ktorrent - en to bs translation catalogue (1210 entries)

en: KTorrent is unable to accept connections because the TCP port %1 is already in use by another program.
bs: KTtorrent ne može prihvatiti veze zbog toga što TCP port %1 već koristi drugi program.

en: KTorrent is unable to accept connections because the UDP port %1 is already in use by another program.
bs: K‑torent ne može da prihvata veze jer UDP port %1 već koristi drugi program.

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files.
bs: Otvaranje torenta <b>%1</b> će podijeliti jednu ili više datoteka sa sljedećim torentima. Torentima nije dozvoljeno da pišu istovremeno.

en: KTorrent is running one or more torrents
bs: K‑torent radi sa jednim ili više torenata

en: Cannot create torrent: %1
bs: Ne mogu da napravim torent: %1

en: One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted.
bs: Jedan ili više sadržaja za pohranu nisu montirani.  Da b pokrenuo torent, trebaju biti montirani.

en: Retry
bs: Pokušaj ponovo

en: Storage volume %1 is not mounted
bs: Sadržaj za pohranu %1 nije montiran

en: Storage volumes %1 are not mounted
bs: Sadržaji za pohranu %1 nisu montirani

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
bs: Nedostaje nekoliko datoteka torenta „%1“. 
    Želite li da ih ponovo napravite ili da ih ne preuzimate?

en: Data files are missing
bs: Nedostaju datoteke sa podacima

en: Cannot deselect missing files: %1
bs: Ne mogu da demarkiram nedostajuće datoteke: %1

en: Cannot recreate missing files: %1
bs: Ne mogu da napravim nedostajuće datoteke: %1

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing.
    Do you want to recreate it?
bs: Nedostaje datoteka u koui se upisuju podaci torenta „%1“. 
    Želite li da je ponovo napravite?

en: Data file is missing
bs: Nedostaje datoteka sa podacima

en: Cannot recreate data file: %1
bs: Ne mogu da napravim datoteku: %1

en: Invalid magnet bittorrent link: %1
bs: Neispravna magnetska bittorent veza: %1

en: You are attempting to download a magnet link, and DHT is not enabled. For optimum results enable DHT.
bs: Pokušavate da preuzmete magnetsku vezu a DHT nije uključen. Za optimalne rezultate uključite DHT.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AddPeersDlg) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupPolicyDlg)
en: Dialog
bs: Dijalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
bs: Unesite IP adresu ili ime računara i broj porta saradnika koga želite da dodate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
bs: Vršnjak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip)
en: <p>The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p>
bs: <p> IP adresa ili ime hosta na koji se susjed povezuje treba biti ovdje navedeno.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Napomena:</span> Prihvataju se IPv4 i IPv6 adrese</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add
bs: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close)
en: Close
bs: Zatvori

en: Show a file tree
bs: Prikaži stablo datoteka

en: Show a file list
bs: Prikaži spisak datoteka

en: Opening %1
bs: Otvaram %1

en: Some files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
bs: Neke datoteke ovog torenta nađeni su u direktoriju završenih preuzimanja. Želite li da ih uvezete i upotrijebite direktorij završenih preuzimanja kao lokaciju?

en: All files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
bs: Sve datoteke ovog torenta nađeni su u direktoriju završenih preuzimanja. Želite li da ih uvezete i upotrijebite direktorij završenih preuzimanja kao lokaciju?

en: The file <b>%1</b> was found in the completed downloads directory. Do you want to import this file?
bs: Datoteka <b>%1</b> nađena je u direktoriju završenih preuzimanja. Želite li da uvezete ovu datoteku?

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it?
bs: Direktorij %1 ne postoji. Želite li da ga napravite?

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
bs: Izbacili ste sljedeće postojeće datoteke. Izgubićete sve podatke u ovim datotekama. Da li ste sigurni da želite ovo da uradite?

en: Yes, delete the files
bs: Da, izbriši datoteke

en: No, keep the files
bs: Ne, zadrži datoteke

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files. Please select a different location.
bs: Otvaranje torenta <b>%1</b>, bi dijelilo jednu ili više datoteka s sljedećim torentima. Torentima nije dopušteno da pišu u iste datoteke. Molim odaberite drugu lokaciju.

en: All Torrents
bs: Svi torenti

en: <b>Unable to determine free space</b>
bs: <b>Ne mogu da odredim slobodan prostor</b>

en: %1 (%2 in use by existing files)
bs: %1 (%2 koriste postojeće datoteke)

[ctx: We are %1 bytes short of what we need]
en: %1 short
bs: %1 manjka

en: Existing files: <b>None</b>
bs: Postojeće datoteke: <b>ništa</b>

en: Existing files: <b>All</b>
bs: Postojeće datoteke: <b>svi</b>

en: Existing files: <b>%1</b> of <b>%2</b>
bs: Postojeće datoteke: <b>%1</b> od <b>%2</b>

en: Existing file: <b>No</b>
bs: Postojeća datoteka: <b>ne</b>

en: Existing file: <b>Yes</b>
bs: Postojeća datoteka: <b>da</b>

en: Clear History
bs: Očisti historijat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
bs: Izaberite koje datoteke želite da preuzmete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location)
en: Download to:
bs: Preuzmi u:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_download_location_history)
en: History of all recently used download locations
bs: Historija svih nedavno korištenih lokacija preuzimanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_moveCompleted)
en: Moves the files to the specified location when the torrent finishes downloading.
bs: Premješta datoteke na navedenu lokaciju po završetku preuzimanja torenta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_moveCompleted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_move_on_completion)
en: Move when completed to:
bs: Premjesti kada se završi u:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history)
en: History of all recently used move when completed locations
bs: Historija svih nedavno korištenih premještanja nakon završetka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text encoding:
bs: Kodiranje teksta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_file_view)
en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
bs: Sve datoteke iz torenta. Možete ih promijeniti dvoklikom na njih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
bs: Izaberi &sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
bs: Bez &izbora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
bs: Obrni izbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCollapseAll)
en: Collapse All
bs: Sažmi sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_expand_all) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExpandAll)
en: Expand All
bs: Raširi sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_existing_found)
en: No existing files are found
bs: Postojeće datoteke nisu nađeni

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Options
bs: Opcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
bs: Grupa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
bs: Pokreni torent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: <p>When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure.</p>
bs: <p>Kada se pronađe postojeća datoteka, preskoči provjeru podataka i pretpostavi da su datoteke potpuno preuzete.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Napomena: </span>ovo uradite samo ako ste potpuno sigurni.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: Skip data check if existing files are found
bs: Preskoči provjeru podataka ako su nađene postojeće datoteke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
bs: Prostor na disku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required:
bs: Potrebno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Available:
bs: Dostupno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
bs: Nakon preuzimanja:

en: Cannot load the torrent file: %1
bs: Ne mogu da učitam torent: %1

en: Cannot open %1: %2
bs: Ne mogu da otvorim %1: %2

en: Failed to create %1: %2
bs: Ne mogu da napravim %1: %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
bs: Uvezi postojeći torent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Torrent:
bs: KTorrent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Data:
bs: Podaci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
bs: Izaberite torent datoteku i podatke koji joj pripadaju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
bs: &Uvezi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
bs: O&tkaži

en: Select the directory where the data now is.
bs: Izaberite direktorij gdje su sada podaci.

en: The data files are not present in the location you selected. Do you want to create all the files in the selected directory?
bs: Datoteke sa podacima se ne nalaze na lokaciji koju ste izabrali. Želite li da napravite sve datoteke u izabranom direktoriju?

en: Not all files were found in the new location; some are still missing. Do you want to create the missing files in the selected directory?
bs: Nisu sve datoteke nađeni na novoj lokaciji, neki još uvijek nedostaju. Želite li da napravite nedostajuće datoteke u izabranom direktoriju?

en: The data file is not present in the location you selected. Do you want to create the file in the selected directory?
bs: Datoteka sa podacima se ne nalazi na lokaciji koju ste izabrali. Želite li da napravite datoteku u izabranom direktoriju?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
bs: Nedostaju datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
bs: Sljedeće datoteke nedostaju:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recreate)
en: They are no longer there, recreate them.
bs: Oni više nisu tu, da li ih želite ponovo napraviti?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
bs: Napr&avi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do not download the missing files.
bs: Nemoj preuzimati datoteke koje nedostaju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
bs: Ne preuzimaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_select_new)
en: The files have been moved to another location, select the new location.
bs: Datoteka je premještena na drugu lokaciju, odaberite novu lokaciju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
bs: Izaberi novu lokaciju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel, do not start the torrent.
bs: Otkaži, nemoj pokretati torent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel
bs: Odustani

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
bs: Otvori URL

en: Invalid URL: %1
bs: Neispravan URL: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
bs: Otvori tiho

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
bs: Ograničenja brzine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_main_caption)
en: Speed limits for individual torrents (double click to edit):
bs: Ograničenja brzine za pojedinačne torente (dvoklikom uredite):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
bs: Globalna ograničenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
bs: Najveća brzina preuzimanja:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_uploa
en: No limit
bs: Bez ograničenja

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_max_upload_rate) i18n: ectx: property (suffix), w
en:  KiB/s
bs:  kiB/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
bs: Najveća brzina slanja:

en: Torrent
bs: KTorrent

en: Download Limit
bs: Ograničenje preuzimanja

en: Upload Limit
bs: Ograničenje slanja

en: Assured Download Speed
bs: Obezbeđena brzina preuzimanja

en: Assured Upload Speed
bs: Obezbeđena brzina slanja

en: No assured speed
bs: Nema obezbeđene brzine

en: Create A Torrent
bs: Stvaranje torenta

en: Only HTTP is supported for webseeding.
bs: Samo HTTP je podržan za web sijanje.

en: You must select a file or a folder.
bs: Morate izabrati datoteku ili direktorij.

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent?
bs: Niste dodali pratioca. Jeste li sigurni da hoćete da napravite ovaj torent ?

en: You must add at least one node.
bs: Morate dodati bar jedan čvor.

en: Choose a file to save the torrent
bs: Izaberi datoteku za upisivanje torenta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
bs: Stvaranje torenta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
bs: Datoteka ili direktorij od koje se pravi torent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
bs: Veličina svakog dijela:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 32 KiB
bs: 32 kiB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 64 KiB
bs: 64 kiB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 128 KiB
bs: 128 kiB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 256 KiB
bs: 256 kiB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 512 KiB
bs: 512 kiB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
bs: Započni sijanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
bs: Lični torent (DHT nije dozvoljen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
bs: Decentralizovan (samo DHT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrent to group:
bs: Dodaj torent u grupu:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
bs: Posrednici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove
bs: Ukloni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up)
en: Move Up
bs: Pomjeri nagore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_down)
en: Move Down
bs: Pomjeri nadolje

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
bs: DHT čvorovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Node:
bs: Čvor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
bs: IP ili ime računara

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Web Seeds
bs: Web sijanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
bs: Komentari:

en: Policy for the %1 group
bs: Smjernica za grupu %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_location)
en: Default save location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
bs: Podrazumijevana lokacija snimanja za torente iz ove grupe. <br/><br/>To se koristi samo u dijaloškom prozoru za izbor datoteke, kada mijenjate grupu lokacija za preuzimanje će biti postavljena na ovo. Možete prevazići ako želite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
bs: Podrazumijevana lokacija upisivanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_move_on_completion_enabled)
en: Default move when completed location:
bs: Podrazumijevana lokacija za premještanje pri završetku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_move_on_completion_location)
en: Default move on completion location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the move when completed location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
bs: Zadana lokacija na koju se premješta po završetku za torrent-e iz ove skupine. <br/> <br/> To se koristi samo u dijalogu odabira datoteka, kada promijenite grupu, lokacija na koju se premješta po završetku će biti postavljen na tu vrijednost. Još uvijek možete ga nadjačati, ako želite.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default settings for torrents which are added to the group.
bs: Podrazumijevane postavke za torente koji budu dodani u ovu grupu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Torrent Limits
bs: Ograničenja torenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum download rate:
bs: Najveća brzina preuzimanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum upload rate:
bs: Najveća brzina slanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
bs: Najduže vrijeme sijanja:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
bs:  sati

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
bs: Najveći odnos dijeljenja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: When this is enabled, these settings will only be applied when a torrent is added to the group in the file selection dialog or the torrent creation dialog.<p>
    If this is not enabled, the settings will always be applied when you add a torrent to this group.
bs: Kada se to omogući, ove postavke će se primijeniti kada je torrent dodan u grupu u dijalogu odabira datoteka ili dijalogu torrent stvaranja. <p>
    Ako to nije omogućeno, postavke uvijek će se primijeniti kada dodate torrent ovoj grupi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: Apply settings only for newly opened or created torrents
bs: Primijeni postavke samo na novootvorene ili napravljene torente

en: Open a new tab
bs: Otvori novu karticu

en: Close the current tab
bs: Zatvori trenutnu karticu

en: Edit Group Policy
bs: Uređivačka grupna pravila

en: Open In New Tab
bs: Otvori u novoj kartici

en: New Group
bs: Nova grupa

en: Edit Name
bs: Uredi ime

en: Remove Group
bs: Ukloni grupu

en: Group Policy
bs: Smjernica grupe

en: Please enter the group name.
bs: Unesite ime grupe.

