometric, maybe Basic Shapes instead? Leave as is for now, renaming too much hassle. Will probably need to split into seperate sheets soon anyway.
en: An Assorted Collection of Polygons, Beziergons and other Miscellaneous Geometric Shapes
no: En assortert utvalg av polygoner, beziergoner og andre forskjellige geometriske former

note: Please talk to me before making any changes to this sheet
en: Assorted
no: Assortert

en: Curved eight point star
no: Kurvet åttepunkts stjerne

en: Curved four point star
no: Kurvet firepunkts stjerne

en: Diamond
no: Diamant

en: Down arrow
no: Pil ned

en: Eight point star
no: Åttepunkts stjerne

en: Five point star
no: Fempunkts stjerne

en: Four point star
no: Firepunkts stjerne

en: Heart
no: Hjerte

en: Heptagon. Seven sided shape
no: Heptagon. Syvsidet form

en: Hexagon. Six sided shape
no: Hexagon. Sekssidet form

en: Horizontal parallelogram
no: Horisontalt paralellogram

en: Isoceles triangle
no: Isoceles trekant

en: Left arrow
no: Pil til venstre

en: Left-right arrow
no: Venstre-høyre-pil

en: Left-right-up arrow
no: Venstre-høyre-opp-pil

en: Left-up arrow
no: Venstre-opp-pil

en: Maltese cross
no: Maltesisk kors

en: Notched left arrow
no: Hakket venstrepil

en: Notched right arrow
no: Hakket høyrepil

en: Octogon. Eight sided shape
no: Oktagon. Åttesidet form

en: Pentagon block arrow
no: Pentagon blokkpil

en: Pentagon. Five sided shape
no: Pentagon. Femsidet form

en: Perfect circle
no: Perfekt sirkel

en: Perfect square, height equals width
no: Perfekt kvadrat. Høyden er lik bredden

en: Quad arrow
no: Quad-pil

en: Quarter circle
no: Kvart sirkel

en: Quarter moon
no: Kvart måne

en: Right arrow
no: Pil til høyre

en: Seven point star
no: Syvpunkts stjerne

en: Sharp eight point star
no: Skarp åttepunkts stjerne

en: Six point star
no: Sekspunkts stjerne

en: Sun
no: Sol

en: Swiss cross
no: Sveitsisk kors

en: Trapezoid
no: Trapesoid

en: Up arrow
no: Pil opp

en: Up-down arrow
no: Opp-ned-pil

en: Up-down-left arrow
no: Opp-ned-venstre-pil

en: Vertical parallelogram
no: Vertikalt paralellogram

en: Complex
no: Kompleks

en: Data Object
no: Dataobject

en: End Event
no: Avslutt hendelse

en: Gateway
no: Portner

en: Group
no: Gruppe

en: Parallel (AND)
no: Paralell (OG)

en: Start Event
no: Start hendelse

en: Transaction
no: Transaksjon

en: Air Cooler
no: Luftkjøler

en: Centrifuge
no: Sentrifuge

en: Compressor or Turbine
no: Kompressor eller turbin

en: Covered tank
no: Dekket tank

en: Mixer
no: Mikser

en: Open Tank
no: Åpen tank

en: Regulable Valve
no: Regulerbart rør

en: Simple Furnace
no: Enkel smelteovn

en: Valve
no: Rør:

en: Valve, vertical
no: Vertikalt rør

en: Water Cooler
no: Vannkjøler

en: Circuit
no: Kretsdiagram

en: Components for circuit diagrams
no: Komponenter for kretsdiagrammer

en: Ground point
no: Jordingspunkt

en: Horizontal jumper
no: Horisontal jumper

en: Horizontally aligned LED
no: Horisontalt justert LED

en: Horizontally aligned capacitor
no: Horisontalt justert kondensator

en: Horizontally aligned diode
no: Horisontalt justert diode

en: Horizontally aligned fuse
no: Horisontalt justert sikring

en: Horizontally aligned inductor
no: Horisontalt justert spole

en: Horizontally aligned inductor (European)
no: Horisontalt justert spole (europeisk)

