pinta - en to sk translation catalogue (529 entries)

en: Easily create and edit images
sk: Jednoduchá tvorba a úprava obrázkov

en: Image Editor
sk: Editor obrázkov

en: Pinta Image Editor
sk: Pinta editor obrázkov

en: draw;drawing;paint;painting;graphics;raster;2d;
sk: kresliť;kreslenie;maľovať;maľovanie;grafika;raster;2d

en: Pinta is a image editing, drawing and painting application with a simple yet powerful interface. Pinta has a wide range of drawing tools, including: freehand, rectangles, circles and lines. It also has over 35 effects to apply to your images, and also has the ability to create unlimited layers to help organize your creativity.
sk: Pinta je aplikácia určená na upravovanie, kreslenie a maľovanie. Má jednoduché, no plnohodnotné rozhranie. Môžete používať veľké množstvo nástrojov, napríklad kreslenie voľnou rukou, geometrické tvary, čiary, viac ako 35 rôznych efektov. Pinta tiež dokáže pracovať s neobmedzeným množstvom vrstiev.

en: Add-in Manager
sk: Správca doplnkov

en: Undo
sk: Späť

en: Redo
sk: Znovu

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy Merged
sk: Kopírovať zlúčené

en: Paste
sk: Vložiť

en: Paste Into New Layer
sk: Vložiť do novej vrstvy

en: Paste Into New Image
sk: Vložiť do nového obrázka

en: Erase Selection
sk: Vymazať výber

en: Fill Selection
sk: Vyplniť výber

en: Invert Selection
sk: Invertovať výber

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Deselect All
sk: Zrušiť výber

en: Open...
sk: Otvoriť...

en: Save As...
sk: Uložiť ako...

en: Reset to Default
sk: Nastaviť na predvolené

en: Set Number of Colors
sk: Nastaviť počet farieb

en: Palette
sk: Paleta

en: Deselect
sk: Zrušiť výber

en: Open Palette File
sk: Otvoriť súbor s paletou

en: Palette files
sk: Súbory paliet

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Save Palette File
sk: Uložiť súbor palety

en: New...
sk: Nový...

en: New Screenshot...
sk: Nová snímka obrazovky...

en: Open Recent
sk: Otvoriť nedávno použité

en: Close
sk: Zavrieť

en: Save
sk: Uložiť

en: Print
sk: Tlačiť

en: Quit
sk: Ukončiť

en: New
sk: Nový

en: Open
sk: Otvoriť

en: Contents
sk: Obsah

en: Pinta Website
sk: Web projektu Pinta

en: File a Bug
sk: Nahlásiť chybu

en: Translate This Application
sk: Preložiť tento program

en: About
sk: O aplikácii

en: Crop to Selection
sk: Vystrihnúť na výber

en: Auto Crop
sk: Automatické orezanie

en: Resize Image...
sk: Zmeniť veľkosť obrázka...

en: Resize Canvas...
sk: Zmeniť veľkosť plátna...

en: Flip Horizontal
sk: Prevrátiť vodorovne

en: Flip Vertical
sk: Prevrátiť zvislo

en: Rotate 90° Clockwise
sk: Otočiť o 90° v smere hodinových ručičiek

en: Rotate 90° Counter-Clockwise
sk: Otočiť o 90° proti smeru hodinových ručičiek

en: Rotate 180°
sk: Otočiť o 180°

en: Flatten
sk: Sploštiť

en: Add New Layer
sk: Pridať novú vrstvu

en: Delete Layer
sk: Odstrániť vrstvu

en: Duplicate Layer
sk: Duplikovať vrstvu

en: Merge Layer Down
sk: Zlúčiť vrstvy

en: Import from File...
sk: Vložiť zo súboru...

en: Rotate / Zoom Layer...
sk: Otočiť / Priblížiť vrstvu...

en: Move Layer Up
sk: Posunúť vrstvu vyžšie

en: Move Layer Down
sk: Posunúť vrstvu nižšie

en: Layer Properties...
sk: Vlastnosti vrstvy...

