kcmkonqhtml - en to ug translation catalogue (211 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
ug: بۇ كۆپ چاغلار يېڭى كۆزنەك ئاچماستىن، يېڭى بەتكۈچ ئاچىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
ug: ئۇلانمىنى يېڭى كۆزنەكتە ئەمەس يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(&L)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
ug: JavaScript تا سەكرىمىگە يول قويۇلغان بولسا، سەكرىمە كۆزنەكنى يېڭى كۆزنەكتە ئەمەس، بەلكى يېڭى بەتكۈچتە ئاچىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
ug: سەكرىمە كۆزنەكنى يېڭى كۆزنەكتە ئەمەس، يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(&U)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
ug: سىرتتىن URL ئېچىش ئىلتىماسى  كەلگەندە، ئۇنى Konqueror نىڭ بەتكۈچىدە ئاچسۇن

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
ug: بۇ يېڭى بەتكۈچنى ئالدى تەرەپتە ئەمەس،ئارقا تەرەپتە ئاچىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
ug: يېڭى بەتكۈچنى ئارقا تەرەپتە ئاچ(&P)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
ug: بۇ يېڭى بەتكۈچنى نۆۋەتتىكى ئەڭ ئاخىرقى بەتكۈچنىڭ كەينىدە ئەمەس، نۆۋەتتىكى بەتكۈچنىڭ كەينىدە ئاچىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
ug: يېڭى بەتكۈچنى نۆۋەتتىكى بەتكۈچنىڭ كەينىدە ئاچ(&N)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
ug: بەتكۈچتىن 2 ياكى ئۇنىڭدىن جىق بولسا بەتكۈچ بالدىقىنى كۆرسىتىدۇ. بولمىسا بەتكۈچ بالدىقى ھەمىشە كۆرسىتىلىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: Hide the tab bar when only one tab is open
ug: ئەگەر بىرلا بەتكۈچ بولسا ئۇنى يوشۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: &Show close button on tabs
ug: بەتكۈچتە «ياپ» توپچىسىنى كۆرسەت(&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: Middle-click on a tab to close it
ug: بەتكۈچتە ئوتتۇرا توپچا چېكىلسە ياپسۇن

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
ug: بىر قانچە بەتكۈچ بار كۆزنى ياپماقچى بولغان، سورايدىغان بولىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
ug: بىر قانچە بەتكۈچ بار چاغدا كۆزنەكنى ياپماقچى بولسا جەزملىسۇن(&W)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
ug: بۇ تاللانسا، ھازىرقى ئاكتىپ بەتكۈچ يېپىلسا، بۇنىڭ ئادىدا ئېچىلغان ياكى ئىشلىتىلگەن بەتكۈچ ئاكتىپلىنىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: Activate previously used tab when closing the current tab
ug: ھازىرقى بەتكۈچ يېپىلسا بۇرۇن ئۇنىڭ ئالدىدىكى بەتكۈچنى ئاكتىپلا

[ctx: @title:tab]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
ug: خەت نۇسخىلىرى

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
ug: ئۇسلۇب جەدۋىلى

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
ug: سۈرەتلەر

en: A&utomatically load images
ug: رەسىملەرنى ئاپتوماتىك يۈكلە(&U)

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
ug: <html>ئەگەر بۇ يەر تاللانسا، Konqueror تور بەتكە سىڭدۈرۈلگەن سۈرەتلەرنى ئاپتوماتىك ئوقۇيدۇ. بولمىسا سۈرەتلەرنى كۆرسىتىدىغان ئورۇننى كۆرسىتىپ بېرىدۇ. سىز ئۇنى چېكىش ئارقىلىق ئوقۇسىڭىز بولىدۇ. <br /> تور سۈرئىتىڭىز ئاستا بولمىسا بۇنى چېكىپ ئىشلەتسىڭىز بولۇۋېرىدۇ. </html>

en: Dra&w frame around not completely loaded images
ug: تولۇق ئوقۇلۇپ بولۇنمىغان رەسىمنىڭ كاندۇكنى سىزسۇن(&W)

