Synfig UI - en to sr_RS translation catalogue (1171 entries)

en: Text
sr_RS: Текст

en: Other
sr_RS: Остало

en: Text Layer
sr_RS: Текстуални слој

en: unable to initialize
sr_RS: не могу да покренем

en: empty font set
sr_RS: празан скуп словолика

en: Text to Render
sr_RS: Текст за стварање

en: Color
sr_RS: Боја

en: Color of the text
sr_RS: Боја текста

en: Font Family
sr_RS: Породица словолика

en: Style
sr_RS: Облик

en: Normal
sr_RS: Обично

en: Oblique
sr_RS: Накошено

en: Italic
sr_RS: Искошено

en: Weight
sr_RS: Дебљина

en: Ultralight
sr_RS: Врло танко

en: light
sr_RS: Танко

en: Bold
sr_RS: Подебљано

en: Ultrabold
sr_RS: Врло подебљано

en: Heavy
sr_RS: Предебело

en: Horizontal Spacing
sr_RS: Међусловни размак

en: Describes how close glyphs are horizontally
sr_RS: Одредите размак између слова у редовима

en: Vertical Spacing
sr_RS: Међуредни размак

en: Describes how close lines of text are vertically
sr_RS: Одредите размак између редова у тексту

en: Size
sr_RS: Величина

en: Size of the text
sr_RS: Величина текста

en: Orientation
sr_RS: Усмереност

en: Text Orientation
sr_RS: Усмерење текста

en: Origin
sr_RS: Координате

en: Text Position
sr_RS: Положај текста

en: Font
sr_RS: Словолик

en: Filename of the font to use
sr_RS: Назив датотеке словолика који се користи

en: Kerning
sr_RS: Међуразмак

en: Enables/Disables font kerning (If the font supports it)
sr_RS: Укључите или искључите уклапање размака између слова (уколико га словолик подржава)

en: Sharpen Edges
sr_RS: Наговештавање ивица

en: Turn this off if you are going to be animating the text
sr_RS: Искључите ово уколико желите да анимирате текст

en: Invert
sr_RS: Изокрени

en: No face loaded, no text will be rendered.
sr_RS: Нећу стварати текст јер нисам учитао словолик.

en: Text too small, no text will be rendered.
sr_RS: Нећу стварати текст јер је премали.

en: Unable to set face size.
sr_RS: Не могу да поставим величину словолика.

en: Invalid multibyte sequence - is the locale set?
sr_RS: Низ бајтова није ваљан! Да ли сте подесили „locale“ на систему?

en: Can't parse multibyte character.
sr_RS: Не могу да обрадим низ бајтова знака.

en: Bevel
sr_RS: Закоси

en: Stylize
sr_RS: Уобличи

en: Type
sr_RS: Врста

en: Type of blur to use
sr_RS: Врста замућења које ће се користити

en: Box Blur
sr_RS: Замућење поља

en: Fast Gaussian Blur
sr_RS: Брзо Гаусово замућење

en: Cross-Hatch Blur
sr_RS: Замућење укрштеним линијама

en: Gaussian Blur
sr_RS: Гаусово замућење

en: Disc Blur
sr_RS: Замућење диска

en: Hi-Color
sr_RS: Боја

en: Lo-Color
sr_RS: Боја сенке

en: Light Angle
sr_RS: Угао светла

en: Depth of Bevel
sr_RS: Ниво закошења

en: Softness
sr_RS: Мекоћа

en: Use Luma
sr_RS: Употреби светлину

en: Solid
sr_RS: Испуњено

en: Region Set
sr_RS: Скуп многоугла

en: Set of regions to combine
sr_RS: Скуп многоуглова за спајање

en: Clamp
sr_RS: Споји

en: Filters
sr_RS: Филтери

en: Invert Negative
sr_RS: Изврни негативно

en: Clamp Ceiling
sr_RS: Вршно спајање

en: When checked the Ceiling value is used
sr_RS: Ако је означено користиће се вршна вредност

en: Ceiling
sr_RS: Врх

en: Upper boundary of the clamping
sr_RS: Горња граница спајања

en: Floor
sr_RS: Дно

en: Lower boundary of the clamping
sr_RS: Доња граница спајања

en: Curve Warp
sr_RS: Извитопереност кривом

en: Distortions
sr_RS: Изобличавања

en: Position of the destiny Spline line
sr_RS: Положај крајње сп-криве

en: Width
sr_RS: Ширина

en: How much is expanded the result perpendicular to the source line
sr_RS: Колико ће се раширити резултат окомит на изворну линију

en: Start Point
sr_RS: Почетна тачка

en: First point of the source line
sr_RS: Прва тачка изворне линије

en: End Point
sr_RS: Крајња тачка

en: Final point of the source line
sr_RS: Последња тачка изворне линије

en: Vertices
sr_RS: Темена

en: List of Spline Points where the source line is curved to
sr_RS: Списак тачака сп-криве у којима се закривљује изворна линија

en: Fast
sr_RS: Брзо

en: When checked, renders quickly but with artifacts
sr_RS: Ако је означено, стварање је брже али је приказ лошији

en: Import Image
sr_RS: Увезите слику

en: Filename
sr_RS: Назив датотеке

en: File to import
sr_RS: Датотека за увоз

en: Time Offset
sr_RS: Временски померај

en: Time Offset to apply to the imported file
sr_RS: Временски померај примењен на увезену датотеку

en: Inside Out
sr_RS: Унутар ван

en: Defines where the center will be
sr_RS: Одредите где ће бити центар

en: Julia Set
sr_RS: Јулија скуп

en: Fractals
sr_RS: Фрактали

en: Inside Color
sr_RS: Унутрашња боја

en: Color of the Set
sr_RS: Боја овог скупа

en: Outside Color
sr_RS: Спољашна боја

en: Color outside the Set
sr_RS: Боја изван овог скупа

en: Color Shift
sr_RS: Померај боје

en: Iterations
sr_RS: Понављања

en: Seed Point
sr_RS: Тачка семена

en: Bailout ValueBase
sr_RS: Избави основу вредности

en: Distort Inside
sr_RS: Изобличи изнутра

en: Shade Inside
sr_RS: Осенчи изнутра

en: Solid Inside
sr_RS: Испуни изнутра

en: Invert Inside
sr_RS: Изокрени изнутра

en: Color Inside
sr_RS: Обој изнутра

en: Distort Outside
sr_RS: Изобличи споља

en: Shade Outside
sr_RS: Осенчи споља

en: Solid Outside
sr_RS: Испуни споља

en: Invert Outside
sr_RS: Изокрени споља

en: Color Outside
sr_RS: Обој споља

en: Color Cycle
sr_RS: Обој кружно

en: Smooth Outside
sr_RS: Ублажи споља

en: Smooth the coloration outside the set
sr_RS: Ублажите обојеност ван скупа

en: Break Set
sr_RS: Наруши скуп

en: Modify equation to achieve interesting results
sr_RS: Измените једначину да добијете занимљиве резултате

en: Mandelbrot Set
sr_RS: Манделброт скуп

en: Inside
sr_RS: Унутар

en: Gradient Inside
sr_RS: Прелив унутар

en: Offset Inside
sr_RS: Гранање унутар

en: Loop Inside
sr_RS: Понављање унутар

en: Outside
sr_RS: Споља

en: Gradient outside
sr_RS: Прелив споља

en: Offset Outside
sr_RS: Гранање споља

en: Scale Outside
sr_RS: Величање споља

en: Rotate
sr_RS: Окрећи

en: Transform
sr_RS: Претвори

en: Point where you want the origin to be
sr_RS: Одредите где ће бити координате

en: Amount
sr_RS: Количина

en: Amount of rotation
sr_RS: Износ окретања

en: Shade
sr_RS: Сенка

en: Size of Shade
sr_RS: Величина сенке

en: Spherize
sr_RS: Испупчи

en: Position
sr_RS: Положај

en: Where the sphere distortion is centered
sr_RS: Одредите где ће бити координате средишта испупчења

en: Radius
sr_RS: Полупречник

en: The size of the sphere distortion
sr_RS: Величина изобличења испупчењем

en: The distortion intensity (negative values inverts effect)
sr_RS: Јачина изобличења (негативна вредност — обрнуто дејство)

en: Clip
sr_RS: Скреши

en: When cheked, the area outside the Radius are not distorted
sr_RS: Ако је изабрано, делови изван круга се не изобличавају

en: Distort Type
sr_RS: Врста изобличења

en: The direction of the distortion
sr_RS: Усмереност изобличења

en: Vertical Bar
sr_RS: Усправна трака

en: Horizontal Bar
sr_RS: Водоравна трака

en: Stretch
sr_RS: Истезање

en: Size of the stretch relative to its Center
sr_RS: Релативна величина истезања у односу на средиште

en: Center
sr_RS: Средиште

en: Where the stretch distortion is centered
sr_RS: Одредите где ће бити координате средишта истезања

en: Stroboscope
sr_RS: Трептало

en: Time
sr_RS: Време

en: Frequency
sr_RS: Учестаност

en: Frequency of the Strobe in times per second
sr_RS: Број трептаја трептала у секунди

en: Super Sample
sr_RS: Најједноставније

en: Unable to create SurfaceTarget
sr_RS: Не могу да створим одредиште површине

en: Width of sample area (In pixels)
sr_RS: Ширина поља узорка (у пикселима)

en: Height
sr_RS: Висина

en: Height of sample area (In pixels)
sr_RS: Висина поља узорка (у пикселима)

en: Use Parametric
sr_RS: Користи параматарско

en: Use the Parametric Renderer
sr_RS: Користите параметарски исцртавач

en: Be Alpha Safe
sr_RS: Безбедна провидност

en: Avoid alpha artifacts when checked
sr_RS: Изаберите ово да не дозволите кварење провидности

en: Time Loop
sr_RS: Временско понављање

en: Link Time
sr_RS: Повежи време

en: Start time of the loop for the cycled context
sr_RS: Почетно време понављања за кружни садржај

en: Local Time
sr_RS: Месно време

en: The time when the resulted loop starts
sr_RS: Време када почиње резултирајуће понављање

en: Duration
sr_RS: Трајање

en: Lenght of the loop
sr_RS: Трајање понављања

en: Only For Positive Duration
sr_RS: Само за позитивно трајање

en: When checked will loop only positive durations
sr_RS: Када је изабрано понављаће само позитивна трајања

en: Symmetrical
sr_RS: Симетрично

en: When checked, loops are mirrored centered at Local Time
sr_RS: Када је изабрано, понављања се огледају по средини месног времена

en: Translate
sr_RS: Преведи

en: Twirl
sr_RS: Усковитлај

en: Center of the circle
sr_RS: Средиште круга

en: This is the radius of the circle
sr_RS: Ово је полупречник круга

en: Rotations
sr_RS: Окретања

en: The number of rotations of the twirl effect
sr_RS: Број пуних окрета вртлога

en: When checked, distorts inside the circle
sr_RS: Када је изабрано, изобличаваће се унутар круга

