Rodent Delta - en to is translation catalogue (11 entries)

en: Opens the main menu.
is: Opnar aðalvalmyndina.

en: Sleep
is: Svæfa

en: Running
is: Keyrir

en: Stopped
is: Stöðvað.

en: Command
is: Skipun

en: Children
is: Afkvæmi

en: The PID of the program
is: PID tala (ferlisnúmer) forritsins

en: CPU Usage
is: Örgjörvanotkun

en: Status
is: Staða

en: Close
is: Loka

en: Renice Process
is: Forgangsbreyting ferlis
