kmail - en to nds translation catalogue (916 entries)

en: Maintainer
nds: Pleger

en: Former maintainer
nds: Verleden Pleger

en: Original author
nds: Orginaalautor

en: Former co-maintainer
nds: Verleden Co-Pleger

en: Former core developer
nds: Verleden Schriever vun den Karn

en: Core developer
nds: Schriever vun den Karn

en: Documentation
nds: Dokmentatschoon

en: System tray notification
nds: Narichten över Systeemafsnitt

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
nds: Ünnerstütten för PGP 6 un anner Verbetern bi't Verslöteln

en: GnuPG support
nds: Ünnerstütten för GnuPG

en: New message list and new folder tree
nds: Nieg Narichtenlist un nieg Ornerboom

en: Anti-virus support
nds: Ünnerstütten gegen Viren

en: POP filters
nds: POP-Filtern

en: Usability tests and improvements
nds: Utproberen vun de Bruukborkeit un Verbetern

en: Ägypten and Kroupware project management
nds: Ägypten- un Kroupware-Projektpleeg

en: Improved HTML support
nds: Verbetert HTML-Ünnerstütten

en: Beta testing of PGP 6 support
nds: Beta-Test vun de PGP-6-Ünnerstütten

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
nds: Tietmark för de Statusmellen "Överdregen fardig"

en: Multiple encryption keys per address
nds: Mehr Slötels för't Verslöteln per Adress

en: KDE Email Client
nds: KDE-Nettpostprogramm

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
nds: Nettpostlist

en: Folder holds a mailing list
nds: Orner bargt en Nettpostlist

en: Detect Automatically
nds: Automaatsch faststellen

en: Mailing list description:
nds: List-Beschrieven:

en: Browser
nds: Kieker

en: Preferred handler:
nds: Vörtrocken Hanteerprogramm:

en: Invoke Handler
nds: Hanteerprogramm opropen

en: Address type:
nds: Adresstyp:

en: Subscribe to List
nds: List bestellen

en: Post to List
nds: Na List schrieven

en: Unsubscribe From List
nds: List afbestellen

en: List Archives
nds: Archiven vun de List

en: List Help
nds: Hülp för de List

en: Not available
nds: Nich verföögbor

en: Not available.
nds: Nich verföögbor.

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
nds: KMail hett binnen den Orner keen Nettpostlist funnen.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
nds: KMail hett binnen den Orner keen heel Nettpostlist funnen. Föög de Adressen bitte per Hand in.

en: Quota
nds: Bruukgrenz

en: Usage:
nds: Bruuk:

en: %p% full
nds: %p% vull

en: %1 of %2 used
nds: %1 vun %2 bruukt

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
nds: Tastkombinatschoon

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
nds: <qt>Wenn Du den aktuellen Orner en Tast oder en Kombinatschoon vun Tasten toornen wullt, klick op den Knoop nerrn un drück denn de Tast(en), de Du för dissen Orner bruken wullt.</qt>

en: Templates
nds: Vörlagen

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
nds: Ansicht

en: Use custom &icons
nds: &Egen Lüttbiller bruken

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
nds: &Normaal:

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
nds: &Nich leest:

en: Retrieval Options
nds: Afhaal-Optschonen

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
nds: Afhalen

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
nds: Loosstüern

en: Outgoing accounts (add at least one):
nds: Rutgahn Kontos (föög tominnst een to):

en: Never Automatically
nds: Nienich automaatsch

en: On Manual Mail Checks
nds: Bi't Kieken vun Hand

en: On All Mail Checks
nds: Bi all Kiekvörgäng

en: Send &messages in outbox folder:
nds: N&arichten ut Postutgang loosstüern:

en: Send Now
nds: Nu loosstüern

en: Send Later
nds: Later loosstüern

en: Defa&ult send method:
nds: &Standardmetood för't Loosstüern:

en: Unable to start account wizard
nds: Kontohölper lett sik nich starten.

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
nds: Bi't Kieken na Nettpost per Hand ok dit Konto pröven

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
nds: Bi't Utmaken vun KMail op Afkoppelbedrief wesseln

en: Check mail on startup
nds: Bi Programmstart na Nettpost kieken

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
nds: Nieg-Nettpost-Bescheedgeevhölper nich inmeldt. Bitte snack dor Dien Systeempleger op an.

en: Fonts
nds: Schriftoorden

en: Colors
nds: Klören

en: Layout
nds: Utsehn

en: Message List
nds: Narichtenlist

en: Message Tags
nds: Narichten-Slötelwöör

en: Message Body
nds: Narichten-Inholt

en: Message List - Unread Messages
nds: Narichtenlist - Nich leeste

en: Message List - Important Messages
nds: Narichtenlist - Wichtige

en: Message List - Action Item Messages
nds: Narichtenlist - Akschonen

en: Fixed Width Font
nds: Fastbreed Schriftoort

en: Composer
nds: Narichteneditor

en: Printing Output
nds: Druckutgaav

en: &Use custom fonts
nds: &Egen Schriftoorden bruken

en: Apply &to:
nds: &Bruken för:

en: Quoted Text - First Level
nds: Weddergeven Text - Eerste Evene

en: Quoted Text - Second Level
nds: Weddergeven Text - Twete Evene

en: Quoted Text - Third Level
nds: Weddergeven Text - Drüdde Evene

en: Unread Message
nds: Nich leest Naricht

en: Important Message
nds: Wichtige Naricht

en: Action Item Message
nds: Akschoon

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
nds: Achtergrund HTML-Statusbalken - Keen HTML-Naricht

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
nds: Vörgrund HTML-Statusbalken - Keen HTML-Naricht

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
nds: Achtergrund HTML-Statusbalken - HTML-Naricht

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
nds: Vörgrund HTML-Statusbalken - HTML-Naricht

en: &Use custom colors
nds: &Egen Klören bruken

en: Recycle colors on deep &quoting
nds: Klören bi vele &Zitaatevenen wedderhalen

en: Close to quota threshold:
nds: Dicht bi de Bruukgrenz:

en: Show folder quick search field
nds: Orner-Fixsöökfeld wiesen

en: Show Favorite Folders View
nds: Vörtrocken Orneransicht wiesen

en: Never
nds: Nienich

en: As icons
nds: As Lüttbiller

en: As list
nds: As List

en: Folder Tooltips
nds: Orner-Kortinfos

en: Always
nds: Jümmers

en: Sta&ndard format (%1)
nds: Sta&ndardformaat (%1)

en: Locali&zed format (%1)
nds: &Regioonformaat (%1)

en: Smart for&mat (%1)
nds: S&muck Formaat (%1)

en: C&ustom format:
nds: &Topasst Formaat:

en: Default aggregation:
nds: Standard-Tosamenstellen:

en: Default theme:
nds: Standardmuster:

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
nds: <qt><a href="whatsthis1">Informatschonen över topasst Formaten…</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
nds: <qt><p><strong>Du kannst disse Utdrück för't Datum bruken:</strong></p><ul><li>d - Dag as Tall ahn Null vörweg (1-31)</li><li>dd - Dag as Tall mit Null vörweg (01-31)</li><li>ddd - Afkört Wekendag (Ma - Sü)</li><li>dddd - Heel Wekendag (Maandag - Sünndag)</li><li>M - Maand as Tall ahn Null vörweg (1-12)</li><li>MM - Maand as Tall mit Null vörweg (01-12)</li><li>MMM - Afkört Maand (Jan - Dez)</li><li>MMMM - Heel Maand (Januor - Dezember)</li><li>yy - Johr mit twee Steden (00-99)</li><li>yyyy - Johr mit veer Steden (0000 - 9999)</li></ul><p><strong>Du kannst disse Utdrück för de Tiet bruken:</strong></p><ul><li>h - De Stünn ahn Null vörweg (0-23, oder 1-12 in 12-Stünnen-Dorstellen)</li><li>hh - De Stünn mit Null vörweg (00-23, oder 01-12 in 12-Stünnen-Dorstellen)</li><li>m - De Minuut ahn Null vörweg (0-59)</li><li>mm - De Minuut mit Null vörweg (00-59)</li><li>s - De Sekunn ahn Null vörweg (0-59)</li><li>ss - De Sekunn mit Null vörweg (00-59)</li><li>z - de Millisekunn ahn Nullen vörweg (0-999)</li><li>zzz - de Millisekunn mit Nullen vörweg (000-999)</li><li>AP - Mark för 12-Stünnen-Dorstellen. För "AP" warrt "VM" oder "NM" insett.</li><li>ap - Mark för 12-Stünnen-Dorstellen. För "ap" warrt "vm" oder "nm" insett.</li><li>Z - Tietrebeet in numeersch Form (-1200 - 1200)</li></ul><p><strong>All anner Bookstaven warrt övergahn.</strong></p></qt>

en: Message Window
nds: Narichtenfinster

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
nds: Alleenstahn Narichtenfinster na't Antern oder Wiederledden tomaken.

en: System Tray
nds: Systeemafsnitt

note: i18n: ectx: label, entry (SystemTrayEnabled), group (General)
en: Enable system tray icon
nds: Systeemafsnitt-Lüttbild bruken

en: A&vailable Tags
nds: &Verföögbor Slötelwöör

en: Add new tag
nds: Nieg Slötelwoort tofögen

en: Remove selected tag
nds: Utsöcht Slötelwoort wegmaken

en: Increase tag priority
nds: Slötelwoort-Prioriteet ropsetten

en: Decrease tag priority
nds: Slötelwoort-Prioriteet daalsetten

en: Ta&g Settings
nds: S&lötelwoort-Instellen

en: Do you want to remove tag '%1'?
nds: Wullt Du dat Slötelwoort "%1" redig wegmaken?

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
nds: Slötelwoort lett sik nich opstellen. Dat gifft dat Slötelwoort al.

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
nds: Allmeen

en: Standard Templates
nds: Standardvörlagen

en: Custom Templates
nds: Egen Vörlagen

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
nds: Bedraap

en: Charset
nds: Tekensett

en: Headers
nds: Koppindrääg

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
nds: Bilagen

en: Autocorrection
nds: Automaatsche Korrektuur

en: Auto Resize Image
nds: Bildgrött automaatsch topassen

[ctx: @title:group]
en: Signature
nds: Signatuur

en: Automatically insert the configured signature
    when starting to compose a message
nds: De instellte Signatuur automaatsch infögen,
    wenn Du anfangst un schriffst en niege Naricht.

en: Insert the signature above any quoted text
nds: De Signatuur baven vun all ziteert Text infögen

en: Insert the RFC-compliant signature separator
    (two dashes and a space on a line) before the signature
nds: Den Signatuurtrenner na RFC (twee Streek un en
    Freeteken) baven de Signatuur infögen

en: When replying, do not quote any existing signature
nds: Bi't Antern en vörhannen Signatuur nich ziteren

[ctx: @title:group]
en: Format
nds: Formaat

en: When replying, only quote the selected text
    (instead of the complete message), if
    there is text selected in the message window.
nds: Bi't Antern bloots den markeerten Text ziteren,
    nich de hele Naricht, wenn binnen de Naricht
    Text markeert is.

en: When replying, add quote signs in front of all lines of the quoted text,
    even when the line was created by adding an additional line break while
    word-wrapping the text.
nds: Bi't Antern all ziteert Regen mit Zitaattekens anfangen, ok wenn de
    Reeg bloots bi't Infögen vun Reegümbröök opstellt wöör.