en: When checked, distorts outside the circle
sr_RS: Када је изабрано, изобличаваће се изван круга

en: Warp
sr_RS: Извитопереност

en: Source TL
sr_RS: Изворно ГЛ

en: Top Left corner of the source to warp
sr_RS: Горње лево теме изворног објекта биће извитоперено

en: Source BR
sr_RS: Изворно ДД

en: Bottom Right corner of the source to warp
sr_RS: Доње десно теме изворног објекта биће извитоперено

en: Dest TL
sr_RS: Циљно ГЛ

en: Top Left corner of the destination
sr_RS: Горње лево теме одредишта

en: Dest TR
sr_RS: Циљно ГД

en: Top Right corner of the destination
sr_RS: Горње десно теме одредишта

en: Dest BR
sr_RS: Циљно ДД

en: Bottom Right corner of the destination
sr_RS: Доње десно теме одредишта

en: Dest BL
sr_RS: Циљно ДЛ

en: Bottom Left corner of the destination
sr_RS: Доње лево теме одредишта

en: Horizon
sr_RS: Хоризонт

en: Height that determines the horizon in perspectives
sr_RS: Висина која одређује хоризонт у видокругу

en: XOR Pattern
sr_RS: ЕКСИЛИ шаблон

en: Center of the pattern
sr_RS: Средиште шаблона

en: Size of the pattern
sr_RS: Величина шаблона

en: Scale
sr_RS: Промени размеру

en: Amount to scale to
sr_RS: Износ за који ће се променити размера

en: Point to scale from
sr_RS: Тачка из које ће се променити размера

en: Unable to open %s
sr_RS: Не могу да отворим „%s“

en: %s is not in BMP format
sr_RS: „%s“ није у БМП запису

en: Failure while reading BITMAP::FILEHEADER from %s
sr_RS: Нисам успео да прочитам „BITMAP::FILEHEADER“ из „%s“

en: Failure while reading BITMAP::INFOHEADER from %s
sr_RS: Нисам успео да прочитам „BITMAP::INFOHEADER“ из „%s“

en: Bad BITMAP::FILEHEADER in %s. (bfOffsetBits=%d, should be %d)
sr_RS: Лош „BITMAP::FILEHEADER“ у „%s“. (bfOffsetBits=%d, треба да буде „%d“)

en: Bad BITMAP::INFOHEADER in %s. (biSize=%d, should be %d)
sr_RS: Лош „BITMAP::INFOHEADER“ у „%s“. (biSize=%d, треба да буде „%d“)

en: Reading compressed bitmaps is not supported
sr_RS: Читање сажетих растерских слика није подржано

en: Unsupported bit depth (bit_count=%d, should be 24 or 32)
sr_RS: Дубина бита није подржана (bit_count=%d, треба да буде 24 или 32)

en:  (animated)
sr_RS:  (анимирано)

en: Unable to open file
sr_RS: Не могу да отворим датотеку

en: Unable to write file header to file
sr_RS: Не могу да запишем заглавље датотеке у датотеци

en: Unable to write info header
sr_RS: Не могу да запишем заглавље података

en: Unable to open pipe to encodedv
sr_RS: Не могу да отворим спојку за „encodedv“

en: Filled Rectangle
sr_RS: Испуњени правоугаоник

en: Example
sr_RS: Пример

en: Point 1
sr_RS: 1. тачка

en: First corner of the rectangle
sr_RS: Горња-Лева тачка правоугаоника

en: Point 2
sr_RS: 2. тачка

en: Second corner of the rectangle
sr_RS: Доња-Десна тачка правоугаоника

en: Feather X
sr_RS: Ш—Изблеђивање

en: Feather Y
sr_RS: В—Изблеђивање

en: Use Bevel for the corners
sr_RS: Користи зарубљивање за углове

en: Keep Bevel Circular
sr_RS: Задржи кружно зарубљивање

en: When checked the bevel is circular
sr_RS: Уколико је означено зарубљивање је кружно

en: Metaballs
sr_RS: Повезанe лопте

en: Gradient
sr_RS: Прелив

en: Balls
sr_RS: Лопте

en: Radii
sr_RS: Полупречници

en: Weights
sr_RS: Тежине

en: Gradient Left
sr_RS: Леви прелив

en: Gradient Right
sr_RS: Десни прелив

en: Positive Only
sr_RS: Само позитивно

en: Simple Circle
sr_RS: Једноставан круг

en: Error: No FFmpeg binary found.
    
    Please install "ffmpeg" or "avconv" (libav-tools package).
sr_RS: Грешка: Нисам нашао извршну датотеку ФФмпег-а.
    
    Инсталирајте „ffmpeg“ или „avconv“ (пакет „libav-tools“).

en: Unable to open pipe to ffmpeg (no pipe)
sr_RS: Не могу да отворим спојку за ффмпег (нема спојке)

en: Unable to open pipe to ffmpeg (pid == -1)
sr_RS: Не могу да отворим спојку за ффмпег (пиб == -1)

en: Unable to open pipe to ffmpeg (dup2( p[0], STDIN_FILENO ) == -1)
sr_RS: Не могу да отворим спојку за ффмпег (dup2( p[0], STDIN_FILENO ) == -1)

en: Unable to open pipe to ffmpeg (exec failed)
sr_RS: Не могу да отворим спојку за ффмпег (извршавање није успело)

en: Unable to open pipe to ffmpeg (no file)
sr_RS: Не могу да отворим спојку за ффмпег (нема датотеке)

en: Blur
sr_RS: Замућење

en: Blurs
sr_RS: Замућења

en: Size of Blur
sr_RS: Величина замућења

en: Color Correct
sr_RS: Поправка боје

en: Hue Adjust
sr_RS: Нијансирање

en: Brightness
sr_RS: Осветљеност

en: Contrast
sr_RS: Изражајност

en: Exposure Adjust
sr_RS: Дотеривање изложености

en: Gamma Adjustment
sr_RS: Дотеривање гамута

en: Halftone 2
sr_RS: Полутон 2

en: Mask Origin
sr_RS: Координате маске

en: Mask Angle
sr_RS: Угао маске

en: Mask Size
sr_RS: Величина маске

en: Light Color
sr_RS: Светлија боја

en: Dark Color
sr_RS: Тамнија боја

en: Symmetric
sr_RS: Симетрично

en: Light On Dark
sr_RS: Светло на тамном

en: Diamond
sr_RS: Ромб

en: Stripe
sr_RS: Пруге

en: Halftone 3
sr_RS: Полутон 3

en:  Type
sr_RS:  Врста

en: Subtractive Flag
sr_RS: Заставица одузимљивости

en:  Color
sr_RS:  Боја

en:  Mask Origin
sr_RS:  Координате маске

en:  Mask Angle
sr_RS:  Угао маске

en: Luma Key
sr_RS: Кључ светлине

en: Radial Blur
sr_RS: Кружно замућење

en: Size of blur
sr_RS: Величина замућења

en: Fade Out
sr_RS: Ишчезни

en: Advanced Outline
sr_RS: Прецизна контура

en: Geometry
sr_RS: Геометријски облици

en: No vertices in spline
sr_RS: Нема врхунаца у сп-кривој

en: A list of spline points
sr_RS: Списак тачака сп-криве

en: Outline Width
sr_RS: Ширина контуре

en: Global width of the outline
sr_RS: Општа ширина контуре

en: Expand
sr_RS: Рашири

en: Value to add to the global width
sr_RS: Вредност која ће се додати општој ширини

en: Tip Type at Start
sr_RS: Врста врха на почетку

en: Defines the Tip type of the first spline point when spline is unlooped
sr_RS: Одредите врсту врха прве тачке сп-криве када се размота сп-крива

en: Rounded Stop
sr_RS: Заобљено

en: Squared Stop
sr_RS: Квадратно

en: Peak Stop
sr_RS: Шиљато

en: Flat Stop
sr_RS: Равно

en: Tip Type at End
sr_RS: Врста врха на крају

en: Defines the Tip type of the last spline point when spline is unlooped
sr_RS: Одредите врсту врха последње тачке сп-криве када се размота сп-крива

en: Cusps Type
sr_RS: Врста шиљка

en: Determines cusp type
sr_RS: Одредите врсту шиљка

en: Sharp
sr_RS: Оштро

en: Rounded
sr_RS: Заобљено

en: Smoothness
sr_RS: Ублаженост

en: Determines the interpolation between widthpoints. (0) Linear (1) Smooth
sr_RS: Одредите врсту уметања између тачака ширине. 0 — линеарно, 1 — благо

en: Homogeneous
sr_RS: Истородност

en: When true, widthpoints positions are spline length based
sr_RS: Када је изабрано, положаји тачака ширине се заснивају на дужини сп-криве

en: Width Point List
sr_RS: Списак тачака ширине

en: List of width Points that defines the variable width
sr_RS: Списак тачака ширине које одређују ширину променљиве

en: When checked outline renders faster, but less accurate
sr_RS: Када је изабрано исцртавање контуре је брже, али мање прецизно

en: Dashed Outline
sr_RS: Црткаста контура

en: When checked outline is dashed
sr_RS: Када је изабрано контура се црта цртицама

en: Dash Item List
sr_RS: Списак цртица

en: List of dash items that defines the dashed outline
sr_RS: Списак цртица које одређују црткасту контуру

en: Dash Items Offset
sr_RS: Померај цртица

en: Distance to Offset the Dash Items
sr_RS: Растојање на коме ће се померити цртице

en: Checkerboard
sr_RS: Унакрсне плочице

en: Color of checkers
sr_RS: Боја плочица

en: Center of the checkers
sr_RS: Средиште плочица

en: Size of checkers
sr_RS: Величина плочица

en: Circle
sr_RS: Круг

en: Radius of the circle
sr_RS: Полупречник круга

en: Outline
sr_RS: Контура

en: No vertices in outline
sr_RS: Нема врхунаца у контури

en: Sharp Cusps
sr_RS: Оштри шиљци

en: Rounded Begin
sr_RS: Заобљени почетак

en: Round off the tip
sr_RS: Заоблите врх

en: Rounded End
sr_RS: Заобљени крај

en: Loopyness
sr_RS: Поновљивост

en: (Currently not used)
sr_RS: (Тренутно се не користи)

en: When checked the width takes the length of the spline to interpolate
sr_RS: Када је изабрано ширина узима дужину сп-криве за уметање

en: Rectangle
sr_RS: Правоугаоник

en: Expand amount
sr_RS: Рашири за

en: Region
sr_RS: Област

en: Star
sr_RS: Звезда

en: Outer Radius
sr_RS: Спољни полупречник

en: The radius of the outer points in the star
sr_RS: Полупречник спољних тачака звезде

en: Inner Radius
sr_RS: Унутарњи полупречник

en: The radius of the inner points in the star
sr_RS: Полупречник унутарњих тачака звезде

en: Angle
sr_RS: Угао

en: The orientation of the star
sr_RS: Усмереност кракова звезде

en: Points
sr_RS: Тачака

en: The number of points in the star
sr_RS: Број тачака темена звезде

en: Regular Polygon
sr_RS: Правилан многоугао

en: Whether to draw a star or a regular polygon
sr_RS: Изаберите између цртања правилног многоугла или звезде

en: Unable to open "%s" for write access!
sr_RS: Не могу да отворим „%s“ да приступим упису!

