kopete - en to se translation catalogue (737 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastLearner)
en: I am a fast learner
se: Oahpan johtilit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, addresseeListView) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLab
en: Name
se: Namma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, listServers)
en: Description
se: Válddahus

[ctx: 1st message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Welcome to Kopete</h2><p>Which messaging service do you want to connect to?</p>
se: <h2>Kopete cealká bures boahttin</h2> <p>Makkár diehtobálválussii háliidat iežat čatnat?</p>

en: Step Two: Account Information
se: Nubbi lávki: Kontodieđut

[ctx: 2nd message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Congratulations</h2><p>You have finished configuring the account. You can add more accounts with <i>Settings->Configure</i>.  Please click the "Finish" button.</p>
se: <h2>Ollu lihkku</h2> <p>Leat geargan konttu heiveheamen. Sáhtát lasihit eanet konttuid <i>Heivehusat->Heivet</i> fállomearkkoša bokte. Coahkkalastte dál «Geargan»-boalu.</p>

en: Cannot load the %1 protocol plugin.
se: Ii sáhte viežžat %1-protokolla lassemoduvlla.

en: Error While Adding Account
se: Meattáhus lasihettiin konttu

en: This protocol does not currently support adding accounts.
se: Dáinna protokollain ii leat dál vejolaš lasihit konttuid.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage2)
en: Finished
se: Geargan

en: Copy Link Address
se: Máŋge liŋkačujuhusa

en: Save Conversation
se: Vurke ságastallama

en: <qt>Could not open <b>%1</b> for writing.</qt>
se: <qt>Ii sáhttán rahpat <b>%1</b> čállindihte.</qt>

en: Error While Saving
se: Meattáhus vurkedettiin

en: User Has Left
se: Geavaheaddji lea guođđán čátta

en: Unread Message
se: Logakeahttes dieđáhus

en: <qt>You are about to leave the groupchat session <b>%1</b>.<br />You will not receive future messages from this conversation.</qt>
se: <qt>Don leat dál guođđimin joavkoháleštanbargovuoru <b>%1</b>. <br />Dán rájes it oaččo šat eanet dieđuid dán ságastallamis.</qt>

en: Closing Group Chat
se: Giddemin joavkočátta

[ctx: @action:button]
en: Close Chat
se: Gidde hálešteami

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to close this chat?</qt>
se: <qt><b>%1</b> lea sádden dieđu maŋemuš sekundda. Háliidatgo duođas giddet dán čátta?</qt>

en: You have a message send in progress, which will be aborted if this chat is closed. Are you sure you want to close this chat?
se: Lea juste dál sáddemin dieđu. Dat gaskkalduvvo jus giddet dán čátta. Háliidatgo duođas dán čátta giddet?

en: Message in Transit
se: Sáddemin dieđu

en: One other person in the chat | %1 other people in the chat
se[0]: Okta eará olmmoš lea hálešteamis
se[1]: %1 olbmo leat hálešteamis

en: %1 is typing a message
se: %1 lea čállimin dieđu

[ctx: %1 is a list of names]
en: %1 are typing a message
se: %1 leat čállimin dieđu

en: %1 is now known as %2
se: %1:as lea maiddái namma %2

en: %1 has joined the chat.
se: %1 lea searvan čáttii.

en: %1 has left the chat.
se: %1 lea guođđán čátta.

en: %1 has left the chat (%2).
se: %1 lea guođđán čátta (%2).

en: You are now marked as %1.
se: Don leat dál merkejuvvon %1:n.

en: %2 is now %1.
se: %2 lea dál %1.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Participants
se: Oasseváldit

[ctx: @action:button]
en: Send
se: Sádde

[ctx: @info:status]
en: Ready.
se: Geargan.

en: &Send Message
se: &Sádde dieđu

en: Close All Chats
se: Gidde buot čáttaid

en: &Activate Next Tab
se: &Aktivere boahtte gilkora

en: &Activate Previous Tab
se: &Aktivere ovddit gilkora

en: &Detach Chat
se: &Galgga čátta

en: &Move Tab to Window
se: &Sirdde gilkora lásii

en: &Tab Placement
se: &Gilkorásahus

en: Previous History
se: Ovddit historihkka

en: Next History
se: Boahtte historihkka

en: Automatic Spell Checking
se: Automáhtalaš čállindárkkisteapmi

en: Show Participants
se: Čájet oasseváldiid

en: Co&ntacts
se: Okta&vuođat

en: Toolbar Animation
se: Neavvoholgaanimašuvdna

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
se: Gidde dálá gilkora

en: More...
se: Eanet …

en: Top
se: Badjin

en: Bottom
se: Botnis

note: i18n: ectx: ToolBar (statusToolBar) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusGroup_) i18n: ectx: property (text), widget (QTab
en: Status
se: Stáhtus

en: << Prev
se: << Ovddit

en: (0) Next >>
se: (0) Boahtte >>

en: &Set Font...
se: &Bija fontta …

en: Set Text &Color...
se: Bija teaksta&ivnni …

en: Set &Background Color...
se: Bija standárda &duogášivnni …

en: (%1) Next >>
se: (%1) Boahtte >>

en: Cl&ose Chat
se: &Gidde čátta

en: Send
se: Sádde

en: Reply
se: Vástit

en: Add Smiley
se: Lasit mojána

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
se: F&ormáhtta

en: Modify Account
se: Doaimmat konttu

en: Are you sure you want to remove the account "%1"?
se: Háliidatgo duođas váldit konttu «%1» eret?

en: Remove Account
se: Váldde konttu eret

en: Are you sure you want to remove the identity "%1"?
se: Háliidatgo duođas váldit identitehta «%1» eret?

en: Remove Identity
se: Váldde eret identitehta

en: New Identity
se: Ođđa identitehta

en: &Add Account...
se: &Lasit konttu …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: &Modify Account...
se: &Rievdat konttu …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: &Remove Account
se: &Váldde konttu eret

en: &Switch Identity...
se: &Molsso identitehta …

en: Add &Identity...
se: Lasit &identitehta …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: &Copy Identity...
se: &Máŋge identitehta …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: M&odify Identity...
se: Rievdat &identitehta …

en: R&emove Identity
se: Váldde &eret identitehta

en: Set &Default
se: &Geavat standárdan

en: Contact List
se: Oktavuohtalistu

en: Colors && Fonts
se: Ivnnit ja fonttat

en: Advanced
se: Erenoamáš

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHide)
en: A&uto-hide contact list
se: A&uto-čiega oktavuohtalisttu

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Colors
se: Ivnnit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mEditTooltips)
en: Change &Tooltip Contents...
se: R&ievdat reaidorávvaga sisdoalu …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, invisibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushBu
en: Remove
se: Váldde eret

en: Tooltip Editor
se: Reaidorávvagiid doaimmaheaddji

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, deviceTab)
en: Device
se: Ovttadat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Device:
se: Ovttadat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
se: Sisa:

[ctx: Label of a combo box containing video standards like PAL-B, NTSC-M, etc]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, standardLabel)
en: Standard:
se: Standárda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mStandardKComboBox)
en: Select the video standard to use
se: Vállje guđe videostandárda galgá geavahit

