sympa - en to el translation catalogue (1634 entries)

en: The configuration file contains errors.
el: Το αρχείο με τις ρυθμίσεις περιέχει λάθη.

en: Unable to open %s : %s
el: Αδυναμία ανοίγματος %s : %s

en: Example:
el: Παράδειγμα:

en: (You must define this parameter)
el: (Πρέπει να ορίσετε αυτήν την παράμετρο)

en: Incorrect parameter definition: %s
el: Λάθος ορισμός παραμέτρου: %s

en: Unable to rename %s : %s
el: Αποτυχία μετονομασίας %s : %s

en: %s have been updated.
    Previous versions have been saved as %s.
el: %s έχουν ενημερωθεί.
    Οι προηγούμενες εκδόσεις έχουν αποθηκευτεί ως %s.

en: STATUS
el: ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

en: -----------
el: ---------

en: ------
el: -----

en: was not found on this system.
el: (δε βρέθηκε σε αυτό το σύστημα)

en: version is too old (%s < %s)
el: Η έκδοση είναι πολύ παλιά (%s < %s)

en: Sun:Mon:Tue:Wed:Thu:Fri:Sat
el: Κυρ:Δευ:Τρί:Τετ:Πέμ:Παρ:Σάβ

en: Sunday:Monday:Tuesday:Wednesday:Thursday:Friday:Saturday
el: Κυριακή:Δευτέρα:Τρίτη:Τετάρτη:Πέμπτη:Παρασκευή:Σαββάτο

en: Jan:Feb:Mar:Apr:May:Jun:Jul:Aug:Sep:Oct:Nov:Dec
el: Ιαν:Φεβ:Μάρ:Απρ:Μάι:Ιούν:Ιούλ:Αύγ:Σεπ:Οκτ:Νοέ:Δεκ

en: January:February:March:April:May:June:July:August:September:October:November:December
el: Ιανουάριος:Φεβρουάριος:Μάρτιος:Απρίλιος:Μάιος:Ιούνιος:Ιούλιος:Αύγουστος:Σεπτέμβριος:Οκτώβριος:Νοέμβριος:Δεκέμβριος

en: AM:PM
el: π.μ.:μ.μ.

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: Attempt to exceed the max number of members (%s) for this list.
el: Προσπάθεια υπέρβασης μέγιστου αριθμού συνδρομητών (%s) για τη λίστα.

en: Attempts to add some users in database failed.
el: Απέτυχε προσπάθεια προσθήκης χρηστών στη βάση δεδομένων.

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: Added %s users out of %s required.
el: Προστέθηκαν %s χρήστες από σύνολο %s.

en: list
el: λίστα

en: other email address
el: άλλη διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

en: owner
el: Ιδιοκτήτης

en: listmaster
el: διαχειριστής συστήματος

en: robot
el: μηχανή

en: open
el: ανοιχτό

en: closed
el: κλειστό

en: subscribers only
el: μόνο συνδρομητές

en: public
el: δημόσια

en: standard (direct reception)
el: στάνταρ (απευθείας παραλαβή)

en: digest MIME format
el: σύνοψη μορφής MIME

en: digest plain text format
el: σύνοψη μορφής απλού κειμένου

en: summary mode
el: λειτουργία περίληψης

en: notice mode
el: λειτουργία ενημέρωσης

en: text-only mode
el: λειτουργία μόνο κειμένου

en: urlize mode
el: λειτουργία μετατροπής σε url (urlize)

en: not receiving your own posts
el: δεν θα λαμβάνετε τα δικά σας μηνύματα

en: listed in the list review page
el: προβάλετε στη σελίδα ανασκόπησης λίστας

en: concealed
el: κρυμμένη

en: List not activated yet
el: Ανενεργή λίστα

en: Closed list
el: Κλειστή λίστα

note: This entry is a date/time format Check the strftime manpage for format details : http://docs.freebsd.org/info/gawk/gawk.info.Time_Functions.html
en: %d %b %Y  %H:%M
el: %d %b %Y %H:%M

en: 
    [Attached message follows]
    -----Original message-----
el: 
    [Ακολουθεί επισυναπτόμενο μήνυμα]
    -----Αρχικό μήνυμα-----

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: -----End of original message from %s-----
el: -----Τέλος αρχικού μηνύματος από %s-----

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: 
    [An attachment of type %s was included here]
el: 
    [Επισύναψη τύπου %s είχε εισαχθεί σε αυτό το σημείο]

en: 
    -----Delivery Status Report-----
el: 
    -----Αναφορά Κατάστασης Παράδοσης-----

en: 
    [** Unable to process HTML message part **]
el: 
    [** Αδυναμία επεξεργασίας HTML μέρους του μηνύματος **]

en: [ Text converted from HTML ]
el: [ Μετατροπή από HTML ]

en: Service description
el: Περιγραφή υπηρεσίας

en: List definition
el: Ορισμός λίστας

en: Sending/receiving setup
el: Ρύθμιση αποστολής/λήψης

en: Privileges
el: Προνόμια

en: Archives
el: Αρχείο

en: Loop prevention
el: Αποτροπή βρόχων

en: Tag based spam filtering
el: Φιλτράρισμα spam με βάση ετικέτες

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Data sources setup
el: Εγκατάσταση πηγών δεδομένων

en: Antivirus plug-in
el: Antivirus πρόσθετο

en: Hostname of the database server
el: Όνομα κόμβου του εξυπηρετητή της βάσης δεδομένων

en: Port of the database server
el: Θύρα του εξυπηρετητή βάσης δεδομένων

en: Name of the database
el: Όνομα βάσης δεδομένων

en: User for the database connection
el: Χρήστης για την σύνδεση με τη βάση δεδομένων

en: Password for the database connection
el: Κωδικός πρόσβασης για τη σύνδεση με τη βάση δεδομένων

en: What ever you use a password or not, you must protect the SQL server (is it not a public internet service ?)
el: Είτε χρησιμοποιείτε κωδικό πρόσβασης είτε όχι, πρέπει να προστατέψετε τον εξυπηρετητή βάσεων δεδομένων ( είναι δημόσια υπηρεσία δεν είναι;)

en: Environment variables setting for database
el: Ρύθμιση μεταβλητών περιβάλλοντος για τη βάση δεδομένων

en: Log verbosity
el: Λεπτομέρεια αρχείων καταγραφής

en: Subject of the list
el: Θέμα της λίστας

en: Visibility of the list
el: Ορατότητα της λίστας

en: Topics for the list
el: θέματα για τη λίστα

en: Internet domain
el: Τομέας  Διαδικτύου

en: Domain name of the list, default is the robot domain name set in the related robot.conf file or in file sympa.conf.
el: Όνομα περιοχής της λίστας, το προκαθορισμένο είναι το όνομα περιοχής robot, το οποίο έχει οριστεί στο αρχείο robot.conf ή στο αρχείο sympa.conf.

en: Language of the list
el: Γλώσσας λίστας

en: Default language
el: Προεπιλεγμένη γλώσσα

en: Family name
el: Όνομα οικογένειας

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: The priority with which Sympa will process messages for this list. This level of priority is applied while the message is going through the spool. The z priority will freeze the message in the spool.
el: Η προτεραιότητα με την οποία το λογισμικό Sympa θα επεξεργαστεί τα μηνύματα της συγκεκριμένης λίστας. Το επίπεδο προτεραιότητας εφαρμόζεται κατά το πέρασμα από τη spool. Η προτεραιότητα z θα παγώσει το μήνυμα στη spool.

en: Must not be 0.
el: Δεν πρέπει να είναι 0.

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: Who can send messages
el: Ποιος μπορεί να στείλει μηνύματα

en: Delivery time (hh:mm)
el: Ώρα παράδοσης (hh:mm)

en: Digest frequency
el: Συχνότητα σύνοψης

en: days
el: ημέρες

en: hour
el: ώρα

en: minute
el: λεπτό

en: Digest maximum number of messages
el: Μέγιστος αριθμός μηνυμάτων σύνοψης

en: messages
el: μηνύματα

en: Available subscription options
el: Οι διαθέσιμες επιλογές συνδρομής

en: reception mode
el: τρόπος παραλαβής

en: Only these modes will be allowed for the subscribers of this list. If a subscriber has a reception mode not in the list, Sympa uses the mode specified in the default_user_options paragraph.
el: Μόνο αυτοί οι τρόποι επιτρέπονται στους συνδρομητές της λίστας. Αν ένας συνδρομητής δεν έχει ως τρόπο την απόδειξη παραλαβής στη λίστα, το λογισμικό sympa χρησιμοποιεί τον τρόπο που έχει καθοριστεί στην παράγραφο default_user_options.

en: Subscription profile
el: Προφίλ συνδρομητή

en: Mail reception mode.
el: Τρόπος παραβαλής μηνύματος.

en: visibility
el: ορατότητα

en: Topics for message categorization
el: Θέματα για κατηγοριοποίηση μηνυμάτων

en: Message topic keywords
el: Λέξεις κλειδί θέματος μηνυμάτων

en: Defines to which part of messages topic keywords are applied
el: Καθορίζει σε ποιο μέρος των μηνυμάτων εφαρμόζονται οι λέξεις κλειδί του θέματος

en: Reply address
el: Διεύθυνση απάντησης

en: Forced reply address
el: Επιβολή απαντητικής διεύθυνσης

en: value
el: τιμή

en: If value was set to other_email, this parameter defines the e-mail address used.
el: Αν οριστεί ως άλλη_διεύθυνση (other_email), η παράμετρος ορίζει τη χρησιμοποιούμενη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: respect of existing header field
el: σεβασμός υφιστάμενου πεδίου κεφαλίδας

en: The default is to respect (preserve) the existing Reply-To: SMTP header field in incoming messages. If set to forced, Reply-To: SMTP header field will be overwritten.
el: Ο προκαθορισμένος ορισμός είναι η διατήρηση του υπάρχοντος πεδίου επικεφαλίδας SMTP Reply-To: των εισερχόμενων μηνυμάτων. Αν τεθεί το συγκεκριμένο, το επικεφαλίδας SMTP Reply-To: θα αντικατασταθεί.

en: Anonymous sender
el: Ανώνυμος αποστολέας

en: Custom header field
el: Προσαρμοσμένο πεδίου επικεφαλίδας

en: Subject tagging
el: επισήμανση θέματος

en: Attachment type
el: Τύπος επισύναψης

en: Maximum message size
el: Μέγιστο μέγεθος μηνύματος

en: Maximum size of a message in 8-bit bytes.
el: Μέγιστο μέγεθος μηνύματος σε bytes.

en: Reject mail from automatic processes (crontab, etc)?
el: Απορριπτικά μηνύματα από αυτόματα (crontab, etc);

en: Incoming SMTP header fields to be removed
el: Πεδία κεφαλίδων εισερχομένων SMTP που θα αφαιρεθούν

en: Outgoing SMTP header fields to be removed
el: Πεδία κεφαλίδων εξερχομένων SMTP που θα αφαιρεθούν

en: RFC 2369 Header fields
el: Πεδία Επικεφαλίδας κατά RFC 2369

en: Who can view list information
el: Ποιος μπορεί να δει τις πληροφορίες της λίστας

en: Who can subscribe to the list
el: Ποιος μπορεί να εγγραφεί στη λίστα

en: The subscribe parameter defines the rules for subscribing to the list.
el: Η παράμετρος συνδρομής ορίζει τους κανόνες συνδρομής στη λίστα.

en: Who can add subscribers
el: Ποιος μπορεί να προσθέσει συνδρομητές

en: Privilege for adding (ADD command) a subscriber to the list
el: Προνόμιο για την προσθήκη (εντολή ADD) ενός συνδρομητή στη λίστα

en: Who can unsubscribe
el: Ποιος μπορεί να διαγραφεί από τη λίστα

en: Who can delete subscribers
el: Ποιος μπορεί να διαγράψει συνδρομητές

en: Who can invite people
el: Ποιος μπορεί να προσκαλέσει συνδρομητές

en: Who can start a remind process
el: Ποιος μπορεί να ξεκινήσει διαδικασία υπενθύμισης

en: Who can review subscribers
el: Ποιος μπορεί να κάνει ανασκόπηση συνδρομητών

en: Shared documents
el: Κοινόχρηστα έγγραφα

en: Who can view
el: Ποιος μπορεί να κάνει προβολή

en: Who can edit
el: Ποιος μπορεί να επεξεργαστεί

en: quota
el: όριο

en: Web archives
el: Αρχείο web

en: access right
el: δικαίωμα πρόσβασης

en: Maximum number of month archived
el: Μέγιστος αριθμός μηνών στο Αρχείο

en: frequency
el: συχνότητα

en: Archive encrypted mails as cleartext
el: Αρχειοθέτηση κρυπτογραφημένων μηνυμάτων ως μη-κρυπτογραφημένο κείμενο

en: email address protection method
el: Μέθοδος προστασίας ηλεκτρονικών διευθύνσεων

en: Bounces management
el: Διαχείριση bounces

en: warn rate
el: όριο προειδοποίησης

en: The list owner receives a warning whenever a message is distributed and the number (percentage) of bounces exceeds this value.
el: Ο ιδιοκτήτης της λίστας λαμβάνει μία προειδοποίηση όταν ένα μήνυμα διανέμεται και όταν το ποσοστό των bounces ξεπερνά αυτή την τιμή.

en: halt rate
el: όριο παύσης

en: Management of bouncers, 1st level
el: Διαχείριση bounces, 1ο επίπεδο

en: Level 1 is the lower level of bouncing users
el: 	Επίπεδο 1 είναι το κατώτερο επίπεδο bouncing χρηστών.

en: threshold
el: όριο

en: points
el: πόντοι

en: action for this population
el: ενέργεια για αυτόν τον πληθυσμό

en: notification
el: ειδοποίηση

en: Management of bouncers, 2nd level
el: Διαχείριση bounces, 2ο επίπεδο

en: Level 2 is the highest level of bouncing users
el: 	Επίπεδο 2 είναι το ανώτερο επίπεδο bouncing χρηστών.

en: percentage of list members in VERP mode
el: ποσοστό μελών λίστας σε VERP

en: tracking message by delivery status notification
el: παρακολούθηση μηνύματος με αναφορά παράδοσης

en: Tracking datas are removed after this number of days
el: Δεδομένα παρακολουθήσεων αφαιρούνται μετά από αυτόν τον αριθμό ημερών

en: Welcome return-path
el: Return-path μηνύματος υποδοχής

en: If set to unique, the welcome message is sent using a unique return path in order to remove the subscriber immediately in the case of a bounce.
el: Αν οριστεί ως μοναδικό (unique), το μήνυμα καλωσορίσματος χρησιμοποιεί ένα μοναδικό μονοπάτι για την απευθείας διαγραφή του συνδρομητή σε περίπτωση bounce.

en: Return-path of the REMIND command
el: Return-Path εντολής REMIND

en: Same as welcome_return_path, but applied to remind messages.
el: Ταυτόσημη με την παράμετρο welcome_return_path, αλλά χρησιμοποιείται στα μηνύματα υπενθύμισης.

en: Global unsubscription
el: Γενική διαγραφή από λίστες

en: Directory for digest spool
el: Φάκελος για ουρά συνόψεων

en: Directory for topic spool
el: Φάκελος για ουρά θεμάτων

en: Directory for bounce incoming spool
el: Φάκελος για ουρά εισερχομένων bounces

en: Directory for task spool
el: Φάκελος για ουρά ενεργειών

en: Directory for automatic list creation spool
el: Φάκελος για ουρά αυτόματα δημιουργημένων λιστών

en: Directory for storing bounces
el: Φάκελος για αποθήκευση bounces

en: Directory containing trusted CA certificates
el: Φάκελος που περιέχει έμπιστα πιστοποιητικά αρχών πιστοποίησης

en: Password used to crypt lists private keys
el: Κωδικός που χρησιμοποιείται για την κρυπτογράφηση των ιδιωτικών κλειδιών των λιστών

en: Directory containing user certificates
el: Φάκελος που περιέχει πιστοποιητικά χρηστών

en: Owners defined in an external data source
el: Ιδιοκτήτες ορισμένοι σε εξωτερική πηγή δεδομένων

en: profile
el: προφίλ

en: Moderators defined in an external data source
el: Συντονιστές ορισμένοι σε εξωτερική πηγή δεδομένων

en: Timeout for fetch of include_sql_query
el: Χρόνος λήξης για λήψη include_sql_query

en: User data source
el: πηγή δεδομένων χρήστη

en: File inclusion
el: Συμπερίληψη αρχείου

en: Remote file inclusion
el: Συμπερίληψη απομακρυσμένου αρχείου

en: short name for this source
el: συντομογραφία αυτής της πηγής δεδομένων

en: data location URL
el: διεύθυνση URL τοποθεσίας δεδομένων

en: remote user
el: απομακρυσμένος χρήστης

en: remote password
el: απομακρυσμένος κωδικός πρόσβασης

en: List inclusion
el: Συμπερίληψη λίστας

en: remote list inclusion
el: εισαγωγή απομακρυσμένης λίστας

en: remote host
el: απομακρυσμένος κόμβος

en: remote port
el: απομακρυσμένη θύρα

en: remote path of sympa list dump
el: απομακρυσμένη διαδρομή για λήψη λιστών Sympa

en: certificate for authentication by remote Sympa
el: πιστοποιητικό για ταυτοποίηση από απομακρυσμένο Sympa

en: LDAP query inclusion
el: Συμπερίληψη ερωτήματος LDAP

en: use SSL (LDAPS)
el: χρήση SSL (LDAPS)

en: suffix
el: κατάληξη

en: search scope
el: έκταση αναζήτησης

en: connection timeout
el: λήξη χρονικού ορίου σύνδεσης

en: filter
el: φίλτρο

en: extracted attribute
el: παράμετρος που εξήχθη

en: selection (if multiple)
el: επιλογή (αν πολλαπλά)

en: LDAP 2-level query inclusion
el: Συμπερίληψη ερωτήματος LDAP δύο επιπέδων

en: first-level suffix
el: κατάληξη πρώτου επιπέδου

en: first-level search scope
el: έκταση αναζήτησης πρώτου επιπέδου

en: first-level connection timeout
el: χρόνος λήξης σύνδεσης πρώτου επιπέδου

en: first-level filter
el: φίλτρο πρώτου επιπέδου

en: first-level extracted attribute
el: εξαγόμενη παράμετρος πρώτου επιπέδου

en: first-level selection
el: επιλογή πρώτου επιπέδου

en: first-level regular expression
el: regexp πρώτου επιπέδου

en: second-level suffix template
el: πρότυπο κατάληξης δευτέρου επιπέδου

en: second-level search scope
el: έκταση δράσης δευτέρου επιπέδου

en: second-level connection timeout
el: χρόνος λήξης σύνδεσης δευτέρου επιπέδου

en: second-level filter template
el: πρότυπο φίλτρου δευτέρου επιπέδου

en: second-level extracted attribute
el: εξαγόμενη παράμετρος δευτέρου επιπέδου

en: second-level selection
el: επιλογή δευτέρου επιπέδου

en: second-level regular expression
el: regexp δευτέρου επιπέδου

en: SQL query inclusion
el: συμπερίληψη ερωτήματος SQL

en: database type
el: τύπος βάσης δεδομένων

en: database port
el: θύρα βάσης δεδομένων

en: database name
el: όνομα βάσης δεδομένων

en: connection options
el: επιλογές σύνδεσης

en: environment variables for database connection
el: μεταβλητές περιβάλλοντος για σύνδεση βάσης δεδομένων

en: SQL query
el: ερώτημα SQL

en: Directory where the database is stored (used for DBD::CSV only)
el: Κατάλογος αποθήκευσης της βάσης δεδομένων (χρήση μόνο DBD::CSV)

en: Inclusions timeout
el: Λήξη χρόνου αναμονής συμπερίληψης

en: Sympa caches user data extracted using the include parameter. Their TTL (time-to-live) within Sympa can be controlled using this parameter. The default value is 3600
el: Το λογισμικό Sympa αποθηκεύει σε λανθάνουσα μνήμη τα στοιχείων των χρηστών που εξάγονται με τη χρήση της παραμέτρου συμπερίληψης. Ο χρόνος ζωής τους μπορεί να οριστεί από το λογισμικό Sympa μέσω της συγκεκριμένης παραμέτρου. Η προκαθορισμένη τιμή είναι 3600

en: Inclusions timeout for message distribution
el: χρόνος λήξης εισαγωγών για διανομή μηνυμάτων

en: Name of email entry
el: Όνομα πεδίου ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

en: Insert DKIM signature to messages sent to the list
el: Προσθήκη υπογραφής DKIM σε μηνύματα που αποστέλλονται στη λίστα

en: DKIM configuration
el: διαμόρφωση DKIM

en: File path for list DKIM private key
el: Διαδρομή αρχείου για ιδιωτικό κλειδί DKIM της λίστας

en: Selector for DNS lookup of DKIM public key
el: Επιλογέας για ανεύρεση DNS ιδιωτικού κλειδιού DKIM

en: List of headers to be included into the message for signature
el: Κατάλογος κεφαλίδων που θα προστεθούν στο μήνυμα για υπογραφή

en: DKIM "d=" tag, you should probably use the default value
el: DKIM "d=" ετικέτα, πιθανότατα θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη τιμή

en: DKIM "i=" tag, you should probably leave this parameter empty
el: DKIM "i=" ετικέτα, πιθανότατα θα πρέπει να αφήσετε αυτή τη παράμετρο κενή

en: The categories of messages sent to the list that will be signed using DKIM.
el: Οι κατηγορίες μηνυμάτων που αποστέλλονται στη λίστα θα είναι υπογεγραμμένες με DKIM.

en: Path to the antivirus scanner engine
el: Διαδρομή στη μηχανή antivirus

en: Number of months that elapse before a log is expired
el: Αριθμός μηνών που πρέπει να περάσουν για να λήξει ένα αρχείο καταγραφής

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Expiration of unmoderated messages
el: Λήξη μη συντονιζόμενων μηνυμάτων

en: Secret string for generating unique keys
el: Μυστική συμβολοσειρά για τη δημιουργία μοναδικών κλειδιών

en: Custom user attributes
el: Προσαρμοσμένες παράμετροι χρήστη

en: internal identifier
el: εσωτερικό αναγνωριστικό

en: label
el: επιγραφή

en: additional comment
el: επιπρόσθετο σχόλιο

en: type
el: τύπος

en: possible attribute values (if enum is used)
el: πιθανές τιμές παραμέτρου (σε περίπτωση χρήσης enum)

en: is the attribute optional?
el: είναι το χαρακτηριστικό προεραιτικό?

en: custom parameters
el: προσαρμοσμένες παράμετρους

en: Periodical subscription expiration task
el: Περιοδική εργασία λήξης συνδρομών

en: Regular expression applied to prevent loops with robots
el: Regexp που εφαρμόζεται για αποτροπή βρόχων με εξυπηρετητές

en: Latest family instantiation
el: τελευταία εγκατάσταση οικογένειας

en: who ran the instantiation
el: ποιος έκανε την εγκατάσταση

en: date
el: ημερομηνία

en: Creation of the list
el: Δημιουργία της λίστας

en: who created the list
el: που δημιούργησε τη λίστα

en: human readable
el: εύκολα αναγνώσιμο

en: Last update of config
el: Τελευταία ενημέρωση της διαμόρφωσης

en: who updated the config
el: ποιος ενημέρωσε την διαμόρφωση

en: Status of the list
el: Κατάσταση της λίστας

en: Serial number of the config
el: Σειριακός αριθμός της διαμόρφωσης

en: Default number of lines of the array displaying users in the review page
el: Προεπιλεγμένος αριθμός γραμμών του πίνακα που προβάλει χρήστες στη σελίδα ανασκόπησης

en: HTTP cookies validity domain
el: Τομέας εγκυρότητας HTTP cookies

en: HTTP cookies lifetime
el: Διάρκεια ζωής HTTP cookies

en: If set to "on", users will be able to post messages in HTML using a javascript WYSIWYG editor.
el: Εάν είναι "on", οι χρήστες θα μπορούν να στέλνουν μηνύματα σε HTML χρησιμοποιώντας επεξεργαστή WYSIWYG

en: Javascript excerpt that enables and configures the WYSIWYG HTML editor.
el: Απόσπασμα javascript που ενεργοποιεί και διαμορφώνει τον επεξεργαστή WYSIWYG.