en: The group %1 already exists.
bs: Grupa %1 već postoji.

en: Custom Groups
bs: Posebne grupe

en: Open Location
bs: Otvori lokaciju

en: Create a new torrent
bs: Napravi novi torent

en: Open a torrent
bs: Otvori torent

en: Open Silently
bs: Otvori tiho

en: Open a torrent without asking any questions
bs: Otvori torent bez ikakvih pitanja

en: Open URL
bs: Otvori URL

en: Open a URL which points to a torrent, magnet links are supported
bs: Otvara URL koji pokazuje na torent, magnetske veze su podržane

en: IP Filter
bs: IP filter

en: Show the list of blocked IP addresses
bs: Prikaži spisak blokiranih IP adresa

en: Import Torrent
bs: Uvezi torent

en: Import a torrent
bs: Uvezi torent

en: Show/Hide KTorrent
bs: Prikaži/sakrij K‑torent

en: IP Filter List
bs: Spisak IP filtera

en: Invalid IP address <b>%1</b>. IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
bs: <html><p>Loša IP adresa <b>%1</b>. IP adrese moraju biti oblika <icode>XXX.XXX.XXX.XXX</icode>.</p><p>Takođe možete koristiti džokere, npr. <icode>127.0.0.*</icode>, i zadavati opsege, npr. <icode>200.10.10.0-200.10.10.40</icode>.</p></html>.

en: Choose a file
bs: Izaberite datoteku

en: Choose a filename to save under
bs: Izaberite datoteku da snimite torent

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
bs: K‑torentova crna lista saradnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
bs: Dodaj saradnika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip_to_add)
en: IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
bs: <p>IP adrese moraju biti oblika <icode>XXX.XXX.XXX.XXX</icode>.</p><p>Takođe možete koristiti džokere, npr. <icode>127.0.0.*</icode>, i zadavati opsege, npr. <icode>200.10.10.0-200.10.10.40</icode>.</p>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
bs: Očisti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
bs: Otvori...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
bs: Sačuvaj kao...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bs: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bs: &Prikaz

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
bs: Glavno

note: i18n: ectx: Menu (Torrents) i18n: ectx: ToolBar (TorrentsToolBar)
en: Torrents
bs: Torenti

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
bs: Grupe

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
bs: Prikaz

note: i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Advanced
bs: Napredno

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
bs: Otvori direktorijum

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
bs: Dodaj u grupu

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Configure Columns
bs: Podešavanje kolona

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Columns
bs: Kolone

en: Joris Guisson
bs: Joris Gison

en: Ivan Vasic
bs: Ivan Vasić

en: Alan Jones
bs: Alan Džouns

en: BitFinder Plugin
bs: Priključak nalazača bitovaa

en: Diego Rosario Brogna
bs: Dijego Rosario Bronja

en: Krzysztof Kundzicz
bs: Kšištof Kundžič

en: Statistics Plugin
bs: Priključak statistike

en: Mladen Babic
bs: Mladen Babić

en: Application icon and a couple of others
bs: 1.1 Ikona programa i još poneka

en: Adam Treat
bs: Adam Trit

en: Danny Allen
bs: Djeni Alen

en: 1.0 application icon
bs: 1.0 Ikona programa

en: Vincent Wagelaar
bs: Vinsent Vagelar

en: Knut Morten Johansson
bs: Knut Morten Johanson

en: Felix Berger
bs: Feliks Berger

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
bs: Savjeti trake dijelova i razvrstavanje stavki IW datoteke

en: Felipe Sateler
bs: Filipe Sateler

en: Country locator for InfoWidget plugin. Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/ so thanks to them too.
bs: Lokator države za priključak podataka. Zastave su uzete sa http://flags.blogpotato.de/ pa se i njima zahvaljujemo.

en: Adam Forsyth
bs: Adam Forsajt

en: File prioritization and some other patches
bs: Prioriteti datoteka i još neke zakrpe

en: Thomas Bernard
bs: Tomas Bernar

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
bs: Miniupnp je korišćen kao primjer za našu UPnP primjenu

en: Lesly Weyts
bs: Lesli Vejts

en: Zeroconf enhancements
bs: Zeroconf poboljšanja

en: Dagur Valberg Johannsson
bs: Dagur Valberg Johanson

en: Coldmilk webgui
bs: Coldmilk web interfejs

en: Alexander Dymo
bs: Aleksandar Dimo

en: IDEAl code from KDevelop
bs: IDEAl kod iz KDevelop-a

en: Scott Wolchok
bs: Skot Volčok

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
bs: Poboljšanje konverzije brzine u priključku IP filtera

en: Bryan Burns of Juniper Networks
bs: Brajan Berns iz Džuniper netvorksa

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
bs: Otkrio 2 sigurnosna propusta (oba su otklonjena)

en: Goten Xiao
bs: Goten Sjao

en: Patch to load silently with a save location
bs: Zakrpa za tiho učitavanje sa sačuvane lokacije

en: Fixes in PHP code of webinterface
bs: Ispravke u PHP kodu web interfejsa

en: XFS specific disk preallocation
bs: Rezervisanje prostora na XFS disku

en: Patch to not show very low speeds
bs: Zakrpa za ne-prikazivanje veoma malih brzina

en: Patch to show potentially firewalled status
bs: Zakrpa za prikazivanje mogućeg stanja iza zaštitnog zida

en: Modestas Vainius
bs: Modestas Vajnijus

en: Several patches
bs: Nekoliko zakrpa

en: Patch to hide menu bar
bs: Zakrpa za skrivanje trake menija

en: Patch to change file priorities in the webgui
bs: Zakrpa za mijenjanje prioriteta datoteke u web sučelju

en: Rafał Miłecki
bs: Rafal Milecki

en: Several webgui patches
bs: Nekoliko zakrpa web interfejsa

en: Fixes for several warnings
bs: Ispravke za neka upozorenja

en: Markus Brueffer
bs: Markus Brifer

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
bs: Popravka za računanje slobodnog prostora za FreeBSD

en: Lukas Appelhans
bs: Lukas Apelhans

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
bs: Zakrpa protiv rušenja u prikazu preuzetih dijelova

en: Rickard Närström
bs: Rikard Nerstrem

en: A couple of bugfixes
bs: Nekoliko ispravki

en: Patch to load torrents silently from the command line
bs: Zakrpa za tiho učitavanje torenata iz komandne linije

en: Lee Olson
bs: Li Olson

en: New set of icons
bs: Novi skup ikona

en: Aaron J. Seigo
bs: Aron Dž. Sajgo

en: Drag and drop support for Plasma applet
bs: Podrška za prevlačenje i ispuštanje za plazma aplet

en: Ian Higginson
bs: Ijan Higinson

en: Patch to cleanup the plugin list
bs: Zakrpa za čišćenje spiska priključaka

en: Amichai Rothman
bs: Amikaj Rotman

en: Patch to make the Plasma applet a popup applet
bs: Zakrpa za pretvaranje plazma apleta u iskačući

en: Leo Trubach
bs: Lav Trubač

en: Patch to add support for IP ranges in IP filter dialog
bs: Zakrpa za podršku IP opsega u dijalogu filtriranja IP‑ova

en: Andrei Barbu
bs: Andrej Barbu

en: Feature which adds the date a torrent was added
bs: Mogućnost koja dodaje datum kada je torent dodat

en: Jonas Lundqvist
bs: Jonas Lundkvist

en: Feature to disable authentication in the webinterface
bs: Mogućnost isključenja autentifikacije u web sučelju

en: Exclusion patterns in the syndication plugin
bs: Uzorci islkuljučenja u syndication dodatku

en: Patch to rename single file torrents to the file inside
bs: Zakrpa za preimenovanje torrenta od jedne datoteke u njeno ime

en: Fix for bug 305379
bs: Popravnka za grešku 305379

en: Add support for x-scheme-handler/magnet mimetype
bs: Dodaje podršku za x-scheme-handler/magnet mimetype

en: Fix for bug 339584
bs: Popravnka za grešku 339584

en: Silently open torrent given on URL
bs: Tiho otvori torent dat u URL‑u

en: Document to open
bs: Dokument za otvaranje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
bs: Da li rezervisati prostor na disku prije početka preuzimanja torenta.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
bs: Rezerviši prostor prije pokretanja torenta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
bs: Umjesto brze rezervacije, uradi potpunu rezervaciju. Sporije od brze rezervacije, ali izbjegava fragmentaciju na disku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
bs: Rezerviši cio prostor (izbjegava fragmentaciju)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
bs: Mogućnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
bs: Osvježavam za:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval)
en: <p>The interval in milliseconds between GUI updates.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Increasing this will decrease CPU usage.</p>
bs: <p>Interval u milisekundama izmežu obnavljanja GUI-ja.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Važno: </span>Povečanjem ovoga smanjuje se iskorištenost CPJ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
bs: Period uspavljivanja mreže:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cpuUsage)
en: <p>Amount of time the network threads will sleep when they are speed limited. This has absolutely no effect when there are no speed limits.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The lower this is the more CPU is used. Setting it high can lead to lower speeds in high bandwidth situations. </p>
    <p>For example on an 100 Mbit LAN, if you set a limit of 3000 KiB/s, you might not actually reach this speed when this value is too high. Without a limit you can easily get above 3000 KiB/s on a LAN.</p>
bs: <p>Koliko vremena će mrežne niti spavati kada je brzina ograničena. Ovo nema apsolutno nikakvog efekta kada nema ograničenja brzine.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Napomena:</span>Smanjite ovo kada se više procesora koristi. Podešavanje na previsoka može dovesti do manjih brzina u visokopropusnim situacijama. </p>
    <p>Na primjer, na jednom 100 Mbit LAN, ako odredite limit od 3000 KiB/s, možda nećete u stvari dostići ovu brzinu kada je ova vrijednost previsoka. Bez limita možete lako dobiti gore 3000 KiB / s na LAN.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Magnets Queue
bs: Magnetski red

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of downloading slots:
bs: Broj slotova za preuzimanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numMagnetDownloadingSlots)
en: Maximum number of concurrent downloading magnets at the same time.
bs: Maksimalan broj istovremeno preuzimanih magneta u isto vrijeme

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Whether or not the magnets that are not downloaded after a maximum period of time must be pushed back at the end of the queue.
bs: Da li ili ne magneti koji nisu preuzimani nakon maksimalnog perioda vermnea trebaju biti postavljeni nazad na kraj reda.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Requeue magnets after:
bs: Vrati u red magnete nakon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en: Maximum time that a magnet can occupy a downloading slot before it will be pushed back in the queue.
bs: Maksimalno vrijeme kod koga magnet može uzeti slot za preuzimanje prije nego je vraćen nazad u red čekanja.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
bs: Razno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview size for audio files:
bs: Veličina pregleda audio datoteka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of an audio file, which will be prioritized for previewing.</p>
bs: <p>Količina podataka na početku i kraju zvučne datoteke koja će biti prioritetna za preslušavanje</p>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en:  KiB
bs:  kiB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Preview size for video files:
bs: Veličina pregleda video datoteka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of a video file, which will be prioritized for previewing.</p>
bs: <p>Količina podataka na početku i kraju video datoteke koja će biti prioritetna za pregledavanje</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve the hostname of each peer. This will result in the hostname of a peer being displayed instead of the IP address. 
    