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Optio&ns
se: &Heivehusat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, actionsTab)
en: Actions
se: Doaimmat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
se: &Oppalaš

en: &Events
se: &Dáhpahusat

en: A&way Settings
se: E&ret-heivehusat

en: Cha&t
se: Čá&tta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatusMessage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Message:
se: Dieđáhus:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Chat) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Chat
se: Čátta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Events)
en: Events
se: Dáhpáhusat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notifyGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Notifications
se: Muittuhusat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_General) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
se: Oppalaš

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: System Tray
se: Vuogádatgárcu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show the icon in the system tray
se: Čájet govaža vuogádatgárccus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show system &tray icon
se: Čájet govaža &vuogádatgárccus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window minimized to the system tray
se: Álggahettiin váldoláse oidno govažin vuogádatgárccus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window hidden. The only visible item is the system tray icon.
se: Čiega prográmma váldoláse álggahettiin. Dušše vuogádatgárcogovaš oidno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start &with hidden main window
se: Álgge čihkkon &váldolásiin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Message Handling
se: Diehtogieđahallan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use message &queue
se: Geavat diehto&gárgadasa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Offline
se: Ii laktašuvvon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Online
se: Laktašuvvon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Away
se: Eret

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Busy
se: Bargamin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, invisibleTab)
en: Invisible
se: Oaidnemeahttun

en: &Style
se: &Stiila

en: &Emoticons
se: &Emoticonat

en: (No Variant)
se: (Ii makkárge variánta)

en: Invalid Style
se: Gustohis stiila

[ctx: This is the myself preview contact id]
en: myself@preview
se: munieš@ovdačájeheapmi

[ctx: This is the myself preview contact nickname]
en: Myself
se: Munieš

en: Jack
se: Vulle

[ctx: This is the other preview contact id]
en: jack@preview
se: jovdna@ovdačájeheapmi

[ctx: This is the other preview contact nickname]
en: Jack
se: Jovdna

en: Hello, this is an incoming message :-)
se: Bures boahttin, dát lea boahti diehtu :-)

en: Hello, this is an incoming consecutive message.
se: Bures, dát lea boahtte boahtti diehtu.

en: Ok, this is an outgoing message
se: Ok, dát lea manni diehtu

en: Ok, an outgoing consecutive message.
se: Ok, dát lea boahtte manni diehtu.

en: Here is an incoming colored message.
se: Dát lea boahti ivdnás diehtu.

en: This is an internal message
se: Dát lea siskkáldas diehtu

en: performed an action
se: čađahii doaimma

en: This is a highlighted message
se: Dát lea merkejuvvon diehtu

en: Bye
se: Eale dearvan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stylesGroupBox)
en: Styles
se: Stiillat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnGetStyles)
en: &Get New...
se: &Skáhput ođđa …

en: General Plugins
se: Oppalaš lassemoduvllat

en: Idle
se: Ealjoheapme

en: New Group
se: Ođđa joavku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, invisibleAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, 
en: Add
se: Lasit

en: Title
se: Namahus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Display Name
se: Čájeheami namma

en: Status Message
se: Stáhtusdiedáhus

en: <qt>This contact is already on your contact list. It is a child contact of <b>%1</b></qt>
se: <qt>Dát oktavuohta lea juo oktavuohtalisttus. Lea <b>%1</b>-merkoša vuolleoktavuohta.</qt>

en: Select Address Book
se: Vállje čujuhusgirjji

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MetaContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ContactSelectorWidget_Base)
en: Select Contact
se: Vállje oktavuođa

en:  (already in address book)
se:  (gávdno juo čujuhusgirjjis)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Select Address Book
se: &Vállje čujuhusgirjji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAll)
en: Select &All
se: Vállje &buot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDeselectAll)
en: &Deselect All
se: &Vállje buot eret

en: <Not Set>
se: <Ii leat bidjon>

en: Export to Address Book
se: Olggosfievrrit čujuhusgirjái

en: Export
se: Olggosfievrrit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail_2)
en: Email:
se: E-boasta:

en: Create New Group...
se: Ráhkat ođđa joavkku …

en: &Move To
se: &Sirdde dása

en: &Copy To
se: Máŋ&ge dása

en: Send Email...
se: Sádde e-boastta …

en: &Add Contact
se: &Lasit oktavuođa

en: Select Account
se: Vállje konttu

en: Add to Your Contact List
se: Lasit iežat oktavuohtalistui

en: &Properties
se: &Iešvuođat

en: Please enter the name for the new group:
se: Čális ođđa joavkku nama:

en: <qt>Are you sure you want to remove the contact <b>%1</b> from your contact list?</qt>
se: <qt>Háliidatgo duođas váldit eret oktavuođa <b>%1</b> iežat oktavuohtalisttus?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the group <b>%1</b> and all contacts that are contained within it?</qt>
se: <qt>Háliidatgo duođas váldit eret joavkku <b>%1</b> ja buot dan oktavuođaid?</qt>

en: Are you sure you want to remove these contacts from your contact list?
se: Háliidatgo duođas váldit eret dáid oktavuođaid iežat oktavuohtalisttus?

en: Are you sure you want to remove these groups and contacts from your contact list?
se: Háliidatgo duođas váldit eret dáid joavkkuid ja oktavuođaid iežat oktavuohtalisttus?

en: There is no email address set for this contact in the KDE address book.
se: KDE-čujuhusgirjjis ii gávdno dán oktavuođa e-boasta čujuhus

en: No Email Address in Address Book
se: Ii leat e-boastačujuhus čujuhusgirjjis

en: This contact was not found in the KDE address book. Check that a contact is selected in the properties dialog.
se: Oktavuohta ii gávdnon KDE-čujuhusgirjjis. Dárkkis ahte oktavuohta lea válljejuvvon oidimatlásežis.

en: Not Found in Address Book
se: Ii gávdnon čujuhusgirjjis

en: Rename Contact
se: Bija ođđa nama oktavuhtii

en: Remove Contact
se: Váldde eret oktavuođa

en: Send Single Message...
se: Sádde ovtta dieđu …

en: &Add Subcontact
se: &Lasit vuolleoktavuođa

en: Rename Group
se: Bija ođđa nama joavkui

en: Remove Group
se: Váldde joavkku eret

en: Send Message to Group
se: Sádde dieđu joavkui

en: &Add Contact to Group
se: La&sit oktavuođa joavkui

en: Rename
se: Rievdat nama

en: Make Meta Contact
se: Ráhkat metaoktavuođa

en: Add Contact
se: Lasit oktavuođa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDisplayName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
se: &Namma:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpIcons)
en: Icons
se: Govažat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom &icons
se: Geava&t iežat fonttaid

en: Properties of Group %1
se: Joavkku %1 iešvuođat

en: Custom &Notifications
se: Iešdefinerejuvvon &muittuhusat

en: Properties of Meta Contact %1
se: Metaoktavuođa %1 iešvuođat

en: Sync KABC...
se: Buohtalastte KABC:a …

en: No Contacts with Photo Support
se: Ii ovttage oktavuođas lea govvadoarjja

en: No contacts were imported from the address book.
se: Ii sáhttán sisafievrridet ovttage oktavuođa čujuhusgirjjis.