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
nds: Automaatsch Reegümbrook bi de angeven Breed anmaken

en: Set the text width for automatic word wrapping
nds: De Textbreed för automaatsche Reegümbröök fastleggen

en: When replying or forwarding, quote the message
    in the original format it was received.
    If unchecked, the reply will be as plain text by default.
nds: Bi't Antern oder Wiederledden de Naricht in dat Formaat
    ziteren, mit dat se ankamen is. Wenn nich anmaakt is de Anter
    standardwies normaal Text.

en: Format the plain text part of a message from the HTML markup.
    Bold, italic and underlined text, lists, and external references
    are supported.
nds: Den Normaaltext-Deel vun en Naricht na't HTML formateren.
    Fett, kursiev un ünnerstreken Text, Listen un extern Betöög
    warrt ünnerstütt.

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
nds: Inbett

en: As Attachment
nds: As Bilaag

en: Set the default forwarded message format
nds: Dat Standardformaat för wiederleddt Narichten fastleggen

en: Default forwarding type:
nds: Standardmetood bi't Wiederledden:

[ctx: @title:group]
en: Recipients
nds: Adressaten

en: By default, request an MDN when starting to compose a message.
    You can select this on a per-message basis using "Options - Request Disposition Notification"
nds: Standardwies en NTB för niege Nettbreven anföddern.
    Du kannst dat ok för enkelte Narichten maken, wenn Du "Optschonen -> Narichtentostand-Bescheed anföddern" bruukst.

en: Warn if too many recipients are specified
nds: Wohrschoen, wenn dat to vele Adressaten gifft

en: Set the maximum number of recipients for the warning
nds: De Hööchsttall vun Adressaten för de Wohrschauen fastleggen

en: Only allow this many recipients to be specified for the message.
    This applies to doing a "Reply to All", entering recipients manually
    or using the "Select..." picker.  Setting this limit helps you to
    avoid accidentally sending a message to too many people.  Note,
    however, that it does not take account of distribution lists or
    mailing lists.
nds: Bloots so vele Adressaten per Nettbreef tolaten. Disse Instellen warrt bruukt,
    wenn Du "All antern" bruukst, de Adressaten vun Hand oder mit den Kontaktenköör-
    Dialoog ingiffst. Disse Instellen hölpt dor gegen, Du stüerst en Naricht to vele Lüüd to.
    Man Verdeel- un Nettpostlisten reekt dat nich extra ut.

en: Remember recent addresses entered,
    and offer them for recipient completion
nds: Annerlest ingeven Adressen wohren un
    bi't Kompletteren vun Adressaten anbeden

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
nds: Nich sekern

en: Maximum recent addresses retained:
nds: Hööchsttall wohrt ingeven Adressen:

en: The maximum number of recently entered addresses that will
    be remembered for completion
nds: De hööchste Tall vun annerlest ingeven Adressen, de för't
    Kompletteren wohrt warrt

en: No autosave
nds: Nich automaatsch sekern

[ctx: Interval suffix]
en:  minute |  minutes
nds[0]:  Minuut
nds[1]:  Minuten

en: Automatically save the message at this specified interval
nds: De Naricht jümmers automaatsch na disse Tiet sekern

en: Repl&y Subject Prefixes
nds: Prefi&xen för Bedraap in Antwoort-Narichten

en: Recognize any sequence of the following prefixes
    (entries are case-insensitive regular expressions):
nds: All vun disse Prefixen verarbeiden
    (Indrääg sünd regulere Utdrück ahn Groot-/Lüttschriev-Verscheel):

en: A&dd...
nds: &Tofögen...

en: Re&move
nds: &Wegdoon

en: Mod&ify...
nds: Ä&nnern...

en: Enter new reply prefix:
nds: Nieg Antwoort-Prefix ingeven:

en: For&ward Subject Prefixes
nds: Prefixen för Bedraap in &wiederleddt Narichten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remo&ve
nds: &Wegdoon

en: Add...
nds: Tofögen...

en: Modify...
nds: Ännern...

en: Enter new forward prefix:
nds: Nieg Wiederledd-Prefix ingeven:

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
nds: Disse List warrt för elk rutgahn Naricht vun baven na nerrn dörkeken; söcht warrt en Tekensett, de all bruukte Tekens bargt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: &Modify...
nds: Ä&nnern...

en: Enter charset:
nds: Tekensett ingeven:

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
nds: Bi't Antern un Wiederledden &Orginaaltekensett bruken (wenn mööglich)

en: This charset is not supported.
nds: Disse Tekensett warrt nich ünnerstütt.

en: &Use custom message-id suffix
nds: &Egen Suffix för Naricht-ID bruken

en: Custom message-&id suffix:
nds: Egen Suffix för Naricht-&ID:

en: Define custom mime header fields:
nds: Egen MIME-Koppregen angeven:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
nds: Naam

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
nds: Weert

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
nds: &Nieg

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
nds: &Naam:

en: &Value:
nds: &Weert:

en: Outlook-compatible attachment naming
nds: Bilagen kompatibel to Outlook nömen

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
nds: Maak dit an, wenn ok Outlook(tm) de Bilagennaams mit Sünnertekens verstahn schall.

en: E&nable detection of missing attachments
nds: Op fehle&n Bilagen pröven

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
nds: Na Bilagen söken, wenn sik een vun disse Slötelwöör findt:

en: Enter new key word:
nds: Nieg Slötelwoort ingeven:

en: No limit
nds: Keen Grenz

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
nds: Du wullt Bilagennaams, de Sünnertekens (nich-engelsche Bookstaven) bargt, op en Wies koderen laten, de ok Outlook(tm) un anner Nettpostprogrammen verstahn köönt, de de Standardwies för't Koderen vun Bilagennaams nich verstaht.
    Beacht bitte, dat KMail denn Nettbreven opstellt, de sik nich to de Standards höllt, un dat Nettpostprogrammen, de sik to de Standards höllt, disse villicht nich verarbeiden köönt. Bruuk disse Optschoon bloots, wenn Du keen anner Mööglichkeit hest.

en: Add
nds: Tofögen

en: Remove
nds: Wegmaken

en: Folders
nds: Ornern

en: Invitations
nds: Inladen

en: Printing
nds: Drucken

en: Reading
nds: Lesen

en: Message Disposition Notifications
nds: Narichttostand-Bescheden (NTBen)

en: Composing
nds: Schrieven

en: Miscellaneous
nds: Anner Saken

en: S/MIME Validation
nds: S/MIME-Prööv

en:  day |  days
nds[0]:  Dag
nds[1]:  Daag

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
nds: Disse Optschoon bruukt "dirmngr" >= 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
nds: Keen Proxy

en: (Current system setting: %1)
nds: (Aktuell Systeeminstellen: %1)

en: Select
nds: Köör

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
nds: Archiev

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
nds: Orner archiveren

[ctx: @action]
en: Archive
nds: Archiveren

en: &Folder:
nds: &Orner:

en: F&ormat:
nds: F&ormaat:

en: Compressed Zip Archive (.zip)
nds: Komprimeert Zip-Archiev (.zip)

en: Uncompressed Archive (.tar)
nds: Nich komprimeert Archiev (.tar)

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
nds: BZ2-komprimeert Tar-Archiev (.tar.bz2)

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
nds: GZ-komprimeert Tar-Archiev (.tar.gz)

en: &Archive File:
nds: &Archievdatei:

en: &Delete folder and subfolders after completion
nds: Ornern un Ünnerornern na't Fardigstellen &wegdoon

en: Archive all subfolders
nds: All Ünnerornern archiveren

en: Please select the folder that should be archived.
nds: Söök bitte den Orner ut, den Du archiveren wullt.

en: No folder selected
nds: Keen Orner utsöcht

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
nds[0]: 1 Bilaag (%2)
nds[1]: %1 Bilagen (%2)

en: Hide attachment list
nds: Bilagenlist versteken

en: Show attachment list
nds: Bilagenlist wiesen

[ctx: Encodings menu]
en: us-ascii
nds: US-ASCII

[ctx: Menu item]
en: Encoding
nds: Koderen

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
nds: Söök dat Klookschriever-Wöörbook för disse Naricht ut.

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
nds: Den Orner för loosstüert Narichten utsöken, binnen den en Kopie vun disse Naricht wohrt warrt

en: Select the outgoing account to use for sending this message
nds: Söök dat Loosstüerkonto för disse Naricht ut.

en: Set the "From:" email address for this message
nds: De "Vun"-Adress för disse Naricht fastleggen

en: Set a subject for this message
nds: Bedraap för de Naricht fastleggen

en: &Identity:
nds: &Identiteet:

en: &Dictionary:
nds: &Wöörbook:

en: &Sent-Mail folder:
nds: Orner för &loosstüert Narichten:

en: &Mail transport:
nds: Nettpost-Överdreeg&metood:

[ctx: sender address field]
en: &From:
nds: &Vun:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
nds: &Bedraap:

en: &Send Mail
nds: Nettbreef &loosstüern

en: &Send Mail Via
nds: Nettbreef &loosstüern över

en: Send
nds: Loosstüern

en: Send &Later
nds: L&ater loosstüern

en: Send &Later Via
nds: L&ater loosstüern över

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
nds: Na Postutgang

en: Save as &Draft
nds: As "Nich far&dig" sekern

en: Save email in Draft folder
nds: Nettbreef binnen den Orner för nich fardig Nettbreven sekern

en: Save as &Template
nds: As &Vörlaag sekern

en: Save email in Template folder
nds: Nettbreef binnen Vörlagenorner sekern

en: Save as &File
nds: As &Datei sekern

en: Save email as text or html file
nds: Nettbreef as Text- oder HTML-Datei sekern

en: &Insert Text File...
nds: Textdatei &infögen…

en: &Insert Recent Text File
nds: Tolest bruukt Textdatei in&fögen

en: &Address Book
nds: &Adressbook

en: Open Address Book
nds: Adressbook opmaken

en: &New Composer
nds: &Nieg Nettbreef

en: Select &Recipients...
nds: Ad&ressaten utsöken…

en: Save &Distribution List...
nds: &Verdeellist sekern…

en: Paste as Attac&hment
nds: As Bilaag infö&gen

en: Cl&ean Spaces
nds: Twischenrüü&m kloormaken

en: Use Fi&xed Font
nds: &Fastbreed Schriftoort bruken

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
nds: &Hilt

en: &Request Disposition Notification
nds: Na&richtentostand-Bescheed anföddern

en: &Wordwrap
nds: Reegü&mbrook

en: &Snippets
nds: &Snippels

en: &Automatic Spellchecking
nds: S&chriefwies automaatsch pröven

en: Rich Text Editing
nds: Formaattext bruken

en: Rich Text
nds: Formaattext

en: Toggle rich text editing mode
nds: Formaattext an- oder utmaken

en: &All Fields
nds: All &Feller

en: &Identity
nds: &Identiteet

en: &Dictionary
nds: &Wöörbook

en: &Sent-Mail Folder
nds: Orner för &loosstüert Narichten

en: &Mail Transport
nds: Nettpost-Öv&erdreegmetood

en: &From
nds: &Vun

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
nds: Be&draap

en: Append S&ignature
nds: Signat&uur anhangen

en: Pr&epend Signature
nds: Signatuur &vöransetten

en: Insert Signature At C&ursor Position
nds: Signatuur bi &Blinkerpositschoon infögen

en: &Spellchecker...
nds: &Klookschriever...

en: Spellchecker
nds: Klookschriever

en: &Encrypt Message
nds: Naricht &verslöteln

en: Encrypt
nds: Verslöteln

en: &Sign Message
nds: Naricht ü&nnerschrieven

en: Sign
nds: Ünnerschrieven

en: &Cryptographic Message Format
nds: Verslötel&formaat

en: Select a cryptographic format for this message
nds: En Verslötelformaat för disse Naricht utsöken

en: Configure KMail...
nds: KMail instellen...