en: Horizontally aligned powersource
no: Horisontalt justert strømkilde

en: Horizontally aligned resistor
no: Horisontalt justert motstand

en: Horizontally aligned resistor (European)
no: Horisontalt justert motstand (europeisk)

en: Horizontally aligned zener diode
no: Horisontalt justert zener-diode

en: Lamp
no: Lampe

en: Microphone
no: Mikrofon

en: NMOS transistor
no: NMOS-transistor

en: NPN bipolar transistor
no: Bipolar NPN-transistor

en: Operational amplifier
no: Operativ forsterker

en: PMOS transistor
no: PMOS-transistor

en: PNP bipolar transistor
no: Bipolar NPN-transistor

en: Speaker
no: Høyttaler

en: Vertically aligned LED
no: Vertikalt justert LED

en: Vertically aligned capacitor
no: Vertikalt justert kondensator

en: Vertically aligned diode
no: Vertikalt justert diode

en: Vertically aligned fuse
no: Vertikalt justert sikring

en: Vertically aligned inductor
no: Vertikalt justert spole

en: Vertically aligned inductor (European)
no: Vertikalt justert spole (europeisk)

en: Vertically aligned powersource
no: Vertikalt justert strømkilde

en: Vertically aligned resistor
no: Vertikalt justert motstand

en: Vertically aligned resistor (European)
no: Vertikalt justert motstand (europeisk)

en: Vertically aligned zener diode
no: Vertikalt justert zener-diode

en: 'if not' (normally closed) ladder contact
no: 'hvis ikke' (normalt lukket) stigekontakt

en: 'if' (normally open) ladder contact
no: 'hvis' (normalt åpen)  stigekontakt

en: 'jump' output variable
no: 'hopp' utdatavariabel

en: 'reset' output variable
no: 'nullstill' utdatavariabel

en: 'set' output variable
no: 'sett' utdatavariabel

en: Components for LADDER circuits
no: Komponenter for STIGE-kretser

en: Ladder
no: Stige

en: Negative output variable
no: Negativ utdatavariabel

en: Simple output variable
no: Enkel utdatavariabel

en: Cybernetics
no: Kybernetikk

en: Product
no: Produkt

en: Sensor - bottom
no: Sensor - bunn

en: Sensor - left
no: Sensor - venstre

en: Sensor - right
no: Sensor - høyre

en: Sensor - top
no: Sensor - topp

en: Editor for Database Table Relation Diagrams
no: Redigering av diagrammer for relasjoner mellom databasetabeller

en: Editor for Entity Relations Diagrams
no: Editor for enhetsrelasjonsdiagrammer

en: Participation
no: Deltakelse

en: Weak entity
no: Svak enhet

en: Components for electric circuits
no: Objekter for elektriske kretser

en: Connection point
no: Forbindelsespunkt

en: Electric
no: Elektrisk

en: Lamp or indicator light (horizontal)
no: Lampe eller indikatorlys (horisontal)

en: Lamp or indicator light (vertical)
no: Lampe eller indikatorlys (vertikal)

en: Normally closed contact (horizontal)
no: Normalt lukket kontakt (horisontal)

en: Normally closed contact (vertical)
no: Normalt lukket kontakt (vertikal)

en: Normally closed position switch (horizontal)
no: Normalt lukket posisjonsbryter (horisontal)

en: Normally closed position switch (vertical)
no: Normalt lukket posisjonsbryter (vertikal)

en: Normally open contact (horizontal)
no: Normalt åpen kontakt (horisontal)

en: Normally open contact (vertical)
no: Normalt åpen kontakt (vertikal)

en: Normally open position switch (horizontal)
no: Normalt åpen posisjonsbryter (horisontal)

en: Normally open position switch (vertical)
no: Normalt åpen posisjonsbryter (vertikal)

en: Relay (horizontal)
no: Relé (horisontalt)

en: Relay (vertical)
no: Relé (vertikalt)

en: Editor for Function Structure Diagrams.
no: Editor for diagrammer over funksjonsstruktur.

