kcmkonqhtml - en to se translation catalogue (164 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
se: Raba ođđa gilkoris iige láses jos ovdamearke dihte válljet leaŋkka dahje jos  sáhpána guovddášboaluin rabat máhpa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
se: Raba &leaŋkkaid ođđa gilkoris iige ođđa láses

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
se: Raba &báhccanlásiid ođđa gilkoris iige ođđa láses

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
se: Dát rahpá ođđa gilkora duogážin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
se: R&aba ođđa gilkoriid duogážis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
se: Dáinna rabat ođđa gilkora dán gilkora maŋŋá, iige maŋemus gilkora maŋŋa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
se: Raba &ođđa gilkora maŋŋá dálá gilkora

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
se: Čájeha gilkorholgga dušše jus leat eanat go okta rabas gilkora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: Hide the tab bar when only one tab is open
se: Čiega gilkorholgga go dušše okta okta gilkor lea rabas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
se: Jearrá jos duođaid hálidat giddet láse mas leat rabas gilkorat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
se: Nanne &jos vikkat giddet láse mas lea máŋga rabas gilkora

en: A&utomatically load images
se: Viečča govaid automáhtalaččat

en: Dra&w frame around not completely loaded images
se: Sárggo &rámma govaid birra mat eai leat vel aibbas vižžojuvvon

[ctx: animations]
en: Enabled
se: Čájet animašuvnnaid

[ctx: animations]
en: Disabled
se: Ale čájet animašuvnnaid

en: Show Only Once
se: Čájet dušše oktii

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
se: Stivre man láhkái Konqueror čájeha animerejuvvon govaid:  <br /><ul> <li><b>Čájet animašuvnnaid</b>: Čájet buot animašuvnnaid ollásit.</li> <li><b>Ale čájet animašuvnnaid</b>: Ale čájet animašuvnnaid, čájet dušše vuosttáš gova.</li> <li><b>Čájet dušše oktii</b>: Čájet buot animašuvnnaid ollásit, muhto dušše oktii.</li></ul>

en: A&nimations:
se: A&nimašuvnnat:

[ctx: underline]
en: Enabled
se: Čájet sázu

[ctx: underline]
en: Disabled
se: Ale čájet sázu

en: Only on Hover
se: Čájet dušše sievána vuolde

en: Und&erline links:
se: &Vuolláisárggo liŋkkaid:

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
se: <h1>Konqueror fonttat</h1> Dán siiddus sáhtát válljet makkár fonttaid Konqueror geavaha go čájeha fierpmádatsiidduid.

en: Font Si&ze
se: Fonta&sturrodat

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
se: Dát lea goralaš fontasturrodat maid Konqueror geavaha go čájeha fierpmádatsiidduid.

en: M&inimum font size:
se: U&nnimus fontasturrodat:

en: &Medium font size:
se: &Gaskageardan fontasturrodat:

en: S&tandard font:
se: S&tandárdfonta:

en: This is the font used to display normal text in a web page.
se: Fierpmádatsidduid dábáláš teaksta čájehuvvo dáinna fonttain.

en: &Fixed font:
se: &Dássegovddat fonta:

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
se: Fierpmádatsiidduid dássegovddat merkejuvvon teaksta čájehuvvo dáinna fonttain.

en: S&erif font:
se: S&erif-fonta:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
se: Fierpmádatsiidduid «serif» merkejuvvon teaksta čájehuvvo dáinna fonttain.

en: Sa&ns serif font:
se: Sa&ns Serif-fonta:

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
se: Fierpmádatsiidduid «sans-serif» merkejuvvon teaksta čájehuvvo dáinna fonttain.

en: C&ursive font:
se: V&inju-fonta:

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
se: Fierpmádatsiidduid vinjučálá merkejuvvon teaksta čájehuvvo dáinna fonttain.

en: Fantas&y font:
se: &Fantasy-fonta:

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
se: Fierpmádatsiidduid «Fantasy» merkejuvvon teaksta čájehuvvo dáinna fonttain.

en: Font &size adjustment for this encoding:
se: &Fontasturrodat ásaheampi dán mearkakodema várás:

en: Use Language Encoding
se: Gievat giela koden

en: Default encoding:
se: Standárdkoden:

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
se: Vállje makkár koden geavahuvvo standárdan. Dábálaš manná bures go válljet «Geavat giela kodema», ja danne árvideames it dárbbaš dán rievdadit.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSConfigWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSCustomDialog)
en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
se: <b>Stiilaárkkat</b> <p>Geahča http://www.w3.org/Style/CSS báikki gos gávnnat eanet dieđuid stiilaárkkaid birra.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
se: <b>Stiilaárkkat</b> <p>Dát joavkoboksa mearrida man láhkái Konqueror čájeha stiilaárkkaid.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
se: Stiilaárkkat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefault)
en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
se: <b>Geavat standárda stiilaárkkaid</b> <p>Vállje dán molssaeavttu jos áiggut geavahit standárda stiilaárkka.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
se: Gea&vat standárda stiilaárkkaid

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useUser)
en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
se: <b>Geavat iešdefinerejuvvon stiilaárkkat</b> <p>Jus dát boksa lea merkejuvvon, de Konqueror geahččala viežžat iešdefinerejuvvon stiilaárkkaid maid leat meroštan dás vuolábealde. Stiilaárkkain sáhtát ieš stivret man websiidduid fárda fierbmeloganis. Fiilla maid meroštat dás vuolábealde galggašii leat gustojeaddji stiilaárka (geahčča http://www.w3.org/Style/CSS gos gávnnat eanet dieđut stiilaárkkain).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
se: G&eavat geavaheaddjemeroštuvvon stiilaárkkaid

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useAccess)
en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
se: <b>Geavat stiilaárkkat álkkibut geavaheapmái</b> <p>Jus válljet dán molssaeavttu de sáhtát meroštit standárda fonta, fontasturrodaga ja fontaivnni. Heivehusaid maid dárbbašat gávnnat «Heivehus …» lásežis ja vállje dan maid háliidat.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useAccess)
en: U&se accessibility stylesheet
se: Gea&vat stiilaárkkaid álkkibut geavaheapmái

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customize)
en: Custom&ize...
se: Erenoamáš &heiveheapmi …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
se: <b>Fontabearrašat</b> <p>Fontabearaš lea fontačoakkaldat mii sulástahttá nubbi nuppi, gos mielláhtut bearrašiš lea omd. buoiddit, vinnjut, jna.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
se: Fontabearaš

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBaseFontFamily)
en: Base family:
se: Vuođđobearaš:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFontComboBox, fontFamily)
en: <p>This is the currently selected font family</p>
se: <p>Dát lea válljejuvvon fontabearaš</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
se: <b>Geavat seamma bearraša buot tekstii</b> <p>Vállje dán molssaeavttu vai geavahit dušše iežat fonttaid.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: Use same family for all text
se: Geavat seamma bearraša buot teavstta várás

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Font Size
se: Fontasturrodat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtFontsize)
en: Base font si&ze:
se: Vuđolaš &fontasturrodat:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dontScale)
en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
se: <b>Seamma sturrodat buot áđain</b> <b>Vállje dán molssaeavttu jus buot áđain galgá leat seamma fontasturrodat.</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScale)
en: &Use same size for all elements
se: &Geavat seamma sturrodaga buot áđain

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2)
en: Colors
se: Ivnnit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
se: <b>Čáhppat vielgada alde</b><p>Dán dábálaččat oainnát.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
se: &Čáhppat vielgada alde

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
se: <b>Vielgat čáhppada alde</b><p>Klassihkalaš negatiiva ivdnečoahkki.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
se: &Vielgat čáhppada alde

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customColor)
en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
se: <b>Iešdefinerejuvvon</b> <p>Vállje dán molssaeavttu jus ieš hálidat válljet fonttaid ivnni.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customColor)
en: Cus&tom
se: &Iešdefinerejuvvon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtBackground)
en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
se: <b>Duogáš</b> <p>Dát duogášivdni čájehuvvo standárdan teavstta duohkken. Duogášgovva čiehká ivnni.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
se: D&uogáš:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, backgroundColorButton)
en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
se: <b>Duogáš</b> <p>Dán uvssa duohkken lea vejolaš mearridit erenoamáš standárda duogáža.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameColor)
en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
se: <b>Seamma ivnni buot tekstii</b> <p>Vállje dán molssaeavttu jos válljejuvvon ivdni gálgá geavahuvvot buot tekstii, olles dokumeanttas.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
se: Geavat seamma ivnni buot tekstii

