Exo - en to hy translation catalogue (141 entries)

en: Follow state
hy: Հետևման վիճակ

en: Render differently based on the selection state.
hy: Ցուցադրել՝ հիմնված ընտրության վիճակի վրա։

en: Icon
hy: Պատկերակ

en: The icon to render.
hy: Ցուցադրելի պատկերակ

en: The GIcon to render.
hy: Ցուցադրել GIcon պատկերակ։

en: size
hy: չափ

en: The size of the icon to render in pixels.
hy: Պատկերակի չափը՝ պատկերատարրերով ցուցադրման համար։

en: Failed to open file "%s": %s
hy: Չհաջողվեց բացել «%s» նիշը․ %s

en: Failed to read file "%s": %s
hy: Չհաջողվեց ընթերցել «%s» նիշը․ %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
hy: Չհաջողվեց բեռնել «%s»: պատկերը․ անհայտ պատճառ՝ հնարավոր է պատկերանիշը վնասված է

en: Failed to open "%s".
hy: Չհաջողվեց բացել «%s»֊ը։

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_ACTIONS
en: Action Icons
hy: Գործողությունների պատկերակներ

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_ANIMATIONS
en: Animations
hy: Շարժունացում

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_APPLICATIONS
en: Application Icons
hy: Հավելվածների պատկերակներ

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_CATEGORIES
en: Menu Icons
hy: Ցանկի պատկերակներ

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_DEVICES
en: Device Icons
hy: Սարքի պատկերակներ

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_EMBLEMS
en: Emblems
hy: Նշաններ

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_EMOTES
en: Emoticons
hy: Էմոջիներ

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_MIME_TYPES
en: File Type Icons
hy: Նիշի պատկերակներ

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_PLACES
en: Location Icons
hy: Տեղադրության պատկերակներ

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_STATUS
en: Status Icons
hy: Կարգավիճակի պատկերակներ

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_STOCK
en: Stock Icons
hy: Պահեստային պատկերակներ

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_OTHER
en: Uncategorized Icons
hy: Չդասակարգված պատկերակներ

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_ALL
en: All Icons
hy: Բոլոր պատկերակները

note: EXO_ICON_CHOOSER_CONTEXT_FILE
en: Image Files
hy: Պատկերանիշեր

note: setup the context combo box
en: Select _icon from:
hy: Ընտրել _պատկերակը․

note: search filter
en: _Search icon:
hy: _Որոնել պատկերակ․

en: Clear search field
hy: Մաքրել որոնման դաշտը

en: Column Spacing
hy: Սյունակի միջակայք

en: Space which is inserted between grid column
hy: Բացատը, որն ընկնում է ցանցային սյունակների միջև

en: Number of columns
hy: Սյունակների քանակ

en: Number of columns to display
hy: Ցուցադրուող սյուանակների քանակը

en: Enable Search
hy: Թույլատրել որոնում

en: View allows user to search through columns interactively
hy: Թույլատրում է օգտատիրոջը կատարել սյունակների որոնում

en: Width for each item
hy: Յուրաքանչյուր տարրի լայնությունը

en: The width used for each item
hy: Ամեն տարրի համար գործածվող լայնությունը

en: Layout mode
hy: Շարակարգի եղանակ

en: The layout mode
hy: Շարակարգի եղանակ

en: Margin
hy: Լուսանցք

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
hy: Բացատ՝ ներմուծված պատկերակների եզրերի միջև

en: Markup column
hy: Նշարկման սյունակ

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
hy: Սյունակի տիպար, գործածվող Pango֊ի գործածման դեպքում, գրույթի ստացման համար

en: Icon View Model
hy: Պատկերակի ցուցադրման տիպար

en: The model for the icon view
hy: Տիպար՝ պատկերակի ցուցադրման համար

en: Orientation
hy: Ուղղություն

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
hy: Որոշում է, թե ինչպես են յուրաքանչյուր տարրի գրույթն ու պատկերակը դիրքավորված իրար հանդեպ

en: Pixbuf column
hy: Pixbuf սյունակ

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
hy: Տիպարի սյունակ՝ օգտագործվող pixbuf պատկերակի առբերման համար

en: Icon column
hy: Պատկերակի սյունակ

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
hy: Սյունակի տիպար՝ գործածվող ցուցադրելի նիշի ամբողջական ուղու առբերման համար

en: Reorderable
hy: Վերամշակելի

en: View is reorderable
hy: Տեսքը վերամշակելի է

en: Row Spacing
hy: Տողամիջոց

en: Space which is inserted between grid rows
hy: Բացատ, որը ներդրված է տողերի միջև

en: Search Column
hy: Որոնման սյունակ

en: Model column to search through when searching through item
hy: Սյունակի տիպարը՝ տարրերի որոնման ժամանակ օգտագործելու համար

