pinta - en to be translation catalogue (531 entries)

en: Easily create and edit images
be: Стварайце і рэдагуйце відарысы

en: Image Editor
be: Рэдактар відарысаў

en: Pinta Image Editor
be: Рэдактар відарысаў Pinta

en: Pinta is a image editing, drawing and painting application with a simple yet powerful interface. Pinta has a wide range of drawing tools, including: freehand, rectangles, circles and lines. It also has over 35 effects to apply to your images, and also has the ability to create unlimited layers to help organize your creativity.
be: Pinta - гэта праграма для праўкі відарысаў, малявання і фарбавання з простым, але магутным інтэрфейсам. Pinta мае шырокі выбар прылад для малявання, уключна з свабодным пэндзлем, прамавугольнікамі, кругамі і лініямі. Таксама мае больш за 35 эфектаў для вашых відарысаў, а яшчэ магчымасць ствараць неабмежаваныя пласты, каб дапамагчы арганізаваць вашу творчасць.

en: Add-in Manager
be: Распараднік прыставак

en: Undo
be: Адкаціць

en: Redo
be: Паўтарыць

en: Cut
be: Выразаць

en: Copy
be: Капіяваць

en: Copy Merged
be: Капіяваць злучыўшы

en: Paste
be: Уставіць

en: Paste Into New Layer
be: Уставіць у новы пласт

en: Paste Into New Image
be: Уставіць у новы відарыс

en: Erase Selection
be: Сцерці вылучэнне

en: Fill Selection
be: Запоўніць вылучэнне

en: Invert Selection
be: Інвертаваць вылучэнне

en: Select All
be: Выбраць ўсё

en: Deselect All
be: Зняць вылучэнне

en: Open...
be: Адкрыць...

en: Save As...
be: Запісаць як...

en: Reset to Default
be: Узнавіць прадвызначэнні

en: Set Number of Colors
be: Устанавіць колькасць колераў

en: Palette
be: Палітра

en: Deselect
be: Зняць вылучэнне

en: Open Palette File
be: Адкрыць файл палітры

en: Palette files
be: Файлы палітры

en: All files
be: Усе файлы

en: Save Palette File
be: Запісаць файл палітры

en: New...
be: Новы...

en: New Screenshot...
be: Новы здымак экрана...

en: Open Recent
be: Нядаўнія файлы

en: Close
be: Закрыць

en: Save
be: Запісаць

en: Print
be: Друкаваць

en: Quit
be: Выйсці

en: New
be: Новы

en: Open
be: Адкрыць

en: Contents
be: Змест

en: Pinta Website
be: Вэб-пляцоўка Pinta

en: File a Bug
be: Паведаміць пра памылку

en: Translate This Application
be: Перакласці гэту праграму

en: About
be: Пра праграму

en: Crop to Selection
be: Абрэзаць да памераў вылучэння

en: Auto Crop
be: Аўтаматычная абрэзка

en: Resize Image...
be: Змяніць памер відарыса...

en: Resize Canvas...
be: Змяніць памер палатна...

en: Flip Horizontal
be: Адлюстраваць гарызантальна

en: Flip Vertical
be: Адлюстраваць вертыкальна

en: Rotate 90° Clockwise
be: Павярнуць на 90° за стрэлкай

en: Rotate 90° Counter-Clockwise
be: Павярнуць на 90° супраць стрэлкі

en: Rotate 180°
be: Павярнуць на 180°

en: Flatten
be: Сплюшчыць

en: Add New Layer
be: Дадаць новы пласт

en: Delete Layer
be: Сцерці пласт

en: Duplicate Layer
be: Дубляваць пласт

en: Merge Layer Down
be: Аб'яднаць пласты

en: Import from File...
be: Імпартаваць з файла...

en: Rotate / Zoom Layer...
be: Павярнуць / маштабаваць пласт...

en: Move Layer Up
be: Перанесці пласт вышэй

en: Move Layer Down
be: Перанесці пласт ніжэй

en: Layer Properties...
be: Уласцівасці пласта...