en: Open Image File
sk: Otvoriť súbor obrázka

en: Import From File
sk: Importovať zo súboru

en: Zoom In
sk: Priblížiť

en: Zoom Out
sk: Oddialiť

en: Best Fit
sk: Prispôsobiť

en: Zoom to Selection
sk: Priblížiť na výber

en: Normal Size
sk: Normálna veľkosť

en: Toolbar
sk: Panel nástrojov

en: Image Tabs
sk: Záložky obrázkov

en: Pixel Grid
sk: Mriežka pixlov

en: Rulers
sk: Pravítka

en: Pixels
sk: Pixle

en: Inches
sk: Palce

en: Centimeters
sk: Centimetre

en: Fullscreen
sk: Celá obrazovka

en: Window
sk: Okno

en: Ruler Units
sk: Jednotky pravítka

en: Save All
sk: Uložiť všetko

en: Close All
sk: Zatvoriť všetko

en: Tool
sk: Nástroj

en: Shortcut key
sk: Klávesová skratka

en: Normal Blending
sk: Normálne miešanie

en: Overwrite
sk: Prepísať

en: Antialiasing On
sk: Zapnúť antialiasing

en: Antialiasing Off
sk: Vypnúť antialiasing

en: Layer
sk: Vrstva

en: copy
sk: kopírovať

en: Resize Canvas
sk: Zmeniť veľkosť plátna

en: Move Selected Pixels
sk: Presunúť vybrané pixle

en: Image larger than canvas
sk: Obrázok väčší ako plátno

en: The image being pasted is larger than the canvas size. What would you like to do?
sk: Vkladaný obrázok je väčší ako plátno. Čo chcete urobiť?

en: Expand canvas
sk: Roztiahnuť plátno

en: Don't change canvas size
sk: Nemeniť veľkosť plátna

en: Image cannot be pasted
sk: Obrázok sa nedal vložiť

en: The clipboard does not contain an image.
sk: Schránka neobsahuje obrázok.

en: Could not open file: {0}
sk: Nedá sa otvoriť súbor: {0}

en: Pinta supports the following palette formats:
sk: Pinta podporuje tieto formáty paliet:

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Union (+) (Ctrl + Left Click)
sk: Zjednotenie (+) (Ctrl + kliknutie ľavým)

en: Exclude (-) (Right Click)
sk: Rozdiel (-) (kliknutie pravým)

en: Xor (Ctrl + Right Click)
sk: XOR (Ctrl + kliknutie pravým)

en: Intersect (Alt + Left Click)
sk: Prienik(Alt + Ľavé tlačidlo myši)

en:  Selection Mode:
sk:  Režim výberu:

en: Normal
sk: Normálny

en: Multiply
sk: Násobenie

en: Color Burn
sk: Zmiešanie farieb

en: Color Dodge
sk: Nepremiešanie farieb

en: Overlay
sk: Prekrytie

en: Difference
sk: Rozdiel

en: Lighten
sk: Zosvetlenie

en: Darken
sk: Stmavenie

en: Screen
sk: Obrazovka

en: Hard Light
sk: Ostré svetlo

en: Soft Light
sk: Mäkké svetlo

en: Color
sk: Farba

en: Luminosity
sk: Svietivosť

en: Hue
sk: Farebný odtieň

en: Saturation
sk: Sýtosť

en: Finish Pixels
sk: Dokončiť pixle

en: Flip Image Horizontal
sk: Preklopiť obrázok vodorovne

en: Flip Image Vertical
sk: Preklopiť obrázok zvislo

en: Flip Layer Horizontal
sk: Preklopiť vrstvu vodorovne

en: Flip Layer Vertical
sk: Preklopiť vrstvu zvislo

en: Resize Image
sk: Zmeniť veľkosť obrázka

en: {0} image ({1})
sk: {0} obrázok ({1})

en: Rendering Effect
sk: Vykresľovací efekt

en: No tool selected.
sk: Nebol vybraný žiaden nástroj.

en: Unsaved Image {0}
sk: Neuložený obrázok {0}

en: Background
sk: Pozadie

en: New Image
sk: Nový obrázok

en: Unsupported file format
sk: Nepodporovaný formát súboru

en: Open Image
sk: Otvoriť obrázok

en: Pinta supports the following file formats:
sk: Pinta podporuje nasledovné formáty súborov:

en: Failed to open image
sk: Obrázok nie je možné otvoriť

note: Translators: {0} is the name of a file that the user does not have permission to open.
en: You do not have access to '{0}'.
sk: Nemáte právo na prístup k súboru '{0}'.

