filetypes - en to sl translation catalogue (66 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
sl: Dejanje levega klika (samo za upravljalnik datotek Konqueror)

en: Show file in embedded viewer
sl: Pokaži datoteko v vgrajenem pregledovalniku

en: Show file in separate viewer
sl: Pokaži datoteko v ločenem pregledovalniku

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
sl: Tukaj lahko nastavite, kako naj se upravljalnik datotek Konqueror odzove, ko kliknete na datoteko, ki pripada tej skupini. Konqueror lahko prikaže datoteko v vgrajenem pregledovalniku ali zažene ločen program. Dolphin datoteke vedno odpre v ločenem pregledovalniku

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
sl: Ta gumb prikazuje ikono, povezano z izbrano vrsto datotek. Kliknite ga, če želite izbrati novo ikono.

en: Filename Patterns
sl: Vzorci imen datotek

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
sl: V tem polju je seznam vzorcev, po katerih je mogoče prepoznati datoteke te vrste. Na primer, za vrsto datotek »text/plain« bi lahko uporabili vzorec *.txt in s tem dosegli, da bi bile vse datoteke s pripono ».txt« prepoznane kot navadne besedilne datoteke.

en: Add...
sl: Dodaj...

en: Add a new pattern for the selected file type.
sl: Dodaj nov vzorec za izbrano vrsto datotek.

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove the selected filename pattern.
sl: Odstrani izbrani vzorec imen datotek.

en: Description:
sl: Opis:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
sl: Tukaj lahko vnesete kratek opis datotek izbrane vrste (npr. »Besedilna datoteka«). Uporabljali ga bodo programi, kot je Konqueror, ki prikažejo vsebino mape.

en: Left Click Action in Konqueror
sl: Dejanje levega klika v programu Konqueror

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
sl: Vprašaj, ali naj se datoteka shrani na disk (samo za brskalnik Konqueror)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
sl: Tukaj lahko nastavite, kako naj se upravljalnik datotek Konqueror odzove, ko kliknete na datoteko, ki pripada tej vrsti datotek. Konqueror lahko prikaže datoteko v vgrajenem pregledovalniku ali zažene ločen program. Če je izbrana možnost »Uporabi nastavitve skupine«, upravljalnik datotek uporabi nastavitve skupine, ki ji datoteka pripada. Na primer, če je izbrana vrsta datotek »image/png«, bodo uporabljene nastavitve skupine »image«. Dolphin datoteke vedno odpre v ločenem pregledovalniku.

en: &General
sl: Splošno

en: &Embedding
sl: Vgrajevanje

en: Add New Extension
sl: Dodaj novo pripono

en: Extension:
sl: Pripona:

en: File type %1
sl: Vrsta datotek: %1

en: Use settings for '%1' group
sl: Uporabi nastavitve za skupino '%1'

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
sl: <p><h1>Datotečne povezave</h1>S tem modulom lahko izberete, kateri programi so povezani z določeno vrsto datotek. Vrste datotek imenujemo tudi vrste MIME (MIME je kratica za »Multipurpose Internet Mail Extensions«).</p><p>Datotečna povezava je sestavljena iz: <ul><li>pravil za določanje vrste MIME datoteke (vzorec imen datotek *.png, ki pomeni, da so vse datoteke s pripono ».png« povezane z vrsto »image/png«)</li> <li>kratkega opisa vrste MIME (opis vrste »image/png« je »Slika PNG«)</li> <li>ikone, uporabljene za prikaz datoteke določene vrste MIME, tako da jo lahko prepoznate v upravljalniku datotek (vsaj tiste, ki jih pogosto uporabljate)</li> <li>seznama programov, s katerimi lahko odprete datoteko določene vrste (če je lahko uporabljen več kot en program, je seznam razvrščen po prednosti)</li></ul> Morda boste presenečeni, da nekatere vrste MIME nimajo vzorcev imen datotek. V tem primeru lahko KDE glede na vsebino datoteke ugotovi, kateri vrsti datoteka pripada.</p>

en: Search for file type or filename pattern...
sl: Išči za vrsto datoteke ali vzorec imena datoteke...

