Rodent Delta - en to mn translation catalogue (25 entries)

en: Regular
mn: Хэвийн

en: Directory
mn: Лавлах

en: Socket
mn: Соккет

en: Block device
mn: Бүлэг төхөөрөмж

en: Character device
mn: Тэмдэгт төхөөрөмж

note: / option "upper_limit_spin" (only in gtk dialog)
en: Results
mn: Үр дүн

en: Searching...
mn: Хайж байна...

en: unknown
mn: тодорхойгүй

en: Modified
mn: Өөрчлөгдсөн

en: Find
mn: Ол

en: Path
mn: Зам

en: User
mn: Хэрэглэгч

en: Group
mn: Бүлэглэ

note: option -o octal "octal_p" "permissions_entry"
en: Octal Permissions
mn: Октал (наймт) эрх

note: radio_p freed on destroy event for dialog. option -k minutes "last_minutes", "last_minutes_spin"
en: Minutes
mn: Минут

note: option -h hours "last_hours", "last_hours_spin"
en: Hours
mn: Цаг

note: option -d days "last_days", "last_days_spin"
en: Days
mn: Өдөр

en: Contains the text
mn: Агуулсан текст

en: Case Sensitive
mn: Үсгийн хэмжээг ялгана

en: lines
mn: Мөрүүд

en: Close
mn: Хаа

en: Cancel
mn: Цуцла

en: Clear
mn: Цэвэрлэ

en: Edit
mn: Засварла

en: Home Folder
mn: Гэр хавтас