note: Translators: {0} is the palette format (e.g. "GIMP") and {1} is a list of file extensions.
en: {0} palette ({1})
sk: {0} paleta ({1})

en: Hide
sk: Skryť

en: Minimize
sk: Minimalizovať

en: Dock
sk: Dokovať

en: Undock
sk: Vybrať z doku

en: Auto Hide
sk: Automaticky skrývať

en: Auto Level
sk: Auto úrovne

en: Black and White
sk: Čiernobiele

en: Brightness / Contrast
sk: Jas / kontrast

en: Brightness
sk: Jas

en: Contrast
sk: Kontrast

en: Curves
sk: Krivky

en: Hue / Saturation
sk: Odtieň / sýtosť

en: Lightness
sk: Svetlosť

en: Invert Colors
sk: Invertovať farby

en: Levels
sk: Úrovne

en: Posterize
sk: Posterizovať

en: Sepia
sk: Sépia

en: Transfer Map
sk: Prenosová mapa

en: Red
sk: Červená

en: Green
sk: Zelená

en: Blue
sk: Modrá

en: Reset
sk: Pôvodné

en: Tip: Right-click to remove control points.
sk: Tip: Kliknutím pravým tlačidlom odstránite kontrolné body.

en: Levels Adjustment
sk: Doladenie úrovní

en: Red
sk: Červená

en: Blue
sk: Modrá

en: Linked
sk: Spojené

en: Add Noise
sk: Pridať šum

en: Noise
sk: Šum

en: Intensity
sk: Intenzita

en: Color Saturation
sk: Sýtosť farby

en: Coverage
sk: Pokrytie

en: Bulge
sk: Vyduť

en: Distort
sk: Deformovať

en: Amount
sk: Stupeň

en: Offset
sk: Posun

en: Clouds
sk: Oblaky

en: Render
sk: Vykresliť

en: Scale
sk: Mierka

en: Power
sk: Sila

en: Seed
sk: Báza

en: Edge Detect
sk: Detekcia hrán

en: Stylize
sk: Štylizovanie

en: Angle
sk: Uhol

en: Emboss
sk: Reliéf

en: Fragment
sk: Fragmentovať

en: Blurs
sk: Rozostrenia

en: Fragments
sk: Fragmenty

en: Distance
sk: Vzdialenosť

en: Rotation
sk: Otočenie

en: Frosted Glass
sk: Zamrznuté sklo

en: Gaussian Blur
sk: Gausovské rozostrenie

en: Radius
sk: Polomer

en: Glow
sk: Žiara

en: Photo
sk: Fotka

en: Ink Sketch
sk: Atramentový náčrt

en: Artistic
sk: Umelecké

en: Ink Outline
sk: Obtiahnutie atramentom

en: Coloring
sk: Farbenie

en: Julia Fractal
sk: Fraktál Julia

en: Factor
sk: Faktor

en: Quality
sk: Kvalita

en: Zoom
sk: Priblíženie

en: Mandelbrot Fractal
sk: Fraktál Mandelbrot

en: Median
sk: Medián

en: Percentile
sk: Percentil

en: Motion Blur
sk: Rozostrenie pohybom

en: Centered
sk: V strede

en: Oil Painting
sk: Olejomaľba

en: Brush Size
sk: Veľkosť štetca

en: Coarseness
sk: Hrubosť

en: Outline
sk: Zvýrazniť obrysy

en: Thickness
sk: Hrúbka

en: Pencil Sketch
sk: Skica ceruzkou

en: Pencil Tip Size
sk: Veľkosť hrotu ceruzky

en: Color Range
sk: Rozsah farieb

en: Pixelate
sk: Pixelizovať

en: Cell Size
sk: Veľkosť bunky

en: Polar Inversion
sk: Prevrátenie pólov

en: Radial Blur
sk: Radiálne rozostrenie

en: Use low quality for previews, small images, and small angles.  Use high quality for final quality, large images, and large angles.
sk: Nízku kvalitu používajte pri náhľadoch, malých obrázkoch a malých uhloch. Vysokú kvalitu používajte pri finálnej kvalite, veľkých obrázkoch a veľkých uhloch.

en: Red Eye Removal
sk: Odstránenie červených očí

en: Tolerance
sk: Tolerancia

en: Saturation Percentage
sk: Úroveň svetlosti

en: Hint: For best results, first use selection tools to select each eye.
sk: Rada: Najlepšie výsledky dosiahnete, keď najprv použijete výberové nástroje na označenie každého oka.

