konsole - en to se translation catalogue (90 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
se: Fiila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
se: Doaimmat

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
se: Čájeheapmi

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
se: Ludde čájeheami

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
se: Heivehusat

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
se: Veahkki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
se: Válddahus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyLabel)
en: Background transparency:
se: Duogáščađačuovgivuohta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel)
en: Percent
se: Proseanta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, wallpaperSelectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, dirSelectButton)
en: ...
se:  …

en: Open Link
se: Raba liŋkka

en: Copy Link Address
se: Máŋge liŋkačujuhusa

en: Send Email To...
se: Sádde e-boastta …

en: Copy Email Address
se: Máŋge e-boastačujuhusa

en: Key Combination
se: Boallokombinašuvdna

en: Output
se: Čoallu

en: New Key Binding List
se: Ođđa njuolggobálggislistu

en: Edit Key Binding List
se: Doaimmát njuolggobálggislisttu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
se: Lasit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
se: Váldde eret

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
se: Geahččalanguovlu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
se: Sisadáhta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
se: Čoallu:

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
se: %1 lea gustohis čujuhus (URL), ii lean vejolaš vurket čoallu.

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
se: Šattai meattáhus vurkedettiin čoallu:
    %1

en: Black on Light Yellow
se: Čáhppat čuvgesfiskes ivnni alde

en: Black on Random Light
se: Čáhppat čuvges ivnni alde

en: Black on White
se: Čáhppat vilges ivvni alde

en: Green on Black
se: Ruoná čáhppes ivnni alde

en: Linux Colors
se: Linux-ivnnit

en: White on Black
se: Vielgat čáhpes ivnni alde

en: Default (XFree 4)
se: Standárda (XFree 4)

en: Linux console
se: Linux-konsolla

en: Solaris console
se: Solaris-konsolla

en: ZModem Progress
se: ZModem-ovdaneapmi

en: Search for '%1' with
se: Oza «%1» dáinna

en: Paste Selection
se: Liibme merkejuvvon teavstta

en: Set &Encoding
se: Bija &kodema

en: Monitor for &Activity
se: Fakte jus &aktiverejuvvo

en: Monitor for &Silence
se: Fákte jus &jaskkoda

en: Enlarge Font
se: Stuorit fontta

en: Shrink Font
se: Unnit fontta

en: Send Signal
se: Sádde signála

en: Edit Current Profile...
se: Doaimmát dálá profiilla …

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SearchHighlightMatches), group (SearchSettings)
en: Sets whether matching text should be highlighted
se: Mearrida jus galgá deaivamiid merket

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
se: Meroštala ahte válljejuvvon profiila galgá leat standárdan ođđa terminálbargovuoruide

en: Size: XXX x XXX
se: Sturrodat: XXX × XXX

en: Size: %1 x %2
se: Sturrodat: %1 x %2

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
se: Ludde čájeheami ceaggut

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
se: Ludde čájeheami lásku

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
se: Viiddit čájeheami

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
se: Seaggut čájeheami

en: Open File
se: Raba fiilla

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
se: Ii leat boallobeavdejorgaleaddji olámuttus. Dieđut mat galget jorgalit deaddiluvvon boalut bustávaide mat de sáddejuvvot terminálii váilut.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
se: Suova livkki teavstta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
se: Suova ahte čoallu bissehuvvo Ctrl-S:n

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Default character encoding:
se: Standárda mearkakoden:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
se: Ráhkat ođđa ivdnečoahkkádusa merkejuvvon ivdnečoahkkádusa vuođul

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
se: Doaimmat válljejuvvon ivdnečoahkkádusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
se: Doaimmat …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
se: Sihko merkejuvvon ivdnečoahkkádusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorSchemeButton)
en: Defaults
se: Standárddat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Use a custom, fixed color for the cursor
se: Geavat iešmearriduvvon, giddes ivnni seavánii

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
se: Vállje makkár ivdni sievánis galgá leat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
se: Divtte sievána livkit jeavddalaččat

en: Edit Profile
se: Doaimmat profiilla

en: Tabs
se: Gilkorat

en: Appearance
se: Fárda

en: Scrolling
se: Rullen

en: Keyboard
se: Boallobeavdi

en: Mouse
se: Sáhpán

en: Edit Profile "%1"
se: Doaimmat profiilla «%1»

en: Edit Environment
se: Doaimma birrasa

en: Select Initial Directory
se: Vállje álgomáhpa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
se: Vállje makkár govaš oidno dán profiilla gilkoriin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
se: Namma mii čilge maid dát profiila bargá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
se: Gohččun:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
se: Gohččun maid galgá vuodjit go ođđa terminálbargovuorut álggohuvvojit dáinna profiillain

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
se: Álgovuolggalaš máhppa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
se: Álgovuolggalaš máhppa terminálain mat geavahit dán profiilla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
se: Biras:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
se: Doaimmat birasvariábeliid ja eará gullevaš árvvuid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
se: Čájet rullengietti terminálláse olgešbealde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
se: Čájet rullengietti terminálláse gurutbealde

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
se: Gilkornamahusat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
se: Galle čoallolinnjá galgá muitit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
se: Muitte buot čoallu maid dát terminála ráhkada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
se: Gáiddus gilkora namahusformáhtta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab title format:
se: Gilkornamahusaid formáhtta:

en: Insert
se: Bija sisa