en: Flow
no: Flyt

en: Function
no: Funksjon

note: XXX
en: Collate
no: Slå sammen

en: Connector
no: Tilkobling

en: Data source
no: Datakilde

en: Decision
no: Avgjørelse

en: Delay
no: Tidsavbrudd

en: Document
no: Dokument

en: Input/Output
no: Inndata/utdata

en: Internal storage
no: Intern lagring

en: Magnetic disk
no: Magnetdisk

en: Magnetic drum
no: Magnetisk trommel

en: Magnetic tape
no: Magnetbånd

en: Manual input
no: Manuelle inndata

en: Manual operation
no: Manuell operasjon

en: Merge
no: Slå sammen

en: Objects to draw flowcharts
no: Objekter som brukes til å tegne flytdiagrammer

note: XXX
en: Off page connector
no: Tilkobling utenfor siden

en: Offline storage
no: Off-line lagring

en: Or
no: Eller

en: Predefined process
no: Forhåndsdefinert prosess

en: Preparation
no: Forberedelse

en: Punched card
no: Hullkort

en: Punched tape
no: Hullbånd

en: Sort
no: Sorter

note: XXX
en: Summing junction
no: Samlende kryss

en: Transaction file
no: Transaksjonsfil

en: Transmittal tape
no: Sendebånd

en: AND vergent
no: OG-vergent

en: Action to associate to a step
no: Handling som skal assosieres til et steg

en: Arc (upward)
no: Bue (oppover)

en: Condition (of an action)
no: Betingelse (for en handling)

en: Macro sub-program call step
no: Makros underprograms kall-steg

en: OR vergent
no: ELLER-vergent

en: Objects to design GRAFCET charts
no: Objekter for utforming av GRAFCET-grafer

en: Transition
no: Overgang

en: Data store
no: Datalager

en: External entity
no: Ekstern entitet

en: Block 1, 2:4
no: Blokk 1, 2:4

en: Block 2, 2:8
no: Blokk 2, 2:8

en: Block 3, 4:4
no: Blokk 3, 4:4

en: Block 4, 4:8
no: Blokk 4, 4:8

en: Block 5, 3:3
no: Blokk 5, 3:3

en: Block 6, 4:6
no: Blokk 6, 4:6

en: Block 7
no: Blokk 7

en: Car 1, Front View
no: Bil en, utsikt framover

en: Car 2, Rear View
no: Bil 2, utsikt bakover

en: Corner 1
no: Hjørne 1

en: Corner 2
no: Hjørne 2

en: Crossroads
no: Veikryss

en: Elevated Road
no: Hevet vei

en: Factory
no: Fabrikk

en: One Way Road Sign
no: Enveiskjøringsskilt

en: River
no: Elv

en: Road Section
no: Veidel

en: Roof1
no: Tak1

en: T-Junction
no: T-kryss

en: Train 1, angled downward
no: Tog 1, vinklet nedover

en: Train 2, angled upward
no: Tog 2, vinklet oppover

en: Tree 1
no: Tre 1

en: A KAOS agent
no: En KAOS-agent

en: A KAOS operation
no: En KAOS-operasjon

en: Black light
no: Sort lys

en: Blinders
no: Blendere

en: Lights
no: Lys

en: PAR
no: PDA

en: Scanner
no: Skanner

en: Structure
no: Struktur

en: AND gate
no: OG-port

en: Boolean Logic
no: Bolsk logikk

en: Crossconnector
no: Krysskobling

en: Inverter
no: Vender

en: Logic
no: Logikk

en: NAND gate
no: NAND-port

en: NOR gate
no: NOR-port

en: NOT
no: IKKE

en: OR gate
no: ELLER-port

en: Simple buffer
no: Enkel buffer

en: XOR gate
no: XOR-port

en: Demultiplexer
no: Demultiplekser

en: Large extension node
no: Stor utvidelsesnode

en: Multiplexer
no: Multiplekser

en: Node center
no: Nodesenter

en: Small extension node
no: Liten utvidelsesnode

en: Tactical satellite communications terminal
no: Terminal for taktisk satelittkommunikasjon