en: Reduce Noise
sk: Redukovať šum

en: Strength
sk: Sila

en: Relief
sk: Reliéf

en: Sharpen
sk: Doostriť

en: Soften Portrait
sk: Zjemniť portrét

en: Softness
sk: Mäkkosť

en: Lighting
sk: Osvetlenie

en: Warmth
sk: Teplo

en: Tile Reflection
sk: Dlaždicový odraz

en: Tile Size
sk: Veľkosť dlaždice

en: Twist
sk: Skrútiť

en: Antialias
sk: Vyhladiť

en: Unfocus
sk: Rozostrenie

en: Clamp
sk: Zverák

en: Wrap
sk: Zalamovanie

en: Reflect
sk: Odraz

en: Primary
sk: Hlavný

en: Secondary
sk: Vedľajší

en: Transparent
sk: Priehľadný

en: Original
sk: Pôvodný

en: Center Offset
sk: Posunutie stredu

en: Zoom Blur
sk: Rozostrenie priblížením

en: Input Histogram
sk: Histogram vstupu

en: Input
sk: Vstup

en: Output
sk: Výstup

en: Output Histogram
sk: Histogram výstupu

en: Auto
sk: Automaticky

en: Choose Primary Color
sk: Vybrať primárnu farbu

en: Choose Secondary Color
sk: Vybrať sekundárnu farbu

en: Choose Palette Color
sk: Vybrať farbu palety

en: Click to switch between primary and secondary color.
sk: Kliknite na výmenu hlavnej a vedľajšej farby.

en: Click to reset primary and secondary color.
sk: Kliknite na zmenu primárnej a sekundárnej farby

en: Click to select primary color.
sk: Kliknutím vyberiete primárnu farbu

en: Click to select secondary color.
sk: Kliknutím vyberiete sekundárnu farbu

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color. Middle click to choose palette color.
sk: Ľavým tlačidlom myši nastavíte primárnu farbu, pravým nastavíte sekundárnu farbu a prostredné umožní výber farby z palety.

en: Random Noise
sk: Náhodný šum

en: Reseed
sk: Nový počiatok

en: Layer Shown
sk: Vrstva zobrazená

en: Layer Hidden
sk: Vrstva skrytá

en: Circles
sk: Kruhy

en: Grid
sk: Mriežka

en: Splatter
sk: Špliechanec

en: Squares
sk: Štvorce

en: Dash
sk: Čiarkovanie

en: Arrow
sk: Šípka

en: Size
sk: Veľkosť

en: Decrease arrow size
sk: Zmenšiť veľkosť šípky

en: Increase arrow size
sk: Zväčšiť veľkosť ľípky

en: Decrease angle offset
sk: Zmenšiť uhol

en: Increase angle offset
sk: Zväčšiť uhol

en: Length
sk: Dĺžka

en: Decrease length offset
sk: Zväčšiť dĺžku

en: Increase length offset
sk: Zmenšiť dĺžku

en: Brush width
sk: Šírka štetca

en: Decrease brush size
sk: Zmenšiť veľkosť štetca

en: Increase brush size
sk: Zväčšiť veľkosť štetca

en: Fill Style
sk: Štýl výplne

en: Outline Shape
sk: Obrys útvaru

en: Fill Shape
sk: Vyplnený útvar

en: Fill and Outline Shape
sk: Útvar s výplňou a obrysom

en: Shape Type
sk: Typ tvaru

en: Open Line/Curve Series
sk: Otvorené čiary/krivky

en: Closed Line/Curve Series
sk: Uzavreté čiary/krivky

en: Ellipse
sk: Elipsa

en: Rounded Line Series
sk: Zaoblené čiary

en: Changed Shape Type
sk: Zmeniť typ tvaru

en: Point Deleted
sk: Bod odstránený

en: Deleted
sk: Odstránené

en: Point Added
sk: Bod pridaný

en: Added
sk: Pridané

en: Modified
sk: Upravené

en: Finalized
sk: Dokončený

en: Open Curve Shape
sk: Otvorená krivka

en: Closed Curve Shape
sk: Uzavretá krivka

en: Rounded Line Shape
sk: Zaoblená čiara

en: Decrease shape's corner radius
sk: Zmenšiť polomer zaoblenia rohu

en: Increase shape's corner radius
sk: Zväčšiť polomer zaoblenia rohu

en: Clone Stamp
sk: Klonovacia pečiatka

en: Ctrl-left click to set origin, left click to paint.
sk: Ctrl+kliknutím ľavým vyberiete zdroj, kliknutím ľavým kreslíte.

en: Color Picker
sk: Výber farby

en: Left click to set primary color. Right click to set secondary color.
sk: Kliknutím ľavým tlačidlom vyberiete primárnu farbu. Kliknutím pravým tlačidlom vyberiete sekundárnu farbu.

