vino - en to sr@latin translation catalogue (133 entries)

en: There was an error showing the URL "%s"
sr@latin: Došlo je do greške prikazivanja adrese „%s“

en: There was an error displaying help:
    %s
sr@latin: Došlo je do greške prikazivanja pomoći:
    %s

en: Checking the connectivity of this machine...
sr@latin: Proveravam povezivost ovog računara...

en: Your desktop is only reachable over the local network.
sr@latin: Vaša radna površ je dostupna samo preko lokalne mreže.

en:  or
sr@latin:  ili

en: Others can access your computer using the address %s.
sr@latin: Ostali mogu pristupiti ovom računaru koristeći adresu %s.

en: Nobody can access your desktop.
sr@latin: Niko ne može da pristupi vašoj radnoj površi.

en: Desktop Sharing
sr@latin: Deljenje radne površi

en: Choose how other users can remotely view your desktop
sr@latin: Izaberite kako ostali korisnici mogu udaljeno da gledaju vašu radnu površ

en: Desktop Sharing Preferences
sr@latin: Postavke deljenja radne površi

en: Sharing
sr@latin: Deljenje

en: Some of these preferences are locked down
sr@latin: Neke od ovih postavki su zaključane

en: Allow other users to _view your desktop
sr@latin: Dopusti ostalim _korisnicima da gledaju radnu površ

en: Your desktop will be shared
sr@latin: Vaša radna površ će biti deljena

en: _Allow other users to control your desktop
sr@latin: _Ostali korisnici mogu da upravljaju vašom radnom površi

en: Remote users are able to control your mouse and keyboard
sr@latin: Udaljeni korisnici mogu da kontrolišu miša i tastaturu

en: Security
sr@latin: Bezbednost

en: _You must confirm each access to this machine
sr@latin: _Vi morate odobriti svaki pristup ovom računaru

en: _Require the user to enter this password:
sr@latin: _Zahtevaj da korisnik unese ovu lozinku:

en: Automatically _configure UPnP router to open and forward ports
sr@latin: Automatski _podesi UPnP usmerivač da otvori i prosledi port

en: The router must have the UPnP feature enabled
sr@latin: Usmerivač mora da ima omogućen UPnP

en: Show Notification Area Icon
sr@latin: Ikonica u obaveštajnoj zoni

en: Al_ways
sr@latin: _Uvek

en: _Only when someone is connected
sr@latin: _Samo kada je neko povezan

en: _Never
sr@latin: _Nikad

en: Enable remote access to the desktop
sr@latin: Udaljeni pristup radnoj površi

en: If true, allows remote access to the desktop via the RFB protocol. Users on remote machines may then connect to the desktop using a VNC viewer.
sr@latin: Ako je postavljeno, dozvoljava udaljeni pristup radnoj površi pomoću RFB protokola. Korisnici udaljenih mašina se onda mogu povezati na radnu površ pomoću VNC pregledača.

en: Prompt the user before completing a connection
sr@latin: Pita korisnika pre uspostavljanja veze

en: If true, remote users accessing the desktop are not allowed access until the user on the host machine approves the connection. Recommended especially when access is not password protected.
sr@latin: Ako je postavljeno, udaljenim korisnicima pristup radnoj površi se ne odobrava dok korisnik domaćina ne odobri vezu. Preporučuje se naročito kada pristup nije zaštićen lozinkom.

en: Only allow remote users to view the desktop
sr@latin: Dozvoljava udaljenim korisnicima samo da gledaju radnu površ

en: If true, remote users accessing the desktop are only allowed to view the desktop. Remote users will not be able to use the mouse or keyboard.
sr@latin: Ako je postavljeno, udaljenim korisnicima se dozvoljava jedino pregled radne površi. Udaljeni korisnici neće moći da koriste miša ili tastaturu.

en: Network interface for listening
sr@latin: Mrežni uređaj na kome se sluša

en: If not set, the server will listen on all network interfaces.
    
    Set this if you want to accept connections only from some specific network interface. For example, eth0, wifi0, lo and so on.
sr@latin: Ako nije postavljeno, server će osluškivati na svim mrežnim uređajima.
    
