libhandy master - en to fur translation catalogue (196 entries)

en: Insert placeholder to %s
fur: Inserìs segnepuest a %s

en: Remove placeholder from %s
fur: Gjave segnepuest di %s

en: This property does not apply when a custom title is set
fur: Cuant che si stabilìs un titul personalizât, cheste proprietât no si apliche

en: The decoration layout does not apply to header bars which do not show window controls
fur: La disposizion de decorazion no si apliche aes sbaris di intestazion che no mostrin i controi dal barcon

en: This property only applies when the leaflet is folded
fur: Cheste proprietât si apliche dome cuant che il sfueut al è pleât

en: Add group to %s
fur: Zonte grup a %s

en: Add page to %s
fur: Zonte pagjine a %s

en: Search bar is already full
fur: La sbare di ricercje e je za plene

en: Only objects of type %s can be added to objects of type %s.
fur: Dome i ogjets di gjenar %s a puedin jessi zontâts ai ogjets di gjenar %s.

en: Icon name
fur: Non icone

en: Activatable widget
fur: Widget ativabil

en: The widget to be activated when the row is activated
fur: Il widget che si à di ativâ cuant che la rie e ven ativade

en: Subtitle
fur: Sottitul

en: Use underline
fur: Dopre sotlineât

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
fur: Se stabilide, une sotlinie intal test e indiche il prossim caratar che si à di doprâ pal tast aceleradôr mnemonic

en: Number of title lines
fur: Numar di riis dal titul

en: The desired number of title lines
fur: Il numar desiderât di riis dal titul

en: Number of subtitle lines
fur: Numar di riis dal sottitul

en: The desired number of subtitle lines
fur: Il numar desiderât di riis dal sottitul

en: Number of pages
fur: Numar di pagjinis

en: Position
fur: Posizion

en: Current scrolling position
fur: Posizion di scoriment atuâl

en: Spacing
fur: Spaziadure

en: Spacing between pages
fur: Spaziadure tra lis pagjinis

en: Reveal duration
fur: Durade rivelazion

en: Page reveal duration
fur: Durade de rivelazion de pagjine

en: Interactive
fur: Interatîf

en: Whether the widget can be swiped
fur: Indiche se si pues scori il widget

en: Animation duration
fur: Durade animazion

en: Default animation duration
fur: Durade predefinide de animazion

en: Allow mouse drag
fur: Permet strissinament mouse

en: Whether to allow dragging with mouse pointer
fur: Indiche se permeti il strissinament cul pontadôr dal mouse

en: Carousel
fur: Gjostre

en: Maximum size
fur: Dimension massime

en: The maximum size allocated to the child
fur: Dimension massime assegnade al fi

en: Tightening threshold
fur: Soiâr di strenziment

en: The size from which the clamp will tighten its grip on the child
fur: La dimension che di chê il smuarset al strenzarà la prese sul fi

en: Use subtitle
fur: Dopre sottitul

en: Set the current value as the subtitle
fur: Met come sottitul il valôr atuâl

en: Horizontally homogeneous
fur: Omogjenei in maniere orizontâl

en: Horizontally homogeneous sizing
fur: Dimensionament omogjenei in orizontâl

en: Vertically homogeneous
fur: Omogjenei in maniere verticâl

en: Vertically homogeneous sizing
fur: Dimensionament omogjenei in verticâl

en: Visible child
fur: Fi visibil

en: The widget currently visible
fur: Il widget cumò visibil

en: Name of visible child
fur: Non dal fi visibil

en: The name of the widget currently visible
fur: Il non dal widget cumò visibil

en: Transition type
fur: Gjenar di transizion

en: The type of animation used to transition between children
fur: Il gjenar di animazion doprade pe transizion tra i fîs

en: Transition duration
fur: Durade transizion

en: The transition animation duration, in milliseconds
fur: La durade de animazion pe transizion, in miliseconts

en: Transition running
fur: Transizion in esecuzion

en: Whether or not the transition is currently running
fur: Indiche se (o mancul) la transizion e je cumò in esecuzion

en: Interpolate size
fur: Interpolazion dimension

en: Whether or not the size should smoothly change when changing between differently sized children
fur: Indiche se (o mancul) la dimension e à di cambiâ in maniere dolce cuant che si cambie tra i fîs di dimension diferente

en: Can swipe back
fur: Al pues scori indaûr

en: Whether or not swipe gesture can be used to switch to the previous child
fur: Indiche se (o mancul) il moviment di scoriment al pues jessi doprât par passâ al fi precedent

en: Can swipe forward
fur: Al pues scori indenant

en: Whether or not swipe gesture can be used to switch to the next child
fur: Indiche se (o mancul) il moviment di scoriment al pues jessi doprât par passâ al fi sucessîf