en: No Change
se: Rievdadankeahttá

en: Select Sound File
se: Vállje jietnafiilla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAddressbook)
en: Address Book Link
se: Čujuhusgirjeliŋka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: Export contact's details to the KDE Address Book
se: Olggosfievrrit bienaid KDE-čujuhusgirjái

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: E&xport Details...
se: Olggosfievrrit &bienaid …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: Import contacts from the KDE Address Book
se: Sisafievrrit oktavuođaid KDE-čujuhusgirjjis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: &Import Contacts
se: &Sisafievrrit oktavuođaid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Display Name Source
se: Čájet nama gáldu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameContact) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoContact)
en: From contact:
se: Oktavuođas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameCustom)
en: Cus&tom:
se: I&ešdefinerejuvvon:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Photo Source
se: Govvagáldu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, addresseeListView) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Photo
se: Govva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoCustom)
en: Custom:
se: Iešdefinerejuvvon:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Ad&vanced
se: E&renoamáš

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom status &icons
se: Geava&t iežat stáhtusgovažiid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAway)
en: Awa&y:
se: E&ret:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountIdentityBase) i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, title)
en: Account Identity
se: Kontoidentitehta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accounts)
en: <img name=foobar> My Account
se: <img name=foobar> Mu kontu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, identityList)
en: Identity
se: Identitehta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityDetailed)
en: Detailed Info
se: Bienálaš diehtu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E-mail:
se: E-boasta:

en: Identity Information
se: Identitehtadieđut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photo)
en: No Photo
se: Ii govva

en: Detailed Information
se: Bienalaš dieđut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityGeneral)
en: General Info
se: Oppalaš diehtu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectPhoto)
en: Select Photo
se: Vállje gova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearPhoto)
en: Clear Photo
se: Sálke gova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Show as:
se: Čájet nugo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNickName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNick)
en: Nickname:
se: Gohččodannamma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identityName)
en: Identity Name
se: Identitehtanamma

en: View
se: Čájet

note: i18n: ectx: ToolBar (quickSearchBar)
en: Quick Search Bar
se: «Álkes ohcan» holga

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_actions)
en: &Other Actions
se: &Eará doaimmat

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_groups)
en: &Groups
se: &Joavkkut

en: Global status message
se: Oppalaš stáhtusdiehtu

en: &Export Contacts...
se: &Olggosfievrrit oktavuođaid …

en: &Away
se: &Eret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: &Busy
se: &Bargamin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: &Invisible
se: Oaidne&meahttun

en: &Online
se: &Laktašuvvon

en: &Set Status
se: &Bija stáhtusa

en: Configure &Global Shortcuts...
se: Heivet &oppalaš lávkestagaid …

en: Show &All
se: Čájet &buo

en: Show Offline &Users
se: Čájet ii laktašuvvon &geavaheddjiid

en: Show Empty &Groups
se: Čájet guorus &joavkkuid

en: Read Message
se: Loga dieđu

en: Read the next pending message
se: Loga boahtte boahtti dieđu

en: Show/Hide Contact List
se: Čájet dahje čiega oktavuohtalisttu

en: Show or hide the contact list
se: Čájet dahje čiega oktavuohtalisttu

en: Set Away/Back
se: Bija eret/ruovttoluotta

en: <qt>Closing the main window will keep Kopete running in the system tray. Use 'Quit' from the 'File' menu to quit the application.</qt>
se: <qt>Jus váldoláse giddejuvvo de lea Kopete liikká jođus. Fertet geavahit «Heaittit» «Fiila»-fálus jus áiggut prográmma heaittihit.</qt>

en: Docking in System Tray
se: Cokka vuogádatgárcui

[ctx: @label:textbox formatted status message]
en: <br /><b>Status&nbsp;Message:</b>&nbsp;%1
se: <br /><b>Stáhtusdiehtu:</b>&nbsp;%1

en: Kopete, the KDE Instant Messenger
se: Kopete, KDE-čáttenprográmma

en: Developer and maintainer
se: Ovdanáhtti ja máŧodoalli

en: Developer and Project founder
se: Ovdánahtti ja prošeavtta vuolggáheaddj

en: Developer, Yahoo plugin maintainer
se: Ovdánahtti, Yahoo-lassemoduvlla máŧasdoalli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_lastName)
en: Developer
se: Ovdánahtti

en: Developer, Connection status plugin author
se: Ovdánahtti, laktašanstáhtus lassemoduvlla čálli

en: Developer, Video device support
se: Ovdánahtti, videoovttadat doarjja

en: Developer, MSN
se: Ovdánahtti, MSN

en: Developer, Gadu plugin maintainer
se: Ovdánahtti, Gadu-lassemoduvlla máŧasdoalli

en: Lead Developer, AIM and ICQ plugin maintainer
se: Váldoovdánahtti, AIM- ja ICQ-lassemoduvllaid máŧasdoalli

en: IRC plugin maintainer
se: IRC-lassemoduvlla máŧasdoalli

en: Lead Developer, Telepathy and Messenger plugin maintainer
se: Váldoovdánahtti, Telepathy- ja Messenger-moduvlla máŧasdoalli

en: Lead Developer, MSN plugin maintainer
se: Váldoovdánahtti, MSN-lassemoduvlla máŧasdoalli

en: Developer, UI maintainer
se: Ovdánahtti, geavaheaddjelavtta máŧasdoalli

en: Developer, Jabber plugin maintainer
se: Ovdánahtti, Jabber-lassemoduvlla máŧasdoalli

en: Lead Developer, GroupWise maintainer
se: Váldoovdánahtti, GroupWise máŧasdoalli

en: Developer, AIM and ICQ
se: Ovdánahtti, AIM ja ICQ

en: Konki style author
se: Konki-stiilla čálli

en: Hacker style author
se: Hacker-stiilla čálli

en: Kopete's icon author
se: Kopetegovažiid ráhkadeaddji

en: Sounds
se: Jienat

en: Iris Jabber Backend Library
se: Iris Jabber duogášbibliotehka

en: OscarSocket author
se: OscarSocket:a čálli

en: Kmerlin MSN code
se: Kmerlin MSM koda

en: Former developer
se: Ovddeš ovdánahtti

en: Former developer, project co-founder
se: Ovddeš ovdánahtti, prošeavtta vuolggáheaddj

en: Misc bugfixes and enhancements
se: Feará makkár divvumat ja buorideamit

en: Former developer, original Gadu plugin author
se: Ovddeš ovdánahtti, Gadu-lassemoduvlla álgovuolggálaš čálli

en: Former developer, Jabber plugin author
se: Ovddeš ovdánahtti, Jabber lassemoduvlla čálli

en: Former developer, Oscar plugin
se: Ovddeš ovdánahtti, Oscar lassemoduvla

en: Former developer and WinPopup maintainer
se: Ovddeš ovdánahtti, WinPopup-lassemoduvlla máŧasdoalli

en: Do not load plugins. This option overrides all other options.
se: Ale viečča lassemoduvllaid. Dát molssaeaktu badjelgeahčá buot eará molssaeavttuid.