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
sl: Vnesite del vzorca imen datotek in na seznamu bodo izpisane datoteke, ki ustrezajo vzorcu. Vnesete lahko tudi del imena vrste datotek.

en: Known Types
sl: Znane vrste datotek

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
sl: To je seznam vrst datotek, ki jih sistem pozna. Kliknite na »+«, če želite skupino razširiti, ali »-«, če jo želite zložiti. Na desni izberite vrsto datotek (npr. text/html za datoteke HTML), ki jo želite urediti.

en: Click here to add a new file type.
sl: Kliknite sem, če želite dodati novo vrsto datotek.

en: &Remove
sl: Odst&rani

en: Select a file type by name or by extension
sl: Izberite vrsto datotek po imenu ali priponi

en: &Revert
sl: Pov&rni

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
sl: Povrni to vrsto datotek na začetno sistemsko določilo

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
sl: Kliknite na ta gumb, če želite povrniti to vrsto datotek na začetno sistemsko določilo, kar razveljavi vse spremembe te vrste datotek. Sistemsko določenih vrst datotek ni mogoče izbrisati. Le-tem lahko izpraznite seznam vzorcev imen datotek. Tako bo možnost uporabe teh vrst datotek čim manjša.

en: Delete this file type definition completely
sl: Popolnoma izbriši določilo te vrste datotek

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
sl: Kliknite na ta gumb, če želite to določilo vrste datotek popolnoma izbrisati. To je mogoče le za uporabniško določene vrste datotek, saj sistemsko določenih vrst datotek ni mogoče izbrisati. Le-tem lahko izpraznite seznam vzorcev imen datotek. Tako bo možnost uporabe teh vrst datotek čim manjša.

en: File Type Editor
sl: Urejevalnik vrst datotek

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
sl: Urejevalnik vrst datotek za KDE - poenostavljena različica za eno samo vrsto datotek

en: (c) 2000, KDE developers
sl: © 2000, razvijalci KDE

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
sl: Naredi pogovorno okno prehodno za okno, določeno z winid

en: File type to edit (e.g. text/html)
sl: Vrsta datotek za urejanje (npr. text/html)

en: %1 File
sl: Datoteka %1

en: Edit File Type %1
sl: Uredi vrsto datotek: %1

en: Create New File Type %1
sl: Ustvari novo vrsto datotek: %1

en: Application Preference Order
sl: Vrstni red programov

en: Services Preference Order
sl: Vrstni red storitev

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
sl: To je seznam programov, povezanih z datotekami izbrane vrste datotek. Seznam se prikaže v vsebinskem meniju programa Konqueror, ko izberete »Odpri z ...«. Če je z vrsto datotek povezanih več programov, je seznam urejen po prednosti, pri čemer je na vrhu program z najvišjo prednostjo.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
sl: To je seznam storitev, povezanih z datotekami izbrane vrste datotek. Seznam se prikaže v vsebinskem meniju programa Konqueror, ko izberete »Predoglej z ...«. Če je z vrsto datotek povezanih več storitev, je seznam urejen po prednosti, pri čemer je na vrhu storitev z najvišjo prednostjo.

en: Move &Up
sl: Premakni navzgor

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
sl: Izbranemu programu dodeli višjo prednost,
    tako da ga premakne po seznamu navzgor.
    Opomba: če je vrsta datotek povezana z več
    kot enim programom, to vpliva le na izbrani
    program.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
sl: Izbrani storitvi dodeli višjo prednost,
    tako da jo premakne po seznamu navzgor.

en: Move &Down
sl: Premakni navz&dol

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
sl: Izbranemu programu dodeli nižjo prednost,
    tako da ga premakne po seznamu navzdol.
    Opomba: če je vrsta datotek povezana z več
    kot enim programom, to vpliva le na izbrani
    program.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
sl: Izbrani storitvi dodeli nižjo prednost,
    tako da jo premakne po seznamu navzdol.

en: Add a new application for this file type.
sl: Dodaj nov program za to vrsto datotek.

en: Edit...
sl: Uredi...

en: Edit command line of the selected application.
sl: Uredi ukazno vrstico izbranega programa.

en: Remove the selected application from the list.
sl: Odstrani izbrani program s seznama.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
sl: Ni programov

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
sl: Ni storitev

en: Add Service
sl: Dodaj storitev

en: Select service:
sl: Izberite storitev:

en: Create New File Type
sl: Ustvari novo vrsto datotek

en: Group:
sl: Skupina:

en: Select the category under which the new file type should be added.
sl: Izberite kategorijo, v katero bo dodana nova vrsta datotek.

en: Type name:
sl: Ime vrste:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
sl: Vnesite ime vrste datotek. Na primer, če ste za kategorijo izbrali »image« in sem vnesete »po_meri«, bo ustvarjena vrsta datotek »image/po_meri«.
