gpa 0.7.0 - en to tr translation catalogue (211 entries)

en: Open File
tr: Dosyayı Aç

en: GPA Message
tr: GPA Mesajı

en: Open a file
tr: Bir dosya aç

en: Files
tr: Dosyalar

en: _Yes
tr: _Evet

en: _No
tr: _Hayır

en: days
tr: gün

en: weeks
tr: hafta

en: months
tr: ay

en: years
tr: yıl

en: never expires
tr: asla bitmez

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: _Public Keys
tr: Genel Anahtarlar

en: _Sign
tr: _İmzala

en: Sign _as
tr: _Farklı İmzala

en: A_rmor
tr: _Kalkan

en: Please provide a correct date.
tr: Lütfen doğru bir tarih girin

en: Change expiry date
tr: Bitim süresini değiştir

en: _never expire
tr: _asla bitme

en: _expire on:
tr: _bitim açık

en: Close all files
tr: Bütün dosyaları kapat

en: Sign the selected file
tr: Seçili dosyayı imzala

en: Check signatures of selected file
tr: Seçili dosyanın imzalarını kontrol edin

en: Encrypt the selected file
tr: Seçili dosyayı şifrele

en: Decrypt the selected file
tr: Seçili dosyayı çöz

en: File
tr: Dosya

en: The file is already open.
tr: Bu dosya zaten açık

en: Please report bugs to <
tr: Lütfen hataları <

en: Backup key to file
tr: Anahtarı dosyaya yedekle

en: The keys have been copied to the clipboard.
tr: Anahtarlar panoya kopyalandı

en: Export public keys to file
tr: Genel anahtarları dosyaya aktar

en: _armor
tr: _kalkan

en: The keys have been exported to %s.
tr: Anahtarlar %s isimli dosyaya aktarıldı.

en: The keys have been sent to the server.
tr: Anahtarlar sunucuya yollandı.

en: Decrypting...
tr: Çözüyor...

en: Wrong passphrase!
tr: Hatalı şifre!

en: Encrypting...
tr: Şifreliyor...

en: Unknown Key
tr: Bilinmeyen Anahtar

en: However, it is not certain that the key belongs to that person.
tr: Yine de, anahtarın o kişiye ait olduğu kesin değil.

en: Do you <b>really</b> want to use this key?
tr: Bu anahtarı <b>gerçekten</b> kullanmak istiyor musunuz?

en: Revoked Key
tr: Feshedilmiş Anahtar

en: _Close
tr: _Kapat

en: The following key has been revoked by its owner:
tr: Şu anahtar sahibi tarafından feshedilmiştir:

en: And can not be used for encryption.
tr: Ve şifreleme için kullanılamaz.

en: The following key expired on %s:
tr: Şu anahtar %s tarihinde sona ermiştir:

en: You didn't select any key for signing
tr: Şifreleme için hiçbir anahtar seçmediniz

en: Signing...
tr: Şifreliyor...

en: Verifying...
tr: Doğruluyor...

en: Generating Key...
tr: Anahtar Yaratılıyor...

en: No keys were found.
tr: Hiçbir anahtar bulunamadı.

en: User Name
tr: Kullanıcı Adı

en: No private key for signing.
tr: Şifreleme için hiçbir özel anahtar bulunamadı.

en: This key has expired! Unable to sign.
tr: Bu anahtar bitmiş! İmzalama gerçekleştirilemedi.

en: This key has already been signed with your own!
tr: Bu anahtar zaten kendiniz tarafından imzalanmış!

en: You haven't selected a default key to sign with!
tr: İmzalamak için varsayılan bir anahtar seçmediniz!

en: Which key do you want to import? (The key must be specified by key ID).
tr: Hangi anahtarı dışarıdan almak istiyorsunuz? (Anahtar, kimliği ile belirtilmeli).