en: Selection mode
hy: Ընտրության եղանակ

en: The selection mode
hy: Ընտրության եղանակը

en: Single Click
hy: Միասեղմում

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
hy: Որոշում է, թե արդյո՞ք տարրերը պետք է գործարկվեն միասեղմումով։

en: Single Click Timeout
hy: Միասեղմման ժամանակ

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
hy: Ժամանակամիջոց միասեղմման համար, որից հետո ցուցիչի նշված տարրերը կլինեն միասեղմումով

en: Spacing
hy: Բացատում

en: Space which is inserted between cells of an item
hy: Բացատ, որը ներդրվում է տարրերի բջիջների մինչև

en: Text column
hy: Գրույթի սյունակ

en: Model column used to retrieve the text from
hy: Տիպարի սյունակ՝ օգտագործվող գրույթի առբերման համար

en: Preview
hy: Նախատեսք

en: No file selected
hy: Ընտրված նիշ չկա

en: Block Device
hy: Ընթերցման սարք

en: Character Device
hy: Գրանշանային սարք

en: Folder
hy: Պանակ

en: Socket
hy: Բնիկ

note: allocate the file chooser
en: Select an Application
hy: Ընտրել հավելված

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: _Open
hy: _Բացել

en: All Files
hy: Բոլորը

en: Executable Files
hy: Գործարկելիները

en: Perl Scripts
hy: Perl գրվածքներ

en: Python Scripts
hy: Python գրվածքներ

en: Ruby Scripts
hy: Ruby գրվածքներ

en: Shell Scripts
hy: Shell գրվածքներ

en: Create Launcher <b>%s</b>
hy: Ստեղծել <b>%s</b> գործարկիչ

note: TRANSLATORS: Label in "Create Launcher"/"Create Link" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: _Name:
hy: _Անուն․

note: TRANSLATORS: Label in "Create Launcher"/"Create Link" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: C_omment:
hy: Մ_եկնաբանություն․

note: TRANSLATORS: Label in "Create Launcher" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: Comm_and:
hy: Հ_րաման․

note: TRANSLATORS: Label in "Create Link" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: _URL:
hy: _Գերհղում․

note: TRANSLATORS: Label in "Create Launcher" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: Working _Directory:
hy: Աշխատանքային _նշարան․

note: TRANSLATORS: Label in "Create Launcher"/"Create Link" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts
en: _Icon:
hy: _Պատկերակ․

note: TRANSLATORS: Label for the icon button in "Create Launcher"/"Create Link" dialog if no icon selected setup a label to tell that no icon was selected
en: No icon
hy: Առանց պատկերակի

en: Options:
hy: Ընտրանք․

note: TRANSLATORS: Check button label in "Create Launcher" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts *              and sync your translations with the translations in Thunar and xfce4-panel.
en: Use _startup notification
hy: Օգտագործել _միացման ծանուցումը

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
hy: Միացնում է մեկնարկի ծանուցումը, երբ հրամանը գործարկվում է նիշային կառավարչից կամ ընտրացանկից։ Ոչ բոլոր հավելվածներն են սատարում մեկնարկի ծանուցումը։

note: TRANSLATORS: Check button label in "Create Launcher" dialog, make sure to avoid mnemonic conflicts *              and sync your translations with the translations in Thunar and xfce4-panel.
en: Run in _terminal
hy: Գործարկել _վահանակում

en: Select this option to run the command in a terminal window.
hy: Գործարկում է հրամանը վահանակի պատուհանում։

note: allocate the icon chooser dialog
en: Select an icon
hy: Ընտրել պատկերակ

en: _OK
hy: _Բարի

note: allocate the file chooser dialog
en: Select a working directory
hy: Ընտրել աշխատանքային նշարան

en: File location is not a regular file or directory
hy: Նիշը սովորական նիշի կամ նշարանի տեղադրությունում չէ

note: --- constants ---
en: Create Launcher
hy: Ստեղծել գործարկիչ

en: Create Link
hy: Ստեղծել հղում

en: Create Directory
hy: Ստեղծել նշարան

en: Edit Launcher
hy: Խմբագրել գործարկիչը

en: Edit Link
hy: Խմբագրել հղումը

en: Edit Directory
hy: Խմբագրել նշարանը

en: Create a new desktop file in the given directory
hy: Ստեղծել աշխատասեղանի նոր նիշ, տրված նշարանում