en: Folder
no: Mappe

en: Misc
no: Forskjellig

en: Miscellaneous Shapes
no: Forskjellige former

en: Traditional clock
no: Tradisjonell klokke

en: Tree
no: Tre

en: expended node
no: utvidet modus

en: 2/2 distributor
no: 2/2 formidler

en: 3/2 distributor
no: 3/2 formidler

en: 4/2 distributor
no: 4/2 formidler

en: 5/2 distributor
no: 5/2 formidler

en: Components for pneumatic and hydraulic circuits
no: Komponenter for pneumatikk og for hydrauliske kretser

en: Generic pressure source
no: Vanlig trykk-kilde

en: Hydraulic pressure source
no: Hydraulisk trykk-kilde

en: Pneumatic pressure source
no: Pneumatisk trykk-kilde

en: Pneumatic/Hydraulic
no: Pneumatikk/Hydraulikk

en: Activity/data box
no: Boks for aktivitet/data

en: Activity/data flow arrow
no: Flytpil for aktivitet/data

en: Flow label
no: Flytetikett

en: Objects to design SADT diagrams
no: Objekter til utforming av SADT-diagrammer

en: SADT/IDEF0
no: SADT/IDEFO

en: Action being executed
no: Handling som utføres

en: Block type reference
no: Blokktypereferanse

en: Function call
no: Funksjonskall

en: Function header
no: Funksjonsheader

en: Generic text note
no: Vanlig tekstmelding

en: In/Out connector
no: Inn-/ut-tilkobling

en: Procedure return
no: Retur fra prosedyre

en: Process type reference
no: Referanse til prossesstype

en: Receive message
no: Motta melding

en: Save state
no: Lagre tilstand

en: Send message
no: Send melding

en: Service type reference
no: Referanse til tjenestetype

en: Specification and Description Language.
no: Spesifikasjons- og beskrivelsesspråk.

en: State
no: Tilstand

en: Air filter
no: Luftfilter

en: Alarm center
no: Alarmsenter

en: Backup
no: Sikkerhetskopi

en: Cell phone
no: Mobiltelefon

en: Condensator
no: Kondensator

en: Digital code
no: Digital kode

en: File cabinet
no: Arkiv

en: Gate
no: Port

en: Geographic site
no: Geografisk sted

en: Information
no: Informasjon

en: Information system
no: Informasjonssystem

en: Laptop
no: Bærbar

en: Log analysis
no: Logganalyse

en: Magnetic storage
no: Magnetisk lagring

en: Network cloud
no: Nettverkssky

en: Objects to design sissi diagrams
no: Objekter til utforming av SISSI-diagrammer

en: Pump
no: Pumpe

en: Relational Database
no: Relasjonsdatabase

en: Room
no: Rom

en: Router
no: Ruter

en: Security area
no: Sikkerhetsområde

en: Server
no: Tjener

en: Smoke detector
no: Røykvarsler

en: Storage array
no: Lagringsmatrise

en: Telephone
no: Telefon

en: Vibration sensor
no: Vibrasjonssensor

en: Video camera
no: Videokamera

en: Voltage detector
no: Spenningsdetektor

en: Workstation
no: Arbeidsstasjon

en: Activity
no: Aktivitet

en: Aggregation, one class is part of another
no: Aggregering, en klasse er en del av en annen

en: Association, two classes are associated
no: Assosiasjon, to klasser er assosiert

en: Class stereotype icon
no: Ikon for stereotype for klasse

en: Component
no: Komponent

en: Constraint, place a constraint on something
no: Begrensning, sett en begrensning på noe

en: Editor for UML Static Structure Diagrams
no: Redigering for UML Statisk Struktur Diagrammer

en: Generalization, class inheritance
no: Generalisering, klassearv

en: Implements, class implements a specific interface
no: Implementerer, klassen implementerer et spesifikt grensesnitt

en: Initial/end state
no: Utgangs- og slutt-tilstand

en: Large package
no: Stor pakke

en: Lifeline
no: Livlinje

en: Message
no: Melding

en: Note
no: Merknad

en: Object
no: Objekt

en: Realizes, implements a specific interface
no: Realiserer, implementerer et spesifikt grensesnitt