en: Key _ID:
tr: Anahtar _Kimliği:

en: Subkey ID
tr: Altanahtar Kimliği

en: Status
tr: Durum

en: Can sign
tr: İmzalayabilir

en: Can certify
tr: Onaylayabilir

en: Can encrypt
tr: Şifreleyebilir

en: Can authenticate
tr: Doğrulayabilir

en: Revoked
tr: Feshedilmiş

en: Expired
tr: Sona Ermiş

en: Disabled
tr: Geçersiz Kılınmış

en: Unsigned
tr: İmzalanmamış

en: Valid
tr: Geçerli

en: User Name:
tr: Kullanıcı Adı:

en: User Names:
tr: Kullanıcı Adları:

en: Key ID:
tr: Anahtar Kimliği:

en: Fingerprint:
tr: Parmakizi:

en: Expiration
tr: Sona Erme

en: _indefinitely valid
tr: _sınırsızca geçerli

en: expire _after
tr: şu _tarihten sonra sona er

en: expire o_n:
tr: şu ta_rihte sona er:

en: !FATAL ERROR!
    Invalid insert mode for expiry date.
tr: !TEHLİKELİ HATA!
    Bitim tarihi için geçersiz ekleme biçimi.

en: Fatal Error in GPGME library
    (invoked from file %s, line %i):
    
    	%s
    
    The application will be terminated
tr: GPGME kütüphanesinde Tehlikeli Hata
    (%s dosyasının, %i. satırından istendi):
    
    	%s
    
    Uygulama kapatılacaktır

en: The file %s already exists.
    Do you want to overwrite it?
tr: %s dosyası zaten var. 
    Üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: ************************************************************************
    * WARNING: This file is a backup of your secret key. Please keep it in *
    * a safe place.                                                        *
    ************************************************************************
tr: ************************************************************************
    * UYARI: Bu dosya gizli anahtarınızın yedeğidir. Lütfen bunu güvenli   *
    * bir yerde saklayın.                                                  *
    ************************************************************************

en: The key backed up in this file is:
tr: Bu dosyada yedeklenmiş olan anahtar:

en: Never
tr: Hiç

en: Marginal
tr: Sınırlı

en: Full
tr: Tam

en: Ultimate
tr: Sonsuz

en: Incomplete
tr: Eksik

en: Fully Valid
tr: Tamamen Geçerli

en: Please enter the passphrase for the following key:
tr: Lütfen şu anahtar için şifre girin:

en: Wrong passphrase, please try again:
tr: Hatalı şifre, lütfen tekrar deneyin:

en: Enter Passphrase
tr: Şifreyi Girin

en: [Unknown user ID]
tr: [Bilinmeyen kullanıcı kimliği]

en: Bad
tr: Kötü

en: Generic
tr: Genel

en: Persona
tr: Kişisel

en: Casual
tr: Hafif

en: Positive
tr: Olumlu

en: The key can be used for certification, signing and encryption.
tr: Anahtar onaylama, imzalama, ve şifreleme için kullanılabilir.

en: The key can be used for certification and signing, but not for encryption.
tr: Anahtar onaylama ve imzalama için kullanılabilir ama şifreleme için kullanılamaz.

en: The key can be used for certification and encryption.
tr: Anahtar onaylama ve şifreleme için kullanılabilir.

en: The key can be used only for certification.
tr: Anahtar sadece onaylama için kullanılabilir.

en: The key can be used only for signing and encryption, but not for certification.
tr: Anahtar sadece imzalama ve şifreleme için kullanılabilir, ama onaylama için kullanılamaz.

en: The key can be used only for signing.
tr: Anahtar sadece imzalama için kullanılabilir.

en: The key can be used only for encryption.
tr: Anahtar sadece şifreleme için kullanılabilir.

en: This key is useless.
tr: Bu anahtar işe yaramaz.

en: %i public keys read
    %i public keys imported
    %i public keys unchanged
    %i secret keys read
    %i secret keys imported
    %i secret keys unchanged
tr: %i genel anahtar okundu
    %i genel anahtar dışarıdan alındı
    %i genel anahtar değiştirilmedi
    %i gizli anahtar okundu
    %i gizli anahtar dışarıdan alındı
    %i gizli anahtar değiştirilmedi

en: About GPA
tr: GPA Hakkında

en: Removing Secret Key
tr: Gizli Anahtar Kaldırılıyor

en: If you delete this key, you won't be able to
    read messages encrypted with it.
    