    It can be disabled if you do not like the additional network traffic it generates
bs: <p>Razrješava ime računara svakog saradnika, tako da se ono prikazuje umjesto IP adrese računara.</p><p>Razrešavanje možete isključiti ako vam smeta povećanje mrežnog saobraćaja do kojeg dovodi.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve hostnames of peers
bs: Razrješavaj imena računara saradnika

en: BitTorrent
bs: Bittorent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
bs: Mogućnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
bs: DHT je protokol bez pratilaca koji pronalazi saradnike koji dijele iste torente kao i vi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
bs: DHT za dodatne saradnike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
bs: UDP port za DHT komunikaciju:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dhtPort)
en: <p>UDP port to use for the DHT protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming DHT requests. The UPnP plugin can do this for you.</p>
bs: <p>UDP port koji će biti korišten za DHT protokol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Pažnja:</span> Ako ste iza rutera, ovaj port mora biti promaknut da prihvati dolazeće DHT zahtjeve. UPnP priključak ovo može uraditi umjesto vas.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
bs: Da li koristiti razmjenu saradnika kompatibilnu sa Mikrotorentom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Use peer exchange
bs: Razmjena saradnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Enable or disable the use of webseeds when they are present in a torrent.
bs: Uključuje ili isključuje upotrebu web sijanja kada su ona prisutna u torentu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Use webseeds
bs: Koristi web sijanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
bs: Kada se završi preuzimanje torenta, uradi punu provjeru podataka torenta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
bs: Provjeri podatke nakon završenog preuzimanja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
bs: Opis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: <p>Protocol encryption is useful when your ISP is slowing down bittorrent connections. </p>
    <p>The encryption will prevent your bittorrent traffic to be flagged as bittorrent traffic, and so the ISP will not slow it down.</p>
bs: <p>Šifrovanje protokola je korisno kada vaš ISP usporava BitTorrent veze. </p>
    <p>Enkripcija će spriječiti da BitTorrent promet bude označen kao BitTorrent promet, i tako ga ISP neće usporiti.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption) i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads)
en: Use protocol encryption
bs: Koristi šifrovanje protokola

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
bs: Ne podržavaju svi klijenti šifrovanje, a i neki korisnici ga drže isključenim. Ako želite da se povežete i sa tim vršnjacima, morate uključiti ovu opciju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections) i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads)
en: Allow unencrypted connections
bs: Dozvoli ne-šifrovane veze

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracker
bs: Pratilac

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
bs: Umjesto dozvoljavanja pratiocu da odredi vašu IP adresu, recite mu koju IP adresu da koristi. Koristite ovo kada ste iza proksija.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Send the tracker a custom IP address or hostname
bs: Pošalji pratiocu posebnu IP adresu i ime računara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Custom IP address or hostname:
bs: Poseban IP ili ime računara:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customIP)
en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
bs: Posebna IP adresa ili ime računara za slanje pratiocu. Ime će biti razriješeno pri pokretanju i IP adresa će biti odaslata pratiocu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw)
en: Colors
bs: Boje

en: Application
bs: Program

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Folders
bs: Faj&lovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
bs: Direktorij za smještanje podataka o torentu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
bs: Direktorij za smještanje podataka o svim torentima trenutno otvorenim u K‑torentu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
bs: Direktorij koja će biti podrazumijevan za upisivanje svih podataka.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
bs: Direktorij gdje će se premjestiti podaci nakon završenog preuzimanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
bs: Premjesti završena preuzimanja u:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
bs: Direktorij gdje se kopiraju sve torent datoteke otvorene u K‑torentu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
bs: Kopiraj torent datoteke u:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
bs: Ikonica u uglu ekrana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
bs: Da li prikazivati iskačuće poruke iz sistemskog ugla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
bs: Prikaži iskačuće poruke sistemskog ugla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: When you select multiple torrents to be opened at the same time, open them silently.
bs: Kada odaberete da otvorite više torenta, otvorite ih tiho.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: Open multiple torrents silently
bs: Otvaraj višestruke torente tiho

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently.
bs: Otvori sve torente tiho.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently
bs: Otvori sve torente tiho

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: <p>Rename a single file torrent with the name of its only file. </p>
    <p>If for example the file is named <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, the torrent will be displayed as <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>
bs: <p>Preimenuj torente sa jednom datotekom u ime te datoteke.</p>
    <p>Ako je, na primjer, naziv datoteke <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, torent će biti prikazan kao <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: Rename single file torrents with the name of its only file
bs: Preimenuj torente sa jednom datotekom u naziv njegove datoteke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Whether or not new torrents will be highlighted.
bs: Da li će novi torenti biti označeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Highlight new torrents
bs: Označi nove torente

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
bs: Mreža

en: All interfaces
bs: Sva sučelja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
bs: Portovi i ograničenja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: <p>Port used for the bittorrent protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming connections. The UPnP plugin can do this for you.</p>
bs: <p>Port koji će biti korišten za bittorent protokol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Pažnja:</span> Ako ste iza rutera, ovaj port mora biti promaknut da prihvati dolazeće zahtjeve. UPnP priključak ovo može uraditi umjesto vas.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
bs: Port UDP posrednika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_udpTrackerPort)
en: <p>Port used for the UDP tracker protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded. The UPnP plugin can do this for you.</p>
bs: <p>Port korišten za UDP traker protokol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Upozorenje:</span>Ako ste iza routera, ovaj port treba biti proslijeđen. UPnP dodatak može to učiniti za vas.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
bs: Najviše veza po preuzimanju:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
bs: Najveći dozvoljeni broj veza po torentu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
bs: Globalno ograničenje veza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
bs: Globalno ograničenje veza za sve torente zajedno.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloadRate)
en: The maximum download speed in KiB/s.
bs: Najveća brzina preuzimanja u KiB/s.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxUploadRate)
en: The maximum upload speed in KiB/s
bs: Najveća brzina slanja u KiB/s.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
bs: DSCP vrijednost za IP pakete:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dscp)
en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
bs: Ova vrijednost biće upisana u DSCP polje svih IP paketa poslatih protokolom bittorent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
bs: Najveći broj podešavanja veze:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnectingSockets)
en: <p>The maximum number of outgoing connections ktorrent will try to setup simultaneously.</p>
    <p>If you are having trouble with ktorrent blocking other internet traffic, try setting this number a bit lower.</p>
bs: <p> Maksimalan broj izlaznih veza koje će ktorrent  pokušati postaviti istovremeno. </p>
    <p> Ako imate problema što ktorrent blokira drugi internet promet, pokušajte postaviti ovaj broj malo niže. </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
bs: Mrežno sučelje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, combo_networkInterface)
en: <p>Which network interface to listen on for incoming connections.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Note: </span>Requires a restart to take effect.</p>
bs: <p>Koje mrežno sučelje treba slušati za dolazeće veze.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Napomena: </span>Potrebno ponovno pokretanje da stupi na snagu.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: The µTorrent transport protocol runs over UDP and is optimized to not interfere with other traffic, while still using up all unused bandwidth.
bs: Prijenosni protokol Mikrotorenta radi preko UDP‑a i optimizovan je da ne ometa ostali saobraćaj, pritom koristeći sav preostali protok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: Use the µTorrent transport protocol (µTP)
bs: Koristi prijenosni protokol Mikrotorenta (µTP)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Don't use TCP for bittorrent connections, only use the µTP protocol. This can lead to slower speeds, seeing that not all bittorrent clients support µTP.
bs: Ne koristi TCP za bittorent veze već samo µTP. Ovo može dovesti do nižih brzina zato što µTP ne podržavaju svi bittorent klijenti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Only use µTP
bs: Koristi samo µTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Primary transport protocol:
bs: Glavni prijenosni protokol:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: The primary transport protocol to use, when attempting to setup a connection with a peer, this protocol is chosen first.
bs: Glavni prijenosni protokol koji se koristi pri pokušaju uspostavljanja veze sa saradnikom. Ovaj protokol se bira prvi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
bs: Neka K‑torent proračuna preporučene postavke na osnovu raspoložive brzine protoka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Recommended Settings...
bs: Preporučene postavke...

en: Proxy
bs: Proksi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use the HTTP proxy settings configured in the settings of KDE.
bs: Koristi HTTP postavke zastupnika konfigurisane u KDE postavkama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use KDE proxy settings
bs: KDE‑ove postavke proksija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Proxy:
bs: Proksi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpProxy)
en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
bs: IP adresa ili ime računara HTTP proksija.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_httpProxyPort)
en: Port of the HTTP proxy.
bs: Port HTTP proksija.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
bs: Da li koristiti HTTP proksi za veze web sijanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Use proxy for webseed connections
bs: Koristi proksi za veze web sijanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for tracker connections.
bs: Da li koristiti HTTP zastupnika za veze za praćenje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Use proxy for tracker connections
bs: Proksi za veze pratioca

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: SOCKS
bs: SOKS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: <p>Use a SOCKS proxy server for bittorrent connections.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is not used for tracker connections</p>
bs: <p>Koristi SOCKS proxy poslužitelj za veze bitornenta.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Napomena: </span>Ovo se koristi samo za praćenje veza.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
bs: SOKS proksi server:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksProxy)
en: IP address or hostname of the SOCKS server.
bs: IP adresa ili naziv glavnog računara SOCKS servera.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_socksPort)
en: Port used by the SOCKS server.
bs: Priključak korišten od strane SOCKS servera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
bs: Verzija:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
bs: Ako SOKS server zahtjeva autentifikaciju korisničkim imenom i lozinkom, uključite ovo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: Username and password required
bs: Neophodni su korisničko ime i lozinka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Username:
bs: Korisničko ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksUsername)
en: Username for the SOCKS proxy server.
bs: Korisničko ime za SOCKS proxy poslužitelj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Password:
bs: Lozinka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksPassword)
en: Password for the SOCKS proxy server.
bs: Lozinka za SOCKS proxy poslužitelj.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
bs: Upravljač priključcima

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: When enabled, the queue manager will be totally disabled, allowing you to fully control all torrents manually.
bs: Popunjavanjem ovoga potpuno isključujete menadžer redoslijeda, tako da svim torentima ručno upravljate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: Control torrents manually
bs: Ručno upravljanje torentima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
bs: Najviše preuzimanja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
bs: Najveći broj preuzimanja koje će menadžer redoslijeda istovremeno pokrenuti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
bs: Najviše sijanja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
bs: Najveći broj sijanja koje će menadžer redoslijeda istovremeno pokrenuti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
bs: Kada ponestaje prostora na disku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
bs: Šta uraditi kada ponestaje prostora a menadžer redoslijeda želi da pokrene torent.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
bs: Ne pokreći torente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
bs: Pitaj da li pokrenuti torente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
bs: Pokreni torente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Stop torrents when free disk space is lower than:
bs: Zaustavi torente kada je slobodan prostor manji od:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
bs: Kada je slobodan prostor ispod ove vrijednosti zaustavi sva preuzimanja torenata.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: <p>With this enabled, the queue manager will decrease the priority of a torrent which has been stalled for too long. </p>
    <p>This will allow the queue manager to run other torrents, when a torrent is doing nothing.</p>
bs: <p> Kada je to omogućeno, menadžer redova će smanjiti prioritet torenta koji je zastao predugo. </p>
    <p> To će omogućiti red menadžer za pokretanje drugih torenta, kada torrent ne radi ništa. </p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_stallTimer)
en: <p>Time used for the stall timer. When a torrent is stalled longer than this, its priority will be decreased.</p>
bs: <p>Vrijeme za mjerač neaktivnosti. Kada je torent neaktivan duže od ovog, prioritet će mu se smanjiti.</p>

[ctx: @title:group Options regarging Seeding]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Seeding
bs: Sijanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
bs: Kada se preuzimanje završi, nastavi sa sijanjem. Ako je ovo isključeno, torent će se zaustaviti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
bs: Nastavi da siješ nakon završenog preuzimanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
bs: Broj veza slanja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
bs: Broj veza slanja, koji određuje broj saradnika kojima ćete istovremeno slati podatke za jedan torent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default maximum share ratio:
bs: Podrazumijevani najveći odnos dijeljenja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxRatio)
en: <p>The maximum share ratio, if this value is reached seeding will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>This is not used when downloading, only when seeding.</p>
bs: <p>Maksimalno omjer dijeljenja, ako ova vrijednost je postignut sijanje će biti zaustavljeno. Ovo se primjenjuje samo na novootvorenim torentima, postojeći torenti neće biti pogođeni promjenom ovoga.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Pažnja: </span>Ovo se ne koristi pri preuzimanju, nego samo pri sijanju.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default maximum seed time:
bs: Podrazumevano najduže vrijeme sijanja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxSeedTime)
en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
bs: Najduže vrijeme sijanja u satima. Kada istekne ovo vrijeme torent će se zaustaviti. Ovo se odnosi samo na novootvorene torente. Na postojeće torente ova izmjena neće uticati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum good share ratio:
bs: Minimalni omjer dobre razmjene:

en: Calculate Recommended Settings
bs: Proračunaj preporučene postavke

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecommendedSettingsDlg)
en: Recommended Settings
bs: Preporučene postavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available upload bandwidth:
bs: Dostupan protok za slanje:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_bw) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_bw)
en:  Kbps
bs:  kb/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available download bandwidth:
bs: Dostupan protok za preuzimanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_upload_bw_display)
en: (= 32 KiB/s)
bs: (= 32 kiB/s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_download_bw_display)
en: (= 500 KiB/s)
bs: (= 500 kiB/s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
bs: Izračunaj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
bs: Podešavanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_avg_speed_slot)
en: Average speed per slot:
bs: Prosječna brzina po vezi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_sim_torrents)
en: Number of torrents you usually download simultaneously:
bs: Najčešći broj torenata koje istovremeno preuzimate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_slots)
en: Slots per torrent:
bs: Veza slanja po torentu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Recommended settings:
bs: Preporučene postavke:

en: Speed down: %1 / up: %2
bs: Brzina preuzimanja: %1 / slanja: %2

en: Transferred down: %1 / up: %2
bs: Preuzeto: %1 / Poslato: %2

en: DHT: off
bs: DHT: isključen

en: %1 node | %1 nodes
bs[0]: %1 čvor
bs[1]: %1 čvora
bs[2]: %1 čvorova

en: %1 task | %1 tasks
bs[0]: %1 zadatak
bs[1]: %1 zadatka
bs[2]: %1 zadataka

en: Magnet Link
bs: Magnetska veza

en: Status
bs: Stanje

en: Peers
bs: Vršnjaci

en: Downloading
bs: Preuzimam

en: Queued
bs: U redu

en: Stopped
bs: Zaustavljen

en: Start Magnet
bs: Pokreni magnet

en: Stop Magnet
bs: Zaustavi magnet

en: Remove Magnet
bs: Ukloni magnet

en: Order
bs: Redoslijed

en: Name
bs: Ime

en: Time Stalled
bs: Vrijeme zastoja

en: Priority
bs: Prioritet

en: Running
bs: Radi

en: Not queued
bs: Nije u redu

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
bs: Redoslijed torenata u redu.
    Redoslijed menjajte prevlačenjem ili dugmadima gore‑dole desno.