en: Description not set!
sr_RS: Нема описа!

en: Conical Gradient
sr_RS: Конични прелив

en: Gradients
sr_RS: Преливи

en: Gradient to apply
sr_RS: Прелив који ће се користити

en: Center of the cone
sr_RS: Средиште купе

en: Rotation of the gradient around the center
sr_RS: Заокретање прелива око средишта

en: When checked the gradient is looped
sr_RS: Када је изабрано прелив се понавља

en: Curve Gradient
sr_RS: Прелив криве

en: Offset for the Vertices List
sr_RS: Померај за списак врхунаца

en: Global width of the gradient
sr_RS: Општа ширина прелива

en: Loop
sr_RS: Укључите непрекидно понављање

en: ZigZag
sr_RS: Цик-цак

en: When checked the gradient is symmetrical at the center
sr_RS: Када је изабрано прелив је симетричан на средиште

en: Perpendicular
sr_RS: Управно

en: Linear Gradient
sr_RS: Линијски прелив

en: Start point of the gradient
sr_RS: Почетна тачка прелива

en: End point of the gradient
sr_RS: Крајња тачка прелива

en: Radial Gradient
sr_RS: Кружни прелив

en: Center of the gradient
sr_RS: Средиште прелива

en: Spiral Gradient
sr_RS: Увијени прелив

en: Rotation of the spiral
sr_RS: Увијеност спирале

en: Clockwise
sr_RS: На десно

en: When checked the spiral turns clockwise
sr_RS: Када је изабрано спирала се окреће на десно

en: No file to load
sr_RS: Нема датотеке за учитавање

en: Cannot create temporary file of
sr_RS: Не могу да направим привремену датотеку за

en: Unable to open
sr_RS: Не могу да отворим

en: Unable to get frame from
sr_RS: Не могу да добавим кадар из

en: Bad surface from
sr_RS: Лоша површина из

en: Unable to open pipe to imagemagick
sr_RS: Не могу да отворим спојку за ИмиџМеџик

en: Reached end of stream without finding PPM header
sr_RS: Стигох до краја тока а нисам нашао ППМ заглавље

en: stream not in PPM format
sr_RS: ток није у ППМ запису

en: Premature end of file (after header)
sr_RS: Прерани крај датотеке (након заглавља)

en: Premature end of file
sr_RS: Прерани крај датотеке

en: Unable to open pipe to imagemagick's convert utility
sr_RS: Не могу да отворим спојку за ИмиџМеџикову алатку претварања

en: Noise Distort
sr_RS: Изобличење нечистоћама

en: Displacement
sr_RS: Размештај

en: How big the distortion displaces the context
sr_RS: На коју раздаљину изобличење премешта садржај

en: The distance between distortions
sr_RS: Растојање између изобличења

en: RandomNoise Seed
sr_RS: Семе насумичне нечистоће

en: Change to modify the random seed of the noise
sr_RS: Промените ово да измените насумично семе нечистоће

en: Interpolation
sr_RS: Уметање

en: What type of interpolation to use
sr_RS: Врста уметања која ће се користити

en: Nearest Neighbor
sr_RS: Најближи сусед

en: Linear
sr_RS: Линеарно

en: Cosine
sr_RS: Косинусно

en: Spline
sr_RS: Сп-крива

en: Cubic
sr_RS: Кубно

en: Detail
sr_RS: Детаљи

en: Increase to obtain fine details of the noise
sr_RS: Повећајте ово да добијете фине детаље нечистоће

en: Animation Speed
sr_RS: Брзина анимације

en: In cycles per second
sr_RS: Број кругова у секунди

en: Turbulent
sr_RS: Ускомешано

en: When checked produces turbulent noise
sr_RS: Изаберите ово да добијете ускомешану нечистоћу

en: Random
sr_RS: Насумично

en: Noise Gradient
sr_RS: Прелив нечистоћом

en: Size of the noise
sr_RS: Величина нечистоће

en: Do Alpha
sr_RS: Створи алфу

en: Uses transparency
sr_RS: Користите провидност

en: Super Sampling
sr_RS: Најупрошћеније

en: When checked the gradient is supersampled
sr_RS: Када је изабрано прелив је најупрошћенији

en: Link
sr_RS: Повежи

en: The value node source that provides the central value
sr_RS: Извор чвора вредности који обезбеђује средишну вредност

en: The value of the maximum random difference
sr_RS: Вредност највеће насумичне разлике

en: Seed
sr_RS: Семе

en: Seeds the random number generator
sr_RS: Посејте творца насумичног броја

en: Speed
sr_RS: Брзина

en: Defines how often a new random value is chosen (in choices per second)
sr_RS: Одредите колико често се бира нова насумична вредност (број избора у секунди)

en: Determines how the value is interpolated from one random choice to the next
sr_RS: Одредите како се вредност умеће из једног насумичног избора у други

en: No interpolation
sr_RS: Без уметања

en: Loop Time
sr_RS: Време понављања

en: Makes the random value repeat after the given time
sr_RS: Чини да се насумична вредност понавља након датог времена

en: Plant
sr_RS: Биљка

en: Gradient to be used for coloring the plant
sr_RS: Прелив који ће се користити за обојавање биљке

en: Split Angle
sr_RS: Угао поделе

en: Angle by which each split deviates from its parent
sr_RS: Угао под којим се свака подела удаљава од родитеља

en: Gravity
sr_RS: Тежиште

en: Direction in which the shoots tend to face
sr_RS: Правац у коме младице теже да се окрену

en: Tangential Velocity
sr_RS: Тангентна брзина

en: Amount to which shoots tend to grow along the tangent to the spline
sr_RS: Величина до које младице теже да израсту дуж тангенте на сп-кривој

en: Perpendicular Velocity
sr_RS: Управна брзина

en: Amount to which shoots tend to grow perpendicular to the tangent to the spline
sr_RS: Величина до које младице теже да израсту управно на тангенту на сп-кривој

en: Stem Size
sr_RS: Величина стабљике

en: Size of the stem
sr_RS: Величина стабљике

en: Size As Alpha
sr_RS: Величина као алфа

en: If enabled, the alpha channel from the gradient is multiplied by the stem size, and an alpha of 1.0 is used when rendering
sr_RS: Ако је укључено, алфа канал из прелива се множи величином стабљике, а алфа 1.0 се користи приликом исцртавања

en: Reverse
sr_RS: Обрнуто

en: If enabled, render the plant in the opposite direction
sr_RS: Ако је укључено, исцртаће биљку у супротном смеру

en: Step
sr_RS: Корак

en: Measure of the distance between points when rendering
sr_RS: Мера растојања између тачака приликом исцртавања

en: Used to seed the pseudo-random number generator
sr_RS: Користи се за сејање творца псеудо-насумичног броја

en: Splits
sr_RS: Поделе

en: Maximum number of times that each sprout can sprout recursively
sr_RS: Колико највише пута свака младица може изнићи дубински

en: Sprouts
sr_RS: Ницања

en: Number of places that growth occurs on each spline section
sr_RS: На колико места може доћи до бубрења на сваком одељку сп-криве

en: Random Factor
sr_RS: Чинилац насумичности

en: Used to scale down all random effects.  Set to zero to disable randomness
sr_RS: Користи се за умањење размере свих насумичних дејстава.  Поставите на нулу да искључите насумичност

en: Drag
sr_RS: Превлачење

en: Drag slows the growth
sr_RS: Превлачење успорава раст

en: Use Width
sr_RS: Користи ширину

en: Scale the velocity by the spline's width
sr_RS: Сразмерите брзину ширином сп-криве

en: Cairo Surface bad status
sr_RS: Лоше стање Каиро површине

en: The image is too large. It's size must be not more than 5000*2000=10000000 px. Now is %d*%d=%d px.
sr_RS: Слика је превише велика. Њена величина не сме бити већа од 5000*2000=10000000 px. Сада је %d*%d=%d px.

en: %s was not in PPM format
sr_RS: „%s“ није у ППМ запису

en: Import Svg
sr_RS: Увезите свг

en: bool
sr_RS: логичка вредност

en: integer
sr_RS: цео број

en: angle
sr_RS: угао

en: real
sr_RS: реалан број

en: time
sr_RS: време

en: vector
sr_RS: вектор

en: color
sr_RS: боја

en: segment
sr_RS: делић

en: spline_point
sr_RS: тачка сп-криве

en: matrix
sr_RS: матрица

en: bone_weight_pair
sr_RS: пар_тежине_окоснице

en: width_point
sr_RS: тачка_ширине

en: dash_item
sr_RS: цртица

en: list
sr_RS: списак

en: canvas
sr_RS: платно

en: string
sr_RS: ниска

en: gradient
sr_RS: прелив

en: bone_object
sr_RS: објекат_окоснице

en: bone_valuenode
sr_RS: чвор_вредности_окоснице

en: transformation
sr_RS: преображавање

en: CairoImporter::open(): Cannot open empty filename
sr_RS: Каиров_увозник::отвори(): Не могу да отворим датотеку без назива

en: CairoImporter::open(): Couldn't find extension
sr_RS: Каиров_увозник::отвори(): Не могу да нађем наставак

en: CairoImporter::open(): Unknown file type --
sr_RS: Каиров_увозник::отвори(): Непозната врста датотеке ——

en: No images in list
sr_RS: Нема слика на списку

en: in line
sr_RS: у реду

en: Units
sr_RS: Јединице мере

en: Pixels
sr_RS: Пиксели

en: Inches
sr_RS: Инчи

en: Meters
sr_RS: Метри

en: Millimeters
sr_RS: Милиметри

en: Centimeters
sr_RS: Центиметри

en: Importer::open(): Cannot open empty filename
sr_RS: Увозник::отвори(): Не могу да отворим датотеку без назива

en: Importer::open(): Couldn't find extension
sr_RS: Увозник::отвори(): Не могу да нађем наставак

en: Importer::open(): Unknown file type --
sr_RS: Увозник::отвори(): Непозната врста датотеке ——

en: Unable to create surface target
sr_RS: Не могу да створим одредиште површине

en: Z Depth
sr_RS: Дубина слоја

en: Modifies the position of the layer in the layer stack
sr_RS: Измените положај слоја у спремнику