[ctx: animations]
en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

[ctx: animations]
en: Disabled
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان

en: Show Only Once
ug: پەقەت بىرلا قېتىم كۆرسەت

en: A&nimations:
ug: جانلاندۇرۇم(&N):

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
ug: باشقىلار

[ctx: underline]
en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

[ctx: underline]
en: Disabled
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان

en: Only on Hover
ug: پەقەت ئۈستىدە جىم تۇرغاندا

en: Und&erline links:
ug: ئاستى سىزىلغان ئۇلانما(&E):

en: When Efficient
ug: ئۈنۈملۈك بولغاندا

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
ug: ھەمىشە

[ctx: soft scrolling]
en: Never
ug: ھەرگىز

en: S&mooth scrolling:
ug: سىلىق سىيرىلىش(&M):

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
ug: <h1>Konqueror خەت نۇسخىلىرى</h1> بۇ بەتتە سىز، تور بەتلىرىنى كۆرسىتىشتە ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىلىرىنى سەپلىيەلەيسىز.

en: Font Si&ze
ug: خەت نۇسخا چوڭلۇقى(&Z)

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
ug: تور بەتلىرىنى كۆرسىتىشتە ئىشلىتىدىغان نىسپىي خەت نۇسخىسى چوڭلۇقىدۇر.

en: M&inimum font size:
ug: ئەڭ كىچىك خەت چوڭلۇقى(&I):

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
ug: تېكىستلەرنى كۆرسەتكەندە چوڭلۇقىنى بۇنىڭدىن كىچىك قىلىپ كۆرسەتمەيدۇ، <br /> باشقا تەڭشەكلەر قاپلىۋېتىلىدۇ.

en: &Medium font size:
ug: ئوتتۇرا خەت نۇسخىسى چوڭلۇقى(&Z):

en: S&tandard font:
ug: ئۆلچەملىك خەت نۇسخىسى(&T):

en: This is the font used to display normal text in a web page.
ug: بۇ تور بەتلىرىدىكى نورمال تېكىستلەرنى كۆرسىتىشتە ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىسىدۇر.

en: &Fixed font:
ug: تەڭ كەڭلىكتىكى خەت نۇسخىسى(&F):

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
ug: بۇ تەڭ كەڭلىكتىكى تېكىستلەرنى كۆرسىتىشتە ئىشلىتىلىدىغان خەت نۇسخىسىدۇر.

en: S&erif font:
ug: Serif خەت نۇسخىسى(&E):

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
ug: بۇ تېكىستلەرنى serif شەكلىدە كۆرسىتىشتە ئىشلىتىلىدىغان خەت نۇسخىسىدۇر.

en: Sa&ns serif font:
ug: Sans serif خەت نۇسخا(&N):

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
ug: بۇ تېكىستلەرنى sans-serif شەكلىدە كۆرسىتىشتە ئىشلىتىلىدىغان خەت نۇسخىسىدۇر.

en: C&ursive font:
ug: يازمىچە خەت نۇسخىلىرى(&U):

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
ug: بۇ تېكىستلەرنى يانتۇ كۆرسىتىشتە ئىشلىتىلىدىغان خەت نۇسخىسىدۇر.

en: Fantas&y font:
ug: فانتازىيە خەت نۇسخىسى(&Y):

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
ug: بۇ خەت نۇسخىسى فانتازىيە بەلگىسى قويۇلغان تېكىستلەرنى كۆرسىتىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: Font &size adjustment for this encoding:
ug: بۇ كودلاشنىڭ خەت نۇسخا چوڭلۇقنى تەڭشەش:

en: Use Language Encoding
ug: تىل كودلىشىنى ئىشلەت

en: Default encoding:
ug: كۆڭۈلدىكى كودلاش:

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
ug: ئىشلىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى كودلاش؛ نورمال ئەھۋالدا «تىل كودلىشىنى ئىشلەت» بولسىلا كۇپايە، بۇنى ئۆزگەرتمىسىڭىزمۇ بولىدۇ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSConfigWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSCustomDialog)
en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
ug: <b>ئۇسلۇب جەدۋىلى</b><p>تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارنى http://www.w3.org/Style/CSS دىن كۆرۈڭ</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
ug: <b>ئۇسلۇب جەدۋىلى</b><p>بۇ گۇرۇپپا كۆزنەكچىسىنى ئىشلەتسىڭىز، ئۇسلۇب جەدۋىلىنى Konqueror نىڭ قانداق سىزىدىغانلىقىنى بەلگىلىگىلى بولىدۇ.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
ug: ئۇسلۇب جەدۋىلى

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefault)
en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
ug: <b>كۆڭۈلدىكى ئۇسلۇب جەدۋىلىنى ئىشلىتىش</b><p>بۇ تاللانسا كۆڭۈلدىكى ئۇسلۇب جەدۋىلى ئىشلىتىلىدۇ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
ug: كۆڭۈلدىكى ئۇسلۇب جەدۋىلىنى ئىشلەت(&E)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
ug: ئىشلەتكۈچى بەلگىلىگەن ئۇسلۇب جەدۋىلىنى ئىشلەت(&U)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useAccess)
en: U&se accessibility stylesheet
ug: قوشۇمچە ئىقتىدار ئۇسلۇب جەدۋىلىنى ئىشلەت(&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customize)
en: Custom&ize...
ug: ئۆزلەشتۈر(&I)…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
ug: خەت نۇسخا تۈركۈمى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBaseFontFamily)
en: Base family:
ug: ئاساسىي تۈركۈم:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFontComboBox, fontFamily)
en: <p>This is the currently selected font family</p>
ug: <p>بۇ نۆۋەتتە تاللانغان خەت نۇسخا تۈركۈمىدۇر</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
ug: <b>بارلىق تېكىستلەر ئۈچۈن ئوخشاش تۈركۈم ئىشلەت</b><p>بۇ تاللانما ئىختىيارى ھەرقانداق خەت نۇسخىلىرىنى قاپلىۋېتىدۇ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: Use same family for all text
ug: بارلىق تېكىستلەر ئۈچۈن ئوخشاش تۈركۈم ئىشلەت

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Font Size
ug: خەت چوڭلۇقى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtFontsize)
en: Base font si&ze:
ug: ئاساسىي خەت نۇسخىسى چوڭلۇقى(&Z):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dontScale)
en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
ug: <b>ھەممە ئېلېمېنتلار ئۈچۈن ئوخشاش چوڭلۇق ئىشلەت</b><p>بۇ تاللانما، ئىختىيارى خەت چوڭلۇقىنى قاپلىۋېتىپ ھەممە خەتلەرنى ئاساسىي خەت چوڭلۇقىدا كۆرسىتىدۇ. ھەممە خەتلەر ئوخشاش چوڭلۇقتا بولىدۇ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScale)
en: &Use same size for all elements
ug: ھەممە ئېلېمېنتلار ئۈچۈن ئوخشاش چوڭلۇق ئىشلەت(&U)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2)
en: Colors
ug: رەڭلەر

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
ug: <b>ئاقنىڭ ئۈستىدە قارا</b><p>ئادەتتە سىز كۆرىدىغان نورمال كۆرۈنۈش.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
ug: ئاقنىڭ ئۈستىدە قارا(&B)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
ug: <b>قارىنىڭ ئۈستىدە ئاق</b><p>بۇ كلاسسىك رەڭ لايىھىسى.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
ug: قارىنىڭ ئۈستىدە ئاق(&B)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customColor)
en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
ug: <b>ئىختىيارى</b><p>بۇ تاللانسا ئىختىيارى رەڭنى تاللاپ ئىشلىتىشكە بولىدۇ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customColor)
en: Cus&tom
ug: ئىختىيارى(&T)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtBackground)
en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
ug: <b>تەگلىك</b><p>بۇ تېكىستنىڭ كەينى رېڭىنى كۆرسىتىدۇ. بۇنى ئادەتتە تەگلىك رەسىمى قاپلىۋېتەلەيدۇ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
ug: تەگلىك(&K):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
ug: بارلىق تېكىستلەر ئۈچۈن ئوخشاش رەڭ ئىشلەت