en: Open Image File
be: Адкрыць файл відарыса

en: Import From File
be: Імпартаваць з файла

en: Zoom In
be: Павялічыць

en: Zoom Out
be: Паменшыць

en: Best Fit
be: Дапасаваць

en: Zoom to Selection
be: Маштабаваць да вылучэння

en: Normal Size
be: Звычайны памер

en: Toolbar
be: Стужка прылад

en: Image Tabs
be: Карткі відарысаў

en: Pixel Grid
be: Сетка пікселаў

en: Rulers
be: Лінейкі

en: Pixels
be: Пікселы

en: Inches
be: Цалі

en: Centimeters
be: Сантыметры

en: Fullscreen
be: Поўны экран

en: Window
be: Акно

en: Ruler Units
be: Адзінкі на лінейцы

en: Save All
be: Запісаць усе

en: Close All
be: Закрыць усе

en: Tool
be: Прылада

en: Shortcut key
be: Хуткая клавіша

en: Normal Blending
be: Нармальнае змешванне

en: Overwrite
be: Перазапіс

en: Antialiasing On
be: Згладжванне Укл.

en: Antialiasing Off
be: Згладжванне Выкл.

en: Layer
be: Пласт

en: copy
be: копія

en: Resize Canvas
be: Змяніць памер палатна

en: Move Selected Pixels
be: Перасунуць вылучаныя пікселі

en: Image larger than canvas
be: Відарыс большы за палатно

en: The image being pasted is larger than the canvas size. What would you like to do?
be: Відарыс, які ўстаўляецца, большы за памер палатна. Што б вы хацелі зрабіць?

en: Expand canvas
be: Пашырыць палатно

en: Don't change canvas size
be: Не мяняць памер палатна

en: Image cannot be pasted
be: Нельга ўставіць відарыс

en: The clipboard does not contain an image.
be: Няма відарыса ў буферы абмену

en: Could not open file: {0}
be: Нельга прачытаць файл: {0}

en: Pinta supports the following palette formats:
be: Pinta падтрымлівае наступныя фарматы палітры:

en: Replace
be: Замена

en: Union (+) (Ctrl + Left Click)
be: Аб'яднанне (+) (Ctrl + Левая КМ)

en: Exclude (-) (Right Click)
be: Выключэнне (-) (Правая КМ)

en: Xor (Ctrl + Right Click)
be: Xor (Ctrl + Правая КМ)

en: Intersect (Alt + Left Click)
be: Перасячэнне (Alt + ЛКМ)

en:  Selection Mode:
be:  Рэжым вылучэння:

en: Normal
be: Звычайны

en: Multiply
be: Множанне

en: Color Burn
be: Зацямненне колеру

en: Color Dodge
be: Асвятленне колеру

en: Overlay
be: Перакрыванне

en: Difference
be: Адрозненне

en: Lighten
be: Асветленне

en: Darken
be: Зацямненне

en: Screen
be: Экран

en: Hard Light
be: Накіраванае святло

en: Soft Light
be: Мяккае святло

en: Color
be: Колер

en: Luminosity
be: Яркасць

en: Hue
be: Тон

en: Saturation
be: Насычанасць

en: Finish Pixels
be: Завершыць пікселі

en: Flip Image Horizontal
be: Адлюстраваць відарыс гарызантальна

en: Flip Image Vertical
be: Адлюстраваць відарыс вертыкальна

en: Flip Layer Horizontal
be: Адлюстраваць пласт гарызантальна

en: Flip Layer Vertical
be: Адлюстраваць пласт вертыкальна

en: Resize Image
be: Змяніць памер відарыса

en: {0} image ({1})
be: Відарыс {0} ({1})

en: Rendering Effect
be: Ствараецца эфект

en: No tool selected.
be: Прылада не выбрана.

en: Unsaved Image {0}
be: Незапісаны відарыс {0}

en: Background
be: Фон

en: New Image
be: Новы відарыс

en: Unsupported file format
be: Фармат файла не падтрымліваецца

en: Open Image
be: Адкрыць выяву

en: Pinta supports the following file formats:
be: Pinta падтрымлівае наступныя фарматы файлаў:

en: Failed to open image
be: Не ўдалося адкрыць відарыс

note: Translators: {0} is the name of a file that the user does not have permission to open.
en: You do not have access to '{0}'.
be: Вы не маеце доступу да '{0}'.