en: Search
bs: Traži

en: Show Search
bs: Prikaži traženja

en: Show or hide the search bar
bs: Prikazuje ili skriva traku pretrage

en: Move Top
bs: Pomjeri na vrh

en: Move a torrent to the top of the queue
bs: Pomera torent na vrh redoslijeda

en: Move a torrent up in the queue
bs: Pomera torent nagore u redoslijedu

en: Move a torrent down in the queue
bs: Pomera torent nadolje u redoslijedu

en: Move Bottom
bs: Pomjeri na dno

en: Move a torrent to the bottom of the queue
bs: Pomera torent na dno redoslijeda

en: Show Downloads
bs: Pokaži preuzimanja

en: Show all downloads
bs: Pokaži sva preuzimanja

en: Show Uploads
bs: Pokaži slanja datoteka

en: Show all uploads
bs: Pokaži sva slanja datoteka

en: Show Not Queued
bs: Pokaži one koji nisu na redu čekanja

en: Show all not queued torrents
bs: Pokaži sve torente koji nisu na redu čekanja

en: Widget to manage the torrent queue
bs: Grafička kontrola za upravljanje redoslijedom torenata

en: Displays the currently downloading magnet links
bs: Prikazuje sve magnetske veze koje preuzimate

en: Start All
bs: Pokreni sve

en: Start all torrents
bs: Pokreni sve torente

en: Stop All
bs: Zaustavi sve

en: Stop all torrents
bs: Zaustavi sve torente

en: Suspend Torrents
bs: Suspenduj torente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_suspended)
en: Suspend all running torrents
bs: Suspenduj sve pokrenute torente

en: Show or hide the group view
bs: Prikazuje ili skriva grupni prikaz

en: Filter Torrents
bs: Filtriraj torente

en: Filter torrents based on filter string
bs: Filtriraj torente na osnovu filter rečenice

en: Set max upload speed
bs: Postavi najveću brzinu slanja

en: Set max download speed
bs: Postavi najveću brzinu preuzimanja

en: <b>%1</b> was silently opened.
bs: <b>%1</b> je tiho otvoren.

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
bs: <b>%1</b> je završio preuzimanje.<br>Prosečna brzina: %2 dl / %3 gr.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
bs: <b>%1</b> je dostigao maksimum odnosa dijeljenja od %2 pa je zaustavljen.<br>Poslato %3 pri prosječnoj brzini od %4.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
bs: <b>%1</b> je dostigao maksimum vremena sijanja od %2 č. pa je zaustavljen.<br>Poslato %3 pri prosječnoj brzini od %4.

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
bs: <b>%1</b> je zaustavljen sljedećom greškom: <br>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
bs: Nađeni su oštećeni podaci u torentu <b>%1</b><br>Bilo bi dobro da provjerite ispravnost podataka za torent.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
bs: Dostignut najveći odnos dijeljenja %2 za <b>%1</b>, pa se ne može ponovo staviti u red. Ručno uklonite ograničenje ako želite da nastavite sijanje.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
bs: Dostignuto najveće vrijeme sijanja od %2 sati za <b>%1</b>, pa se ne može ponovo staviti u red. Ručno uklonite ograničenje ako želite da nastavite sijanje.

en: Cannot start <b>%1</b>: <br>
bs: Ne mogu da pokrenem <b>%1</b> : <br>

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
bs[0]: Ne mogu da sijem više od %1 torenta. <br>
bs[1]: Ne mogu da sijem više od %1 torenta. <br>
bs[2]: Ne mogu da sijem više od %1 torenata. <br>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
bs[0]: Ne mogu da preuzimam više od %1 torenta. <br>
bs[1]: Ne mogu da preuzimam više od %1 torenta. <br>
bs[2]: Ne mogu da preuzimam više od %1 torenata. <br>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
bs: Idite u Podešavanja -> Podesi KTorent, ako želite da promijenite ograničenje.

en: There is not enough diskspace available.
bs: Nema dovoljno slobodnog prostora.

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
bs: Na disku vam ponestaje prostora.<br /><b>%1</b> se preuzima u „%2“.

en: Torrent has been stopped.<br />
bs: Torent je zaustavljen.<br />

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Torrent Settings
bs: Postavke torenta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PropertiesDlg)
en: Properties
bs: Svojstva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dht)
en: DHT is a distributed database which can be used to find more peers for a torrent.
bs: DHT je distribuirana baza podataka koja se može koristiti za traženje više učesnika u torrentu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dht)
en: Use DHT to find more peers
bs: Koristi DHT za traženje više učesnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pex)
en: Peer exchange results in more peers being found, by exchanging information about peers with other peers.
bs: Razmjena parnjaka rezultuje u više nađenih parnjaka, razmjenjujući informacije o parnjacima s drugim parnjacima.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pex)
en: Use peer exchange to find more peers
bs: Koristi razmjenu parnjaka da ih se što više nađe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, superseeding)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Superseeding mode, is a special seeding mode which allows you to achieve much higher seeding efficiencies. This results in less bandwidth used to spread a torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This should only be used if the swarm has not fully been established. Once there are multiple active seeders, this mode becomes useless.</p>
bs: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Super sijanje je poseban nači sijanja koji vam omogućuje da postignete bolji učinak sijanja. To rezultira u manjoj korištenosti propusnog opsega za širenje torrent-a.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Napomena: </span>To treba koristiti samo ako roj nije u potpunosti uspostavljen. Nakon što postoji više aktivnih sijača, ovaj način postaje beskoristan.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, superseeding)
en: Use superseeding mode for seeding
bs: Koristi režim supresjemena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled)
en: Move the files of the torrent to a different directory when it has finished downloading.
bs: Pomjeri datoteke torenta u drugi direktorij kada se završi preuzimanje.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, move_on_completion_url)
en: Location to move the files to.
bs: Lokacija gdje premjestiti datoteke.

en: Checked %v of %m chunks
bs: Provjereno %v od %m dijelova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
bs: Nađeno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_found)
en: The number of chunks which were not downloaded but have been found anyway.
bs: Broj komada koji nisu preuzeti ali su ipak pronađeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Failed:
bs: Neuspjelo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_failed)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are not OK.
bs: Broj komada koji su preuzeti, i koji nisu uredu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Not downloaded:
bs: Nepreuzeto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_not_downloaded)
en: The number of chunks which have not been downloaded.
bs: Broj komada koji nisu preuzeti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
bs: Preuzeto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_downloaded)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are OK.
bs: Broj komada koji su preuzeti, i koji su uredu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, error_msg)
en: Errors:
bs: Greške:

[ctx: @action Start all selected torrents in the current tab]
en: Start
bs: Pokreni

en: Start all selected torrents in the current tab
bs: Pokreće sve izabrane torente u tekućoj kartici

[ctx: @action Force start all selected torrents in the current tab]
en: Force Start
bs: Prisili pokretanje

en: Force start all selected torrents in the current tab
bs: Prisili pokretanje svih označenih torenta u trenutnoj kartici

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
bs: Zaustavi

en: Stop all selected torrents in the current tab
bs: Zaustavlja sve izabrane torente u tekućoj kartici

[ctx: @action Pause all selected torrents in the current tab]
en: Pause
bs: Pauziraj

en: Pause all selected torrents in the current tab
bs: Pauzira sve izabrane torente u tekućoj kartici

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
bs: Ukloni

en: Remove all selected torrents in the current tab
bs: Uklanja sve izabrane torente u tekućoj kartici

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
bs: Pokreni sve

en: Start all torrents in the current tab
bs: Pokreće sve torente u tekućoj kartici

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
bs: Zaustavi sve

en: Stop all torrents in the current tab
bs: Zaustavlja sve torente u tekućoj kartici

en: Remove Torrent and Data
bs: Ukloni torent i podatke

en: Rename Torrent
bs: Preimenuj torent

en: Add Peers
bs: Dodaj saradnike

en: Manual Announce
bs: Ručno objavljivanje

en: Scrape
bs: Zagrebi

en: Preview
bs: Pregled

en: Data Directory
bs: Direktorijum podataka

en: Temporary Directory
bs: Privremeni direktorijum

en: Move Data
bs: Premjesti podatke

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt)
en: Settings
bs: Postavke

en: Remove from Group
bs: Ukloni iz grupe

en: Check Data
bs: Provjeri podatke

en: Check all the data of a torrent
bs: Provjeri sve podatke torenta

en: Copy Torrent URL
bs: Kopiraj URL torenta

en: Export Torrent
bs: Uvezi torent

en: Set the speed limits of individual torrents
bs: Postavi ograničenja brzine pojedinačnih torenata

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
bs: Preuzimanje torenta <b>%1</b> nije završeno. Želite li da obrišete i nepotpune podatke?

en: Remove Download
bs: Ukloni preuzimanje

en: Delete Data
bs: Obriši podatke

en: Keep Data
bs: Zadrži podatke

en: You will lose all the downloaded data of the following torrents. Are you sure you want to do this?
bs: Izgubit ćete sve preuzete podatke za sljedeće torente. Jeste li sigurni da to želite?

en: Remove Torrent
bs: Ukloni torent

en: Select a directory to move the data to.
bs: Izaberite direktorije gdje premještate podatke.

en: Downloaded
bs: Preuzeto

en: Size
bs: Veličina

en: Uploaded
bs: Poslato

[ctx: Bytes left to downloaded]
en: Left
bs: Lijevo

en: Down Speed
bs: Smanji brzinu

en: Up Speed
bs: Povećaj brzinu

en: Time Left
bs: Preostalo vrijeme

en: Seeders
bs: Sijači

en: Leechers
bs: Pijavice

en: % Complete
bs: % završeno

en: Share Ratio
bs: Odnos dijeljenja

en: Time Downloaded
bs: Vrijeme preuzimanja

en: Time Seeded
bs: Vrijeme sijanja

en: Location
bs: Lokacija

en: Added
bs: Dodato

en: How much data we have downloaded of the torrent
bs: Koliko je podataka iz torenta preuzeto

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
bs: Ukupna veličina torenta, izuzete datoteke nisu uračunati

en: How much data we have uploaded
bs: Koliko je podataka poslato

en: How much data left to download
bs: Koliko podataka je preostalo za preuzimanje

en: Current download speed
bs: Trenutna brzina preuzimanja

en: Current upload speed
bs: Trenutna brzina slanja

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
bs: Koliko je vremena preostalo do završetka ili do dostizanja najvećeg odnosa dijeljenja, ako je to uključeno.