en: When using LDAP authentication, if the identifier provided by the user was a valid email, if this parameter is set to false, then the provided email will be used to authenticate the user. Otherwise, use of the first email returned by the LDAP server will be used.
el: Όταν χρησιμοποιείται ταυτοποίηση LDAP, εάν το αναγνωριστικό που εισήγαγε ο χρήστης είναι έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας, εάν αυτή η παράμετρος είναι false, τότε αυτή η διεύθυνση θα χρησιμοποιηθεί για να ταυτοποιήσει τον χρήστη. Αλλιώς, η πρώτη διεύθυνση που επιστρέφεται από τον LDAP θα χρησιμοποιηθεί.

en: Default timeout between two action-triggered synchronizations of list members with data sources.
el: Προεπιλεγμένος χρόνος λήξης μεταξύ δυο μη αυτόματων συγχρονισμών μελών λιστών με πηγές δεδομένων.

en: Owners
el: Ιδιοκτήτες

en: email address
el: διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

en: name
el: ;όνομα

en: private information
el: ιδιωτική πληροφορία

en: Moderators
el: Συντονιστές

en: Table of contents:
el: Πίνακας περιεχομένων:

en: session
el: σύνδεση

en: 10 minutes
el: 10 λεπτά

en: 30 minutes
el: 30 λεπτά

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: 6 hours
el: 6 ώρες

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: 1 week
el: 1 εβδομάδα

en: welcome message
el: μήνυμα υποδοχής

en: unsubscribe message
el: μήνυμα διαγραφής από την λίστα

en: deletion message
el: μήνυμα διαγραφής

en: message header
el: κεφαλίδα μηνύματος

en: message footer
el: υποσέλιδο μηνύματος

en: remind message
el: μήνυμα υπενθύμισης

en: moderator rejection message
el: μήνυμα απόρριψης συντονιστή

en: subscribing invitation message
el: μήνυμα πρόσκλησης συνδρομής

en: help file
el: αρχείο βοήθειας

en: directory of lists
el: φάκελος λιστών

en: global reminder message
el: καθολικό μήνυμα υπενθύμισης

en: summary message
el: μήνυμα περίληψης

en: list description
el: περιγραφή λίστας

en: list homepage
el: αρχική σελίδα λίστας

en: list creation request message
el: μήνυμα αιτήματος δημιουργίας λίστας

en: list creation notification message
el: μήνυμα ενημέρωσης δημιουργίας λίστας

en: virus infection message
el: μήνυμα προσβολής από ιό

en: list aliases template
el: πρότυπο παρωνυμίων (aliases) λίστας

en: Subscription summary
el: Περίληψη συνδρομής

en: User guide
el: Οδηγός χρήστη

en: Mail sending
el: Αποστολή μηνύματος

en: Users deleted by admin
el: Χρήστες διαγραμμένοι από διαχειριστή

note: (count)
en:  The %1 most active lists
el:  Οι %1 περισσότερο ενεργές λίστες

en:  Active lists
el:  Ενεργές λίστες

note: (for)
en:  for %1 days
el:  για %1 ημέρες

en: List name
el: Όνομα λίστας

en: Number of messages
el: Αριθμός μηνυμάτων

en: Average by day
el: Μέσος όρος ανά ημέρα

en: Creation date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Subject
el: Θέμα

en: Casual administration
el: Διαχείριση

en: Edit List Config:
el: Διαμόρφωσης Λίστας:

en: It must be used with care. It allows you to modify some of the list parameters. The list of parameters you can modify depends on your privilege.
el: Προσοχή στη χρήση : επιτρέπει την αλλαγή των παραμέτρων της λίστας. Το σύνολο των παραμέτρων που μπορείτε να αλλάξετε εξαρτάται από τα δικαιώματά σας.

en: Manage Subscribers:
el: Διαχείριση συνδρομητών:

en: Allows you to add or delete list members, moderate subscriptions, and so on.
el: Επιτρέπει την προσθήκη ή αφαίρεση συνδρομητών, τον συντονισμό συνδρομητών και άλλα.

en: Blocklist:
el: Μαύρη λίστα:

en: Handles the set of black-listed mail addresses for this list.
el: Ελέγχει τις αποκλεισμένες διευθύνσεις ηλεκτρονικής αλληλογραφίας για αυτή τη λίστα.

en: Manage archives:
el: Διαχείριση Αρχείου

en: Allows you to download and delete list archives.
el: Σας επιτρέπει να κατεβάσετε και να διαγράψετε τα αρχεία της λίστας.

en: Manage non-delivery reports (also called bounces).
el: Διαχείριση μη παραδόσιμων μηνυμάτων (bounces).

en: Logs:
el: Αρχεία καταγραφής:

en: A tool for exploring the list logs.
el: Ένα εργαλείο για αναζήτηση μέσα στα αρχεία καταγραφής.

en: Drastic operations
el: Δραστικές ενέργειες

en: Restore List
el: Επαναφορά λίστας

en: This list is currently closed. Clicking this button will make it active again.
el: Αυτή η λίστα είναι απενεργοποιημένη. Πατώντας αυτό το κουμπί θα ενεργοποιηθεί.

en: Remove List
el: Απενεργοποίηση Λίστας

en: Completely removes the current list. Listmaster privileges are required to restore a list once it has been removed.
el: Αφαιρεί πλήρως την τρέχουσα λίστα. Απαιτούνται δικαιώματα διαχειριστή συστήματος για την ανάκτηση της λίστας.

en: Rename List
el: Μετονομασία Λίστας

en: Allows you to change this list's name. Everything related to the list will be renamed, including the mail aliases and the web archives.
el: Σας επιτρέπει την αλλαγή του ονόματος της λίστας. Οτιδήποτε σχετίζεται με τη λίστα, συμπεριλαμβανομένων των παρωνυμίων και του αρχείου, θα τροποποιηθεί με βάση το νέο όνομα.

en: Create Shared
el: Δημιουργία Διαμοιραζόμενων

en: Initializes the shared document web space.
el: Αρχικοποιεί το web χώρο των διαμοιραζόμενων εγγράφων.

en: Delete Shared
el: Απενεργοποίηση Διαμοιραζόμενων

en: Closes the shared document web space. It can be restored using "Restore shared" button.
el: Απενεργοποιεί τον χώρο των διαμοιραζόμενων εγγράφων. Μπορεί να ανακτηθεί με τη χρήση του πλήκτρου "Ανάκτηση διαμοιραζόμενων".

en: Restore Shared
el: Επαναφορά διαμοιραζόμενων

en: Restores the previously closed shared document web space.
el: Επαναφέρει τον κλειστό χώρο των διαμοιραζόμενων εγγράφων.

en: List archive
el: Αρχείο λιστών

en: Help
el: Βοήθεια

en: Archive Management
el: Διαχείριση Αρχείου

en: Select the Archive months you want to delete or download (zip format):
el: Επιλογή των μηνών του Αρχείου που επιθυμείτε να διαγράψετε ή να κατεβάσετε (μορφή ZiP):

en: Archive Selection:
el: Επιλογή Αρχείου:

en: Download .zip archive
el: Κατέβασμα συμπιεσμένου αρχείου

en: Delete Selected Month(s)
el: Διαγραφή Επιλεγμένου(ων) Μήνα(ων)

en: Result of your search in the archive
el: Αποτελέσματα αναζήτησης στο Αρχείο

en: Search field:
el: Πεδίο Αναζήτησης:

note: (key_word)
en: Parameters of these search make on <strong> &quot;%1&quot;</strong>
el: Οι παράμετροι της αναζήτησης σύμφωνα με τη λέξη-κλειδί <strong> &quot;%1&quot;</strong>

en: (This sentence,
el: (Αυτή η πρόταση,

en: (All of these words,
el: (Όλες οι λέξεις,

en: (Each of these words,
el: (Κάθε μία από τις λέξεις,

en: case insensitive
el: διάκριση πεζών-κεφαλαίων ανενεργή

en: case sensitive
el: διάκριση πεζών-κεφαλαίων ενεργή

en: and checking on part of word)
el: και έλεγχος σε μέρος της λέξης)

en: and checking on entire word)
el: και έλεγχος σε ολόκληρη τη λέξη)

en: Newest messages first
el: Πρώτα τα νεότερα μηνύματα

en: Oldest messages first
el: Πρώτα τα παλαιότερα μήνυματα

note: (body_count)
en: %1 hits on message Body
el: %1 αποτελέσματα στο Σώμα του μηνύματος

note: (subj_count)
en: %1 hits on message Subject field
el: %1 αποτελέσματα στο πεδίο Θέμα του μηνύματος

note: (from_count)
en:  %1 hits on message From field
el:  %1 αποτελέσματα στο πεδίο μηνύματος Από

note: (date_count)
en: %1 hits on message Date field
el: %1 αποτελέσματα στο πεδίο Ημερομηνία του μηνύματος

en: Continue search
el: Συνέχεια αναζήτησης

en: New search
el: Νέα αναζήτηση

note: (archive_name)
en: Return to archive %1
el: Επιστροφή στο αρχείο %1

en: Advanced search
el: Προχωρημένη αναζήτηση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search:
el: Αναζήτηση:

en: this sentence
el: αυτήν την πρόταση

en: all of these words
el: όλες αυτές τις λέξεις

en: one of these words
el: μία από αυτές τις λέξεις

en: Prefer:
el: Προτιμώ:

en: newest messages
el: νεότερα μηνύματα

en: oldest messages
el: παλαιότερα μηνύματα

en: Case:
el: Διάκριση πεζών-κεφαλαίων:

en: insensitive
el: ανενεργή

en: sensitive
el: ενεργή

en: Check:
el: Έλεγχος:

en: part of word
el: μέρος της λέξης

en: entire word
el: ολόκληρη λέξη

en: Layout:
el: Διάταξη:

en: results by page
el: αποτελέσματα ανά σελίδα

en: Search area:
el: Περιοχή αναζήτησης:

en: Sender
el: Αποστολέας

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Body
el: Σώμα

en: Extend search field:
el: Πεδίο εκτεταμένης αναζήτησης:

en: Blocklist management
el: Διαχείριση μαύρης λίστας

en: The current blocklist is empty
el: Η τρέχουσα μαύρη λίστα είναι άδεια

note: (rows)
en: The current blocklist contains %1 line(s)
el: Η τρέχουσα μαύρη λίστα περιέχει %1 γραμμές

en: Syntax:
el: Σύνταξη:

en: only one email or expression per line
el: μόνο μια διεύθυνση ή έκφραση ανά γραμμή

en: save
el: αποθήκευση

en: Template saved
el: Το πρότυπο αποθηκεύτηκε

en: You will receive an email with a confirmation link.
el: Θα λάβετε ένα μήνυμα με το σύνδεσμο επιβεβαίωσης.

en: To confirm your email address change, go to your email account and click on the provided link.
el: Για να επιβεβαιώσετε την αλλαγή της ηλεκτρονικής σας διεύθυνσης,πηγαίνετε στο λογαριασμό σας και πατήστε το σύνδεσμο που σας έχει σταλεί.

en: Changing your email address is an important operation. Therefore, we need to verify that it is really your email address.
el: Η αλλαγή της διεύθυνσης ηλεκτρονικής αλληλογραφίας είναι ευαίσθητη λειτουργία, και για αυτόν τον λόγο πρέπει να επαληθεύσουμε την διεύθυνση σας.

note: (new_email)
en: To verify the email address, we have sent a message to: %1 with a confirmation ticket.
el: Σας στείλαμε ένα μήνυμα στην διεύθυνση %1 με ένα σύνδεσμο επαλήθευσης.

en: You need to choose a password for your WWSympa environment.
    You will need this password to perform privileged operations.
el: Πρέπει να επιλέξετε έναν κωδικό πρόσβασης για τη σελίδα του Sympa.
    Θα χρειαστείτε αυτόν τον κωδικό για να πραγματοποιήσετε κάποιες προηγμένες εργασίες.

en: New password:
el: Νέο συνθηματικό:

en: New password again:
el: Επιβεβαίωση νέου συνθηματικού:

en: Submit
el: Υποβολή

note: (user.email) (from)
en: From: %1
el: Από: %1

note: (mailto)
en: To: %1
el: Προς: %1

en: Subject:
el: Θέμα:

en: Send to me
el: Αποστολή σε εμένα

en: This list is configured to require topic(s).
el: Αυτή η λίστα απαιτεί θέμα(τα).

en: Please select one or more topic(s) that corresponds to your message:
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα ή περισσότερα θέματα που ταιριάζουν στο μήνυμά σας:

en: Messages customization: use the template syntax:
el: Προσαρμογή μηνύματος: χρησιμοποιήστε την σύνταξη του προτύπου:

en: Below are some examples of TT2 parameters usable in messages.
el: Ακολουθούν μερικά παραδείγματα παραμέτρων TT2 που μπορούν να χρησιμοποιηθούν στα μηνύματα.

en: : the list name; always available.
el: : όνομα λίστας; πάντα διαθέσιμο.

en: : the name of the host the list is intalled on; always available.
el: : όνομα εξυπηρετητή λίστας; πάντα διαθέσιμο.

en: : the user email; always available.
el: : διεύθυνση αλληλογραφίας χρήστη; πάντα διαθέσιμο.

en: : the user name associated to her email; always available.
el: : συνδεδεμένο όνομα χρήστη της διεύθυνσης; πάντα διαθέσιμο.

en: : the - human readable - user's subscription date; always available.
el: : ημερομηνία εγγραφής συνδρομητή; πάντα διαθέσιμο.

en: : can be anything you like; available if you defined a user custom attribute named "title" (see the list configuration, section "Miscellaneous").
el: : μπορεί να είναι οτιδήποτε θελήσετε; διαθέσιμο εάν έχετε ορίσει δική σας παράμετρο με όνομα "title" (δείτε την διαμόρφωση της λίστας, ενότητα "Διάφορα").

en: : can be anything you like; available if you defined a user custom attribute named "name".
el: : μπορεί να είναι οτιδήποτε θελήσετε; διαθέσιμο εάν έχετε ορίσει δική σας παράμετρο με όνομα "name".

en: : can be anything you like; available if you defined a user custom attribute named "organization".
el: : μπορεί να είναι οτιδήποτε θελήσετε; διαθέσιμο εάν έχετε ορίσει δική σας παράμετρο με όνομα "organization".

en: Select the source of your HTML newsletter
el: Επιλέξτε την πηγή του HTML newsletter

en: Send the page from the following URL:
el: Στείλε τη σελίδα από το παρακάτω URL:

en: OR
el: Ή

en: <strong>Send an HTML file from your computer:
el: <strong>Στείλτε ένα αρχείο HTML από τον υπολογιστή σας:

en: scenario source
el: κώδικας σεναρίου

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Add subscribers
el: Προσθήκη συνδρομητών

en: Do you really want to delete Selected Archives?
el: Επιθυμείτε τη διαγραφή των επιλεγμένων Αρχείων;

en: Delete selected email addresses
el: Διαγραφή επιλεγμένων διευθύνσεων

en: Remind all subscribers
el: Υπενθύμιση όλων των συνδρομητών

en: Unsubscribe
el: Διαγραφή από τη λίστα

en: Subscribe
el: Εγγραφή στη λίστα

note: (target) (shared_doc.name)
en: Do you really want to delete %1?
el: Επιθυμείτε τη διαγραφή του(της) %1;

en: Do you really want this action to be taken?
el: Επιθυμείτε να εκτελεστεί αυτή η ενέργεια;

note: (list)
en: Do you really want to unsubscribe from list %1?
el: Επιθυμείτε την αποχώρησή σας από συνδρομητής της λίστας %1;

note: (list)
en: Are you sure you wish to close the %1 list?
el: Είστε σίγουρος για το κλείσιμο της λίστας %1;

en: Do you really want to unsubscribe ALL selected subscribers?
el: Επιθυμείτε την διαγραφή όλων των επιλεγμένων συνδρομητών;

en: Do you really want to add selected users?
el: Επιθυμείτε να προστεθούν οι επιλεγμένοι χρήστες;

en: Do you really want to ignore selected requests?
el: Επιθυμείτε να αγνοήσετε τις επιλεγμένες αιτήσεις;

en: Distribute
el: Διανομή

note: (listname)
en: Are you sure you wish to delete the shared documents for list %1?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε τα διαμοιραζόμενα αρχεία της λίστας %1;

en: Do you really want to rename this list?
el: Επιθυμείτε τη μετονομασία της λίστας;

note: (current_email,email)
en: Are you sure you wish to change a user's email %1 to %2?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να αλλάξετε το email του χρήστη %1 σε %2;

note: (list)
en: Are you sure you wish to restore list %1?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να επαναφέρετε τη λίστα %1;

en: Purge selected lists
el: Εκκαθάριση επιλεγμένων λιστών

en: Are you sure you wish to purge selected lists?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε τις επιλεγμένες λίστες;

note: (total)
en: Do you really want to send a subscription reminder message to the %1 subscribers?
el: Επιθυμείτε την αποστολή μηνύματος υπενθύμισης της συνδρομής σε %1 συνδρομητές;

en: Tag messages for deletion
el: σημείωση μηνυμάτων προς διαγραφή

en: tag this mail for deletion
el: επισήμανε αυτό το μήνυμα προς διαγραφή

en: Do you really want to delete these messages?
el: Είστε σίγουροι για την διαγραφή των μηνυμάτων ?

en: Do you really want to delete this message ?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το μήνυμα;

note: (template_name)
en: Do you really want to remove %1?
el: Επιθυμείτε τη διαγραφή του %1;

en: Request first password
el: Ζητήστε τον αρχικό κωδικό πρόσβασης

en: Request new password
el: Ζητήστε νέο κωδικό πρόσβασης

note: (message_template)
en: Do you really want to delete this message?
el: Επιθυμείτε τη διαγραφή του μηνύματος;

note: (list)
en: Do you really want to subscribe to list %1?
el: Επιθυμείτε να εγγραφείτε ως συνδρομητής στη λίστα %1;

en: Please select one or more topic(s) that corresponds to the messages you wish to distribute:
el: Επιλέξτε ένα ή περισσότερα θέματα που αντιπροσωπεύουν το μήνυμα που επιθυμείτε να διανέμετε:

en: I am not a spammer
el: Δεν είμαι spammer

en: This button tries to protect the mailing list archives against address harvesting by a spammer.
el: Το πλήκτρο αυτό έχει ως σκοπό την προστασία των αρχείων των λιστών από Spam Harvester.

en: Confirm
el: Επιβεβαιώση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Copying template
el: Αντιγραφή προτύπου

en: Input template
el: Πρότυπο εισαγωγής

en: Template name:
el: Όνομα προτύπου:

en: Scope:
el: Έκταση:

en: default
el: προεπιλογή

en: site
el: ιστότοπος

en: Language:
el: Γλώσσα:

en: Output template
el: Πρότυπο παραγωγής

en: New template name:
el: Νέο όνομα προτύπου:

en: Enter list name:
el: Εισάγετε όνομα λίστας:

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Please contact the listmaster.
el: Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή του συστήματος.

note: (error_message) (tt2_error) (error) (param0)
en: Error: %1
el: Σφάλμα: %1

en: With this form, you can create and / or access lists created on the basis of parameters you define.
el: Σε αυτή τη φόρμα, θα έχετε τη δυνατότητα δημιουργίας και / ή πρόσβασης σε λίστες δημιουργημένες στη βάση των παραμέτρων που καθορίσατε.

en: Go to list
el: Πήγαινε στη λίστα

en: List name:
el: Όνομα λίστας:

en: Owner:
el: Ιδιοκτήτης:

en: List type:
el: Τύπος λίστας:

en: Other
el: Άλλο

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Submit your creation request
el: Υποβολή αίτησης δημιουργίας

en: You can create a list by using another existing list as a template.  The configuration will be copied to the new list. Please note that neither the list members, archives, nor shared documents will be duplicated. Only the lists you own may be used as templates.
el: Δημιουργία λίστας, χρησιμοποιώντας ως πρότυπο άλλη ενεργή λίστα; η διαμόρφωση της λίστας πρότυπο θα αντιγραφεί για την δημιουργία της νέας. Οι συνδρομητές, το αρχείο και τα διαμοιραζόμενα αρχεία δεν αντιγράφονται. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ως πρότυπο μόνο τις δικές σας λίστες.

en: After the list is created, you will be able to modify the configuration.
el: Μετά τη δημιουργία της λίστας, θα έχετε τη δυνατότητα να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις της.

en: New list name:
el: Νέο όνομα λίστας:

en: copy list configuration
el: αντιγραφή επιλογών λίστας

note: (shared_doc.name)
en: Access control for the document %1
el: Έλεγχος πρόσβασης για το έγγραφο %1

note: (shared_doc.owner)
en: Owner: %1
el: Ιδιοκτήτης: %1

note: (shared_doc.date)
en: Last update: %1
el: Τελευταία ενημέρωση: %1

note: (shared_doc.title)
en: Description: %1
el: Περιγραφή: %1

en: edit
el: επεξεργασία

en: delete
el: διαγραφή

en: access
el: πρόσβαση

en: properties
el: ιδιότητες

en: Read access
el: Πρόσβαση ανάγνωσης

en: Edit access
el: Πρόσβαση για επεξεργασία

en: change access
el: αλλαγή πρόσβασης

note: (shared_doc.name)
en: Set the owner of the directory %1
el: Ορισμός ιδιοκτήτη ευρετηρίου %1

en: Set owner
el: Ορισμός ιδιοκτήτη

note: (shared_doc.name)
en: Edition of the bookmark %1
el: Έκδοση σελιδοδείκτη %1

note: (shared_doc.name)
en: Edition of the file %1
el: Έκδοση αρχείου %1

en: Bookmark URL
el: URL Σελιδοδείκτη

en: Update
el: Ανανέωση

note: (shared_doc.name)
en: Replace the file %1 with your file
el: Αντικατάσταση του αρχείου %1 με το αρχείο σας

en: Publish
el: Έκδοση

note: (shared_doc.name) (complete) (file)
en: Edit the file %1
el: Επεξερασία αρχείου %1

en: already exist(s), do you want to confirm the install and erase the old file(s) or cancel the install?
el: υπάρχει(ουν) ήδη, να συνεχιστεί η εγκατάσταση και η διαγραφή των παλαιών αρχείων ή ακύρωση της εγκατάστασης;

note: (shared_doc.label)
en: Properties of the bookmark %1
el: Ιδιότητες σελιδοδείκτη %1

note: (shared_doc.name)
en: Properties of the directory %1
el: Ιδιότητες καταλόγου %1

note: (shared_doc.name)
en: Properties of the file %1
el: Ιδιότητες αρχείου %1

note: (shared_doc.name)
en: Describe directory '%1'
el: Περιγραφή φακέλου '%1'

note: (shared_doc.name)
en: Describe file '%1'
el: Περιγραφή αρχείου '%1'

note: (shared_doc.name)
en: Rename directory %1
el: Μετονομασία καταλόγου %1

note: (shared_doc.name)
en: Rename file %1
el: Μετονομασία αρχείου %1

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Listing of folder
el: Κατάλογος του φακέλου

en: Listing of root folder
el: Κατάλογος του φακέλου ρίζας

en: Empty folder
el: Άδειος φάκελος

en: Document
el: Έγγραφο

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Size (Kb)
el: Μέγεθος (Kb)