en: Name
fur: Non

en: The name of the child page
fur: Il non de pagjine dal fi

en: The subtitle for this row
fur: Il sottitul par cheste rie

en: Expanded
fur: Pandût

en: Whether the row is expanded
fur: Indiche se la rie e je pandude

en: Enable expansion
fur: Abilite espansion

en: Whether the expansion is enabled
fur: Indiche se la espansion e je abilitade

en: Show enable switch
fur: Mostre interutôr par abilitâ

en: Whether the switch enabling the expansion is visible
fur: Indiche se al è visibil l'interutôr par abilitâ la espansion

en: Content
fur: Contignût

en: The content Widget
fur: Il contignût dal widget

en: Separator
fur: Separadôr

en: The separator widget
fur: Il widget di separazion

en: Reveal Duration
fur: Durade rivelazion

en: The reveal transition animation duration, in milliseconds
fur: La durade de animazion pe transizion di rivelazion, in miliseconts

en: Reveal Progress
fur: Avanzament rivelazion

en: Folded
fur: Pleât

en: Locked
fur: Blocât

en: Transition Type
fur: Gjenar di transizion

en: Modal
fur: Modâl

en: Swipe to Open
fur: Scor par vierzi

en: Swipe to Close
fur: Scor par sierâ

en: Application menu
fur: Menù aplicazion

en: Restore
fur: Ripristine

en: Maximize
fur: Slargje

en: Close
fur: Siere

en: Back
fur: Indaûr

en: Pack type
fur: Gjenar di pachet

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
fur: Un GtkPackType che al indiche se il fi al è impachetât cul riferiment al inizi o ae fin dal gjenitôr

en: Title
fur: Titul

en: The title to display
fur: Il titul di visualizâ

en: The subtitle to display
fur: Il sottitul di visualizâ

en: Custom Title
fur: Titul personalizât

en: Custom title widget to display
fur: Il widget dal titul personalizât di visualizâ

en: The amount of space between children
fur: La cuantitât di spazi tra i fîs

en: Show decorations
fur: Mostre decorazions

en: Whether to show window decorations
fur: Indiche se mostrâ lis decorazions dai barcons

en: Decoration Layout
fur: Disposizion de decorazion

en: The layout for window decorations
fur: La disposizion pes decorazions dal barcon

en: Decoration Layout Set
fur: Disposizion de decorazion stabilide

en: Whether the decoration-layout property has been set
fur: Indiche se la proprietât de disposizion de decorazion e je stade stabilide

en: Has Subtitle
fur: Al à sottitul

en: Whether to reserve space for a subtitle
fur: Indiche se riservâ spazi par un sottitul

en: Centering policy
fur: Politiche di centradure

en: The policy to horizontally align the center widget
fur: La politiche par inlineâ in orizontâl il widget dal centri

en: The animation duration, in milliseconds
fur: La durade de animazion, in miliseconts

en: Decorate all
fur: Decore dut

en: Whether the elements of the group should all receive the full decoration
fur: Indiche se i elements dal grup a àn di ricevi ducj la decorazion complete

en: Digit
fur: Numar

en: The keypad digit of the button
fur: La cifre dal boton de tastierute numeriche

en: Symbols
fur: Simbui

en: The keypad symbols of the button. The first symbol is used as the digit
fur: I simbui dal boton de tastierute numeriche. Il prin simbul al ven doprât come cifre

en: Show symbols
fur: Mostre simbui

en: Whether the second line of symbols should be shown or not
fur: Indiche se si à di mostrâ o mancul la seconde rie dai simbui

en: Row spacing
fur: Spaziadure riis

en: The amount of space between two consecutive rows
fur: La cuantitât di spazi tra dôs riis consecutivis

en: Column spacing
fur: Spaziadure colonis

en: The amount of space between two consecutive columns
fur: La cuantitât di spazi tra dôs colonis consecutivis

en: Letters visible
fur: Letaris visibilis

en: Whether the letters below the digits should be visible
fur: Indiche se si à di rindi visibilis lis letaris sot dai numars

en: Symbols visible
fur: Simbui visibii

en: Whether the hash, plus, and asterisk symbols should be visible
fur: Indiche se i simbui cancelut, plui e asterisc a àn di jessi visibii

en: Entry
fur: Vôs

en: The entry widget connected to the keypad
fur: Il widget de vôs conetût ae tastierute numeriche

en: End action
fur: Azion di fin

en: The end action widget
fur: Il widget de azion di fin

en: Start action
fur: Azion di inizi

en: The start action widget
fur: Il widget de azion di inizi

en: Whether the widget is folded
fur: Indiche se il widget al è pleât

en: Horizontally homogeneous folded
fur: Omogjenei in orizontâl pleât

en: Horizontally homogeneous sizing when the leaflet is folded
fur: Dimensionament omogjenei in orizontâl cuant che il sfueut al è pleât

en: Vertically homogeneous folded
fur: Omogjenei in verticâl pleât

en: Vertically homogeneous sizing when the leaflet is folded
fur: Dimensionament omogjenei in verticâl cuant che il sfueut al è pleât

en: Horizontally homogeneous sizing when the leaflet is unfolded
fur: Dimensionament omogjenei in orizontâl cuant che il sfueut nol è pleât