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtForeground) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, foregroundColorButton)
en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
ug: <b>تېكىست رەڭگى(ئالدى رەڭ دەپمۇ ئاتىلىدۇ)</b><p>تېكىستلەرنى سىزىشتا ئىشلىتىلىدىغان رەڭدۇر.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
ug: تېكىست رەڭگى(&F)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: <b>Images</b>
ug: <b>سۈرەتلەر</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideImages)
en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
ug: <b>سۈرەتلەرنى يوشۇر</b><p>بۇنى تاللاش ئارقىلىق Konqueror نى سۈرەتلەرنى ئوقۇمايدىغان قىلىشقا بولىدۇ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideImages)
en: &Suppress images
ug: سۈرەتلەرنى يوشۇر(&S)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
ug: <b>تەگلىك سۈرەتلىرىنى يوشۇر</b><p>بۇنى تاللاش ئارقىلىق Konqueror نى تەگلىك سۈرەتلەرنى ئوقۇمايدىغان قىلىشقا بولىدۇ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: Suppress background images
ug: تەگلىك سۈرەتلىرىنى يوشۇر

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

en: Host/Domain
ug: باش ئاپپارات/دائىرە

en: Policy
ug: تۈزۈم

en: &New...
ug: يېڭى(&N)…

en: Chan&ge...
ug: ئۆزگەرت(&G)…

en: De&lete
ug: ئۆچۈر(&L)

en: &Import...
ug: ئىمپورت قىل(&I)…

en: &Export...
ug: ئېكسپورت قىل(&E)…

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
ug: دائىرە ياكى ماشىنىغا خاس تۈزۈمنى قولدا قوشۇش ئۈچۈن بۇ توپچىنى چېكىڭ.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
ug: تىزىم كۆزنەكچىسىدە تاللانغان دائىرە ياكى ماشىنىغا خاس تۈزۈمنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن بۇ توپچىنى چېكىڭ.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
ug: تىزىم كۆزنەكچىسىدە تاللانغان دائىرە ياكى ماشىنىغا خاس تۈزۈمنى ئۆچۈرۈش ئۈچۈن بۇ توپچىنى چېكىڭ.

en: You must first select a policy to be changed.
ug: ئاۋۋال ئۆزگەرتمەكچى بولغان تاكتىكىنى تاللىشىڭىز كېرەك.

en: You must first select a policy to delete.
ug: ئاۋۋال ئۆچۈرمەكچى بولغان تاكتىكىنى تاللىشىڭىز كېرەك.

en: Use Global
ug: ئومۇمىي دائىرىنى ئىشلەت

en: Accept
ug: قوشۇل

en: Reject
ug: رەت قىل

en: Enable filters
ug: سۈزگۈچلەرنى ئىناۋەتلىك قىل

en: Hide filtered images
ug: سۈزۈلگەن سۈرەتلەرنى يوشۇر

en: Manual Filter
ug: قولدا سۈزۈش

en: Search:
ug: ئىزدە:

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
ug: <qt>سۈزگۈچ ئىپادىسى (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp"تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلار</a>):

en: Automatic Filter
ug: ئاپتوماتىك سۈزۈش

en: Automatic update interval:
ug: ئاپتوماتىك يېڭىلاش ئىنتېرۋالى:

en:  day |  days
ug[0]:  كۈن

en: Insert
ug: قىستۇر

en: Update
ug: يېڭىلا

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Import...
ug: ئەكىر…

en: Export...
ug: چىقار…

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
ug: <qt><a href="importhelp">مۇھىم پىچىملار ھەققىدە</a> تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇر، <a href="exporthelp">چىرىش پىچىمى</a>