note: Translators: {0} is the palette format (e.g. "GIMP") and {1} is a list of file extensions.
en: {0} palette ({1})
be: Палітра {0} ({1})

en: Hide
be: Схаваць

en: Minimize
be: Згарнуць

en: Dock
be: У док

en: Undock
be: З доку

en: Auto Hide
be: Аўтаматычна хаваць

en: Auto Level
be: Аўтаматычны ўзровень

en: Black and White
be: Чорна-белы

en: Brightness / Contrast
be: Яркасць / Кантраст

en: Brightness
be: Яркасць

en: Contrast
be: Кантраст

en: Curves
be: Крывыя

en: Hue / Saturation
be: Адценне / Насычанасць

en: Lightness
be: Светласць

en: Invert Colors
be: Інвертаваць колеры

en: Levels
be: Узроўні

en: Posterize
be: Пастэлізаваць

en: Sepia
be: Сэпія

en: Transfer Map
be: Карта нармалей

en: RGB
be: ЧЗС

en: Red
be: Чырвоны

en: Green
be: Зялёны

en: Blue
be: Сіні

en: Reset
be: Скінуць

en: Tip: Right-click to remove control points.
be: Падказка: Правая кнопка мышы выдаляе кантрольныя пункты.

en: Levels Adjustment
be: Рэгуляванне ўзроўняў

en: Red
be: Чырвоны

en: Blue
be: Сіні

en: Linked
be: Злучаны

en: Add Noise
be: Дадаць шум

en: Noise
be: Шум

en: Intensity
be: Інтэнсіўнасць

en: Color Saturation
be: Насычанасць колеру

en: Coverage
be: Ахоп

en: Bulge
be: Пукатасць

en: Distort
be: Скажэнне

en: Amount
be: Велічыня

en: Offset
be: Зрух

en: Clouds
be: Воблакі

en: Render
be: Рэндар

en: Scale
be: Маштаб

en: Power
be: Моц

en: Seed
be: Зерне

en: Edge Detect
be: Вызначэнне краёў

en: Stylize
be: Стылізацыя

en: Angle
be: Вугал

en: Emboss
be: Барэльеф

en: Fragment
be: Фрагмент

en: Blurs
be: Размыццё

en: Fragments
be: Фрагменты

en: Distance
be: Дыстанцыя

en: Rotation
be: Паварот

en: Frosted Glass
be: Марознае шкло

en: Gaussian Blur
be: Гаусаўскае размыццё

en: Radius
be: Радыус

en: Glow
be: Свячэнне

en: Photo
be: Фота

en: Ink Sketch
be: Накід чарніламі

en: Artistic
be: Мастацкія

en: Ink Outline
be: Чарнільны контур

en: Coloring
be: Фарбаванне

en: Julia Fractal
be: Фрактал Джулія

en: Factor
be: Множнік

en: Quality
be: Якасць

en: Zoom
be: Маштаб

en: Mandelbrot Fractal
be: Фрактал Мандэльброт

en: Median
be: Медыяна

en: Percentile
be: Працэнтыль

en: Motion Blur
be: Размыццё руху

en: Centered
be: Цэнтраваны

en: Oil Painting
be: Алейны жывапіс

en: Brush Size
be: Памер пэндзля

en: Coarseness
be: Грубасць

en: Outline
be: Контур

en: Thickness
be: Таўшчыня

en: Pencil Sketch
be: Накід алоўкам

en: Pencil Tip Size
be: Памер алоўка

en: Color Range
be: Дыяпазон колераў

en: Pixelate
be: Пікселізацыя

en: Cell Size
be: Памер клеткі

en: Polar Inversion
be: Палярная інверсія

en: Radial Blur
be: Радыяльнае размыццё

en: Use low quality for previews, small images, and small angles.  Use high quality for final quality, large images, and large angles.
be: Выкарыстоўвайце нізкую якасць для перадпрагляду, паменшаных відарысаў і малых вуглоў. Выкарыстоўвайце высокую якасць для канчатковага варыянта, вялікіх відарысаў і вялікіх вуглоў.

en: Red Eye Removal
be: Выдаленне чырвоных вачэй

en: Tolerance
be: Допуск

en: Saturation Percentage
be: Працэнт насычанасці

en: Hint: For best results, first use selection tools to select each eye.
be: Падказка: Для дасягнення лепшых вынікаў, спярша вылучыце кожнае вока прыладамі вылучэння.