    Postavite ovo ako želite da prihvatate veze samo sa nekog određenog mrežnog uređaja. Na primer: „eth0, wifi0, lo,“ i tako dalje.

en: Listen on an alternative port
sr@latin: Osluškivanje na alternativnom portu

en: If true, the server will listen on another port, instead of the default (5900). The port must be specified in the 'alternative-port' key.
sr@latin: Ako je postavljeno, server će osluškivati na drugom priključniku umesto podrazumevanog (5900). Priključnik se mora navesti u ključu „alternative-port“.

en: Alternative port number
sr@latin: Alternativni broj priključnika

en: The port which the server will listen to if the 'use-alternative-port' key is set to true. Valid values are in the range of 5000 to 50000.
sr@latin: Priključnik na kojem će server raditi ako je postavljen ključ „use-alternative-port“. Dopuštene vrednosti su u opsegu od 5000 do 50000.

en: Require encryption
sr@latin: Zahteva šifrovanje

en: If true, remote users accessing the desktop are required to support encryption. It is highly recommended that you use a client which supports encryption unless the intervening network is trusted.
sr@latin: Ako je postavljeno, udaljeni korisnici koji pristupaju radnoj površi moraju da podržavaju šifrovanje. Preporučuje se da koristite klijenta koji podržava šifrovanje osim ako se ne nalazite u pouzdanoj mreži.

en: Allowed authentication methods
sr@latin: Dopušteni načini identifikacije

en: Lists the authentication methods with which remote users may access the desktop.
    
    There are two possible authentication methods; "vnc" causes the remote user to be prompted for a password (the password is specified by the vnc-password key) before connecting and "none" which allows any remote user to connect.
sr@latin: Ispisuje načine identifikacije kojima udaljeni korisnik može pristupiti radnoj površi.
    
    Postoje dva moguća načina identifikacije; „vnc“ od udaljenog korisnika traži lozinku (lozinka se navodi u ključu vnc-password) pre povezivanja, a „none“ dopušta svim udaljenim korisnicima da se povežu.

en: Password required for "vnc" authentication
sr@latin: Lozinka neophodna za „vnc“ identifikaciju

en: The password which the remote user will be prompted for if the "vnc" authentication method is used. The password specified by the key is base64 encoded.
    
    The special value of 'keyring' (which is not valid base64) means that the password is stored in the GNOME keyring.
sr@latin: Lozinka koja će se tražiti od udaljenog korisnika ako se koristi „vnc“ način identifikacije. Lozinka određena ključem je 64-bazno šifrovana.
    
    Posebna vrednost „priveska“ (koja nije važeća 64-bazna) znači da je lozinka sačuvana u Gnomovom privesku.

en: E-mail address to which the remote desktop URL should be sent
sr@latin: Adresa el. pošte na koju treba poslati adresu udaljene radne površi

en: This key specifies the e-mail address to which the remote desktop URL should be sent if the user clicks on the URL in the Desktop Sharing preferences dialog.
sr@latin: Ovaj ključ navodi adresu el. pošte na koju će se slati adresa udaljene radne površi kada korisnik klikne na adresu u prozorčetu za postavke udaljene radne površi.

en: Lock the screen when last user disconnect
sr@latin: Zaključava ekran po odjavi poslednjeg korisnika

en: If true, the screen will be locked after the last remote client disconnects.
sr@latin: Ako je postavljeno, ekran će biti zaključan pošto se poslednji udaljeni korisnik odjavi.

en: When the status icon should be shown
sr@latin: Kada treba prikazati ikonicu stanja

en: This key controls the behavior of the status icon. There are three options: "always" - the icon will always be present; "client" - the icon will only be present when someone is connected (this is the default behavior); "never" - the icon will not be present.
sr@latin: Ovaj ključ određuje ponašanje ikonice stanja. Moguće su tri vrednosti: „always“ (uvek) — ikonica je uvek prikazana; „client“ (klijent) — ikonica je prikazana samo dok je neko povezan (ovo je podrazumevano ponašanje); „never“ (nikada) — ikonica se ne prikazuje.

en: Whether to disable the desktop background when a user is connected
sr@latin: Isključivanje pozadine radne površi kada je korisnik povezan

en: When true, disable the desktop background and replace it with a single block of color when a user successfully connects.
sr@latin: Kada je izabrano, isključuje pozadinu radne površi i zamenjuje je jednim blokom boje kada se korisnik uspešno poveže.

en: Whether a UPnP router should be used to forward and open ports
sr@latin: Korišćenje UPnP usmerivača za prosleđivanje i otvaranje priključnika

en: If true, request that a UPnP-capable router should forward and open the port used by Vino.
sr@latin: Ako je izabrano, zahteva da UPnP sposoban usmerivač treba da prosledi i otvori priključnik koga koristi Vino.

en: Whether we should disable the XDamage extension of X.org
sr@latin: Da li isključiti XDamage dodatak X.org-a

en: If true, do not use the XDamage extension of X.org. This extension does not work properly on some video drivers when using 3D effects. Disabling it will make Vino work in these environments, with slower rendering as a side effect.
sr@latin: Ako je postavljeno, neće se koristiti XDamage dodatak X.org-a. Ovaj dodatak ne radi pravilno na nekim video drajverima kada se koriste 3D efekti. Njegovim isključivanjem će Vino raditi i u takvim okruženjima, ali sa sporijim iscrtavanjem kao sporednim efektom.