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
nds: <qt>Dit verstickt den Menübalken heel un deel. Du kannst em mit %1 wedder wiesen.</qt>

en: Hide menu bar
nds: Menübalken versteken

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
nds:  Reeg: %1

en:  Column: %1
nds:  Striep: %1

en: OVR
nds: Övr

en: INS
nds: Inf

en: Spellcheck: on
nds: Klookschriever: An

en: Spellcheck: off
nds: Klookschriever: Ut

en: Re&save as Template
nds: &Nochmaal as Vörlaag sekern

en: &Save as Draft
nds: As "Nich fardig" &sekern

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
nds: Sekert disse Naricht binnen den Vörlagenorner, Du kannst ehr denn later bruken.

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
nds: Sekert disse Naricht binnen den Orner "Nich fardig", Du kannst ehr later bewerken un loosstüern.

en: Do you want to save the message for later or discard it?
nds: Wullt Du de Naricht för later wohren oder ehr wegsmieten?

en: Close Composer
nds: Editor tomaken

en: Autosave Message Failed
nds: Naricht lett sik nich automaatsch sekern.

en: Sending Message Failed
nds: Naricht lett sik nich loosstüern.

en: Add as &Inline Image
nds: As B&innenreeg-Bild tofögen

en: Add as &Attachment
nds: As &Bilaag tofögen

en: Name of the attachment:
nds: Naam vun de Bilaag:

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
nds[0]: URL de Naricht tofögen
nds[1]: URLs de Naricht tofögen

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
nds[0]: Datei as &Bilaag tofögen
nds[1]: Dateien as &Bilaag tofögen

en: Insert clipboard text as attachment
nds: Twischenaflaag-Inholt as Bilaag bifögen

en: unnamed
nds: ahn Naam

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
nds: <qt><p>Du hest instellt, dat Narichten ok för Di sülven verslötelt warrn schöölt, man för de aktuelle Identiteet is dor keen OpenPGP- oder S/MIME-Verslötelslötel för angeven.</p><p>Söök de Slötels, de Du bruken wullt, bitte binnen de Identiteet-Instellen ut.</p></qt>

en: Undefined Encryption Key
nds: Keen Slötel för't Verslöteln angeven

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
nds: <qt><p>Wenn Du disse Naricht ünnerschrieven wullt, muttst Du toeerst den Ünnerschriftslötel (OpenPGP oder S/MIME) angeven, den Du bruken wullt.</p><p>Söök den Slötel, den Du bruken wullt, bitte binnen de Identiteet-Instellen ut.</p></qt>

en: Undefined Signing Key
nds: Keen Ünnerschriftslötel angeven

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
nds: Du muttst Dien Nettpostadress in dat "Vun:"-Feld ingeven. Du kunnst ok Dien Nettpostadressen för all Identiteten fastleggen, denn bruukst Du ehr nich för elk Naricht nieg ingeven.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
nds: Du muttst tominnst een Adressaat binnen de Feller "Na:", "Kopie:" oder "Blindkopie:" angeven.

en: To: field is empty. Send message anyway?
nds: Dat Feld "Na:" is leddig. Wullt Du de Naricht liekers loosstüern?

en: No To: specified
nds: Keen Adressaat angeven

en: S&end as Is
nds: Ahn Ännern loos&stüern

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
nds: Du hest keen Bedraap angeven. Wullt Du de Naricht liekers loosstüern?

en: No Subject Specified
nds: Keen Bedraap angeven

en: &Specify the Subject
nds: &Bedraap angeven

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
nds: Du muttst tominnst een Adressaat angeven, dormit Du en nich fardig Naricht verslöteln kannst.

en: About to send email...
nds: Naricht warrt nößen loosstüert...

en: Send Confirmation
nds: Bescheed loosstüern

en: &Send Now
nds: Nu &loosstüern

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
nds: Du stüerst den Nettbreef mehr as %1 Adressaten to. Wullt Du liekers wiedermaken?

en: Too many recipients
nds: To vele Adressaten

en: &Send as Is
nds: Ahn Ännern &loosstüern

en: &Edit Recipients
nds: Adressaten &bewerken

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
nds: Wenn Du den HTML-Bedrief utmaakst, kaamt den Text sien Formateren weg. Wullt Du dat?

en: Lose the formatting?
nds: Formateren wegmaken?

en: Lose Formatting
nds: Formateren wegmaken

en: Add Markup Plain Text
nds: Schriftsatzkode as eenfach Text tofögen

en: Configure shortcut
nds: Tastkombinatschoon bruken

en: Remove Shortcut
nds: Tastkombinatschoon wegmaken

en: Ask Before Sending
nds: Ehr't Loosstüern fragen

en: Sending Without Confirmation
nds: Ahn Nafraag loosstüern

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
nds: Binnen Dien Naricht gifft dat Henwiesen dor op, Du wullst en Datei bileggen, man bileggt is dor nix. Wullt Du de Naricht en Datei bileggen?

en: &Attach file
nds: Datei &bileggen

en: &Remind me later
nds: Later &anstöten

en: External editor was started.
nds: Extern Editor wöör opropen.

en: Message will be signed
nds: Naricht warrt ünnerschreven

en: Message will not be signed
nds: Naricht warrt nich ünnerschreven

en: Message will be encrypted
nds: Naricht warrt verslötelt

en: Message will not be encrypted
nds: Naricht warrt nich verslötelt

en: Cannot fetch collection. %1
nds: Sammeln lett sik nich halen. %1

en: Folder name not defined.
nds: Ornernaam nich angeven.

en: Unable to create folder. %1
nds: Orner "%1" lett sik nich opstellen.

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
nds: Keen Archievorner angeven. Prööv bitte de Instellen för't Konto „%1“

en: No messages selected.
nds: Keen Naricht utsöcht.

en: List of collections is empty. %1
nds: Sammelnlist is leddig. %1

en: Cannot move messages.
nds: Narichten laat sik nich verschuven.

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
nds: Orner lett sik nich halen. Fehlermellen: %1

en: No folder returned.
nds: Keen Orner torüchgeven.

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
nds: Böverorner lett sik nich halen. Fehlermellen: %1

en: Unable to return list of folders.
nds: Ornerlist lett sik nich halen.

en: Messages archived
nds: Narichten wöörn archiveert

en: Folder Shortcut %1
nds: Orner-Tastkombinatschoon %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, image)
en: Image
nds: Bild

en: You do not have your own contact defined in the address book.
nds: Du hest Dien egen Daten nich na't Adressbook ingeven.

en: No Picture
nds: Keen Bild

en: No picture set for your address book entry.
nds: Binnen dat Adressbook is keen Bild fastleggt.

en: &With empty fields
nds: &Mit leddige Feller

en: &From existing vCard
nds: Ut &vörhannen vCard

en: &Duplicate existing vCard
nds: Vörhannen VCard &koperen

en: &Existing identities:
nds: &Vörhannen Identiteten:

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
nds: Allmeen

en: &Your name:
nds: &Dien Naam:

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
nds: <qt><h3>Dien Naam</h3><p>Binnen dit Feld schull Dien Naam in de Form stahn, as Du em binnen den Narichtenkopp vun rutgahn Narichten hebben wullt.</p><p>Wenn Du hier nix angiffst, warrt Dien Reaalnaam nich opduken, bloots de Nettpostadress.</p></qt>

en: Organi&zation:
nds: Organi&satschoon:

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
nds: <qt><h3>Organisatschoon</h3><p>Hier kummt de Naam vun Dien Organisatschoon rin, wenn Du em binnen den Kopp vun rutgahn Narichten hebben wullt.</p><p>Dat maakt nix (un is ok normaal), wenn Du dit Feld leddig lettst.</p></qt>

en: &Email address:
nds: N&ettpostadress:

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
nds: <qt><h3>Nettpostadress</h3><p>Hier schull Dien hele Nettpostadress stahn.</p><p>Dit is de Hööftadress för all rutgahn Nettbreven. Hest Du mehr as een Adress, denn stell en nieg Identiteet op, oder föög in't Feld nerrn Alias-Adressen to.</p><p>Wenn Du dit Feld leddig lettst oder en Fehler maakst, köönt de Lüüd Di nich antern.</p></qt>

en: Email a&liases:
nds: Nettpost-A&liasen:

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
nds: <qt><h3>Nettpost-Aliasen</h3><p>Dit Feld bargt Alias-Adressen för disse Identiteet (un bruukt dor keen anner Identiteten för).</p><p>Bispill:</p><table><tr><th>Hööftadress:</th><td>naam.tonaam@bispill.org</td></tr><tr><th>Aliasen:</th><td>naam@bispill.org<br>tonaam@bispill.org</td></tr></table><p>Giff een Alias-Adress per Reeg in.</p></qt>

en: Cryptography
nds: Verslöteln

en: OpenPGP signing key:
nds: OpenPGP-Ünnerschriftslötel:

en: OpenPGP encryption key:
nds: OpenPGP-Slötel för't Verslöteln:

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
nds: <qt><p>Mit dat S/MIME- (X.509-) Zertifikaat, dat Du hier angiffst, warrt Narichten digitaal ünnerschreven.</p><p>Du kannst dit Feld leddig laten, man KMail kann denn Narichten nich digitaal mit S/MIME ünnerschrieven. De normalen Nettpostfunkschonen warrt dor nich vun anröögt.</p></qt>

en: S/MIME signing certificate:
nds: S/MIME-Ünnerschriftzertifikaat:

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
nds: <qt><p>Mit dat S/MIME-Zertifikaat, dat Du hier angiffst, warrt Narichten för Di sülven verslötelt, un dat warrt för de Funkschoon "Egen Zertifikaat bileggen" binnen den Nettbreef-Editor bruukt.</p><p>Du kannst dit Feld leddig laten, man KMail kann denn rutgahn Narichten nich för Di sülven mit S/MIME verslöteln. De normalen Nettpostfunkschonen warrt dor nich vun anröögt.</p></qt>

en: S/MIME encryption certificate:
nds: S/MIME-Zertifikaat för't Verslöteln:

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
nds: Vörtrocken Formaat:

en: Automatically sign messages
nds: Narichten automaatsch ünnerschrieven

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
nds: Verwiedert

en: &Reply-To address:
nds: "&Antern Na"-Adress:

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
nds: <qt><h3>"Antern na"-Adressen</h3><p>Mit dit warrt för den Koppindrag <tt>Antern na:</tt> en anner Adress insett as för den normalen <tt>Vun:</tt>-Indrag.</p><p>Dat kann goot wesen, wenn Du mit en Koppel vun Lüüd tosamenarbeidst, denn köönt all Dien Narichten Dien Nettpostadress binnen den <tt>Vun:</tt>-Indrag hebben, wielt de Antwoorden na en Nettpostadress för den Koppel geiht.</p><p>Wenn Du nich seker büst, laat dat Feld leddig.</p></qt>

en: &CC addresses:
nds: &Kopie("CC")-Adressen:

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
nds: <qt><h3>Kopie("CC")-Adressen</h3><p>De Adressen, de Du hier ingiffst, warrt elk rutgahn Naricht toföögt, de Du över disse Identiteet loosstüerst. För de Adressaten is bloots ehr egen Adress sichtbor.</p><p>Dat warrt faken dorför bruukt, en Kopien vun elkeen rutgahn Naricht warrt en anner vun Dien Kontos tostüert.</p><p>Wenn Du mehr as een Adressaat angeven wullt, trenn de Adressen mit Kommas.</p><p>Wenn Du nich seker büst, laat dat Feld leddig.</p></qt>

en: &BCC addresses:
nds: &Blindkopie("BCC")-Adressen:

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
nds: <qt><h3>Blindkopie("BCC")-Adressen</h3><p>De Adressen, de Du hier ingiffst, warrt elk rutgahn Naricht toföögt, de Du över disse Identiteet loosstüerst. För de Adressaten is bloots ehr egen Adress sichtbor.</p><p>Normalerwies warrt dit Feld dorför bruukt, dat Kopien vun de rutgahn Narichten en anner egen Konto tostüert warrt.</p><p>Wenn Du mehr as een Blindkopie-Adressaat angeven wullt, trenn de Adressen mit Kommas.</p><p>Wenn Du nich seker büst, laat dat Feld leddig</p></qt>

en: D&ictionary:
nds: &Wöörbook:

en: Sent-mail &folder:
nds: Orner för &loosstüert Narichten:

en: &Drafts folder:
nds: Orner för Nich &fardige:

en: &Templates folder:
nds: &Vörlagenorner:

en: Outgoing Account:
nds: Loosstüerkonto:

en: Attach my vCard to message
nds: Mien VCard de Naricht bileggen

en: Create...
nds: Opstellen...

en: Autocorrection language:
nds: Autom. Korrektuurspraak:

en: Restore default domain name
nds: Standard-Domäännaam wedderherstellen

en: Defaul&t domain:
nds: S&tandard-Domään:

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
nds: <qt><p>Mit de Standarddomään warrt Nettpostadressen vull maakt, de bloots den Brukernaam bargt.</p></qt>

en: &Use custom message templates for this identity
nds: För disse Identiteet egen Narichtenvörlagen &bruken

en: &Copy Global Templates
nds: &Globaalvörlagen koperen

en: Signature
nds: Signatuur

en: Picture
nds: Bild

en: Invalid Email Alias "%1"
nds: Leeg Nettpost-Alias: "%1"

en: Invalid Email Address
nds: Leeg Nettpostadress

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
nds: Een vun de instellten OpenPGP-Ünnerschriftslötels bargt keen Bruker-ID mit de Nettpostadress, de  för disse Identiteet (%1) instellt is.
    Ünnerschriften, de mit de disse Instellen opstellt warrt, köönt bi de Adressaten bi't Pröven vun de Ünnerschrift to Wohrschoen föhren.

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
nds: Een vun de instellten OpenPGP-Slötels för't Verslöteln bargt keen Bruker-ID mit de Nettpostadress, de för disse Identiteet (%1) instellt is.

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
nds: Een vun de instellten S/MIME-Ünnerschriftzertifikaten bargt de Nettpostadress nich, de för disse Identiteet (%1) instellt is.
    Ünnerschriften, de mit de disse Instellen opstellt warrt, köönt bi de Adressaten bi't Pröven vun de Ünnerschrift to Wohrschoen föhren.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
nds: Een vun de instellten S/MIME-Verslötelzertifikaten bargt de Nettpostadress nich, de för disse Identiteet (%1) instellt is.

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
nds: Nettpostadress nich in Slötel/Zertifikaat

en: The signature file is not valid
nds: De Signatuurdatei is leeg.

en: Edit...
nds: Bewerken...

en: Delete current vCard
nds: Aktuell VCard wegdoon

en: Delete vCard
nds: VCard wegdoon

en: We cannot delete vCard file.
nds: VCard-Datei lett sik nich wegmaken.

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
nds: %1 (Standard)

en: Identity Name
nds: Naam vun de Identiteet

en: Email Address
nds: Nettpostadress

en: &Remove
nds: &Wegmaken

en: Rename
nds: Ümnömen

en: Set as Default
nds: As Standard fastleggen

en: &New identity:
nds: &Nieg Identiteet:

en: &Use System Settings values
nds: Weerten ut Systeeminstellen &bruken

en: &Duplicate existing identity
nds: Vörhannen Identiteet &koperen

en: Email added successfully.
nds: Nettbreef mit Spood toföögt.

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
nds[0]: Verdeellist "%2" is leddig un lett sik nich bruken.
nds[1]: Verdeellisten "%2" sünd leddig un laat sik nich bruken.

en: Contact created successfully
nds: Kontakt mit Spood opstellt

en: Contact cannot be stored: %1
nds: De Kontakt lett sik nich sekern: %1

en: Failed to store contact
nds: Kontakt lett sik nich sekern.

en: Do you want to attach this folder "%1"?
nds: Wullt Du den Orner "%1" anfögen?

en: Attach Folder
nds: Orner anfögen

en: Delete Search
nds: Söök wegdoon

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
nds: <qt>Büst Du seker, wat Du de Söök <b>%1</b> wegdoon wullt?<br />All Narichten dor binnen blievt binnen ehr Orginaalornern.</qt>

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: Delete Folder
nds: Orner wegdoon

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
nds: <qt>Büst Du seker, wat Du den leddigen Orner <b>%1</b> wegdoon wullt?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
nds: <qt>Büst Du seker, Du wullt den leddigen Orner <resource>%1</resource> un all sien Ünnerornern wegdoon? De Ünnerornern mööt nich leddig wesen, un ehr Inholden warrt ok wegsmeten. <p><b>Beacht</b> bitte, wegsmeten Narichten warrt nich binnen Dien Affallorner wohrt, Du kannst se nich wedder torüchhalen.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
nds: <qt>Büst Du seker, Du wullt den Orner <resource>%1</resource> wegdoon un sien Inholt wegsmieten?<p><b>Beacht</b> bitte, wegsmeten Narichten warrt nich binnen Dien Affallorner wohrt, Du kannst se nich wedder torüchhalen.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
nds: <qt>Büst Du seker, Du wullt den Orner <resource>%1</resource> un all sien Ünnerornern wegdoon un ehr Inholden wegsmieten?<p><b>Beacht</b> bitte, wegsmeten Narichten warrt nich binnen Dien Affallorner wohrt, Du kannst se nich wedder torüchhalen.</p></qt>

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: Removing duplicates
nds: Bi to Dubbels wegmaken

en: Done
nds: Afslaten

en: Error while removing duplicates
nds: Fehler bi't Wegmaken vun Dubbels

en: Set subject of message
nds: Bedraap vun de Naricht fastleggen

en: Set replyTo to 'address'
nds: "Antern na" op "address" setten

en: Add 'header' to message. This can be repeated
nds: De Naricht en Koppindrag tofögen. Lett sik mehrmaals bruken.

en: Read message body from 'file'
nds: Hööftdeel ut "Datei" lesen

en: Set body of message
nds: Hööftdeel vun de Naricht fastleggen

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
nds: De Naricht en Bilaag tofögen. Kann wedderhaalt warrn.

en: Only check for new mail
nds: Bloots na niege Post kieken

en: Only open composer window
nds: Bloots den Nettbreefeditor opmaken

en: View the given message file
nds: Angeven Narichtdatei ankieken

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
nds: Naricht de "Adress" tostüern un de Datei bileggen, op de "URL" wiest

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
note: i18n: ectx: Menu (file_new)
en: New
nds: Nieg

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nds: &Bewerken

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
nds: &Gah na

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: F&older
nds: &Orner

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: Menu (message)
en: &Message
nds: &Naricht

note: i18n: ectx: Menu (reply_special)
en: Reply Special
nds: Antern (besünner)

note: i18n: ectx: Menu (menubar_message_forward)
en: &Forward
nds: &Wiederledden

note: i18n: ectx: Menu (apply_filter_actions)
en: A&pply Filter
nds: &Filter bruken

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nds: &Warktüüch

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nds: &Hülp

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
nds[0]: Tööv bitte, wieldes de Naricht överdregen warrt
nds[1]: Tööv bitte, wieldes de %1 Narichten överdregen warrt

en: Open Message
nds: Naricht opmaken

en: The file does not contain a message.
nds: De Datei bargt keen Naricht.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
nds: De Datei bargt mehr as een Naricht, bloots de eerste warrt wiest.

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
nds: Wullt Du de utsöchten Narichten as Bilagen in een Naricht (as MIME-Tosamenfaten) oder as enkelte Narichten wiederledden?

en: Send As Digest
nds: As Tosamenfaten

en: Send Individually
nds: Enkelte Narichten

en: Filtering messages
nds: Narichten warrt filtert

en: Filtering message %1 of %2
nds: Naricht %1 vun %2 warrt filtert

en: Moving messages
nds: Narichten warrt verschaven

en: Deleting messages
nds: Narichten warrt wegdaan

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: Insert
nds: Infögen

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
nds: &Optschonen

note: i18n: ectx: Menu (attach)
en: &Attach
nds: &Bileggen

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
nds: HTML-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: ToolBar (directionToolBar)
en: Text Direction Toolbar
nds: Textricht-Warktüüchbalken

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
nds: KMail is op Afkoppelbedrief sett, all Nettwarkakschonen sünd torüchstellt.

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
nds: KMail is op Tokoppelbedrief sett, all Nettwarkakschonen warrt wedder opnahmen.

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
nds: KMail is op Tokoppelbedrief sett, all Nettwarkakschonen warrt wedder opnahmen, sodraad en Nettwarkverbinnen opdeckt warrt.

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
nds: KMail is opstunns in Afkoppelbedrief. Wodennig wullt Du wiedermaken?

en: Online/Offline
nds: To-/Afkoppelt

en: Work Online
nds: Tokoppeln

en: Work Offline
nds: Afkoppeln

en: Network connection detected, all network jobs resumed
nds: Nettwarkverbinnen opdeckt, all Nettwarkakschonen warrt wedder opnahmen.

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
nds: Keen Nettwarkverbinnen opdeckt, all Nettwarkakschonen sünd torüchstellt.

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
nds: Autom. sekert Datei bi %1 lett sik nich opmaken.
    Oorsaak: %2

en: Opening Autosave File Failed
nds: Autom. sekert Datei lett sik nich opmaken.

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
nds[0]: Disse Identiteet wöör ännert, se bruukt nu de Standard-Överdreegmetood:
nds[1]: Disse %1 Identiteten wöörn ännert, se bruukt nu de Standard-Överdreegmetood:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
nds[0]: Disse Identiteet wöör ännert, se bruukt nu de ännerte Överdreegmetood:
nds[1]: Disse %1 Identiteten wöörn ännert, se bruukt nu de ännerte Överdreegmetood:

en: Sending messages
nds: Narichten warrt loosstüert

en: Initiating sending process...
nds: Loosstüerperzess warrt torechtmaakt...

en: Archive Mail Agent was not registered.
nds: Nettpost-Archiveerhölper weer nich inmeldt.

en: Send Later Agent was not registered.
nds: Later-Loosstüerhölper weer nich inmeldt

en: KMail Error
nds: KMail-Fehler

en: Unable to start import wizard
nds: Importhölper lett sik nich starten.

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
nds: Op dat Systeem gifft noch en anner Nettpostgrogramm. Wullt Du dor Daten vun importeren?