en: Small package
no: Liten pakke

en: Use case
no: Brukstilfelle

en: Chronogram
no: Kronogram

en: Data line
no: Datalinje

en: Objects to design chronogram charts
no: Objekter for utforming av kronogrammer

en: Time scale
no: Tidsskala

en: Cisco - Computer
no: Cisco - Datamaskin

en: CiscoWorks workstation
no: CiscoWorks arbeidsstasjon

en: Computer shapes by Cisco
no: Datamaskinformer av Cisco

en: Disk subsystem
no: Disksubsystem

en: Diskette
no: Diskett

en: FC Storage
no: FC-lagring

en: File Server
no: Filtjener

en: Front End Processor
no: Front-prosessor

en: HP Mini
no: HP minimaskin

en: Handheld
no: Håndholdt

en: Host
no: Vert

en: IBM Mini (AS400)
no: IBM minimaskin (AS400)

en: IBM Tower
no: IBM tårn

en: IBM mainframe
no: IBM stormaskin

en: IBM mainframe with FEP
no: IBM stormaskin med FEP

en: MicroWebserver
no: Liten webtjener

en: Monitor
no: Skjerm

en: PC Adapter Card
no: PC-adapter kort

en: PC Card
no: PC-kort

en: PC Router Card
no: PC-ruterkort

en: PC Software
no: PC-programvare

en: PC Video
no: PC video

en: PC with Router-Based Software
no: PC med ruter-basert programvare

en: SUN workstation
no: Sun-arbeidsstasjon

en: Server with PC Router
no: Tjener med PC-ruter

en: Software-Based Router on File Server
no: Programvarebasert ruter på filtjener

