gksu 0.9.1 - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Advanced options
pt: Opções avançadas

en: <b>Options to use when changing user</b>
pt: <b>Opções para usar quando mudar de utilizador</b>

note: login shell? (--login)
en: _login shell
pt: shell de _login

en: _preserve environment
pt: _preservar o ambiente

en: Run program
pt: Executar programa

note: command
en: Run:
pt: Executar:

note: user name
en: As user:
pt: Como utilizador:

note: advanced button
en: _Advanced
pt: _Avançado

en: Missing command to run.
pt: Não existe comando para executar.