en: Sampling
sk: Vzorkovanie

en: Single Pixel
sk: Jednotlivý pixel

en: 3 x 3 Region
sk: Oblasť 3 x 3

en: 5 x 5 Region
sk: Oblasť 5 x 5

en: 7 x 7 Region
sk: Oblasť 7 x 7

en: 9 x 9 Region
sk: Oblasť 9 x 9

en: Image
sk: Obrázok

en: After select
sk: Po vybraní

en: Do not switch tool
sk: Neprepínať nástroj

en: Switch to previous tool
sk: Prepnúť na predošlý nástroj

en: Switch to Pencil tool
sk: Prepnúť na ceruzku

en: Pencil
sk: Ceruzka

en: Ellipse Select
sk: Eliptický výber

en: Click and drag to draw an elliptical selection. Hold Shift to constrain to a circle.
sk: Kliknite a ťahajte na kreslenie eliptického výberu. Podržte Shift na vynútenie kruhového.

en: Left click to draw a shape with the primary color.
    Left click on a shape to add a control point.
    Left click on a control point and drag to move it.
    Right click on a control point and drag to change its tension.
    Hold Shift to snap to angles.
    Use arrow keys to move the selected control point.
    Press Ctrl + left/right arrows to select control points by order.
    Press Delete to delete the selected control point.
    Press Space to add a new control point at the mouse position.
    Hold Ctrl while pressing Space to create the control point at the exact same position.
    Hold Ctrl while left clicking on a control point to create a new shape at the exact same position.
    Hold Ctrl while clicking outside of the image bounds to create a new shape starting at the edge.
    Press Enter to finalize the shape.
sk: Ľavý klik pre nakreslenie tvaru primárnou farbou.
    Ľavý klik na tvar pre pridanie kontrolného bodu.
    Ľavý klik na kontrolný bod a potiahnutie pre premiestnenie.
    Pravý klik na kontrolný bod a potiahnutie pre zmenu napnutia.
    Držte Shift pre uchytenie k rohom.
    Použite šípky pre presunutie vybraných kontrolných bodov.
    Stlačte Ctrl + ľavá/pravá šípka pre výber kontrolných bodov v poradí.
    Stlačte Delete pre zmazanie vybraného kontrolného bodu.
    Stlačte Medzerník pre pridanie nového kontrolného bodu pod kurzorom.
    Držte Ctrl pri stlačení Medzerníka pre vytvorenie kontrolného bodu na tom istom mieste.
    Držte Ctrl pri kliknutí ľavým tlačidlom na kontrolný bod pre vytvorenie nového tvaru na tom istom mieste.
    Držte Ctrl pri kliknutí mimo hranice obrázku pre vytvorenie nového tvaru začínajúceho na hrane.
    Stlačte Enter pre ukončenie tvaru.

en: Type
sk: Typ

en: Smooth
sk: Jemný

en: Eraser
sk: Guma

en: Left click to erase to transparent, right click to erase to secondary color.
sk: Ľavým klikom mažete do priehľadna, pravým do sekundárnej farby.

en: Flood Mode
sk: Záplavový režim

en: Contiguous
sk: Spojité

en: Global
sk: Všeobecné

en: Freeform Shape
sk: Voľný tvar

en: Left click to draw with primary color, right click to draw with secondary color.
sk: Kliknutím ľavým tlačidlom kreslíte primárnou farbou, kliknutím pravým tlačidlom kreslíte sekundárnou farbou.

en: Gradient
sk: Farebný prechod

en: Click and drag to draw gradient from primary to secondary color.  Right click to reverse.
sk: Kliknutím a ťahaním nakreslíte prechod od primárnej k sekundárnej farbe. Kliknutie pravým tlačidlom kreslí obrátene.

en: Linear Gradient
sk: Lineárny prechod

en: Linear Reflected Gradient
sk: Lineárny odrazený prechod

en: Linear Diamond Gradient
sk: Lineárny diamantový prechod

en: Radial Gradient
sk: Radiálny prechod

en: Conical Gradient
sk: Kónický prechod

en: Lasso Select
sk: Laso

en: Click and drag to draw the outline for a selection area.
sk: Kliknutím a ťahaním obtiahnete vybranú oblasť.

en: Line/Curve
sk: Čiara/Krivka

en: Magic Wand Select
sk: Čarovná palička

en: Click to select region of similar color.
sk: Kliknutím vyberiete oblasť s podobnou farbou.

en: Left click and drag the selection to move selected content. Hold Ctrl to scale instead of move. Right click and drag the selection to rotate selected content. Hold Shift to rotate in steps. Use arrow keys to move selected content by a single pixel.
sk: Potiahnutím ľavým tlačidlom myši presuniete obsah. Pri stlačení Ctrl zmenšíte/zmenšíte obsah. Potiahnutím pravým tlačidlom otočíte obsah. Pri stlačení Shift otočíte výber po krokoch. Šípkami obsah presuniete o jeden pixel.