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
nds: De Importhölper lett sik nich starten. Prööv bitte Dien Installatschoon.

en: No Subject
nds: Keen Bedraap

en: (no templates)
nds: (keen Vörlagen)

en: This folder does not have any expiry options set
nds: För dissen Orner is keen Wohrtiet fastleggt

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
nds: <qt>Büst Du seker, wat Du ole Narichten binnen <b>%1</b> wegdoon wullt?</qt>

en: Expire Folder
nds: Ole Narichten ut Orner wegdoon

en: &Expire
nds: &Ole Narichten wegdoon

en: Empty Trash
nds: Affalltünn leddig maken

en: Move to Trash
nds: Na de Affalltünn verschuven

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
nds: Büst Du seker, wat Du den Affall-Orner leddig maken wullt?

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
nds: <qt>Büst Du seker, wat Du all Narichten ut den Orner <b>%1</b> na de Affalltünn verschuven wullt?</qt>

en: Moved all messages to the trash
nds: All Narichten na Affalltünn verschuven

en: Are you sure you want to expire all old messages?
nds: Büst Du seker, wat Du all ole Narichten wegdoon wullt?

en: Expire Old Messages?
nds: Ole Narichten wegdoon?

en: Expire
nds: Wegdoon

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
nds: Dat Laden vun extern Dateien binnen HTML-Nettbreven warrt Dien Schuul gegen Warven daalsetten un maakt de Riskanz grötter, dat aktuelle un tokamen Sekerheitlöcker utnütt un Dien Reekner dor bi schaadt warrt.

en: Security Warning
nds: Sekerheitwohrschoen

en: Load External References
nds: Extern Dateien laden

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
nds[0]: <qt>Wullt Du de utsöchte Naricht redig wegdoon?<br />Du kannst ehr denn nich mehr wedderherstellen.</qt>
nds[1]: <qt>Wullt Du de %1 utsöchten Narichten redig wegdoon?<br />Du kannst se denn nich mehr wedderherstellen.</qt>

en: Delete Messages
nds: Narichten wegdoon

en: Delete Message
nds: Naricht wegdoon

en: Moving messages...
nds: Narichten warrt verschaven...

en: Deleting messages...
nds: Narichten warrt wegdaan...

en: Messages deleted successfully.
nds: Narichten mit Spood wegdaan

en: Messages moved successfully.
nds: Narichten mit Spood verschaven.

en: Deleting messages failed.
nds: Wegdoon vun Narichten fehlslaan

en: Deleting messages canceled.
nds: Wegdoon vun Narichten afbraken

en: Moving messages failed.
nds: Verschuven vun Narichten fehlslaan

en: Moving messages canceled.
nds: Verschuven vun Narichten afbraken

en: Copying messages...
nds: Narichten warrt kopeert...

en: Messages copied successfully.
nds: Narichten mit Spood kopeert.

en: Copying messages failed.
nds: Koperen vun Narichten fehlslaan.

en: Copying messages canceled.
nds: Koperen vun Narichten afbraken.

en: Moving messages to trash...
nds: Narichten warrt na de Affalltünn verschaven...

en: Messages moved to trash successfully.
nds: Narichten mit Spood na de Affalltünn verschaven.

en: Moving messages to trash failed.
nds: Verschuven vun Narichten na de Affalltünn fehlslaan.

en: Moving messages to trash canceled.
nds: Verschuven vun Narichten na de Affalltünn afbraken.

en: Save &As...
nds: Sekern &as...

en: &Expire All Folders
nds: &Ole Narichten ut all Ornern wegdoon

en: Check &Mail
nds: Na Nett&post kieken

en: Check Mail In
nds: Na Nettpost kieken binnen

en: Check Mail
nds: Na Nettpost kieken

en: &Send Queued Messages
nds: Narichten ut Postutgang &loosstüern

en: Online status (unknown)
nds: Tokoppel-Status (nich begäng)

en: Send Queued Messages Via
nds: Narichten ut Postutgang loosstüern över

en: Certificate Manager
nds: Zertifikaatpleger

en: &Import Messages...
nds: Narichten &importeren...

en: &Debug Sieve...
nds: &Fehlersöök för Sieve-Filtern...

en: Filter &Log Viewer...
nds: Filter-&Logbookkieker...

en: Edit "Out of Office" Replies...
nds: Annerwarts-Bescheden bewerken...

en: &Configure Automatic Archiving...
nds: Automaatsch Archiveren &instellen...

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: M&ove Thread to Trash
nds: Klöönsnack na de Affalltünn versch&uven

en: Move thread to trashcan
nds: Klöönsnack na de Affalltünn verschuven

en: Delete T&hread
nds: Klöönsnack wegd&oon

en: &Find Messages...
nds: Naricht &söken...

en: Select &All Messages
nds: &All Narichten utsöken

en: &Mailing List Management...
nds: Nettpost&list-Pleeg...

en: &Assign Shortcut...
nds: T&astkombinatschoon towiesen...

en: &Expiration Settings
nds: Wo&hrtiet instellen

en: &Archive Folder...
nds: &Archievorner...

en: Load E&xternal References
nds: E&xtern Dateien daalladen

en: Copy Message To...
nds: Naricht koperen na...

en: Move Message To...
nds: Naricht verschuven na...

en: &New Message...
nds: &Nieg Naricht...

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
nds: Nieg

en: Message From &Template
nds: Naricht ut &Vörlaag

en: New Message t&o Mailing-List...
nds: Nieg Naricht na Nett&postlist...

en: &Create Filter
nds: &Filter opstellen

en: Filter on &Subject...
nds: Op &Bedraap filtern...

en: Filter on &From...
nds: Op &Senner filtern...

en: Filter on &To...
nds: Op &Adressaat filtern...

en: Mark &Thread
nds: &Klöönsnack markeren

en: Mark Thread as &Read
nds: Klöönsnack as &leest markeren

en: Mark all messages in the selected thread as read
nds: All Narichten binnen den utsöchten Klöönsnack as leest markeren

en: Mark Thread as &Unread
nds: Klöönsnack as n&ich leest markeren

en: Mark all messages in the selected thread as unread
nds: All Narichten binnen den utsöchten Klöönsnack as nich leest markeren

en: Mark Thread as &Important
nds: Klöönsnack as &wichtig markeren

en: Remove &Important Thread Mark
nds: &Wichtig-Mark vun Klöönsnack wegmaken

en: Mark Thread as &Action Item
nds: Klöönsnack as &Akschoon markeren

en: Remove &Action Item Thread Mark
nds: &Akschoon-Mark vun Klöönsnack wegmaken

en: &Watch Thread
nds: Klöönsnack &beluern

en: &Ignore Thread
nds: Klöönsnack ö&vergahn

en: Save A&ttachments...
nds: Bi&lagen sekern...

en: Appl&y All Filters
nds: All Fi&ltern bruken

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
nds: Klöönsnack oder Koppel &utfoolden

en: Expand the current thread or group
nds: Dissen Klöönsnack oder Koppel utfoolden

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
nds: Klöönsnack oder Koppel &tosamenfoolden

en: Collapse the current thread or group
nds: Dissen Klöönsnack oder Koppel tosamenfoolden

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
nds: All Klöönsnacks ut&foolden

en: Expand all threads in the current folder
nds: All Klöönsnacks binnen dissen Orner utfoolden

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
nds: All Klöönsnacks tosa&menfoolden

en: Collapse all threads in the current folder
nds: All Klöönsnacks binnen dissen Orner tosamenfoolden

en: &Display Message
nds: Naricht &wiesen

en: &Next Message
nds: &Nakamen Naricht

en: Go to the next message
nds: Na de nakamen Naricht gahn

en: Next &Unread Message
nds: Nakamen n&ich leest Naricht

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
nds: Nakamen

en: Go to the next unread message
nds: Na de nakamen nich leest Naricht gahn

en: &Previous Message
nds: &Verleden Naricht

en: Go to the previous message
nds: Na de verleden Naricht gahn

en: Previous Unread &Message
nds: Ve&rleden nich leest Naricht

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
nds: Verleden

en: Go to the previous unread message
nds: Na de verleden nich leest Naricht gahn

en: Next Unread &Folder
nds: Nakamen nich leest &Orner

en: Go to the next folder with unread messages
nds: Na den nakamen Orner mit nich leeste Narichten gahn

en: Previous Unread F&older
nds: Verleden nich leest O&rner

en: Go to the previous folder with unread messages
nds: Na den verleden Orner mit nich leeste Narichten gahn

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
nds: Nakamen nich leest &Text

en: Go to the next unread text
nds: Na den nakamen nich leesten Text gahn

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
nds: Binnen de Naricht na nerrn rullen. An't Enn vun de Naricht na de nakamen nich leeste Naricht gahn.

en: Configure &Filters...
nds: &Filtern instellen...

en: Manage &Sieve Scripts...
nds: &Sieve-Skripten plegen...

en: KMail &Introduction
nds: &Inföhren för KMail

en: Display KMail's Welcome Page
nds: KMail sien Willkamen-Schirm wiesen

en: Configure &Notifications...
nds: &Bescheden instellen...

en: &Configure KMail...
nds: KMail &instellen...

en: Expire...
nds: Wohrtiet...

en: Add Favorite Folder...
nds: Leestekenorner tofögen...

en: Serverside Subscription...
nds: Bestellen op den Server...

en: New AddressBook Contact...
nds: Nieg Adressbook-Kontakt...

en: Copy Message to Folder
nds: Naricht na Orner koperen

en: Jump to Folder...
nds: Na Orner jumpen...

en: Abort Current Operation
nds: Aktuell Akschoon afbreken

en: Focus on Next Folder
nds: Nakamen Orner

en: Focus on Previous Folder
nds: Verleden Orner

en: Select Folder with Focus
nds: Aktuell Orner utsöken

en: Focus on First Folder
nds: Eerst Orner

en: Focus on Last Folder
nds: Lest Orner

en: Focus on Next Message
nds: Nakamen Naricht

en: Focus on Previous Message
nds: Verleden Naricht

en: Select First Message
nds: Eerst Naricht utsöken

en: Select Last Message
nds: Lest Naricht utsöken

en: Select Message with Focus
nds: Akuelle Naricht utsöken

en: Set Focus to Quick Search
nds: Blinker na Fixsöök setten

en: Extend Selection to Previous Message
nds: Verleden Naricht mit na Köör opnehmen

en: Extend Selection to Next Message
nds: Nakamen Naricht mit na Köör opnehmen

en: Move Message to Folder
nds: Naricht na Orner verschuven

en: &Delete Search
nds: Söök we&gdoon

en: Edit Search...
nds: Söök bewerken...

en: E&mpty Trash
nds: Affalltünn &leddig maken

en: &Move All Messages to Trash
nds: All Narichten na de &Affalltünn verschuven

en: &Undo
nds: &Torüchnehmen

en: &Undo: "%1"
nds: &Torüchnehmen: "%1"

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
nds: Dat Bruken vun HTML för Nettpost warrt Dien Schuul gegen Warven daalsetten un maakt de Riskanz grötter, dat aktuelle un tokamen Sekerheitlöcker utnütt un Dien Reekner dor bi schaadt warrt.

en: Use HTML
nds: HTML bruken

en: Starting...
nds: Oproop...

en: &Move to Trash
nds: Na de Affalltünn &verschuven

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
nds: Na de Affalltünn

en: Move message to trashcan
nds: Naricht na de Affalltünn verschuven

en: Cannot copy item. %1
nds: Indrag lett sik nich koperen. %1

en: New Message To...
nds: Niege Naricht na...

en: Reply To...
nds: Antern na...

en: Forward To...
nds: Wiederledden na...

en: Add to Address Book
nds: Na Adressbook tofögen

en: Add to Existing Contact
nds: Na vörhannen Kontakt tofögen

en: Open in Address Book
nds: In Adressbook opmaken

en: Bookmark This Link
nds: Link de Leestekens tofögen

en: Edit contact...
nds: Kontakt bewerken...

en: Save Link As...
nds: Link sekern as...

en: &Find in Message...
nds: Binnen Naricht &söken...

en: Save Image On Disk...
nds: Bild op Fastplaat sekern...

en: Show HTML Format
nds: HTML-Formaat wiesen

en: Show HTML format when mail comes from this contact
nds: Bi Nettbreven vun dissen Kontakt HTML-Formaat bruken

en: Load external reference when mail comes for this contact
nds: Bi Nettbreven vun dissen Kontakt extern Dateien daalladen

en: Share image...
nds: Bild delen...