en: Reduce Noise
be: Паніжэнне шуму

en: Strength
be: Трываласць

en: Relief
be: Рэльеф

en: Sharpen
be: Рэзкасць

en: Soften Portrait
be: Змякчыць партрэт

en: Softness
be: Мяккасць

en: Lighting
be: Асвятленне

en: Warmth
be: Цеплыня

en: Tile Reflection
be: Мазаіка

en: Tile Size
be: Памер плітак

en: Twist
be: Скручванне

en: Antialias
be: Згладжванне

en: Unfocus
be: Расфакусіроўка

en: Clamp
be: Фіксацыя

en: Wrap
be: Загортванне

en: Reflect
be: Адлюстраванне

en: Primary
be: Асноўны

en: Secondary
be: Другасны

en: Transparent
be: Празрысты

en: Original
be: Зыходны

en: Center Offset
be: Зрух цэнтра

en: Zoom Blur
be: Павелічальнае размыццё

en: Input Histogram
be: Уваходная гістаграма

en: Input
be: Увод

en: Output
be: Вывад

en: Output Histogram
be: Выходная гістаграма

en: Auto
be: Аўтаматычна

en: Choose Primary Color
be: Выберыце асноўны колер

en: Choose Secondary Color
be: Выберыце другасны колер

en: Choose Palette Color
be: Выберыце колер палітры

en: Click to switch between primary and secondary color.
be: Пстрыкніце, каб пераключыць паміж асноўным і дадатковым колерам.

en: Click to reset primary and secondary color.
be: Націсніце, каб скінуць асноўны і другасны колер.

en: Click to select primary color.
be: Націсніце, каб выбраць асноўны колер.

en: Click to select secondary color.
be: Націсніце, каб выбраць другасны колер.

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color. Middle click to choose palette color.
be: Націсніце левую кнопку мышы, каб устанавіць асноўны колер. Правую - другасны колер. Сярэднюю - выбраць палітру колераў.

en: Random Noise
be: Выпадковы шум

en: Reseed
be: Перамяшаць

en: Layer Shown
be: Пласт паказаны

en: Layer Hidden
be: Пласт схаваны

en: Circles
be: Кругі

en: Grid
be: Сетка

en: Splatter
be: Пырскі

en: Squares
be: Квадраты

en: Dash
be: Рыска

en: Arrow
be: Стрэлка

en: Size
be: Памер

en: Decrease arrow size
be: Паменшыць памер стрэлкі

en: Increase arrow size
be: Павялічыць памер стрэлкі

en: Decrease angle offset
be: Паменшыць зрух вугла

en: Increase angle offset
be: Павялічыць зрух вугла

en: Length
be: Даўжыня

en: Decrease length offset
be: Паменшыць зрух даўжыні

en: Increase length offset
be: Павялічыць зрух даўжыні

en: Brush width
be: Шырыня пэндзля

en: Decrease brush size
be: Паменшыць памер пэндзля

en: Increase brush size
be: Павялічыць памер пэндзля

en: Fill Style
be: Стыль запаўнення

en: Outline Shape
be: Форма контуру

en: Fill Shape
be: Форма запаўнення

en: Fill and Outline Shape
be: Заліць і абвесці фігуру

en: Shape Type
be: Тып формы

en: Open Line/Curve Series
be: Група адкрытых фігур/крывых

en: Closed Line/Curve Series
be: Група закрытых фігур/крывых

en: Ellipse
be: Эліпс

en: Rounded Line Series
be: Група закругленых ліній

en: Changed Shape Type
be: Зменены тып формы

en: Point Deleted
be: Кропка выдалена

en: Deleted
be: Выдалена

en: Point Added
be: Кропка дададзена

en: Added
be: Дададзена

en: Modified
be: Зменена

en: Finalized
be: Закончаны

en: Open Curve Shape
be: Адкрытая форма крывой

en: Closed Curve Shape
be: Закрытая форма крывой

en: Rounded Line Shape
be: Акругленая форма крывой

en: Decrease shape's corner radius
be: Паменшыць радыус вуглоў фігуры

en: Increase shape's corner radius
be: Павялічыць радыус вуглоў фігуры

en: Clone Stamp
be: Штэмпель

en: Ctrl-left click to set origin, left click to paint.
be: Ctrl-левая КМ для ўстанаўлення асновы, левая КМ для малявання.

en: Color Picker
be: Піпетка

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color.
be: Націсніце левую кнопку мышы, каб устанавіць асноўны колер. Правую - другасны колер.

en: Sampling
be: Выбарка

en: Single Pixel
be: Адзіночны піксель

en: 3 x 3 Region
be: Вобласць 3 x 3

en: 5 x 5 Region
be: Вобласць 5 x 5

en: 7 x 7 Region
be: Вобласць 7 x 7

en: 9 x 9 Region
be: Вобласць 9 x 9

en: Image
be: Відарыс

en: After select
be: Пасля вылучэння

en: Do not switch tool
be: Не пераключаць прыладу

en: Switch to previous tool
be: Пераключыць на папярэднюю прыладу

en: Switch to Pencil tool
be: Пераключыць на аловак

en: Pencil
be: Аловак

en: Ellipse Select
be: Эліптычнае вылучэнне

en: Click and drag to draw an elliptical selection. Hold Shift to constrain to a circle.
be: Націсніце і цягніце, каб вылучыць эліптычную вобласць. Утрымлівайце Shift, каб вылучыць круглую вобласць.