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Open in a new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: to moderate
el: για συντονισμό

en: moderate
el: συντονισμός

note: (shared_doc.name)
en: Create a new folder inside folder %1
el: Δημιουργία νέου φάκελου στον φάκελο %1

en: Create a new folder inside root folder
el: Δημιουργία νέου καταλόγου στον κατάλογο ρίζας

en: Folder name
el: Όνομα φακέλου

en: Create
el: Δημιουργία

en: Create a new file
el: Δημιουργία νέου αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: Add a bookmark
el: Προσθήκη σελιδοδείκτη

en: title
el: τίτλος

en: Add
el: Προσθήκη

note: (shared_doc.name)
en: Upload a file inside folder %1
el: Ανέβασμα αρχείου στον κατάλογο %1

en: Upload a file inside folder SHARED
el: Ανεβάστε ένα αρχείο στο ΚΟΙΝΟΧΡΟΙΣΤΟ φάκελο

note: (shared_doc.name)
en: Unzip a file inside the folder %1
el: Αποσυμπίεση αρχείου μέσα στον φάκελο %1

en: Unzip a file inside the folder SHARED
el: αποσυμπίεση αρχείου στο ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΟ φάκελο

note: (shortname)
en: the file %1 already exists
el: το αρχείο %1 υπάρχει ήδη

note: (shortname)
en: Do you want to delete the old file %1?
el: Επιθυμείτε τη διαγραφή του παλαιού αρχείου %1;

note: (shortname)
en: Do you want to rename your file %1?
el: Επιθυμείτε τη μετονομασία του αρχείου %1;

en: Do you want to cancel the upload?
el: Επιθυμείτε την ακύρωση του ανεβάσματος;

en: Listing of shared documents to moderate
el: Κατάσταση διαμοιραζόμενων εγγράφων προς συντονισμό

en: Toggle Selection
el: Εναλλαγή Επιλογής

en: Path
el: Διαδρομή

en: Size
el: Μέγεθος

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Reject
el: Απόρριψη

en: Notified reject
el: Ειδοποίηση απόρριψης

en: scenario is created but not loaded in the list config
el: Το σενάριο δημιουργήθηκε αλλά δε φορτώθηκε στη διαμόρφωση της λίστας

en: new scenario is created but not loaded in the list config. Edit list config if you need to apply it for that list
el: νέο σενάριο δημιουργήθηκε αλλά δεν φορτώθηκε στο αρχείο διαμόρφωσης της λίστας. Επεξεργαστείτε το αρχείο διαμόρφωσης της λίστας αν πρέπει να εφαρμοστεί το σενάριο για αυτή τη λίστα.

en: new scenario is the same as the previous one. Nothing done.
el: το νέο σενάριο ισοδυναμεί με το παλιό. Δεν έγιναν αλλαγές.

en: path:
el: Διαδρομή:

en: scope:
el: πεδίο δράσης:

note: (robot)
en: robot %1
el: εξυπηρετητής %1

note: (list)
en: list %1
el: λίστα %1

en: scenario name:
el: όνομα σεναρίου:

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Apply modifications
el: Ανανέωση

en: Additional information
el: Περισσότερες πληροφορίες

en: *: Required element
el: *: Απαιτούμενα στοιχεία

en: Edit robot config
el: Επεξεργασία διαμόρφωσης εξυπηρετητή

en: Set
el: Ορισμός

en: Template edition system
el: Σύστημα επεξεργασίας προτύπων

en: Type:
el: Τύπος:

en: Path:
el: Διαδρομή:

en: Edit list templates
el: Ρύθμιση προτύπων λιστών

en: Save
el: Αποθήκευση

en: You can edit several messages/files associated with your list:
el: Μπορείτε να επεξεργαστείτε μηνύματα / αρχεία σχετικά με τη λίστα:

en: HTML pages
el: Σελίδες HTML

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: List homepage: HTML text to describe the list. It is printed on the right-hand side of the main list page (default for this is the list description).
el: Αρχική σελίδα λίστας: Κείμενο HTML για την περιγραφή της λίστας. Παρουσιάζεται στο δεξί τμήμα της κεντρικής σελίδας της λίστας. (η προκαθορισμένη τιμή είναι η περιγραφή της λίστας)

en: List description: This text is sent as an answer to the mail command INFO. It can also be included in the <em>Welcome message</em>.
el: Περιγραφή λίστας: Το κείμενο αυτό αποστέλλεται ως απάντηση σε μήνυμα με την εντολή INFO. Μπορεί επίσης να συμπεριληφθεί στο <em>Μήνυμα Υποδοχής</em>.

en: Automatic messages
el: Αυτόματα μηνύματα

en: Welcome message: This message is sent to new subscribers. It can be a full MIME structured message (only for MIME gurus).
el: Μήνυμα Υποδοχής: Αυτό το μήνυμα στέλνετε σε νέους συνδρομητές. Μπορεί να είναι πλήρως MIME δομημένο.

en: Rejection message: when a message is rejected by list moderator, a notification can be sent to the original author. You may prepare various rejection messages.
el: Μήνυμα απόρριψης:  όταν ένα μήνυμα απορρίπτεται από τον συντονιστή της λίστας, ένα ενημερωτικό μήνυμα αποστέλλετε στον συντάκτη του μηνύματος. Μπορείτε να ετοιμάσετε διάφορα μηνύματα απόρριψης.

en: Reminder message: This message is sent to each subscriber when using the command REMIND. It's very useful to help people who are confused about their own subscription emails or people who are not able to unsubscribe themselves.
el: Μήνυμα υπενθύμισης: Το μήνυμα αυτό αποστέλλεται σε κάθε συνδρομητή με τη χρήση της εντολής REMIND. Χρησιμοποιείται για τη βοήθεια των χρηστών που συγχέουν το μήνυμα της εγγραφής τους ως συνδρομητές ή δεν μπορούν να διαγραφούν μόνοι τους.

en: Subscribing invitation message: sent to a person if someone uses the INVITE command to invite someone to subscribe.
el: Μήνυμα πρόσκλησης συνδρομής: αποστέλλεται όταν ένας χρήστης χρησιμοποιήσει την εντολή INVITE για να προσκαλέσει κάποιον ως συνδρομητή.

en: Added in distributed messages
el: Προστίθεται στα διανεμόμενα μηνύματα

en: Message footer: If this file is not empty, it is added as a MIME attachment at the end of each message distributed to the list.
el: Υποσέλιδο μηνύματος: Αν το αρχείο δεν είναι άδειο, προστίθεται στην αρχή κάθε μηνύματος που διανέμεται στη λίστα.

en: Message header: If this file is not empty, it is added as a MIME attachment at the beginning of each message distributed to the list.
el: Κεφαλίδα μηνύματος: Αν το αρχείο δεν είναι άδειο, προστίθεται στην αρχή κάθε μηνύματος που διανέμεται στη λίστα  ως MIME επισύναψη.

en: More
el: Περισσότερα

en: Unsubscribe message: This message is sent when users leave the list.
el: Μήνυμα Αποχώρησης: Το μήνυμα αυτό θα αποσταλεί στους χρήστες όταν αποχωρήσουν από τη λίστα.

en: Deletion message: This message is sent to users when you remove them from the list using the DEL command (unless you select the Quiet option).
el: Μήνυμα διαγραφής: Το μήνυμα αυτό θα αποσταλεί στους χρήστες όταν θα τους διαγράψετε από τη λίστα με τη χρήση της εντολής DEL (εκτός και επιλέξετε το "αθόρυβα").

en: Subscriber information
el: Πληροφορίες συνδρομητή

en: Email:
el: Αλληλογραφία:

en: Name:
el: Όνομα:

en: Subscribed since:
el: Ημερομηνία εγγραφής:

en: Last update:
el: Τελευταία ενημέρωση:

en: Receiving:
el: Παραλαβή:

en: Visibility:
el: Ορατότητα:

en: Language:
el: Γλώσσα:

en: Picture:
el: Εικόνα:

note: (current_subscriber.email) (u.email)
en: %1's picture
el: Εικόνα του %1

en: Changing your picture for this list
el: Αλλάζοντας την εικόνα για αυτή τη λίστα

en: Unsubscribe the User
el: Διαγράψτε τον χρήστη

en: Bouncing address
el: Bouncing διεύθυνση

en: Address detected via VERP technology
el: Διεύθυνση ανιχνεύθηκε μέσω τεχνολογίας VERP

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Bounce count:
el: Αριθμός bounces:

en: Period:
el: Περίοδος:

note: (current_subscriber.first_bounce,current_subscriber.last_bounce)
en: from %1 to %2
el: από %1 σε %2

en: View last bounce
el: Προβολή τελευταίου bounce

en: Reset errors
el: Επαναφορά λαθών

note: (i_err.action)
en: INTERNAL SERVER ERROR (%1)
el: ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΣΦΑΛΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΤΗ (%1)

note: (s_err.action)
en: SYSTEM ERROR (%1)
el: ΣΦΑΛΜΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ (%1)

note: (u_err.action)
en: ERROR (%1)
el: ΣΦΑΛΜΑ (%1)

note: (auth.action)
en: AUTHORIZATION REJECT (%1)
el: ΑΠΟΡΡΙΨΗ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗΣ (%1)

note: (auth.listname)
en: Could not change your subscription address for the list '%1' because your new address is not allowed to subscribe/unsubscribe:
el: Αδυναμία αλλαγής της διεύθυνσης συνδρομητή στη λίστα '%1' δεν επιτρέπεται η εγγραφή της νέας σας διεύθυνσης στη λίστα:

en: You need to login
el: Πρέπει να εισέλθετε

note: (version) (conf.version)
en: Powered by Sympa %1
el: Βασισμένο σε Sympa %1

en: Subscribers
el: Συνδρομητές

en: Closed lists
el: Κλειστές λίστες

en: list name
el: όνομα λίστας

en: list subject
el: θέμα λίστας

en: Requested by
el: Αίτηση από

en: Inactive Lists
el: Μη-ενεργές λίστες

en: Most recent message
el: Τελευταίο μήνυμα

en: Number of subscribers
el: Αριθμός συνδρομητών

en: Send scenario
el: Σενάριο αποστολής

en: Creator
el: Δημιουργός

en: none so far
el: κανένα ως τώρα

en: Latest Lists
el: Τελευταίες Λίστες

en: Pending lists
el: Εκκρεμείς λίστες

en: Requested date
el: Αιτήθηκε στις

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Su:Mo:Tu:We:Th:Fr:Sa
el: Κ:Δ:Τ:Τ:Π:Π:Σ

en: Reset
el: Αγγλικά

en: Welcome
el: Καλώς ήλθατε

en: This server provides you access to your environment on mailing list server. Starting from this web page, you can perform subscription options, unsubscription, archives, list management and so on.
el: Αυτός ο εξυπηρετητής σας προσφέρει πρόσβαση στο περιβάλλον λιστών ηλεκτρονικής αλληλογραφίας. Ξεκινώντας από αυτή τη σελίδα, μπορείτε να εκτελέσετε ενέργειες σε λίστες όπως αυτές της εγγραφής, διαγραφής, επιθεώρησης ή επεξεργασίας παραμέτρων.

en: Logging In
el: Σύνδεση

en: Many functions in Sympa require you to identify yourself to the system by logging in, using the login form in the top right menu.
el: Πολλές λειτουργίες απαιτούν ταυτοποίηση του χρήστη μέσω σύνδεσης με τον λογαριασμό του. Μπορείτε να συνδεθείτε χρησιμοποιώντας τη φόρμα στο πάνω δεξιά μενού.

en: Create list
el: Δημιουργία λίστας

en: email1@dom1 Name1
    email2@dom2 Name2
    ...
el: email@dome1 Name1
    email2@dom2 Name2
    ...

en: quiet
el: αθόρυβα

note: (list)
en: Lists including %1
el: Λίστες που περιέχουν %1

note: (list)
en: Following lists are including list %1.
el: Οι παρακάτω λίστες περιέχουν την λίστα %1.

en: Subscriber
el: Συνδρομητής

note: (invisible_count)
en: (and %1 lists)
el: (και %1 λίστες)

note: (invisible_count)
en: (%1 lists)
el: (%1 λίστες)

note: (count)
en:  The %1 most recent messages
el:  Τα %1 πιο πρόσφατα μηνύματα

en:  Recent messages
el:  Πρόσφατα μηνύματα

en:  The most recent messages for this list
el:  Τα πιο πρόσφατα μηνύματα για αυτή τη λίστα

en: From
el: Από

en: No subject
el: Δεν ορίστηκε θέμα

note: (count)
en:  The %1 most recent shared documents
el:  Τα %1 πιο πρόσφατα διαμοιραζόμενα έγγραφα

en:  Most recent shared documents
el:  Τα πιο πρόσφατα διαμοιραζόμενα έγγραφα

en: Most recent documents for this list
el:  Τα πιο πρόσφατα διαμοιραζόμενα έγγραφα για αυτή τη λίστα

en: Name
el: Όνομα

en: Directory
el: Κατάλογος

note: (count)
en: The %1 newest lists
el:  Οι %1 πρόσφατες λίστες

en: New lists
el: Νέες λίστες

en:  The latest lists of this robot
el:  Οι πρόσφατες λίστες αυτού του εξυπηρετητή

en: Your picture
el: Η εικόνα σας

en: Listmaster
el: Διαχειριστής συστήματος

en: Privileged owner
el: Προνομιούχος ιδιοκτήτης

en: Admin
el: Διαχείριση

en: Moderate
el: Συντονισμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: Subscriptions
el: Συνδρομές

en: Subscriber Options
el: Επιλογές συνδρομητή

en: Archive
el: Αρχείο

en: Post
el: Αποστολή

en: Subscribers:
el: Συνδρομητές:

en: Error rate:
el: Δείκτης σφαλμάτων:

note: (concealed)
en: (%1 owners)
el: (%1 ιδιοκτήτες)

note: (concealed)
en: (%1 moderators)
el: (%1 διαχειριστές)

en: Load certificate
el: Φόρτωση πιστοποιητικού

en: Contact owners
el: Επικοινωνία με ιδιοκτήτες

note: (occurrence)
en: %1 occurrence(s) found
el: βρέθηκε(αν) %1 εμφάνιση(εις)

note: (email)
en: <strong>%1</strong> is subscribed to the following mailing lists
el: <strong>%1</strong> είναι συνδρομητής στις ακόλουθες λίστες ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Others
el: Άλλα

note: (user.email)
en: No subscriptions with address <strong>%1</strong>!
el: Ανύπαρκτες συνδρομές με τη διεύθυνση <strong>%1</strong>!

en: No mailing list available.
el: Καμία συνδρομή

en: List of lists
el: Λίστες

note: (user.email)
en: You have logged in with email address %1.
el: Έχετε εισέλθει με την διεύθυνση %1

en: Login
el: Σύνδεση

en: In order to perform a privileged operation (one that requires your email address), you need to login.
el: Για να εκτελέσετε μια προνομιακή λειτουργία (που χρειάζεται την διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας σας), πρέπει να εισέλθετε.

en: To login, select your organization authentication server below:
el: Για να εισέλθετε, επιλέξτε τον εξυπηρετητή ταυτοποίησης του οργανισμού σας:

en: Go
el: Πήγαινε

en: email address:
el: διεύθυνση αλληλογραφίας:

en: password:
el: κωδικός πρόσβασης

en: Authentication help
el: Βοήθεια ταυτοποίησης

en: First login?
el: Πρώτη είσοδος;

en: Lost password?
el: Χάσατε τον κωδικό;

en: This page is suggested in order to edit or create mail or web tt2 templates.
el: Αυτή η σελίδα προτείνεται για επεξεργασία ή δημιουργία μηνυμάτων ή προτύπων web tt2.

en: Priority rules for template selection:
el: Προτεραιότητες για επιλογή προτύπου:

en: First, you may list a category of templates. The list should include a default template and may include any templates designated for a particular list. You will then have an oportunity to copy and edit templates for the current robot or the named list.
el: Αρχικά εμφανίστε τον κατάλογο με τις κατηγορίες προτύπων. Η λίστα πρέπει να έχει ένα προκαθορισμένο πρότυπο, και μπορεί να περιέχει οποιοδήποτε άλλο πρότυπο λίστας. Έπειτα θα έχετε τη δυνατότητα να αντιγράψετε ή να επεξεργαστείτε πρότυπα για το συγκεκριμένο εξυπηρετητή ή λίστα.

en: Select templates type:
el: Επιλέξτε τύπο προτύπου:

en: Select a list:
el: Επιλέξτε λίστα:

en: Reload
el: Ανανέωση

en: This table contain all templates you can copy or see
el: Αυτός ο πίνακας περιέχει όλα τα πρότυπα που μπορείτε να αντιγράψετε ή να δείτε

en: template name
el: όνομα προτύπου

en: view
el: προβολή

en: RSS Latest messages
el: RSS Τελευταία μηνύματα

en: RSS Latest documents
el: RSS Τελευταία έγγραφα

en: RSS Latest lists
el: RSS Τελευταίες λίστες

en: RSS Active lists
el: RSS Ενεργές λίστες

en: Please activate JavaScript in your web browser
el: Παρακαλούμε ενεργοποιείστε τη JavaScript στο φυλομετρητή σας

en: The mailing list server is in maintenance mode. No operations can be performed during this period.
el: Γίνονται εργασίες συντήρησης σε αυτόν τον εξυπηρετητή, δεν είναι δυνατόν να εκτελεσθούν άλλες ενέργειες μέχρι να τελειώσουν οι εργασίες.

en: Modify or delete existing rejection messages
el: Τροποποίηση ή διαγραφή υπαρχόντων μηνυμάτων απόρριψης

en: Listing rejection messages
el: Προβολή μηνυμάτων απόρριψης

en: Use as default
el: Χρήση ως προεπιλογή

en: Message name
el: Όνομα μηνύματος

en: Operation
el: Εργασία

en: There are currently no Rejection Messages available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα Μηνύματα Διαγραφής

en: Message Name:
el: Όνομα μηνύματος:

en: Default Message
el: Προεπιλεγμένο μήνυμα

en: Save Message
el: Μήνυμα Αποθήκευσης

en: Create new rejection messages
el: Δημιουργία νέων μηνυμάτων απόρριψης

en: New message name:
el: Νέο όνομα μηνύματος:

en: create
el: δημιουργία

en: Listing messages to moderate
el: Προβολή μηνυμάτων προς συντονισμό

en: Server default rejection message
el: Προεπιλεγμένο μήνυμα απόρριψης

en: Add to blocklist
el: Προσθήκη στη μάυρη-λίστα

en: Moderation management
el: Διαχείριση συντονισμού

en: edit blocklist
el: επεξεργασία μαύρης-λίστας

en: Manage rejection messages
el: Διαχείριση μηνυμάτων απόρριψης

en: You are subscribed to or managing the following lists.
el: Είστε συνδρομητής ή διαχειριστής στις παρακάτω λίστες

note: (l.value.liststartdate,l.value.listenddate)
en: Suspended from %1 to %2
el: Ανεστάλη από %1 έως %2

note: (l.value.liststartdate)
en: Suspended from %1 to indefinite end date
el: Ανεστάλη επ' αορίστου από %1

en: Review members
el: Ανασκόπηση μελών

en: No subscription.
el: Καμία συνδρομή.

en: Create a list using a template
el: Δημιουργία λίστας από πρότυπο

en: Copy an existing list
el: Αντιγραφή υπάρχουσας λίστας.

en: Lists
el: Λίστες

en: Users
el: Χρήστες

en: Templates
el: Πρότυπα

en: Skins, CSS and colors
el: Αφαίρεση CCS και χρωμάτων

en: Virtual Robots
el: Εικονικοί Εξυπηρετητές

en: Edit Robot Config
el: Διαμόρφωση Εξυπηρετητή

en: Families
el: Οικογένειες

en: Translating Sympa
el: Μεταφράζοντας το Sympa

en: Submitting a bug, a feature request
el: Υποβολή σφάλματος, ή πρόταση για επέκταση λειτουργηκότητας

en: Index of lists
el: Ευρετήριο λιστών

en: All
el: Όλα

en: Edit List Config
el: Διαμόρφωση Λίστας

en: Blocklist
el: Μαύρη-Λίστα

en: Manage Archives
el: Διαχείριση Αρχείου

en: Logs
el: Αρχεία καταγραφής

en: Sending an HTML page to the list
el: Αποστολή σελίδας html στη λίστα

en: Sending a message to the list
el: Αποστολή μηνύματος στη λίστα

en: Send a message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Send an html page
el: Αποστολή σελίδας html

en: User mode
el: Για χρήστες

en: Expert mode
el: Για έμπειρους χρήστες

en: The following items are waiting for your validation
el: Τα παρακάτω αντικείμενα περιμένουν την έγκρισή σας

note: (list_to_admin.value.mod_message) (year.value.item(month))
en: %1 message(s)
el: %1 μήνυμα(τα)

en: We received error reports while trying to send you messages. Some of them may have been lost.
el: Λάβαμε αναφορές σφάλματος ενώ προσπαθούσαμε να σας στείλουμε μηνύματα. Κάποια από αυτή μπορεί να έχουν χαθεί.

note: (user_with_errors.value.count)
en:  %1 error(s)
el:  %1 σφάλματα

note: (last_login_host,last_login_date)
en: last login from %1 (%2)
el: τελευταία είσοδος από %1 (%2)

en: Setting your picture for this list
el: Ορισμός εικόνας για αυτή τη λίστα

note: (conf.pictures_max_size / 1024)
en: You can upload your picture below. It will be available in the list review page. The picture should use a standard format (GIF, JPEG or PNG) and the file size should not exceed %1 Kb.
el: Εδώ μπορείτε να ανεβάσετε την εικόνα σας. Θα είναι διαθέσιμη στη σελίδα ανασκόπησης. Η εικόνα πρέπει να γνωστό format (gif, jpeg ή png) και το μέγεθός της να μην ξεπερνά τα %1Kb.

en: Your picture in the subscribers list
el: Η εικόνα σας στη λίστα συνδρομητών

en: In the members page
el: Στη σελίδα συνδρομητών

en: User preferences
el: Προτιμήσεις χρήστη

en: Connection expiration period:
el: Λήξη σύνδεσης:

en: Changing your email address
el: Αλλαγή διεύθυνσης ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: You can update your email address for all your list memberships at once. Any list owner or list moderator email addresses will also be updated.
el: Μπορείτε να ενημερώσετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας για όλες σας τις λίστες μονομιάς. Εάν είστε ιδιοκτήτης ή συντονιστής σε κάποιες λίστες θα ενημερωθεί και εκεί.

en: New email address:
el: Νέα διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου:

en: Change Email
el: Αλλαγή διεύθυνσης ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

en: Changing your password
el: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Re-enter your new password:
el: Επιβεβαιώστε το νέο σας κωδικό πρόσβασης:

en: Operation successful. The message will be deleted as soon as possible. This task may be performed in a few minutes.
el: Επιτυχής ενέργεια. Το μήνυμα θα διαγραφεί το συντομότερο δυνατόν.
    Η συγκεκριμένη εργασία μπορεί να εκτελεστεί σε ορισμένα λεπτά.

en: Unable to find the message to delete. This message was probably received without a Message-ID. Please refer this to listmaster with the complete URL of the message concerned.
el: Σφάλμα κατά την διαγραφή του μηνύματος, παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή καθορίζοντας
    το πλήρες URL του σχετικού μηνύματος.

en: Unable to find the message to delete
el: Το μήνυμα προς διαγραφή δεν μπορεί να βρεθεί

en: Error while deleting this message, please refer to listmaster with the complete URL of the message concerned.
el: Σφάλμα κατά την διαγραφή του μηνύματος, παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή καθορίζοντας
    το πλήρες URL του σχετικού μηνύματος.

en: Renaming the list
el: Μετονομασία της λίστας

en: Rename this list
el: Μετονομασία της λίστας

en: You requested an account creation on this list server.
el: Ζητήσατε την δημιουργία λογαριασμού.

en: Too many wrong passwords were submitted for this account. Your account has been blocked in order to protect you against attacks. You must renew your password in order to login.
el: Πολλές αποτυχημένες εισαγωγές κωδικού πρόσβασης. Ο λογαριασμός σας έχει κλειδωθεί για την δική σας προστασία. Πρέπει να ανανεώσετε τον κωδικό πρόσβασης σας για να εισέλθετε.