en: Top-Left
sr_RS: Горе лево

en: Upper left-hand Corner of image
sr_RS: Горњи леви угао слике

en: Bottom-Right
sr_RS: Доле десно

en: Lower right-hand Corner of image
sr_RS: Доњи десни угао слике

en: Alpha channel of the layer
sr_RS: Провидност слоја (алфа канал)

en: Blend Method
sr_RS: Начин спајања

en: The blending method used to composite on the layers below
sr_RS: Начин спајања који се користи за састављање на слојевима испод

en: Duplicate
sr_RS: Удвостручи

en: Index
sr_RS: Попис

en: Copy Index
sr_RS: Умножи попис

en: [MIME]
sr_RS: [МИМЕ]

en: Motion Blur
sr_RS: Замућење покрета

en: Aperture
sr_RS: Бленда

en: Shutter Time
sr_RS: Време поклопца

en: Subsamples Factor
sr_RS: Чинилац подузорка

en: Multiplies The Number Of Subsamples Rendered
sr_RS: Умножите број исцртаних подузорака

en: Subsampling Type
sr_RS: Врста подузорака

en: Curve Type For Weighting Subsamples
sr_RS: Врста криве за отежавање подузорака

en: Constant
sr_RS: Константно

en: Hyperbolic
sr_RS: Хиперболичко

en: Subsample Start Amount
sr_RS: Почетна количина подузорка

en: Relative Amount Of The First Subsample, For Linear Weighting
sr_RS: Релативна количина првог подузорка, за линеарно отежавање

en: Subsample End Amount
sr_RS: Крајња количина подузорка

en: Relative Amount Of The Last Subsample, For Linear Weighting
sr_RS: Релативна количина последњег подузорка, за линеарно отежавање

en: Position offset
sr_RS: Померај положаја

en: Transformation
sr_RS: Преображавање

en: Position, rotation, skew and scale
sr_RS: Положај, окретање, искошење и димензије

en: Canvas
sr_RS: Платно

en: Group content
sr_RS: Садржај у свежњу

en: Multiplier to speed up, slow down, freeze, or reverse time
sr_RS: Множилац за убрзавање, успоравање, замрзавање или враћање времена

en: Time Offset to apply to the context
sr_RS: Временски померај који ће се применити на садржај

en: Lock Selection
sr_RS: Закључај избор

en: When checked prevents to select the children using the mouse click
sr_RS: Ако је означено, спречава одабир подређених објеката кликом

en: Outline Grow
sr_RS: Прираст контуре

en: Exponential value to grow children Outline layers width
sr_RS: Експоненцијална вредност прираста ширине подређеног слоја контуре

en: Polygon
sr_RS: Многоугао

en: Vertices List
sr_RS: Списак врхунаца

en: Define the corners of the polygon
sr_RS: Одредите темена многоугла

en: Shape
sr_RS: Облик

en: Internal
sr_RS: Унутрашњи

en: Layer_Shape Color
sr_RS: Боја облика слоја

en: Antialiasing
sr_RS: Умекшај ивице

en: Feather
sr_RS: Изблеђивање

en: Type of Feather
sr_RS: Врста изблеђивања

en: Type of feathering to use
sr_RS: Врста изблеђивања за коришћење

en: Winding Style
sr_RS: Стил завијања

en: Winding style to use
sr_RS: Стил завијања за коришћење

en: Non Zero
sr_RS: Није нула

en: Even/Odd
sr_RS: Пар/непар

en: Skeleton
sr_RS: Скелет

en: Name
sr_RS: Назив

en: Bones
sr_RS: Окоснице

en: Skeleton Deformation
sr_RS: Изобличавање скелета

en: List of bones
sr_RS: Списак окосница

en: First corner of the bounds rectangle
sr_RS: Горња лева тачка правоугаоника окосница

en: Second corner of the bounds rectangle
sr_RS: Доња лева тачка правоугаоника окосница

en: Horizontal subdivisions
sr_RS: Хоризонталне поделе

en: Count of horizontal subdivisions of the transformation grid
sr_RS: Количина хоризонталних подела мреже преображавања

en: Vertical subdivisions
sr_RS: Вертикалне поделе

en: Count of vertical subdivisions of the transformation grid
sr_RS: Количина вертикалних подела мреже преображавања

en: Solid Color
sr_RS: Једнобојно

en: Fill color of the layer
sr_RS: Боја испуне слоја

en: Sound
sr_RS: Звук

en: Path to sound file
sr_RS: Датотека до звучне датотеке

en: Delay
sr_RS: Застој

en: Delay before play
sr_RS: Застој пре пуштања

en: Volume
sr_RS: Гласноћа

en: Volume of sound
sr_RS: Јачина звука

en: Switch
sr_RS: Скретница

en: Active Layer Name
sr_RS: Назив радног слоја

en: Only layer with specified name are visible
sr_RS: Виде се само слојеви са наведеним називом

en: cannot load '%s' recursively
sr_RS: не могу дубински да учитам „%s“

en: Unexpected element <%s>, Expected <%s>
sr_RS: Неочекивани елемент <%s>, очекивах <%s>

en: Unexpected element <%s>
sr_RS: Неочекивани елемент <%s>

en: Too many warnings
sr_RS: Превише упозорења

en: <%s> is missing "%s" attribute
sr_RS: <%s> нема атрибут „%s“

en: <%s> should not contain anything
sr_RS: <%s> не треба ништа да садржи

en: <%s> is missing "value" attribute
sr_RS: <%s> нема атрибут „вредност“

en: Bad value "%s" in <%s>
sr_RS: Лоша вредност „%s“ у <%s>

en: <%s> is missing "pos" attribute
sr_RS: <%s> нема атрибут „положај“

en: Unable to create <animated> with type "%s"
sr_RS: Не могу да створим <animated> врсте „%s“

en: <waypoint> is missing attribute "time"
sr_RS: <waypoint> нема атрибут „време“

en: Found "use" attribute for <waypoint>, but it wasn't empty. Ignoring contents...
sr_RS: Нађох атрибут „користи“ за <waypoint>, али није празан. Занемарујем садржај...

en: Unknown ID (%s) referenced in waypoint
sr_RS: Непознат ИД (%s) са упутом у полазној тачки

en: <%s> is missing its data
sr_RS: <%s> нема своје податке

en: Bad data for <waypoint>
sr_RS: Лоши подаци за <waypoint>

en: Unexpected element <%s> after <waypoint> data, ignoring...
sr_RS: Неочекивани елемент <%s> након података <waypoint>, занемарујем...

en: Missing attribute "type" in <%s>
sr_RS: Недостаје атрибут „врста“ у <%s>

en: Bad type in <%s>
sr_RS: Лоша врста у <%s>

en: Error creating ValueNode <%s> with type '%s'.  Refer to '%s'
sr_RS: Грешка стварања чвора вредности <%s> са врстом „%s“.  Погледајте „%s“

en: <%s> did not accept type '%s'
sr_RS: <%s> не прихвата врсту „%s“

en: '%s' was already defined in <%s>
sr_RS: „%s“ је већ дефинисано у <%s>

en: '%s' attribute in <%s> references unknown ID '%s'
sr_RS: „%s“ атрибут у <%s> упућује на непознат ИД „%s“

en: Unable to set link '"%s" to ValueNode "%s" (link #%d in "%s")
sr_RS: Не могу да поставим везу „%s“ на чвор вредности „%s“ (%d. веза у „%s“)

en: Unknown Exception thrown when referencing ValueNode "%s"
sr_RS: Искрснуо је непознати изузетак приликом упућивања чвора вредности „%s“

en: element <%s> is missing its contents
sr_RS: елемент <%s> нема свој садржај

en: Parse of '%s' failed
sr_RS: Нисам успео да обрадим „%s“

en: Unable to connect value node ('%s' of type '%s') to link %d (%s)
sr_RS: Не могу да повежем чвор вредности („%s“ врсте “%s“) са %d. везом (%s)

en: Unknown Exception thrown when working on element "%s"
sr_RS: Искрснуо је непознати изузетак приликом рада са елементом „%s“

en: <%s> is missing link %d (%s)
sr_RS: <%s> нема %d. везу (%s)

en: Unable to create <list>
sr_RS: Не могу да створим <list>

en: <entry> is missing its contents or missing "use" element
sr_RS: <entry> нема свој садржај или му недостаје елемент „користи“

en: Unable to create <dynamic_list>
sr_RS: Не могу да створим <dynamic_list>

en: Bad data in <%s>
sr_RS: Лоши подаци у <%s>

en: Expected a ValueNode.  Refer to '%s'
sr_RS: Очекивах чвор вредности.  Погледајте „%s“

en: Bad ID "%s"
sr_RS: Лош ИД „%s“

en: Duplicate ID "%s"
sr_RS: Двојни ИД „%s“

en: Unknown Exception thrown when adding ValueNode "%s"
sr_RS: Искрснуо је непознати изузетак приликом додавања чвора вредности „%s“

en: Missing "type" attribute to "layer" element
sr_RS: Недостаје атррибут „врсте“ елементу „слоја“

en: Installed layer version is smaller than layer version in file
sr_RS: Инсталирано издање слоја је старије од издања у датотеци

en: <name> entry for <layer> is not yet supported. Ignoring...
sr_RS: Унос <name> за <layer> још није подржан. Занемарујем...

en: <desc> entry for <layer> is not yet supported. Ignoring...
sr_RS: Унос <desc> за <layer> још није подржан. Занемарујем...

en: Missing "name" attribute for <param>.
sr_RS: Недостаје атрибут „назив“ за <param>.

en: Found "use" attribute for <param>, but it wasn't empty. Ignoring contents...
sr_RS: Нађох атрибут „користи“ за <param>, али није празан. Занемарујем садржај...

en: Empty use="" value in <param>
sr_RS: Празна вредност „use=""“ у <param>

en: Failed to load subcanvas '%s'
sr_RS: Нисам успео да учитам подплатно „%s“

en: Layer rejected canvas link
sr_RS: Слој је одбацио везу платна

en: Unknown ID (%s) referenced in parameter "%s"
sr_RS: Непознат ИД (%s) са упутом у параметру „%s“

en: <param> is either missing its contents, or missing a "use" attribute.
sr_RS: <param> или нема свој садржај или му недостаје атрибут „користи“

en: Bad data for <param>
sr_RS: Лоши подаци за <param>

en: Layer '%s' rejected value for parameter '%s'
sr_RS: Слој „%s“ је одбацио вредност за параметар „%s“

en: Unexpected element <%s> after <param> data, ignoring...
sr_RS: Неочекивани елемент <%s> након података <param>, занемарујем...