en: Left click to draw a shape with the primary color.
    Left click on a shape to add a control point.
    Left click on a control point and drag to move it.
    Right click on a control point and drag to change its tension.
    Hold Shift to snap to angles.
    Use arrow keys to move the selected control point.
    Press Ctrl + left/right arrows to select control points by order.
    Press Delete to delete the selected control point.
    Press Space to add a new control point at the mouse position.
    Hold Ctrl while pressing Space to create the control point at the exact same position.
    Hold Ctrl while left clicking on a control point to create a new shape at the exact same position.
    Hold Ctrl while clicking outside of the image bounds to create a new shape starting at the edge.
    Press Enter to finalize the shape.
be: Націсніце левую кнопку мышы, каб намаляваць фігуру асноўным колерам.
    Націсніце левай кнопкай на фігуры, каб дадаць кантрольны пункт.
    Націсніце левай кнопкай на кантрольным пункце і цягніце, каб пасунуць яго.
    Правай кнопкай на кантрольным пункце і цягніце, каб змяніць яго напружанасць.
    Утрымлівайце Shift, каб прывязваць да кутоў.
    Выкарыстоўвайце кнопкі са стрэлкамі, каб перасоўваць кантрольны пункт.
    Націскайце Ctrl + левая/правая стрэлка, каб вылучаць пункты па парадку.
    Націсніце Delete для выдалення кантрольнага пункта.
    Націсніце Прабел, каб дадаць кантрольны пункт у пазіцыю курсора.
    Трымайце Ctrl пры націсканні Прабелу, каб стварыць пункт у той самай пазіцыі.
    Трымайце Ctrl пры націсканні левай КМ на пункце, каб стварыць фігуру ў той самай пазіцыі.
    Трымайце Ctrl пры націсканні па-за межамі відарыса, каб стварыць фігуру, пачынаючы ад краю.
    Націсніце Enter, каб завершыць фігуру.

en: Type
be: Тып

en: Smooth
be: Згладжаны

en: Eraser
be: Сцірка

en: Left click to erase to transparent, right click to erase to secondary color.
be: Левая кнопка мышы сцірае да празрыстага, правая сцірае другасным колерам.

en: Flood Mode
be: Рэжым залівання

en: Contiguous
be: Сумежны

en: Global
be: Глабальны

en: Freeform Shape
be: Адвольная форма

en: Left click to draw with primary color, right click to draw with secondary color.
be: Націсніце левую кнопку мышы, каб маляваць асноўным колерам. Правую кнопку - другасным колерам.

en: Gradient
be: Градыент

en: Click and drag to draw gradient from primary to secondary color.  Right click to reverse.
be: Націсніце і цягніце, каб маляваць градыентам ад асноўнага к другаснаму колеру. Правай кнопкай - інвертаваць.

en: Linear Gradient
be: Лінейны градыент

en: Linear Reflected Gradient
be: Лінейны адлюстраваны градыент

en: Linear Diamond Gradient
be: Лінейны ромбавы градыент

en: Radial Gradient
be: Радыяльны градыент

en: Conical Gradient
be: Канічны градыент

en: Lasso Select
be: Вылучэнне-ласо

en: Click and drag to draw the outline for a selection area.
be: Націсніце і цягніце, каб намаляваць контур для вобласці вылучэння.

en: Line/Curve
be: Лінія/Крывая

en: Magic Wand Select
be: Вылучэнне чароўнай палачкай

en: Click to select region of similar color.
be: Націсніце, каб вылучыць вобласць падобнага колеру.

en: Left click and drag the selection to move selected content. Hold Ctrl to scale instead of move. Right click and drag the selection to rotate selected content. Hold Shift to rotate in steps. Use arrow keys to move selected content by a single pixel.
be: Націсніце левай кнопкай і пацягніце вылучэнне, каб перанесці вылучанае змесціва. Трымайце Ctrl, каб маштабаваць замест пераносу. Націсніце правай кнопкай і пацягніце вылучэнне, каб павярнуць вылучанае змесціва. Трымайце Shift, каб паварочваць па кроках. Выкарыстоўвайце кнопкі са стрэлкамі, каб пасунуць змесціва на піксел.

