gnome-themes - en to fi translation catalogue (30 entries)

en: Attractive Usability
fi: Houkuttelevan käytettävä

en: Clearlooks
fi: Seesteinen

en: Clearlooks Test Theme
fi: Clearlooks-testiteema

en: Theme with a different colorscheme to find problems in applications.
fi: Teema erilaisella väriskeemalla virheiden löytämiseksi ohjelmista.

en: Crux
fi: Pulma

en: Smooth gradients with purple highlights
fi: Pehmeät väriliukumat purppuranvärisillä korostuksilla

en: Glider
fi: Liidokki

en: Simple, smooth and aesthetically pleasing
fi: Yksinkertainen, sujuva ja esteettisesti miellyttävä

en: A glossy looking theme
fi: Kiiltävännäköinen teema

en: Glossy
fi: Kiiltävä

en: Black-on-white text and icons
fi: Musta teksti ja kuvakkeet valkoisella taustalla

en: High Contrast
fi: Suuri kontrasti

en: High Contrast Inverse
fi: Suuri kontrasti (käänteinen)

en: White-on-black text and icons
fi: Valkoinen teksti ja kuvakkeet mustalla taustalla

en: High Contrast Large Print
fi: Suuri kontrasti suurikokoisena

en: Large black-on-white text and icons
fi: Suurikokoinen musta teksti ja kuvakkeet valkoisella taustalla

en: High Contrast Large Print Inverse
fi: Suuri kontrasti suurikokoisena (käänteinen)

en: Large white-on-black text and icons
fi: Suurikokoinen valkoinen teksti ja kuvakkeet mustalla taustalla

en: Large Print
fi: Suurikokoinen

en: Large text and icons
fi: Suurikokoinen teksti ja kuvakkeet

en: Low Contrast
fi: Pieni kontrasti

en: Muted text and icons
fi: Himmeä teksti ja kuvakkeet

en: Large muted text and icons
fi: Suurikokoinen himmeä teksti ja kuvakkeet

en: Low Contrast Large Print
fi: Pieni kontrasti (suurikokoinen)

en: A minimalistic appearance
fi: Minimalistinen ulkoasu

en: Mist
fi: Sumu

en: High contrast scalable icons with black borders
fi: Suurikontrastiset skaalattavat kuvat mustilla reunuksilla

en: HighContrast-SVG
fi: Suurikontrastinen SVG

en: Large High Contrast Icon Theme
fi: Suuri suurikontrastinen kuvaketeema

en: Large Inverse High Contrast Icon Theme
fi: Suuri suurikontrastinen kuvaketeema (käänteinen)