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
nds: KMail buut nu op den Akonadi-Pleger för persöönliche Informatschonen op, wat en helen Barg vun Ännern mit sik bringt.

en: Push email (IMAP IDLE)
nds: Nettpost överdregen (IMAP IDLE)

en: Improved searches
nds: Verbetert Söken

en: Support for adding notes (annotations) to mails
nds: Nettbreven laat sik Notizen (Anmarken) tofögen

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
nds: De Böversiet freert nich mehr so faken in, dat Kieken na Nettpost löppt in'n Achtergrund

en: Contact modified successfully
nds: Kontakt mit Spood ännert

en: New Messages In
nds: Nieg Narichten in

en: There are no unread messages
nds: Dat gifft keen nich leeste Narichten.

en: 1 unread message | %1 unread messages
nds[0]: Een nich leest Naricht
nds[1]: %1 nich leeste Narichten

en: Retrieving folder properties
nds: Orner-Egenschappen waart haalt

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
nds: Keen Nettwark tokoppelt. Ornerinformatschonnen laat sik nich opfrischen.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
nds: Egenschappen vun Orner "%1"

[ctx: Message->]
en: &Reply
nds: &Antern

en: &Reply...
nds: &Antern...

en: Reply to &All...
nds: A&ll antern...

en: Reply to A&uthor...
nds: Den S&chriever antern...

en: Reply to Mailing-&List...
nds: De &Nettpostlist antern...

en: Reply Without &Quote...
nds: A&hn Zitaat antern...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
nds: &Inbett...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
nds: As &Bilaag...

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
nds: Ü&mledden...

en: Mar&k Message
nds: Naricht mar&keren

[ctx: Message->]
en: &Forward
nds: &Wiederledden

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
nds: Nettpost&list

en: Add Note...
nds: Notiz tofögen...

en: Filter on Mailing-&List...
nds: Op &Nettpostlist filtern...

en: Send A&gain...
nds: Noch&maal loosstüern...

en: New Message From &Template
nds: Nieg Naricht ut &Vörlaag

en: Edit Note...
nds: Notiz bewerken...

en: Filter on Mailing-List...
nds: Op Nettpostlist filtern...

en: <unknown>
nds: <nich begäng>

en: Open Message in List Archive
nds: Naricht in Archiev vun de List opmaken

en: Post New Message
nds: Nieg Naricht loosstüern

en: Go to Archive
nds: Na Archiev gahn

en: Request Help
nds: Hülpanfraag

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
nds: Eegner ansnacken

en: Unsubscribe from List
nds: List afbestellen

en: Filter on Mailing-List %1...
nds: Op Nettpostlist "%1" filtern...

en: email
nds: Nettpost

en: web
nds: Nett

en: From
nds: Vun

[ctx: Receiver of the email]
en: To
nds: Na

en: Date
nds: Datum

en: Preview
nds: Vöransicht

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
nds: Orner

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
nds: &Söken

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
nds: &Inbett...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
nds: As &Bilaag...

en: Save Attachments...
nds: Bilagen sekern...

en: Clear Selection
nds: Köör opheven

en: Jump to original folder
nds: Na Orginaalorner jumpen

en: %1 match | %1 matches
nds[0]: %1 Övereenstimmen
nds[1]: %1 Övereenstimmen

en: Last Search
nds: Verleden Söök

en: You did not selected a valid folder.
nds: Du hest nix utsöcht, dat as Orner gellt.

en: You forgot to select collections.
nds: Du hest keen Sammeln utsöcht.

en: You forgot to define condition.
nds: Du hest keen Bedingen fastleggt.

en: All folders selected are empty or were not indexed.
nds: All utsöcht Ornern sünd leddig oder nich indizeert.

en: You forgot to add conditions.
nds: Du hest keen Bedingen fastleggt.

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
nds: Bargt-Bedingen lett sik mit weniger as 4 Tekens nich bruken.

en: Searching...
nds: Bi to söken...

en: Cannot get search result. %1
nds: Söökresultaat lett sik nich halen. %1

en: Search failed.
nds: Söök fehlslaan

en: Search complete.
nds: Söök afslaten.

en: Search stopped.
nds: Söken anhollen.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
nds: Dien Söökorner lett sik nich ümnömen. Dat bedüüdt faken, dat gifft al en anner Söökorner mit den sülven Naam. Fehlermellen: "%1"

en: Copy Message | Copy %1 Messages
nds[0]: Naricht koperen
nds[1]: %1 Narichten koperen

en: Cut Message | Cut %1 Messages
nds[0]: Naricht knippen
nds[1]: %1 Narichten knippen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ExcludeImportantMailFromExpiry), group (Behaviour)
en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
nds: Mit disse Optschoon warrt ole Narichten, de Du as "Wichtig" oder "Akschoon" markeert hest, nich wegdaan oder na en Archivorner verschaven.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowLocalFlags), group (Behaviour)
en: Allow local flags in read-only folders
nds: Lokaal Marken binnen bloots leesbor Ornern verlöven

note: i18n: ectx: label, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: Send queued mail on mail check
nds: Töven Nettpost bi't Kieken loosstüern

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SendOnCheck), group (Behaviour)
en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
nds: <qt><p>Legg fast, wat KMail Nettpost binnen den Postutgang bloots bi't Kieken na Nettpost vun Hand oder jümmers bi't Kieken na Nettpost loosstüern schall, oder wat Du dat automaatsche Loosstüern heel utmaken wullt.</p></qt>

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastSelectedFolder), group (FolderSelectionDialog)
en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
nds: De tolest utsöchte Orner binnen den Ornerköördialoog

note: i18n: ectx: label, entry (ExternalEditor), group (General)
en: Specify e&ditor:
nds: E&ditor angeven:

note: i18n: ectx: label, entry (UseExternalEditor), group (General)
en: Use e&xternal editor instead of composer
nds: E&xtern Editor bruken

note: i18n: ectx: label, entry (CustomMessageHeadersCount), group (General)
en: Specifies the number of custom MIME header fields to be inserted in messages (for internal use only)
nds: Gifft de Tall vun sülven fastleggt MIME-Koppregen an, de de Narichten toföögt warrt (bloots för intern Bruuk)

note: i18n: ectx: label, entry (CloseToQuotaThreshold), group (General)
en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
nds: De Grenz, bi de en Bruker wohrschoot warrt, dat en Orner neeg to sien Bruukgrenz kamen is.

note: i18n: ectx: label, entry (EmptyTrashOnExit), group (General)
en: Empty the local trash folder on program exit
nds: Lokaal Affallorner bi't Beennen leddig maken

note: i18n: ectx: label, entry (StartSpecificFolderAtStartup), group (General)
en: Allow to start specific folder
nds: Den Orner angeven, den Du bi't Starten opmaken wullt

note: i18n: ectx: label, entry (StartupFolder), group (General)
en: Specify the folder to open when the program is started
nds: Giff den Orner an, den Du bi Programmstart opmaken wullt.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpiring), group (General)
en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
nds: Gifft an, wat ole Narichten ut Ornen in'n Achtergrund wegdaan warrt (bloots för intern Bruuk)

note: i18n: ectx: label, entry (FirstStart), group (General)
en: Specifies whether this is the very first time that the application is run (for internal use only)
nds: Gifft an, wat dat Programm dat eerste Maal löppt (bloots för intern Bruuk)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviousNewFeaturesMD5), group (Internal)
en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
nds: Över dissen Weert warrt fastleggt, wat de Inföhren för KMail wiest warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableFolderQuickSearch), group (UserInterface)
en: Show folder quick search line edit
nds: Ingaavreeg för Orner-Fixsöök wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (ForwardingInlineByDefault), group (Composer)
en: Forward Inline As Default.
nds: Inbett wiederledden as Standard bruken

note: i18n: ectx: label, entry (TooManyRecipients), group (Composer)
en: Warn if the number of recipients is more than:
nds: Wohrschoen, wenn de Tall vun Adressaten grötter is as:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TooManyRecipients), group (Composer) i18n: ectx: whatsthis, entry (RecipientThreshold), group (Composer)
en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
nds: Is de Tall vun Adressaten grötter as hier angeven, wiest KMail en Wohrschoen un en Nafraag, ehr de Nettbreef loosstüert warrt. De Wohrschoen lett sik utmaken.

note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmBeforeSend), group (Composer)
en: Confirm &before send
nds: &Ehr't Loosstüern nafragen

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSpellingBeforeSend), group (Composer)
en: Check spelling before send
nds: Ehr't Loosstüern Schriefwies pröven

note: i18n: ectx: label, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: Automatically request &message disposition notifications
nds: &Narichttostand-Bescheden automaatsch anföddern

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RequestMDN), group (Composer)
en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
nds: <qt><p>Maak dit an, wenn KMail för rutgahn Narichten Narichttostand-Bescheden (NTBen) anföddern schall.</p><p>Dit leggt bloots dat Standardbedregen fast, Du kannst dat för elk Naricht enkel binnen den Nettbreef-Editor anners fastleggen. Bruuk dat Menü <em>Optschonen</em> -> <em>Narichttostand-Bescheed anföddern</em>.</p></qt>

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: Autosave interval:
nds: Tiet för't automaatsche Sekern

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutosaveInterval), group (Composer)
en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
nds: De Text binnen den Nettbreef-Editor kann automaatsch sekert warrn. Hier kannst Du de Tiet instellen, na de jümmers automaatsch sekert warrt. De Weert 0 maakt de Funkschoon ut.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSnippetManager), group (Composer)
en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
nds: De Textsnippel-Pleeg un dat Inföögpaneel binnen den Editor wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (CryptoStoreEncrypted), group (Composer)
en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
nds: Wenn anmaakt, warrt loosstüert Narichten verslötelt wohrt

note: i18n: ectx: label, entry (RecentUrls), group (Composer)
en: A list of all the recently used URLs
nds: All tolest bruukt Adressen oplisten

note: i18n: ectx: label, entry (RecentEncodings), group (Composer)
en: A list of all the recently used encodings
nds: All tolest bruukt Koderen oplisten