en: Move Selection
be: Перасунуць вылучэнне

en: Left click and drag the selection to move selection outline. Hold Ctrl to scale instead of move. Right click and drag the selection to rotate selection outline. Hold Shift to rotate in steps. Use arrow keys to move selection outline by a single pixel.
be: Націсніце левай кнопкай і пацягніце вылучэнне, каб перанесці контур вылучэння. Трымайце Ctrl, каб маштабаваць замест пераносу. Націсніце правай кнопкай і пацягніце вылучэнне, каб павярнуць контур вылучэння. Трымайце Shift, каб паварочваць па кроках. Выкарыстоўвайце кнопкі са стрэлкамі, каб пасунуць контур вылучэння на піксел.

en: Paintbrush
be: Пэндзаль

en: Paint Bucket
be: Заліўка

en: Left click to fill a region with the primary color, right click to fill with the secondary color.
be: Націсніце левую кнопку мышы, каб заліць асноўным колерам, правую - другасным колерам.

en: Pan
be: Панарамаванне

en: Click and drag to navigate image.
be: Націсніце і перацягвайце для навігацыі па відарысе.

en: Left click to draw freeform one-pixel wide lines with the primary color. Right click to use the secondary color.
be: Націсніце левую кнопку мышы, каб маляваць адвольныя лініі таўшчынёю ў адзін піксель асноўным колерам. Правую кнопку - другасным колерам.

en: Recolor
be: Перафарбоўванне

en: Left click to replace the secondary color with the primary color. Right click to reverse.
be: Націсніце левую кнопку мышы, каб замяніць другасны колер асноўным. Правую кнопку - наадварот.

en: Rectangle Select
be: Прамавугольнае вылучэнне

en: Click and drag to draw a rectangular selection. Hold Shift to constrain to a square.
be: Націсніце і цягніце, каб намаляваць прамавугольнае вылучэнне. Утрымлівайце Shift, каб намаляваць квадрат.

en: Rectangle
be: Прамавугольнік

en: Rounded Rectangle
be: Акруглены прамавугольнік

en: Text
be: Тэкст

en: Text - Finalize
be: Тэкст - Завершыць

en: Left click to place cursor, then type desired text. Text color is primary color.
be: Націсніце левую кнопку мышы, каб змясціць курсор, затым упішыце тэкст. Колер тэксту - асноўны.

en: Font
be: Шрыфт

en: Bold
be: Цёмны

en: Italic
be: Курсіў

en: Underline
be: Падкрэслены

en: Left Align
be: Выраўняць злева

en: Center Align
be: Выраўняць пасярэдзіне

en: Right Align
be: Выраўняць справа

en: Text Style
be: Стыль тэксту

en: Normal and Outline
be: Звычайны і контурны

en: Fill Background
be: Заліўка фону

en: Outline width
be: Таўшчыня контуру

en: Decrease outline size
be: Паменшыць памер контуру

en: Increase outline size
be: Павялічыць памер контуру

en: Left click to zoom in. Right click to zoom out. Click and drag to zoom in selection.
be: Націсніце левую кнопку мышы, каб павялічыць. Правую - паменшыць. Націсніце і цягніце, каб маштабаваць па вылучэнні.

en: Resize Palette
be: Змяніць памер палітры

en: New palette size:
be: Новы памер палітры:

en: Save the changes to image "{0}" before closing?
be: Захаваць змены ў відарысе "{0}" перад закрыццём?

en: If you don't save, all changes will be permanently lost.
be: Калі не запішаце, усе змены будуць незваротна страчаны.

en: Close _without saving
be: Закры_ць не захоўваючы

en: Take Screenshot
be: Зрабіць здымак экрана

en: Delay before taking a screenshot (seconds):
be: Затрымка перад здымкам экрану (секунды):

en: Image files
be: Файлы відарысаў

en: Save Image File
be: Запісаць файл відарыса

en: Pinta does not support saving images in this file format.
be: Pinta не падтрымлівае запісанне ў гэтым фармаце файла.

en: Error
be: Памылка

en: Image too large
be: Выява занадта вялікая

en: ICO files can not be larger than 255 x 255 pixels.
be: Файлы ICO не могуць быць большымі за 255 x 255 пікселяў.

en: Failed to save image
be: Не ўдалося захаваць выяву

note: Translators: {0} is the name of a file that the user does not have write permission for.
en: You do not have access to modify '{0}'. The file or folder may be read-only.
be: Вы не маеце доступу для змянення '{0}'. Файл або каталог могуць быць толькі для чытання.