en: Disable auto-connection
se: Ale suova autolaktašeapmi

en: Auto-connect the specified accounts. Use a comma-separated list
    to auto-connect multiple accounts.
se: Autolavtta meroštuvvon konttuid. Geavat čuokkiserohuvon listtuid
    vai autolaktat máŋga konttuid.

en: Do not load the specified plugin. Use a comma-separated list
    to disable multiple plugins.
se: Ale viečča meroštuvvon lassemoduvlla. Geavat ceahkke-erohuvvon listtu
    vai máŋga lassemoduvllat eai viežžojuvvo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: C&lear
se: &Sálke

en: A network connection was disconnected.  The application is now in offline mode.  Do you want the application to resume network operations when the network is available again?
se: Muhton fierpmádatoktavuohta ii leat laktašuvvon. Prográmme ii leat šat laktašuvvon modusis. Háliidatgo ahte prográmma ohpihit álggaha fierpmádatdoaimmaid go fierpmádat fas šaddá olamuttus?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect?
se: Dát prográmma ii leat šat laktašuvvon modusis. Halidatgo laktat fierpmádahkii?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect in order to carry out this operation?
se: Prográmma ii leat šat laktašuvvon modusis. Háidatgo lakta vai lea vejolaš čaæahit dán doaimma?

en: Leave Offline Mode?
se: Guođe eretlaktašuvvon modusa?

en: Connect
se: Laktašeamen

en: Stay Offline
se: Bisu eretlaktašuvvon

en: Could not find contactlist.xml in Kopete application data.
se: Ii gávdnan contactlist.xml Kopete-prográmmadáhtáid siste.

en: Could not open contact list file.
se: Ii sáhttán rahpat oktavuohtalistofiilla.

en: Could not write contact list to a file.
se:  Ii sáhttán čállit oktavuohtalisttu fiilii.

en: <qt>"%1" is not supported by Kopete.</qt>
se: <qt>Kopete ii doarjjo «%1».</qt>

en: Could Not Sync with KDE Address Book
se: Ii sáhttán buohtalastit KDE-čujuhusgirjjiin

en: <qt>An address was added to this contact by another application.<br />Would you like to use it in Kopete?<br /><b>Protocol:</b> %1<br /><b>Address:</b> %2</qt>
se: <qt>Muhton čujuhus lasihuvvui dán oktavuhtii eará prográmmas. <br />Háliidatgo geavahit dán čujuhusa Kopetas? <br /><b>Protokolla.</b> %1<br /><b>Čujuhus:</b> %2</qt>

en: Import Address From Address Book
se: Sisafievrrit čujuhusa čujuhusgirjjis

en: Use
se: Geavat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Do Not Use
se: Ale geavat

en: <qt>One or more of your accounts using %1 are offline.  Most systems have to be connected to add contacts.  Please connect these accounts and try again.</qt>
se: <qt>Okta dahje eanet du konttuin mii geavaha %1 ii leat laktašuvvon. Eanáš vuogádagat ferte leat laktašuvvon jus áiggut lasihit oktavuođaid. Lavtta dáid konttuid ja geahččal ođđasit.</qt>

en: Not Connected
se: Ii laktašuvvon

en: Choose Account
se: Vállje konttu

en: <qt>You do not have an account configured for <b>%1</b> yet.  Please create an account, connect it, and try again.</qt>
se: <qt>Dus ii leat <b>%1</b> kontu heivehuvvon vel. Ráhkat konttu, čana dasa ja geahččal ođđasit.</qt>

en: No Account Found
se: Kontu ii gávdnon

en: <qt>It was not possible to add the contact.</qt>
se: <qt>Ii lean vejolaš lasihit oktavuođa.</qt>

en: Could Not Add Contact
se: Ii sáhttán lasihit oktavuođa

en: You have been disconnected
se: Don it leat šat laktašuvvon.

en: You have connected from another client or computer to the account '%1'
se: Don leat laktašuvvon eará klienttas dahje dihtoris kontui «%1».

en: Most proprietary Instant Messaging services do not allow you to connect from more than one location. Check that nobody is using your account without your permission. If you need a service that supports connection from various locations at the same time, use the Jabber protocol.
se: Eanáš proprietára šleađgadiehtobálvalusaid eai divtte du láktit máŋggaid báikkiin. Dárkkis ahte ii oktage geavat du konttu lobikeahttá. Jus dárbbašat bálvalusa mii doarju ahte lávttat iežat máŋga báikkiin, geavat de Jabber-protokolla.

en: You are not allowed to add yourself to the contact list. The addition of "%1" to account "%2" will not take place.
se: It oaččo lasihit iežat oktavuohtalistui. Danne «%1» ii lasihuvvo «%2» kontui.

en: Error Creating Contact
se: Meattáhus ráhkadettiin oktavuođa

en: Properties
se: Iešvuođat

en: Edit Account
se: Doaimmat konttu

en: I am gone right now, but I will be back later
se: Lean eret juste dál, muhto boađán fárgga

en: Outgoing Message Sent
se: Manni diehtu sáddejuvvon

en: A contact sent you a buzz/nudge.
se: Oktavuohta

en: <qt>An error has occurred while creating a new chat window. The chat window has not been created.</qt>
se: <qt>Šáttai meattáhus ráhkadettiin ođđa čáttenláse. Čáttenláse ii ráhkaduvvon.</qt>

en: Error While Creating Chat Window
se: Meattáhus ráhkadettiin čáttenláse

en: Enter Arguments
se: Čális argumeanttaid

en: Enter the arguments to %1:
se: Čális %1:a argumeanttaid:

en: "%2" requires at least %1 argument. | "%2" requires at least %1 arguments.
se[0]: «%2» gáibida unnimus %1 argumeanta.
se[1]: «%2» gáibida unnimus %1 argumeantta.

en: "%2" has a maximum of %1 argument. | "%2" has a maximum of %1 arguments.
se[0]: «%2»:s lea eanemus %1 argumeanta.
se[1]: «%2»:s lea eanemus %1 argumeantta

en: You are not authorized to perform the command "%1".
se: Dus ii leat lohpi vuodjit gohččuma «%1».

en: Command Error
se: Gohččunmeattáhus

en: USAGE: /help [<command>] - Used to list available commands, or show help for a specified command.
se: GEAVAHEAPMI: /help [<gohččun]>] – Dáinna čájehat olamuttus gohččumiid dahje veahkki meroštuvvon gohččumii.

en: USAGE: /close - Closes the current view.
se: GEAVAHEAPMI: /close – Gidde čáttenláse.

en: USAGE: /part - Closes the current view.
se: GEAVAHEAPMI: /part – Gidde dán čájeheami.

en: USAGE: /clear - Clears the active view's chat buffer.
se: GEAVAHEAPMI: /clear – Sálke čáttenláse.