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
hy: Ստեղծվող աշխատասեղանի նիշի տիպը (հավելված կամ հղում)

en: Preset name when creating a desktop file
hy: Սահմանել անուն, երբ նիշը ստեղծվում է

en: Preset comment when creating a desktop file
hy: Սահմանել մեկնաբանություն, նիշի նկարագրման համար

en: Preset command when creating a launcher
hy: Սահմանել հրաման, երբ գործարկիչը ստեղծվում է

en: Preset URL when creating a link
hy: Սահմանել գերհղում, երբ հղումը ստեղծվում է

en: Preset icon when creating a desktop file
hy: Սահմանել պատկերակ, երբ նիշը ստեղծվում է

en: Print version information and exit
hy: Ցուցադրել տարբերակի վերաբերյալ տեղեկույթը և դուրս գալ

note: initialize Gtk+
en: [FILE|FOLDER]
hy: [ՆԻՇ|ՊԱՆԱԿ]

note: no error message, the GUI initialization failed
en: Failed to open display
hy: Չհաջողվեց բացել ցուցադրիչը

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
hy: Հեղինակային իրավունք (c) %s 
            os-cillation e.K. Բոլոր իրավունքները պաշտպանված են։
    
    Հեղինակ․ Benedikt Meurer <benny@xfce.org>։

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
hy: %s մշակված է ԱՌԱՆՑ ՈՐևԷ ԵՐԱՇԽԻՔԻ,0
    թույլատրված է տարածել %s֊ի պատճենը
    GNU ընդհանուր հանրային արտոնագրի կանոնների համաձայն, որը կարելի է գտնել
    %s ելակետային փաթեթում։

en: Please report bugs to <%s>.
hy: Սխալների դեպքում զեկուցեք <%s> հասցեով։

en: No file/folder specified
hy: Սահմանված նիշ/պանակ չկա

en: Failed to load contents from "%s": %s
hy: Չհաջողվեց բեռնել բովանդակությունը «%s»֊ից. %s

en: The file "%s" contains no data
hy: «%s» նիշը դատարկ է

note: failed to parse the file
en: Failed to parse contents of "%s": %s
hy: Չհաջողվեց վերլուծել «%s»֊ի բովանդակությունը: %s

note: we cannot continue without a type
en: File "%s" has no type key
hy: «%s» նիշը չունի գաղտնաբառ

note: tell the user that we don't support the type
en: Unsupported desktop file type "%s"
hy: Աշխատասեղանի անվավեր «%s» նիշ

en: _Help
hy: _Աջակցություն

en: C_reate
hy: Ս_տեղծել

en: _Save
hy: _Պահել

note: create failed, ask the user to specify a file name
en: Choose filename
hy: Ընտրել նշանուն

en: Failed to create "%s".
hy: Չհաջողվեց ստեղծել «%s»֊ը։

en: Failed to save "%s".
hy: Չհաջողվեց պահել «%s»֊ը։

en: Usage: exo-open [URLs...]
hy: Աջակցություն․ exo-open [URLs...]

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
hy: -?, --help Ցույց տալ աջակցությունը և դուրս գալ

en:   -V, --version                       Print version information and exit
hy: -V, --version Ցույց տալ տարբերակի վերաբերյալ տեղեկույթը և դուրս գալ

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
hy: --launch ՏԻՊ [ՀԱՐԱՉԱՓեր...] Թողարկել ՏԻՊի նախընտրելի հավելվածները, ընտրված ՀԱՐԱՉԱՓերի հետ միասին, երբ ՏԻՊը տրված արժեքներից մեկն է։

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
hy: --working-directory ՆՇԱՐԱՆ Լռելյայն աշխատանքային նշարան հավելվածների համար, երբ օգտագործվում է --launch ընտրանքը։

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
hy: Տրված ՏԻՊերը սատարվում են --launch հրամանի համար․

note: Note to Translators: Do not translate the TYPEs (WebBrowser, MailReader, TerminalEmulator), * since the xfce4-mime-helper utility will not accept localized TYPEs.
en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
hy: WebBrowser - նախընտրած զննարկիչ։
    MailReader - նախընտրած էլ֊փոստ։
    FileManager - նախընտրած նիշք։
    TerminalEmulator - նախընտրած վահանակ։

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
hy: Եթե չեք սահմանել --launch ընտրանքը, ապա exo-open֊ը կբացի բոլոր նշված
    URL֊ները, կարգադրիչների հետ միասին։ Եթե սահմանել եք --launch ընտրանքը, կարող եք ընտրել այն հավելվածը,
    որը ցանկանում եք գործարկել և փոխանցել ավելացված հարաչափերը՝ հավելվածներին (օրինակ՝ հրահանգակին փոխանցել հրամանային տողը,
    որը պետք է գործարկել)։

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
hy: Եթե %s֊ը կազմարկված է առանց GIO-Unix֊ի հատկությունների, ապա աշխատասեղանի նիշերի բացումը չի սատարվում։

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
hy: Չհաջողվեց գործարկել նախընտրած հավելվածը «%s» կարգի համար։

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
hy: Անհնար է հայտնաբերել «%s»֊ի URI կառուցվածքը։

en: Failed to open URI "%s".
hy: Չհաջողվեց բացել «%s» URI֊ին։