en: A file named "{0}" already exists. Do you want to replace it?
be: Файл з назвай "{0}" ужо існуе. Замяніць яго?

en: The file already exists in "{1}". Replacing it will overwrite its contents.
be: Такі файл ужо ёсць у "{1}". Замена перапіша ўвесь яго змест.

en: Layer Opacity
be: Непразрыстасць пласта

en: Rename Layer
be: Перайменаваць пласт

en: Hide Layer
be: Схаваць пласт

en: Show Layer
be: Паказаць пласт

en: Layer Properties
be: Уласцівасці пласта

en: Rotate / Zoom Layer
be: Павярнуць / маштабаваць пласт

en: Pinta Community Addins - Platform-Specific
be: Прыстаўкі супольнасці Pinta - платформазалежныя

en: Pinta Community Addins - Cross-Platform
be: Прыстаўкі супольнасці Pinta - крос-платформенныя

en: Contributors to this release:
be: Унёскадаўцы гэтага выпуску:

en: Previous contributors:
be: Папярэднія ўкладальнікі:

en: Translated by:
be: Пераклад:

en: Based on the work of Paint.NET:
be: Заснаваны на працы стваральнікаў Paint.NET:

en: Using some icons from:
be: Выкарыстоўвае некаторыя значкі з:

en: Powered by Mono:
be: Працуе на Mono:

en: About Pinta
be: Пра Pinta

en: Version Info
be: Звесткі пра версію

en: Version
be: Версія

en: License
be: Ліцэнзія

en: Released under the MIT X11 License.
be: Выпушчана пад ліцэнзіяй MIT X11 License.

en: Copyright
be: Аўтарскае права

en: by Pinta contributors
be: унёскадаўцы Pinta

en: Details
be: Дэталі

en: Report Bug....
be: Паведаміць пра памылку....

en: JPEG Quality
be: Якасць JPEG

en: Quality:
be: Якасць:

en: Name:
be: Назва:

en: Visible
be: Бачны

en: Blend Mode
be: Рэжым змешвання

en: Opacity:
be: Непразрыстасць:

en: Clipboard
be: Буфер абмену

en: Custom
be: Адмысловы

en: Preset:
be: Прэсет:

en: Width:
be: Шырыня:

en: pixels
be: пікселаў

en: Height:
be: Вышыня:

en: Orientation:
be: Арыентацыя:

en: Portrait
be: Партрэт

en: Landscape
be: Ландшафт

en: Background:
be: Фон:

en: White
be: Белы

en: Background Color
be: Колер фону

en: Preview
be: Перадпрагляд

en: By absolute size:
be: Па абсалютным памеры:

en: By percentage:
be: У працэнтных суадносінах:

en: Maintain aspect ratio
be: Захоўваць суадносіны бакоў

en: Anchor:
be: Якар:

en: Title
be: Назва

en: Path
be: Шлях

en: Copy Version Info
be: Капіраваць інфармацыю аб версіі

en: Show this message and exit.
be: Паказаць гэта паведамленне і выйсці.

en: Display the application version.
be: Паказаць версію праграмы.

en: number of threads to use for rendering
be: колькасць патокаў, што будуць выкарыстаны пры рэндэрынгу

en: Usage: pinta [files]
be: Выкарыстанне: pinta [файлы]

en: Options:
be: Настройкі:

en: _File
be: Ф_айл

en: _Edit
be: _Праца

en: _View
be: _Від

en: _Image
be: Ві_дарыс

en: _Layers
be: П_ласты

en: _Adjustments
be: Карэк_ціроўкі

en: Effe_cts
be: _Эфекты

en: A_dd-ins
be: Пр_ыстаўкі

en: _Window
be: А_кно

en: Tool Windows
be: Вокны прылад

en: _Help
be: _Даведка

en: Downloading Image
be: Сцягваецца відарыс

en: Download failed
be: Збой сцягвання

en: Unable to download image from {0}.
    Details: {1}
be: Немагчыма сцягнуць відарыс з {0}.
    Падрабязнасці: {1}

en: OptionName
be: Назва опцыі

en: Canvas
be: Палатно

en: History
be: Гісторыя

en: Layers
be: Пласты

en: Images
be: Выявы

en: Tools
be: Інструменты

en: Edge Behavior
be: Паводзіны краю

en: Multiple selection:
be: Множнае вылучэнне:

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Адключыць

en: No selection
be: Нічога не выбрана

en: Available in repository:
be: Даступны ў сховішчы:

en: Update available
be: Даступна абнаўленне

en: This add-in can't be loaded due to missing dependencies
be: Гэту прыстаўку немагчыма атрымаць, бо адсутнічаюць залежнасці

en: Required: {0} v{1}, found v{2}
be: Патрабуецца: {0} v{1}, знойдзена v{2}

en: Missing: {0} v{1}
be: Адсутнічае: {0} v{1}

en: Installed version
be: Устаноўленая версія

en: Repository version
be: Версія ў сховішчы

en: Download size
be: Памер сцягвання

en: The following depedencies required by this add-in are not available:
be: Наступныя залежнасці гэтай прыстаўкі зараз недаступныя:

en: Installation cancelled
be: Устанаўленне скасавана

en: Some of the required add-ins were not found
be: Некалькі неабходных прыставак не было знойдзена

en: Installation failed
be: Устанаўленне схібіла

en: Installed
be: Устаноўленыя

en: Updates
be: Абнаўленні

en: Gallery
be: Галерэя

en: All repositories
be: Усе сховішчы

en: Manage Repositories...
be: Распарадзіцца сховішчамі...

en: {0} update available | {0} updates available
be[0]: {0} абнаўленне даступна
be[1]: {0} абнаўленні даступны
be[2]: {0} абнаўленняў даступна

en: Updating repository
be: Абнаўляецца сховішча

en: Install Add-in Package
be: Устанавіць пакунак прыстаўкі

en: Add-in packages
be: Пакунак прыстаўкі

en: No add-ins found
be: Прыстаўкі не знойдзены

en: Add-in
be: Прыстаўка

en: Other
be: Іншае

en: Uninstall
be: Выдаліць

en: The following packages will be uninstalled:
be: Наступныя пакункі будуць выдалены:

en: There are other add-ins that depend on the previous ones which will also be uninstalled:
be: Іншыя прыстаўкі, якія залежаць ад папярэдніх, і якія таксама будуць выдалены:

en: The selected add-ins can't be installed because there are dependency conflicts.
be: Выбраныя прыстаўкі нельга ўстанавіць з-за канфлікту залежнасцей.

en: The following packages will be installed:
be: Наступныя пакункі будуць устаноўлены:

en:  (in user directory)
be:  (у каталогу карыстальніка)

en: The following packages need to be uninstalled:
be: Наступныя пакункі трэба выдаліць:

en: The following dependencies could not be resolved:
be: Наступныя залежнасці немагчыма вырашыць:

en: Are you sure you want to cancel the installation?
be: Сапраўды скасаваць устанаўленне?

en: Installing Add-ins
be: Устанаўліваюцца прыстаўкі

en: The installation failed!
be: Не ўдалося ўстанавіць!

en: The installation has completed with warnings.
be: Устанаўленне скончана з перасцярогамі.

en: Uninstalling Add-ins
be: Выдаляюцца прыстаўкі

en: The uninstallation failed!
be: Не ўдалося выдаліць!

en: The uninstallation has completed with warnings.
be: Выдаленне скончана з перасцярогамі.

en: Registering repository
be: Рэгіструецца сховішча

en: Exception occurred: {0}
be: Здарылася выключэнне: {0}

en: More information
be: Больш звестак

en: Install...
be: Устанавіць...

en: Update
be: Абнаўленне

en: _Uninstall...
be: _Выдаліць...

en: Additional extensions are required to perform this operation.
be: Неабходны дадатковыя прыстаўкі, каб выканаць гэту аперацыю.

en: The following add-ins will be installed:
be: Наступныя прыстаўкі будуць устаноўлены:

en: No updates found
be: Абнаўленні не знойдзены

en: Refresh
be: Перачытаць

en: Update All
be: Абнавіць усе

en: Repository:
be: Сховішча:

en: Install from file...
be: Устанавіць з файла...

en: Install
be: Устанавіць

en: Add-in Repository Management
be: Кіраванне сховішчамі з прыстаўкамі

en: Add New Repository
be: Дадаць новае сховішча

en: Select the location of the repository you want to register:
be: Выберыце месцазнаходжанне сховішча, якое вы жадаеце зарэгістраваць:

en: Register an on-line repository
be: Зарэгістраваць сеціўнае сховішча

en: Url:
be: URL:

en: Register a local repository
be: Зарэгістраваць лакальнае сховішча

en: Path:
be: Шлях:

en: Browse...
be: Аглядаць...

en: Progress
be: Прагрэс

en: (provided by {0})
be: (прадстаўлена: {0})