en: USAGE: /away [<reason>] - Marks you as away/back for the current account only.
se: GEAVAHEAPMI: /away [<sivva>] – Merke iežat erehin/dáppen dušše dán konttu várás.

en: USAGE: /awayall [<reason>] - Marks you as away/back for all accounts.
se: GEAVAHEAPMI: /awayall [<sivva>] – Merke iežat erehin/dáppen buot konttuid várás.

en: USAGE: /say <text> - Say text in this chat. This is the same as just typing a message, but is very useful for scripts.
se: GEAVAHEAPMI: /say <teaksta> – Dát lea seammágo čállit dieđu, muhto hui ávkkálaš skriptas

en: USAGE: /exec [-o] <command> - Executes the specified command and displays the output in the chat buffer. If -o is specified, the output is sent to all members of the chat.
se: GEAVAHEAPMI: /exec [-o] <gohččun> – Vuoje meroštuvvon gohččuma ja čájeha olggosdáhtaid čáttenláses. Jus -o geavahuvvo, de olggosdáhtat sáddejuvvot buot čáttá oasseváldiide.

en: Available Commands:
se: Olamuttus gohččumat:

en: 
    Type /help <command> for more information.
se: 
    Čale /help <gohččun> vai oažžut eanet dieđuid.

en: There is no help available for '%1'.
se: Ii leat veahkki olamuttus «%1» várás.

en: ERROR: Shell access has been restricted on your system. The /exec command will not function.
se: MEATTÁHUS: It oaččo geavahit skálžžuid du vuogádagas. Danne /exec-gohččun ii doaimma.

note: i18n: ectx: Menu (commandmenu)
en: Commands
se: Gohččumat

en: &Add to Your Contact List
se: &Lasit oktavuohtalistui

en: Move Contact
se: Sirdde oktavuođa

en: Select the meta contact to which you want to move this contact:
se: Vállje metaoktavuođa gosa háliidat sirdit dán oktavuođá:

en: Create a new metacontact for this contact
se: Ráhkat ođđa metaoktavuođa dán oktavuođa várás

en: If you select this option, a new metacontact will be created in the top-level group with the name of this contact and the contact will be moved to it.
se: Jus válljet dán, de ođđa metaoktavuohta ráhkaduvvo bajimus dássejovkui mas lea dán oktavuođa namma ja oktavuohta sirdejuvvo dohko.

en: This user is not reachable at the moment. Please try a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
se: Ii oaččo oktavuođa geavaheddjiin juste dál. Geahččal protokolla mii doarju sáddema eretlaktašuvvon geavaheaddjái, dahje vuordde dassáigo geavaheaddji laktašuvvo fas.

en: User is Not Reachable
se: Geavaheaddji ii leat olamuttus

en: Are you sure you want to remove the contact  '%1' from your contact list?
se: Háliidatgo duođas váldit oktavuođa «%1» iežat oktavuohtalisttus?

[ctx: @label:textbox formatted name]
en: <br /><b>Full Name:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
se: <br /><b>Olles namma:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted idle time]
en: <br /><b>Idle:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
se: <br /><b>Ealjoheapme:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted url]
en: <br /><b>Home Page:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>
se: <br /><b>Ruoktosiidu:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>

[ctx: <days>d <hours>h <minutes>m <seconds>s]
en: %4d %3h %2m %1s
se: %4b %3d %2m %1s

[ctx: <hours>h <minutes>m <seconds>s]
en: %3h %2m %1s
se: %3d %2m %1s

en: Full Name
se: Olles namma

en: Idle Time
se: Ealjuhis áigi

en: Online Since
se: Laktašuvvon dán rájes

en: Last Seen
se: Maŋemuš oidnon

en: First Name
se: Ovdanamma

en: Last Name
se: Goargu

en: Private Phone
se: Priváhta telefuvdna

en: Private Mobile Phone
se: Priváhta mátketelefuvdna

en: Work Phone
se: Bargotelefuvdna

en: Work Mobile Phone
se: Bargomátketelefuvdna

en: Email Address
se: E-boastačujuhus

en: Nick Name
se: Gohččodannamma

en: Top Level
se: Bajimus dássi

en: Not in your contact list
se: Ii leat du oktavuohtalisttus

[ctx: Label for the default identity, used by users to group their instant messaging accounts]
en: Default Identity
se: Standárdidentitehta

en: This user is not reachable at the moment. Please make sure you are connected and using a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
se: Ii oaččo oktavuođa dáinna geavaheddjiin juste dál. Dárkkis ahte leat laktašuvvon ja ahte geavahat protokolla mii doarju eret-laktašuvvon sáddema, dahje vuordde dassáigo geavaheaddji laktašuvvo fas.

en: Status not available
se: Stáhtus ii leat olamuttus

en: <qt><i>%1</i> is now %2.</qt>
se: <qt><i>%1</i> lea dál %2.</qt>

en: Unable to find the file %1.
se: Ii gávdnan fiilla %1.

en: <qt>Unable to download the requested file;<br />please check that address %1 is correct.</qt>
se: <qt>Ii sáhttán viežžat jearahuvvon fiilla; <br />Dárkkis ahte lea rievttes čujuhus %1</qt>

en: Connecting
se: Váldimin oktavuođa

en: Unknown
se: Amas

en: Password Required
se: Beassansátni gáibiduvvo

en: <qt>Kopete is unable to save your password securely in your wallet;<br />do you want to save the password in the <b>unsafe</b> configuration file instead?</qt>
se: <qt>Kopete ii sáhte vurket du beassansáni sihkaris burssas! <br />Háliidatgo baicce vurket beassansáni <b>eahpesihkaris</b> heivehusfiilii?</qt>

en: Unable to Store Secure Password
se: Ii sáhte vurket beassansáni sihkaris láhkái

en: Store &Unsafe
se: Vurke &eahpesihkarit

en: <qt><b>The password was wrong.</b> Please re-enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
se: <qt><b>Boasto beassansátni.</b> Čális beassansáni ođđasit %1 kontu várás <b>%2</b></qt>

en: <qt>Please enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
se: <qt>Čális beassansáni %1 kontu várás <b>%2</b></qt>

en: Account Offline
se: Kontu ii leat laktašuvvon

en: Sorry, I am busy right now
se: Ándagássii, lean bargamin juste dál

en: Copying
se: Máŋgemin

en: Source
se: Gáldu

en: Destination
se: Ulbmil

en: You cancelled file transfer %1
se: Don gaskkalduhttet fiilasirdima %1

en: File transfer %1 cancelled.
se: Fiilasirdin %1 gaskkalduvvui.

en: Kopete File Transfer
se: Kopete fiilasirdin

en: Sorry, sending files which are not stored locally is not yet supported by this protocol.
    Please copy this file to your computer and try again.
se: Ándagássii, dát protokolla ii doarjju sáddemin fiillaid mat eai leat vurkejuvvon báikkálaččat.
    Máŋge dán fiilla iežat dihtorii ja geahččal ođđasit.

en: File Transfer
se: Fiilasirdin

en: You must provide a valid local filename
se: Fertet addit gustojeaddji báikkálaš fiilanama

en: The file '%1' already exists.
    Do you want to overwrite it ?
se: Fiila «%1» gávdno juo.
    Háliidatgo buhttet dan?

