tilda 1.5~alpha - en to nb translation catalogue (180 entries)

en: _New Tab
nb: _Ny fane

en: _Close Tab
nb: _Lukk fane

en: _Copy
nb: _Kopier

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: _Toggle Fullscreen
nb: _Slå på/av fullskjerm

en: _Toggle Searchbar
nb: _Slå på/av søkelinje

en: _Preferences
nb: _Innstillinger

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: Close Tilda
nb: Lukk Tilda

en: Open a new terminal
nb: Åpne ny terminal

en: Open a new terminal and hide
nb: Åpne ny terminal og skjul

en: Top
nb: Topp

en: Bottom
nb: Bunn

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Hidden
nb: Skjult

en: Focus Terminal
nb: Fokuser terminal

en: Hide Terminal
nb: Skjul terminal

en: Block Cursor
nb: Blokk-peker

en: IBeam Cursor
nb: IBeam-peker

en: Underline Cursor
nb: Understrek-peker

en: Show whole tab title
nb: Vis fullstendig fanetittel

en: Show first n chars of title
nb: Vis første n antall tegn i tittel

en: Show last n chars of title
nb: Vis siste n antall tegn i tittel

en: Isn't displayed
nb: Ikke vis

en: Goes after initial title
nb: Etter opprinnelig tittel

en: Goes before initial title
nb: Før opprinnelig tittel

en: Replace initial title
nb: Erstatt opprinnelig tittel

en: Drop to the default shell
nb: Gå til forvalgt skall

en: Restart the command
nb: Start kommandolinje på nytt

en: Exit the terminal
nb: Avslutt terminal

en: Custom
nb: Selvvalgt

en: Green on Black
nb: Grønt på svart

en: Black on White
nb: Svart på hvitt

en: White on Black
nb: Hvitt på svart

en: Solarized Light
nb: Høykontrast lys

en: Solarized Dark
nb: Høykontrast mørk

en: Snazzy
nb: Pyntete

en: On the Left
nb: Til venstre

en: On the Right
nb: Til høyre

en: Disabled
nb: Slått av

en: Escape sequence
nb: Skiftesekvens

en: Tilda Config
nb: Tilda-oppsett

en: Start Tilda hidden
nb: Start Tilda skjult

en: Always on top
nb: Alltid øverst

en: Display on all workspaces
nb: Vis på alle arbeidsområder

en: Do not show in taskbar
nb: Ikke vis på oppgavelinje

en: Show Notebook Border
nb: Vis grenselinje

en: Set as Desktop window
nb: Bruk som skrivebordsvindu

en: Start in fullscreen
nb: Start i fullskjerm

en: Non-focus Pull Up Behaviour:
nb: Oppførsel ved ufokusert opprulling:

en: <b>Window Display</b>
nb: <b>Vinduvisning</b>

en: Cursor Blinks
nb: Pekerblinking

en: Audible Terminal Bell
nb: Terminal-varsellyd

en: Cursor Shape:
nb: Pekerutforming:

en: <b>Terminal Display</b>
nb: <b>Terminalvisning</b>

en: Font:
nb: Skrifttype:

en: <b>Font</b>
nb: <b>Skrifttype</b>

en: Hide Tilda when mouse leaves it
nb: Skjul Tilda når musepeker går utenfor

en: Auto Hide Delay:
nb: Tidsavbrudd for auto-skjul:

en: Hide when Tilda loses focus
nb: Skjul når Tilda mister fokus

en: <b>Auto Hide</b>
nb: <b>Auto-skjul</b>

en: When last terminal is closed:
nb: Når siste terminal lukkes:

en: Always prompt on exit
nb: Spør alltid ved avslutning

en: <b>Program Exit</b>
nb: <b>Avslutning</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Some options require that tilda is restarted.</i></small>
nb: <small><i><b>Merk:</b> Enkelte valg trer ikke i kraft før du starter Tilda på nytt.</i></small>

en: General
nb: Generelt

en: Word Characters:
nb: Ordtegn:

en: <b>Select by Word</b>
nb: <b>Velg etter ord</b>

en: Web Browser *:
nb: Nettleser *:

en: <b>URL Handling</b>
nb: <b>Håndtering av nettadresser</b>

en: Initial Title:
nb: Opprinnelig tittel:

en: Title Max Length:
nb: Maksimal tittellengde:

en: Dynamically-set Title:
nb: Dynamisk tittel:

en: Title Behaviour:
nb: Tittel-oppførsel:

en: <b>Title</b>
nb: <b>Tittel</b>

en: Run a custom command instead of the shell
nb: Kjør selvvalgt kommando i stedet for forvalgt skall

en: Custom Command:
nb: Selvvalgt kommando:

en: When Command Exits:
nb: Når kommando avslutter:

en: Use a login shell
nb: Bruk innloggingsskall

en: <b>Command</b>
nb: <b>Kommando</b>

en: * A valid command that can open a browser must be entered here. It is possible to use the name of a specific browser such as 'firefox' and 'google-chrome' or to use the generic commands 'x-www-browser' and 'xdg-open'. The best command may be different depending on the system.
nb: * Dette feltet krever en gyldig nettleser-kommando. Du kan bruke navnet på en konkrét nettleser, som f.eks. «firefox» eller «google-chrome», eller generiske kommandoer som «x-www-browser» og «xdg-open». Hvilken kommando/variant som er best avhenger av systemet ditt.

en: Show confirmation dialog when closing tab
nb: Vis bekreftelsesdialog ved lukking av fane

en: Close Action
nb: Handling ved lukking

en: Title and Command
nb: Tittel og kommando

en: Percentage
nb: Prosent

en: In Pixels
nb: I piksler

en: <b>Height</b>
nb: <b>Høyde</b>

en: Monitor:
nb: Skjerm:

en: <b>Select monitor</b>
nb: <b>Velg skjerm</b>

en: <b>Width</b>
nb: <b>Bredde</b>

en: Centered Horizontally
nb: Horisontalt midtstilt

en: Y Position
nb: Y-posisjon

en: X Position
nb: X-posisjon

en: Centered Vertically
nb: Vertikalt midtstilt

en: <b>Position</b>
nb: <b>Plassering</b>

en: Position of Tabs:
nb: Plassering av faner:

en: Expand Tabs
nb: Utvid faner

en: Show single Tab
nb: Vis enkeltfane

en: <b>Tabs</b>
nb: <b>Faner</b>

en: Animation Delay (usec)
nb: Animasjonsforsinkelse (i mikrosek.)

en: Animation Orientation
nb: Animasjonsretning

en: Animated Pulldown
nb: Animert nedrulling

en: Level of Transparency
nb: Gjennomsiktighet

en: Enable Transparency
nb: Slå på gjennomsiktighet

en: <b>Extras</b>
nb: <b>Ekstra</b>

en: Appearance
nb: Utseende

en: Cursor Color
nb: Pekerfarge

en: Text Color
nb: Tekstfarge

en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Built-in Schemes
nb: Innebygde skjemaer

en: <b>Foreground and Background Colors</b>
nb: <b>Forgrunns- og bakgrunnsfarger</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
nb: <small><i><b>Merk:</b> Terminalprogrammer har mulighet til å bruke disse fargene.</i></small>

en: Choose Color 14
nb: Velg farge 14

en: Choose Color 13
nb: Velg farge 13

en: Choose Color 15
nb: Velg farge 15

en: Choose Color 12
nb: Velg farge 12

en: Choose Color 10
nb: Velg farge 10

en: Choose Color 11
nb: Velg farge 11

en: Choose Color 9
nb: Velg farge 9

en: Choose Color 7
nb: Velg farge 7

en: Choose Color 6
nb: Velg farge 6

en: Choose Color 5
nb: Velg farge 5

en: Choose Color 4
nb: Velg farge 4

en: Choose Color 3
nb: Velg farge 3

en: Choose Color 2
nb: Velg farge 2

en: Choose Color 1
nb: Velg farge 1

en: Choose Color 0
nb: Velg farge 0

en: Choose Color 8
nb: Velg farge 8

en: Built-in schemes:
nb: Innebygde skjemaer:

en: Color palette:
nb: Fargepalett:

en: <b>Palette</b>
nb: <b>Palett</b>

en: Colors
nb: Farger

en: Scrollbar is:
nb: Rullefelt er:

en: Limit scrollback to:
nb: Begrens tilbakerulling til:

en: Unselect for unlimited scrollback.
nb: Fjern merke for ubegrenset tilbakerulling.