en: Move Selection
sk: Presunúť výber

en: Left click and drag the selection to move selection outline. Hold Ctrl to scale instead of move. Right click and drag the selection to rotate selection outline. Hold Shift to rotate in steps. Use arrow keys to move selection outline by a single pixel.
sk: Potiahnutím ľavým tlačidlom myši premiestnite výber. Ak stlačíte Ctrl, miesto presunutia výber zmenšíte/zväčšíte. Potiahnutím pravým tlačidlom myši výber otočíte. Ak stlačíte Shift, výber otočíte v krokoch. Šípkami presuniete výber o jeden pixel.

en: Paintbrush
sk: Štetec

en: Paint Bucket
sk: Vedro s farbou

en: Left click to fill a region with the primary color, right click to fill with the secondary color.
sk: Kliknutím ľavým tlačidlom vyplniť oblasť primárnou farbou, Kliknutím pravým tlačidlom vyplniť oblasť sekundárnou farbou.

en: Pan
sk: Posúvanie

en: Click and drag to navigate image.
sk: Kliknutím a ťahaním sa pohybujete v obrázku

en: Left click to draw freeform one-pixel wide lines with the primary color. Right click to use the secondary color.
sk: Ľavým tlačidlom myši kreslite voľnou rukou čiary s hrúbkou jeden bod primárnou farbou. Pravým tlačidlom použite sekundárnu farbu.

en: Recolor
sk: Prefarbiť

en: Left click to replace the secondary color with the primary color. Right click to reverse.
sk: Kliknite ľavým tlačidlom myši pre nahradenie sekundárnej farby primárnou. Kliknite pravým tlačidlom pre vrátenie.

en: Rectangle Select
sk: Obdĺžnikový výber

en: Click and drag to draw a rectangular selection. Hold Shift to constrain to a square.
sk: Kliknite a ťahajte na kreslenie pravouhlého výberu. Podržte Shift na vynútenie štvorcového.

en: Rectangle
sk: Obdĺžnik

en: Rounded Rectangle
sk: Zaoblený obdĺžnik

en: Text - Finalize
sk: Text – Finalizácia

en: Left click to place cursor, then type desired text. Text color is primary color.
sk: Kliknutím ľavým tlačidlom umiestnite kurzor, potom napíšte želaný text. Farba písma je primárna farba.

en: Font
sk: Písmo

en: Bold
sk: Hrubé

en: Italic
sk: Kurzíva

en: Underline
sk: Podčiarknuté

en: Left Align
sk: Zarovnať doľava

en: Center Align
sk: Zarovnať na stred

en: Right Align
sk: Zarovnať doprava

en: Text Style
sk: Štýl textu

en: Normal and Outline
sk: Normálny a obrys

en: Fill Background
sk: Vyplniť pozadie

en: Outline width
sk: Šírka obrysu

en: Decrease outline size
sk: Zmenšiť veľkosť výberu

en: Increase outline size
sk: Zväčšiť veľkosť výberu

en: Left click to zoom in. Right click to zoom out. Click and drag to zoom in selection.
sk: Kliknutím ľavým tlačidlom priblížiť. Kliknutím pravým tlačidlom oddialiť. Kliknutím a ťahaním priblížiť výber.

en: Resize Palette
sk: Zmeniť veľkosť palety

en: New palette size:
sk: Nová veľkosť palety:

en: Save the changes to image "{0}" before closing?
sk: Uložiť zmeny do obrázka "{0}" pred zavretím?

en: If you don't save, all changes will be permanently lost.
sk: Ak neuložíte, všetky zmeny budú navždy stratené.

en: Close _without saving
sk: Zatvoriť _bez uloženia

en: Take Screenshot
sk: Zachytiť snímku obrazovky

en: Delay before taking a screenshot (seconds):
sk: Oneskorenie pred zachytením snímky obrazovky (v sekundách):

en: Image files
sk: Súbory obrázkov

en: Save Image File
sk: Uložiť súbor obrázka

en: Pinta does not support saving images in this file format.
sk: Pinta nepodporuje ukladanie obrázkov do tohto typu súboru.

en: Error
sk: Chyba

en: Image too large
sk: Obrázok je príliš veľký

en: ICO files can not be larger than 255 x 255 pixels.
sk: ICO súbory nesmú byť väčšie ako 255 x 255 pixelov.