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
ug: ئېلان سۈزگۈچنى ئىناۋەتلىك ياكى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ. ئىناۋەتلىك قىلىنسا، سۈزگۈچ تىزىمىدا بىر توپ URL ئىپادىلىرى بەلگىلىنىشى كېرەك، شۇندىلا چەكلەش ئۈنۈمىگە ئېرىشكىلى بولىدۇ.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
ug: سۈرەتلەرنى چەكلەش ئىقتىدارى چىقىرىۋېتىلمىگۈچە «چەكلەنگەن» سۈرەت ئورنى كۆرسىتىلىدۇ.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
ug: بۇ بارلىق سىڭدۈرمە سۈرەت ۋە ۋاسىتە نەڭلىرىنى سۈزۈش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان URL سۈزگۈچ تىزىمىدۇر.

en: Name
ug: ئاتى

en: Tabbed Browsing
ug: بەتكۈچلۈك كۆرۈش

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
ug: Konqueror باشلانغاندا(&K):

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
ug: چۈشەندۈرۈش بېتىنى كۆرسەت

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
ug: قۇرۇق بەت كۆرسەت

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
ug: خەتكۈچلىرىمنى كۆرسەت

en: Home page:
ug: باش بەت:

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
ug: ماكان بەتنى تاللا

en: Default web browser engine:
ug: كۆڭۈلدىكى توركۆرگۈ ماتورى:

en: Boo&kmarks
ug: خەتكۈچلەر(&K)

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
ug: خەتكۈچلەرنى قوشقاندا ئات ۋە قىسقۇچنى سورا

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
ug: خەتكۈش قورال بالدىقىدا بەلگە قويۇلغان خەتكۈچلەرنىلا كۆرسەت

en: Form Com&pletion
ug: كىرگۈزۈشنى تاماملاش(&P)

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
ug: بۇ تاللانسا، Konqueror تور بەتلىرىگە كىرگۈزۈلگەن ئۇچۇرلارنى ساقلىۋالىدۇ ۋە شۇنىڭغا ئوخشاش يەرلەردە سىزگە ساقلىۋالغان ئۇچۇرنى تەۋسىيە شەكلىدە كۆرسىتىپ بېرىدۇ.

en: &Maximum completions:
ug: ئەڭ چوڭ تاماملاش سانى(&M):

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
ug: بۇ يەردە سىز Konqueror دا ئەڭ كۆپ بولغاندا قانچىلىك كىرگۈزگەن ئۇچۇرنى ساقلىۋالىدىغانلىقىنى تاللىيالايسىز.

en: Mouse Beha&vior
ug: چاشقىنەك ھەرىكىتى(&V)

en: Chan&ge cursor over links
ug: ئۇلانمىلار ئۇستىدىكى نۇربەلگىنى ئۆزگەرت(&G)

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
ug: بۇ تاللانسا، چاشقىنەك ئۇلانما ئۈستىگە كەلگەندە شەكلىنى ئۆزگەرتىدۇ(ئادەتتە قولنىڭ شەكلى).

en: M&iddle click opens URL in selection
ug: ئوتتۇرا توپچا چېكىلگەندە تاللانغان URL نى ئاچسۇن(&I)

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
ug: بۇ تاللانما تاللانسا، چاشقىنەكنىڭ ئوتتۇرا توپچىسىنى چېكىپ Konqueror كۆرۈنۈشىدىكى URL نى ئاچقىلى بولىدۇ.

en: Right click goes &back in history
ug: ئوڭ توپچا چېكىلسە ئىزغا قايتىدۇ(&B)

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
ug: بۇ تاللانما تاللانسا، چاشقىنەكنىڭ ئوڭ توپچىسىنى چېكىپ ئىزغا قايتقىلى(ئالدىنقى كۆرگەن بەتلەر) بولىدۇ. مەزمۇن تىزىملىكىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن، چاشقىنەك ئوڭ توپچىسىنى چېكىپ تۇرۇپ يۆتكىسە بولىدۇ.

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
ug: قايتا ئوقۇش/باشقا بەتنى ئوقۇشتا ئاپتوماتىك كېچىكتۈرسۇن(&R)

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
ug: بەزى بەتلەر، مەلۇم ۋاقىتتا قايتا ئوقۇش ۋە باشقا بەتكۈچنى ئوقۇش مەشغۇلاتى ئېلىپ بارىدۇ. بۇنى تاللىمىسىڭىز، Konqueror بۇ ئىلتىماسلارنى بېجىرمەيدىغان بولىدۇ.