en: Canvas with width or height less than one is not allowed
sr_RS: Платно са ширином или висином мањом од један није дозвољено

en: Group canvases cannot have a <defs> section
sr_RS: Групна платна не могу да садрже одељак <defs>

en: Inline canvas cannot have a <bones> section
sr_RS: Платно у линији не може да садржи одељак <bones>

en: Group canvases cannot have keyframes
sr_RS: Групна платна не могу да садрже кључне кадрове

en: Group canvases cannot have metadata
sr_RS: Групна платна не могу да садрже допунске податке

en: <meta> must have a name
sr_RS: <meta> мора да има назив

en: <meta> must have content
sr_RS: <meta> мора да има садржај

en: blank "name" entity
sr_RS: Ентитет „назив“ је празан

en: blank "desc" entity
sr_RS: Ентитет „опис“ је празан

en: blank "author" entity
sr_RS: Ентитет „творац“ је празан

en: Canvas '%s' has undefined %s: %s
sr_RS: Платно „%s“ нема одређено „%s“: %s

en: ValueNode
sr_RS: Чвор вредности

en: ValueNodes
sr_RS: Чворови вредности

en: Can't find linked file
sr_RS: Не могу да нађем повезану датотеку

en: Can't open file
sr_RS: Не могу да отворим датотеку

en: API Version mismatch (LIB:%d, PROG:%d)
sr_RS: АПИ издање се разликује (БИБЛ:%d, ПРОГ:%d)

en: Size of Vector mismatch (app:%d, lib:%d)
sr_RS: Величина вектора се разликује (прог:%d, библ:%d)

en: Size of Color mismatch (app:%d, lib:%d)
sr_RS: Величина боје се разликује (прог:%d, библ:%d)

en: Size of Canvas mismatch (app:%d, lib:%d)
sr_RS: Величина платна се разликује (прог:%d, библ:%d)

en: Size of Layer mismatch (app:%d, lib:%d)
sr_RS: Величина слоја се разликује (прог:%d, библ:%d)

en: Starting Subsystem "Sound"
sr_RS: Покрећем подсистем „Звук“

en: Unable to initialize subsystem "Sound"
sr_RS: Нисам могао да покренем подсистем „Звук“

en: Starting Subsystem "Types"
sr_RS: Покрећем подсистем „Врсте“

en: Unable to initialize subsystem "Types"
sr_RS: Нисам могао да покренем подсистем „Врсте“

en: Starting Subsystem "Modules"
sr_RS: Покрећем подсистем „Модули“

en: Unable to initialize subsystem "Modules"
sr_RS: Нисам могао да покренем подсистем „Модули“

en: Starting Subsystem "Layers"
sr_RS: Покрећем подсистем „Слојеви“

en: Unable to initialize subsystem "Layers"
sr_RS: Нисам могао да покренем подсистем „Слојеви“

en: Starting Subsystem "Targets"
sr_RS: Покрећем подсистем „Одредишта“

en: Unable to initialize subsystem "Targets"
sr_RS: Нисам могао да покренем подсистем „Одредишта“

en: Starting Subsystem "Importers"
sr_RS: Покрећем подсистем „Увозници“

en: Unable to initialize subsystem "Importers"
sr_RS: Нисам могао да покренем подсистем „Увозници“

en: Starting Subsystem "Cairo Importers"
sr_RS: Покрећем подсистем „Каиро увозници“

en: Unable to initialize subsystem "Cairo Importers"
sr_RS: Нисам могао да покренем подсистем „Каиро увозници“

en: Starting Subsystem "ValueNodes"
sr_RS: Покрећем подсистем „Чворови вредности“

en: Unable to initialize subsystem "ValueNodes"
sr_RS: Нисам могао да покренем подсистем „Чворови вредности“

en: Loading modules from %s
sr_RS: Учитавам модуле из „%s“

en: Unable to open module list file '%s'
sr_RS: Нисам могао да отворим датотеку са списком модула „%s“

en: DONE
sr_RS: Готово

en: error
sr_RS: ГРЕШКА

en: warning
sr_RS: упозорење

en: info
sr_RS: подаци

en: Errors on lt_dlinit()
sr_RS: Грешке функције „lt_dlinit()“

en: Unable to load module '%s'
sr_RS: Не могу да учитам модул „%s“

en: Attempting to register "%s"
sr_RS: Покушавам да региструјем „%s“

en: Unable to find module "%s" (%s)
sr_RS: Нисам могао да нађем модул „%s“ (%s)

en: Found module "%s"
sr_RS: Нашао сам модул „%s“

en: Unable to find entrypoint in module "%s" (%s)
sr_RS: Не могу да нађем улазну тачку у модулу „%s“ (%s)

en: Entrypoint did not return a module.
sr_RS: Улазна тачка није дала модул.

en: Success for "%s"
sr_RS: „%s“ је успело

en: Unnamed
sr_RS: Безимено

en: Surface Palette
sr_RS: Палета површине

en: %0.2f%% Gray
sr_RS: Сива %0.2f%%

en: Unable to open %s for write
sr_RS: Не могу да отворим „%s“ за упис

en: Unable to open %s for read
sr_RS: Не могу да отворим „%s“ за читање

en: %s does not appear to be a valid %s palette file
sr_RS: „%s“ не изгледа да је исправна датотека „%s“ палете

en: %s does not appear to be a supported palette file
sr_RS: „%s“ не изгледа да је подржана датотека палете

en: Composite
sr_RS: Мешањем

en: Straight
sr_RS: Непосредно

en: Onto
sr_RS: Преко

en: Straight Onto
sr_RS: Управо преко

en: Behind
sr_RS: Заклоњено

en: Screen
sr_RS: Екран

en: Overlay
sr_RS: Преклопљено

en: Hard Light
sr_RS: Тешке боје

en: Multiply
sr_RS: Умножено

en: Divide
sr_RS: Раздељено

en: Add
sr_RS: Придодато

en: Subtract
sr_RS: Одузето

en: Difference
sr_RS: Разликовано

en: Brighten
sr_RS: Осветљено

en: Darken
sr_RS: Затамњено

en: Hue
sr_RS: Нијанса

en: Saturation
sr_RS: Засићеност

en: Luminance
sr_RS: Луминанса

en: Alpha Over
sr_RS: Провидност

en: Alpha Brighten
sr_RS: Осветљена провидност

en: Alpha Darken
sr_RS: Затамњена провидност

en: Target panic
sr_RS: Узбуна одредишта

en: Unknown value(%s), cannot create XML representation!
sr_RS: Непозната вредност(%s), не могу да створим ИксМЛ представљање!

en: Unknown ValueNode Type (%s), cannot create an XML representation
sr_RS: Непозната врста чвора вредности (%s), не могу да створим ИксМЛ представљање

en: Target initialization failure
sr_RS: Нисам успео да покренем одредиште

en: Frame Renderer Failure
sr_RS: Исцртавач кадра није успео

en: Unable to put surface on target
sr_RS: Не могу да ставим површину на одредиште

en: Not supported render method
sr_RS: Начин исцртавања није подржан

en: Caught string :
sr_RS: Ухватих ниску :

en: Ran out of memory (Probably a bug)
sr_RS: Нема више меморије (вероватно је грешка)

en: Caught unknown error, rethrowing...
sr_RS: Ухватих непознату грешку, одбацујем...

en: Bad Tile Size
sr_RS: Лоша величина плочице

en: Accelerated Renderer Failure
sr_RS: Убрзани исцртавач није успео

en: Bad surface: %s
sr_RS: Лоша површина: %s

en: add_tile():Unable to put surface on target
sr_RS: додај_плочицу():Не могу да ставим површину на одредиште

en: Can't start frame
sr_RS: Не могу да започнем кадар

en: Parametric Renderer Failure
sr_RS: Параметарски исцртавач није успео

en: Bad surface
sr_RS: Лоша површина

en: Time(): No unit provided in time code, assuming FRAMES ("%s")
sr_RS: Време(): Ниједна јединица није достављена у временском коду, подразумевам „FRAMES“ („%s“)

en: Time(): No unit provided in time code and frame rate is unknown! Assuming SECONDS
sr_RS: Време(): Ниједна јединица није достављена у временском коду а и проток кадрова је непознат! Подразумевам „SECONDS“

en: Radial Composite
sr_RS: Радијална композиција

en: Reference
sr_RS: Упуте

en: Segment Tangent
sr_RS: Тангента подеока

en: Segment Vertex
sr_RS: Врхунац подеока

en: Stripes
sr_RS: Пруге

en: Two-Tone
sr_RS: Двонијансно

en: Dynamic List
sr_RS: Динамички списак

en: Gradient Rotate
sr_RS: Постепено обртање

en: Sine
sr_RS: Синусно

en: Timed Swap
sr_RS: Временска размена

en: Repeat Gradient
sr_RS: Прелив понављања

en: Exponential
sr_RS: Експоненцијално

en: Spline Tangent
sr_RS: Тангента сп-криве

en: Spline Vertex
sr_RS: Врхунац сп-криве

en: Range
sr_RS: Опсег

en: Cos
sr_RS: Косинус

en: Reverse Tangent
sr_RS: Обрнута тангента

en: Reciprocal
sr_RS: Реципрочно

en: Integer
sr_RS: Цео број

en: Spline Width
sr_RS: Ширина сп-криве

en: Vector Angle
sr_RS: Угао вектора

en: Vector Length
sr_RS: Дужина вектора

en: Vector X
sr_RS: Ширина вектора

en: Vector Y
sr_RS: Висина вектора

en: Gradient Color
sr_RS: Боја прелива

en: Dot Product
sr_RS: Производ тачке

en: Time String
sr_RS: Ниска времена

en: Real
sr_RS: Реалан број

en: Real String
sr_RS: Ниска реалног број

en: Joined List
sr_RS: Списак придружених

en: Angle String
sr_RS: Ниска угла

en: Int String
sr_RS: Ниска целог броја

en: Logarithm
sr_RS: Логаритам

en: Greyed
sr_RS: Засивљено

en: Power
sr_RS: Степен

en: Compare
sr_RS: Упореди

en: Not
sr_RS: Не

en: And
sr_RS: И

en: Or
sr_RS: Или

en: Bone Influence
sr_RS: Утицај окоснице

en: Bone
sr_RS: Окосница

en: Root Bone
sr_RS: Корена окосница

en: Static List
sr_RS: Статички списак

en: Bone Weight Pair
sr_RS: Пар тежине окоснице

en: Bone Link
sr_RS: Веза окоснице

en: WPList
sr_RS: ВП-списак

en: DIList
sr_RS: ДИ-списак

en: Average
sr_RS: Просек

en: Weighted Average
sr_RS: Одмерени просек

en: Dynamic
sr_RS: Динамички

en: Derivative
sr_RS: Извод

en: Bad type: ValueNode '%s' doesn't accept type '%s'
sr_RS: Лоша врста: Чвор вредности „%s“ не прихвата врсту „%s“

en: Placeholder
sr_RS: Местодржач

en: %s:%d wrong type for %s: need %s but got %s
sr_RS: %s:%d погрешна врста за „%s“: треба ми „%s“ али добих „%s“

en: :Bad type
sr_RS: :Лоша врста

en: One or both of my parameters aren't set!
sr_RS: Један или оба моја параметра нису постављена!