en: Supercomputer
no: Superdatamaskin

en: Tape array
no: Tape-bibliotek

en: WWW server
no: WWW-tjener

en: Web browser
no: Webtjener

en: Web cluster
no: Webklynge

en: Wireless
no: Trådløs

en: 100BaseT Hub
no: 100BaseT hub

en: 7500ARS (7513) Router
no: 7500ARS (7513) ruter

en: 7505 Router
no: 7505 ruter

en: 7507 Router
no: 7507 ruter

en: ASIC Processor
no: ASIC-prossessor

en: ATM Fast Gigabit Etherswitch
no: ATM Fast Gigabit etherswitch

en: ATM Switch
no: ATM-svitsj

en: Access Gateway
no: Aksessportner

en: Broadband router
no: Bredbåndsruter

en: Cisco - Switch
no: Cisco - svitsj

en: Cisco Hub
no: Cisco hub

en: Content Router
no: Innholdsruter

en: Content Service Module
no: Modul for innholdstjeneste

en: Content Service Switch 1100
no: Content service svitsj 1100

en: Content Switch
no: Innholdssvitsj

en: Data Center Switch
no: Datasentersvitsj

en: Generic Processor
no: Vanlig prosessor

en: ISDN switch
no: ISDN-svitsj

en: LAN2LAN Switch
no: LAN2LAN-svitsj

en: Layer 2 Remote Switch
no: Lag 2 ekstern svitsj

en: NetFlow router
no: NetFlow ruter

en: Optical Services Router
no: Ruter for optiske tjenester

en: Programmable Switch
no: Programmerbar svitsj

en: Router and switch shapes by Cisco
no: Former for rutere og svitsjer av Cisco

en: Router with Firewall
no: Ruter med brannvegg

en: Router with Silicon Switch
no: Ruter med silikonsvitsj

en: Small Hub
no: Liten hub

en: Storage Router
no: Lagringsruter

en: Switch Processor
no: Svitsjprosessor

en: Universal Gateway
no: Universell portner

en: Wavelength router
no: Wavelength-ruter

en: Wireless router
no: Trådløs ruter

en: Workgroup switch
no: Arbeidsgruppesvitsj

en: iSCSI switch
no: iSCSI-svitsj

en: Androgynous Person
no: Androgyn person

en: Antenna
no: Antenne

en: Branch office
no: Utekontor

en: Branch office blue
no: Utekontor blått

en: Branch office subdued
no: Tilbaketrukket utekontor

en: Car
no: Bil

en: Cisco - Misc
no: Cisco - Forskjellig

en: CiscoWorks Man
no: CiscoWorks-mann

en: Generic Building
no: Vanlig bygning

en: Generic Building blue
no: Vanlig bygning, blå

en: Generic Building subdued
no: Tilbaketrukket vanlig bygning

en: Government Building
no: Offentlig bygning

en: Headphones
no: Hodetelefoner

en: Home office
no: Hjemmekontor

en: House
no: Hus

en: House blue
no: Hus, blått

en: Key
no: Nøkkel

en: Lock and Key
no: Lås og nøkkel

en: Mac Woman
no: Mac, kvinne

en: Man
no: Mann

en: Man blue
no: Mann, blå

en: Man gold
no: Mann, gull

en: Man red
no: Mann, rød

en: Medium Building
no: Medium bygning

en: Medium Building blue
no: Medium bygning, blå

en: Medium Building subdued
no: Tilbaketrukket middels bygning

en: Miscellaneous shapes by Cisco
no: Forskjellige former av Cisco

en: PC Man
no: PC og mann

en: PC Man left
no: PC med mann til venstre

en: Running man
no: Løpende mann

en: Running man subdued
no: Tilbaketrukket løpende mann

en: Running woman
no: Løpende kvinne

en: Satellite
no: Satelitt

en: Satellite dish
no: Satelittallerken

en: Sitting Woman
no: Sittende kvinne

en: Sitting Woman right
no: Sittende kvinne, høyre

en: Small Business
no: Liten bedrift

en: Standing Man
no: Stående mann

en: Standing woman
no: Stående kvinne

en: Telecommuter
no: Pendler

en: Telecommuter house
no: Pendlers hus

en: Telecommuter house subdued
no: Tilbaketrukket pendlers hus

en: Truck
no: Lastebil

en: University
no: Universitet

en: Video Camera
no: Videokamera

en: Video Camera right
no: Videokamera høyre

en: Woman
no: Kvinne

en: Woman blue
no: Kvinne, blå

en: Woman gold
no: Kvinne, gull

en: Woman red
no: Kvinne, rød

en: 3174 (desktop) cluster controller
no: 3174 (skrivebordsmodell) klyngekontroller

en: 3X74 (floor) cluster controller
no: 3X74 (gulvmodell) klyngekontroller

en: Access Server
no: Tilgangstjener

en: AccessPoint
no: Aksesspunkt

en: BBFW media
no: BBFW-medie

en: Breakout box
no: Utbruddsboks

en: Bridge
no: Bro

en: CDDI/FDDI Concentrator
no: CDDI/FDDI-konsentrator

en: CDM Content Distribution Manager
no: CDM håndterer for distribusjon av innhold

en: Cable Modem
no: Kabelmodem

en: Catalyst Access Gateway
no: Catalyst aksessportner

en: Centri Firewall
no: Centri brannvegg

en: Cisco - Network
no: Cisco - Nettverk

en: Cloud
no: Sky:

en: Cloud Dark
no: Mørk sky

en: Cloud Gold
no: Gyllen sky

en: Cloud White
no: Hvit sky

en: Content Engine (Cache Director)
no: Innholdsmotor (Cache Director)

en: Content Transformation Engine (CTE)
no: Motor for transformering av innhold (CTE)