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
ug: زىيارەت كۇنۇپكىسىنى Ctrl كۇنۇپكىسى بىلەن ئاكتىپلاشنى ئىناۋەتلىك قىل(&Y)

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
ug: تور بېتىگە DNT باشىنى ئەۋەتىش ئارقىلىق ئۆزىڭىزنىڭ ئىزلىنىشنى خالىمايدىغانلىقىڭىزنى بىلدۈرۈڭ

en: Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.
ug: تور بېتىگە، ئۆزىڭىزنىڭ ئىزلىنىشنى خالىمايدىغانلىقىڭىزنى بىلدۈرمەكچى بولسىڭىز بۇنى تاللىسىڭىز بولىدۇ.

en: Enable Ja&va globally
ug: Java نى ئومۇمىي دائىرىدە ئىناۋەتلىك قىل(&V)

en: Java Runtime Settings
ug: Java ئىجرا مۇھىتىنىڭ تەڭشىكى

en: &Use security manager
ug: بىخەتەرلىك باشقۇرغۇچى ئىشلەت(&U)

en: Use &KIO
ug: KIO ئىشلەت(&K)

en: Shu&tdown applet server when inactive for more than
ug: قوللانچاق مۇلازىمىتى تۆۋەندىكى ۋاقىتتىن جىقراق پاسسىپ بولۇپ قالسا، ئۇنى تاقا(&T)

en:  second |  seconds
ug[0]:  سېكۇنت

en: &Path to Java executable, or 'java':
ug: جاۋا(java) نىڭ يولى(&P):

en: Additional Java a&rguments:
ug: قوشۇمچە جاۋاب(Java)پارامېتىرلىرى(&R):

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
ug: HTML بېتىدىكى Java دا يېزىلغان كودنى ئىجرا قىلىشنى ئىناۋەتلىك قىلىدۇ. دىققەت، بۇنى ئاكتىپلىغاندا بىخەتەرلىك جەھەتتە مەسىلە كېلىپ چىقىشى مۇمكىن.

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
ug: بۇ توپچىنى چېكىپ، Java تاكتىكىسى بار ھۆججەتنى تاللاڭ. بۇ تاكتىكىلار نۆۋەتتىكى تاكتىكا بىلەن بىرىكتۈرۈلىدۇ، ئوخشاشلىرى تاشلىۋېتىلىدۇ.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
ug: بۇ توپچىنى چېكىپ، Java تاكتىكا ھۆججىتىنى zip ھۆججەتكە ساقلاڭ. ئاتى <b>java_policy.tgz</b> بولغان ھۆججەت، سىز تاللىغان يولغا ساقلىنىدۇ.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
ug: بۇ ئىناۋەتلىك قىلىنسا، تور ئالاقىسى ئۈچۈن jvm دا KIO ئىشلىتىلىدۇ

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
ug: ئەگەر مەۋھۇم ماشىنىغا ئالاھىدە ئارگۇمېنتلارنى بەرمەكچى بولسىڭىز، ئۇلارنى بۇ يەرگە كىرگۈزۈڭ.

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
ug: دائىرىگە خاس(&N)

[ctx: @title:window]
en: New Java Policy
ug: يېڭى Java تاكتىكىسى

[ctx: @title:window]
en: Change Java Policy
ug: Java تاكتىكىسىنى ئۆزگەرت

en: &Java policy:
ug: Java تاكتىكىسى(&J):

en: Select a Java policy for the above host or domain.
ug: يۇقىرىقى ئاساسىي ماشىنا ياكى دائىرە ئۈچۈن Java تاكتىكىسىنى تاللاڭ.

en: Ena&ble JavaScript globally
ug: JavaScript نى ئومۇمىي دائىرىدە ئىناۋەتلىك قىل(&B)

en: Debugging
ug: سازلاش

en: Enable debu&gger
ug: سازلىغۇچنى ئىناۋەتلىك قىل(&G)

en: Enables builtin JavaScript debugger.
ug: سىڭدۈرمە JavaScript سازلىغۇچىنى ئىناۋەتلىك قىل(&G).