en: The password was incorrect. Please try again. Perhaps you have forgotten it?
el: Λάθος κωδικός πρόσβασης, παρακαλώ εισάγετε πάλι. Μήπως τον ξεχάσατε;

en: You will receive an email that will allow you to choose your password.
el: Θα παραλάβετε ένα ηλεκτρονικό μήνυμα που θα σας επιτρέψει να επιλέξετε κωδικό.

en: You have forgotten your password. You must renew it.
el: Ξεχάσατε τον κωδικό πρόσβασης σας, και πρέπει να τον ανανεώσετε.

en: Your e-mail address:
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας:

en: This list is configured to require topic(s) for each message.
el: Η λίστα είναι ρυθμισμένη ώστε να απαιτείται θέμα(τα) σε κάθε μήνυμα.

en: Please select one or more topic(s) that corresponds to your message below:
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα ή περισσότερα θέματα που ταιριάζουν με το παρακάτω μήνυμά σας:

en: Tag this mail
el: Επισημάνετε αυτό το μήνυμα

note: (date)
en: Date: %1
el: Ημερομηνία: %1

note: (subject)
en: Subject: %1
el: Θέμα: %1

en: Message sent
el: Μήνυμα εστάλη

en: We've sent you an email that will allow you choose your password. Please check your mailbox.
el: Σας στείλαμε ένα ηλεκτρονικό μήνυμα που θα σας επιτρέψει να επιλέξετε τον κωδικό πρόσβασης σας. Παρακαλούμε ελέγξετε τα εισερχόμενα σας.

en: We were not able to send you a validation message.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποστολή μηνύματος επιβεβαίωσης.

en: Internal error. Could not create a ticket, please contact the service administrator
el: εσωτερικό σφάλμα: δεν ήταν δυνατό να δημιουργηθεί σύνδεσμος επιβεβαίωσης, επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος

en: Manage list members
el: Διαχείριση συνδρομητών λίστας

en: Pending subscriptions
el: Εκκρεμείς εγγραφές συνδρομητών

en: Dump
el: Πέταμα

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Synchronize members with data sources
el: Συγχρονισμός μελών με πηγές δεδομένων

en: Remind all
el: Υπενθύμιση όλων

en: Multiple add
el: Πολλαπλή προσθήκη

en: Selection too wide, unable to display selection
el: Ευρεία επιλογή, αδυναμία προβολής επιλογής

note: (similar_subscribers_occurence)
en:  Other similar subscriber's email(s) (%1)
el:  Παρόμοιες διευθύνσεις συνδρομητών (%1)

en: Excluded users
el: Εξαίρεση χρηστών

en: List of exclude
el: Κατάλογος εξαιρέσεων

en: Email
el: Αλληλογραφία

en: Since
el: Από

en: Page size
el: Μέγεθος σελίδας

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

note: (page,total_page) ($PAGENUM$,$NUMOFPAGES$)
en: page %1 / %2
el: σελίδα %1 / %2

en: Next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Table which display family lists
el: Πίνακας προβολής οικογενειών λιστών

en: Status
el: Κατάσταση

en: Instantiation date
el: Ημερομηνία αρχικοποίησης

en: Manage bouncing list members
el: Διαχείριση bouncing συνδρομητών

en: Table to display list bounces
el: Πίνακας προβολής bounces λίστας

en: Bounce score
el: Δείκτης Bounce

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: First bounce
el: Πρώτο Bounce

en: Last bounce
el: Τελευταίο Bounce

en: no score
el: χωρίς δείκτη

en: Reset errors for selected users
el: Επαναφορά σφαλμάτων επιλεγμένων χρηστών

en: Server error
el: Σφάλμα εξυπηρετητή

en:  new lists
el:  νέες λίστες

en:  active lists
el:  ενεργές λίστες

en:  most recent messages
el:  πιο πρόσφατα μηνύματα

en:  most recent documents
el:  πιο πρόσφατα έγγραφα

note: (count)
en: The %1 new lists
el: Οι %1 πρόσφατες λίστες

note: (for)
en: for %1 days
el: για %1 ημέρες

note: (count)
en: The %1 most active lists
el: Οι %1 πιο ενεργές λίστες

en: The most active lists
el: Οι πιο ενεργές λίστες

note: (count)
en: The %1 most recent messages
el: Τα %1 πιο πρόσφατα μηνύματα

en: Most recent messages
el: Πιο πρόσφατα μηνύματα

note: (for)
en: for %1 days
el: για %1 ημέρες

note: (count)
en: The %1 most recent shared documents
el: Τα %1 πιο πρόσφατα διαμοιραζόμενα έγγραφα

en: Most recent shared documents
el: Τα πιο πρόσφατα διαμοιραζόμενα έγγραφα

note: (l.name,domain,l.subject,l.msg_count)
en: %1@%2 - %3: %4 messages
el: %1@%2 - %3 : %4 μηνύματα

note: (l.average)
en: %1 by day
el: %1 ανά ημέρα

note: (d.label)
en: Bookmark %1
el: Σελιδοδείκτης %1

en: RSS channel
el: RSS κανάλι

en: This server provides various news via RSS. Choose parameters and pickup the RSS URL.
el: Ο εξυπηρετητής προσφέρει διάφορες ειδήσεις μέσω RSS. Επιλέξτε τις παραμέτρους και αντιγράψτε το URL του RSS

en: Limit the number of responses:
el: Περιορίστε τον αριθμό την απαντήσεων:

en: Limit the number of days used for the selection:
el: Περιορίστε τον αριθμό ημερών που χρησιμοποιείται για την επιλογή:

en: Update RSS URL
el: Ενημέρωση RSS URL

en: latest arc:
el: τελευταίο arc:

en: latest document:
el: Τελευταίο έγγραφο:

en: active lists:
el: Ενεργές λίστες:

en: latest lists:
el: Πρόσφατες λίστες:

en: Scenario test module
el: Μονάδα δοκιμής σεναρίου

en: Scenario name:
el: Όνομα σεναρίου:

en: sender email:
el: διεύθυνση αποστολέα:

en: Related email:
el: Σχετικά μηνύματα:

en: Remote IP address:
el: Απομακρυσμένη διεύθυνση IP:

en: Remote host:
el: Απομακρυσμένος κόμβος:

en: Auth method:
el: Μέθοδος ταυτοποίησης

en: get matched rule
el: ταυτισμένος κανόνας

en: Enter a list name
el: Εισάγετε όνομα λίστας

en: Search lists
el: Αναζήτηση λιστών

en: User search result:
el: Αποτελέσματα αναζήτησης χρήστη:

note: (email)
en: Lists which %1 is subscribed
el: Λίστες που είναι συνδρομητής ο %1

en: role
el: ρόλος

en: reception
el: παραλαβή

en: topics
el: θέματα

en: member
el: μέλος

en: moderator
el: Συντάκτης

en: The following virtual robots are running on this server:
el: Τα ακόλουθα virtual robots εκτελούνται στον εξυπηρετητή :

en: Mail domain:
el: Τομέας ηλεκτρονικής αλληλογραφίας:

en: Listmaster(s):
el: Διαχειριστές συστήματος:

en: No Virtual Robot defined on this server
el: Δεν έχει οριστεί virtual robot στο συγκεκριμένο εξυπηρετητή

en: Review lists from this family
el: Ανασκόπηση λιστών οικογένειας

en: Search User
el: Αναζήτηση Χρήστη

en: Delay for active sessions (minutes)
el: Καθυστέρηση για ενεργές συνδέσεις (λεπτά)

en: Current email address:
el: Τρέχουσα διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου:

en: Rebuild archive
el: Επαναδημιουργία αρχείου

en: Rebuild all
el: Επαναδημιουργία όλων

en: Log level:
el: Επίπεδο:

en: Set log level
el: Ορισμός επιπέδου αρχείων καταγραφής

en: view translations
el: προβολή μεταφράσεων

en: Customize templates
el: Προσαρμογή προτύπων

en: Skins administration page
el: Απογύμνωση σελίδας διαχείρισης

en: View main config
el: Προβολή κύριας διαμόρφωσης

en: Sympa is designed to allow easy internationalization of its user interface (service email messages and web interface). All translations for a language are gathered into a single PO file that can be manipulated by the standard GNU gettext tools.
el: Το SYMPA έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε να επιτρέπει τη διεθνοποίηση του περιβάλλοντος του χρήστη (υπηρεσία ταχυδρομικών μηνυμάτων και διεπαφή web). Οι μεταφράσεις όλων των γλωσσών συγκεντώνονται σε ένα μοναδικό PO αρχείο το οποίο μπορεί να χειριστεί από εργαλεία τύπου GNU gettext.

en: Check our translation FAQ if you wish to translate the Sympa GUI into your native language:
el: Δείτε το FAQ μεταφράσεων μας εάν επιθυμείτε την μετάφραση του Sympa GUI στη δικιά σας γλώσσα:

en: You can submit a problem or request a new feature:
el: Μπορείτε να υποβάλετε κάποιο πρόβλημα ή πρόταση:

note: (process_id,loop_count,start_time)
en: This FastCGI process (%1) has served %2 pages since %3.
el: Αυτή η διεργασία FastCGI (%1) έχει εξυπηρετήσει %2 σελίδες από %3.

en: Close it
el: Κλείσιμο

en: Install it
el: Εγκατάσταση

en: submit
el: Υποβολή

en: notify owner
el: Ενημέρωση ιδιοκτήτη

en: Configuration file
el: Αρχείο διαμόρφωσης

en: Language Selection
el: Γλώσσα:

en: Validate your language selection
el: Επιβεβαιώστε την επιλογή γλώσσας

en: Set language
el: Ορισμός γλώσσας

en: HTTPS authentication information
el: Πληροφορία ταυτοποίησης HTTPS

en: User certificate belong to
el: Πιστοποιητικό ανήκει στον χρήστη

en: Certificate expiration date
el: Ημερομηνία λήξης πιστοποιητικού

en: Certificate issuer
el: Εκδότης πιστοποιητικού

en: Cipher key size used
el: Μέγεθος κλειδιού κρυπτογράφησης

en: Users listed below are excluded from the list. Beware, that this feature is different from the blocklist. Exclusion makes sense when a list is based on external data sources ; thanks to exclusion, a user can unsubscribe (or being removed by list owner) even though they should be included via an external data source. Users get into the exclusion table, through the standard unsubscribe/delete functions. They get off the exclusion table with the standard subscribe/add functions.
el: Οι παρακάτω χρήστες εξαιρούνται από τον κατάλογο. Προσέξτε, αυτή η λειτουργικότητα είναι διαφορετική από τη μαύρη-λίστα. Οι εξαιρέσεις έχουν νόημα εάν η λίστα βασίζεται σε εξωτερικές πηγές δεδομένων. Χάρη στις εξαιρέσεις, οι χρήστες μπορούν να διαγράφονται από συνδρομητές ακόμα και εάν θα έπρεπε να συμπεριλαμβάνονταν μέσω εξωτερικής πηγής δεδομένων. Οι χρήστες μπαίνουν και βγαίνουν στον πίνακα εξαιρέσεων, μέσω των συνηθισμένων διαδικασιών εγγραφής/διαγραφής.

en: No user excluded.
el: Καμία εξαίρεση.

en: Sessions list
el: Κατάλογος συνδέσεων

en: Reject selected addresses
el: Απόρριψη επιλεγμένων διευθύνσεων

note: (list,email)
en: You are not subscribed to list %1 with e-mail address %2
el: Δεν είστε συνδρομητής στη λίστα %1 με την διεύθυνση %1

en: You might have subscribed with another address. Please contact the list owner to help you unsubscribe:
el: Ίσως έχετε εγγραφεί με άλλη διεύθυνση.
     Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον ιδιοκτήτη της λίστας για να σας βοηθήσει να διαγραφείτε:

note: (list)
en: You asked to be unsubscribed from list %1
el: Ζητήσατε την διαγραφή της συνδρομής σας από τη λίστα %1

en: To confirm your request, please click the button below:
el: Για να επιβεβαιώσετε το αίτημά σας, παρακαλώ πατήστε το παρακάτω κουμπί:

note: (list)
en: I unsubscribe from list %1
el: Αποχώρηση συνδρομητή από τη λίστα %1

en: Cascading Style Sheet
el: Φύλλο Κλιμακωτού Στυλ

en: Colors
el: Χρώματα

en: So if you want to preserve some site customizations from being overwriten when upgrading to a new sympa version, css_path and css_url should not point to the same directory.
el: Οπότε εάν θέλετε οι προσαρμογές να διατηρηθούν κατα την εγκατάσταση νέας έκδοσης του sympa, οι παράμετροι css_path και css_url δεν πρέπει να δείχνουν στον ίδιο φάκελο.

en: test this color in my session
el: δοκιμή αυτού του χρώματος στο session μου

en: reset colors in my session
el: επαναφορά χρωμάτων στο session μου

en: Install my session colors in a new static CSS
el: Εγκατάσταση των χρωμάτων μου ως νέο στατικό CSS

en: Color chart
el: Χρωματικός χάρτης

en: Please note that these descriptions don't cover the exact usage of each color parameter, as it would be far too long to describe. What lies in this table should however give you a correct snapshot of what the color parameters are used for. For more details on rendering, feel free to try changing the colors in your session to see how well that works.
el: Σημειώστε ότι αυτές οι ενδείξεις δεν καλύπτουν όλες τις περιπτώσεις χρήσης του κάθε χρώματος, καθώς κάτι τέτοιο θα ήταν μακροσκελές. Δίνεται όμως μια καλή συνοπτική εικόνα. Για περισσότερες λεπτομέρειες, δοκιμάστε να αλλάξετε τα χρώματα για να δείτε στην πράξη εάν σας βολεύει.

en: parameter
el: παράμετρος

en: parameter usage
el: χρήση παραμέτρου

en: background color of:
el: χρώμα του φόντου:

en: font color of:
el: χρώμα γραμματοσειράς:

en: tables;
el: πίνακες

en: border color of:
el: χρώμα περιγράμματος:

en: deprecated
el: ξεπερασμένο

en: The mailing list server requires a working email address. Please provide your email address below.
el: Ο εξυπηρετητής λιστών χρειάζεται μια ενεργή διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας. Παρακαλώ δηλώστε την παρακάτω.

en: Please note:
el: Σημειώστε:

en: the email field may be pre-populated.  If it is, then your authentication server has supplied an email address it associates with you.  Whether you enter an address manually or accept the one provided, you will still need to confirm that this is a working email address by entering a confirmation password that will be sent to you.  Please press the "Send me a confirmation password" to continue to the confirmation step.
el: Μπορεί η διεύθυνση να είναι ήδη συμπληρωμένη.  Εάν ισχύει αυτό, προήλθε από τον εξυπηρετητή ταυτοποίησης που έχουμε.  Σε κάθε περίπτωση, θα πρέπει να επιβεβαιώσετε τη διεύθυνση εισάγοντας έναν κωδικό επιβεβαίωσης που θα σας αποσταλεί.  Πατήστε "Αποστολή κωδικού επιβεβαίωσης" για να συνεχίσετε.

en: A confirmation password will be sent to the address you supply, after pressing the button. This will take you to the next screen to confirm that your address is operational.
el: Ένας κωδικός επιβεβαίωσης θα αποσταλεί στη διεύθυνση που δηλώσατε, πατώντας το κουμπί. Θα συνεχίσετε έτσι στην επόμενη σελίδα για να επιβεβαιώσετε ότι η διεύθυνση είναι ενεργή.

en: Send me a confirmation password
el: Αποστολή κωδικού πρόσβασης

note: (init_email)
en: A confirmation password has been sent to your email address %1. Please check your email inbox for the message containing the confirmation link.
el: Ένας κωδικός επιβεβαίωσης έχει αποσταλεί στη διεύθυνση %1. <br />Παρακαλώ ελέγξτε τα εισερχόμενα σας για το συγκεκριμένο μήνυμα.

en: This page displays overall information regarding the list activity
el: Αυτή η σελίδα προβάλει γενικές πληροφορίες για την δραστηριότητα στη λίστα

en: No operation recorded in this field yet.
el: Δεν υπάρχει δραστηριότητα σε αυτό το πεδίο ακόμα.

en: Add selected addresses
el: Προσθήκη επιλεγμένων διευθύνσεων

en: No subscription requests
el: Ανύπαρκτες αιτήσεις συνδρομής

en: Your list options
el: Παράμετροι λίστας

en: Receiving mode:
el: Τρόποι παραλαβής:

en: Topic subscription:
el: Συνδρομή θέματος:

en: Other (messages not tagged)
el: Άλλο (μη επισημασμένο μήνυμα)

en: Disable topics subscription
el: Απενεργοποίηση συνδρομής θεμάτων

en: Only possible for direct reception modes.
el: Διαθέσιμο μόνο για τρόπους άμεσης παραλαβής.

en: From:
el: Από:

en: To:
el: Προς:

en: Suspend my subscriptions
el: Αναστολή των συνδρομών μου

note: (list)
en: You are already subscribed to list %1
el: Είστε ήδη συνδρομητής στη λίστα %1

note: (list)
en: You want to subscribe to list %1.
el: Επιθυμείτε να εγγραφείτε ως μέλος στη λίστα %1

note: (list) (report_param.listname)
en: You've made a subscription request to %1.
el: Ζητήσατε συνδρομή στη λίστα %1

note: (list)
en: I subscribe to list %1
el: Εγγραφή συνδρομητή στη λίστα %1

en: List members
el: Μέλη λίστας

en: Domain
el: Τομέας

en: Picture
el: Εικόνα

en: Reception
el: Παραλαβή

en: Sources
el: Πηγές

en: Sub date
el: Υπό ημερομηνία

en: List has no subscribers
el: Η λίστα δεν έχει συνδρομητές

en: Manage your subscriptions
el: Διαχείριση συνδρομών

en: indefinite end date
el: αόριστος χρόνος λήξης

en: Resume my subscriptions
el: Συνέχιση των συνδρομών μου

en: Home
el: Αρχική

en: The link you used is invalid
el: Ο σύνδεσμος που χρησιμοποιήσατε είναι άκυρος

en: Sorry, this operation can't be performed
el: Συγνώμη, η λειτουργία δεν μπορεί να εκτελεστεί

note: (ticket_context.printable_date)
en: A validation link was sent to you on %1.
el: Ένας σύνδεσμος επιβεβαίωσης θα σας σταλεί στη διεύθυνση %1.

note: (ticket_context.remote_addr)
en: (the validation link was requested from host %1)
el: (ο σύνδεσμος επιβεβαίωσης ζητήθηκε από τον κόμβο %1)

en: reason
el: λόγος

note: (ticket_context.status)
en: The validation link has already been validated from host %1. If you did not perform this validation, please report this confidentiality issue to your mail services administrator.
el: Ο σύνδεσμος επιβεβαίωσης έχει ήδη χρησιμοποιηθεί από τον κόμβο %1. Εάν δεν ήσασταν εσείς, παρακαλώ αναφέρετε αυτό το πρόβλημα εμπιστευτικότητας στον διαχειριστή της υπηρεσίας ηλεκτρονικής αλληλογραφίας σας.

en: However, as you are logged in already, you can probably perform the action you requested anyway.
el: Παρ'όλα αυτά, καθώς έχετε ήδη συνδεθεί, είναι πιθανό να μπορείτε να πραγματοποιήσετε το αίτημά σας ούτως ή άλλως.

en: The requested ticket has expired.
el: Ο σύνδεσμος επιβεβαίωσης έχει λήξει

en: Please login or request a new validation link
el: Παρακαλώ εισέλθετε ή ζητήστε νέο κωδικό επιβεβαίωσης

en: The requested authentication ticket is unrecognized or has expired.
el: Ο κωδικός επιβεβαίωσης έχει άγνωστη μορφή ή έχει λήξει

note: (fromname,fromaddr,listname)
en: Message from %1 %2 for list %3
el: Μηνύματα από %1 %2 για τη λίστα %3

en: Recipient Email
el: Διεύθυνση παραλήπτη

en: Sympa could not deliver the requested page for the following reason:
el: Το λογισμικό Sympa δεν μπόρεσε να παραδώσει την αιτούμενη σελίδα για τους ακόλουθους λόγους:

en: Restore identity
el: Επαναφορά ταυτότητας

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Logs view
el: Προβολή αρχείων καταγραφής

en: Search by:
el: Αναζήτηση με βάση:

en: Message Id
el: Αριθμός μηνύματος

en: Search by date from:
el: Αναζήτηση με βάση ημερομηνία από:

en: to:
el: προς:

en: ex: 24-05-2006
el: πχ: 24-05-2006

en: Search by type:
el: Αναζήτηση με βάση τον τύπο::

en: Authentication
el: Ταυτοποίηση

en: Bounce management
el: Διαχείριση bounces

en: List Management
el: Διαχείριση λίστας

en: User management
el: Διαχείριση χρηστών

en: Web documents management
el: Διαχείριση εγγράφων web

en: Search by IP:
el: Αναζήτηση με βάση την IP:

en: View
el: /View

en: Search period:
el: περίοδος αναζήτησης:

en: to
el: προς

note: (list)
en: Research was carried out in list <strong>%1</strong>.
el: Πραγματοποιήθηκε ερευνα στη λίστα <sstrong>%1</strong>

note: (total_results)
en: %1 results
el: %1 Αποτελέσματε

en: List
el: Λίστες

en: Action
el: Ενέργεια

en: Parameters
el: Προτιμήσεις

en: Target Email
el: Στοχευμένο μήνυμα

en: Message ID
el: Αριθμός μηνύματος

en: Error type
el: Τύπος σφάλματος

en: User Email
el: Διεύθυνση Χρήστη

en: User IP
el: IP Χρήστη

en: Service
el: Υπηρεσία

en: view other events related to this message id.
el: επισκόπηση άλλων γεγονότων σχετικών με αυτό το μήνυμα.

en: Other events
el: Άλλα γεγονότα

en: Report message as undetected spam
el: Επισήμανση μηνύματος ως μη εντοπισμένο spam

en: You should reject spam messages quietly because the sender of a spam message is often spoofed, if you really want to send this notification, please confirm.
el: Καλό θα ήταν να απορρίπτονται σιωπηλά τα μηνύματα spam γιατί συχνά ο αποστολέας είναι  πλαστογραφημένος, εάν θέλετε να στείλετε αυτήν την ειδοποίηση παρακαλώ επιβεβαιώστε

note: (list.name)
en: List %1 automatic bounce management
el: Αυτόματη διαχείριση bounce λίστας %1

note: (total,list.name)
en: Because we received MANY non-delivery reports, the %1 subscribers listed below have been notified that they might be removed from list %2:
el: Λόγω της λήψης ΠΟΛΛΩΝ αναφορών μη-παράδοσης, οι %1 ακόλουθοι συνδρομητές
    θα ενημερωθούν ότι ίσως διαγραφούν από τη λίστα %2:

note: (total,list.name)
en: Because we received MANY non-delivery reports, the %1 subscribers listed below have been removed from list %2:
el: Λόγω της λήψης ΠΟΛΛΩΝ αναφορών μη-παράδοσης, οι %1 ακόλουθοι συνδρομητές
    διαγράφονται από τη λίστα %2:

note: (total,list.name)
en: Because we received MANY non-delivery reports, the %1 subscribers listed below have been selected by Sympa as severe bouncing addresses:
el: Λόγω της λήψης ΠΟΛΛΩΝ αναφορών μη-παράδοσης, οι %1 ακόλουθοι συνδρομητές
    έχουν επιλεχθεί από το λογισμικό Sympa ως διευθύνσεις που προκαλούν έντονα προβλήματα bounces:

en: Managing bouncing subscribers:
el: Διαχείριση bouncing συνδρομητών:

note: (list.name)
en: Unsubscribed from %1
el: Αποχώρηση συνδρομητή από τη λίστα %1

note: (user.email,list.name,domain)
en: Your email address (%1) has been removed from list %2@%3
el: Η διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας σας (%1) έχει αφαιρεθεί από την λίστα %2@%3

en: bye!
el: αντίο !