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
bs: Na koliko sijača smo povezani (koliko ih ima prema pratiocu)

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
bs: Na koliko pijavica smo povezani (koliko ih ima prema pratiocu)

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
bs: Procenat pristiglih podataka torenta, isključujući izuzete datoteke

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
bs: Odnos dijeljenja je broj poslatih podeljen brojem preuzetih bajtova

en: How long we have been downloading the torrent
bs: Koliko dugo se torent već preuzima

en: How long we have been seeding the torrent
bs: Koliko dugo se torent već seje

en: The location of the torrent's data on disk
bs: Lokacija podataka torenta na disku

en: When this torrent was added
bs: Kada je dodat ovaj torent

en: %1<br>Url: <b>%2</b>
bs: <html>%1<br />URL: <b>%2</b></html>

en: <br/><br/>Unable to contact a tracker.
bs: <br/><br/>Neuspjelo kontaktiranje tragača.

en: KTorrent's UPnP test application
bs: K‑torentov probni program za UPnP

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
bs: Probni program za UPnP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Router:
bs: Ruter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_router)
en: No routers found.
bs: Nijedan ruter nije nađen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
bs: Nađi rutere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
bs: Protokol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forward)
en: Forward
bs: Proslijedi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
bs: Poništi prosljeđivanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_verbose)
en: Verbose mode
bs: Opširni režim

en: Maximum share ratio reached.
bs: Dostignut najveći odnos dijeljenja.

en: Maximum seed time reached.
bs: Dostignuto najveće vrijeme sijanja.

en: Uploads
bs: Poslato

en: Running Uploads
bs: Pokrenuta slanja

en: Not Running Uploads
bs: Neaktivna slanja

en: Downloads
bs: Preuzimanja

en: Running Downloads
bs: Aktivna preuzimanja

en: Not Running Downloads
bs: Neaktivna preuzimanja

en: Active Torrents
bs: Aktivni torenti

en: Active Downloads
bs: Aktivna preuzimanja

en: Active Uploads
bs: Aktivna slanja

en: Passive Torrents
bs: Neaktivni torenti

en: Passive Downloads
bs: Neaktivna preuzimanja

en: Passive Uploads
bs: Neaktivna slanja

en: Ungrouped Torrents
bs: Negrupisani torenti

en: All files
bs: Sve datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloads), group (downloads)
en: Maximum number of downloads (0 = no limit)
bs: Najveći broj preuzimanja (0 = bez ograničenja)

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeeds), group (downloads)
en: Maximum number of seeds (0 = no limit)
bs: Najveći broj sijanja (0 = bez ograničenja)

note: i18n: ectx: label, entry (startDownloadsOnLowDiskSpace), group (downloads)
en: Start downloads on low disk space?
bs: Da pokrećem preuzimanja kada je malo prostora na disku?

note: i18n: ectx: label, entry (maxConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections per torrent (0 = no limit)
bs: Najveći broj veza po preuzimanju (0 = bez ograničenja)

note: i18n: ectx: label, entry (maxTotalConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections for all torrents (0 = no limit)
bs: Najveći broj veza po preuzimanju (0 = bez ograničenja)

note: i18n: ectx: label, entry (maxUploadRate), group (downloads)
en: Maximum upload speed in KiB/sec (0 = no limit)
bs: Najveća brzina slanja u KiB/s (0 = neograničeno)

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloadRate), group (downloads)
en: Maximum download speed in KiB/sec (0 = no limit)
bs: Najveća brzina preuzimanja u KiB/s (0 = neograničeno).

note: i18n: ectx: label, entry (maxRatio), group (downloads)
en: Maximum share ratio (0 = no limit)
bs: Najveći odnos dijeljenja (0 = neograničeno)

note: i18n: ectx: label, entry (showSystemTrayIcon), group (downloads)
en: Show a system tray icon
bs: Prikaži ikonu sistemskog ugla

note: i18n: ectx: label, entry (showSpeedBarInTrayIcon), group (downloads)
en: Show speed bar in tray icon
bs: Prikaži brzinomjer u ikoni

note: i18n: ectx: label, entry (downloadBandwidth), group (downloads)
en: Download bandwidth (in kb/s):
bs: Protok preuzimanja (u kb/s):

note: i18n: ectx: label, entry (uploadBandwidth), group (downloads)
en: Upload bandwidth (in kb/s):
bs: Protok slanja (u kb/s):

note: i18n: ectx: label, entry (showPopups), group (downloads)
en: Show popup messages when torrent is finished.
bs: Prikaži iskačuću poruku kada se torent završi.

note: i18n: ectx: label, entry (keepSeeding), group (downloads)
en: Keep seeding after download has finished
bs: Nastavi sijanje nakon završenog preuzimanja

note: i18n: ectx: label, entry (tempDir), group (downloads)
en: Folder to store temporary files
bs: Direktorij za smještanje privremenih datoteka

note: i18n: ectx: label, entry (useSaveDir), group (downloads)
en: Whether to automatically save downloads to saveDir
bs: &Automatski snimi preuzimanja u:

note: i18n: ectx: label, entry (saveDir), group (downloads)
en: Folder to store downloaded files
bs: Direktorij za smještanje preuzetih datoteka

note: i18n: ectx: label, entry (useTorrentCopyDir), group (downloads)
en: Whether to automatically copy .torrent files to torrentCopyDir
bs: Da li da se .torrent datoteke automatski prebace u naznačeni direktorijum

note: i18n: ectx: label, entry (torrentCopyDir), group (downloads)
en: Folder to copy .torrent files to
bs: Direktorij gdje se kopiraju .torrent datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomIP), group (downloads)
en: Whether to use a custom IP to pass to the tracker
bs: Da li da se koristi poseban IP za prosljeđivanje pratiocu

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveDir), group (downloads)
en: Directory which was used as the last save directory
bs: Direktorijum koji je posljednji korišćen za snimanje

note: i18n: ectx: label, entry (customIP), group (downloads)
en: IP to pass to the tracker
bs: IP koji se prosljeđuje pratiocu

note: i18n: ectx: label, entry (guiUpdateInterval), group (downloads)
en: GUI update interval
bs: Osvežavam za:

note: i18n: ectx: label, entry (dhtSupport), group (downloads)
en: Support for DHT
bs: Podrška za DHT

note: i18n: ectx: label, entry (numUploadSlots), group (downloads)
en: Number of upload slots
bs: Broj veza slanja

note: i18n: ectx: label, entry (shownColumns), group (downloads)
en: Columns shown in KTorrentView
bs: Kolone prikazane u KTorent pregledu

note: i18n: ectx: label, entry (minDiskSpace), group (downloads)
en: When there is no space left to complete download, and the available disk space is less than this value, the torrent will be stopped.
bs: Ako nema dovoljno prostora na disku da se preuzimanje dovrši, a dostupan prostor je manji od ove vrijednosti, torent će biti zaustavljen.

note: i18n: ectx: label, entry (useCompletedDir), group (downloads)
en: Whether to automatically move completed downloads to completedDir
bs: Da li da se završeno preuzimanje automatski prebaci u određeni direktorijum

note: i18n: ectx: label, entry (completedDir), group (downloads)
en: Folder to move completed downloaded files to
bs: Direktorij gdje se premještaju završene preuzete datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeedTime), group (downloads)
en: Maximum seed time in hours (0 = no limit)
bs: Maksimalno vrijeme sijanja u časovima (0 = bez ograničenja)

en: Plugins
bs: Priključci

en: Warning: %1
bs: Upozorenje %1

en: <img src="available_color">&nbsp; - Downloaded Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Chunks to Download<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
bs: <img src="available_color">&nbsp; - Preuzeti dijelovi<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Dijelovi za preuzimanje<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Izuzeti dijelovi

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio and its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
bs: Torent „%1“ je dostigao najveći odnos dijeljenja i najveće vrijeme sijanja. Zanemariti ograničenje i ipak započeti sijanje?

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
bs: Torent „%1“ je dostigao najveći odnos dijeljenja. Zanemariti ograničenje i ipak započeti sijanje?

en: The torrent "%1" has reached its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
bs: Torent „%1“ je dostigao najveće vrijeme sijanja. Zanemariti ograničenje i ipak započeti sijanje?

en: Limits reached.
bs: Ograničenja dostignuta.

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
bs: Nemate dovoljno prostora da bi ste preuzeli ovaj torent. Želite li zaista da nastavite?

en: Insufficient disk space for %1
bs: Nedovoljno prostora za %1

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway?
bs: Nema dovoljno prostora na disku za sljedeće torente. Želite li ipak da ih pokrenete?

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway?
bs: Sljedeći torenti su dostigli najveće vrijeme sijanja. Želite li ipak da ih pokrenete?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway?
bs: Sljedeći torenti su dostigli najveći odnos dijeljenja. Želite li ipak da ih pokrenete?

en: Error starting torrent %1: %2
bs: Greška pri pokretanju torenta %1 : %2

en: Error
bs: Greška

en: Error stopping torrent %1: %2
bs: Greška pri zaustavljanju torenta %1 : %2

en: File
bs: Datoteka

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer.
bs: Ne mogu da pišem nakon kraja mmap bafera.

en: Scheduler
bs: Raspoređivač

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Special Limits
bs: Specijalna ograničenja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use these global limits when the screensaver is activated, instead of the ones configured in the network settings.
bs: Globalna ograničenja koja važe kada se aktivira čuvar ekrana, umjesto onih podešenih u postavkama mreže.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use different speed limits when the screensaver is activated
bs: Različita ograničenja brzine pod čuvarom ekrana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverUploadLimit)
en: Global upload limit when the screensaver is activated.
bs: Globalno ograničenje slanja kada se aktivira čuvar ekrana.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverDownloadLimit)
en: Global download limit when the screensaver is activated.
bs: Globalno ograničenje preuzimanja kada se aktivira čuvar ekrana.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Schedule background color:
bs: Boja pozadine rasporeda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleBackgroundColor)
en: Color of the schedule background.
bs: Boja pozadine rasporeda.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Schedule line color:
bs: Boja linije rasporeda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleLineColor)
en: Color of all lines on the schedule.
bs: Boja svih linija rasporeda.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Schedule Item color:
bs: Boja stavke rasporeda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_itemColor)
en: Color of each normal item on the schedule.
bs: Boja obične stavke u rasporedu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suspended schedule item color:
bs: Boja suspendovane stavke u rasporedu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_suspendedColor)
en: Color of each suspended item on the schedule.
bs: Boja svake suspendovane stavke u rasporedu.

en: Bandwidth Scheduler
bs: Raspoređivač protoka

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
bs: Uredi stavku

en: Add an item
bs: Dodaj stavku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Duration
bs: Trajanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
bs: Od:

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_from) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_to)
en: hh:mm
bs: čč:mm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: To:
bs: Do:

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
bs: Od:

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
bs: Za:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
bs: Ograničenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
bs: Ograničenje preuzimanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
bs: Ograničenje slanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_screensaver_limits)
en: When screensaver is activated:
bs: Kada se aktivira čuvar ekrana:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection Limits
bs: Ograničenja veze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_set_connection_limits)
en: Set connection limits
bs: Postavi ograničenja veze

note: i18n: ectx: ToolBar (SchedulerToolbar)
en: Bandwidth Schedule
bs: Raspoređivač protoka

en: Cannot open file %1: %2
bs: Ne mogu da otvorim datoteku %1: %2

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file.
bs: Datoteka %1 je oštećena ili nije KTorrentova datoteka rasporeda.

en: Edit the bandwidth schedule
bs: Uredite rasporeda protoka.

en: Load Schedule
bs: Učitaj raspored

en: Save Schedule
bs: Sačuvaj raspored

en: New Item
bs: Nova stavka

en: Remove Item
bs: Ukloni stavku

en: Edit Item
bs: Uredi stavku

en: Clear Schedule
bs: Očisti raspored

en: Scheduler Active
bs: Raspoređivač aktivan

en: Activate or deactivate the scheduler
bs: Aktivirajte ili deaktivirajte raspoređivač.

en: KTorrent scheduler files
bs: Datoteke K‑torentovog raspoređivača

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it.
bs: Ova stavka je u sukobu sa drugom stavkom rasporeda, te se ne može izmijeniti.

en: Suspended
bs: Suspendovan

en: %1 Down
    %2 Up
bs: %1 preuzimanje
    %2 slanje

en: Current schedule: suspended
bs: Trenutni raspored: suspendovan

en: Current schedule: %1/s download, %2/s upload
bs: Trenutni raspored: %1/s preuzimanje, %2/s slanje

en: Current schedule: unlimited download, %1/s upload
bs: Trenutni raspored: neograničeno preuzimanje, %1/s slanje

en: Current schedule: %1/s download, unlimited upload
bs: Trenutni raspored: %1/s preuzimanje, neograničeno slanje

en: Current schedule: unlimited upload and download
bs: Trenutni raspored: neograničeno i slanje i preuzimanje

en:  (scheduler disabled)
bs:  (raspoređivač isključen)

en: Current schedule:
bs: Trenutni raspored:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DownloadOrderWidget)
en: File Download Order
bs: Redoslijed preuzimanja datoteka

en: File download order for <b>%1</b>:
bs: Redoslijed preuzimanja datoteka za <b>%1</b>:

en: Seasons and Episodes
bs: Sezone i epizode

en: Album Track Order
bs: Redoslijed traka albuma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_top_label)
en: File download order for:
bs: Redoslijed preuzimanja datoteka za:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Whether or not to enable a custom download order.
bs: Da li se uključuje poseban redoslijed preuzimanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Custom file download order enabled
bs: Poseban redoslijed preuzimanja datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_sort_by)
en: Sort By
bs: Sortiraj po

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_search_files)
en: Search files
bs: Traži datoteke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_order)
en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third ...
bs: Redoslijed po kojem će se datoteka torenta preuzimati. Datoteka na vrhu će biti preuzet prva, zatim druga, onda treća...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Trackers
bs: Dodaj pratioce

en: <img src="available_color">&nbsp; - Available Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Unavailable Chunks<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
bs: <img src="available_color">&nbsp; - Dostupni dijelovi<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Nedostupni dijelovi<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Izuzeti dijelovi

en: Chunk
bs: Dio

en: Progress
bs: Napredak

en: Peer
bs: Saradnik

en: Files
bs: Datoteke

en: Number of the chunk
bs: Broj dijela

en: Download progress of the chunk
bs: Napredak preuzimanja dijela

en: Which peer we are downloading it from
bs: Od kog saradnika se preuzima

en: Download speed of the chunk
bs: Brzina preuzimanja dijela

en: Which files the chunk is located in
bs: U kojoj datoteci se nalazi dio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
bs: Dijelovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
bs: Ukupno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
bs: Trenutno se preuzima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
bs: Izuzeto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
bs: Preostalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
bs: Veličina:

[ctx: Open file]
en: Open
bs: Otvori

[ctx: Open file with]
en: Open With
bs: Otvori pomoću

en: Check File
bs: Provjeri datoteku

en: Download first
bs: Preuzmi prvo

en: Download normally
bs: Preuzmi normalno

en: Download last
bs: Preuzmi posljednje

en: Delete File(s)
bs: Izbriši datoteku(e)

en: Move File
bs: Premjesti datoteku

en: Collapse Folder Tree
bs: Sažmi stablo direktorija

en: Expand Folder Tree
bs: Raširi stablo direktorija

en: File Tree
bs: Stablo direktorija

en: File List
bs: Spisak datoteka

en: Show Filter
bs: Prikaži filter

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
bs[0]: Izgubićete sve podatke u ovim datotekama. Želite li zaista ovo da uradite?
bs[1]: Izgubićete sve podatke u ovim datotekama. Želite li zaista ovo da uradite?
bs[2]: Izgubićete sve podatke u ovim datotekama. Želite li zaista ovo da uradite?

en: Info Widget
bs: Info kontrola

[ctx: @title:tab]
en: Status
bs: Stanje

en: Displays status information about a torrent
bs: Podaci o stanju torenta

[ctx: @title:tab]
en: Files
bs: Datoteke

en: Shows all the files in a torrent
bs: Sve datoteke u torentu

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
bs: Svi vršnjaci na koje ste povezani za dati torent

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
bs: Svi dijelovi torenta koje preuzimate

en: Displays information about all the trackers of a torrent
bs: Podaci o svim pratiocima torenta

en: Webseeds
bs: Web sijanja

en: Displays all the webseeds of a torrent
bs: Sva web sijanja torenta

[ctx: @title:column]
en: Preview
bs: Pregled

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
bs: % završeno

[ctx: Download first]
en: First
bs: Prvo

[ctx: Download last]
en: Last
bs: Posljednje

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
bs: Normalno

[ctx: Preview available]
en: Available
bs: Dostupan

[ctx: Preview pending]
en: Pending
bs: Nastupa

[ctx: No preview available]
en: No
bs: Nema

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
bs: Normalno

[ctx: preview available]
en: Available
bs: Dostupan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tabs
bs: Kartice

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
bs: Da li prikazivati karticu saradnika u dnu ekrana.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
bs: Prikaži listu saradnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
bs: Da li prikazivati karticu dijelovaa u dnu ekrana.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
bs: Spisak dijelova koji se trenutno preuzimaju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
bs: Da li prikazivati karticu pratilaca u dnu ekrana.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
bs: Prikaži listu saradnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Whether or not to show the webseeds tab at the bottom of the window.
bs: Hoće li ili ne pokazati webseeds karticu na dnu prozora.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Show list of webseeds
bs: Spisak web sijanja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: File Priority Colors
bs: Boje za prioritete datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First priority:
bs: Prvi prioritet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_firstColor)
en: Color to use for first priority files.
bs: Boja za datoteke prvog prioriteta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Last priority:
bs: Posljednji prioritet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lastColor)
en: Color to use for last priority files.
bs: Boja za datoteke posljednjeg prioriteta.

note: i18n: ectx: label, entry (showPeerView), group (general)
en: Show peer view tab in main window
bs: Prikaži karticu za prikaz saradnika u glavnom prozoru

note: i18n: ectx: label, entry (showChunkView), group (general)
en: Show chunk download view tab in main window
bs: Prikaži karticu za prikaz preuzimanja dijelova u glavnom prozoru

note: i18n: ectx: label, entry (showTrackersView), group (general)
en: Show trackers view tab in main window
bs: Prikaži karticu za prikaz saradnika u glavnom prozoru

en: Kick Peer
bs: Izbaci saradnika

en: Ban Peer
bs: Zabrani saradnika

[ctx: Choked]
en: Yes
bs: Da

[ctx: Not choked]
en: No
bs: Ne

[ctx: Snubbed]
en: Yes
bs: Da

[ctx: Not snubbed]
en: No
bs: Ne

[ctx: Interested]
en: Yes
bs: Da

[ctx: Not Interested]
en: No
bs: Ne

[ctx: Interesting]
en: Yes
bs: Da

[ctx: Not Interesting]
en: No
bs: Ne

en: Address
bs: Adresa

en: Country
bs: Zemlja

en: Client
bs: Klijent

en: Choked
bs: Zagušeno

en: Snubbed
bs: Kvrgavo

en: Availability
bs: Dostupnost

en: Score
bs: Ocjena

en: Upload Slot
bs: Izbaci sve

en: Requests
bs: Zahtjevi

en: Interested
bs: Zainteresovan

en: Interesting
bs: Zanimljiv

en: IP address of the peer
bs: IP adresa saradnika

en: Country the peer is in
bs: Zemlja iz koje je saradnik

en: Which client the peer is using
bs: Koji klijent saradnik koristi

en: Download speed
bs: Brzina preuzimanja

en: Upload speed
bs: Brzina slanja

en: Whether or not the peer has choked us - when we are choked the peer will not send us any data
bs: Da li nas saradnik zagušuje. Kada smo zagušeni, saradnik nam ne šalje podatke.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
bs: Zatajio znači da nam saradnik nije poslao nikakve podatke posljednja dva minuta

en: How much data the peer has of the torrent
bs: Koliko podataka torenta saradnik posjeduje

en: Whether or not the peer has DHT enabled
bs: Ima li saradnik uključen DHT

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
bs: Rezultat saradnika; K‑torent koristi ovo da odluči kome da šalje

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
bs: Samo vršnjaci koji imaju vezu slanja će dobijati podatke od nas

en: The number of download and upload requests
bs: Broj zahtjeva za slanje i preuzimanje

en: How much data we have downloaded from this peer
bs: Koliko smo preuzeli od ovog saradnika

en: How much data we have uploaded to this peer
bs: Koliko smo poslali ovom saradniku

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
bs: Da li je saradnik zainteresovan da preuzima od nas

en: Whether we are interested in downloading from this peer
bs: Da li smo mi zainteresovani da preuzimamo od ovog saradnika

en: Private
bs: Privatni

en: Public
bs: Javni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
bs: Prosječna brzina preuzimanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Type:
bs: Vrsta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
bs: Prosječna brzina slanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
bs: Preuzeto dijelova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
bs: Dostupno dijelova:

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
bs: Dijeljenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
bs: Odnos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
bs: Ograničenje odnosa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
bs: Vremensko ograničenje:

en: Times Downloaded
bs: Broj preuzimanja

en: Next Update
bs: Sljedeće ažuriranje

en: Several URL's could not be added because they are malformed:
bs: Nekoliko URL‑ovi ne može da se doda zato što su nepravilni:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
bs: Već postoji pratilac po imenu <b>%1</b>.

en: The following duplicate trackers were not added:
bs: Sljedeći dupli tragači nisu dodati:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
bs: Ukloni pratioca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Changes the current active tracker for private torrents.
bs: Mijenja trenutno aktivne tragače za privatne torente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Switch Tracker
bs: Zamijeni tragače

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
bs: Ažuriraj pratioce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
bs: Vrati podrazumevano

en: Speed
bs: Brzina

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
bs: Ne mogu da dodam web sijanje %1, već je na spisku web sijanja.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
bs: Ne mogu da uklonim web sijanje %1, ono je dio torenta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_webseed)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p>
bs: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mrežno sjeme koje se dodaje na torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Samo http mrežna sjemena su podržana.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
bs: Dodaj web sijanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
bs: Ukloni web sijanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
bs: Uključi sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_disable_all)
en: Disable All
bs: Isključi sve

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting...
bs: Prevodim...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
bs: Pretvoram listu blokova u K‑torentov format. Može potrajati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
bs: &Odustani

en: Loading txt file...
bs: Učitavam txt datoteku...

en: There are no IP addresses to convert in %1
bs: Nema IP adresa za pretvaranje u %1

en: Automatic update of IP filter failed: %1
bs: Automatsko ažuriranje IP filtra neuspjelo: %1

en: 7z files are not supported
bs: 7z datoteke nisu podržane

en: Cannot determine file type of <b>%1</b>
bs: Nije moguće odrediti tip datoteke <b>%1</b>

en: Cannot open zip file %1.
bs: Ne mogu da otvorim arhivu %1.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot open zip file %1
bs: Automatsko ažuriranje IP filtra neuspjelo: ne mogu otvoriti zip datoteku %1

en: Cannot find blocklist in zip file %1.
bs: Ne mogu nađem listu blokiranja u arhivi: %1.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot find blocklist in zip file %1
bs: Automatsko ažuriranje IP filtera neuspjelo: Ne mogu nađem listu blokiranja u arhivi: %1

en:  day |  days
bs[0]:  dan
bs[1]:  dana
bs[2]:  dana

en: Status: Loaded and running.
bs: Nije učitan.

en: Status: Not loaded.
bs: Nije učitan.

en: Status: Downloading and converting new block list...
bs: Stanje: preuzimam i pretvaram novu listu blokova...

en: No update done yet.
bs: Još nije ažurirano.

en: %1 (Last update attempt failed.)
bs: %1 (posljednje ažuriranje nije uspjelo)

en: Never
bs: Nikad

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
bs: Podešavanja IP blokiranja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: PeerGuardian Filter File
bs: Filterska datoteka Pirgardijana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
bs: Uključite ovo ako želite da vam radi priključak IP filtera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
bs: Filter Pirgardijana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
bs: Datoteka IP filtera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_filterURL)
en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
bs: Datoteka filtera koja se koristi. Može biti lokalna ili udaljena.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_download)
en: Download and convert the IP filter file.
bs: Preuzimam i pretvaram datoteka IP filtera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
bs: &Preuzmi/Konvertuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Download PeerGuardian filter from bluetack.co.uk or iblocklist.org.
    NOTE: archive files like zip and tar.gz or tar.bz2 are supported.
bs: Preuzmi PeerGuardian filter sa bluetack.co.uk ili iblocklist.org.
    NAPOMENA: arhivne datoteke poput zip i tar.gz ili tar.bz2 su podržane.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_auto_update_group_box)
en: Automatic Update
bs: Automatsko ažuriranje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
bs: Uključite ovo ukoliko želite da se datoteka filtera automatski ažurira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Update file every:
bs: Ažuriraj datoteku svakih:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_autoUpdateInterval)
en: Update interval in days.
bs: Period ažuriranja u danima.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
bs: Ažuriran:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next update:
bs: Sljedeće ažuriranje:

note: i18n: ectx: label, entry (filterURL), group (general)
en: Level1 filter url
bs: URL filtera Level1

note: i18n: ectx: label, entry (useLevel1), group (general)
en: Use level1 filter?
bs: Torent datoteke?

note: i18n: ectx: label, entry (useRichText), group (general)
en: Use rich log text
bs: Koristi bogati tekst dnevnika

en: System
bs: Sistem

en: Log Level
bs: Nivo beleženja

en: Debug
bs: Režim ispravljanja grešaka

en: Notice
bs: Obavještenja

en: Important
bs: Važno

en: All
bs: Sve

en: None
bs: Ništa

en: Log Viewer
bs: Pregled dnevnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_logging_flags)
en: Double click on the log level to alter it. The possible levels are :
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">All: </span>All messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Important: </span>Only important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notice: </span>Only notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Debug: </span>Debug, notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">None:</span> No messages are shown</p>
bs: Dvaput kliknite na nivo evidentiranja da ga mijenjati. Mogući su nivoi:
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Sve: </span>Sve poruke su prikazane</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Važne: </span>Samo važne poruke su prikazane</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Napomene: </span>Samo napomene i važne poruke su prikazane</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ispravljačke: </span>Ispravljačke, napomene i važne poruke su prikazane</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ništa:</span> Poruke nisu prikazane</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
bs: Da li koristiti bogati ili običan tekst za u prikazivaču dnevnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
bs: Bogati tekst za izlaz dnevnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Log widget position:
bs: Položaj dnevničkog grafičke kontrole:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Separate activity
bs: Zasebna aktivnost

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Dockable widget
bs: Usidriva grafička kontrola