    Are you really sure you want to delete it?
tr: Bu anahtarı silerseniz, bununla şifrelenmiş
    mesajları okuyamazsınız.
    
    Silmek istediğinize emin misiniz?

en: Remove Key
tr: Anahtarı Kaldır

en: You have selected the following key for removal:
tr: Şu anahtarı kaldırmak için seçtiniz:

en: This key has a secret key. Deleting this key cannot be undone, unless you have a backup copy.
tr: Bu anahtarın bir gizli anahtarı var. Bir yedek kopyanız olmadığı sürece silme işlemini geri alamazsınız.

en: This key is a public key. Deleting this key cannot be undone easily, although you may be able to get a new copy  from the owner or from a key server.
tr: Bu bir genel anahtar. Anahtarın sahibinden veya bir anahtar sunucusundan yeni bir kopya alabilecek olsanız bile silme işlemini kolayca geri alamazsınız.

en: Are you sure you want to delete this key?
tr: Bu anahtarı silmek istediğinize emin misiniz?

en: Edit Key
tr: Anahtarı Düzenle

en: Change _passphrase
tr: _Şifreyi Değiştir

en: Expiry Date
tr: Bitim Tarihi

en: Change _expiration
tr: _Bitim süresini değiştir

en: RSA (sign only)
tr: RSA (sadece imzalama)

en: DSA (sign only)
tr: DSA (sadece imzalama)

en: Generate key
tr: Anahtar yarat

en: _Algorithm:
tr: _Algoritma:

en: _Key size (bits):
tr: _Anahtar boyutu (bits):

en: _Comment:
tr: _Yorum:

en: Please insert your full name.
    
    Your name will be part of the new key to make it easier for others to identify keys.
tr: Lütfen tam isminizi girin.
    
    İsminiz diğerlerinin anahtarları tanımasını kolaylaştırmak için yeni anahtarın bir parçası olacaktır.

en: Your Name:
tr: İsminiz:

en: Please insert your email address.
    
    Your email address will be part of the new key to make it easier for others to identify keys. If you have several email addresses, you can add further email addresses later.
tr: Lütfen email adresinizi girin.
    
     Email adresiniz diğerlerinin anahtarları tanımasını kolaylaştırmak için yeni anahtarın bir parçası olacaktır. Birden fazla email adresiniz varsa, daha sonra başka email adresleri ekleyebilirsiniz.

en: Your Email Address:
tr: Email Adresiniz:

en: It is recommended that you create a backup copy of your new key, once it has been generated.
    
    Do you want to create a backup copy?
tr: Anahtarınız yaratıldığında onun bir yedek kopyasını almanız önerilir.
    
    Yedek kopya yaratmak istiyor musunuz?

en: Create _backup copy
tr: Yedek _kopya yarat

en: Do it _later
tr: So_nra yap

en: Your key is being generated.
    
    Even on fast computers this may take a while. Please be patient.
tr: Anahtarınız yaratılıyor.
    
    Bu işlem hızlı bilgisayarlarda bile uzun sürebilir. Lütfen sabırlı olun.

en: GnuPG is rebuilding the trust database.
    This might take a few seconds.
tr: GnuPG güven veritabanını yeniden yapılandırıyor.
    Bu birkaç saniyenizi alabilir.

en: Owner Trust
tr: Sahibine Güven

en: No keys selected for signing.
tr: İmzalamak için hiçbir anahtar seçilmedi.

en: You do not have a private key yet. Do you want to generate one now (recommended) or do it later?
tr: Hala bir özel anahtara sahip değilsiniz. Bir tane yaratmak ister misiniz (önerilen) ya da daha sonra da yapabilirsiniz?