en: Overwrite File
se: Buhtte fiilla

en: You have been disconnected.
se: Don it leat šat laktašuvvon.

en: Connection Lost.
se: Oktavuohta botkejuvvui.

en: Cannot connect with the instant messaging server or peers.
se: Ii sáhte laktat šleađgadiehtobálvái dahje -ustibiidda.

en: Cannot connect.
se: Ii sáhte laktit.

en: This means Kopete cannot reach the instant messaging server or peers.
    This can be because either your internet access is down or the server is experiencing problems. Try connecting again later.
se: Dát máksá ahte Kopete ii oaččo oktavuođa šleađgadiehtobálvváin dahje -ustibiiguin.
    Dát máksá ahte du interneahttaoktavuohta lea botkanan dahje ahte bálvvás leat váttisvuođat. Geahččal laktit fas maŋŋilit.

en: More Information...
se: Eanet dieđut …

[ctx: @action]
en: View
se: Čájet

en: Choose the corresponding entry for '%1'
se: Vállje oktavuođa mii gullá «%1»:ii

en: Choose the corresponding entry in the address book
se: Vállje gullevaš merkoša čujuhusgirjjis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnClear) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearBlackList) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearWhiteList)
en: Clear
se: Sálke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: Select an address book entry
se: Vállje čujuhisgirjemerkoša

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: C&hange...
se: R&ievdat …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, addresseeListView)
en: Email
se: E-boasta

en: New Address Book Entry
se: Ođđa čujuhusgirjemearkkuš

en: Name the new entry:
se: Atte nama ođđa oktavuhtii:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create a new entry in your address book
se: Ráhkat ođđa merkoša iežat čujuhusgirjái

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create New Entr&y...
se: Ráhkat ođđa &merkoša …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, addresseeListView)
en: Select the contact you want to communicate with via Instant Messaging
se: Vállje oktavuođa geainna háliidat ságastallat šleađgadieđuin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSearch)
en: S&earch:
se: Oz&a:

en: No Avatar
se: Ii oktage avatara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAddAvatar)
en: Add Avatar...
se: Lasit avatara …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAvatar)
en: Remove Avatar
se: Váldde eret avatara

en: Someone Has Added You
se: Giinu lea lasihan du

en: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> The contact <b>%2</b> has added you to his/her contact list. (Account %3)</qt>
se: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" />Oktavuohta <b>%2</b> lea lasihan du su oktavuohtalistui (Kontu %3)</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: The contact XXX has added you to his/her contactlist
se: Oktavuohta XXX lea lasihan du iežas oktavuohtalistui

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_infoButton)
en: Read More Info About This Contact
se: Loga eanet dieđuid dán oktavuođa birra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_authorizeCb)
en: Authorize this contact to see my status
se: Suova dán oktavuođa oaidnit iežan stáhtusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_addCb)
en: Add this contact in my contactlist
se: Lasit dán oktavuođa iežan oktavuohtalistui

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Display name:
se: Čájet nama:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it in the top level group.
se: Čális joavkku gosa háliidat lasihit oktavuođa. Guođe dán guorusin vai diktit dan leat bajimus joavkkus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: In the group:
se: Dán joavkkus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please specify an away message, or choose a predefined one.
se: Čális eretdieđu, dahje vállje okta dain maid oainnát báhccanfálus.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Information
se: Diehtu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Check this and enter your password below if you would like your password to be stored in your wallet, so Kopete does not have to ask you for it each time it is needed.
se: Merke dán ja čális beassansáni dás vuolábeallái jus háliidat vurket iežat beassansáni bursii. Dán láhkai Kopete ii darbbaš jearrat dus beassansáni juohkke háve go dat darbbašuvvo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Remember password
se: Muitte beassansáni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Password:
se: Beassansátni:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here.
se: Čális iežat beassansáni dása.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here. If you would rather not save your password, uncheck the Remember password checkbox above; you will then be prompted for your password whenever it is needed.
se: Čális iežat beassansáni dása. Jus it hálit beassansáni vurket, ale merke «Muitte beassansáni»-boksa dás bajábealde. Fertet de čállit beassansáni juohkke háve go dat darbbašuvvo.

en: Start &Chat...
se: Á&lggat čátta …

en: &Send Single Message...
se: &Sádde ovtta dieđu …

en: User &Info
se: Geavaheaddje&dieđut

en: Send &File...
se: Sádde &fiilla …

en: View &History...
se: Čájet &historihka …

en: &Create Group...
se: &Ráhkat joavkku …

en: Cha&nge Meta Contact...
se: R&ievdat metaoktavuođa …

en: &Delete Contact
se: &Sihko oktavuođa

en: Change A&lias...
se: Rievdat &aliasa …

en: &Block Contact
se: &Easttat oktavuođa

en: Un&block Contact
se: &Ale šat easttat oktavuođa

en: Contacts
se: Oktavuođat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yesButton)
en: Always
se: Álo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noButton)
en: Never
se: Ii goassege

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlyNotSelectedButton)
en: Not the selected contacts
se: Ii válljejuvon oktavuođaid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Command:
se: Gohččun:

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Command
se: Gohččun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &Add
se: &Lasit

en: Text
se: Teaksta

en: Cryptography
se: Kryptografiija

en: Rename Filter
se: Rievdat silli nama

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Filters
se: Filterčoakkáldat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename...
se: Bija ođđa nama …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Criteria
se: Eaktu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexp)
en: Regular expression
se: Virolaš cealkka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pb_edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editregexp)
en: Edit...
se: Doaimmat …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_case)
en: Case sensitive
se: Stuorra ja smávva bustávaid earuheapmi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Action
se: Doaibma

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Low
se: Unnán

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Normal
se: Dábálaš

en: Keep
se: Doalat

en: All
se: Buot

en: Loading...
se: Viežžamin …

en: Searching...
se: Ohcamin …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_search)
en: &Search
se: &Oza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Ready
se: Gearggus

en: Import && Convert
se: Sisafievrrit ja konvertere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contact:
se: Oktavuohta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Date
se: Dáhton

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Contact
se: Oktavuohta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
se: Oza:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Messa&ge
se: D&iehtu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Start with:
se: Álggat dáinna:

[ctx: @item:intable Private conversation finished]
en: Finished
se: Geargan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Protocol
se: Protokolla

note: i18n: ectx: Menu (privacyMenu)
en: Privacy
se: Iežassuodjaleapmi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Colors
se: &Ivnnit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsAdd)
en: &Add...
se: Lasi&t …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsUp)
en: Move &Up
se: Sirdde &bajás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsDown)
en: Move &Down
se: Sirdde &vulos

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Effects
se: Effeavttat

en: Translate
se: Jorgal

en: English
se: Eŋgelasgiella

en: French
se: Fránskalaš

en: German
se: Duiskalaš

en: Italian
se: Itálialaš

en: Japanese
se: Jápanalaš

en: Korean
se: Korealaš

en: Portuguese
se: Portugalalaš

en: Russian
se: Ruoššilaš

en: Spanish
se: Spánialaš

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, IncomingMessages)
en: Incoming Messages
se: Boahtti dieđut

