fr.romainvigier.MetadataCleaner - en to hr translation catalogue (71 entries)

en: Metadata Cleaner
hr: Brisač metapodataka

en: Clean metadata from your files
hr: Izbriši metapodatke iz datoteka

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Metadata;Remover;Cleaner;
hr: Metapodaci;uklanjanje;brisanje;brisač;

en: Warn before saving cleaned files
hr: Upozori prije spremanja datoteka

en: Show the warning dialog before saving the cleaned files
hr: Prikaži upozorenje prije spremanja očišćenih datoteka

en: View and clean metadata in files
hr: Prikaži i izbriši metapodatke u datotekama

en: Metadata within a file can tell a lot about you. Cameras record data about when a picture was taken and what camera was used. Office applications automatically add author and company information to documents and spreadsheets. Maybe you don't want to disclose those informations.
hr: Metapodaci u datoteci mogu otkriti razne informacije o tebi. Kamere bilježe podatke o tome kada je snimljena slika i koja je kamera korištena. Uredske aplikacije automatski dodaju podatke o autoru i tvrtki u dokumente i proračunske tablice. Možda ne želiš da te informacije budu dostupne drugima.

en: This tool allows you to view metadata in your files and to get rid of them, as much as possible.
hr: Ovaj program omogućuje prikaz i brisanje (po mogućnosti svih) metapodataka u datotekama.

en: Croatian translation (contributed by Milo Ivir)
hr: Hrvatski prijevod (Milo Ivir)

en: Portuguese (Brazil) translation (contributed by Gustavo Costa)
hr: Portugalski (Brazil) prijevod (Gustavo Costa)

en: New in v1.0.4:
hr: Novo u v1.0.4:

en: Turkish translation (contributed by Oğuz Ersen)
hr: Turski prijevod (Oğuz Ersen)

en: New in v1.0.2:
hr: Novo u v1.0.2:

en: Spanish translation (contributed by Óscar Fernández Díaz)
hr: Španjolski prijevod (Óscar Fernández Díaz)

en: Swedish translation (contributed by Åke Engelbrektson)
hr: Švedski prijevod (Åke Engelbrektson)

en: Bug fixes:
hr: Ispravci grešaka:

en: Files with uppercase extension can now be added
hr: Sada je moguće dodati datoteke s datotečnim nastavkom pisan velikim slovima

en: New in v1.0.1:
hr: Novo u v1.0.1:

en: German translation (contributed by lux)
hr: Njemački prijevod (lux)

en: <small>This program uses <a href="https://0xacab.org/jvoisin/mat2">mat2</a> to clean the metadata. Show them some love!</small>
hr: <small>Za brisanje metapodataka ovaj program koristi <a href="https://0xacab.org/jvoisin/mat2">mat2</a>. Pokaži im malo ljubavi!</small>

en: Note about metadata and privacy
hr: Napomena o metapodacima i privatnosti

en: Metadata consist of information that characterizes data. Metadata are used to provide documentation for data products. In essence, metadata answer who, what, when, where, why, and how about every facet of the data that are being documented.
    
    Metadata within a file can tell a lot about you. Cameras record data about when a picture was taken and what camera was used. Office aplications automatically add author and company information to documents and spreadsheets. Maybe you don't want to disclose those informations.
    
    This tool will get rid, as much as possible, of metadata.
hr: Metapodaci sadrže karakterizirajuće podatke. Metapodaci se koriste u svrhu pružanja dokumentacije za proizvode koji barataju podacima. U osnovi, metapodaci odgovaraju na pitanja tko, što, kada, gdje, zašto i kako, za svaki aspekt podataka koji se dokumentiraju.
    
    Metapodaci u datoteci mogu otkriti razne informacije o tebi. Kamere bilježe podatke o tome kada je snimljena slika i koja je kamera korištena. Uredske aplikacije automatski dodaju podatke o autoru i tvrtki u dokumente i proračunske tablice. Možda ne želiš da te informacije budu dostupne drugima.
    
    Ovaj program briše (po mogućnosti sve) metapodatke.

en: Note about removing metadata
hr: Napomena o uklanjanju metapodataka

en: While this tool is doing its very best to display metadata, it doesn't mean that a file is clean from any metadata if it doesn't show any. There is no reliable way to detect every single possible metadata for complex file formats.
    