en: DWDM Filter
no: DWDM-filter

en: Detector
no: Detektor

en: Digital Cross-Connect
no: Digital krysskobling

en: Directory Server
no: Katalogtjener

en: Distributed Director
no: Distribuert director

en: FDDI Ring
no: FDDI-ring

en: File Engine
no: Filmotor

en: Firewall
no: Brannvegg

en: Firewall Service Module
no: Tjenestemodul for brannvegg

en: Firewall horizontal
no: Horisontal brannvegg

en: General Appliance
no: Vanlig appliance

en: Generic Gateway
no: Vanlig portner

en: IOS Firewall
no: IOS-brannvegg

en: IP DSL Switch
no: IP DSL-svitsj

en: IP Transport Concentrator
no: IP transportkonsentrator

en: IPTV broadcast server
no: IPTV kringkastingstjener

en: IPTV content manager
no: IPTV innholdshåndterer

en: LAN to LAN
no: LAN til LAN

en: MAS Gateway
no: MAS-portner

en: Network Management
no: Nettverkshåndtering

en: Network shapes by Cisco
no: Nettverksformer av Cisco

en: Optical Amplifier
no: Optisk forsterker

en: Optical Cross-Connect
no: Optisk krysskobling

en: Optical Fiber
no: Optisk fiber

en: Optical Transport
no: Optisk transport

en: PIX Firewall
no: PIX-brannvegg

en: PIX Firewall Left
no: PIX-brannvegg, venstre

en: Protocol Translator
no: Protokolloversetter

en: SSL Terminator
no: SSL-terminator

en: STB (set top box)
no: STP (set top boks)

en: Security appliance
no: Sikkerhetsappliance

en: Service Control
no: Tjenestekontroll

en: Storage Solution Engine
no: Motor for lagringsløsning

en: System controller
no: Systemkontroller

en: Terminal Server
no: Terminaltjener

en: TokenRing
no: Token ring

en: VPN Concentrator
no: VPN-konsentrator

en: VPN Gateway
no: VPN-portner

en: WLAN controller
no: WLAN-kontroller

en: Wireless Bridge
no: Trådløs bro

en: Wireless Connectivity
no: Trådløs tilkobling

en: Wireless Transport
no: Trådløs transport

en: CallManager
no: Samtalehåndterer

en: Cellular Phone
no: Mobiltelefon

en: Cisco - Telephony
no: Cisco - telefoni

en: Class 4/5 switch
no: Klasse 4/5 svitsj

en: End Office
no: Endekontor

en: Fax
no: Faks

en: Gatekeeper
no: Portner

en: Generic softswitch
no: Vanlig myksvitsj

en: H.323
no: H 323

en: IAD router
no: IAD-ruter

en: IP Phone
no: IP-telefon

en: IP Softphone
no: IP myktelefon

en: IP Telephony Router
no: Ruter for IP-telefoni

en: IntelliSwitch Stack
no: IntelliSwitch-stabel

en: MoH server (Music on Hold)
no: MoH-tjener (Musikk på vent)

en: PBX Switch
no: PBX-svitsj

en: Pager
no: Personsøker

en: Phone
no: Telefon

en: Phone 2
no: Telefon 2

en: Phone Ethernet
no: Telefon på Ethernet

en: Phone Feature
no: Telefonfunksjon

en: Phone/Fax
no: Telefon/faks

en: Radio Tower
no: Radiotårn

en: SC2200 (Signalling Controller)
no: SC2200 (signalkontroller)