en: near expiration of your certificate
el: πλησιάζει η λήξη του πιστοποιητικού

en: The certificate subject is:
el: Το θέμα του πιστοποιητικού είναι:

en: You won't receive the signed messages from your lists.
el: Δεν θα λαμβάνετε υπογεγραμμένα μηνύματα στη λίστα.

note: (conf.email,domain)
en: To receive them again, renew your certificate with your certification authority
    and send a signed message to %1@%2
    or
    click:
el: Για να λαμβάνετε πάλι, επιθεωρήστε το πιστοποιητικό με την αρχή πιστοποίησής σας
    και στείλετε ένα υπογεγραμμένο μήνυμα στη %1@%2
    ή
    κάντε κλικ:

en: Results of your commands
el: Αποτελέσματα εντολών

en: Command has been performed:
el: Εντολή εκτελέστηκε:

en: These commands have been performed:
el: Αυτές οι ενέργειες έχουν γίνει:

note: (notice.listname) (auth.listname) (u_err.listname) (i_err.listname) (list.name)
en: Subscription request to list %1
el: Αίτηση συνδρομής στη λίστα %1

note: (notice.listname) (auth.listname) (u_err.listname) (i_err.listname) (list.name)
en: UNsubscription request from list %1
el: Αίτηση διαγραφής από τη λίστα %1

en: Command has been rejected:
el: Απόρριψη εντολής:

en: These commands have been rejected:
el: Οι παρακάτω εντολές έχουν απορριφθεί:

en: Command has failed:
el: Αποτυχία εντολής:

en: These commands have failed:
el: Αυτές οι εντολές απέτυχαν:

en: Command has failed because of an internal server error:
el: Η εντολή απέτυχε λόγω εσωτερικού σφάλματος.

en: These commands have failed because of an internal server error:
el: Αυτές οι εντολές απέτυχαν λόγω εσωτερικού σφάλματος:

note: (conf.wwsympa_url)
en: For further information, check the mailing list web site %1
el: Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε την ιστοσελίδα του εξυπηρετητή ηλεκτρονικής αλληλογραφίας.

en: Your document has been installed
el: Το έγγραφό σας εγκαταστάθηκε.

note: (filename,list.name,domain,installed_by)
en: Your document %1 for list %2@%3 has been installed by %4 list moderator.
el: Το έγγραφό σας %1 για τη λίστα %2@%3
    εγκαταστάθηκε από τον %4 συντονιστή της λίστας.

en: The list document repository:
el: Ο χώρος απόθεσης των εγγράφων:

en: Your document has been rejected
el: Το έγγραφό σας έχει απορριφθεί.

note: (filename,list.name,domain,rejected_by)
en: Your document %1 for list %2@%3 has been rejected by %4 list moderator.
el: Το έγγραφό σας %1 για τη λίστα %2@%3
    απορρίφθηκε από τον %4 συντονιστή της λίστας.

en: List unknown
el: Άγνωστη λίστα

en: Message distribution: Internal server error
el: Διανομή μηνυμάτων: εσωτερικό σφάλμα εξυπηρετητή

en: Message distribution: User error
el: Διανομή μηνύματος: σφάλμα χρήστη

en: Message distribution: Authorization denied
el: Διανομή μηνύματος: Χωρίς εξουσιοδότηση

en: This is an automatic response sent by Sympa Mailing Lists Manager.
el: Αυτή είναι μία αυτοματοποιημένη απάντηση από τον Διαχειριστή Λιστών Sympa.

note: (recipient)
en: Impossible to distribute your message for list '%1' for the following reason:
el: Αδυναμία διανομής μηνύματος για τη λίστα '%1' για τους ακόλουθους λόγους:

note: (listname)
en: The %1 list could not be created.
el: Αδυναμία δημιουργίας λίστας %1.

note: (listname) (recipient) (report_param.listname)
en: List '%1' does not exist.
el: Η λίστα '%1' δεν υπάρχει.

note: (msg_size,max_size)
en: Your message could not be sent because its size (%1 kB) was over the maximum size (%2 kB) allowed on this list.
    
    Note: Because binary files have to be encoded in less-efficient ASCII format before being sent over email, the final size of an attachment is often significantly larger that the original file.
el: Το μήνυμά σας δεν ήταν δυνατό να διανεμηθεί γιατί το μέγεθός του (%1 kB) ήταν πάνω από το μέγιστο επιτρεπτό για τη λίστα (%2 kB).
    
    Σημείωση: Επειδή τα binary αρχεία κωδικοποιούνται σε μια μορφή λιγότερο αποδοτικού ASCII πριν αποσταλούν, το τελικό μέγεθος είναι συνήθως αρκετά μεγαλύτερο από το αρχικό αρχείο.

note: (list.name,function)
en: Impossible to forward your message to '%1-%2' because of an internal server error.
el: Αδυναμία προώθησης του μηνύματος σε '%1-%2' λόγω εσωτερικού σφάλματος εξυπηρετητή.

note: (list.name,domain)
en: For further information, please contact %1-request@%2
el: Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επικοινωνήστε με %1-request@%2

note: (list.name)
en: Impossible to distribute your message for list '%1' because of an internal server error.
el: Αδυναμία διανομής μηνύματος για τη λίστα '%1' λόγω εσωτερικού σφάλματος εξυπηρετητή.

note: (conf.listmaster_email,domain)
en: For further information, please contact %1@%2
el: Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε με %1@%2

en: No command found in message.
el: Δε βρέθηκε εντολή στο μήνυμα.

en: ***** V I R U S    A L E R T *****
el: *****ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΙΟΥ*****

en: Delivery of this message has been blocked.
el: Η διανομή αυτού του μηνύματος έχει διακοπεί.

en: It may be useful to check your system for viruses.
    
    Note, however, that many viruses fake sender's e-mail address, so it is possible that the virus didn't come from your computer. In that case, please disregard this message.
el: Συστήνεται ο έλεγχος του συστήματός σας για ιούς.
    
    Σημειώνεται ότι πολύ ιοί χρησιμοποιούν ψεύτικες διευθύνσεις αποστολέων, και κατά συνέπεια υπάρχει η πιθανότητα ο ιός να μην προήλθε από το σύστημά σας. Σε αυτή την περίπτωση αγνοείστε το μήνυμα.

en: The following address is not a known mailing list:
el: Η ακόλουθη διεύθυνση δεν είναι μία γνωστή ηλεκτρονική λίστα:

en: To find out the correct list name, ask for this server's lists directory:
el: Για να βρείτε το σωστό όνομα λίστας, δείτε τον κατάλογο λιστών του εξυπηρετητή:

note: (list.name,date)
en: %1 Digest %2
el: %1 Σύνοψη %2

note: (list.name,date,current_group,total_group)
en: %1 Digest %2 (%3/%4)
el: %1 Σύνοψη %2 (%3/%4)

note: (list.name,date)
en: End of %1 Digest %2
el: Τέλος της %1 Επισκόπησης %2

note: (list.name)
en: Removed from %1
el: Αφαίρεση από τη λίστα %1

note: (user.email,list.name,domain)
en: Your address (%1) has been removed from list
    %2@%3
    because you didn't confirm your subscription.
el: Η διεύθυνση (%1) έχει αφαιρεθεί από την λίστα
    %2@%3
    επειδή δεν επιβεβαιώσατε την συνδρομή σας.

en: You can subscribe again:
el: Μπορείτε να εγγραφείτε πάλι:

note: (list.name)
en: resubscription to %1
el: επανεγγραφή στην %1

note: (list.name,domain,user.email)
en: You have been subscriber of list %1@%2 with email %3 for 1 year or more.
el: Είστε συνδρομητής της λίστας %1@%2 με διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας %3 για ένα χρόνο ή περισσότερο.

en: Everything about this list:
el: Όλες οι πληροφορίες για τη λίστα:

en: Unsubscription:
el: Διαγραφή:

note: (list.name,date)
en: End of digest for list %1 - %2
el: Τέλος της σύναψης της λίστας %1 - %2

note: (user.email)
en: Summary of your subscription (using the e-mail %1).
el: Περίληψη συνδρομής (με χρήση της ηλεκτρονικής διεύθυνσης %1).

en: If you want to unsubscribe from some list, please save this mail.
el: Αν επιθυμείτε την αποχώρησή σας από συνδρομητής κάποιας λίστας, παρακαλούμε αποθηκεύστε από το μήνυμα.

en: For each list here is a mail address to use if you want to unsubscribe.
el: Για κάθε λίστα υπάρχει μία διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, η οποία χρησιμοποιείται για την αποστολή μηνυμάτων αποχώρησης συνδρομητών.

en:                        (Automatic Mailing System)
el: (Αυτοματοποιημένο σύστημα ηλεκτρονικής αλληλογραφίας)

en:                                 User's Guide
el: Οδηγός Χρήσης

en: SYMPA is an electronic mailing-list manager that automates list management functions such as subscriptions, moderation, and archive management.
el: Το λογισμικό SYMPA είναι ένα σύστημα διαχείρισης λιστών ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, το οποίο αυτοματοποιεί τις λειτουργίες διαχείρισης όπως τις συνδρομές, το συντονισμό και τη διαχείριση αρχείου.

note: ("${conf.email}@${domain}")
en: All commands must be sent to the electronic address %1.
el: Όλες οι εντολές πρέπει να αποσταλούν στην ηλεκτρονική διεύθυνση %1

en: You can put multiple commands in a message. These commands must appear in the message body and each line must contain only one command.
el: Μπορείτε να βάλετε πολλαπλές εντολές σε ένα μήνυμα. Αυτές οι εντολές πρέπει να εμφανίζονται στο σώμα του μηνύματος και κάθε εντολή να είναι σε ξεχωριστή γραμμή.

en: Available commands are:
el: Οι διαθέσιμες εντολές είναι:

en: HELp                        * This help file
el: HELp * Το αρχείο βοήθειας

en: INFO <list>                 * Information about a list
el: INFO <list> * Πληροφορίες για τη λίστα

en: LISts                       * Directory of lists managed on this node
el: LISts * Κατάλογος των λιστών του κόμβου

en: REView <list>               * Displays the subscribers to <list>
el: REView <list> * Προβολή των συνδρομητών της λίστας <list>

en: WHICH                       * Displays which lists you are subscribed to
el: WHICH * Προβολή των λιστών που είστε συνδρομητής

en: SUBscribe <list> <name>     * To subscribe or to confirm a subscription to <list>.
el: SUBscribe <list> <name> * Εγγραφή ή επιβεβαίωση εγγραφής στη λίστα <list>.

en: UNSubscribe <list> <EMAIL>  * To quit <list>. <EMAIL> is an optional email address, useful if different from your "From:" address.
el: UNSubscribe <list> <EMAIL> * Διαγραφή από τη <list>. <EMAIL> είναι μια προαιρετική διεύθυνση, σε περίπτωση που η εντολή στέλνεται από διαφορετική διεύθυνση.

en: UNSubscribe * <EMAIL>       * To quit all lists.
el: UNSubscribe * <EMAIL> * Διαγραφή από όλες τις λίστες.

en: SET <list>|* NOMAIL         * To suspend the message reception for <list>
el: SET <list>|* NOMAIL * Κατάργηση της παραλαβής μηνυμάτων για τη λίστα <list>

en: SET <list>|* DIGEST         * Message reception in compilation mode
el: SET <list>|* DIGEST * Παραλαβή μηνύματος σε μορφή επισκόπησης

en: SET <list>|* DIGESTPLAIN    * Message reception in compilation mode, sent as a plain text email with all attachments
el: SET <list>|* DIGESTPLAIN * Παραλαβή μηνυμάτων σε μορφή επισκόπησης, ως απλό κείμενο μηνύματος με όλες τις επισυνάψεις

en: SET <list>|* SUMMARY        * Receiving the message index only
el: SET <list>|* SUMMARY * Παραλαβή μόνο του ευρετηρίου των μηνυμάτων

en: SET <list>|* NOTICE         * Receiving message subject only
el: SET <list>|* NOTICE * Παραλαβή μόνο του θέματος των μηνυμάτων

en: SET <list>|* MAIL           * <list> reception in normal mode
el: SET <list>|* MAIL * <list> κανονικός τρόπος παραλαβής

en: SET <list>|* CONCEAL        * To become unlisted (hidden subscriber address)
el: SET <list>|* CONCEAL * Για μετατροπή σε ακαταχώριστο (απόκρυψη διεύθυνσης συνδρομητή)

en: SET <list>|* NOCONCEAL      * Subscriber address visible via REView
el: SET <list>|* NOCONCEAL * Η διεύθυνση του συνδρομητή είναιθεατή μέσω εντολής REView

en: INDex <list>                * <list> archive file list
el: INDex <list> * <list>Λίστα εγγράφων Αρχείου

en: GET <list> <file>           * To get <file> of <list> archive
el: GET <list> <file> * Για τη λήψη του αρχείου<file> από το Αρχείο της λίστας <list>

en: LAST <list>                 * Used to received the last message from <list>
el: LAST <list> * Χρησιμοποιείται για την λήψη του τελευταίου μηνύματος της λίστας <list>

en: INVITE <list> <email>       * Invite <email> for subscription in <list>
el: INVITE <list> <email> * Πρόσκληση της διεύθυνσης <email> για εγγραφή στη λίστα <list>

en: CONFIRM <key>               * Confirmation for sending a message (depending on the list configuration)
el: CONFIRM <key> * Επιβεβαίωση της αποστολής μηνύματος (εξαρτάται από τη διαμόρφωση της λίστας)

en: QUIT                        * Indicates the end of the commands (to ignore a signature)
el: QUIT * Προσδιορίζει το τέλος των εντολών (αγνοώντας την υπογραφή)

en: The following commands are available only for lists owners or moderators:
el: Οι ακόλουθες εντολές είναι διαθέσιμες μόνο στους ιδιοκτήτες ή τους συντονιστές λιστών:

en: ADD <list> user@host Full name  * To add a user to a list
el: ADD <list> user@host Πλήρες όνομα * Για την προσθήκη ενός χρήστη σε λίστα

en: DEL <list> user@host            * To delete a user from a list
el: DEL <list> user@host * Διαγραφή χρήστη από τη λίστα

en: STATS <list>                    * To consult the statistics for <list>
el: STATS <list> * Παροχή στατιστικών για τη λίστα <list>

en: DISTribute <list> <key>        * Moderation: to validate a message
el: DISTribute <list> <key> * Συντονισμός : επιβεβαίωση μηνύματος

en: REJect <list> <key>            * Moderation: to reject a message
el: REJect <list> <key> *Συντονισμός: απόρριψη μηνύματος

en: MODINDEX <list>                 * Moderation: to view the list of messages to moderate
el: MODINDEX <list> *Συντονισμός: ανατρέξτε στον κατάλογο των μηνυμάτων προς συντονισμό

note: (list.name)
en: Archives index of list %1
el: Κατάλογος αρχείου της λίστας %1

note: (list.name,domain)
en: Information regarding list %1@%2:
el: Πληροφορίες λίστας %1@%2:

note: (list.subject)
en: Subject          : %1
el: Θέμα: %1

note: (o.gecos)
en: Owner             : %1
el: Ιδιοκτήτης: %1

note: (e.gecos)
en: Moderator         : %1
el: Συντονιστής: %1

note: (subscribe)
en: Subscription      : %1
el: Συνδρομή: %1

note: (unsubscribe)
en: Unsubscription    : %1
el: Συνδρομή: %1

note: (send)
en: Sending messages  : %1
el: Αποστολή μηνυμάτων  : %1

note: (review)
en: Review subscribers: %1
el: Ανασκόπηση συνδρομητών: %1

note: ('')
en: Reply to           : %1
el: Απάντηση προς           : %1

note: (max_size)
en: Maximum size      : %1
el: Μέγιστο μέγεθος      : %1

note: (digest)
en: Digest            : %1
el: Σύνοψη            : %1

note: ('')
en: Receiving modes   : %1
el: Τρόποι παραλαβής   : %1

note: (url)
en: Homepage          : %1
el: Αρχική σελίδα          : %1

note: (list.name)
en: Invitation to join list %1
el: πρόσκληση συμμετοχής στη λίστα %1

note: (list.subject)
en: This list is about %1, so you are probably concerned.
el: Η λίστα αυτή είναι για %1 και μάλλον σας ενδιαφέρει.

en: To subscribe, click the following URL:
el: Για να γίνετε συνδρομητής απλά κάντε κλικ στον σύνδεσμο:

note: (conf.email,domain)
en: Or send a message to %1@%2 with the following subject:
el: Ή αποστολή μηνύματος σε %1@%2 με το ακόλουθο θέμα:

en: If you don't want to subscribe just ignore this message.
el: Αν δεν επιθυμείτε την εγγραφή ως συνδρομητής αγνοείστε αυτό το μήνυμα.

note: (list.name) (new_listname)
en: %1 mailing list creation
el: %1 δημιουργία λίστας ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

note: (list.name,domain)
en: %1@%2 mailing list has been activated by listmaster.
el: η λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου %1@%2 έχει ενεργοποιηθεί από το διαχειριστή.

en: homepage
el: αρχική

note: (list.name)
en: %1 admin page
el: %1 σελίδα διαχειριστή

note: (list.name,domain)
en: %1@%2 mailing list has been rejected by listmaster.
el: Η λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου %1@%2 απορρίφθηκε από το διαχειριστή.

note: (list.name,type)
en: Moderators List %1 / %2
el: Συντονιστές λίστας %1 /%2

note: (notification_messages.size,operation)
en: You have %1 "%2" tagged notifications
el: Έχετε %1 "%2" επισημασμένες ενημερώσεις

note: (notification_messages.size,operation)
en: %1 "%2" tagged notifications addressed to you are attached to this message.
el: %1 "%2" επισημασμένες ενημερώσεις προς εσάς είναι επισυναπτόμενες σε αυτό το μήνυμα

note: (list.name,domain,email)
en: List "%1@%2" creation request from %3
el: Αίτημα δημιουργίας λίστας "%1@%2" από %3

note: (email,list.name)
en: %1 requested creation of list "%2"
el: %1 ζήτησε τη δημιουργία της λίστας "%2"

en: To activate/delete this mailing list:
el: Για ενεργοποίηση/διαγραφή της λίστας:

note: (email,old_listname,new_listname)
en: %1 has copied list "%2" as a new list "%3"
el: %1 αντέγραψε τη λίστα "%2" ως νέα λίστα "%3"

note: (list.name)
en: List "%1" renaming
el: Απομένει η λίστα "%1"

note: (email,old_listname,new_listname)
en: %1 has renamed list "%2" to "%3"
el: %1 μετονόμασε τη λίστα "%2" σε "%3"

en: No database
el: Δεν υπάρχει βάση δεδομένων

note: (db_name)
en: Cannot connect to database %1, still trying...
el: Αδύνατη η σύνδεση στη βάση δεδομένων %1, επιχειρείται ακόμα...

note: (db_type)
en: No database driver for %1
el: Δεν υπάρχει οδηγός βάσης δεδομένων για %1

note: (crash_date)
en: Date of crash: %1
el: Ημερομηνία τερματισμού: %1

en: Errors:
el: Σφάλματα:

en: Check log file for further details.
el: Δείτε τα αρχεία καταγραφής για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: Upgrade procedures failed
el: Διαδικασίες αναβάθμισης απέτυχαν.

en: Sympa encountered the following error while running upgrade procedures:
el: Παρουσιάστηκε το παρακάτω σφάλμα κατά τη διαδικασία αναβάθμισης:

en: Database structure updated
el: Η δομή της βάσης δεδομένων ενημερώθηκε

note: (db_name)
en: The database structure has been updated. Check the log file for further details:
el: Η δομή της βάσης δεδομένων ενημερώθηκε. Δείτε τα αρχεία καταγραφής για περισσότερες λεπτομέρειες:

en: Database connection restored
el: Η σύνδεση της βάσης δεδομένων αποκαταστάθηκε

note: (db_name)
en: Connection to database %1 restored.
el: Η σύνδεση στη βάση δεδομένων %1 αποκαταστάθηκε.

en: Bulk mailer error
el: Σφάλμα bulk mailer

en: Loop detected
el: Βρόχος ανιχνεύτηκε

en: A loop has been detected with the following message
el: Βρόχος ανιχνεύτηκε με το παρακάτω μήνυμα

en: Antivirus scan failed
el: Η σάρωση για έλεγχο ιών απέτυχε

en: The antivirus scan failed while processing the following file:
el: Το antivirus scan απέτυχε κατά την επεξεργασία του ακόλουθου αρχείου:

en: The error message returned was:
el: Το μήνυμα λάθους που επιστρέφει:

en: Parameter error
el: Σφάλμα παραμέτρου

note: (par_name,par_value)
en: The value for parameter %1 was badly defined: %2
el: Η τιμή της παραμέτρου %1 ήταν κακώς ορισμένη: %2

note: (action)
en: %1 impossible.
el: %1 αδύνατον.

en: See the logs for more details.
el: Δείτε τα αρχεία καταγραφής για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: Unable to create directory
el: Αδυναμία δημιουργίας φακέλου

note: (dir)
en: Sympa could not create directory %1
el: Αδυναμία δημιουργίας φακέλου %1

en: A message archiving failed
el: Αρχειοθέτηση μηνύματος απέτυχε

note: (file,bad)
en: Sympa could not archive message '%1'. Moving it into directory '%2'.
el: Αδύνατη η αρχειοθέτηση του μηνύματος '%1'. Μετακίνησή του στον φάκελο '%2'.

en: incorrect format of edit_list.conf
el: λάθος διαμόρφωση του edit_list.conf

en: edit_list.conf format has changed:
    'default' is no more accepted for a population.
el: Η διαμόρφωση του edit_list.conf έχει αλλάξει:
    'default' δεν είναι πια επιτρεπτό.

note: (param0)
en: Refer to documentation to adapt %1.
el: Συμβουλευτείτε την τεκμηρίωση για την προσαρμογή της παραμέτρου %1.

note: (param0)
en: Until then we recommend your remove %1; default configuration will be used.
el: Έως τότε σας προτείνουμε την αφαίρεση της %1.
    Θα χρησιμοποιηθεί η προεπιλεγμένη διαμόρφωση.

en: Check Sympa log files for more precise information
el: Δείτε τα αρχεία καταγραφής για περισσότερες πληροφορίες

note: (param0)
en: admins update failed for list %1
el: ενημέρωση διαχειριστών απέτυχε για τη λίστα %1

en: Sympa could not include admins from external data sources. The database or LDAP directory might be unreachable.
el: Το λογισμικό Sympa δε μπόρεσε να συμπεριλάβει διαχειριστές από εξωτερικές πηγές δεδομένων. Η βάση δεδομένων ή ο εξυπηρετητής LDAP δεν ήταν προσβάσιμοι.

note: (param0)
en: list %1 in status error_config
el: λίστα %1 σε κατάσταση error_config

note: (param0)
en: No owner is defined for list %1.
el: Δεν ορίστηκαν ιδιοκτήτες για τη λίστα %1.

en: The list status has been set to error_config.
el: Η κατάσταση της λίστας έχει τεθεί στην τιμή error_config.

en: Check the Sympa log files for more information.
el: Δείτε τα αρχεία καταγραφής για περισσότερες πληροφορίες.

note: (param0)
en: List owner/moderator email changes
el: Αλλαγές στις διευθύνσεις αλληλογραφίας των ιδιοκτητών/συντακτών

note: (list.name)
en: List %1: Failed to change admin email address
el: Λίστα %1: Αποτυχία αλλαγής της ηλεκτρονικής διεύθυνσης διαχειριστή

note: (param0,param1)
en: Errors occurred while copying family %2 file in list %1 directory.
el: Σφάλμα κατά την αντιγραφή του αρχείου της οικογένειας %2 στον φάκελο της λίστας %1

note: (param0,param1)
en: List %1 configuration does not respect family %2 rules.
el: Η διαμόρφωση της λίστας %1 δεν υπακούει στους κανόνες της οικογένειας %2.