en: Left Hand Side of the add
sr_RS: Са леве стране додавања

en: Right Hand Side of the add
sr_RS: Са десне стране додавања

en: Scalar
sr_RS: Скаларно

en: Value that multiplies the add
sr_RS: Вредност која множи додавање

en: AND
sr_RS: И

en: Link1
sr_RS: 1. веза

en: First operand of the AND operation
sr_RS: Први операнд операције И

en: Link2
sr_RS: 2. веза

en: Second operand of the AND operation
sr_RS: Други операнд операције И

en: Value to convert to string
sr_RS: Вредност за претварање у ниску

en: Width of the string
sr_RS: Ширина ниске

en: Precision
sr_RS: Тачност

en: Number of decimal places
sr_RS: Број децималних места

en: Zero Padded
sr_RS: Попуна нулама

en: When checked, the string is left filled with zeros to match the width
sr_RS: Када је изабрано, ниска је са леве стране попуњена нулама да одговара ширини

en: Animated
sr_RS: Анимирано

en: Cosine of the angle
sr_RS: Косинус угла

en: Sine of the angle
sr_RS: Синус угла

en: No entries in list
sr_RS: Нема уноса на списку

en: No entries in ret_list
sr_RS: Нема уноса на списку_доставе

en: Vertex %03d
sr_RS: Врхунац %03d

en: The Spline where the tangent is linked to
sr_RS: Место на сп-кривој где је привезана тангента

en: When checked, the amount would loop
sr_RS: Када је изабрано, количина ће се понављати

en: The position of the linked tangent on the Spline (0,1]
sr_RS: Положај привезане тангенте на сп-кривој (0,1]

en: Offset
sr_RS: Померај

en: Angle offset of the tangent
sr_RS: Померај угла тангенте

en: Scale of the tangent
sr_RS: Размера тангенте

en: Fixed Length
sr_RS: Стална дужина

en: When checked, the tangent's length is fixed
sr_RS: Када је изабрано, дужина тангенте је непроменљива

en: When checked, the tangent is Spline length based
sr_RS: Када је изабрано, тангента се заснива на дужини сп-криве

en: The spline where the vertex is linked to
sr_RS: Место на сп-кривој где је привезан врхунац

en: The position of the linked vertex on the Spline (0,1]
sr_RS: Положај привезаног врхунца на сп-кривој (0,1]

en: When checked, the position is Spline length based
sr_RS: Када је изабрано, положај се заснива на дужини сп-криве

en: The spline where the width is linked to
sr_RS: Место на сп-кривој где је привезан врхунац

en: The position of the linked width on the spline (0,1]
sr_RS: Положај привезане ширине на сп-кривој (0,1]

en: Scale of the width
sr_RS: Размера ширине

en: When checked, the width is spline length based
sr_RS: Када је изабрано, ширина се заснива на дужини сп-криве

en: The referenced tangent to reverse
sr_RS: Упутна тангента за извртање

en: When checked, the reference is reversed
sr_RS: Када је изабрано, упута је изврнута

en: Bone %d
sr_RS: Окосница %d

en: The name of the bone
sr_RS: Назив окоснице

en: Parent
sr_RS: Полазна

en: The parent bone of the bone
sr_RS: Полазна окосница окоснице

en: The rotating origin of the bone relative to its parent
sr_RS: Координата окретања окоснице односна на њено полазиште

en: The rotating angle of the bone relative to its parent
sr_RS: Угао окретања окоснице односан на њено полазиште

en: Local Length Scale
sr_RS: Размера месне дужине

en: The scale of the bone aligned its length
sr_RS: Размера окоснице на коју се дотерује њена дужина

en: Bone Width
sr_RS: Ширина окоснице

en: Bone width at its origin
sr_RS: Ширина окоснице на њеном почетку

en: Recursive Length Scale
sr_RS: Размера дубинске дужине

en: The scale of the bone and its children aligned to its length
sr_RS: Размера окоснице и њених огранака поравнатих са њеном дужином

en: Tip Width
sr_RS: Ширина врха

en: Bone width at its tip
sr_RS: Ширина окоснице на њеном врху

en: Z-Depth
sr_RS: Дубина слоја

en: The z-depth of the bone
sr_RS: Дубина окоснице

en: Length Setup
sr_RS: Подешавање дужине

en: The length of the bone at setup
sr_RS: Дужина окоснице при подешавању

en: Root
sr_RS: Корен

en: Bone Weight List
sr_RS: Списак тежине окоснице

en: List of bones used to calculate the influence
sr_RS: Списак окосница коришћен за израчунавање утицаја

en: The value node being bone influenced
sr_RS: Чвор вредности на који је утицала окосница

en: The linked bone
sr_RS: Привезана окосница

en: Base value
sr_RS: Основна вредност

en: Make translation
sr_RS: Одради превођење

en: Make rotation
sr_RS: Одради окретање

en: Skew
sr_RS: Искошење

en: Make skew
sr_RS: Одради искошење

en: Scale X
sr_RS: Промени ширину

en: Make scaling by X-axis
sr_RS: Одради промену размере по хоризонталној оси

en: Scale Y
sr_RS: Промени висину

en: Make scaling by Y-axis
sr_RS: Одради промену размере по вертикалној оси

en: Bone used to make influence
sr_RS: Окосница коришћена за утицај

en: weight
sr_RS: тежина

en: The relative value of influence of the bone
sr_RS: Релативна вредност утицаја окоснице

en: LHS
sr_RS: СЛС

en: The left side of the comparison
sr_RS: Лева страна поређења

en: RHS
sr_RS: СДС

en: The right side of the comparison
sr_RS: Десна страна поређења

en: Greater
sr_RS: Веће

en: When checked, returns true if LHS > RHS
sr_RS: Када је изабрано, даје тачно ако је СЛС > СДС

en: Equal
sr_RS: Једнако

en: When checked, returns true if LHS = RHS
sr_RS: Када је изабрано, даје тачно ако је СЛС = СДС

en: Less
sr_RS: Мање

en: When checked, returns true if LHS < RHS
sr_RS: Када је изабрано, даје тачно ако је СЛС < СДС

en: Bad type for composite
sr_RS: Лоша врста за мешање

en: Red
sr_RS: Црвена

en: The red component of the color
sr_RS: Црвена компонента боје

en: Green
sr_RS: Зелена

en: The green component of the color
sr_RS: Зелена компонента боје

en: Blue
sr_RS: Плава

en: The blue component of the color
sr_RS: Плава компонента боје

en: Alpha
sr_RS: Провидност

en: The alpha of the color
sr_RS: Провидност боје

en: Vertex 1
sr_RS: Врхунац 1

en: The first vertex of the segment
sr_RS: Први врхунац подеока

en: Tangent 1
sr_RS: Тангента 1

en: The first tangent of the segment
sr_RS: Прва тангента подеока

en: Vertex 2
sr_RS: Врхунац 2

en: The second vertex of the segment
sr_RS: Други врхунац подеока

en: Tangent 2
sr_RS: Тангента 2

en: The second tangent of the segment
sr_RS: Друга тангента подеока

en: X-Axis
sr_RS: X-оса

en: The X-Axis component of the vector
sr_RS: Компонента X-осе вектора

en: Y-Axis
sr_RS: Y-оса

en: The Y-Axis component of the vector
sr_RS: Компонента Y-осе вектора

en: Vertex
sr_RS: Врхунац

en: The vertex of the Spline Point
sr_RS: Врхунац тачке сп-криве

en: The width of the Spline Point
sr_RS: Ширина тачке сп-криве

en: Defines the Off and On position relative to neighbours
sr_RS: Одредите положај искључења и укључења који се односи на суседе

en: Split
sr_RS: Подели

en: When checked, tangents are independent
sr_RS: Када је изабрано, тангенте су независне

en: The first tangent of the Spline Point
sr_RS: Прва тангента тачке сп-криве

en: The second tangent of the Spline Point
sr_RS: Друга тангента тачке сп-криве

en: Radius Split
sr_RS: Растави полупречник

en: When checked, tangent's radii are independent
sr_RS: Када је изабрано, полупречници тангенте су независни

en: Angle Split
sr_RS: Растави угао

en: When checked, tangent's angles are independent
sr_RS: Када је изабрано, углови тангенте су независни

en: The [0,1] position of the Width Point over the Spline
sr_RS: Положај [0,1] тачке ширине преко сп-криве

en: The width of the Width Point
sr_RS: Ширина тачке ширине

en: Side Type Before
sr_RS: Врста стране пре

en: Defines the interpolation type of the width point
sr_RS: Одредите врсту уметања тачке ширине

en: Interpolate
sr_RS: Уметни

en: Side Type After
sr_RS: Врста стране после

en: Lower Boundary
sr_RS: Доња граница

en: Defines the position at start of the Spline
sr_RS: Одредите положај на почетку сп-криве

en: Upper Boundary
sr_RS: Горња граница

en: Defines the position at end of the Spline
sr_RS: Одредите положај на крају сп-криве

en: The offset length of the Dash Item over the Spline
sr_RS: Дужина помераја цртице преко сп-криве

en: Length
sr_RS: Дужина

en: The length of the Dash Item
sr_RS: Дужина цртице

en: Defines the side type of the dash item
sr_RS: Одредите врсту стране цртице

en: The Offset component of the transformation
sr_RS: Компонента помераја преображаја

en: The Angle component of the transformation
sr_RS: Компонента угла преображаја

en: Skew Angle
sr_RS: Угао искошења

en: The Skew Angle component of the transformation
sr_RS: Компонента угла искошења преображаја

en: The Scale component of the transformation
sr_RS: Компонента размере преображаја

en: The Weight of the value
sr_RS: Тежина вредности

en: Value
sr_RS: Вредност

en: The Value
sr_RS: Вредност

en: First
sr_RS: Прва

en: The First Value
sr_RS: Прва вредност

en: Second
sr_RS: Друга

en: The Second Value
sr_RS: Друга вредност

en: Value to calculate the cosine
sr_RS: Вредност за израчунавање косинуса

en: Amplitude
sr_RS: Амплитуда

en: Multiplier of the resulting cosine
sr_RS: Множилац резултирајућег косинуса

en: Value to calculate the derivative
sr_RS: Вредност за израчунавање извода

en: Interval
sr_RS: Интервал

en: Interval of time to calculate the finite differences
sr_RS: Интервал времена за израчунавање крајње разлике

