dragonplayer - en to sl translation catalogue (81 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Play
sl: &Predvajaj

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna letvica

[ctx: @action]
en: Play
sl: Predvajaj

[ctx: @action]
en: Pause
sl: Premor

[ctx: @option:check Volume of sound output]
en: Volume
sl: Glasnost

[ctx: @action:button]
en: Preferred Scale
sl: Prednostno merilo

[ctx: @action:button]
en: Scale 100%
sl: 100% merilo

en: <b>Adjust video scale?</b>
sl: <b>Prilagodim merilo videa?</b>

en: Audio CD
sl: Glasbeni CD

en: Data CD
sl: Podatkovni CD

[ctx: @title:window]
en: Select a Disc
sl: Izberi disk

en: Select a disc to play.
sl: Izberi disk za predvajanje.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_playFileButton)
en: Play File
sl: Predvajaj datoteko

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_playDiskButton)
en: Play Disc
sl: Predvajaj disk

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_playStreamButton)
en: Play Stream
sl: Predvajaj pretok

en: A video player that has a usability focus
sl: Predvajalnik videa s poudarkom na uporabnosti

en: Copyright 2006, Max Howell
    Copyright 2007, Ian Monroe
sl: Avtorske pravice 2006, Max Howell
    Avtorske pravice 2007, Ian Monroe

en: Improvements and polish
sl: Izboljšave in poliranje

en: Creator of Phonon
sl: Ustvarjalec Phonona

en: Dragon Player icon
sl: Ikona za Dragon Player

en: Handbook
sl: Priročnik

en: Great reference code
sl: Odlična referenčna koda

en: Yatta happened to be the only video on my laptop to test with. :)
sl: Yatta je bil edini video na mojem prenosniku, s katerim sem preizkušal. :)

en: MPRIS v2 support
sl: Podpora za MPRIS v2

en: Port to KF5/Plasma 5
sl: Predelava za KF5/Plasma 5

en: Play DVD Video
sl: Predvajaj video DVD

en: Play 'URL'
sl: Predvajaj »URL«

[ctx: @title:menu]
en: Aspect &Ratio
sl: &Razmerje stranic

[ctx: @title:menu]
en: &Audio Channels
sl: Zvočni k&anali

[ctx: @title:menu]
en: &Subtitles
sl: Podnapi&si

[ctx: @option:radio aspect ratio]
en: Determine &Automatically
sl: Določi s&amodejno

[ctx: @option:radio aspect ratio]
en: Ana&morphic (16:9)
sl: Ana&morfno (16:9)

[ctx: @option:radio aspect ratio]
en: &Window Size
sl: Velikost okna

en: <qt>Phonon could not be successfully initialized. Dragon Player will now exit.</qt>
sl: <qt>Začetnih vrednosti zvočnega sistema Phonon ni bilo mogoče uspešno nastaviti. Program Dragon Player se bo sedaj končal.</qt>

[ctx: @action]
en: Play &Media...
sl: Predvajaj &medij...

[ctx: @action]
en: Increase Volume
sl: Povečaj glasnost

[ctx: @action]
en: Decrease Volume
sl: Zmanjšaj glasnost

[ctx: @action]
en: Stop
sl: Ustavi

[ctx: @action Mute the sound output]
en: Mute
sl: Utišaj

[ctx: @action]
en: Reset Video Scale
sl: Ponastavi merilo videa

[ctx: @action]
en: Menu Toggle
sl: Preklop menija

en: Position Slider
sl: Drsnik za položaj

[ctx: @option:check]
en: Video Settings
sl: Nastavitve videa

[ctx: @option:check Whether only one instance of dragon can be started and will be reused when the user tries to play another file.]
en: One Instance Only
sl: Samo en pojavek

[ctx: @action previous chapter]
en: Previous
sl: Predhodni

[ctx: @action next chapter]
en: Next
sl: Naslednji

[ctx: @action]
en: Return 10% Back
sl: Vrni se 10 % nazaj

[ctx: @action]
en: Go 10% Forward
sl: Napreduj za 10%

[ctx: @action]
en: Return 10 Seconds Back
sl: Vrni se 10 sekund nazaj

[ctx: @action]
en: Go 10 Seconds Forward
sl: Napreduj za 10 sekund

[ctx: @option:check Mute the sound output]
en: Mute
sl: Utišaj

en: Dragon Player was asked to open an empty URL; it cannot.
sl: Dragon Player naj bi odprl prazen URL. To ni mogoče.

[ctx: @title:window]
en: Select File to Play
sl: Izberi datoteko za predvajanje

[ctx: @title:window]
en: Stream to Play
sl: Pretok za predvajanje

[ctx: @label:textbox]
en: Stream:
sl: Pretok:

en: Sorry, no media was found in the drop
sl: Oprostite, spuščena datoteka ni predstavnostna

[ctx: Notification inhibition reason]
en: playing a video
sl: predvaja se video

en: No media loaded
sl: Ničesar ni naloženega

en: Paused
sl: V premoru

[ctx: @title:window]
en: Play Media
sl: Predvajaj medij

en: What media would you like to play?
sl: Kateri medij želite predvajati?

[ctx: @action:button]
en: Play File...
sl: Predvajaj datoteko...

en: The file is not a playlist
sl: Datoteka ni seznam predvajanja

en: Dragon Player could not download the remote playlist: %1
sl: Dragon Player ni mogel prejeti oddaljenega seznama predvajanja: %1

en: <qt>The playlist, <i>'%1'</i>, could not be interpreted. Perhaps it is empty?</qt>
sl: <qt>Seznama predvajanja <i>%1</i> ni bilo mogoče razčleniti. Ali je mogoče prazen?</qt>

en: Dragon Player could not open the file: %1
sl: Dragon Player ni mogel odpreti datoteke: %1

[ctx: @action Copy the URL of the selected multimedia]
en: Copy URL
sl: Kopiraj URL

[ctx: @action]
en: Clear List
sl: Počisti seznam

[ctx: @action]
en: Remove Entry
sl: Odstrani vnos

en: This file could not be found. Would you like to remove it from the playlist?
sl: Te datoteke ni bilo mogoče najti. Ali jo želite odstraniti s seznama predvajanja?

[ctx: @title:window]
en: File not found
sl: Datoteke ni mogoče najti

en: Track %1/%2
sl: Skladba %1/%2

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brightnessLabel)
en: Brightness:
sl: Svetlost:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contrastLabel)
en: Contrast:
sl: Kontrast:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hueLabel)
en: Hue:
sl: Odtenek:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saturationLabel)
en: Saturation:
sl: Nasičenost:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultsButton)
en: Restore Defaults
sl: Obnovi privzete vrednosti

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
sl: Zapri

[ctx: @option:radio]
en: &DVD Subtitle Selection
sl: Izbira podnapisov za &DVD

[ctx: @option:radio audio language]
en: &Auto
sl: S&amodejno