note: (param0,param1)
en: Sympa could not check family %2 rules with list %1 param_constraint.conf file.
el: Το λογισμικό Sympa δεν κατάφερε να ελέγξει τους κανόνες της οικογένειας %2 στο αρχείο param_constraint.conf της λίστας %1.

en: errors in param_constraint.conf file
el: σφάλματα στο αρχείο param_constraint.conf

note: (param0)
en: Error(s) found in the file %1.
el: Σφάλμα στο αρχείο %1.

en: File removed
el: Το αρχείο αφαιρέθηκε

note: (param0)
en: The following file has been removed: %1
el: Το παρακάτω αρχείο έχει αφαιρεθεί: %1

note: (param1)
en: A backup of the file has been made: %1
el: Το αντίγραφο ασφαλείας του αρχείου έχει γίνει: %1

note: (param0,param1)
en: Sympa could not load family %2 for list %1.
el: Το λογισμικό Sympa δε μπόρεσε να φορτώσει την οικογένεια %2 για τη λίστα %1.

note: (param0,param1)
en: Failed to instantiate family %2 for list %1
el: Αποτυχία δημιουργίας οικογένειας %2 στη λίστα %1

note: (param0,param1)
en: Sympa could not modify list %1 (Family %2)
el: Το λογισμικό Sympa δεν μπόρεσε να τροποποιήσει τη λίστα %1 (Οικογένεια %2)

note: (list.name)
en: Listmaster: internal server error
el: Διαχειριστής συστήματος: εσωτερικό σφάλμα εξυπηρετητή

note: (who)
en:  User %1 has encountered an internal server error
el:  Ο χρήστης %1 συνάντησε ένα εσωτερικό σφάλμα

en: Web interface
el: Περιβάλλον Web

en: Unable to change directory.
el: Αδύνατη η αλλαγή φακέλου.

en: The authentication server name is not defined.
el: Δεν έχει οριστεί το όνομα του εξυπηρετητή ταυτοποίησης.

en: auth.conf error: either email_http_header or host/get_email_by_uid_filter entries should be defined.
el: σφάλμα στο auth.conf: ένα από τα email_http_header or host/get_email_by_uid_filter πρέπει να οριστεί.

note: (name)
en: Unknown authentication service %1.
el: Άγνωστη υπηρεσία ταυτοποίησης %1.

note: (user)
en: Add user '%1' in DB failed.
el: Προσθήκη χρήστη '%1' στη βάση δεδομένων απέτυχε.

note: (user)
en: Update user '%1' in DB failed
el: Ενημέρωση του χρήστη '%1' στη βάση δεδομένων απέτυχε

note: (old_email)
en:  (old email: %1)
el:  (παλιό έγγραφο %1)

note: (sub)
en: Add subscriber '%1' in DB failed.
el: Προσθήκη συνδρομητή '%1' στη βάση δεδομένων απέτυχε.

note: (sub,old_email)
en: Update subscriber '%1' in DB failed
el: Ενημέρωση του συνδρομητή '%1' στη βάση δεδομένων απέτυχε

note: (sub)
en: Delete subscriber '%1' in DB failed.
el: Διαγραφή συνδρομητή '%1' στη βάση απέτυχρ

note: (old_email)
en: Delete user in DB for old email '%1' failed.
el: Διαγράψτε την διεύθυνση του χρήστη %1 στη βάση δεδομένων απέτυχε.

note: (email,list.name)
en: Subscriber '%1' is not found in list %2.
el: Ο συνδρομητής '%1' δεν μπορεί να βρεθεί στη λίστα %2.

note: (filepath) (report_param.filename)
en: Unable to read file: '%1'.
el: Αδυναμία ανάγνωσης του αρχείου '%1'.

note: (filepath)
en: Unable to write file: '%1'.
el: Αδυναμία εγγραφής του αρχείου: '%1'.

note: (file)
en: Unable to open file '%1'.
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου '%1'.

note: (directory)
en: Unable to open directory '%1'.
el: Αδυναμία ανοίγματος του φακέλου '%1'.

note: (dir)
en: Unable to create directory '%1'.
el: Αδυναμία δημιουργίας φακέλου '%1'.

note: (spool)
en: Unable to open spool '%1'.
el: Αδυναμία ανοίγματος ουράς '%1'.

note: (msg)
en: Unable to get message '%1'.
el: Αδυναμία λήψης μηνύματος '%1'.

note: (old,new)
en: Unable to rename file '%1' into '%2'.
el: Αδυναμία μετονομασίας του αρχείου '%1' σε '%2'.

note: (old,new)
en: Unable to rename directory '%1' into '%2'.
el: Αδυναμία μετονομασίας του φακέλου '%1' σε '%2'.

note: (file)
en: Unable to erase file '%1'.
el: Αδυναμία διαγραφής του αρχείου '%1'.

note: (from,list.name)
en: Unable to send command DISTRIBUTE from '%1' to list '%2'.
el: Αδυναμία αποστολής εντολής DISTRIBUTE από '%1' στη λίστα '%2'.

note: (dir)
en: No HTML version of the message available in '%1'.
el: Δεν υπάρχει HTML έκδοση του μηνύματος στη '%1'.

note: (list.name)
en: Unable to update file config_changes for list '%1'.
el: Αδυναμία ενημέρωσης του αρχείου config_changes για τη λίστα '%1'.

note: (month,list.name)
en: Unable to find month '%1' for list '%2'
el: Αδυναμία εντοπισμού του μήνα '%1' για τη λίστα '%2'.

note: (dir) (path)
en: : unable to read '%1'.
el: : αδυναμία ανάγνωσης '%1'.

note: (arc_file,list.name,path)
en: Unable to find archive '%1' for list '%2'
el: Αδυναμία εντοπισμού του αρχείου '%1' για τη λίστα '%2'

note: (list.name)
en: Unable to find archive for list '%1'
el: Αδυναμία εντοπισμού του αρχείου της λίστας '%1'

en: Unable to send archive: no message id found.
el: Αδυναμία αποστολής αρχείου: δεν βρέθηκε ID μηνύματος.

note: (msgid)
en: No message found in archives matching Message-ID '%1'.
el: Δεν βρέθηκε μήνυμα στο αρχείο που να ταυτίζεται με το ID '%1'.

note: (list.name)
en: Cannot save config file for list '%1'.
el: Αδυναμία αποθήκευσης του αρχείου διαμόρφωσης της λίστας '%1'.

en: Failed to install aliases.
el: Αποτυχία εγκατάστασης παρωνυμίων (aliases).

en: Failed to remove aliases.
el: Αποτυχία αφαίρεσης παρωνυμίων (aliases).

en: Internal scenario error for 'create_list'.
el: εσωτερικό σφάλμα σεναρίου για 'create_list'.

en: Unable to create list.
el: Αδυναμία δημιουργίας λίστας.

en: Unable to load list topics.
el: Αδυναμία φόρτωσης θεμάτων λιστών.

en: Unable to load create_list templates.
el: Αδύνατη η φόρτωση των προτύπων create_list.

note: (list.name)
en: Unable to get family for list '%1'.
el: Αποτυχία λήψης οικογένειας για τη λίστα '%1'.

note: (new_listname)
en: Unable to reload list with new list name '%1'.
el: Αδυναμία φόρτωσης λίστας με νέο όνομα '%1'.

en: Unable to reload list
el: Αδυναμία φόρτωσης λίστας

note: (list.name)
en: Failed to include list admins for list '%1'
el: Αποτυχία εισαγωγής διαχειριστών για τη λίστα '%1'

en: No owner is defined for the list '%1'
el: Δεν ορίστηκαν ιδιοκτήτες για τη λίστα '%1'.

note: (list.name)
en: The exportation to an LDAP directory failed for list '%1'
el: Η εξαγωγή σε κατάλογο LDAP απέτυχε για τη λίστα '%1'

note: (new_listname)
en: Unable to check list name '%1' on SMTP server
el: Αδυναμία ελέγχου ονόματος λίστας '%1' στον εξυπηρετητή SMTP

note: (list.name)
en: Cannot create shared for list '%1'.
el: Αδυναμία δημιουργίας καταλόγου κοινοχρήστων για τη λίστα '%1'.

note: (list.name)
en: Cannot restore shared for list '%1'.
el: Αδυναμία αποκατάστασης κοινοχρήστων για τη λίστα '%1'.

note: (list.name)
en: Cannot delete shared for list '%1'.
el: Αδυναμία διαγραφής κοινοχρήστων για τη λίστα '%1'.

en: Impossible to browse shared documents for list '%1'.
el: Αδύνατη η προβολή κοινόχρηστων εγγράφων για τη λίστα '%1'.

note: (path)
en: Cannot upload file '%1'.
el: Αδυναμία ανεβάσματος του αρχείου '%1'.

note: (name)
en: Cannot unzip file '%1'.
el: Αδυναμία αποσυμπίεσης του αρχείου '%1'.

note: (name)
en: Errors while unzipping file '%1'.
el: Σφάλμα κατά την αποσυμπίεση του αρχείου '%1'.

note: (from,list.name)
en: Unable to send command REMIND from '%1' to list '%2'.
el: Αδυναμία αποστολής της εντολής REMIND από '%1' στη λίστα '%2'.

note: (from,list.name)
en: Unable to send mail from '%1' to list '%2'.
el: Αδυναμία αποστολής μηνυμάτων από '%1' στη λίστα '%2'.

note: (key,list.name)
en: Unable to access the message authenticated with key '%1' for list '%2'.
el: Αδυναμία πρόσβασης του μηνύματος ταυτοποιημένου με το κλειδί '%1' για τη λίστα '%2'.

note: (sub)
en: Unable to delete subscription request for user '%1'.
el: Αδυναμία διαγραφής αιτήματος συνδρομής του χρήστη '%1'.

note: (file)
en: Unable to add file '%1' to archives.
el: Αδυναμία προσθήκης αρχείου '%1' στο αρχείο.

note: (zipfile)
en: Unable to write zip file '%1'.
el: Αδυναμία εγγραφής συμπιεσμένου αρχείου '%1'.

note: (zipfile) (report_param.key)
en: File not found.
el: Δεν βρέθηκε το αρχείο

note: (path,list.name)
en: Unable to create a Shared Document with path '%1' for list '%2'.
el: Αδυναμία δημιουργίας κοινόχρηστου εγγράφου στη διαδρομή '%1' για τη λίστα '%2'.

en: Parameter cookie undefined, authentication failure.
el: Μη ορισμένη παράμετρος cookie, αποτυχία ταυτοποίησης.

note: (env)
en: Cookie error: '%1' undefined, authentication failure.
el: Σφάλμα cookie: '%1' μη ορισμένο, αποτυχία ταυτοποίησης.

note: (list.name)
en: Listmaster: system error
el: Διαχειριστής συστήματος: σφάλμα συστήματος

note: (who)
en:  User %1 has encountered a system error
el:  Ο χρήστης %1 αντιμετώπισε σφάλμα συστήματος

note: (list.name)
en: List %1 archive quota exceeded
el: Υπέρβαση ορίου μεγέθους αρχείου λίστας %1

note: (list.name,rate)
en: List "%1" warning: archive %2% full
el: Προειδοποίηση λίστας "%1": αρχείο %2% πλήρες

note: (rate2,list.name,domain,rate)
en: %2@%3 archives use %4% of allowed disk quota.
el: Το αρχείο %2@%3 χρησιμοποιεί το %4% του επιτρεπτού μεγέθους του δίσκου

note: (list.name,size)
en: Total size used for %1@%2 Bytes.
el: Συνολικός χώρος που χρησιμοποιείται για %1@%2 Bytes.

note: (domain,conf.listmaster_email)
en: Messages are still archived but you should contact %2@%1
el: Τα μηνύματα διατηρούνται ακόμα στο αρχείο αλλά θα πρέπει να επικοινωνήσετε με τη διεύθυνση %2@%1

note: (list.name)
en: List %1 is closed
el: Η λίστα %1 έχει κλείσει

note: (list.name,domain,list.family.name)
en: %1@%2 is no longer an instance of family %3.
    This list has been closed.
el: %1@%2 δεν αποτελεί πλέον περίπτωση μίας οικογένειας %3.
    Η συγκεκριμένη λίστα έχει κλείσει.

note: (type,list.name,who,gecos)
en: FYI: %1 List "%2" from %3 %4
el: Προς ενημέρωσή σας: %s λίστας %s από %s %s

note: (list.name)
en: List "%1" customizations have been removed
el: Οι προσαρμογές της λίστας "%1" έχουν αφαιρεθεί

note: (list.name,domain,param0,param1,param2)
en: List %1@%2 has been reinstantiated (family %3). 
    Some of the customizations have been removed because they no longer respect the family rules:
    
         Parameters: %4
el: Η λίστα %list(.name)@%list(.host) έχει επανεργοποιηθεί (οικογένεια %3). 
    Κάποιες από τις προσαρμογές έχουν αφαιρεθεί καθώς δεν υπακούν στους κανόνες της οικογένειας:
    
    Παράμετροι : %4

note: (list.name)
en: Dear owner of list %1,
el: Αγαπητέ ιδιοκτήτη της λίστας %1,

en: The user has provided the following information:
el: Ο χρήστης προμήθευσε τις παρακάτω πληροφορίες:

note: (list.name)
en: WARNING: bounce rate too high in list %1
el: ΠΡΟΣΟΧΗ: υψηλός δείκτης bounces στη λίστα %1

note: (list.name,rate)
en: Bounce rate in list %1 is %2. You should delete bouncing subscribers:
el: Ο δείκτης bounce στη λίστα %1 είναι%2.
    
    Θα πρέπει να διαγράψετε τους συνδρομητές που προκαλούν bounces:

note: (command,list.name,who,gecos)
en: FYI: %1 list %2 from %3 %4
el: Προς ενημέρωσή σας: %1 λίστας %2 από %3 %4

note: (command,list.name,who,gecos)
en: FYI command %1 list %2 from %3 %4
el: Προς ενημέρωσή σας: %1 λίστας %2 από %3%4

note: (by)
en:  validated by %1
el:  επιβεβαιωμένο από %1

en: No action is needed on your side.
el: Καμία ενέργεια δεν απαιτείται εκ μέρους σας.

note: (who)
en: FYI: automatic removal of user %1
el: Προς ενημέρωσή σας: αυτόματη αφαίρεση του χρήστη %1

note: (list.name)
en: List %1: Failed to change member email address
el: Λίστα %1: Αποτυχία αλλαγής διεύθυνσης μέλους

note: (list.name,type)
en: List %1 / %2
el: Λίστα %1 / %2

en: Public lists
el: Δημόσιες λίστες

note: (conf.email,domain)
en: Here is the list of lists from %1@%2
el: Η λίστα των λιστών από %1@%2

en: Message distribution
el: Διανομή μηνύματος

note: (list.name)
en: Your message to the list '%1' has been forwarded to the moderator(s)
el: Το μήνυμά σας για τη λίστα %1 έχει προωθηθεί στους συντονιστές

note: (key,list.name)
en: Message %1 for list '%2' has been distributed.
el: Το μήνυμα %1 της λίστας '%2' έχει διανεμηθεί.

note: (key,list.name)
en: Message %1 for list '%2' has been rejected.
el: Το μήνυμα %1 της λίστας '%2' έχει απορριφθεί.

note: (key,list.name)
en: Your message for list '%2' with the %1 ID has been confirmed and distributed.
el: Το μήνυμα για τη λίστα '%2' με ID %1 έχει εγκριθεί και διανεμηθεί.

note: (list.name,msg_from)
en: Message for list %1 from %2 to be approved
el: Το μήνυμα για τη λίστα %1 από %2 προς έγκριση

note: (list.name,msg_from)
en: One new message for list %1 from %2 arrived.
el: Ένα νέο μήνυμα από τη λίστα %1 για %2 ελήφθη.

en: This message has been tagged as spam.
el: Το μήνυμα έχει επισημανθεί ως spam

note: (mod_spool_size)
en: %1 messages are awaiting moderation.
el: Υπάρχουν %1 μηνύματα για συντονισμό.

en: To view the messages, please click on the following URL:
el: Για προβολή των μηνυμάτων που περιμένουν, ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο:

en: This mailing list is configured to require topics; that's probably why this message went through the moderation process.
el: Αυτή η λίστα είναι διαμορφωμένη ώστε να απαιτεί θέματα. Για αυτόν τον λόγο, πιθανότατα, το μήνυμα πέρασε την διαδικασία συντονισμού.

en: Because the new message is suspected to be a spam it is not attached to this one. You must use the web interface to reject or validate it.
el: Επειδή το νέο μήνυμα μπορεί να είναι spam δεν προστέθηκε σε αυτό. Πρέπει να χρησιμοποιήσετε το περιβάλλον web για να το απορρίψετε ή να το εγκρίνετε.

note: (list.name)
en: To distribute the attached message in list %1:
el: Για διανομή του επισυναπτόμενου μηνύματος στη λίστα %1:

en: To reject it (it will be removed):
el: Για απόρριψη (θα αφαιρεθεί):

en: The messages moderating documentation:
el: Τεκμηρίωση για συντονισμό μηνυμάτων:

note: (list.name)
en: Moderation spool for list %1
el: Ουρά μηνυμάτων προς συντονισμό για τη λίστα %1

note: (total,list.name,domain)
en: There are %1 messages to be moderated for list %2@%3
el: Υπάρχουν %1 μηνύματα προς συντονισμό για τη λίστα %2@%3

en: Your message has been rejected
el: Το μήνυμά σας έχει απορριφθεί.

note: (list.name,domain,rejected_by)
en: Your message for list %1@%2 has been rejected by the moderator (%3).
el: Το μήνυμά σας για τη λίστα %1@%2
    έχει απορριφθεί από τον συντονιστή (%3).

note: (subject)
en: (Subject of your mail: %1)
el: (Θέμα του μηνύματός σας: %1)

note: (list.name)
en: Check %1 list usage:
el: Έλεγχος %1 χρήσης λίστας:

note: (list.name)
en: Reminder of your subscription to %1
el: Υπενθύμιση της συνδρομής σας στη λίστα %1

en: If you are subscribed to the list with a different email address, you should either use that other email address or update your list membership with the new email address.
el: Εάν είστε συνδρομητής στη λίστα με διαφορετική διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε εκείνη τη διεύθυνση ή να ενημερώσετε την συνδρομή σας με τη νέα διεύθυνση.

en: Web archives are closed.
el: Το αρχείο είναι κλειστό.

en: Web archives are restricted to list subscribers and local domain users.
el: Το αρχείο είναι διαθέσιμο μόνο στους συνδρομητές και στους χρήστες του τοπικού τομέα.

en: Web archives are restricted to listmaster.
el: Το αρχείο είναι διαθέσιμο μόνο στον διαχειριστή συστήματος.

en: Web archives are restricted to list owners.
el: Το αρχείο είναι διαθέσιμο στους ιδιοκτήτες της λίστας.

en: Web archives are restricted to list subscribers.
el: Το αρχείο είναι διαθέσιμο στους συνδρομητές.

en: Adding a user to the list is restricted to list owners.
el: Η προσθήκη μελών στη λίστα επιτρέπεται μόνο στους ιδιοκτήτες της λίστας.

en: Adding a user to this list is not allowed.
el: Η προσθήκη μελών στη λίστα δεν επιτρέπεται.

en: List creation is restricted to local domain users.
el: Η δημιουργία λίστας επιτρέπεται μόνο σε τοπικούς(local domain) χρήστες.

en: List creation is restricted to listmaster.
el: Η δημιουργία λίστας επιτρέπεται μόνο στο διαχειριστή συστήματος.

en: Shared document edition is restricted to list subscribers.
el: Η επεξεργασία κοινόχρηστων εγγράφων επιτρέπεται μόνο στους συνδρομητές.

en: Shared document edition is restricted to list owners.
el: Η επεξεργασία κοινόχρηστων εγγράφων επιτρέπεται μόνο στους ιδιοκτήτες της λίστας.

en: Shared document edition is restricted to list subscribers authenticated with user certificate.
el: Η επεξεργασία κοινόχρηστων εγγράφων επιτρέπεται μόνο στους συνδρομητές που ταυτοποιούνται με πιστοποιητικό χρήστη.

en: Deleting a user from the list is restricted to list owners.
el: Η διαγραφή χρήστη από τη λίστα επιτρέπεται μόνο στους ιδιοκτήτες της λίστας.

en: It is not possible to delete a user from the list.
el: δεν επιτρέπεται η διαγραφή χρήστη από τη λίστα.

en: Shared document reading is restricted to list owners.
el: Η ανάγνωση των κοινόχρηστων εγγράφων επιτρέπεται μόνο στους ιδιοκτήτες της λίστας.

en: Shared document reading is restricted to list subscribers.
el: Η ανάγνωση των κοινόχρηστων εγγράφων επιτρέπεται μόνο στους συνδρομητές της λίστας.

en: you are not allowed to edit list parameters.
el: δεν σας επιτρέπεται η επεξεργασία των παραμέτρων της λίστας.

en: List parameter editing is restricted to list owners.
el: Η επεξεργασία των παραμέτρων της λίστας επιτρέπεται μόνο στους ιδιοκτήτες της.

en: The 'global remind' feature is restricted to listmaster.
el: Η λειτουργικότητα 'γενικής υπενθύμισης' επιτρέπεται μόνο στον διαχειριστή συστήματος.

en: List information is restricted to list subscribers.
el: Οι πληροφορίες της λίστας είναι διαθέσιμες μόνο στους συνδρομητές της λίστας.

en: The 'invite' feature is unavailable.
el: Η λειτουργικότητα 'πρόσκληση' δεν είναι διαθέσιμη.

en: The 'invite' feature is restricted to list owners.
el: Η λειτουργικότητα 'πρόσκληση' είναι διαθέσιμη μόνο στους ιδιοκτήτες της λίστας.

en: The 'invite' feature is restricted to list subscribers.
el: Η λειτουργικότητα 'πρόσκληση' είναι διαθέσιμη μόνο στους συνδρομητές της λίστας.

en: The 'remind' feature is restricted to listmaster.
el: Η λειτουργικότητα 'υπενθύμιση' είναι διαθέσιμη μόνο στον διαχειριστή συστήματος.

en: The 'remind' feature is restricted to list owners.
el: Η λειτουργικότητα 'υπενθύμιση' είναι διαθέσιμη μόνο στους ιδιοκτήτες της λίστας.

en: The 'review' feature is unavailable.
el: Η λειτουργικότητα 'ανασκόπηση' δεν είναι διαθέσιμη.

en: The 'review' feature is restricted to list subscribers and local domain users.
el: Η λειτουργικότητα 'ανασκόπηση' είναι διαθέσιμη μόνο στους συνδρομητές της λίστας και στους χρήστες του τοπικού τομέα.

en: The 'review' feature is restricted to listmaster.
el: Η λειτουργικότητα 'ανασκόπηση' είναι διαθέσιμη μόνο στον διαχειριστή συστήματος.

en: The 'review' feature is restricted to list owners.
el: Η λειτουργικότητα 'ανασκόπηση' είναι διαθέσιμη μόνο στους ιδιοκτήτες της λίστας.

en: The 'review' feature is restricted to list subscribers.
el: Η λειτουργικότητα 'ανασκόπηση' είναι διαθέσιμη μόνο στους συνδρομητές της λίστας.

en: Message distribution in this list is not allowed.
el: Η διανομή μηνυμάτων σε αυτή τη λίστα δεν επιτρέπεται.

en: Message distribution in the list is restricted to local domain users.
el: Η διανομή μηνυμάτων σε αυτή τη λίστα επιτρέπεται μόνο σε χρήστες του τοπικού τομέα.