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutgoingTranslate)
en: Outgoing Messages
se: Manni dieđut

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_accountInfo) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox55) i18n: e
en: Account Information
se: Kontodieđut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
se: Namma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Email address:
se: E-boastačujuhus:

[ctx: This Means the User is Away]
en: Away
se: Eret

[ctx: This Means the User is Away]
en: &Away
se: &Eret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: O&ffline
se: Ii &laktašuvvon

en: &Resume
se: &Joatkke

en: Unknown File-Transfer error.
se: Amas fiilasirdin meattáhus.

en: A&way
se: E&ret

en: B&usy
se: &Bargamin

en: I&nvisible
se: Oaidne&meahttun

en: S&earch
se: O&za

en: &Add User...
se: &Lasit geavaheaddji …

en: Account created; your new UIN is %1.
se: Kontu ráhkaduvvon; do ođđa UIN:a lea %1-

en: unknown
se: amas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: &Email address:
se: &E-boastačujuhus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, groups)
en: Group
se: Joavku

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAccountEditUI)
en: Account Preferences - Gadu-Gadu
se: Kontooidimat – Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&ccount Preferences
se: &Kontooidimat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Required
se: Gáibiduvvon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: U&ser Information
se: Gea&vaheaddjedieđut

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userInformation)
en: User Information
se: Geavaheaddjedieđut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uiSurnamea)
en: Surname:
se: Goargu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblGender) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2)
en: Gender:
se: Sohkkabealli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2a) i18n: ectx: 
en: City:
se: Gávpot:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender)
en: Female
se: Nissun

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender)
en: Male
se: Dievdu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &File Transfer
se: &Fiilasirdin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dcc)
en: Global DCC Options
se: Oppalaš DCC-molssaeavttut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local &IP address /
se: Báikkálaš &IP-čujuhus /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: po&rt:
se: ve&rrat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
se: &Beassansátni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3a)
en: Nick:
se: Gohččodannamma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_4)
en: to:
se: vuostáiváldi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uin_static)
en: User number:
se: Geavaheaddjenummir:

en: GroupWise SSL Error
se: GroupWise SSL meattáhus

en: Unable to Connect '%1'
se: Ii sáhttán laktašit dása: «%1»

en: Error Adding Contact
se: Meattáhus lasihettiin oktavuođa

en: Enter Auto-Reply Message
se: Čále autovástidandieđu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Account name:
se: &Kontonamma:

en: &Other...
se: &Eará …

en: Search for Contact to Invite
se: Oza oktavuođa maid bovdet

en: Invalid Status
se: Gustohis stáhtus

en: Auto Reply Message
se: Autováštidandiehtu

en: Common Name
se: Oktasaš namma

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseAccountPreferences)
en: Account Preferences - Groupwise
se: Kontooidimat – GroupWise

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &User ID:
se: &Geavaheaddji-ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: Po&rt:
se: Ve&rrát:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Advanced &Options
se: Erenoamáš &molssaeavttut

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic
se: &Vuđolaš

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bg_addMethod)
en: Add Using
se: Lasit geavahettiin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userId)
en: User &ID:
se: Geavaheaddje-&ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userName)
en: Userna&me:
se: &Geavaheaddjenamma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Description:
se: Válddahus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: &Refresh
se: &Ođasmahte

en: Telephone Number
se: Telefonnummir

en: Department
se: Ossodat

en: Location
se: Báiki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lastName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, displayName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, firstName)
en: Change the display name used for this contact
se: Rievdat dán oktavuođá čájehannama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Status:
se: Stáhtus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbldisplayName)
en: &Display name:
se: Čájehan&namma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Additional properties:
se: Lasi iešvuođat:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseContactSearchWidget)
en: Search GroupWise Messenger
se: Oza «GroupWise Messenger:a»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &First name
se: Ov&danamma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &User ID
se: Geavaheaddje-&ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Department
se: O&ssodat:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: contains
se: sisttisdoallá

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: equals
se: lea seammá go

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Last &name
se: &Goargu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Cl&ear
se: &Sálke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: &Results:
se: &Bohtosat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_details)
en: Detai&ls
se: &Bienat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Status:
se: &Stáhtus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Awa&y message:
se: &Eret-diehtu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: A&dd...
se: Lasi&t …

en: User ID
se: Geavaheaddje-ID

en: Searching
se: Ohcamin

en: Jabber Connection Error
se: Jabber laktašanmeattáhus

en: Address is already in use.
se: Čujuhus geavahuvvo juo.

en: Notification
se: Muittuhus

en: Client
se: Klienta

en: File transfers
se: Fiilasirdimat

en: Timestamp
se: Áigesteamppal

en: Message
se: Diehtu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Subscription
se: Diŋgon

en: Jabber ID
se: Jabber-ID

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Birthday
se: Riegadanbeaivi

en: Timezone
se: Áigeávadat

en: Homepage
se: Ruoktosiidu

en: Company name
se: Fitnodatnamma

en: Company Departement
se: Fitnodaga ossodat

en: Company Position
se: Virgi fitnodagas

en: Company Role
se: Rolla fitnodagas

en: Work Street
se: Bargobáikki gáhta

en: Work Extra Address
se: Bargobáikki liigečujuhus

en: Work PO Box
se: Bargobáikki boastaboksa

en: Work City
se: Bargobáikki gávpot

en: Work Postal Code
se: Bargobáikk boastanummir

en: Work Country
se: Bargobáikki riika

en: Work Email Address
se: E-boastačujuhus barggus

en: Home Street
se: Ruovttu gáhta

en: Home Extra Address
se: Ruovttu liigečujuhus

en: Home City
se: Ruoktogávpot

en: Home Postal Code
se: Ruovtto boastanummir

en: Home Country
se: Ruovtto riika

en: Fax
se: Fáksa

en: Do Not Add
se: Ale lasit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AcceptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
se: Dohkket

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, dlgAddContact)
en: Add Contacts
se: Lasit oktavuođaid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current password:
se: Dálá beassansátni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New password:
se: Ođđa beassansátni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer)
en: Server:
se: Bálvá:

en: Password Incorrect
se: Boasto beassansátni

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberEditAccountWidget)
en: Account Preferences - Jabber
se: Kontooidimat – Jabber

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicSetupTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_connection)
en: &Basic Setup
se: &Vuđolaš heivehus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change Password
se: Rievdat beassansáni

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Fi&le Transfer
se: &Fiilasirdin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Public &IP address:
se: Almmolaš &IP-čujuhus:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: General Privacy
se: Oppalaš iežassuodjaleapmi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: Pass&word:
se: &Beassansátni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPasswordVerify)
en: &Repeat password:
se: &Gearddut beassansáni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: &Port:
se: &Verrat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer)
en: &Server:
se: &Bálvá:

en: Nickname
se: Gohččodannamma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHomepage)
en: Homepage:
se: Ruoktosiidu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimezone)
en: Timezone:
se: Áigeávadat:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Home Address
se: &Ruoktočujuhus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet_2)
en: Street:
se: Čujuhus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState_2)
en: Postal code:
se: Boastanummir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry_2)
en: Country:
se: Riika:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Work Address
se: &Bargočujuhus