en: Failed to save image
sk: Nepodarilo sa uložiť obrázok

note: Translators: {0} is the name of a file that the user does not have write permission for.
en: You do not have access to modify '{0}'. The file or folder may be read-only.
sk: Nemáte prístupové práva na zmenu '{0}'. Súbor alebo priečinok môže byť iba na čítanie.

en: A file named "{0}" already exists. Do you want to replace it?
sk: Súbor "{0}" už existuje. Chcete ho nahradiť?

en: The file already exists in "{1}". Replacing it will overwrite its contents.
sk: Súbor už existuje v "{1}". Nahradenie prepíše jeho obsah.

en: Layer Opacity
sk: Priehľadnosť vrstvy

en: Rename Layer
sk: Premenovať vrstvu

en: Hide Layer
sk: Skryť vrstvu

en: Show Layer
sk: Zobraziť vrstvu

en: Layer Properties
sk: Vlastnosti vrstvy

en: Rotate / Zoom Layer
sk: Otočiť / Priblížiť vrstvu

en: Pinta Community Addins - Platform-Specific
sk: Pinta komunitné prídavné moduly - Špecifické pre platformu

en: Pinta Community Addins - Cross-Platform
sk: Pinta komunitné prídavné moduly - Multi-Platformné

en: Contributors to this release:
sk: Prispievatelia do tohto vydania:

en: Previous contributors:
sk: Predchádzajúci prispievatelia

en: Translated by:
sk: Preložili:

en: Based on the work of Paint.NET:
sk: Založené na diele Paint.NET:

en: Using some icons from:
sk: Použité niektoré ikony z:

en: Powered by Mono:
sk: Beží na platforme Mono:

en: About Pinta
sk: O aplikácii Pinta

en: Version Info
sk: Info o verzii

en: Version
sk: Verzia

en: License
sk: Licencia

en: Released under the MIT X11 License.
sk: Vydané pod licenciou MIT X11

en: Copyright
sk: Autorské práva

en: by Pinta contributors
sk: prispievatelia projektu Pinta

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Report Bug....
sk: Nahlásiť chybu....

en: JPEG Quality
sk: Kvalita JPEG

en: Quality:
sk: Kvalita:

en: Name:
sk: Názov:

en: Visible
sk: Viditeľnosť

en: Blend Mode
sk: Režim miešania

en: Opacity:
sk: Priehľadnosť:

en: Clipboard
sk: Schránka

en: Custom
sk: Vlastné

en: Preset:
sk: Predvolené:

en: Width:
sk: Šírka:

en: pixels
sk: pixelov

en: Height:
sk: Výška:

en: Orientation:
sk: Orientácia:

en: Portrait
sk: Na výšku

en: Landscape
sk: Na šírku

en: Background:
sk: Pozadie:

en: White
sk: Biela

en: Background Color
sk: Farba pozadia

en: Preview
sk: Ukážka

en: By absolute size:
sk: Podľa abs. veľkosti

en: By percentage:
sk: Percentuálne:

en: Maintain aspect ratio
sk: Zachovať pomer strán

en: Anchor:
sk: Kotva:

en: Title
sk: Názov

en: Path
sk: Cesta

en: Copy Version Info
sk: Kopírovať informácie o verzii

en: Show this message and exit.
sk: Zobraziť spávu a ukončiť.

en: Display the application version.
sk: Zobraziť verziu aplikácie.

en: number of threads to use for rendering
sk: počet vlákien použitých na vykreslenie

en: Usage: pinta [files]
sk: Použitie: pinta [súbory]

en: Options:
sk: Možnosti:

en: _File
sk: _Súbor

en: _Edit
sk: _Úpravy

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Image
sk: _Obrázok

en: _Layers
sk: _Vrstvy

en: _Adjustments
sk: _Prispôsobiť

en: Effe_cts
sk: _Efekty

en: A_dd-ins
sk: _Doplnky

en: _Window
sk: _Okno

en: Tool Windows
sk: Okná nástrojov

en: _Help
sk: _Pomocník

en: Downloading Image
sk: Sťahujem obrázok

en: Download failed
sk: Sťahovanie zlyhalo

en: Unable to download image from {0}.
    Details: {1}
sk: Nepodarilo sa mi stiahnuť obrázok z {0}.
    Podrobnosti: {1}

en: OptionName
sk: MenoMožnosti

en: Canvas
sk: Plátno

en: History
sk: História

en: Layers
sk: Vrstvy

en: Images
sk: Obrázky

en: Tools
sk: Nástroje

en: Edge Behavior
sk: Správanie hrán

en: Multiple selection:
sk: Viacnásobný výber:

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Zakázať

en: No selection
sk: Žiadny výber

en: Available in repository:
sk: Dostupné v repozitári:

en: Update available
sk: Dostupná aktualizácia

en: This add-in can't be loaded due to missing dependencies
sk: Tento doplnok nie je možné načítať kvôli chybajúcim závislostiam.

en: Required: {0} v{1}, found v{2}
sk: Požadované: {0} v{1}, nájdené v{2}

en: Missing: {0} v{1}
sk: Chýbajúce: {0} v{1}

en: Installed version
sk: Nainštalovaná verzia

en: Repository version
sk: Verzia z repozitára

en: Download size
sk: Veľkosť sťahovania

en: The following depedencies required by this add-in are not available:
sk: Nasledujúce závislosti, ktoré doplnok vyžaduje, nie sú dostupné:

en: Installation cancelled
sk: Inštalácia zrušená

en: Some of the required add-ins were not found
sk: Niektoré z požadovaných doplnkov neboli nájdené

en: Installation failed
sk: Inštalácia zlyhala

en: Installed
sk: Nainštalované

en: Updates
sk: Aktualizácie

en: Gallery
sk: Galéria

en: All repositories
sk: Všetky repozitáre

en: Manage Repositories...
sk: Správa repozitárov…

en: {0} update available | {0} updates available
sk[0]: Dostupná {0} aktualizácia
sk[1]: Dostupné {0} aktualizácie
sk[2]: Dostupných {0} aktualizácií

en: Updating repository
sk: Aktualizuje sa repozitár

en: Install Add-in Package
sk: Inštalovať balíček s doplnkom

en: Add-in packages
sk: Balíčky s doplnkami

en: No add-ins found
sk: Žiadny doplnok nenájdený

en: Add-in
sk: Doplnok

en: Other
sk: Iné

en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: The following packages will be uninstalled:
sk: Nasledujúce balíčky budú odinštalované:

en: There are other add-ins that depend on the previous ones which will also be uninstalled:
sk: Existujú ďalšie doplnky, závislé na predchádzajúcich, ktoré sa tiež odinštalujú.

en: The selected add-ins can't be installed because there are dependency conflicts.
sk: Vybrané doplnky nie je možné nainštalovať kvôli konfliktu závislostí.

en: The following packages will be installed:
sk: Nasledujúce balíčky budú nainštalované:

en:  (in user directory)
sk:  (v priečinku používateľa)

en: The following packages need to be uninstalled:
sk: Nasledujúce balíčky je potrebné odinštalovať:

en: The following dependencies could not be resolved:
sk: Nasledujúce závislosti nebolo možné vyriešiť:

en: Are you sure you want to cancel the installation?
sk: Ste si istý, že chcete zrušiť inštaláciu?

en: Installing Add-ins
sk: Inštalujú sa doplnky

en: The installation failed!
sk: Inštalácia zlyhala!

en: The installation has completed with warnings.
sk: Inštalácia bola dokončená s varovaniami.

en: Uninstalling Add-ins
sk: Odinštalúvajú sa doplnky

en: The uninstallation failed!
sk: Odinštalácia zlyhala!

en: The uninstallation has completed with warnings.
sk: Odinštalácia bola dokončená s varovaniami.

en: Registering repository
sk: Registruje sa repozitár

en: Exception occurred: {0}
sk: Vyskytla sa výnimka: {0}

en: More information
sk: Viac informácií

en: Install...
sk: Inštalovať...

en: Update
sk: Aktualizácia

en: _Uninstall...
sk: _Odinštalovať...

en: Additional extensions are required to perform this operation.
sk: Na vykonanie tejto operácie sú požadované dodatočné rozšírenia.

en: The following add-ins will be installed:
sk: Nasledujúce doplnky sa nainštalujú :

en: No updates found
sk: Neboli nájdené žiadne aktualizácie

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Update All
sk: Aktualizovať všetko

en: Repository:
sk: Repozitár:

en: Install from file...
sk: Inštalovať zo súboru...

en: Install
sk: Inštalovať

en: Add-in Repository Management
sk: Správa repozitárov s doplnkami

en: Add New Repository
sk: Pridať nový repozitár

en: Select the location of the repository you want to register:
sk: Vyberte umiestenie repozitáru, ktorý chcete zaregistrovať:

en: Register an on-line repository
sk: Zaregistrovať on-line repozitár

en: Register a local repository
sk: Zaregistrovať lokálny repozitár

en: Path:
sk: Umiestnenie:

en: Browse...
sk: Prehliadať...

en: Progress
sk: Priebeh

en: (provided by {0})
sk: (poskytuje {0})