en: Report &errors
ug: خاتالىقلارنى مەلۇم قىل(&E)

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
ug: JavaScript ئىجرا بولغاندا كۆرۈلگەن خاتالىقلارنى مەلۇم قىلىشنى ئىناۋەتلىك قىلىدۇ.

en: Global JavaScript Policies
ug: ئومۇمىي JavaScript تاكتىكىسى

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
ug: دائىرىگە خاس(&M)

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
ug: يېڭى JavaScript تاكتىكىسى

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
ug: JavaScript تاكتىكىسىنى ئۆزگەرت

en: JavaScript policy:
ug: JavaScript تاكتىكىسى

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
ug: يۇقىرىقى ئاساسىي ماشىنا ياكى دائىرە ئۈچۈن JavaScript تاكتىكىسىنى تاللاڭ.

en: Domain-Specific JavaScript Policies
ug: دائىرىگە خاس JavaScript تاكتىكىسى

en: Open new windows:
ug: يېڭى كۆزنەكلەرنى ئاچ:

en: Use global
ug: ئومۇمىي دائىرىنى ئىشلەت

en: Use setting from global policy.
ug: ئومۇمىي دائىرە تاكتىكىسى تەڭشىكىنى ئىشلىتىدۇ.

en: Allow
ug: ئىجازەت

en: Accept all popup window requests.
ug: بارلىق سەكرىمە كۆزنەك ئىلتىماسىنى قوبۇل قىلىدۇ.

en: Ask
ug: سورا

en: Prompt every time a popup window is requested.
ug: سەكرىمە كۆزنەك ئىلتىماسى كەلگەندە كۆرسەتمە چىقىرىدۇ.

en: Deny
ug: رەت قىل

en: Reject all popup window requests.
ug: بارلىق سەكرىمە كۆزنەك ئىلتىماسىنى رەت قىلىدۇ.

en: Smart
ug: ئىدراكلىق

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
ug: ئۇلانمىلارنى چاشقىنەك ياكى كۇنۇپكىنى بېسىش ئارقىلىق چىققان كۆزنەكلەرنىلا قوبۇل قىلىدۇ.

en: Resize window:
ug: كۆزنەكنىڭ چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت:

en: Allow scripts to change the window size.
ug: قوليازما(scripts) نىڭ كۆزنەك چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىشكە ئىجازەت بېرىدۇ.

en: Ignore
ug: پەرۋا قىلما

en: Move window:
ug: كۆزنەك يۆتكەش:

en: Allow scripts to change the window position.
ug: قوليازما(scripts) نىڭ كۆزنەك ئورنىنى ئۆزگەرتىشكە ئىجازەت بېرىدۇ.

en: Focus window:
ug: كۆزنەككە فوكۇسلىنىش:

en: Allow scripts to focus the window.
ug: قوليازما(scripts) نىڭ كۆزنەككە فوكۇسلىنىشىغا ئىجازەت بېرىدۇ.

en: Modify status bar text:
ug: ھالەت بالدىقىنىڭ تېكىستىنى تۈزىتىش:

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
ug: قوليازما(scripts) نىڭ ھالەت بالدىقىدىكى تېكىستنى ئۆزگەرتىشىگە ئىجازەت بېرىدۇ.

en: Konqueror Browsing Control Module
ug: Konqueror كۆرۈش تىزگىن مودېلى

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
ug: (c) 1999 - 2001 Konqueror ئىجادىيەتچىلىرى

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
ug: دائىرىگە-خاس تاكتىكىلار

en: &Host or domain name:
ug: ئاساسىي ماشىنا ياكى دائىرە ئاتى(&H):

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
ug: ئاساسىي ماشىنا ئاتى( www.kde.org دەك)نى ياكى چېكىت بىلەن باشلانغان دائىرە ئاتى(.kde.org ياكى .org) نى كىرگۈزۈڭ

en: You must first enter a domain name.
ug: ئالدى بىلەن دائىرە ئاتىنى چوقۇم كىرگۈزۈشىڭىز كېرەك.