en: Notify on connect
sr@latin: Obaveštenje pri povezivanju

en: If true, show a notification when a user connects to the system.
sr@latin: Ako je postavljeno, prikazuje obaveštenje kada se korisnik poveže na sistem.

en: Remote desktop sharing password
sr@latin: Lozinka deljenja udaljene radne površi

en: File is not a valid .desktop file
sr@latin: Ovo nije ispravna „.desktop“ datoteka

note: translators: 'Version' is from a desktop file, and * should not be translated. '%s' would probably be a * version number.
en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr@latin: Nepoznato izdanje datoteke radne površi „%s“

en: Starting %s
sr@latin: Pokrećem %s

en: Application does not accept documents on command line
sr@latin: Program ne prihvata dokumente iz linije naredbi

en: Unrecognized launch option: %d
sr@latin: Nepoznata opcija pokretanja: %d

note: translators: The 'Type=Link' string is found in a * desktop file, and should not be translated.
en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr@latin: Ne mogu da prosledim adrese dokumenata na „Type=Link“ unos

en: Not a launchable item
sr@latin: Nije stavka za pokretanje

en: Disable connection to session manager
sr@latin: Isključuje vezu sa upravnikom sesije

en: Specify file containing saved configuration
sr@latin: Navodi datoteku koja sadrži sačuvana podešavanja

en: FILE
sr@latin: DATOTEKA

en: Specify session management ID
sr@latin: Navodi IB upravnika sesije

en: ID
sr@latin: IB

en: Session management options:
sr@latin: Mogućnosti upravljanja sesijom:

en: Show session management options
sr@latin: Prikazuje mogućnosti upravljanja sesijom

en: Your XServer does not support the XTest extension - remote desktop access will be view-only
sr@latin: Vaš H server ne podržava proširenje H testa — moguće je samo gledati udaljenu radnu površ

note: Tube mode uses Telepathy's Tubes to share a user's desktop directly * with another IM contact. http://telepathy.freedesktop.org/wiki/Tubes
en: Start in tube mode, for the ‘Share my Desktop’ feature
sr@latin: Pokreće se u režimu cevi, za funkciju „Deli moju radnu površ“

en: - VNC Server for GNOME
sr@latin: — Gnomov VNC server

en: Run 'vino-server --help' to see a full list of available command line options
sr@latin: Pokrenite „vino-server --help“ za potpun spisak dostupnih opcija

en: GNOME Desktop Sharing
sr@latin: Gnomovo deljenje radne površi

note: * Translators: translate "vino-mdns:showusername" to * "1" if "%s's remote desktop" doesn't make sense in * your language.
en: vino-mdns:showusername
sr@latin: 1

note: * Translators: this string is used ONLY if you * translated "vino-mdns:showusername" to anything * other than "1"
en: %s's remote desktop on %s
sr@latin: Udaljena radna površ korisnika %s na %s

en: Received signal %d, exiting.
sr@latin: Primljen je signal %d, izlazim.

en: Screen
sr@latin: Ekran

en: The screen on which to display the prompt
sr@latin: Ekran za prikazivanje upita

en: Error initializing libnotify
sr@latin: Greška pokretanja biblioteke obaveštavanja

en: A user on the computer '%s' is trying to remotely view or control your desktop.
sr@latin: Korisnik računara „%s“ pokušava da izdaleka pregleda ili upravlja vašom radnom površi.

en: Another user is trying to view your desktop.
sr@latin: Drugi korisnik pokušava da gleda vašu radnu površ.

en: Refuse
sr@latin: Odbij

en: Accept
sr@latin: Prihvati

en: Failed to open connection to bus: %s
sr@latin: Ne mogu da otvorim vezu sa sabirnicom: %s

en: GNOME Desktop Sharing Server
sr@latin: Server Gnomove udaljene radne površi

en: vnc;share;remote;
sr@latin: vnc;deli;udaljeno;

en: Desktop sharing is enabled
sr@latin: Deljenje radne površi je omogućeno

en: One person is viewing your desktop | %d people are viewing your desktop
sr@latin[0]: %d korisnik pregleda vašu radnu površ
sr@latin[1]: %d korisnika pregledaju vašu radnu površ
sr@latin[2]: %d korisnika pregleda vašu radnu površ
sr@latin[3]: Jedan korisnik pregleda vašu radnu površ

en: Error displaying preferences
sr@latin: Greška prikazivanja postavki

en: Error displaying help
sr@latin: Greška prikazivanja pomoći

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Vino is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Vino is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
sr@latin: Objavljeno pod GNU Opštom javnom licencom izdanje 2
    
    Ovaj program je slobodan softver; možete ga prosleđivati i/ili menjati pod uslovima 
    GNU Opšte javne licence koju je objavila Zadužbina slobodnog softvera; bilo verzije 
    2 licence ili (po vašem izboru) bilo koje novije verzije.
    
    Ovaj program se raspodeljuje u nadi da će biti koristan, ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; 
    čak i bez primenjene garancije TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI. 
    Pogledajte GNU Opštu javnu licencu za više detalja.
    
    Trebali ste da primite primerak GNU Opšte javne licence uz %s; ako niste,
    pišite Zadužbini slobodnog softva na adresu: Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, Boston, MA  02111-1307  USA.

en: Share your desktop with other users
sr@latin: Delite vašu radnu površ sa drugima

en: Are you sure you want to disconnect '%s'?
sr@latin: Da li sigurno želite da isključite „%s“?

en: The remote user from '%s' will be disconnected. Are you sure?
sr@latin: Udaljeni korisnik sa „%s“ će biti isključen. Da li ste sigurni?

en: Are you sure you want to disconnect all clients?
sr@latin: Sigurno želite da isključite sve klijente?

en: All remote users will be disconnected. Are you sure?
sr@latin: Svi udaljeni korisnici će biti isključeni. Da li ste sigurni?

en: Disconnect
sr@latin: Isključi

en: _Preferences
sr@latin: _Postavke

en: Disconnect all
sr@latin: Isključi sve

note: Translators: %s is a hostname Translators: %s is the alias of the telepathy contact
en: Disconnect %s
sr@latin: Isključi „%s“

en: _Help
sr@latin: Po_moć

en: _About
sr@latin: _O programu

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is viewing your desktop
sr@latin: Neki korisnik pregleda vašu radnu površ

en: A user on the computer '%s' is remotely viewing your desktop.
sr@latin: Korisnik računara „%s“ izdaleka pregleda vašu radnu površ.

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is controlling your desktop
sr@latin: Neki korisnik upravlja vašom radnom površi

en: A user on the computer '%s' is remotely controlling your desktop.
sr@latin: Korisnik računara „%s“ izdaleka upravlja vašom radnom površi.

en: Error while displaying notification bubble: %s
sr@latin: Greška prikazivanja oblačića obaveštenja: %s

en: The remote user '%s' will be disconnected. Are you sure?
sr@latin: Udaljeni korisnik sa „%s“ će biti isključen. Da li ste sigurni?

en: Share my desktop information
sr@latin: Deli podatke iz moje radne površi

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' rejected the desktop sharing invitation.
sr@latin: „%s“ je odbio da podeli svoju radnu površ.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' disconnected
sr@latin: „%s“ je isključen

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' is remotely controlling your desktop.
sr@latin: „%s“ izdaleka upravlja vašom radnom površinom.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: Waiting for '%s' to connect to the screen.
sr@latin: Čekam da se „%s“ poveže na ekran.

en: _Allow
sr@latin: _Dopusti

en: _Refuse
sr@latin: _Odbij

en: An error has occurred:
sr@latin: Došlo je do greške:

en: Cancelled
sr@latin: Otkazano

en: ERROR: Maximum length of password is %d character. Please, re-enter the password. | ERROR: Maximum length of password is %d characters. Please, re-enter the password.
sr@latin[0]: GREŠKA: Najveća dužina lozinke je %d znak. Ponovo unesite lozinku.
sr@latin[1]: GREŠKA: Najveća dužina lozinke je %d znaka. Ponovo unesite lozinku.
sr@latin[2]: GREŠKA: Najveća dužina lozinke je %d znakova. Ponovo unesite lozinku.
sr@latin[3]: GREŠKA: Najveća dužina lozinke je jedan znak. Ponovo unesite lozink.

en: Changing Vino password.
sr@latin: Promena Vinove lozinke.

en: Enter new Vino password:
sr@latin: Unesi novu lozinku:

en: Retype new Vino password:
sr@latin: Ponovo unesi novu lozinku:

en: vino-passwd: password updated successfully.
sr@latin: vino-lozinka: lozinka je uspešno ažurirana.

en: Sorry, passwords do not match.
sr@latin: Lozinke se ne poklapaju.

en: vino-passwd: password unchanged.
sr@latin: vino-lozinka: lozinka nije promenjena.

en: Show Vino version
sr@latin: Prikazuje izdanje programa Vino

en: - Updates Vino password
sr@latin: — Ažurirajte lozinku programa Vino

en: Run 'vino-passwd --help' to see a full list of available command line options
sr@latin: Pokrenite „vino-passwd --help“ da prikažete potpun spisak dostupnih opcija naredbi

en: VINO Version %s
sr@latin: VINO izdanje %s

en: ERROR: You do not have enough permissions to change Vino password.
sr@latin: GREŠKA: Nemate dozvolu da promenite lozinku programa Vino.