en: Accuracy
sr_RS: Тачност

en: Accuracy of the derivative
sr_RS: Тачност извода

en: Rough
sr_RS: Грубо

en: Fine
sr_RS: Фино

en: Extreme
sr_RS: Крајње

en: Order
sr_RS: Ред

en: Order of the derivative
sr_RS: Ред извода

en: First Derivative
sr_RS: Први извод

en: Second Derivative
sr_RS: Други извод

en: DashItem %03d
sr_RS: Цртица %03d

en: The left side of the dot product
sr_RS: Лева страна производа тачке

en: The right side of the dot product
sr_RS: Десна страна производа тачке

en: From
sr_RS: Од

en: Initial value of the index
sr_RS: Почетна вредност пописа

en: To
sr_RS: До

en: Final value of the index
sr_RS: Завршна вредност пописа

en: Amount increment of the index
sr_RS: Количина увећања пописа

en: Tip static
sr_RS: Статика врха

en: Equilibrium tip position without external forces
sr_RS: Равнотежни положај врха без спољних сила

en: Basement of the dynamic system
sr_RS: Основа динамичког система

en: Force
sr_RS: Сила

en: External force applied on the mass center of gravity
sr_RS: Спољна сила примењена на средиште масе деловања

en: Torque
sr_RS: Увртање

en: External momentum applied at the center of inertia
sr_RS: Спољни моменат примењен на средиште инерције

en: Damping coefficient
sr_RS: Коефицијент пригушења

en: Radial damping coefficient of the dynamic system
sr_RS: Радијални коефицијент пригушења динамичког система

en: Friction coefficient
sr_RS: Коефицијент трења

en: Rotational friction coefficient of the dynamic system
sr_RS: Обртни коефицијент трења динамичког система

en: Spring coefficient
sr_RS: Коефицијент угибања

en: Radial spring coefficient of the dynamic system
sr_RS: Радијални коефицијент угибања динамичког система

en: Torsion coefficient
sr_RS: Коефицијент увртања

en: Torsion coefficient of the dynamic system
sr_RS: Коефицијент увртања динамичког система

en: Mass
sr_RS: Маса

en: Mass of the dynamic system
sr_RS: Маса динамичког система

en: Moment of Inertia
sr_RS: Моменат инерције

en: Moment of inertia of the dynamic system
sr_RS: Моменат инерције динамичког система

en: Spring rigid
sr_RS: Крута опруга

en: When checked, linear spring is rigid
sr_RS: Када је изабрано, линеарна опруга је крута

en: Torsion rigid
sr_RS: Круто увртање

en: When checked torsion spring is rigid
sr_RS: Када је изабрано, опруга увртања је крута

en: Origin drags tip
sr_RS: Координате превлаче врх

en: When checked result is origin + tip otherwise result is just tip
sr_RS: Када је изабрано резултат су координате + врх иначе резултат је само врх

en: List type/item type mismatch, throwing away mismatch
sr_RS: Врста списка/врста ставке се не подударају, одбацујем неподударност

en: Item %03d
sr_RS: Ставка %03d

en: Exponent
sr_RS: Изложилац

en: The value to raise the constant 'e'
sr_RS: Вредност за степеновање константе „e“

en: Multiplier of the resulting exponent
sr_RS: Множилац резултирајућег изложиоца

en: The gradient where the color is picked from
sr_RS: Прелив одакле је захваћена боја

en: The position of the color at the gradient (0,1]
sr_RS: Положај боје на преливу (0,1]

en: When checked, the index would loop
sr_RS: Када је изабрано, индекс ће се понављати

en: The source gradient to rotate
sr_RS: Изворни прелив за окретање

en: The amount to offset the gradient
sr_RS: Количина помераја прелива

en: The greyed value
sr_RS: Вредност засивљења

en: The integer value to be converted
sr_RS: Вредност целог броја за претварање

en: Int
sr_RS: Цео број

en: Strings
sr_RS: Ниске

en: The List of strings to join
sr_RS: Списак ниски за придодавање

en: Before
sr_RS: Пре

en: The string to place before the joined strings
sr_RS: Ниска за стављање пре придодатих ниски

en: Separator
sr_RS: Раздвојник

en: The string to place between each string joined
sr_RS: Ниска за стављање између сваке придодате ниске

en: After
sr_RS: После

en: The string to place after the joined strings
sr_RS: Ниска за стављање после придодатих ниски

en: Rate
sr_RS: Стопа

en: Value that is multiplied by the current time (in seconds)
sr_RS: Вредност која се умножава текућим временом (у секундама)

en: Slope
sr_RS: Нагиб

en: Returned value when the current time is zero
sr_RS: Враћена вредност када је текуће време нула

en: Value node used to calculate the Neperian logarithm
sr_RS: Чвор вредности коришћен за рачунање Неперовог логаритма

en: Epsilon
sr_RS: Ипсилон

en: Value used to compare 'link' with zero
sr_RS: Вредност коришћена за поређење „везе“ са нулом

en: Infinite
sr_RS: Бесконачно

en: Returned value when result tends to infinite
sr_RS: Вредност враћена када резултат тежи бесконачном

en: NOT
sr_RS: НЕ

en: Value node used to do the NOT operation
sr_RS: Чвор вредности коришћен за обављање операције НЕ

en: OR
sr_RS: ИЛИ

en: Value node used for the OR boolean operation
sr_RS: Чвор вредности коришћен за логичку операцију ИЛИ

en: Base
sr_RS: Основа

en: The base to be raised to the power
sr_RS: Основа која ће бити подигнута на степен

en: The power used to raise the base
sr_RS: Степен на који се диже основа

en: Value used to compare base or power with zero
sr_RS: Вредност коришћена за поређење основе или степена са нулом

en: Bad type for radialcomposite
sr_RS: Лоша врста за радијално мешање

en: Luma
sr_RS: Светлина

en: The length of the vector
sr_RS: Дужина вектора

en: Theta
sr_RS: Тета

en: The angle of the vector with the X axis
sr_RS: Угао вектора са Х осом

en: Some of my parameters aren't set!
sr_RS: Неки од мојих параметара нису постављени!

en: Min
sr_RS: Најм.

en: Returned value when 'Link' is smaller
sr_RS: Вредност која се добија када је „веза“ мања

en: Max
sr_RS: Најв.

en: Returned value when 'Link' is greater
sr_RS: Вредност која се добија када је „веза“ већа

en: The value node to limit its range
sr_RS: Чвор вредности за ограничавање његовог опсега

en: The real value to be converted
sr_RS: Вредност реалног броја за претварање

en: The value node used to calculate its reciprocal
sr_RS: Вредност чвора коришћена за израчунавање његовог реципрочног

en: The value used to decide whether 'Link' is too small to obtain its reciprocal
sr_RS: Вредност која се користи приликом одлучивања да ли је „веза“ превише мала за добијање реципрочности

en: The resulting value when 'Link' < 'Epsilon'
sr_RS: Резултирајућа вредност када је „веза“ < „епсилон“

en: The referenced value
sr_RS: Упутна вредност

en: The source gradient to repeat
sr_RS: Изворни прелив за понављање

en: Count
sr_RS: Број

en: The number of repetition of the gradient
sr_RS: Колико ће се пута поновити прелив

en: Specifies how much biased is the source gradient in the repetition [0,1]
sr_RS: Наведите колико ће одступати изворни прелив у понављању [0,1]

en: Specify Start
sr_RS: Наведи почетак

en: When checked, 'Start Color' is used as the start of the resulting gradient
sr_RS: Када је изабрано, „Почетна боја“ се користи као почетак резултирајућег прелива

en: Specify End
sr_RS: Наведи крај

en: When checked, 'End Color' is used as the start of the resulting gradient
sr_RS: Када је изабрано, „Крајња боја“ се користи као почетак резултирајућег прелива

en: Start Color
sr_RS: Почетна боја

en: Used as the start of the resulting gradient
sr_RS: Користи се као почетак резултирајућег прелива

en: End Color
sr_RS: Крајња боја

en: Used as the end of the resulting gradient
sr_RS: Користи се као крај резултирајућег прелива

en: The value to be reversed
sr_RS: Вредност која ће бити обрнута

en: Attempting to get the inverse of a non invertible Valuenode
sr_RS: Покушавам да добијем инверзију чвора вредности који се не може обрнути

en: The value node used to scale
sr_RS: Чвор вредности који се користи за промену размере

en: Value that multiplies the value node
sr_RS: Вредност која множи чвор вредности

en: Segment
sr_RS: Подеок

en: The Segment where the tangent is linked to
sr_RS: Место на подеоку где је привезана тангента

en: The position of the linked tangent on the Segment (0,1]
sr_RS: Положај привезане тангенте на подеоку (0,1]

en: The Segment where the vertex is linked to
sr_RS: Место на подеоку где је привезан врхунац

en: The position of the linked vertex on the Segment (0,1]
sr_RS: Положај привезаног врхунца на подеоку (0,1]

en: The angle where the sine is calculated from
sr_RS: Угао из ког се рачуна синус

en: The value that multiplies the resulting sine
sr_RS: Вредност која множи резултирајући синус

en: The value node used to make the step
sr_RS: Чвор вредности који се користи да направи корак

en: The duration of the step
sr_RS: Трајање корака

en: Start Time
sr_RS: Почетак

en: The time when the step conversion starts
sr_RS: Време када започиње претварање корака

en: Intersection
sr_RS: Пресек

en: Value that define whether the step is centered on the value [0,1]
sr_RS: Вредност која одређује да ли је корак усредиштен на вредности [0,1]

en: Color 1
sr_RS: 1. боја

en: One color of the gradient stripes
sr_RS: Једна боја пругастог прелива

en: Color 2
sr_RS: 2. боја

en: Other color of the gradient stripes
sr_RS: Друга боја пругастог прелива

en: Stripe Count
sr_RS: Број пруга

en: Number of stripes in the gradient
sr_RS: Број пруга у преливу

en: Width of stripes in the gradient between [0,1]
sr_RS: Ширина пруга у преливу између [0,1]

en: Left Hand Side of the subtraction
sr_RS: Са леве стране одузимања

en: Right Hand Side of the subtraction
sr_RS: Са десне стране одузимања

en: Value that multiplies the subtraction
sr_RS: Вредност која множи одузимање

en: Link Off
sr_RS: Прекинуто

en: The value node returned when the switch is off
sr_RS: Враћена вредност скретнице када не ради

en: Link On
sr_RS: Повезано

en: The value node returned when the switch is on
sr_RS: Враћена вредност скретнице када ради

en: When checked, returns 'Link On', otherwise returns 'Link Off'
sr_RS: Ако је означено, даје „Повезано“, у супротном „Прекинуто“

en: The value node returned when current time is before 'time' - 'length'
sr_RS: Чвор вредности који се добија када је текуће време пре разлике „време - трајање“

en: The value node returned when current time is after 'time'
sr_RS: Чвор вредности који се добија када је текуће време после вредности „време“

en: The time when the linear interpolation ends
sr_RS: Време када се завршава линеарно уметање