    This is why you shouldn't rely on metadata's presence to decide if your file must be cleaned or not.
hr: Ovaj program pokušava prikazati metapodatke. Međutim, ako ih ne prikaže, to još uvijek ne znači da datoteka ne sadrži metapodatke. Za složene datotečne formate ne postoji pouzdan način za otkrivanje svih mogućih metapodataka.
    
    Stoga se nemoj pouzdati na (ne)prisutnost metapodataka pri donošenju odluke o tome, treba li se tvoja datoteka očistiti ili ne.

en: Add files
hr: Dodaj datoteke

en: _Clean
hr: _Izbriši

en: Clean your traces.
hr: Izbriši svoje tragove.

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Error
hr: Greška

en: Metadata
hr: Metapodaci

en: Cleaned
hr: Izbrisano

en: Remove file from list
hr: Ukloni datoteku iz popisa

en: _New window
hr: _Novi prozor

en: _Lightweight mode
hr: _Površni način rada

en: By default, the removal process might alter a bit the data of your files, in order to remove as much metadata as possible. For example, texts in PDF might not be selectable anymore, compressed images might get compressed again… If you're willing to trade some metadata's presence in exchange of the guarantee that the data of your files won't be modified, the lightweight mode precisely does that.
hr: Standarni postupak uklanjanja možda će promijeniti neke podatke datoteka kako bi se uklonio što veći broj metapodataka. Na primjer, tekstovi u PDF-u se možda više neće moći odabrati, komprimirane slike će se možda ponovo komprimirati … Ako želiš osigurati da se podaci datoteke ne mijenjaju i ako te ne smeta prisutnost nekih metapodaka, koristi površni način rada.

en: Note about _metadata and privacy
hr: Napomena o _metapodacima i privatnosti

en: Note about _removing metadata
hr: Napomena o _uklanjanju metapodataka

en: _Keyboard shortcuts
hr: _Tipkovni prečaci

en: _About Metadata Cleaner
hr: _O programu Brisač metapodataka

en: Metadata details
hr: Detalji metapodataka

en: _Save
hr: _Spremi

en: Make sure you backed up your files!
hr: Pazi da imaš sigurnosne kopije tvojih datoteka!

en: Once you replace your files, there's no going back.
hr: Nakon zamjene datoteka, nema povratka na staro.

en: Don't tell me again
hr: Ne podsjećuj me više

[ctx: shortcut window]
en: Files
hr: Datoteke

[ctx: shortcut window]
en: Add files
hr: Dodaj datoteke

[ctx: shortcut window]
en: Clean metadata
hr: Izbriši metapodatke

[ctx: shortcut window]
en: Save cleaned files
hr: Spremi očišćene datoteke

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Opće

[ctx: shortcut window]
en: New window
hr: Novi prozor

[ctx: shortcut window]
en: Close window
hr: Zatvori prozor

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori program

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hr: Tipkovni prečaci

en: Done!
hr: Gotovo!

en: Something bad happened during the removal, cleaned file not found
hr: Tijekom uklanjanja se dogodila greška, očišćena datoteka nije pronađena

en: Choose files
hr: Odaberi datoteke

en: All supported files
hr: Sve podržane datoteke

en: Initializing…
hr: Inicijaliziranje …

en: Error while initializing the file parser.
hr: Greška tijekom inicijaliziranja alata za analiziranje datoteke.

en: File type not supported.
hr: Vrsta datoteke nije podržana.

en: File type supported.
hr: Vrsta datoteke je podržana.

en: Checking metadata…
hr: Provjeravanje metapodataka …

en: Error while checking metadata:
hr: Greška tijekom provjeravanja metapodataka:

en: No metadata have been found.
    The file will be cleaned anyway, better safe than sorry.
hr: Nema metapodataka.
    Datoteka će se, za svaki slučaj, svejedno očistiti.

en: Removing metadata…
hr: Uklanjanje metapodataka …

en: Error while removing metadata:
hr: Greška tijekom uklanjanja metapodataka:

en: The file has been cleaned.
hr: Datoteka je očišćena.

en: Saving the cleaned file…
hr: Spremanje očišćene datoteke …

en: Error while saving the file:
hr: Greška tijekom spremanja datoteke:

en: The cleaned file has been saved.
hr: Očišćena datoteka je spremljena.

en: Processing file {}/{}
hr: Obrada datoteke {}/{}