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCryptoLabelIndicator), group (Composer)
en: Show crypto label indicator
nds: Verslötelnmark wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (CheckSendDefaultActionShortcut), group (Composer)
en: Validate Send Default Shortcut
nds: Standard-Loosstüertastkombinatschoon beglöven

note: i18n: ectx: label, entry (IdentityDialogSize), group (Geometry)
en: The size of the identity dialog (for internal use only)
nds: De Grött vun den Identitetendialoog (bloots för intern Bruuk)

note: i18n: ectx: label, entry (SearchWidgetWidth), group (Geometry)
en: The width of the search window (for internal use only)
nds: De Söökfinsterbreed (bloots för intern Bruuk)

note: i18n: ectx: label, entry (SearchWidgetHeight), group (Geometry)
en: The height of the search window (for internal use only)
nds: De Söökfinsterhööchd (bloots för intern Bruuk)

note: i18n: ectx: label, entry (ConfigureDialogWidth), group (Geometry)
en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
nds: De Breed vun den KMail-Instellendialoog (bloots för intern Bruuk)

note: i18n: ectx: label, entry (ConfigureDialogHeight), group (Geometry)
en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
nds: De Hööchd vun den KMail-Instellendialoog (bloots för intern Bruuk)

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Message Preview Pane
nds: Narichten-Vöransichtpaneel

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Do not show a message preview pane
nds: Keen Vöransichtpaneel bruken

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane below the message list
nds: Vöransichtpaneel nerrn de Narichtenlist wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (readerWindowMode), group (Geometry)
en: Show the message preview pane next to the message list
nds: Vöransichtpaneel blang de Narichtenlist wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Folder List
nds: Ornerlist

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Long folder list
nds: Lang Ornerlist

note: i18n: ectx: label, entry (FolderList), group (Geometry)
en: Short folder list
nds: Kort Ornerlist

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateNewMessage), group (GlobalTemplates)
en: Message template for new message
nds: Narichtenvörlaag för nieg Naricht

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReply), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply
nds: Narichtenvörlaag för Antwoort

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateReplyAll), group (GlobalTemplates)
en: Message template for reply to all
nds: Narichtenvörlaag för Antwoort na all

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateForward), group (GlobalTemplates)
en: Message template for forward
nds: Narichtenvörlaag för Wiederledden

note: i18n: ectx: label, entry (QuoteString), group (GlobalTemplates)
en: Quote characters
nds: Zitaattekens

note: i18n: ectx: label, entry (ToolTipDisplayPolicy), group (MainFolderView)
en: Specifies the policy used when displaying policy
nds: Gifft de Regel för't Wiesen vun en Regel an

note: i18n: ectx: label, entry (CollectionWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
nds: Gifft an, wo breed dat Sammelnfeld in'n Söökfinsterdialoog is (bloots för intern Bruuk)

note: i18n: ectx: label, entry (SubjectWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
nds: Gifft an, wo breed dat Bedraapfeld in'n Söökfinsterdialoog is (bloots för intern Bruuk)

note: i18n: ectx: label, entry (SenderWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
nds: Gifft an, wo breed dat Afsennerfeld in'n Söökfinsterdialoog is (bloots för intern Bruuk)

note: i18n: ectx: label, entry (ReceiverWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
nds: Gifft an, wo breed dat Adressaatfeld in'n Söökfinsterdialoog is (bloots för intern Bruuk)

note: i18n: ectx: label, entry (DateWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
nds: Gifft an, wo breed dat Datumfeld in'n Söökfinsterdialoog is (bloots för intern Bruuk)

note: i18n: ectx: label, entry (FolderWidth), group (SearchDialog)
en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
nds: Gifft an, wo breed dat Ornerfeld in'n Söökfinsterdialoog is (bloots för intern Bruuk)

en: Add new tag...
nds: Nieg Slötelwoort tofögen...

en: More...
nds: Mehr...

en: Add New Tag...
nds: Nieg Slötelwoort tofögen...

en: Search tag
nds: Slötelwoort söken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customizeAccountOrder)
en: Customize accounts order...
nds: Kontoreeg topassen...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group)
en: New Mail Notification
nds: Bescheed över niege Nettpost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Show for each folder the number of newly arrived messages
nds: För elk Orner de Tall vun nieg ankamen Narichten wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mVerboseNotificationCheck)
en: Deta&iled new mail notification
nds: Bescheed över niege Nettpost mit En&kelheiten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mOtherNewMailActionsButton)
en: Other Actio&ns...
nds: Annere Akscho&nen...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionsGroup)
en: Encrypting
nds: Verslöteln

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mEncToSelf)
en: When this option is enabled, the message/file will not only be encrypted with the receiver's public key, but also with your key. This will enable you to decrypt the message/file at a later time. This is generally a good idea.
nds: Wenn anmaakt, warrt de Naricht/Datei nich bloots mit den apen Slötel vun den Adressaat, man ok mit Dien egen apen Slötel verslötelt. Bloots so kannst Du de Naricht ok later noch opslöteln un denn lesen. Normalerwies warrt disse Optschoon anmaakt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEncToSelf)
en: When encrypting emails, always also encr&ypt to the certificate of my own identity
nds: Bi't Verslöteln vun Nettbreven jümmers ok för't &Zertifikaat vun mien egen Identiteet verslöteln

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: Check to store messages encrypted
nds: Maak dit an, wenn Du Dien Narichten verslötelt wohren wullt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
nds: <qt>
    <h1>Loosstüert Narichten verslötelt wohren</h1>
    Wenn dit anmaakt is, warrt loosstüert Narichten verslötelt sekert, so as se wöörn. Du kannst de Narichten nich mehr ankieken, wenn een nödig Zertifikaat aflöppt, dorüm is dat nich anraadt.
    <p>
    Man villicht gifft dat ok lokale Regeln, na de Du dat anmaken muttst. Wenn Du dat nich nau weetst, snack dor Dien Systeempleger op an.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mStoreEncrypted)
en: Store sent messages encry&pted
nds: Loosstüert Narichten &verslötelt wohren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowKeyApprovalDlg)
en: When this option is enabled, the application will always show you a list of public keys from which you can choose the one it will use for encryption. If it is off, the application will only show the dialog if it cannot find the right key or if there are several which could be used.
nds: Wenn anmaakt, warrt Di dat Programm jümmers en List vun apen Slötels wiesen, ut de Du den utsöken kannst, de denn för't Verslöteln bruukt warrt. Is dat nich anmaakt, kriggst Du de Köör bloots denn to sehn, wenn dat Programm den richtigen Slötel nich finnen kann oder wenn dat mehr as een Slötel gifft, de sik bruken laten dee.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowKeyApprovalDlg)
en: Always show the encryption keys &for approval
nds: Verslötelslötels jümmers för't &Beglöven wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowEncSignIndicator)
en: Show sign/encrypt indicator in editor
nds: Ünnerschrieven-/Verslötelnmark binnen Editor wiesen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: Add a new identity
nds: En nieg Identiteet tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAdd)
en: &Add...
nds: &Tofögen...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mModifyButton)
en: Modify the selected identity
nds: De utsöchte Identiteet ännern

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: Rename the selected identity
nds: De utsöchte Identiteet ümnömen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRenameButton)
en: &Rename
nds: Ü&mnömen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemoveButton)
en: Remove the selected identity
nds: De utsöchte Identiteet wegmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Use the selected identity by default
nds: Standardwies de utsöchte Identiteet bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSetAsDefaultButton)
en: Set as &Default
nds: As &Standard fastleggen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, unselectAllBtn)
en: Unselect All
nds: All afkören

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExcludeImportantFromExpiry)
en: E&xclude important messages from expiry
nds: Wohrtiet gellt nich för &wichtige Narichten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Do not Loop
nds: Keen Rundsöök

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in Current Folder
nds: Rundsöök binnen aktuell Orner

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Folders
nds: Rundsöök binnen all Ornern

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mLoopOnGotoUnread)
en: Loop in All Marked Folders
nds: Rundsöök binnen all markeert Ornern

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mEnterFolderLabel)
en: When ente&ring a folder:
nds: Bi't &Opmaken vun en Orner:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to First Unread Message
nds: Na de eerste nich leeste Naricht gahn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Last Selected Message
nds: Na de tolest utsöchte Naricht gahn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Newest Message
nds: Na de niegste Naricht gahn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, mActionEnterFolder)
en: Jump to Oldest Message
nds: Na de öllste Naricht gahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDelayedMarkAsRead)
en: Mar&k selected message as read after
nds: Utsöcht Naricht as leest mar&keren na

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mDelayedMarkTime)
en:  sec
nds:  s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowPopupAfterDnD)
en: &Ask for action after dragging messages to another folder
nds: Bi't Trecken vun Narichten na anner Ornern na Akschoon &fragen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mEmptyTrashCheck)
en: Empty local &trash folder on program exit
nds: Lokaal Affallorner bi't Beennen le&ddig maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mStartUpFolderCheck)
en: Open this folder on &startup:
nds: Dissen Orner bi't &Starten opmaken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxAllFolders)
en: Search in &all folders
nds: Binnen &all Ornern söken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkbxSpecificFolders)
en: Search &only in:
nds: &Bloots söken in:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mChkSubFolders)
en: &Include sub-folders
nds: Ünnerornern &insluten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mChkMultiFolders)
en: Select specific folders:
nds: Angeven Ornern utsöken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSearchFolderLbl)
en: Search folder &name:
nds: Söökor&ner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchFolderOpenBtn)
en: Open &Search Folder
nds: Söökorner op&maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSearchResultOpenBtn)
en: Open &Message
nds: &Naricht opmaken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTML Messages
nds: HTML-Narichten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExternalReferences)
en: Allow messages to load external references from the Internet
nds: Narichten dörvt extern Dateien ut dat Internet daalladen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarnHTML)
en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
nds: <b>Wohrschoen</b>: HTML-Dorstellen in Nettbreven maakt de Riskanz grötter, dat aktuelle oder tokamen Sekerheitlöcker utnütt warrn köönt un Dien Reekner so schaadt warrt.<a href="whatsthis1">Mehr över HTML-Nettbreven...</a> <a href="whatsthis2">Mehr över extern Dateien...</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHtmlMailCheck)
en: Prefer HTML to plain text
nds: HTML günt Eenfachtext vörtrecken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: E-mails Scams
nds: Nettpost-Bedrog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
nds: KMail kann Nettbreven op Bedrögerieversöök dörkieken. Dat söcht dorbi na faken bruukt Metoden, de Di op't Glatties föhren schöölt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mScamDetection)
en: Informs if message reading is a suspected email scam
nds: Gifft Bescheed, wenn de leest Naricht en Nettpost-Bedrögerie wesen mag.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Whitelist:
nds: Göödlist:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Encrypted Messages
nds: Verslötelt Narichten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAlwaysDecrypt)
en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
nds: Verslötelt Narichten bi't Ankieken opslöteln