en: Message distribution for this list is restricted to list subscribers and local domain users.
el: Η διανομή μηνυμάτων σε αυτή τη λίστα επιτρέπεται μόνο σε συνδρομητές και χρήστες του τοπικού δικτύου.

en: Message distribution for this list is restricted to list moderators.
el: Η διανομή μηνυμάτων σε αυτή τη λίστα επιτρέπεται μόνο στους συντονιστές της λίστας.

en: Multipart messages are not allowed in this list.
el: Δεν επιτρέπονται multipart μηνύματα σε αυτή τη λίστα.

en: Message distribution in the list is restricted to list subscribers.
el: Η διανομή μηνυμάτων σε αυτή τη λίστα επιτρέπεται μόνο στους συνδρομητές της.

en: Message distribution for this list is restricted to list subscribers check S/MIME signature.
el: Η διανομή μηνυμάτων σε αυτή τη λίστα επιτρέπεται μόνο στους συνδρομητές της με έλεγχο υπογραφής S/MIME.

en: You are not allowed to subscribe to this list.
el: Δεν επιτρέπεται να γίνετε συνδρομητής σε αυτή τη λίστα.

en: Subscription to this list is restricted to local domain users.
el: Συνδρομή σε αυτή τη λίστα επιτρέπεται μόνο στους χρήστες του τοπικού δικτύου.

en: Subscription to this list requires S/MIME signature.
el: Συνδρομή σε αυτή τη λίστα απαιτεί υπογραφή S/MIME.

en: Topics visibility is restricted to listmaster.
el: Ορατότητα θεμάτων περιορίζεται στον διαχειριστή συστήματος.

en: Topics visibility is restricted to identified users.
el: Ορατότητα θεμάτων περιορίζεται στους ταυτοποιημένους χρήστες.

en: It is not possible to unsubscribe from this list.
el: Δεν είναι δυνατή η αποχώρηση από τη λίστα.

en: List is Private. You can not read the archives.
el: Ιδιωτική λίστα: Δεν επιτρέπεται η ανάγνωση του αρχείου.

en: List is Private. You can not browse available files.
el: Ιδιωτική λίστα: Δεν επιτρέπεται η προβολή των διαθέσιμων αρχείων.

en: The MODINDEX command is restricted to moderators.
el: Η εντολή MODINDEX επιτρέπεται μόνο στους συντονιστές.

en: This action is restricted to list owners or moderators.
el: Αυτή η ενέργεια επιτρέπεται μόνο στους ιδιοκτήτες και στους συντονιστές της λίστας.

en: This action is restricted to moderators.
el: Αυτή η ενέργεια επιτρέπεται μόνο στους συντονιστές.

en: This action is restricted to list owners.
el: Αυτή η ενέργεια επιτρέπεται μόνο στους ιδιοκτήτες της λίστας.

en: This action is restricted to listmasters.
el: Αυτή η ενέργεια επιτρέπεται μόνο στους διαχειριστές του συστήματος.

en: This action is restricted to listmasters or list owners.
el: Αυτή η εντολή επιτρέπεται μόνο στους διαχειριστές του συστήματος και στους ιδιοκτήτες της λίστας.

en: This action is restricted to listmasters or privileged list owners.
el: Αυτή η ενέργεια επιτρέπεται μόνο στους διαχειριστές συστήματος ή στους προνομιούχους ιδιοκτήτες λιστών.

en: This action is restricted to the document author, listmasters, or privileged list owners.
el: Αυτή η ενέργεια επιτρέπεται μόνο στον συντάκτη του εγγράφου, τους διαχειριστές συστήματος και στους προνομιούχους ιδιοκτήτες.

en: This action is restricted to privileged list owners.
el: Αυτή η ενέργεια επιτρέπεται μόνο στους προνομιούχους ιδιοκτήτες λίστας.

note: (role,right)
en: Rights to this action are '%2' for a '%1'.
el: Δικαίωμα σε αυτή τη ενέργεια είναι '%2' για '%1'.

note: (role,right)
en: You need to login.
el: Πρέπει να εισέλθετε.

note: (role,right)
en: This action is impossible because editing is a moderated function.
el: Αυτή η ενέργεια δεν είναι δυνατή γιατί χρειάζεται συντονιστή.

note: (role,right)
en: This action is impossible for directories because editing is a moderated function.
el: Αυτή η ενέργεια είναι αδύνατη για φακέλους γιατί χρειάζεται συντονιστή.

en: The list is closed.
el: Η λίστα είναι κλειστή.

en: you are not allowed to perform this action.
el: δεν επιτρέπεται να εκτελέσετε αυτή την ενέργεια.

note: (report_param.month)
en: Unable to find month '%1'
el: Αδύνατη η εύρεση του μήνα '%1'

note: (report_param.year_month)
en: Archives from %1 are not accessible
el: Το Αρχείο από %1 δεν είναι προσβάσιμο

en: Failed to include list admins
el: Αποτυχία προσθήκης διαχειριστών λίστας

en: No owner is defined for the list
el: Δεν ορίστηκαν ιδιοκτήτες για τη λίστα

note: (report_param.listname)
en: The exportation failed for list '%1'
el: Αποτυχία εξαγωγής της λίστας '%1'

note: (report_param.key)
en: Unable to access the message authenticated with key %1
el: Αδυναμία πρόσβασης του μηνύματος ταυτοποιημένου με το κλειδί %1

en: Failed to get your email address from the authentication service.
el: Αποτυχία λήψης της διεύθυνσης ηλεκτρονικής αλληλογραφίας από την υπηρεσία ταυτοποίησης

en: Database error.
el: Σφάλμα βάσης δεδομένων.

note: (report_param.key)
en: Failed to update database.
el: Αποτυχία ενημέρωσης βάσης δεδομένων.

note: (report_param.key)
en: Failed to update a file.
el: Αποτυχία ενημέρωσης αρχείου.

note: (report_param.listname)
en: Failed creating list '%1'. The list might already exist or list name might include forbidden characters.
el: Αποτυχία δημιουργίας της λίστας '%1'. Η λίστα μπορεί να υπάρχει ήδη ή περιέχει απαγορευμένους χαρακτήρες.

en: Your message signature was successfully verified using S/MIME.
el: Η υπογραφή του μηνύματός σας επιβεβαιώθηκε επιτυχώς με χρήση S/MIME.

en: Your message contains a DKIM signature. It was successfully verified
el: Το μήνυμά σας περιέχει υπογραφή DKIM. Επιβεβαιώθηκε επιτυχώς.

en: Your request to subscribe/unsubscribe has been forwarded to the list's owners for approval. You will receive a notification when you have been subscribed (or unsubscribed).
el: Το αίτημά σας για εγγραφή/διαγραφή συνδρομής έχει προωθηθεί στους ιδιοκτήτες της λίστας
    για έγκριση. Θα λάβετε ειδοποίηση για την έκβαση του αιτήματος.

en: Your request has been forwarded to the list owner
el: Το αίτημά σας έχει προωθηθεί στον ιδιοκτήτη της λίστας

en: To confirm your identity and prevent anyone from subscribing you to this list against your will, a message containing an validation link was sent to the e-mail address you provided.
el: Για επιβεβαίωση της ταυτότητάς σας και αποφυγή της εγγραφής σας
     στη λίστα παρά τη θέλησή σας από κάποιον άλλον, έχει αποσταλεί μήνυμα, που περιέχει σύνδεσμο επικύρωσης, στη διεύθυνση αλληλογραφίας που υποβάλλατε.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: You clicked a link to unsubscribe the address %1 from list %2.
el: Επιλέξατε να ακυρώσετε τη συνδρομή της διεύθυνσης %1 από τη λίστα %2

note: (report_param.listname)
en: A confirmation was just sent to this address. By clicking the link it contains, you will be unsubscribed from list %1
el: Έχει σταλεί μήνυμα επιβεβαίωσης σε αυτή τη διεύθυνση. Ακολουθώντας τον σύνδεσμο που περιέχει, θα διαγράψετε τη συνδρομή σας από τη λίστα %1

note: (report_param.listname)
en: Check your mailbox for new messages and click this link. This will confirm your subscription to list %1.
el: Ελέγξτε τα εισερχόμενά σας για νέα μηνύματα και εισάγετε ακολούθως το
    	συνθηματικό που σας έχει αποσταλεί. Αυτό
    θα επιβεβαιώσει την εγγραφή σας ως συνδρομητής της λίστας %1

note: (report_param.listname)
en: We need to check your identity before validating your unsubscription request for list %1. If you have a user account you should login or create an account. Otherwise we can send you an email with a validation link inside. Please provide your email address below to receive this validation link.
el: Πρέπει να επιβεβαιώσουμε την ταυτότητά σας πριν σας διαγράψουμε από την λίστα %1. Εάν έχετε λογαριασμό χρήστη εισέλθετε ή δημιουργήστε λογαριασμό. <br/>Αλλιώς μπορούμε να σας στείλουμε ένα μήνυμα με έναν σύνδεσμο επιβεβαίωσης μέσα. Παρακαλούμε εισάγετε την διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας σας για να παραλάβετε τον σύνδεσμο επιβεβαίωσης.

note: (report_param.total)
en: %1 subscribers added
el: προστέθηκαν %1 συνδρομητές

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: Information regarding user %1 has been updated for list %2.
el: Οι πληροφορίες του χρήστη %1 έχουν ενημερωθεί για τη λίστα %2.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: User %1 is now subscriber of list %2.
el: Ο χρήστης '%1' είναι συνδρομητής της λίστας '%2'.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: User %1 has been invited to subscribe in list %2.
el: Ο χρήστης %1 έχει προσκληθεί να γίνει συνδρομητής στη λίστα %2.

note: (report_param.total,report_param.listname)
en: Subscription reminder sent to each of %1 %2 subscribers.
el: Μήνυμα υπενθύμισης συνδρομής αποστέλλεται σε καθένα από τους %1 %2 συνδρομητές.

note: (report_param.count)
en: The Reminder has been sent to %1 users.
el: Η υπενθύμιση εστάλη σε %1 χρήστες.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: The user %1 has been removed from the list %2.
el: Ο χρήστης %1 έχει αφαιρεθεί από τη λίστα %2.

note: (report_param.listname)
en: Your configuration regarding list %1 has been updated.
el: Το αρχείο διαμόρφωσης της λίστας %1 ενημερώθηκε.

note: (report_param.cmd)
en: Command '%1' found: ignoring end of message.
el: Εύρεση εντολής '%1': αγνόηση τέλους μηνύματος.

note: (report_param.listname)
en: There is no message to moderate for list '%1'.
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα προς συντονισμό για τη λίστα '%1'.

note: (report_param.total)
en: %1 addresses have been removed
el: %1 διευθύνσεις έχουν αφαιρεθεί

note: (report_param.action)
en: %1: action completed
el: 1%: ενέργεια ολοκληρώθηκε

note: (report_param.action)
en: %1: action will complete soon
el: %1: ενέργεια ολοκληρώνεται σύντομα

en: Configuration file has been updated
el: Το αρχείο διαμόρφωσης ενημερώθηκε

en: No parameter was edited
el: Καμία παράμετρος δεν τροποποιήθηκε

en: List has been purged
el: Η λίστα έχει διαγραφεί

en: List has been closed
el: Η λίστα έχει κλείσει

en: List has been restored
el: Η λίστα έχει αποκατασταθεί

note: (report_param.path)
en: File %1 successfully uploaded!
el: Το αρχείο %1 ανέβηκε επιτυχώς!

note: (report_param.path)
en: File %1 unzipped!
el: Το αρχείο %1 αποσυμπιέστηκε!

note: (report_param.path)
en: Old file %1 has been erased
el: Διαγραφή παλαιού αρχείου %1

note: (report_param.path)
en: File %1 waiting for moderation
el: Το αρχείο %1 βρίσκεται σε αναμονή συντονισμού

note: (report_param.path)
en: File %1 saved
el: Το αρχείο %1 αποθηκεύτηκε

en: Your password has been emailed to you
el: Ο κωδικός πρόσβασης σας έχει αποσταλεί ηλεκτρονικά

en: To choose your password go to 'preferences', from the upper menu.
el: Για να επιλέξετε τον κωδικό πρόσβασης σας πηγαίνετε στις 'προτιμήσεις', από το μενού.

note: (report_param.list)
en: No message and no document to moderate for list %1
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα ή έγγραφα προς συντονισμό στη λίστα %1

en: The list of list members will be built/updated soon (a few minutes).
el: Ο κατάλογος των συνδρομητών θα δημιουργηθεί/ενημερωθεί σύντομα (σε λίγα λεπτά).

en: Concerned subscribers have been notified about deleted topics.
el: Οι ενδιαφερόμενοι συνδρομητές έχουν ενημερωθεί για τα διαγραμμένα θέματα.

en: You have been authenticated
el: Έχετε ταυτοποιηθεί

note: (report_param.orig_file,report_param.new_file)
en: File %1 has been renamed to %2
el: Το αρχείο %1 έχει μετονομαστεί σε %2

en: List has been set to the pending status. The listmaster needs to approve it.
el: Η κατάσταση της λίστας έχει αλλάξει σε εκκρεμής. Χρειάζεται έγκριση από τον διαχειριστή συστήματος

en: List name has been lowercased
el: Τα γράμματα του ονόματος της λίστας έχουν γίνει πεζά

en: Aliases have been installed.
el: Τα παρωνύμια έχουν εγκατασταθεί.

note: (report_param.notified_user)
en: User %1 has been notified
el: Ο χρήστης %1 έχει ενημερωθεί

en: Command not understood: ignoring end of message.
el: Μη κατανοητή εντολή: θα αγνοηθεί το τέλος του μηνύματος.

en: Unknown action
el: Άγνωστη ενέργεια

en: Your message was not a multipart/signed message or Sympa could not verify the signature (be aware that Sympa can't check signature if you use the subject header to write a command).
el: Το μήνυμα δεν ήταν multipart/υπογεγραμμένο ή δεν ήταν δυνατή η επιβεβαίωση της υπογραφής 
     (το Sympa δεν μπορεί να επιβεβαιώσει υπογραφές εάν χρησιμοποιήσατε το θέμα του μηνύματος για σύνταξη εντολής).

note: (report_param.p_name)
en: Syntax errors with the following parameters: %1
el: Σφάλμα σύνταξης με τις ακόλουθες παραμέτρους: %1

en: Command syntax error.
el: Λάθος σύνταξη εντολής.

note: (report_param.listname)
en: %1: unknown list
el: %1: άγνωστη λίστα

note: (report_param.listname)
en: %1 mailing list does not provide subscriber preferences.
el: Η λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου %1 δεν παρέχει προτιμήσεις συνδρομητών.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: E-mail address %1 was not found in list %2.
el: Η διεύθυνση %1 δε βρέθηκε στη λίστα %2.

note: (report_param.listname)
en: List %1 does not accept the DIGEST mode. Your configuration has not been changed.
el: Η λίστα %1 δεν επιτρέπει τη μέθοδο σύνοψης. 
    Η διαμόρφωση σχετικά με αυτή την εντολή δεν έχει ενημερωθεί.

note: (report_param.reception_mode)
en: %1 is not an available reception mode
el: %1 δεν είναι διαθέσιμος τρόπος παραλαβής

en: Archives are empty for this list
el: Το αρχείο της λίστας είναι άδειο

en: Required file does not exist.
el: Το απαιτούμενο αρχείο δεν υπάρχει.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: The User '%1' is already subscriber of list '%2'.
el: Ο χρήστης '%1' είναι ήδη συνδρομητής της λίστας '%2'.

note: (statdesc)
en: Service unavailable because list status is '%1'
el: Υπηρεσία μη διαθέσιμη γιατί η κατάσταση της λίστας είναι '%1'

note: (report_param.listname,report_param.key)
en: Unable to access the message on list %1 with key %2.
    Warning: this message may already have been sent by one of the list's moderators.
el: Αδυναμία πρόσβασης μηνύματος στη λίστα %1 με κλειδί %2.
    Προσοχή: Αυτό το μήνυμα ίσως να έχει ήδη σταλεί από άλλους συντονιστές.

en: Failed to moderate a message. It was probably moderated by another moderator.
el: Αποτυχία συντονισμού μηνύματος, πιθανότατα τακτοποιήθηκε από άλλο συντονιστή.

note: (report_param.key)
en: Unable to access the message authenticated with key %1. The message may already been confirmed.
el: Αδυναμία πρόσβασης μηνύματος ταυτοποιημένου με κλειδί %1. Ίσως το μήνυμα να έχει ήδη εγκριθεί.

en: Wrong parameters
el: Λάθος παράμετροι

note: (report_param.new_robot)
en: %1: unknown robot
el: %1: άγνωστος εξυπηρετητής

note: (report_param.family)
en: %1: unknown family
el: %1: άγνωστη οικογένεια λιστών

note: (report_param.email)
en: You are already logged in as %1
el: Είστε ήδη συνδεδεμένος ως %1

en: You cannot receive a password reminder. This could be because your password is managed outside of Sympa by a Single Sign-On system or LDAP directory.
el: Δεν είναι δυνατή η υπενθύμιση του κωδικού πρόσβασης, πιθανότατα γιατί αυτό διαχειρίζεται από τρίτη υπηρεσία (σύστημα Single Sign-On ή κατάλογος LDAP).

en: Please provide an email address
el: Παρακαλούμε συμπληρώστε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας

note: (report_param.argument)
en: Missing argument %1
el: Ελλειπές όρισμα %1

en: You didn't define the web page you want to use to create your newsletter. Please specify either an URL or a file to upload.
el: Δεν ορίσατε την web σελίδα που θέλετε να χρησιμοποιήσετε για τη δημιουργία του newsetter. Παρακαλώ ορίστε είτε το URL ή ένα αρχείο για ανέβασμα.

en: You specified both an URL and a file to upload. Sympa can't choose which one to send. Please fill the form with one of them only. A web page OR a file to upload.
el: Ορίσατε και URL και αρχείο για ανέβασμα. Το Sympa δεν μπορεί να αποφασίσει ποιο από τα δυο θα στείλει. Παρακαλώ συμπληρώστε τη φόρμα με ένα από τα δυο μόνο. Μια web σελίδα Ή ένα αρχείο για ανέβασμα.

note: (report_param.argument)
en: Wrong value for parameter %1
el: Λάθος τιμή της παραμέτρου %1

note: (report_param.email || report_param.value)
en: Address "%1" is incorrect
el: Η διεύθυνση "%1" είναι λανθασμένη

en: Provided password is incorrect
el: Λανθασμένο συνθηματικό

en: You did not choose a password, request a reminder of the initial password
el: Δεν έχετε ορίσει κωδικό πρόσβασης, αιτηθείτε υπενθύμιση του αρχικού κωδικού πρόσβασης

en: Your password is stored in an LDAP directory, therefore Sympa cannot post a reminder
el: Ο κωδικός πρόσβασης σας είναι αποθηκευμένος σε κατάλογο LDAP, και άρα το Sympa δεν μπορεί να σας αποστείλει υπενθύμιση

note: (report_param.nb_days)
en: The period is too long (%1 days)
el: Η περίοδος είναι πολύ μεγάλη (%1 μέρες)

note: (report_param.page)
en: No page %1
el: Ανύπαρκτη σελίδα %1

en: Missing filter
el: Ελλειπές φίλτρο

en: Check the additional information
el: Δείτε περισσότερες πληροφορίες

note: (report_param.file)
en: %1: file not editable
el: %1: μη επεξεργάσιμο αρχείο

note: (report_param.email,report_param.list)
en: %1 is already subscribed to the list %2
el: %1 είναι ήδη συνδρομητής στη λίστα %2

en: Please provide your password
el: Παρακαλούμε συμπληρώστε το συνθηματικό σας

en: The passwords you typed do not match
el: Λανθασμένο συνθηματικό

note: (report_param.tpl)
en: Provided path is incorrect for template '%1'
el: Η διαδρομή δεν είναι σωστή για το πρότυπο '%1'

note: (report_param.path)
en: Cannot open file '%1'
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου '%1'

en: You need to provide list name
el: Πρέπει να δώσετε όνομα λίστας

en: Tagging message is required for this list
el: Μήνυμα επισύναψης απαιτείται για αυτή τη λίστα

en: Tag message with topic is required for this list
el: Μήνυμα επισήμανσης με θέμα απαιτείται για αυτή τη λίστα

en: You did not select an action to perform
el: Δεν επιλέξατε ενέργεια

note: (report_param.email)
en: No bounce for user  %1
el: Δεν υπάρχουν bounces για το χρήστη %1

en: List has no bouncing subscribers
el: Η λίστα δεν έχει συνδρομητές bouncing

note: (report_param.email)
en: Config file has been modified by %1. Cannot apply your changes
el: Το αρχείο διαμόρφωσης έχει τροποποιηθεί από %1. Αδυναμία εφαρμογής των αλλαγών σας.

en: Topic "other" is a reserved word
el: Το θέμα "Άλλο" είναι δεσμευμένο

note: (report_param.p_name)
en: Parameter '%1' is mandatory. Ignoring deletion.
el: Η παράμετρος '%1' είναι απαραίτητη. Παράκαμψη διαγραφής.

note: (report_param.param)
en: Parameter '%1' must have values
el: Η παράμετρος '%1' πρέπει να έχει τιμή

note: (report_param.param,report_param.val)
en: Parameter '%1' has got wrong value: '%2'
el: Η παράμετρος '%1' έχει λάθος τιμή: '%2'

note: (report_param.listname)
en: The list '%1' is already closed
el: Η λίστα %1 έχει ήδη κλείσει

note: (report_param.listname)
en: The list '%1' is not closed
el: Η λίστα %1 δεν έχει κλείσει

note: (report_param.bad_listname)
en: '%1': bad list name
el: '%1': μη επιτρεπτό όνομα λίστας

note: (report_param.new_listname)
en: '%1' list already exists
el: '%1' η λίστα υπάρχει ήδη

note: (report_param.new_listname)
en: Incorrect list name '%1': matches one of service aliases
el: Εσφαλμένο όνομα λίστας '%1': ταυτίζεται με ένα από τα παρωνύμια της υπηρεσίας

note: (report_param.listname)
en: Failed to remove list aliases for list %1
el: Αποτυχία αφαίρεσης παρωνυμίων της λίστας %1

note: (report_param.path)
en: %1: No such file or directory
el: %1: Ανύπαρκτο αρχείο ή κατάλογος

note: (report_param.path)
en: Unable to read %1: empty document
el: Αδυναμία ανάγνωσης %1: άδειο έγγραφο

en: There is no shared documents
el: Δεν υπάρχουν κοινόχρηστα έγγραφα

en: The shared document space is empty
el: Ο χώρος κοινόχρηστων εγγράφων είναι άδειος

en: The shared directory cannot have any description
el: Ο κοινόχρηστος φάκελος δεν μπορεί να έχει οποιαδήποτε περιγραφή

en: No description specified
el: Δεν ορίστηκε περιγραφή

note: (report_param.path)
en: Unable to describe, the document '%1' does not exist
el: Αδυναμία περιγραφής, το έγγραφο '%1' δεν υπάρχει

en: Data has changed on disk. Cannot apply your changes
el: Αλλαγή δεδομένων στο δίσκο. Αδυναμία εφαρμογής των αλλαγών

note: (report_param.name)
en: %1: incorrect name
el: %1: λανθασμένο όνομα

en: Failed: your content is empty
el: Αποτυχία: το περιεχόμενο είναι κενό

note: (report_param.path)
en: Cannot overwrite file %1:
el: Αδυναμία αντικατάστασης του αρχείου %1:

note: (report_param.path)
en: A directory named '%1' already exists:
el: Υπάρχει ήδη φάκελος με το όνομα '%1':

note: (report_param.name)
en: This is an already existing document: '%1'
el: Υπάρχει ήδη έγγραφο με όνομα: '%1'

en: No name specified
el: Δεν ορίστηκε όνομα

en: The document repository exceed disk quota.
el: Ο χώρος απόθεσης των εγγράφων ξεπέρασε το όριο μεγέθους δίσκου

note: (report_param.path)
en: Cannot upload file %1:
el: Αδυναμία ανεβάσματος του αρχείου %1:

note: (report_param.dir)
en: You're not authorized to upload an INDEX.HTML file in %1
el: Δεν είστε εξουσιοδοτημένος να ανεβάσετε αρχείο INDEX.HTML στο %1

en: The upload failed, try it again
el: Αποτυχία ανεβάσματος, προσπαθήστε ξανά

note: (report_param.name,report_param.reason)
en: Directory %1 and its contents could not be copied: %2
el: Ο κατάλογος %1 και τα περιεχόμενά τους δεν αντιγράφηκαν: %2

note: (report_param.name,report_param.reason)
en: File %1 was not copied: %2
el: Το αρχείο %1 δεν έχει αντιγραφεί: %2

note: (report_param.directory)
en: Failed: %1 not empty
el: Αποτυχία: %1 μη κενό

en: No certificate for this list
el: Δεν υπάρχει πιστοποιητικό για αυτή τη λίστα

en: This list has no message topic
el: Δεν υπάρχει θέμα για αυτή τη λίστα

note: (report_param.email)
en: No entry for user '%1'
el: Απαγορευμένη περιοχή για το χρήστη '%1'

en: Please select archive months
el: Παρακαλούμε επιλέξτε τους μήνες του αρχείου

en: No SOAP service
el: Δεν υπάρχει υπηρεσία SOAP

en: Authentication failed
el: Αποτυχία ταυτοποίησης

note: (report_param.argument)
en: This Template '%1' already exists
el: Το πρότυπο '%1' υπάρχει ήδη

note: (report_param.file_del)
en: Cannot delete this file '%1'
el: Αδυναμία διαγραφής του αρχείου '%1'

note: (report_param.listname)
en: Failed to update member email in list '%1', list owner has been notified.
el: Αποτυχία ενημέρωσης διεύθυνσης ηλεκτρονικής αλληλογραφίας του συνδρομητή για τη λίστα '%1', ο ιδιοκτήτης έχει ενημερωθεί.