en: _Generate key now
tr: Anahtarı şimdi _yarat

en: You do not have a backup copy of your private key yet. Do you want to backup your key now (recommended) or do it later?
tr: Hala özel anahtarınızın bir yedek kopyasına sahip değilsiniz. Anahtarınızı şimdi mi yedeklemek istersiniz (önerilen) ya da daha sonra da yapabilirsiniz?

en: _Backup key now
tr: Anahtarı şimdi ye_dekle

en: Remove the selected key
tr: Seçili anahtarı kaldır

en: Sign the selected key
tr: Seçili anahtarı imzala

en: Edit the selected private key
tr: Seçili özel anahtarı düzenle

en: Import Keys
tr: Anahtarları Dışarıdan Al

en: Export Keys
tr: Anahtarları Dışarı Yaz

en: Show Brief Keylist
tr: Özet Anahtar Listesi Göster

en: Show Key Details
tr: Anahtar Detaylarını Göster

en: Edit
tr: Düzenle

en: Sign
tr: İmzala

en: Export
tr: Dışarı Yaz

en: Import
tr: Dışarıdan Al

en: The key has both a private and a public part
tr: Anahtar hem genel hem de özel bölümler içeriyor

en: The key has only a public part
tr: Anahtar sadece genel bölüme sahip

en: %s %u bits
tr: %s %u bit

en: No keys selected
tr: Hiçbir anahtar seçilmedi

en: Expires at:
tr: Bitim tarihi:

en: Owner Trust:
tr: Sahibine Güven:

en: Created at:
tr: Yaratılma Tarihi:

en: Details
tr: Detaylar

en: Show signatures on user name:
tr: Şu kullanıcı adındaki imzaları göster:

en: Signatures
tr: İmzalar

en: All signatures
tr: Tüm imzalar

en: Subkeys
tr: Altanahtarlar

en: Sign Key
tr: Anahtarı İmzala

en: Do you want to sign the following key?
tr: Bu anahtarı imzalamak istediğiniza emin misiniz?

en: Check the name and fingerprint carefully to be sure that it really is the key you want to sign.
tr: Bu anahtarın gerçekten imzalamak istediğiniz anahtar olduğuna emin olmak için lütfen ismini ve parmakizini dikkatli kontrol edin.

en: All user names in this key will be signed.
tr: Bu anahtardaki bütün kullanıcı isimleri imzalanacaktır.

en: The key will be signed with your default private key.
tr: Bu anahtar sizin varsayılan özel anahtarınızla imzalanacaktır.

en: Sign only _locally
tr: Sadece _yerel olarak imzala

en: The private key you selected as default is no longer available.
    GPA will try to choose a new default key automatically.
tr: Varsayılan olarak seçmiş olduğunuz özel anahtar artık mevcut değil. 
    GPA kendiliğinden yeni bir varsayılan anahtar seçmeye çalışacak.

en: Change key ownertrust
tr: Anahtarın sahibine güveni değiştir

en: _Unknown
tr: _Bilinmiyor

en: You don't know how much to trust this user to verify other people's keys.
tr: Bu kullanıcıya diğer insanların anahtarlarını doğrulamada ne kadar güvenmeniz gerektiğini bilmiyorsunuz.

en: _Never
tr: _Hiç

en: You don't trust this user at all to verify the validity of other people's keys at all.
tr: Bu kullanıcıya diğer insanların anahtarlarının geçerliliğini doğrulamada hiç güvenmiyorsunuz.

en: _Marginal
tr: _Sınırlı

en: You don't trust this user's ability to verify the validity of other people's keys enough to consider keys valid based on his/her sole word.
    However, provided this user's key is valid, you will consider a key signed by this user valid if it is also signed by at least other two marginally trusted users with valid keys
tr: Bu kullanıcının diğer insanların anahtarlarının geçerliliğini doğrulamadaki yeteneğine onun sözüyle anahtarları geçerli sayacak kadar güvenmiyorsunuz.
    Yine de, bu kullanıcının anahtarı en az iki farklı sınırlı güvenilir kullanıcı tarafından geçerli anahtarlarla imzalanmışsa onu geçerli sayacaksınız.