en: The length of time when the linear interpolation between 'Before' and 'After' is made
sr_RS: Трајање времена када се одради линеарно уметање између „пре“ и „после“

en: The value node to time loop
sr_RS: Чвор вредности за понављање времена

en: Start time of the loop for the value node Timeline
sr_RS: Почетно време понављања за временску линију чвора вредности

en: Length of the loop
sr_RS: Трајање понављања

en: The time that is converted to string
sr_RS: Време које је претворено у ниску

en: The start color of the gradient
sr_RS: Почетна боја прелива

en: The end color of the gradient
sr_RS: Крајња боја прелива

en: Vector
sr_RS: Вектор

en: The vector where the angle is calculated from
sr_RS: Вектор из ког се рачуна синус

en: The vector where the length is calculated from
sr_RS: Вектор из ког се рачуна дужина

en: The vector where the X coordinate is extracted from
sr_RS: Вектор из ког се извлачи X координата

en: The vector where the Y coordinate is extracted from
sr_RS: Вектор из ког се извлачи Y координата

en: weighted Average
sr_RS: одмерени просек

en: WidthPoint %03d
sr_RS: Тачка ширине %03d

en: FATAL: Synfig Version Mismatch
sr_RS: Кобна грешка: Издање програма није исто

en: Settings
sr_RS: Подешавања

en: Specify output target (Default: PNG)
sr_RS: Наводи одредиште излаза (Основно: PNG)

en: Set the image width in pixels (Use zero for file default)
sr_RS: Подешава ширину слике у пикселима (Користи нулу за подразумеваност датотеке)

en: Set the image height in pixels (Use zero for file default)
sr_RS: Подешава висину слике у пикселима (Користи нулу за подразумеваност датотеке)

en: Set the diagonal size of image window (Span)
sr_RS: Подешава величину дијагонале прозора слике (распон)

en: Set antialias amount for parametric renderer.
sr_RS: Подешава количину умекшавања ивица за параметарски исцртавач.

en: Specify image quality for accelerated renderer (Default: %d)
sr_RS: Наводи квалитет слике за убрзани исцртавач (основно: %d)

en: Gamma
sr_RS: Гамут

en: Enable multithreaded renderer using the specified number of threads
sr_RS: Укључује вишенитни исцртавач користећи наведени број нити

en: Specify input filename
sr_RS: Наводи назив улазне датотеке

en: Specify output filename
sr_RS: Наводи назив излазне датотеке

en: Output file sequence separator string (Use double quotes if you want to use spaces)
sr_RS: Ниска раздвојника за низ излазне датотеке (Користите двоструке наводнике ако желите да користите размаке)

en: Render the canvas with the given id instead of the root.
sr_RS: Исцртава платно са датим ид-ом уместо кореног

en: Set the frame rate
sr_RS: Подешава проток кадрова

en: Render a single frame at <seconds>
sr_RS: Исцртава један кадар за <seconds>

en: Set the starting time
sr_RS: Подешава почетно време

en: Set the ending time
sr_RS: Подешава крајње време

en: Set the physical resolution (Dots-per-inch)
sr_RS: Подешава стварну резолуцију (тачака по инчу)

en: Set the physical X resolution (Dots-per-inch)
sr_RS: Подешава стварну ширину (тачака по инчу)

en: Set the physical Y resolution (Dots-per-inch)
sr_RS: Подешава стварну висину (тачака по инчу)

en: Switch options
sr_RS: Опције пребацивања

en: Output verbosity level
sr_RS: Ниво опширности излаза

en: Quiet mode (No progress/time-remaining display)
sr_RS: Тихи режим (Не приказује напредовање/преостало време)

en: Print benchmarks
sr_RS: Исписује оцењивања рада

en: Extract alpha
sr_RS: Извози провидност

en: Misc options
sr_RS: Разне поставке

en: Append layers in <filename> to composition
sr_RS: Придодаје слојеве у <filename> на композицију

en: Print out specified details of the root canvas
sr_RS: Исписује наведене детаље главног платна

en: Print out the list of exported canvases in the composition
sr_RS: Исписује списак извезених платна у композицији

en: FFMPEG target options
sr_RS: Опције ФФМПЕГ-а

en: Set the codec for the video. See --ffmpeg-video-codecs
sr_RS: Подешава кодек за снимак. Видите „--ffmpeg-video-codecs“

en: Set the bitrate for the output video
sr_RS: Подешава проток бита за излазни снимак

en: Synfig info options
sr_RS: Опције података о Синфигу

en: Produce this help message
sr_RS: Приказује ову помоћ

en: Print out the list of available importers
sr_RS: Исписује списак доступних увозника

en: Print out misc build information
sr_RS: Исписује разне податке о изградњи

en: Print out the list of available layers
sr_RS: Исписује списак доступних слојева

en: Print out layer's description, parameter info, etc.
sr_RS: Исписује опис слоја, податке параметра, итд.

en: Print out license information
sr_RS: Исписује податке о дозволи

en: Print out the list of loaded modules
sr_RS: Исписује списак учитаних модула

en: Print out the list of available targets
sr_RS: Исписује списак доступних одредишта

en: Print out the list of available video codecs when encoding through FFMPEG
sr_RS: Исписује списак доступних видео кодека када кодира помоћу ФФМПЕГ-а

en: Print out the list of available ValueNodes
sr_RS: Исписује списак доступних чворова вредности

en: Print out version information
sr_RS: Исписује податке о издању

en: Synfig debug flags
sr_RS: Заставице прочишћавања програма

en: Test GUID generation
sr_RS: Тестира стварање ГУИД-а

en: Test signal implementation
sr_RS: Тестира примену сигнала

en: Try 'synfig --help' for more information
sr_RS: Пробајте „synfig --help“ за више података

en: Nothing to do!
sr_RS: Тренутно ленчарим!

en: Attempting to determine target/outfile...
sr_RS: Покушавам да одредим одредиште/излазну датотеку...

en: Target name undefined, attempting to figure it out
sr_RS: Назив одредишта није одређен, покушавам да га дознам

en: Defaulting to PNG target...
sr_RS: Прелазим на основно ПНГ одредиште...

en: Unable to create output for "%s": %s
sr_RS: Не могу да створим излаз за „%s“: %s

en: Throwing out job...
sr_RS: Одбацујем посао...

en: Creating the target...
sr_RS: Стварам одредиште...

en: Unknown target for "%s": %s
sr_RS: Непознато одредиште за „%s“: %s

en: Setting the canvas on the target...
sr_RS: Подешавам платно на одредишту...

en: Setting the quality of the target...
sr_RS: Подешавам квалитет одредишта...

en: Setting the alpha mode of the target...
sr_RS: Подешавам режим провидности одредишта...

en: Render Failure.
sr_RS: Исцртавање није успело.

en: Rendering...
sr_RS: Исцртавам...

en: : Rendered in
sr_RS: : је исцртан за

en:  seconds.
sr_RS:  сек.

en: Done.
sr_RS: Готово.

en: Unrecognised canvas variable:
sr_RS: Непозната променљива платна:

en: Recognized variables are:
sr_RS: Познате променљиве су:

en: verbosity set to
sr_RS: опширност је постављена на

en: Threads set to
sr_RS: Нити су постављене на

en: Layer Name:
sr_RS: Назив слоја:

en: Localized Layer Name:
sr_RS: Локални назив слоја:

en: Version:
sr_RS: Издање:

en: param -
sr_RS: парам —

en:  (not critical)
sr_RS:  (није опасно)

en: 	Localized Name:
sr_RS: 	Локални назив:

en: 	Description:
sr_RS: 	Опис:

en: 	Hint:
sr_RS: 	Савет:

en: Antialiasing set to %d, (%d samples per pixel)
sr_RS: Умекшавање ивица је подешено на %d, (%d узорка по пикселу)

en: Span set to %d units
sr_RS: Распон је подешен на %d јединице

en: Frame rate set to %d frames per second
sr_RS: Проток кадрова је подешен на %d кадрова у секунди

en: Physical resolution set to %f dpi
sr_RS: Стварна резолуција је подешена на %f тпи

en: Physical X resolution set to %f dpi
sr_RS: Стварна ширина је подешена на %f тпи

en: Physical Y resolution set to %f dpi
sr_RS: Стварна висина је подешена на %f тпи

en: Rendering frame at
sr_RS: Исцртавам кадар при

en: Gamma argument is currently ignored
sr_RS: Аргумент гаме је тренутно занемарен

en: Resolution set to %dx%d.
sr_RS: Резолуција је подешена на %dx%d.

en: Both video codec and bitrate parameters are necessary.
sr_RS: Неопходни су и параметри видео кодека и протока бита.

en: Video codec "%s" is not supported.
sr_RS: Видео кодек „%s“ није подржан.

en: Target video codec set to:
sr_RS: Видео кодек одредишта је подешен на:

en: Target bitrate set to:
sr_RS: Проток бита одредишта је подешен на:

en: Output file sequence separator set to: '
sr_RS: Раздвојник низа излазне датотеке је подешен на: '

en: Unable to load file '%s'.
sr_RS: Не могу да учитам датотеку „%s“.

en: No input file provided.
sr_RS: Нисте доставили улазну датотеку.

en: Target set to
sr_RS: Одредиште је подешено на

en: Quality set to
sr_RS: Квалитет је подешен на

en: Unable to find canvas with ID "%s" in %s.
    Throwing out job...
sr_RS: Не могу да нађем платно са ИД-ом „%s“ у „%s“.
    Одбацујем посао...

en: Invalid canvas name "%s" in %s.
    Throwing out job...
sr_RS: Неисправан назив платна „%s“ у „%s“.
    Одбацујем посао...

en: Unable to append '
sr_RS: Не могу да придодам '

en: Appended contents of
sr_RS: Придодао сам садржај од

en: End Time
sr_RS: Крајње време

en: Frame Rate
sr_RS: Проток кадрова

en: Start Frame
sr_RS: Почетни кадар

en: End Frame
sr_RS: Завршни кадар

en: Image Aspect Ratio
sr_RS: Однос размере слике

en: Pixel Width
sr_RS: Ширина пиксела

en: Pixel Height
sr_RS: Висина пиксела

en: Pixel Aspect Ratio
sr_RS: Однос размере пиксела

en: Top Left
sr_RS: Горе лево

en: Bottom Right
sr_RS: Доле десно

en: Physical Width
sr_RS: Стварна ширина

en: Physical Height
sr_RS: Стварна висина

en: X Resolution
sr_RS: Ширина

en: Y Resolution
sr_RS: Висина

en: Diagonal Image Span
sr_RS: Дијагонални распон слике

en: Interlaced
sr_RS: Испреплетено

en: Antialias
sr_RS: Умекшавај ивице

en: Flags
sr_RS: Заставице

en: Focus
sr_RS: Жижа

en: Background Color
sr_RS: Боја позадине

en: Metadata
sr_RS: Допунски подаци