note: (conf.title,list.name)
en: %1 / unsubscribing from %2
el: %1 / αποχώρηση συνδρομητή από %2

note: (conf.title,list.name)
en: %1 / subscribing to %2
el: %1 / εγγραφή συνδρομητή σε %2

note: (list.name)
en: You requested that your e-mail address be removed from list '%1'.
el: Ζητήσατε την αφαίρεση της ηλεκτρονικής σας διεύθυνσης από τη λίστα '%1'.

note: (list.name)
en: You requested that your e-mail address be added to list '%1'.
el: Ζητήσατε να προστεθεί η ηλεκτρονική σας διεύθυνση στη λίστα '%1'.

note: (list.name)
en: You've made a user subscription request to list %1.
el: Ζητήσατε συνδρομή στη λίστα %1.

note: (list.name)
en: You've made a user removal request from list %1.
el: Ζητήσατε την αφαίρεση ενός χρήστη από τη λίστα %1.

note: (list.name)
en: You requested a subscription reminder to be sent to each subscriber of list %1
el: Ζητήσατε να σταλεί μήνυμα υπενθύμισης συνδρομής σε κάθε συνδρομητή της λίστας %1.

en: You requested a subscription reminder to be sent to each subscriber of list '*'
el: Ζητήσατε να σταλεί μήνυμα υπενθύμισης συνδρομής σε κάθε συνδρομητή της λίστας '*'.

note: ("${conf.email}@${domain}","AUTH ${keyauth} ${cmd}")
en: If you want this action to be taken, please
    
    - reply to this mail
    OR
    - send a message to %1 with subject
     %2
    OR
    - click on the following URL
el: Εάν θέλετε να εκτελεστεί αυτή η ενέργεια, παρακαλούμε
    
    - απαντήστε σε αυτό το μήνυμα
    ή
    - στείλτε ένα μήνυμα στη %1 με θέμα
    %2
    ή
    - ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο

en: If you do not want this action to be taken, you can safely ignore this message.
el: Αν δεν επιθυμείτε την εγγραφή ως συνδρομητής, αγνοείστε αυτό το μήνυμα.

note: (list.name,domain)
en: Here are the subscribers of %1@%2 mailing list:
el: Οι συνδρομητές της λίστας %1@%2:

note: (total)
en: Total subscribers: %1
el: Συνολικοί συνδρομητές: %1

note: (list.name)
en: Tag your message for list %1
el: Επισήμανση μηνύματος για τη λίστα %1

note: (list.name)
en: List %1 allows you to tag your messages, using a set of defined topics. To tag the attached message go to the following page:
el: Η λίστα %1 σας επιτρέπει την επισήμανση των μηνυμάτων, χρησιμοποιώντας ένα σύνολο προκαθορισμένων θεμάτων. Για να επισημάνετε το μήνυμά σας πηγαίνετε στην παρακάτω σελίδα:

note: (list.name)
en: To distribute the attached message in list %1, click on the URL:
el: Για διανομή του επισυναπτόμενου μηνύματος στη λίστα %1, ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο:

note: (conf.title)
en: %1 / your environment
el: %1 / στο περιβάλλον σου

en: You may ignore this request or click on the following URL in order to choose your password.
el: Μπορείτε να αγνοήσετε το αίτημα ή να ακολουθήσετε τον παρακάτω σύνδεσμο για να επιλέξετε τον κωδικό πρόσβασης σας.

note: (conf.wwsympa_url,'/help')
en: Help on Sympa: %1%2
el: Βοήθεια Sympa: %1%2

en: To complete your account setup actions, you need to confirm that you have supplied a working email address. Please follow the link below to complete your account configuration.
el: Για να ολοκληρώσετε την διαδικασία δημιουργίας λογαριασμού πρέπει να επιβεβαιώσετε ότι έχετε δηλώσει μια ενεργή διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας. Παρακαλούμε ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο για να ολοκληρώσετε τη διαδικασία.

note: (list.name)
en: Shared document to be approved for %1
el: Κοινόχρηστο έγγραφο προς έγκριση για %1

note: (list.name)
en: Information regarding list %1
el: Πληροφορίες για τη λίστα %1

note: (stats.msg_rcv)
en: Number of received messages :      %1
el: Αριθμός παραληφθέντων μηνυμάτων: %1

note: (stats.msg_sent)
en: Number of forwarded messages:      %1
el: Αριθμός προωθημένων μηνυμάτων: %1

note: (stats.byte_rcv)
en: Received mega-bytes         :      %1
el: Ληφθέντα MB :%1

note: (stats.byte_sent)
en: Forwarded mega-bytes        :      %1
el: Προωθημένα MB: %1

note: (file_name)
en: The %1 file that was initially attached to this message has been stored on the mailing lists server:
el: Το αρχείο %1 που αρχικά είχε επισυναφθεί στο μήνυμα αυτό έχει αποθηκευθεί στον εξυπηρετητή λιστών:

note: (list.name)
en: Your bouncing address in list %1
el: Η bouncing διεύθυνσή σας στη λίστα %1

note: (list.name,to,subscriber.first_bounce)
en: Messages from list %1 that were sent to your address %2 have generated non-delivery reports since %3. 
    If this problem persists, you will be automatically unsubscribed from the list.
el: Τα μηνύματα της λίστας %1 που έχουν αποσταλλεί στη διεύθυνσή σας %2
    συμπεριλαμβάνονται σε αναφορές μη-παράδοσης από τις %3. 
    Αν το πρόβλημα παραμείνει, θα διαγραφείτε αυτόματα από συνδρομητής της λίστας.

en: You can contact list owner:
el: Μπορείτε να επικοινωνήσετε με τους ιδιοκτήτες της λίστας:

note: (list.name)
en: Some of the topics you are subscribed to in the list '%1' have been deleted.
    Deleted topic(s) is(are):
el: Κάποια από τα θέματα στα οποία είστε συνδρομητής στη λίστα '%1' έχουν διαγραφεί.\ Διαγραμμένα θέματα:

note: (list.name)
en: Management of list %1
el: Διαχείριση της λίστας %1

en: The list homepage:
el: Αρχική σελίδα λίστας:

en: Owner and moderator guide:
el: Οδηγός ιδιοκτήτη και συντονιστή:

note: (list.name)
en: Welcome to list %1
el: Καλώς ήλθατε στη λίστα %1

note: (list.name,domain)
en: Welcome to list %1@%2
el: Καλώς ήλθατε στη λίστα %1@%2

note: (user.email)
en: Your subscription email is %1
el: Η ηλεκτρονική διεύθυνση της συνδρομής σας είναι %1

en: General information about mailing lists:
el: Γενικές πληροφορίες περί λιστών ηλεκτρονικής αλληλογραφίας:

en: Result of your command
el: Αποτελέσματα εντολής

en: Here are the lists you are currently subscribed to:
el: Οι λίστες στις οποίες είστε συνδρομητής:

en: Lists you are owner of:
el: Λίστες στις οποίες είστε ιδιοκτήτης:

en: Lists you are moderator of:
el: Λίστες στις οποίες είστε συντονιστής:

note: (list.name,domain)
en: encrypted message for list %1@%2
el: κρυπτογραφημένο μήνυμα για τη λίστα %1@%2

note: (mail.sender,mail.subject)
en: An encrypted message from %1 has been distributed to
    Subject: %2
el: Ένα κρυπτογραφημένο μήνυμα από %1 έχει διανεμηθεί σε
    Θέμα: %2

note: (user.email)
en: It was not possible to send you the message because the mailing list manager was unable to access your personal certificate (email %1).
el: Δεν ήταν δυνατή η αποστολή του μηνύματος σε εσάς, καθώς ο διαχειριστής λιστών
    δεν είχε τη δυνατότητα πρόσβασης στο προσωπικό πιστοποιητικό σας (email %1).

note: (conf.email,domain)
en: Please, in order to receive future encrypted messages send a signed message to %1@%2.
el: Για τη λήψη στο μέλλον κρυπτογραφημένων μηνυμάτων, παρακαλούμε αποστείλτε ένα υπογεγγραμμένο μήνυμα
     στη διεύθυνση %1@%2.

en: Information about this list:
el: Πληροφορίες για τη λίστα:

en: A virus in your email
el: Ύπαρξη ιού στο μήνυμά σας

en: mails
el: μηνύματα

en: Page navigation:
el: περιήγηση στις σελίδες:

en: Archive powered by
el: Αρχείο υποστηριζόμενο από

en: Chronological
el: χρονολογική

en: Thread
el: συζήτηση

en: , <em>(continued)</em>
el:  ,<em>(συνεχίζεται)</em>

en: <em>Message not available</em>
el: <em>Τα μηνύματα δεν είναι διαθέσιμα</em>

en: picture
el: εικόνα

en: Reply
el: Απάντηση

note: (user.email)
en: Re-deliver to %1
el: αποστολή πίσω στο %1

en: View source
el: προβολή κώδικα

en: restricted to owner with authentication
el: επιτρεπτό μόνο σε ιδιοκτήτες με ταυτοποίηση

en: restricted to owner without authentication if DKIM signature is OK.
el: επιτρεπτό μόνο σε ιδιοκτήτες χωρίς ταυτοποίηση εάν η υπογραφή DKIM είναι έγκυρη.

en: add impossible
el: αδύνατη προσθήκη

en: add performed by list owner does not need authentication
el: προσθήκη εκτελούμενη από τον ιδιοκτήτη δεν χρειάζεται ταυτοποίηση

en: add performed by owner does not need authentication (notification)
el: προσθήκη εκτελούμενη από τον ιδιοκτήτη δε χρειάζεται ταυτοποίηση (ειδοποίηση)

en: add performed by list owner does not need authentication if DKIM signature OK
el: προσθήκη εκτελούμενη από τον ιδιοκτήτη δεν χρειάζεται ταυτοποίηση εάν η υπογραφή DKIM είναι έγκυρη

en: by owner
el: από τον ιδιοκτήτη

en: Restricted to people subscribed to the list of family owners.
el: επιτρεπτό μόνο στους συνδρομητές της λίστας ιδιοκτητών οικογενειών.

en: restricted to listmaster
el: επιτρεπτό μόνο στον διαχειριστή συστήματος

en: anybody. Be sure you know what you are doing
el: για όλους. Να είστε σίγουροι για το τι κάνετε

en: anybody by validation by listmaster required
el: οποιοσδήποτε, απαιτείται επικύρωση από τον διαχειριστή συστήματος

en: moderated for subscribers
el: συντονιζόμενη για συνδρομητές

en: restricted to list owners
el: επιτρεπτό μόνο για τους ιδιοκτήτες λιστών

en: restricted to subscribers
el: επιτρεπτό μόνο για τους συνδρομητές

en: restricted to subscribers authenticated with user cert
el: επιτρεπτό μόνο για τους συνδρομητές που ταυτοποιούνται με πιστοποιητικό

en: public documents
el: δημόσια έγγραφα

en: deletion performed only by list owners, need authentication
el: η διαγραφή γίνεται μόνο από τους ιδιοκτήτες λίστας, απαιτείται ταυτοποίηση

en: deletion performed only by list owners, need authentication unless DKIM signature is OK
el: η διαγραφή γίνεται μόνο από τους ιδιοκτήτες λίστας, με ταυτοποίηση εκτός εάν η υπογραφή DKIM είναι έγκυρη

en: remove subscriber impossible
el: αδύνατη διαγραφή συνδρομητή

en: by owner without authentication
el: από ιδιοκτήτη χωρίς ταυτοποίηση

en: list owners, authentication not needed (notification)
el: ιδιοκτήτες λίστας, δεν απαιτείται ταυτοποίηση (ειδοποίηση)

en: need authentication
el: χρειάζεται ταυτοποίηση

en: impossible
el: αδύνατο

en: only for listmaster
el: μόνο για τον διαχειριστή συστήματος

en: for anyone
el: για όλους

en: invite perform by list owner do not need authentication
el: πρόσκληση από ιδιοκτήτη λίστας δεν χρειάζεται ταυτοποίηση

en: listmaster only
el: μόνο ο διαχειριστής συστήματος

en: listmaster only (do not require authentication if DKIM siganture is OK)
el: μόνο για διαχειριστή συστήματος (δεν χρειάζεται ταυτοποίηση αν η υπογραφή DKIM είναι έγκυρη).

en: restricted to list owners (authentication is not required if a DKIM signature is OK)
el: μόνο για ιδιοκτήτες λίστας (δεν χρειάζεται ταυτοποίηση αν η υπογραφή DKIM είναι έγκυρη)

en: no one can review
el: η ανασκόπηση δεν είναι εφικτή για κανέναν

en: only owner (and listmaster)
el: μόνο ο ιδιοκτήτης (και ο διαχειριστής συστήματος)

en: anyone can do it!
el: μπορεί να το κάνει οποιοσδήποτε!

en: Moderated, no authentication needed if DKIM signature from moderator is OK
el: Συντονιζόμενο, χωρίς ταυτοποίηση εάν η υπογραφή DKIM του συντάκτη είναι έγκυρη

en: Moderated
el: Συντονιζόμενο

en: Moderated, even for moderators
el: Συντονιζόμενο, ακόμα και για συντονιστές

en: Moderated, need authentication from moderator
el: Συντονοζόμενο, χρειάζεται  ταυτοποίηση  από τον συντάκτη

en: Newsletter, restricted to moderators
el: Newsletter, περιορισμένο σε συντονιστές

en: Newsletter, restricted to moderators after confirmation
el: Newsletter, περιορισμένο σε συντονιστές μετά από επιβεβαίωση

en: restricted to subscribers and checked smime signature
el: επιτρεπτή μόνο σε συνδρομητές και ελεγμένες υπογραφές smime

en: Moderated, restricted to subscribers
el: Συντονιζόμενη, περιορισμένη σε συνδρομητές

en: Moderated, for non subscribers sending multipart messages
el: Συντονιζόμενο, για τους μη συνδρομητές που στέλνουν πολυμερή μηνύματα

en: restricted to subscribers with previous md5 authentication
el: επιτρεπτή μόνο σε συνδρομητές με md5 ταυτοποίηση

en: Moderated, for subscribers and even moderators themself
el: Συντονιζόμενη, για συνδρομητές και συντονιστές

en: Private, moderated for non subscribers
el: Ιδιωτική, συντονιζόμενη για τους μη συνδρομητές

en: Private, confirmation for non subscribers
el: Ιδιωτική, επιβεβαίωση για τους μη συνδρομητές

en: public list
el: δημόσια λίστα

en: public list, Bcc rejected (anti-spam)
el: δημόσια λίστα, απορρίπτεται η κρυφή κοινοποίηση Bcc (anti-spam)

en: anyone no authentication if DKIM signature is OK
el: οποιοσδήποτε, δε χρειάζεται ταυτοποίηση αν η DKIM υπογραφή είναι έγκυρη

en: public list multipart/mixed messages are forwarded to moderator
el: τα πολυμερή/μεικτά μηνύματα προωθούνται στον συντονιστή

en: public list multipart messages are rejected
el: τα πολυμερή μηνύματα της δημόσιας λίστας απορρίπτονται

en: test x-spam-status  header
el: δοκιμαστική x-spam-status κεφαλίδα

en: subscription request confirmed
el: το αίτημα συνδρομής επιβεβαιώθηκε

en: need authentication (notification is sent to owners)
el: χρειάζεται ταυτοποίηση (στέλνεται ειδοποίηση στον ιδιοκτήτη)

en: need authentication unless DKIM signature is OK (notification is sent to owners)
el: χρειάζεται ταυτοποίηση εκτός αν η DKIM υπογραφή είναι έγκυρη. (στέλνεται ειδοποίηση στους ιδιοκτήτες)

en: requires authentication then owner approval
el: απαιτείται ταυτοποίηση και έπειτα έγκριση από τον ιδιοκτήτη

en: requires authentication unless DKIM signature is OK, then owner approval
el: απαιτεί ταυτοποίηση εκτός και αν η DKIM υπογραφή είναι έγκυρη, έπειτα έγκριση από τον ιδιοκτήτη

en: subscription is impossible
el: αδύνατη εγγραφή στη λίστα

en: for anyone without authentication
el: για όλους χωρίς ταυτοποίηση

en: anyone, notification is sent to list owner
el: όλοι, στέλνεται ειδοποίηση στον ιδιοκτήτη λίστας

en: anyone, no welcome message
el: όλοι, χωρίς μήνυμα υποδοχής

en: owners approval
el: έγκριση ιδιοκτητών

en: requires S/MIME signed
el: απαιτείται υπογεγραμμένο S/MIME

en: requires S/MIME signed or owner approval
el: απαιτείται υπογεγραμμένο S/MIME ή έγκριση του ιδιοκτήτη

en: conceal unless for listmaster
el: απόκρυψη, εκτός από τον διαχειριστή συστήματος

en: conceal unless user is logged in
el: απόκρυψη, εκτός αν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος

en: no conceal
el: χωρίς απόκρυψη

en: authentication requested, notification sent to owner
el: ζητήθηκε ταυτοποίηση, αποστέλλεται ειδοποίηση στην ιδιοκτήτη

en: authentication requested unless DKIM signature is OK, notification sent to owner
el: ζητήται ταυτοποίηση εκτός και αν η DKIM υπογραφή είναι έγκυρη, αποστέλλεται ειδοποίηση στον ιδιοκτήτη

en: need authentication unless DKIM signature is OK
el: χρειάζεται ταυτοποίηση, εκτός και αν η DKIM υπογραφή είναι έγκυρη

en: open with mail confirmation, owner is notified
el: ανοιχτό με επιβεβαίωση μηνύματος, ειδοποιείται ο ιδιοκτήτης

en: conceal except for subscribers
el: κρυφό για τους μη συνδρομητές

en: conceal even for subscribers
el: κρυφό ακόμα και για τους συνδρομητές

en: restricted to local domain users
el: επιτρεπτό μόνο σε χρήστες του τοπικού τομέα

en: anyone from local domain
el: οποιοσδήποτε από τον τοπικό τομέα

en: restricted to subscribers or local domain users
el: μόνο για συνδρομητές ή χρήστες τοπικού τομέα

en: restricted to local domain
el: επιτρεπτή μόνο στο τοπικό τομέα

en: restricted to local domain and subscribers
el: επιτρεπτή στο τοπικό τομέα και στους συνδρομητές

en: local domain users or owner approval
el: χρήστες τοπικού τομέα ή έγκριση ιδιοκτήτη

en: intranet access
el: πρόσβαση στο ενδοδίκτυο

en: daily certificate expiration date checking; users are warned when their certificate has expired or expires within 3 days
el: ημερήσιος έλεγχος ημερομηνίας λήξης πιστοποιητικού. Oι χρήστες προειδοποιούνται όταν το πιστοποιητικό τους λήγει σε 3 ημέρες ή έχει ήδη λήξει

en: daily update of the certificate revocation list
el: ημερήσια ενημέρωση της λίστας ανακληθέντων πιστοποιητικών

en: daily evaluation of bouncing users
el: Ημερήσια αξιολόγηση bouncing χρηστών

en: expiration routine run yearly
el: η ρουτίνα λήξης εκτελείται μία φορά το χρόνο

en: daily deletion of outdated logs
el: ημερήσια διεγρμμένα αρχεία καταγραφής

en: daily deletion of outdated tickets
el: ημερήσια διαγραφή δελτίων παλαιότερων της παραμέτρου sympa.conf/one_time_ticket_table_ttl

en: monthly deletion of bounces for unsubscribed addresses
el: διαγραφή μηνιαίων bounces για μη εγγεγραμμένες διευθύνσεις

en: daily termination of outdated sessions
el: ημερήσια διαγραφή συνδέσεων παλαιοτέρων από την παράμετρο sympa.conf/session_expiration_period

en: daily deletion of unuseful items from table
el: ημερήσια διαγραφή των μη χρήσιμων πεδίων από αποιοδήποτε πίνακα

en: monthly purge of orphan entries in user table
el: εκκαθάριση των ορφανών καταχωρήσεων στον πίνακα χρήστη κάθε μήνα

en: reminder message sent to subscribers every 2 months
el: μήνυμα υπενθύμισης αποστέλλεται στους συνδρομητές ανά 2 μήνες

en: reminder message sent to subscribers every month
el: μήνυμα υπενθύμισης αποστέλλεται στους συνδρομητές μία φορά το μήνα

en: reminder message sent to subscribers every year
el: μήνυμα υπενθύμισης αποστέλλεται στους συνδρομητές μία φορά το χρόνο

en: update of list members based on the TTL
el: Ενημέρωση της λίστας μελών βασισμένη στο TTL

en: private archives
el: ιδιωτικό αρχείο

en: public archives
el: δημόσια αρχεία

en: only subscribers can post
el: η ανάρτηση επιτρέπεται μόνο στους συνδρομητές

en: Public discussion mailing list
el: Λίστα δημόσιων συζητήσεων

en: everyone may post
el: μπορούν να αναρτήσουν όλοι

en: controlled subscription
el: ελεγχόμενη συνδρομή

en: Hotline mailing list
el: Λίστα hotline

en: public and moderated list
el: δημόσια και συντονιζόμενη λίστα

en: subscribers emails are protected
el: τα emails των συνδρομητών προστατεύονται

en: default reception format is HTML
el: η προκαθορισμένη μορφή υποδοχής είναι HTML

en: Mailing list configuration to be used for a news letter providing both text plain and HTML formats
el: Διαμόρφωση λίστας ως newsletter με μορφή ταυτόχρονα απλού κειμένου και HTML

en: Mailing list configuration to be used for a news letter
el: Διαμόρφωση λίστας ως newsletter

en: Private working group setup
el: Ρύθμιση ιδιωτικής ομάδας εργασίας

en: Messages can either be read via email (subscription) or via the web (web archives)
el: Τα μηνύματα μπορούν να αναγνωστούν είτε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (συνδρομή) είτε
    μέσω διεπαφής web (Αρχεία web)

en: Web forum mailing list
el: Web forum ML

en: Mailing list for intranets
el: Λίστα για εσωτερικό δίκτυο