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtForeground) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, foregroundColorButton)
en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
se: <b>Ovdabealivdni</b> <p>Teaksta sárgojuvvo dáinna ivnniin.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
se: Ov&dabealivdni:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: <b>Images</b>
se: <b>Govat</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideImages)
en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
se: <b>Ale čájet govaid</b> <p>Eastada Konqueror:a viežžamis ja čajeheamis govaid.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideImages)
en: &Suppress images
se: A&le čájet govaid

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
se: <b>Ale čájet duogášgovaid</b> <p>Eastada Konqueror:a viežžamis ja čajeheamis duogášgovaid.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: Suppress background images
se: Ale čájet duogášgovaid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
se: Ovdačájeheapmi

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
se: <h1>Konqueror stiilaárkkat</h1> Dán moduvllas sáhtát geavahit iežat ivdne- ja fontaheivehusat Konqueror:ii du iežat stiilaárkkaiguin (CSS). Don sáhtát mearridit erenoamáš molssaeavttuid dahje geavahit iežat stiilaárkka jus muitalat gos da lea. <br />Fuomáš ahte dát heivehusat álo badjelgehččet heivehusaid mat leat fierpmádatbáikkis. Dát sáhttá leat ávkkálaš čálmmehis olbmuide dahje fierpmádatbáikkiide mat eai leat logahahtti.

en: Host/Domain
se: Guossoheaddji/domena

en: Policy
se: Doaibmanvuohki

en: &New...
se: &Ođđa …

en: Chan&ge...
se: Rie&vdat …

en: De&lete
se: Si&hko

en: &Import...
se: &Sisafievrrit …

en: &Export...
se: &Olggosfievrrit …

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
se: Coahkkal dán boalu vai ieš lasihit guossoheaddje- dahje domenaguoskevaš njuolggadusa.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
se: Coahkkal dán boalu rievdadandihte válljejuvvon guossoheaddje- dahje domenaguoskevaš njuolggadusaid.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
se: Coahkkal dán boalu sihkkundihte válljejuvvon guossoheaddje- dahje domenaguoskevaš njuolggadusaid.

en: You must first select a policy to be changed.
se: Fertet vuos válljet njuolggadasa maid rievdadit.

en: You must first select a policy to delete.
se: Fertet vuos válljet njuolggadusa maid sihkkut.

en: Use Global
se: Geavat oppalaččat

en: Accept
se: Dohkket

en: Reject
se: Hilggo

en: Enable filters
se: Bija silliid doaibmat

en: Hide filtered images
se: Čiega sillejuvvon govaid

en: Insert
se: Bija sisa

en: Update
se: Ođasmahte

en: Remove
se: Váldde eret

en: Import...
se: Sisafievrrit …

en: Export...
se: Olggosfievrrit …

en: Name
se: Namma

en: Tabbed Browsing
se: Fierbmegolgan gilkoriiguin

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
se: <h1>Fierpmadatlogan Konqueror</h1>
    Dáppe heivehat Konquerora fierpmádatlogandoaimmaid. Fuomaš ahte fiilagieđahallandoaimmain lea sierra heivehanmoduvla. Sáhtát mearridit man láhkai Konqueror galgá gieđahallat dihto oasit čájehuvvon HTML-kodas. Dábálaččat it dárbbaš rievdadit maidege dáppe.

en: Boo&kmarks
se: &Girjemearkkat

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
se: Jearat nama ja máhpa go girjemearkkat lasihuvvojit

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
se: Jus dát lea merkejuvvon de lea vejolaš rievdadit girjemearkka nama ja válljet guđe máhppii girjemearka bidjo go lasihat dan.