en: Scroll on Output
nb: Rull ved utdata

en: Scroll on Keystroke
nb: Rull ved knappetrykk

en: lines
nb: linjer

en: <b>Scrolling</b>
nb: <b>Rulling</b>

en: Scrolling
nb: Rulling

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
nb: <small><i><b>Merk:</b> Disse valgene kan føre til at enkelte programmer oppfører seg rart. Valgene ligger her for at du skal kunne tilpasse Tilda til operativsystemer og programmer som forventer en annen oppførsel fra terminalprogrammer.</i></small>

en: _Backspace key generates:
nb: _Rettetast:

en: _Delete key generates:
nb: _Delete-tast:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
nb: _Tilbakestill kompatibilitetsvalg til standardverdier

en: <b>Compatibility</b>
nb: <b>Kompatibilitet</b>

en: Compatibility
nb: Kompatibilitet

en: <b>Keybindings</b>
nb: <b>Tastatursnarveier</b>

en: Keybindings
nb: Tastatursnarveier

en: Unable to sync the config file to disk
nb: Klarte ikke å synkronisere oppsettsfil til disk

en: Unable to close the config file
nb: Klarte ikke å lukke oppsettsfil

en: Unable to write the config file to %s
nb: Klarte ikke å lagre oppsettsfil som %s

en: Unable to run command: `%s'
nb: Klarte ikke å kjøre kommando: «%s»

en: Unable to open lock directory: %s
nb: Klarte ikke å åpne låsemappe: %s

en: Creating directory:'%s'
nb: Lager mappe: «%s»

en: Found style.css in the user config directory, applying user css style.
nb: Fant style.css i brukermappe. Bruker selvvalgt css-stil.

en: Migrating old config path to XDG folders
nb: Flytter gammel oppsettssti til XDG-mapper

en: Specified config file '%s' does not exist. Reverting to default path.
nb: Valgt oppsettsfil «%s» finnes ikke. Bruker forvalgt sti.

en: The keybinding you chose for "Pull Down Terminal" is invalid. Please choose another.
nb: Valgt snarvei for «Pull Down Terminal» er ugyldig. Velg en annen snarvei.

en: Action
nb: Handling

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Enter keyboard shortcut
nb: Skriv inn tastatursnarvei

en: The keybinding you chose for "%s" is invalid. Please choose another.
nb: Valgt snarvei for «%s» er ugyldig. Velg en annen snarvei.

en: Problem reading link %s: %s
nb: Klarte ikke å lese lenke %s: %s

en: Unable to launch default shell: %s
nb: Klarte ikke å starte forvalgt skall: %s

en: Unable to launch custom command: %s
nb: Klarte ikke å starte selvvalgt kommando: %s

en: Launching default shell instead
nb: Starter forvalgt skall i stedet

en: Problem parsing custom command: %s
nb: Klarte ikke å tolke selvvalgt kommando: %s

en: Failed to launch the web browser. The command was `%s'
nb: Klarte ikke å starte nettleser. Kommandoen som ble forsøkt var «%s»

en: Untitled
nb: Uten navn

en: Bad value for "d_set_title" in config file
nb: Oppsettsverdien «d_set_title» har ugyldig verdi

en: Are you sure you want to close this tab?
nb: Er du sikker på at du vil lukke denne fana?

en: You have a bad tab_pos in your configuration file
nb: Oppsettsfila di inneholder ugyldig verdi for «tab_pos»

en: Unable to set tilda's icon: %s
nb: Klarte ikke å bytte ikon for tilda: %s

en: Out of memory, cannot create tab
nb: Minnet er fullt. Klarte ikke å åpne ny fane

en: Are you sure you want to Quit?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte?

en: Tilda %d Config
nb: Oppsett for Tilda %d

en: Invalid Cursor Type, resetting to default
nb: Ugyldig pekertype. Tilbakestiller til forvalgt verdi

en: Invalid non-focus pull up behaviour, ignoring
nb: Ugyldig oppførsel for ufokusert opprulling. Valget blir ignorert

en: Invalid tab position setting, ignoring
nb: Ugyldig tab-posisjonsvalg. Valget blir ignorert