en: SC2200/VSC3000 host
no: SC2200/VSC3000-vert

en: SIP Proxy Server
no: SIP proxytjener

en: Softphone
no: Myktelefon

en: TDM router
no: TDM-ruter

en: Telephony shapes by Cisco
no: Telefoniformer av Cisco

en: Voice-Enabled ATM Switch
no: Stemmeaktivert ATM-switch

en: Voice-Enabled Router
no: Stemmeaktivert ruter

en: Backflow preventer
no: Stoppeventil

en: Basin
no: Basseng

en: Civil
no: Sivil

en: Civil Engineering Components
no: Symboler for sivilingeniører

en: Container
no: Beholder

en: Frequency converter
no: Frekvensomformer

en: Gas bottle
no: Gassflaske

en: Horizontal limiting line
no: Horisontal skillelinje

en: Horizontal rest
no: Horisontal hviler

en: Horizontally aligned arrow
no: Horisontalt justert pil

en: Horizontally aligned compressor
no: Horisontalt justert kompressor

en: Horizontally aligned pump
no: Horisontalt justert pumpe

en: Horizontally aligned valve
no: Horisontalt justert ventil

en: Reference line
no: Referanselinje

en: Soil
no: Jord

en: Vertical limiting line
no: Vertikal skillelinje

en: Vertical rest
no: Vertikal hviler

en: Vertically aligned arrow
no: Vertikalt justert pil

en: Vertically aligned compressor
no: Vertikalt justert kompressor

en: Vertically aligned propeller
no: Vertikalt justert propell

en: Vertically aligned pump
no: Vertikalt justert pumpe

en: Vertically aligned valve
no: Vertikalt justert rør

en: Water level
no: Vann-nivå

en: Jigsaw
no: Puslespill

en: Jigsaw - part_iiii
no: Puslespill - del_iiii

en: Jigsaw - part_iiio
no: Puslespill - del_iiio

en: Jigsaw - part_iioi
no: Puslespill - del_iioi

en: Jigsaw - part_iioo
no: Puslespill - del_iioo

en: Jigsaw - part_ioii
no: Puslespill - del_ioii

en: Jigsaw - part_ioio
no: Puslespill - del_ioio

en: Jigsaw - part_iooi
no: Puslespill - del_iooi

en: Jigsaw - part_iooo
no: Puslespill - del_iooo

en: Jigsaw - part_oiii
no: Puslespill - del_oiii

en: Jigsaw - part_oiio
no: Puslespill - del_oiio

en: Jigsaw - part_oioi
no: Puslespill - del_oioi

en: Jigsaw - part_oioo
no: Puslespill - del_oioo

en: Jigsaw - part_ooii
no: Puslespill - del_ooii

en: Jigsaw - part_ooio
no: Puslespill - del_ooio

en: Jigsaw - part_oooi
no: Puslespill - del_oooi

en: Jigsaw - part_oooo
no: Puslespill - del_oooo

en: Pieces of a jigsaw
no: Stykker i et puslespill

en: 24 Port Patch Panel
no: 24-porters patchepanel

en: 3 1/2 inch diskette
no: 3½-toms diskett

en: ATM switch symbol
no: Symbol for en ATM-switch

en: Antenna for wireless transmission
no: En antenne for trådløs overføring

en: Bigtower PC
no: PC, stor kasse

en: Computer
no: Datamaskin

en: Desktop PC
no: Skrivebords-PC

en: Digitizing board
no: Digitaliseringsbord

en: Ethernet bus
no: Ethernet-buss

en: External DAT drive
no: Ekstern DAT-stasjon

en: Firewall router
no: Ruter med brannvegg

en: Laptop PC
no: Bærbar PC

en: Miditower PC
no: PC, middels kasse

en: Minitower PC
no: PC, liten kasse

en: Mobile phone
no: Mobiltelefon

en: Mobile telephony base station
no: Basestasjon for mobiltelefoni

en: Mobile telephony cell
no: Mobiltelefon

en: Modular switching system
no: Modulært switchesystem

en: Objects to design network diagrams with
no: Objekter til utforming av nettverksdiagrammer

en: RJ45 wall-plug
no: RJ45 veggplugg

en: Router symbol
no: Rutersymbol

en: Simple modem
no: Enkelt modem

en: Simple printer
no: Enkel skriver

en: Speaker with integrated amplifier
no: En høyttaler med integrert forsterker

en: Speaker without amplifier
no: Høyttaler uten forsterker

en: Stackable hub or switch
no: Hub eller switch som kan stables

en: Storage
no: Lagring

en: Switch symbol
no: Symbol for en switch

en: UNIX workstation
no: UNIX-arbeidsstasjon

en: WAN connection
no: WAN-tilkobling

en: WAN link
no: WAN-forbindelse

en: Wall-plug for the scEAD cabling system
no: Veggplugg for scEAD kablingsystemet

en: Workstation monitor
no: Skjerm til arbeidsstasjon

en: ZIP disk
no: ZIP-disk

en: Log transfer manager or rep agent
no: Loggoverføringshåndterer eller replikeringsagent

en: Objects to design Sybase replication domain diagrams with
no: Objekter til utforming av domene-diagrammer for replikering i Sybase databaser

en: Replication server manager
no: Håndterer for replikeringstjener

en: Stable storage device
no: Stabil lagringsenhet

en: Sybase client application
no: Klientapplikasjon for Sybase

en: Sybase dataserver
no: Sybase databasetjener

en: Sybase replication server
no: Sybase replikeringstjener