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
se: Čájet dušše merkejuvvon girjemearkkaid girjemearkareaidoholggas.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
se: Jus merket dán, de Konqueror girjemearkaholga čájeha dušše daid girjemearkkaid maid ieš leat válljen girjemearkadoaimmaheaddjis.

en: Form Com&pletion
se: Skovve&ollašuhttin

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
se: Jus merket dán, de Konqueror muitá dieđuid maid leat čállán skoviide ja evttoha seamma dieđuid eará skoviin.

en: &Maximum completions:
se: O&llašuhttimiid badjerádji:

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
se: Dás válljet man galle árvvu Konqueror galgá muitit skovvegiettis.

en: Mouse Beha&vior
se: &Sáhpánláhtten

en: Chan&ge cursor over links
se: Rievdat &sievána go guoská leáŋkkaid

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
se: Jos válljet dán, de sieván rievdada hámi (dábálaččat giehtan) jos guoská leaŋkka.

en: Right click goes &back in history
se: Olgešcoahkkaleapmi &manná maŋusguvlui historihkas

en: Enable Ja&va globally
se: Bija &Java doaibmat oppalaččat

en: Java Runtime Settings
se: Java-vuodjináiggi heivehusat

en: &Use security manager
se: Geavat &sihkkarvuođagieđahalli

en: Use &KIO
se: Geavat &KIO

en: &Path to Java executable, or 'java':
se: Java-&prográmmafiilla dahje «java» bálggis:

en: Additional Java a&rguments:
se: Lassi Java-a&rgumeanttat:

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
se: Divtte Java-skriptaid HTML-siidduid siskkobealde vuodjit. Fuomáš ahte, nugo buot fierpmádatloganiin, ahte dát dáidá leat sihkkarvuođarihkádus geavahit dákkáraš aktiivalaš sisdoalu.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
se: Jos geavahat dán doaimma, de jvm geavaha KIO fierpmádatjohtolahkii.

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
se: Domena&gullevaš

en: &Java policy:
se: &Java-doaibmanvuohki:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
se: Vállje JavaScript-doaibmanvuogi guossoheaddji dahje domena várás dás bajábealde.

en: Ena&ble JavaScript globally
se: Bija Ja&vaScript doaibmat oppalaččat

en: Report &errors
se: &Muital meattáhusaid birra

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
se: Muital meattáhusaid birra mat čuožžilit vuojedettiin JavaScript-koda.

en: Global JavaScript Policies
se: Oppalaš JavaScript-njuolggadusat

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
se: Do&menagullevaš

en: JavaScript policy:
se: JavaScript-doaibmanvuohki:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
se: Vállje JavaScript-doaibmanvuogi guossoheaddji dahje domena várás dás bajábealde.

en: Domain-Specific JavaScript Policies
se: Domena-erenoamáš JavaScript-njuolggadusat

en: Open new windows:
se: Raba ođđa lásiid:

en: Use global
se: Geavat oppalaš molssaeavttu

en: Use setting from global policy.
se: Geavat vuogádaga njuolggadusaid.

en: Allow
se: Divtte

en: Accept all popup window requests.
se: Divtte buot báhccanlásiid ihtit.

en: Ask
se: Jeara

en: Prompt every time a popup window is requested.
se: Jeara juohkke háve go fierpmádatsiidu viggá ráhpat báhccanláse.

en: Deny
se: Hilggo

en: Reject all popup window requests.
se: Hilggo buot báhccanlásejearahusaid.

en: Smart
se: Jierbmás

en: Resize window:
se: Rievdat lásesturrodaga:

en: Allow scripts to change the window size.
se: Suova skriptaid rievdadit lásesturrodaga.

en: Ignore
se: Badjelgeahča

en: Move window:
se: Sirdde láse:

en: Allow scripts to change the window position.
se: Suova skriptaid rievdadit lásesajádaga.

en: Focus window:
se: Fohkus lásii:

en: Allow scripts to focus the window.
se: Suova skriptaid sirdit fohkus lásii.

en: Modify status bar text:
se: Rievdat stáhtusholgga teavstta:

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
se: Diktá skriptaid rievdadit stáhtusholgga teavstta.

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
se: © 1999–2001 Konqueror-ovdánahtit

en: Java&Script
se: JavaS&cript

en: &Host or domain name:
se: &Guossoheaddje- dahje domenanamma:

en: You must first enter a domain name.
se: Fertet vuos addit domenanama.