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ScanForLostFilesWidgetPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Torrent activity
bs: Aktivnost torenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of visible lines:
bs: Maksimalni broj vidljivih linija:

en: Log
bs: Dnevnik

en: View the logging output generated by KTorrent
bs: Izlaz dnevnika K‑torenta

en: Suspend Output
bs: Onemogući izlaz

en: <font color="#FF0000">Logging output suspended</font>
bs: <font color="#FF0000">Beleženje izlaza je onemogućeno</font>

en: <font color="#00FF00">Logging output resumed</font>
bs: <font color="#00FF00">Beleženje izlaza je nastavljeno</font>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker) i18n: ectx: label, entry (torrenttracker), group (general)
en: Grabs a tracker from the torrent file
bs: Uzima pratioce iz torent datoteke

note: i18n: ectx: label, entry (customtracker), group (general)
en: Toggles if a custom tracker is used
bs: Da li se koristi poseban pratilac

note: i18n: ectx: label, entry (tr), group (general)
en: The default tracker
bs: Podrazumijevani pratilac

note: i18n: ectx: label, entry (dn), group (general)
en: Show dn
bs: Prikaži dn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_popup) i18n: ectx: label, entry (popup), group (general)
en: Show popup
bs: Prikaži iskakač

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic) i18n: ectx: label, entry (onlypublic), group (general)
en: Only enable on public torrents
bs: Uključi samo za javne torente

en: Copy Magnet URI
bs: Kopiraj magnetski URI

en: Magnet link copied to clipboard
bs: Magnetska veza kopirana u klipbord

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_x2)
en: Magnet Generator
bs: Generator magneta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MagnetGeneratorPrefWidget)
en: Magnet Generator Preferences
bs: Postavke generatora magneta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Add a tracker from the torrent file
bs: Dodaj pratilac iz torent datoteke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Define what tracker to add
bs: Definišite pratilac koji se dodaje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Add a custom tracker URL
bs: Dodaj poseban URL pratioca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_tr)
en: The tracker URL that will be a part of the magnet link
bs: URL pratioca koji će biti dio magnetske veze

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add the torrent name in the URI
bs: Dodaj ime torenta u URI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add name
bs: Dodaj ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Disable the menu item for private torrents
bs: Isključi stavku menija za privatne torente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Give feedback in form of a popup
bs: Pruži odziv u obliku iskakača

note: i18n: ectx: Menu (MediaPlayerMenu)
en: Media Player Menu
bs: Meni medija plejera

en: Ready to play
bs: Spreman za puštanje

en: Playing: <b>%1</b>
bs: Puštam: <b>%1</b>

en: Available
bs: Dostupno

en: Pending
bs: Nastupajuće

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
bs: <b>%1</b><br/>Pregled: %2<br/>Preuzeto: %3 %

en: Media Player
bs: Medija plejer

en: Play
bs: Pusti

en: Pause
bs: Pauziraj

en: Stop
bs: Zaustavi

en: Previous
bs: Prethodno

en: Next
bs: Sljedeće

en: Show Video
bs: Prikaži video

en: Add Media
bs: Dodaj medijum

en: Clear Playlist
bs: Očisti listu puštanja

en: Toggle Fullscreen
bs: Preko cijelog ekrana

en: Movie player
bs: Plejer filmova

en: Show incomplete files
bs: Pokaži nedovršene datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_refresh)
en: Refresh
bs: Osvježi

en: Refresh media files
bs: Osvježi multimedijalne datoteke

en: Search media files
bs: Traži multimedijalne datoteke

en: Title
bs: Naslov

en: Artist
bs: Izvođač

en: Length
bs: Trajanje

en: Year
bs: Godina

en: Random play order
bs: Puštaj po nasumičnom poretku

en: KTorrent is playing a video.
bs: K‑torent pušta video.

note: i18n: ectx: label, entry (openSilently), group (general)
en: Whether to open torrent silently or not.
bs: Da li tiho otvoriti torent.

note: i18n: ectx: label, entry (actionDelete), group (general)
en: Delete action checked.
bs: Radnja brisanja označena.

note: i18n: ectx: label, entry (actionMove), group (general)
en: Move action checked.
bs: Radnja premještanja označena.

note: i18n: ectx: label, entry (recursive), group (general)
en: Scan directories recursively.
bs: Rekurzivno pretraživanje direktorija.

[ctx: plugin name]
en: Scan Folder
bs: Pretraga direktorija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
bs: Direktorij gdje se traže torenti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_folders)
en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
bs: Spisak direktorija u kojima će priključak tražiti torente.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new folder to be scanned.
bs: Dodaje novi direktorij za pretragu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
bs: Dodaj direktorij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a folder from the list.
bs: Ukloni direktorij sa spiska.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
bs: Ukloni direktorij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbShowAllFiles)
en: Open the torrents without asking any questions.
bs: Otvori torente bez ikakvih pitanja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan the folder recursively for torrents. <br/><br/>
    Note: This will not be done for any folder named loaded.
bs: Pretraži torente u direktoriju rekurzivno<br/><br/>
    Napomena: Ovo neće biti izvršeno za bilo koji direktorij čije je ime učitano.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
bs: Pretraži poddirektorije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: When a torrent file has been found and loaded, delete it.<br/><br/>
    Warning: you will permanently lose this file.
bs: Kada je torrent datoteka nađena i učitana, obriši je.<br/><br/>
    Upozorenje: Datoteka će trajno biti izgubljena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
bs: Ukloni torent datoteku nakon učitavanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
bs: Kada je torent datoteka učitana, premjesti je u poddirektorij po imenu „učitani“.  Ako ne postoji, biće napravljena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
bs: Premjesti torent datoteku u direktorij učitanih

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrents opened with this plugin to a group.
bs: Dodaj torente otvorene ovim priključkom u grupu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_group)
en: Group to add torrents to.
bs: Grupa gdje će se dodati torenti.

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
bs: Pretraživačka traka

note: i18n: ectx: label, entry (searchEngine), group (general)
en: Current search engine
bs: Trenutni motor pretrage

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser) i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general)
en: Use default browser
bs: Koristi podrazumijevani

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomBrowser), group (general)
en: Use custom browser
bs: Koristi poseban pregledač

note: i18n: ectx: label, entry (customBrowser), group (general)
en: Custom browser executable path
bs: Putanja do programa posebnog pregledača

[ctx: plugin name]
en: Search
bs: Traži

en: Search for %1
bs: Traži %1

en: Failed to parse %1
bs: Ne mogu da raščlanim %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref)
en: Search Preferences
bs: Podešavanja pretrage

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear the search history combo boxes.
bs: Očisti historijat pretrage.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
bs: Očisti historijat pretrage

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset the default action taken when a torrent is downloaded.
bs: Postavi podrazumijevanu akciju kada se torent preuzima.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset Default Torrent Action
bs: Reset podrazumijevane torent akcije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore all the active searches of the last session
bs: Obnovi sve aktivne pretrage zadnje sesije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore previous searches
bs: Obnovi prethodne pretrage

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Whether or not to open searches in an external browser.
bs: Da li se pretrage otvaraju u spoljnom pregledaču.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
bs: Otvori rezultate pretrage u spoljnom pregledaču

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use the default browser configured in the system settings.
bs: Koristi podrazumijevani pregledač podešen u sistemskim postavkama.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use a custom browser.
bs: Koristi posebni pregledač.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
bs: Putanja do pregledača:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customBrowser)
en: Path of the custom browser.
bs: Putanja do posebnog pregledača.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
bs: Motori pretrage

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new search engine.
bs: Dodaj novi pretraživač.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove all selected search engines.
bs: Ukloni sve izabrane pretraživače.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
bs: &Ukloni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove all search engines.
bs: Ukloni sve pretraživače.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
bs: Ukloni sv&e

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add all default search engines.
bs: Dodaj sve podrazumijevane pretraživače.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
bs: Dodaj pod&razumevano

en: Add a Search Engine
bs: Dodaj pretraživač

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com):
bs: Unesi ime računara pretraživačkog pogona (npr. www.google.com):

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
bs: %1 ne podržava Otvorenu pretragu pa ćete morati ručno da unesete URL. URL treba da sadrži {searchTerms}, što će K‑torent zamijeniti onim što tražite.

en: The URL %1 does not contain {searchTerms}.
bs: URL %1 ne sadrži {searchTerms}.

en: Search Text
bs: Tekst za traženje

en: Search Engine
bs: Pretraživač

en: Search Engine Label
bs: Etiketa pretraživača

en:  Engine:
bs:  Motor:

en: Downloading:<br/><b>%1</b>
bs: Preuzimam:<br/><b>%1</b>

en: Do you want to download or save the torrent?
bs: Želite li da preuzmete torent?

en: Download Torrent
bs: Preuzmi torent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Download
bs: Preuzimanje

en: Home
bs: Početak

en: KTorrent
bs: KTorent

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
bs: Budu slobodan.

en: Search the web for torrents.
bs: Traženje torenata na Vebu.

en: Save %1 to
bs: Snimi %1 u

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
bs: Gašenje

note: i18n: ectx: ToolBar (ShutdownToolBar)
en: Shutdown Toolbar
bs: Traka gašenja

[ctx: @title:window]
en: Configure Shutdown
bs: Podešavanje gašenja

en: Lock
bs: Zaključavanje

en: Sleep (suspend to RAM)
bs: Spavanje (suspendovanje u memoriju)

en: Hibernate (suspend to disk)
bs: Hibernacija (suspendovanje na disk)

en: When all torrents finish downloading
bs: Po završenom preuzimanju svih torenata

en: When all torrents finish seeding
bs: Po završenom sijanju svih torenata

en: When the events below happen
bs: Po donjim događajima

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShutdownDlg)
en: Shutdown Settings
bs: Postavke gašenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action to execute:
bs: Radnja za izvršavanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Execute action when:
bs: Izvrši radnju:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: When enabled, execute the action when all events have happened. When not enabled, execute when any of the above events have happened.
bs: Kada je omogućeno, izvršiti akciju kada su se svi događaji se dogodili. Kad nije omogućeno, izvršiti kada se bilo koji od gore navedenih događaja dogodio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: All events must have happened
bs: Svi događaji se moraju desiti

en: Shutdown Enabled
bs: Gašenje uključeno

en: Configure Shutdown
bs: Podesi gašenje

en: Automatic shutdown not active
bs: Automatsko gašenje nije aktivno

en:  when all of the following events have occurred:<br/><br/>
bs:  kada se dese svi sljedeći događaji:<br/><br/>

en:  when one of the following events occur:<br/><br/>
bs:  kada se desi jedan od sljedećih događaja:<br/><br/>

en: <b>All torrents</b> finish downloading
bs: <b>Svi torenti</b> završili preuzimanje

en: <b>All torrents</b> finish seeding
bs: <b>Svi torenti</b> završili sjeme

en: <b>%1</b> finishes downloading
bs: <b>%1</b> završava preuzimanje

en: <b>%1</b> finishes seeding
bs: <b>%1</b> završava sjeme

en: Downloading finishes
bs: Završetak preuzimanja

en: Seeding finishes
bs: Završetak sijanja

en: Event
bs: Događaj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
bs: Veze

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConnsGbw) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Connections
bs: Veze

en: Nodes
bs: Čvorovi

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Leechers connected
bs: Pijavica povezano

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Leechers in swarms
bs: Pijavica u rojevima

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Seeds connected
bs: Sijača povezano

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Seeds in swarms
bs: Sijača u rojevima

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Average leechers connected per torrent
bs: Prosječno pijavica vezano po torentu

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Average seeds connected per torrent
bs: Prosječno sijača vezano po torentu

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average leechers connected per running torrent
bs: Prosječno pijavica vezano po aktivnom torentu

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average seeds connected per running torrent
bs: Prosječno sijača vezanih po aktivnom torentu

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Nodes
bs: Čvorovi

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Tasks
bs: Poslovi

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Download
bs: Preuzmi

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Current speed
bs: Trenutna brzina

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Average
bs: U prosjeku

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Limit
bs: Ograničenje

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PeersSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Peers
bs: Vršnjaci

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average from leechers
bs: Prosječno od pijavica

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Average to leechers
bs: Prosječno ka pijavicama

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Average from seeds
bs: Prosječno od sijača

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: From leechers
bs: Od pijavica

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: From seeds
bs: Od sijanja

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UlSpdGbw) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Upload
bs: Okači

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Current speed
bs: Trenutna brzina

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Average
bs: U prosjeku

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Limit
bs: Ograničenje

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Avg. leechers connected per running torr.
bs: Prosjek pijavica vezanih po aktivnom torentu.