en: Vertically homogeneous sizing when the leaflet is unfolded
fur: Dimensionament omogjenei in verticâl cuant che il sfueut nol è pleât

en: The widget currently visible when the leaflet is folded
fur: Il widget cumò visibil cuant che il sfueut al è pleât

en: The name of the widget currently visible when the children are stacked
fur: Il non dal ogjet cumò visibil cuant che i fîs a son intassâts

en: The type of animation used to transition between modes and children
fur: Il gjenar di animazion doprade par passâ tra modalitâts e fîs

en: Mode transition duration
fur: Durade transizion modalitât

en: The mode transition animation duration, in milliseconds
fur: La durade de animazion pe transizion de modalitât, in miliseconts

en: Child transition duration
fur: Durade transizion fi

en: The child transition animation duration, in milliseconds
fur: La durade de animazion pe transizion dal fi, in miliseconts

en: Child transition running
fur: Transizion fi in esecuzion

en: Whether or not the child transition is currently running
fur: Indiche se (o mancul) la transizion dal fi e je cumò in esecuzion

en: Description
fur: Descrizion

en: The title of the preference
fur: Il titul de preference

en: Untitled page
fur: Pagjine cence titul

en: Search enabled
fur: Ricercje abilitade

en: Whether search is enabled
fur: Indiche se la ricercje e je abilitade

en: Preferences
fur: Preferencis

en: Search
fur: Cîr

en: No Results Found
fur: Nissun risultât cjatât

en: Try a different search.
fur: Prove cuntune ricercje diferente.

en: Search Mode Enabled
fur: Modalitât ricercje abilitade

en: Whether the search mode is on and the search bar shown
fur: Indiche se la modalitât di ricercje e je ative e la sbare di ricercje mostrade

en: Show Close Button
fur: Mostre boton par sierâ

en: Whether to show the close button in the toolbar
fur: Indiche se mostrâ il boton par sierâ inte sbare dai struments

en: The widget the shadow will be drawn for
fur: Il widget che par chel e vignarà dissegnade la ombrene

en: Homogeneous
fur: Omogjenei

en: Homogeneous sizing
fur: Dimensionament omogjenei

en: The type of animation used to transition
fur: Il gjenar di animazion doprade pe transizion

en: X align
fur: Inlineament X

en: The horizontal alignment, from 0 (start) to 1 (end)
fur: L'inlineament orizontâl, di 0 (inizi) a 1 (fin)

en: Y align
fur: Inlineament Y

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
fur: L'inlineament verticâl, di 0 (parsore) a 1 (in bas)

en: Enabled
fur: Abilitât

en: Horizontally homogeneous sizing when the widget is folded
fur: Dimensionament omogjenei in orizontâl cuant che il widget al è pleât

en: Vertically homogeneous sizing when the widget is folded
fur: Dimensionament omogjenei in verticâl cuant che il widget al è pleât

en: Horizontally homogeneous sizing when the widget is unfolded
fur: Dimensionament omogjenei in orizontâl cuant che il widget nol è pleât

en: Vertically homogeneous sizing when the widget is unfolded
fur: Dimensionament omogjenei in verticâl cuant che il widget nol è pleât

en: Orientation
fur: Orientament

en: The name of the icon to be used
fur: Il non de icone di doprâ

en: The title to be displayed below the icon
fur: Il titul di visualizâ sot de icone

en: Reversed
fur: Invertît

en: Whether swipe direction is reversed
fur: Indiche se la direzion dal scoriment e je invertide

en: Selection mode
fur: Modalitât di selezion

en: Whether or not the title bar is in selection mode
fur: Indiche se (o mancul) la sbare dal titul e je in modalitât selezion

[ctx: HdyValueObjectClass]
en: Value
fur: Valôr

[ctx: HdyValueObjectClass]
en: The contained value
fur: Il valôr contignût

en: Policy
fur: Politiche

en: The policy to determine the mode to use
fur: La politiche par determinâ la modalitât di doprâ

en: Stack
fur: Tasse

en: Reveal
fur: Mostre

en: Whether the view switcher is revealed
fur: Indiche se l'interutôr de viodude al è rivelât o mancul

en: Icon Name
fur: Non icone

en: Icon name for image
fur: Non de icone pe imagjin

en: Icon Size
fur: Dimension icone

en: Symbolic size to use for named icon
fur: Dimension simboliche di doprâ pe icone nomenade

en: Needs attention
fur: Al clame atenzion

en: Hint the view needs attention
fur: Sugjeriment che la viodude e domande atenzion

en: View switcher enabled
fur: Interutôr di viodude abilitât

en: Whether the view switcher is enabled
fur: Indiche se l'interutôr di viodude al è abilitât

en: Title visible
fur: Titul visibil

en: Whether the title label is visible
fur: Indiche se la etichete dal titul e je visibile

en: Move
fur: Sposte

en: Resize
fur: Ridimensione

en: Always on Top
fur: Simpri Denant