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Certificate && Key Bundle Attachments
nds: Zertifikaat- un Slötelbund-Bilagen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutomaticallyImportAttachedKeysCheck)
en: Automatically import keys and certificate
nds: Zertifikaat un Slötels automaatsch importeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSend)
en: Send policy:
nds: Anter-Regel:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioIgnore) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAsk) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioDeny) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioAlways) i18n: ectx: property (whatsTh
en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
nds: <qt><h3>Behanneln vun Narichttostand-Bescheden (NTBen)</h3><p>De Schriever vun en Naricht kann Bescheden dor över anföddern, wat mit sien Naricht vör sik geiht; dat Nettpostprogramm vun den Adressaat stellt disse automaatsch op. Normaal Narichttostänn sünd <b>wiest</b> (d.h. leest), <b>wegdaan</b> un <b>verarbeidt</b> (a.B. wiederleddt).</p><p>Du hest disse Optschonen för dat Behanneln vun NTB-Anföddern:</p><ul><li><em>Övergahn</em>: Övergeiht all Anfragen na all Bescheden. Bescheden warrt nienich automaatsch loosstüert (anraadt).</li><li><em>Fragen</em>: Fraagt Di, wat op de Anföddern antert warrn schall. So kannst Du Bescheden för utsöcht Narichten loosstüern un Anföddern bi anner Narichten övergahn oder afwiesen.</li><li><em>Afwiesen</em>: Stüert jümmers en "Afwiest"-Bescheed loos. Dat is bloots en <em>lütt beten</em> beter as wenn Du jümmers den födderten Bescheed loosstüerst. De Senner kriggt so in de Künn, dat Du mit de Naricht wat doon hest, he kann bloots nich seggen, wat Du ehr ankeken, wegdaan oder dor wat anners mit maakt hest.</li><li><em>Jümmers antern</em>: Stüert jümmers den anfödderten Bescheed loos. De Senner kriggt to weten, <em>dat</em> Du wat mit de Naricht daan hest, un ok, <em>wat</em> Du dormit daan hest (ankeken, wegdaan, usw.). Vun disse Optschoon warrt redig afraadt. Liekers hett se ehr Sinn in wiss Ümgeven, a.B. in Kunnenpleeg-Systemen, un is dorför hier verföögbor.</li></ul></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioIgnore)
en: Ignore
nds: Övergahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAsk)
en: Ask
nds: Fragen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDeny)
en: Deny
nds: Afwiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAlways)
en: Always send
nds: Jümmers antern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelQuote)
en: Quote original message:
nds: Orginaalnaricht ziteren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNothing)
en: Nothing
nds: Nix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFull)
en: Full message
nds: Heel Naricht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioHeaders)
en: Only headers
nds: Bloots Köpp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mNoMDNsWhenEncryptedCheck)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
nds: Keen NTBen as Antwoort op verslötelt Narichten loosstüern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelWarning)
en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs...</a>
nds: <b>Wohrschoen</b>: Wenn Du de Bescheden heel ahn Bedingen torüchstüerst, mag dat Dien Privaatrebeet schaden. <a href="whatsthis-mdn">Mehr dor över...</a>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, CRLRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
nds: Wenn anmaakt, warrt S/MIME-Zertifikaten över Zertifikaat-Torüchrooplisten (ZTLen) pröövt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
nds: Wenn anmaakt, warrt S/MIME-Zertifikaten direktemang över dat Internet mit dat Internet-Zertifikaattostand-Protokoll ("Online Certificates Status Protocol", OCSP) pröövt. Giff bitte de URL vun den OCSP-Server nerrn in.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OCSPRB)
en: Validate certificates online (OCSP)
nds: Zertifikaten över Internet pröven (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
nds: Internet-Zertifikaatprööv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OCSP responder URL:
nds: URL vun den OCSP-Server:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: OCSP responder signature:
nds: Signatuur vun den OCSP-Server:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
nds: Giff hier de Adress vun den Server för' Pröven vun Zertifikaattostänn över Internet in (OCSP-Server). De URL fangt normalerwies mit http:// an.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
nds: Deenst-URL vun Zertifikaten övergahn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
nds: Standardwies kiekt GnuPG binnen de Datei "~./gnupg/policies.txt", wat en Zertifikaatregel verlöövt is. Is dit anmaakt, warrt de Regeln nich pröövt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
nds: Zertifikaatregeln nich pröven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
nds: Wenn anmaakt, warrt Zertifikaat-Torüchrooplisten nich för't Pröven vun S/MIME-Zertifikaten bruukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
nds: ZTLen nienich bruken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
nds: Wenn anmaakt, warrt fehlen Rutgeverzertifikaten daallaadt, wenn nödig (gellt för beed Pröövmetoden, ZTLen un OCSP)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
nds: Fehlen Rutgeverzertifikaten daalladen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: HTTP Requests
nds: HTTP-Anfragen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
nds: HTTP för S/MIME heel utmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
nds: Keen HTTP-Anfragen utföhren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
nds: Vele Zertifikaten bargt Indrääg över ZTL-Verdeelsteden ("CRL Distribution Points") - URLs, ünner de künnig maakt warrt, woneem sik de ZTL finnen lett. De eerste Verdeelsteed-Indrag warrt bruukt. Is disse Optschoon anmaakt, warrt all Indrääg övergahn, de dat HTTP-Protokoll bruukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
nds: HTTP-ZTL-Verdeelsteden ut Zertifikaten övergahn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
nds: Wenn anmaakt, warrt de Weert för den HTTP-Proxy (wiest rechterhand, Weert vun de Ümgeven-Variable "http_proxy") för all HTTP-Anfragen bruukt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customHTTPProxy)
en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
nds: Giff hier de Adress vun Dien HTTP-Proxy in, de för all HTTP-Anfragen för S/MIME bruukt warrt. De Schriefwies is "Reekner:Port", a.B. "mienproxy.narms.nds:3128".

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: LDAP Requests
nds: LDAP-Anfragen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
nds: Maakt den Bruuk vun LDAP för S/MIME heel ut.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
nds: Keen LDAP-Anfragen utföhren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
nds: Vele Zertifikaten bargt Indrääg över ZTL-Verdeelsteden ("CRL Distribution Points") - URLs, ünner de künnig maakt warrt, woneem sik de ZTL finnen lett. De eerste Verdeelsteed-Indrag warrt bruukt. Is disse Optschoon anmaakt, warrt all Indrääg övergahn, de dat LDAP-Protokoll bruukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
nds: LDAP-ZTL-Verdeelsteden ut Zertifikaten övergahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
nds: Hööftreekner för LDAP-Anfragen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
nds: Wenn Du hier en LDAP-Server angiffst, gaht all LDAP-Anfragen toeerst na dissen Server. Technisch warrt disse Reekner ansteed all angeven oder ok nich angeven Reekner- un Portdelen vun en LDAP-URL bruukt. Anner LDAP-Servers warrt bloots bruukt, wenn dat Tokoppeln na den "Proxy" fehlsleit.
    De Schriefwies is "Reekner" oder "Reekner:Port". Is keen Port angeven, warrt Port 389 (Standardport för LDAP) bruukt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mWarnUnsigned)
en: Check to be warned when sending unsigned messages.
nds: Maak dit an, wenn Du wohrschoot warrn wullt, ehr nich ünnerschreven Narichten loosstüert warrt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mWarnUnsigned)
en: <qt>
    <h1>Warn When Trying To Send Unsigned Messages</h1>
    If this box is checked, you will be warned when you try to send parts of or the whole message unsigned.
    <p>
    It is recommended to leave this option turned on for maximum integrity.
    </p></qt>
nds: <qt>
    <h1>Wohrschoen, ehr nich ünnerschreven Narichten loosstüert warrt</h1>
    Wenn disse Optschoon anmaakt is, warrst Du wohrschoot, ehr Du nich ünnerschreven Narichten oder Narichtdelen loosstüerst.
    <p>
    För hööchste Sekerheit is disse Optschoon anraadt.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mWarnUnsigned)
en: Warn when trying to send &unsigned messages
nds: Wohrschoen, ehr nich ünne&rschreven Narichten loosstüert warrt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, warnUnencryptedCB)
en: Check to be warned when sending unencrypted messages.
nds: Maak dit an, wenn Du wohrschoot warrn wullt, ehr nich verslötelt Narichten loosstüert warrt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, warnUnencryptedCB)
en: <qt>
    <h1>Warn When Trying To Send Unencrypted Messages</h1>
    If this box is checked, you will be warned when you try to send parts of or the whole message unencrypted.
    <p>
    It is recommended to leave this option turned on for maximum integrity.
    </p></qt>
nds: <qt>
    <h1>Wohrschoen, ehr nich verslötelt Narichten loosstüert warrt</h1>
    Wenn disse Optschoon anmaakt is, warrst Du wohrschoot, ehr Narichtdelen oder heel Narichten ahn Verslöteln loosstüert warrt.
    <p>
    För hööchste Sekerheit is disse Optschoon anraadt.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, warnUnencryptedCB)
en: &Warn when trying to send unencrypted messages
nds: &Wohrschoen, ehr nich verslötelt Narichten loosstüert warrt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: For Signing
nds: För't Ünnerschrieven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: For Encryption
nds: För't Verslöteln

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnSignKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB) i18n: ectx: property (toolTip), w
en: Select the number of days here
nds: Söök hier de Tall vun Daag ut

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnSignKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Signature Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the signature certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
nds: <qt>
    <h1>Wohrschoen, wenn Ünnerschriev-Zertifikaat aflöppt</h1>
    Hier kannst Du de Tall vun Daag fastleggen, de en Ünnerschriev-Zertifikaat noch gellen mutt, ahn dat Du wohrschoot warrst.
    <p>
    För SPHINX sünd 14 Daag anraadt.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrKeyExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
nds: <qt>
    <h1>Wohrschoen, wenn Verslötel-Zertifikaat aflöppt.</h1>
    Hier kannst Du de Tall vun Daag fastleggen, de en Zertifikaat för't Verslöteln tominnst noch gellen mutt, ahn dat Du wohrschoot warrst.
    <p>
    För de SPHINX-Ümgeven sünd 14 Daag anraadt.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrChainCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
nds: <qt>
    <h1>Wohrschoen, wenn en Zertifikaat binnen de Keed aflöppt</h1>
    Hier kannst Du de Tall vun Daag fastleggen, de all Zertifikaten binnen de Keed noch gellen mööt, ahn dat Du wohrschoot warrst.
    <p>
    För de SPHINX-Ümgeven sünd 14 Daag anraadt.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnSignChainCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If CA Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the CA certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
nds: <qt>
    <h1>Wohrschoen, wenn ZA-Zertifikaat aflöppt</h1>
    Hier kannst Du de Tall vun Daag fastleggen, de dat Zertifikaat vun de ZA (Zertifikaatautoriteet) noch gellen mutt, ahn dat Du wohrschoot warrst.
    <p>
    För SPHINX sünd 14 Daag anraadt.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnSignRootCertExpiresSB) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, mWarnEncrRootCertExpiresSB)
en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
nds: <qt>
    <h1>Wohrschoen, wenn dat Wörtelzertifikaat aflöppt</h1>
    Hier kannst Du de Tall vun Daag fastleggen, de dat Wörtelzertifikaat noch gellen mutt, ahn dat Du wohrschoot warrst.
    <p>
    För SPHINX sünd 14 Daag anraadt.
    </p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: For intermediate CA certificates:
nds: För ZA-Twischenstoopzertifikaten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, gnupgButton)
en: GnuPG Settings...
nds: GnuPG-Instellen…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllWarningsPB)
en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
nds: All "Nich nochmaal fragen"-Wohrschoen wedder anmaken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XFaceConfigurator)
en: Form
nds: Formulor

en: Move To Trash
nds: Na Affalltünn verschuven

en: Move Message | Move Messages
nds[0]: Naricht verschuven
nds[1]: Narichten verschuven

en: There is nothing to undo.
nds: Dat gifft nix, dat torüchnahmen warrn kunn.

en: Cannot move message. %1
nds: Naricht lett sik nich verschuven. %1

en: Message Default Format
nds: Standard-Narichtenformaat

en: Prefer &HTML to Plain Text
nds: &HTML günt Eenfachtext vörtrecken

en: Prefer &Plain Text to HTML
nds: &Eenfachtext günt HTML vörtrecken

en: Use Global Setting
nds: Globaal Instellen bruken

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
nds[0]: Op Server anmaakt Annerwarts-Bescheed
nds[1]: Op Servers anmaakt Annerwarts-Bescheed