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Avg. seeds connected per running torrent
bs: Prosjek sijača vezanih po aktivnom torentu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
bs: Prikaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
bs: Omekšavanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
bs: Mreža u pozadini

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Widget type:
bs: Vrsta grafičkog elementa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
bs: Samosvojna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
bs: (traži ponovno učitavanje priključka nakon izmjene)

[ctx: @title:window]
en: Display
bs: Prikaz

en: Unknown
bs: Nepoznat

en: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legend:</h1><ul type='square'>
bs: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legenda:</h1><ul type='square'>

en: <li><span style='background-color: %1; font-size: 14px; font-family: monospace'>&nbsp;&nbsp;</span>&nbsp;—&nbsp;%2</li>
bs: <li><span style='background-color: %1; font-size: 14px; font-family: monospace'>  </span> — %2</li>

[ctx: @action:inmenu]
en: Save as image…
bs: Sačuvaj kao sliku…

[ctx: @action:inmenu Recalculate the 0Y axis and then redraw the chart]
en: Rescale
bs: Ponovo skaliraj

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset
bs: Vrati u početno stanje

en: Select path to save image…
bs: Izbor putanje za upisivanje slike

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateEveryGuiUpdates), group (general)
en: Update charts every n gui updates
bs: Ažuriraj grafike na dati broj ažuriranja sučelja

note: i18n: ectx: label, entry (DataGatherIval), group (general)
en: Interval in milliseconds between data gathering
bs: Period u milisekundama između sakupljanja podataka

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMode), group (general)
en: Method of determining maximum value of the scale
bs: Metod određivanja najveće vrijednosti na skali

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSeedsInSwarms), group (general)
en: Whether to show seeds in swarms
bs: Da li prikazivati sijače u rojevima

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLeechersInSwarms), group (general)
en: Whether to show leachers in swarms
bs: Da li prikazivati pijavice u rojevima

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on download chart
bs: Uzorci za prikaz na grafiku preuzimanja

note: i18n: ectx: label, entry (PeersSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on peers chart
bs: Uzorci za prikaz na grafiku saradnika

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on upload chart
bs: Uzorci za prikaz na grafiku slanja

note: i18n: ectx: label, entry (ConnsSamples), group (general)
en: Samples to show on connections chart
bs: Uzorci za prikaz na grafiku veze

note: i18n: ectx: label, entry (DhtSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on DHT chart
bs: Uzorci za prikaz na grafiku DHT‑a

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on dl chart
bs: Boja brzine na grafiku preuzimanja

note: i18n: ectx: label, entry (DlAvgColor), group (general)
en: Color of the average on dl chart
bs: Boja prosjeka na grafiku preuzimanja

note: i18n: ectx: label, entry (DlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on dl chart
bs: Boja ograničenja na grafiku preuzimanja

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromLColor), group (general)
en: Color of the avg from leecher on peers chart
bs: Boja prosjeka od pijavica na grafiku saradnika

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgToLColor), group (general)
en: Color of the avg to leecher on peers chart
bs: Boja prosjeka ka pijavicama na grafiku saradnika

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromSColor), group (general)
en: Color of the avg from seeds on peers chart
bs: Boja prosjeka od sijača na grafiku saradnika

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromLColor), group (general)
en: Color of the leechers on peers chart
bs: Boja pijavica na grafiku saradnika

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromSColor), group (general)
en: Color of the seeds on peers chart
bs: Boja sijača na grafiku saradnika

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on upload chart
bs: Boja brzine na grafiku slanja

note: i18n: ectx: label, entry (UlAvgColor), group (general)
en: Color of the avg on upload chart
bs: Boja prosjeka na grafiku slanja

note: i18n: ectx: label, entry (UlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on upload chart
bs: Boja ograničenja na grafiku slanja

note: i18n: ectx: label, entry (CnLConnColor), group (general)
en: Color of the connected leechers on connections chart
bs: Boja povezanih pijavica na grafiku veza

note: i18n: ectx: label, entry (CnLSwarmsColor), group (general)
en: Color of the leechers in swarms on connections chart
bs: Boja pijavica u rojevima na grafiku veza

note: i18n: ectx: label, entry (CnSConnColor), group (general)
en: Color of the connected seeds on connections chart
bs: Boja povezanih sijača na grafiku veza

note: i18n: ectx: label, entry (CnSSwarmsColor), group (general)
en: Color of the seeds in swarms on connections chart
bs: Boja sijača u rojevima na grafiku veza

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leecher per torrent on connections chart
bs: Boja prosjeka povezanih pijavica po torentu na grafiku veza

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per torrent on connections chart
bs: Boja prosjeka povezanih sijača po torentu na grafiku veza

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leechers per running torrent on connections chart
bs: Boja prosjeka povezanih pijavica po torentu u pogonu na grafiku veza

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per running torrent on connections chart
bs: Boja prosjeka povezanih sijača po torentu u pogonu na grafiku veza

note: i18n: ectx: label, entry (DhtNodesColor), group (general)
en: Color of the nodes on DHT chart
bs: Boja čvorova na grafiku DHT‑a

note: i18n: ectx: label, entry (DhtTasksColor), group (general)
en: Color of the tasks on DHT chart
bs: Boja zadataka na grafiku DHT‑a

note: i18n: ectx: label, entry (AntiAliasing), group (general)
en: Use anti aliasing on charts?
bs: Da li omekšavati grafike?

note: i18n: ectx: label, entry (DrawBgdGrid), group (general)
en: Draw ugly grey background grid?
bs: Da li crtati ružnu sivu mrežu pozadine?

note: i18n: ectx: label, entry (WidgetType), group (general)
en: Type of widget used for chart drawing
bs: Vrsta grafičke kontrole za iscrtavanje grafika

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UpdateGbw)
en: Update
bs: Osvježi

[ctx: Continues with: [number field] GUI updates]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update charts every
bs: Osvježi grafikon svakih

[ctx: Continuation of: Update charts every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GUI updates
bs: GUI osvježavanja

[ctx: Continues with: [number field] milliseconds]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gather data every
bs: Prikupi podatke svakih

[ctx: Continuation of: Gather data every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: milliseconds
bs: milisekundi

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
bs: Raspon mjerenja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
bs: Maksimum

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: The way the maximum of 0Y axis is calculated i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum speed scale mode:
bs: Maksimum razmjere brzine:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum ever achieved
bs: Maksimum ikad dostignut

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum visible on chart
bs: Maksimum vidljiv na grafikonu

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Peers connections
bs: Veze saradnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
bs: Prikaži sijače u rojevima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
bs: Prikaži pijavice u rojevima

[ctx: @title:window]
en: Statistics
bs: Statistika

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
bs: Brzina

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Average speed
bs: Prosječna brzina

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Average speed
bs: Prosječna brzina

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Speed limit
bs: Ograničenje brzine

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Speed limit
bs: Ograničenje brzine

en: Speed charts
bs: Grafici brzine

en: Displays charts about download and upload speed
bs: Prikazuje grafike brzine preuzimanja i slanja.

en: Connections charts
bs: Grafici veza

en: Displays charts about connections
bs: Prikazuje grafike o vezama.

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
bs[0]: %2
    %1 aktivan filter
bs[1]: %2
    %1 aktivna filtera
bs[2]: %2
    %1 aktivnih filtera

en: <b>%1</b><br/><br/>Download failed: <b>%2</b>
bs: <b>%1</b><br/><br/>Preuzimanje neuspjelo: <b>%2</b>

en: Authentication Cookie
bs: Kolačić za autentifikaciju

en: Enter the new authentication cookie
bs: Unesite novi kolačić za autentifikaciju

en: <b>OK</b>
bs: <b>U redu</b>

en: <b>Not Loaded</b>
bs: <b>Nije učitan</b>

en: <b>Download Failed: %1</b>
bs: <b>Preuzimanje nije uspjelo: %1</b>

en: <b>Downloading</b>
bs: <b>Preuzimam</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Status:
bs: Stanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active Filters:
bs: Aktivni Filteri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Refresh every:
bs: Osvježi na:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en: Time between automatic refreshes of the feed.
bs: Vrijeme između automatski ažuriranja dovoda.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en:  minutes
bs:  minuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cookies)
en: Cookies
bs: Kolačići

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
bs: Filteri

en: Date Published
bs: Datum objavljivanja

en: Edit Filter
bs: Uredi filter

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique.
bs: Filter sa imenom %1 već postoji. Ime filtera mora biti jedinstveno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
bs: Ime:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: String Matching
bs: Poklapanje niski

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_word_matches) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_exclusion_patterns)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The string to find in the title of an item. Simple wildcard syntax is supported :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Any character represents itself apart from those mentioned below. Thus <span style=" font-weight:600;">c</span> matches the character <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches any single character. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches zero or more of any characters.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Sets of characters can be represented in square brackets. Within the character class, like outside, backslash has no special meaning.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">For example the *.torrent will match any item which ends in .torrent. </p>
bs: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">String kojim se nalazi naslov elementa. Prosti džoker je dopušten :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Svaki znak predstavlja samog sebe, osim onih posebno navedenih ispod. Tako <span style=" font-weight:600;">c</span> odgovara znaku <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Odgovara svakom pojedinačnom znaku. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Odgovara nijednom više znakova.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Skup znakova je u uglastim zagradama. Unutar klase znakova, naopaka kosa crta nema posebno značenje.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Na primjer *.torrent odgovara elementima koji se završavaju s .torrent. </p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
bs: Niske podrazumevano koriste džokerska poklapanja. Ako želite regularne izraze, morate ovo uključiti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: Strings are regular expressions
bs: Niske su regularni izrazi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_words_must_match)
en: Item must match all strings to be included
bs: Stavka se mora slagati s svim nizovima da bude uključena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_match_case_sensitive) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_case_sensitive)
en: Case sensitive matching
bs: Razlikuje veličinu slova

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Exclusion Patterns
bs: Uzorci za isključivanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_all_must_match)
en: Item must match all strings to be excluded
bs: Stavka se mora slagati s svim nizovima da bude isključena

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Seasons && Episodes
bs: Sezone i epizode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_se_matching)
en: Use season and episode matching
bs: Poklapanje sezona i epizoda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Seasons:
bs: Sezone:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_seasons)
en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
bs: Navedite sezone za preuzimanje, više sezona može biti razdvojeno zarezom a možete koristiti i opsege sa -
    
    Na primjer: 1, 3-6, 9
    
    preuzeće sezone 1, 3, 4, 5, 6 i 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Episodes:
bs: Epizode:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_episodes)
en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
bs: Navedite epizode za preuzimanje, više epizoda može biti razdvojeno zarezom a možete koristiti i opsege sa -
    
    Na primjer: 1, 3-6, 9
    
    preuzeće epizode 1, 3, 4, 5, 6 i 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_se_no_duplicates)
en: Do not download multiple items with the same season and episode
bs: Ne preuzimaj više stavki istovjetne sezone i epizode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_matches)
en: Download torrents of matching items
bs: Preuzmi torente poklopljenih stavki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_non_matches)
en: Download torrents of non matching items
bs: Preuzmi torente nepoklopljenih stavki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_add_to_group)
en: Add to group:
bs: Dodaj u grupu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently)
en: Open torrents silently
bs: Otvori torente tiho

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: filter on feed:
bs: filter na dovodu:

en: Aborted
bs: Prekinuto

en: Timeout when downloading feed
bs: Vrijeme isteklo pri preuzimanju dovoda

en: Unknown hostname
bs: Nepoznato ime hosta

en: File not found
bs: Datoteka nije pronađena

en: Unknown retriever error
bs: Nepoznata greška preuzimaoca

en: Invalid feed data
bs: Neispravni podaci dovoda

en: Success
bs: Uspjeh

note: i18n: ectx: ToolBar (SyndicationToolBar)
en: Syndication Toolbar
bs: Traka alatki sindikacije

en: Could not find a valid link to a torrent on %1
bs: Ne mogu da nađem valjanu vezu ka torentu na %1

en: Add/Remove Filters
bs: Dodavanje i uklanjanje filtera

en: Feed: <b>%1</b>
bs: Dovod: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
bs: Upravljanje filterima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
bs: Dovod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active filters:
bs: Aktivni filteri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available filters:
bs: Dostupni filteri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
bs: Ukloni sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
bs: Novi filter

en: Syndication
bs: Sindikacija

en: Manages RSS and Atom feeds
bs: Upravljanje RSS i atom dovodima

en: Enter the URL
bs: Unesite URL

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
bs: Unesite URL za RSS ili atom dovod.

en: Failed to load feed %1: %2
bs: Neuspjelo učitavanje dovoda %1: %2

en: Failed to create directory for feed %1: %2
bs: Neuspjelo kreiranje direktorija za dovod %1: %2

en: Add New Filter
bs: Dodaj novi filter

en: Add Feed
bs: Dodaj dovod

en: Remove Feed
bs: Ukloni dovod

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Add Filter
bs: Dodaj filter

en: Remove Filter
bs: Ukloni filter

note: i18n: ectx: label, entry (defaultDevice), group (general)
en: Default UPnP device to use
bs: Podrazumevan UPnP uređaj

en: Device
bs: Pregled

en: Ports Forwarded
bs: Portovi proslijeđeni

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
bs: Naziv modela: <b>%1</b><br/>Proizvođač: <b>%2</b><br/>Opis modela: <b>%3</b><br/>

en: Shows the status of the UPnP plugin
bs: Prikazuje stanje UPnP priključka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
bs: Potraži

en: ZeroConf
bs: Zirokonf