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Wor&k Information
se: Bargodieđut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompany)
en: Company:
se: Fitnodat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDepartment)
en: Department:
se: Ossodat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPosition)
en: Position:
se: Sajádat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRole)
en: Role:
se: Rolla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneFax)
en: Fax:
se: Fáksa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneCell)
en: Cell:
se: Sealla:

en: Protocol error.
se: Protokollameattáhus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pb_up)
en: Up
se: Bajás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pb_down)
en: Down
se: Vulos

en: &Change Status Message
se: &Rievdat stáhtusdieđáhusa

en: <qt>0 is not a valid port number.</qt>
se: <qt>0 lea gustohis verrátnummir.</qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileAddUI)
en: Add Sametime Contact
se: Lasit «Sametime» oktavuođa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: &Find
se: &Oza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Meanwhile &username:
se: Gaskaboddosaš &geavaheaddjenamma:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Connection
se: Oktavuohta

en: In&visible
se: Oaidnemeahttun

en: Always &Visible To
se: Álo oidnosis &dáidda

en: Always &Invisible To
se: Álo oaidne&meahttun dáidda

en: User Profile
se: Geavaheaddjeprofiila

en: Connecting...
se: Váldimin oktavuođa …

en: Waiting for Authorization
se: Vuordá autentiserema

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, aimEditAccountUI)
en: Account Preferences - AIM
se: Kontooidimat – AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWarnLevel)
en: Warning level:
se: Várrehandássi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnlineSince)
en: Online since:
se: Laktašuvvon dán rájes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAwayMessage)
en: Away message:
se: Eret-diehtu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Profile:
se: Profiila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Room &name:
se: Lanja &namma:

en: &Ignore
se: &Badjelgeahča

en: Select Encoding...
se: Vállje kodema …

en: IP Address
se: IP-čujuhus

en: Single
se: Oktonas

en: Art
se: Dáidda

en: Computers
se: Dihtorat

en: Games
se: Spealut

en: Internet
se: Interneahtta

en: Government
se: Eiseváldit

en: Business
se: Gávpášeapmi

en: Travel
se: Mátktošteapmi

en: Space
se: Gaskamearka

en: Clothing
se: Garvvut

en: Parties
se: Feasttat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRequestReason)
en: Some reason...
se: Muhton sivva …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGrant)
en: &Grant authorization
se: &Dohkket autorisašuvnna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDecline)
en: &Decline authorization
se: &Hilggo autorisašuvnna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReason)
en: Reason:
se: Sivva:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQEditAccountUI)
en: Account Preferences - ICQ
se: Kontooidimat – ICQ

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic Setup
se: &Vuđolaš heivehus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account Preferences
se: Kontooidimat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Privacy Options
se: Iežassuodjalanmolssaeavttut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Hide &IP address
se: Čiega &IP-čujuhusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtServerEncrypted)
en: Use SSL encryption
se: Geavat SSL-krypteren

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInvisible)
en: Invisible
se: Oaidnemeahttun

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIgnore)
en: Ignore
se: Badjelgeahča

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Information
se: Peršuvnnalaš dieđut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel)
en: &Nickname:
se: &Gohččodannamma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel)
en: &First name:
se: Ov&danamma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel)
en: &Last name:
se: &Goargu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Gen&der:
se: Sohka&bealli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Timezone:
se: Ái&geávadat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: A&ge:
se: A&hki:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location && Contact Information
se: Báike- ja oktavuohtadieđut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Address:
se: Č&ujuhus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &City:
se: Gáv&pot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &State:
se: &Stáhta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Zip:
se: &Boastanummir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Countr&y:
se: R&iika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Phone:
se: &Telefuvdna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Ce&ll:
se: &Mobiila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Fa&x:
se: &Fáksa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: &Homepage:
se: &Ruoktosiidu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState)
en: State:
se: Guovlu:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabWhitepages)
en: ICQ Whitepages Search
se: Oza ICQ Whitepages

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: &Email:
se: &E-boasta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: &Gender:
se: Sohka&bealli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Lan&guage:
se: &Giella:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: C&ountry:
se: &Riika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Only search for online contacts
se: Oza dušše laktašuvvon oktavuođaid

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabUIN)
en: UIN Search
se: Oza UIN:a

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clears both search fields and results
se: Sálke sihke ohcangiettiid ja -bohtosiid

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, stopButton)
en: Stops the search
se: Bisseha ohcama

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, userInfoButton)
en: Show information about the selected contact
se: Čájet dieđuid válljejuvvon oktavuođa birra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, userInfoButton)
en: User Info
se: Geavaheaddjedieđut

en: ICQ User Search
se: O&za ICQ geavaheaddji

en: Add the selected user to your contact list
se: Lasit válljejuvvon geavaheaddji iežat oktavuohtalistui

en: ICQ User Information
se: ICQ-geavaheaddjedieđut

en: General ICQ Information
se: Oppalaš ICQ-geavaheaddjedieđut

en: Work Info
se: Bargodieđut

en: Other Info
se: Eará dieđut

en: Other ICQ Information
se: Eará ICQ-dieđut

en: Interest Info
se: Dieđut beroštumiid birra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Company Location Information
se: Bargobáikedieđut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Address:
se: Čujuhus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Zip:
se: Boastanummir:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Work Information
se: Peršuvnnalaš bargodieđut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Phone:
se: Telefuvdna:

en: Group chat
se: Joavkočátta

en: Voice chat
se: Jietnačátta

en: Select Encoding
se: Vállje kodema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotShowAgain)
en: Do &not ask again
se: &Ale jeara fas

en: Add Contacts to Server List
se: Lasit oktavuođaid bálválistui

en: Contact Encoding
se: Oktavuođá koden

en: Age
se: Ahki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: N/A
se: I/O

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: S&ystem
se: &Vuogádat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget)
en: Account Preferences - SMS
se: Kontooidimat – SMS

en: Create Directory
se: Ráhkat máhpa

en: Do Not Create
se: Ale ráhkat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPEditAccountBase)
en: Account Preferences - WinPopup
se: Kontooidimat – WinPopup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Hos&tname:
se: &Guossoheaddjenamma:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Protocol Preferences
se: Protokollaoidimat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: second(s)
se: sekund(d)a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblComputerName)
en: &Computer name:
se: &Dihtora namma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Comment:
se: Kommeanta:

en: <qt>You must enter a valid hostname.</qt>
se: <qt>Fertet čállit gustojeaddji guossoheaddjenama.</qt>

en: <qt>You must enter a valid smbclient path.</qt>
se: <qt>Fertet čállit gustojeaddji smbclient-bálgá.</qt>

en: Updating the Samba configuration file failed.
se: Filtii ođasmahttit Samba-heivehusfiilla.

en: Configuration Failed
se: Heivehus filtii

en: User Info for %1
se: Dieđut %1 birra
