Rodent Delta - en to km translation catalogue (38 entries)

en: Any
km: ណាមួយ

en: Regular
km: ធម្មតា

en: Directory
km: ថត

en: Symbolic Link
km: តំណ​និម្មិតសញ្ញា

en: Socket
km: រន្ធ

note: / option "upper_limit_spin" (only in gtk dialog)
en: Results
km: លទ្ធ​ផល

en: Upper limit:
km: ព្រំដែន​លើ ៖

en: Counting files...
km: កំពុង​រាប់​ឯកសារ...

en: Select Files...
km: ជ្រើស​ឯកសារ...

en: Searching...
km: កំពុង​ស្វែង​រក...

en: unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Modified
km: បាន​កែប្រែ

en: Created
km: បាន​បង្កើត​

en: Find
km: រក

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Filter:
km: តម្រង ៖

note: / option -r "recursive"
en: Recursive
km: ត្រឡប់

note: option -s +KByte "size_greater", "size_greater_spin"
en: At Least
km: យ៉ាង​ហោច​ណាស់

en: kBytes
km: គីឡូបៃ

note: option -s -KByte "size_smaller", "size_smaller_spin"
en: At Most
km: ច្រើន​បំផុត

en: User
km: អ្នកប្រើ

en: Group
km: ក្រុម

note: radio_p freed on destroy event for dialog. option -k minutes "last_minutes", "last_minutes_spin"
en: Minutes
km: នាទី

note: option -h hours "last_hours", "last_hours_spin"
en: Hours
km: ម៉ោង

note: option -d days "last_days", "last_days_spin"
en: Days
km: ថ្ងៃ

note: option -m months "last_months", "last_months_spin"
en: Months
km: ខែ

note: //////////////  grep options.... /////////////////////////
en: Contains
km: មាន

en: Case Sensitive
km: ប្រកាន់​តួ​អក្សរ​តូច​ធំ

en: Include binary files
km: រួម​បញ្ចូល​ឯកសារ​ទ្វេភាគ

en: Line Count
km: ចំនួន​ជួរ

en: Anywhere
km: កន្លែង​ណាមួយ

en: Whole words only
km: តែ​ពាក្យ​ទាំងមូល​ប៉ុណ្ណោះ

en: lines
km: បន្ទាត់

en: Close
km: បិទ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Clear
km: សម្អាត

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Home Folder
km: ថត​ផ្ទះ