en: _Full
tr: _Tam

en: You trust this user's ability to verify the validity of other people's keys so much, that you'll consider valid any key signed by him/her, provided this user's key is valid.
tr: Bu kullanıcının diğer kişilerin anahtarlarının geçerliliğini doğrulamadaki yeteneğine onun imzaladığı herhangi bir anahtarı geçerli sayacak kadar çok güveniyorsunuz.

en: U_ltimate
tr: S_onsuz

en: You consider this key valid, and trust the user so much that you will consider any key signed by him/her fully valid.
    
    (Warning: This is intended to be used for keys you own. Don't use it with other people's keys unless you really know what you are doing)
tr: Bu anahtarın geçerli varsayıyorsunuz, ve de kullanıcıya o kadar güveniyorsunuz ki onun imzaladığı herhangi bir anahtarı tamamen geçerli sayıyorsunuz.
    
    (Uyarı: Bu kendi anahtarlarınızda kullanmanız için tasarlanmış birşeydir. Bunu ne yaptığınızdan emin olmadığınız sürece başkalarının anahtarlarında kullanmayınız.

en: In "Passphrase" and "Repeat passphrase",
    you must enter the same passphrase.
tr: "Şifre" ve "Şifre tekrar" bölümlerinde,
    aynı şifreyi girmelisiniz.

en: You did not enter a passphrase.
    It is needed to protect your private key.
tr: Bir şifre girmediniz.
    Bu özel şifrenizi korumak için gerekli.

en: Warning: You have entered a passphrase
    that is obviously not secure.
    
    Please enter a new passphrase.
tr: Uyarı: Güvenli olmadığı apaçık
    bir şifre girdiniz.
    
    Lütfen yeni bir şifre girin.

en: _Enter new passphrase
tr: _Yeni şifre gir

en: Take this one _anyway
tr: Her _durumda bunu kullan

en: Choose new passphrase
tr: Yeni şifre seçin

en: Passphrase:
tr: Şifre:

en: Repeat Passphrase:
tr: Şifre Tekrar:

en: Key ID
tr: Anahtar Kimliği

en: No error
tr: Hata yok

en: Internal error
tr: Dahili hata

en: Operation not supported
tr: İşlem desteklenmiyor

en: Version mismatch
tr: Sürüm tutmuyor

en: Internal keyserver error
tr: Dahili anahtar sunucusu hatası

en: Out of memory
tr: Hafıza yetersiz

en: Key not found
tr: Anahtar bulunamadı

en: Key already exists on server
tr: Anahtar sunucuda zaten var

en: Key incomplete
tr: Eksik anahtar

en: Could not contact keyserver
tr: Anahtar sunucusuna bağlanılamıyor

en: Unknown Error
tr: Bilinmeyen Hata

en: Connecting to server "%s".
    Please wait.
tr: "%s" sunucusuna bağlanılıyor.
    Lütfen bekleyin.

en: An error ocurred while contacting the server:
    
    %s
tr: Sunucuya bağlanırken bir hata oluştu:
    
    %s

en: There is no plugin available for the keyserver
    protocol you specified.
tr: Belirttiğiniz anahtar sunucusu protokolü için
    mevcut bir plugin bulunamadı.

en: The keyserver you specified is not valid
tr: Belittiğiniz anahtar sunucusu geçersiz

en: Local
tr: Yerel

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Level
tr: Seviye

en: Expired Key
tr: Sona ermiş anatar

en: Key NOT valid
tr: Anahtar Geçersiz

en: Verified data in file: %s
tr: %s dosyasındaki veri doğrulandı

en: Signatures:
tr: İmzalar:
