marble - en to ca@valencia translation catalogue (2704 entries)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:5
en: Moon
ca@valencia: Lluna

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:15
en: <p>The moon.</p><p>The map is based on data from the Clementine Moon mission (UVVIS Basemap Mosaic). Credits: NASA/SDIO, Courtesy <a href="http://astrogeology.usgs.gov">USGS Astrogeology Research Program</a></p>
ca@valencia: <p>La Lluna.</p><p>El mapa es basa en dades de la missió «Clementine» (UVVIS Basemap Mosaic). Credits: NASA/SDIO, Cortesia del <a href="http://astrogeology.usgs.gov">Programa de Recerca Astrogeològica USGS</a></p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:111
en: Explore the Moon
ca@valencia: Explora la Lluna

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:118
en: Landing Sites
ca@valencia: Punts d'allunatge

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:138
en: Craters
ca@valencia: Cràters

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:147
en: Maria
ca@valencia: Mars

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:151
en: Other features
ca@valencia: Altres característiques

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:169 ---------- file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:178 file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:129 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:223 file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:287 file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetm
en: Places of Interest
ca@valencia: Llocs d'interés

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:179 ---------- file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:274 file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:175 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:376 file data/maps/earth/vectorosm-dev/vectorosm-dev.dgml:92 file data/maps/earth/vectorosm/vectoros
en: Coordinate Grid
ca@valencia: Quadrícula de coordenades

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:114
en: <a href="tour://moon/clementine/tour.kml">Play a tour of different landing sites.</a>
ca@valencia: <a href="tour://moon/clementine/tour.kml">Feu un recorregut pels diferents llocs d'allunatge.</a>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:121
en: Manned landing site
ca@valencia: Allunatge tripulat

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:125
en: Robotic rover
ca@valencia: Vehicle robòtic

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:129
en: Unmanned soft landing
ca@valencia: Allunatge suau no tripulat

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:133
en: Unmanned hard landing
ca@valencia: Allunatge brusc no tripulat

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:142
en: Crater, impact crater
ca@valencia: Cràter, cràter d'impacte

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:155
en: Mons, mountain
ca@valencia: Mons, muntanya

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:159
en: Vallis, valley
ca@valencia: Vallis, vall

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:163
en: Other
ca@valencia: Altres

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:173
en: Selenographic Pole
ca@valencia: Pol selenogràfic

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:11
en: Temperature (July)
ca@valencia: Temperatura (juliol)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:21
en: A map which shows the average temperature in July.
ca@valencia: Un mapa que mostra la temperatura mitjana al juliol.

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:165 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:116 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:210 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:196 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:165 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:164
en: Terrain
ca@valencia: Terreny

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:203 ---------- file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:248 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:234 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:203 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:202 file data/maps/earth/political/political.dgml:98 fi
en: Boundaries
ca@valencia: Fronteres

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:216 ---------- file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:269 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:255 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:216 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:215 file data/maps/earth/political/political.dgml:110 f
en: Water Bodies
ca@valencia: Masses d'aigua

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:229 ---------- file data/maps/earth/temp-dec/temp-dec.dgml:228
en: Temperature
ca@valencia: Temperatura

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:169 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:120 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:214 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:200 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:169 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:168
en: Mountain
ca@valencia: Muntanya

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:173 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:124 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:218 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:204 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:173 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:172
en: Volcano
ca@valencia: Volcà

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:182 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:133 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:227 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:213 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:182 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:181
en: Geographic Pole
ca@valencia: Pol geogràfic

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:186 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:137 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:231 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:217 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:186 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:185
en: Magnetic Pole
ca@valencia: Pol magnètic

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:190 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:141 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:235 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:221 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:190 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:189
en: Airport
ca@valencia: Aeroport

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:194 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:145 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:239 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:225 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:194 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:193
en: Shipwreck
ca@valencia: Naufragi

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:198 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:149 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:243 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:229 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:198 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:197
en: Astronomical Observatory
ca@valencia: Observatori astronòmic

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:207 ---------- file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:252 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:238 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:207 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:206 file data/maps/earth/political/political.dgml:102 f
en: International
ca@valencia: Internacional

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:211 ---------- file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:256 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:242 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:211 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:210 file data/maps/earth/temp-dec/temp-dec.dgml:211 fil
en: State
ca@valencia: Estat

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:220 ---------- file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:273 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:259 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:220 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:219 file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:1
en: Lake
ca@valencia: Llac

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:224 ---------- file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:285 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:271 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:224 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:223 file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:1
en: River
ca@valencia: Riu

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:11
en: Earth at Night
ca@valencia: La terra de nit

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:21
en: This image of <i>Earth's city lights</i> was created with data from the Defense Meteorological Satellite Program (DMSP) Operational Linescan System (OLS).
ca@valencia: Aquesta imatge dels <i>llums de ciutats de la terra</i> ha estat creada a partir de l'Operational Linescan System (OLS) del Programa de Satèl·lits Meteorològics de la Defensa (DMSP, EUA).

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:154 ---------- file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:162 file data/maps/earth/bluemarble/bluemarble.dgml:248
en: Surface
ca@valencia: Superfície

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:158 ---------- file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:144
en: Populated Places
ca@valencia: Llocs poblats

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:162
en: Light terrain
ca@valencia: Terreny clar

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:166
en: Dark terrain
ca@valencia: Terreny fosc

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:170 ---------- file data/maps/earth/bluemarble/bluemarble.dgml:268
en: Water
ca@valencia: Aigua

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:11
en: Atlas
ca@valencia: Atles

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:21
en: <p>A <i>classic topographic map</i>.</p><p>It uses vector lines to mark coastlines, country borders etc. and bitmap graphics to create the height relief.</p>
ca@valencia: <p>Un <i>mapa topogràfic clàssic</i>.</p><p>Usa línies vectorials per a dibuixar la línia de la costa, les fronteres dels països, etc., i gràfics de mapa de bits per a crear el relleu.</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:201 ---------- file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:205 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:187 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:191
en: Urban Areas
ca@valencia: Àrees urbanes

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:290 ---------- file data/maps/earth/plain/plain.dgml:276
en: Ice and Glaciers
ca@valencia: Gel i glaceres

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:302
en: Relief
ca@valencia: Relleu

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:306
en: Elevation
ca@valencia: Desnivell

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:260 ---------- file data/maps/earth/plain/plain.dgml:246 file data/maps/earth/political/political.dgml:106
en: Disputed Areas
ca@valencia: Àrees en disputa

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:264 ---------- file data/maps/earth/plain/plain.dgml:250
en: Maritime Borders
ca@valencia: Fronteres marítimes

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:277 ---------- file data/maps/earth/plain/plain.dgml:263
en: Historic Lake
ca@valencia: Llac històric

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:281 ---------- file data/maps/earth/plain/plain.dgml:267
en: Playa
ca@valencia: Platja

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:293 ---------- file data/maps/earth/plain/plain.dgml:279
en: Glaciers
ca@valencia: Glaceres

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:297 ---------- file data/maps/earth/plain/plain.dgml:283
en: Antarctic Iceshelves
ca@valencia: Plataformes de gel antàrtiques

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:346
en: 0 m (Water)
ca@valencia: 0 m (Aigua)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm-dev/vectorosm-dev.dgml:12
en: Vector OSM (Development)
ca@valencia: OSM amb vectors (desenvolupament)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm-dev/vectorosm-dev.dgml:17
en: <p>A <i>global roadmap</i> created by the OpenStreetMap (OSM) project.</p><p>OSM is an open community which creates free editable maps.</p>
ca@valencia: <p>Un <i>mapa de carreteres global</i> creat pel projecte OpenStreetMap (OSM).</p><p>OSM és una comunitat oberta que crea mapes editables lliures.</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm-dev/vectorosm-dev.dgml:85 ---------- file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:111 file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:128
en: Explore the Earth
ca@valencia: Explora la Terra

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm-dev/vectorosm-dev.dgml:87 ---------- file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:113 file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:130
en: <a href="tour://earth/openstreetmap/tour.kml">Play a tour of popular places.</a>
ca@valencia: <a href="tour://earth/openstreetmap/tour.kml">Feu un recorregut pels llocs més populars.</a>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:12
en: Vector OSM
ca@valencia: OSM amb vectors

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:17 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:17
en: <p>A <i>global roadmap</i> created by the OpenStreetMap (OSM) project.</p><p>OSM is an open community which creates free editable maps. The OSM data was rendered using Mapnik.</p>
ca@valencia: <p>Un <i>mapa de carreteres global</i> creat pel projecte OpenStreetMap (OSM).</p><p>OSM és una comunitat oberta que crea mapes editables lliures. Les dades OSM s'han renderitzat amb Mapnik.</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:107
en: OSM Bitmap Tiles
ca@valencia: Mosaics de mapa de bits OSM

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:121 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:144
en: Transportation
ca@valencia: Transports

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:204 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:227
en: Areas
ca@valencia: Àrees

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:302 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:325
en: Education
ca@valencia: Educació

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:325 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:348
en: Financial
ca@valencia: Financer

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:340 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:363
en: Healthcare
ca@valencia: Serveis sanitaris

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:359 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:382
en: Entertainment
ca@valencia: Lleure

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:370 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:393
en: Public Buildings
ca@valencia: Edificis públics

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:405 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:428
en: Accommodation
ca@valencia: Allotjament

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:416 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:439
en: Emergency
ca@valencia: Emergència

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:427 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:450
en: Historic
ca@valencia: Històric

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:438 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:461
en: Food and Drinks
ca@valencia: Queviures

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:473 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:496
en: Shop
ca@valencia: Botiga

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:124 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:147
en: Motorway
ca@valencia: Autopistes

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:128 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:151
en: Trunk road
ca@valencia: Carretera nacional

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:132 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:155
en: Primary road
ca@valencia: Carretera principal

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:136 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:159
en: Secondary road
ca@valencia: Carretera secundària

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:140 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:163
en: Unclassified road
ca@valencia: Carretera sense classificar

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:144 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:167
en: Unsurfaced road
ca@valencia: Carretera sense asfaltar

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:148 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:171
en: Track
ca@valencia: Pista

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:152 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:175
en: Byway
ca@valencia: Camí

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:156 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:179
en: Bridleway
ca@valencia: Camí per a cavalcar

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:160 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:183
en: Cycleway
ca@valencia: Carril bici

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:164 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:187
en: Footway
ca@valencia: Camí de vianants

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:168 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:191
en: Railway station
ca@valencia: Estació de ferrocarril

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:172 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:195
en: Railway
ca@valencia: Ferrocarril

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:176 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:199
en: Subway
ca@valencia: Metro

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:180 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:203
en: Lightrail, tram
ca@valencia: Tren lleuger, tramvia

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:184 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:207
en: Airport runway, taxiway
ca@valencia: Pista de l'aeroport, carril de rodatge

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:188 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:211
en: Airport apron, terminal
ca@valencia: autobús de pista de l'aeroport, terminal

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:192 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:215
en: Administrative boundary
ca@valencia: Frontera administrativa

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:196 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:219
en: Bridge
ca@valencia: Pont

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:200 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:223
en: Tunnel
ca@valencia: Túnel

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:207 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:230
en: Forest
ca@valencia: Bosc

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:211 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:234
en: Wood
ca@valencia: Bosquet

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:215 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:238
en: Golf course
ca@valencia: Camp de golf

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:219 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:242
en: Park
ca@valencia: Parc

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:223 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:246
en: Residential Area
ca@valencia: Àrea

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:227 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:250
en: Tourist attraction
ca@valencia: Atracció turística

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:231 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:254
en: Common, meadow
ca@valencia: Prat

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:235 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:258
en: Retail area
ca@valencia: Àrea de botigues

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:239 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:262
en: Industrial Area
ca@valencia: Àrea industrial

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:243 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:266
en: Commercial Area
ca@valencia: Àrea comercial

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:247 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:270
en: Heathland
ca@valencia: Complex de salut

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:251 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:274
en: Lake, reservoir
ca@valencia: Llac, dipòsit

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:255 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:278
en: Farm
ca@valencia: Granja

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:259 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:282
en: Brownfield site
ca@valencia: Erm

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:263 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:286
en: Cemetery
ca@valencia: Cementiri

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:267 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:290
en: Allotments
ca@valencia: Conreus

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:271 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:294
en: Sports pitch
ca@valencia: Àrea esportiva

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:275 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:298
en: Sports centre
ca@valencia: Centre esportiu

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:279 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:302
en: Nature reserve
ca@valencia: Reserva natural

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:283 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:306
en: Military area
ca@valencia: Àrea militar

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:290 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:313
en: School, university
ca@valencia: Escola, universitat

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:294 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:317
en: Significant Building
ca@valencia: Edifici singular

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:298 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:321
en: Summit, peak
ca@valencia: Cim, pic

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:305 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:328
en: College
ca@valencia: Facultat/institut

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:309 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:332
en: Kindergarten
ca@valencia: Llar d'infants

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:313 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:336
en: Library
ca@valencia: Biblioteca

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:317 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:340
en: School
ca@valencia: Escola

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:321 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:344
en: University
ca@valencia: Universitat

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:328 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:351
en: ATM
ca@valencia: Caixer automàtic

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:332 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:355
en: Bank
ca@valencia: Banc

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:336 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:359
en: Bureau de change
ca@valencia: Canvi de divises

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:343 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:366
en: Dentist
ca@valencia: Dentista

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:347 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:370
en: Doctors
ca@valencia: Metges

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:351 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:374
en: Pharmacy
ca@valencia: Farmàcia

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:355 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:378
en: Veterinary
ca@valencia: Veterinari

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:366 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:389
en: Theatre
ca@valencia: Teatre

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:373 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:396
en: Court
ca@valencia: Jutjats

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:377 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:400
en: Embassy
ca@valencia: Ambaixada

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:381 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:404
en: Church
ca@valencia: Església

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:385 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:408
en: Playground
ca@valencia: Zona de joc

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:389 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:412
en: Place of worship
ca@valencia: Lloc de pregària

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:393 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:416
en: Post office
ca@valencia: Oficina de correus

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:397 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:420
en: Public building
ca@valencia: Edifici públic

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:401 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:424
en: Toilets
ca@valencia: Lavabos

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:423 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:446
en: Fire station
ca@valencia: Quarter de bombers

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:434 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:457
en: Ruins
ca@valencia: Runes

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:445 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:468
en: Biergarten
ca@valencia: Cerveseria

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:449 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:472
en: Cafe
ca@valencia: Cafè

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:453 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:476
en: Drinking water
ca@valencia: Aigua potable

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:457 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:480
en: Fast Food
ca@valencia: Menjar ràpid

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:461 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:484
en: Ice Cream
ca@valencia: Gelats

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:480 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:503
en: Bakery
ca@valencia: Fleca

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:484 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:507
en: Books
ca@valencia: Llibres

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:488 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:511
en: Car
ca@valencia: Cotxe

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:492 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:515
en: Clothes
ca@valencia: Roba

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:496 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:519
en: Convenience
ca@valencia: Botiga a l'abast

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:504 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:527
en: Gift
ca@valencia: Regal

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/empty/empty.dgml:6
en: Empty globe
ca@valencia: Globus buit

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/empty/empty.dgml:11
en: <p>An <i>empty globe</i> used as a base to load and view .osm files (offline maps).</p>
ca@valencia: <p>Un <i>globus buit</i> usat com a base per a carregar i veure fitxers .osm (mapes fora de línia).</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:138
en: Hillshading
ca@valencia: Ombreig del relleu

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:141
en: Humanitarian OSM Team
ca@valencia: Equip humanitari de l'OSM

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/plain/plain.dgml:11
en: Plain Map
ca@valencia: Mapa simple

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/plain/plain.dgml:21
en: <p>A <i>plain map</i>.</p><p>It uses vector lines to mark coastlines and country borders, etc...</p>
ca@valencia: <p>Un <i>mapa simple</i>.</p><p>Usa línies vectorials per a dibuixar la línia de la costa i les fronteres de països, etc.</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:10
en: Behaim Globe 1492
ca@valencia: Globus terraqüi de Behaim de 1492

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:20
en: <p> Martin Behaim's <i>Erdapfel</i> is the oldest existent globe of the Earth. <i>Credits: Germanisches Nationalmuseum, Nuremberg, License: CC BY-SA 3.0.</i></p>
ca@valencia: <p>L'<i>Erdapfel</i> del Martin Behaim és el globus terraqüi existent més antic. <i>Crèdits: Germanisches Nationalmuseum, Nuremberg, License: CC BY-SA 3.0.</i></p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:181
en: Places (in German)
ca@valencia: Llocs (en alemany)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:184
en: Behaim Places
ca@valencia: Llocs del Behaim

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:187
en: Texts and illustrations
ca@valencia: Textos i il·lustracions

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:190
en: Facsimile drawings
ca@valencia: Dibuixos facsímils

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:199
en: Reference lines
ca@valencia: Línies de referència

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:202 ---------- file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:184
en: Accurate Coastline
ca@valencia: Línia de la costa acurada

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:11
en: Precipitation (July)
ca@valencia: Precipitació (juliol)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:21
en: A map which shows the average precipitation (rain/snow/hail/etc) in July.
ca@valencia: Un mapa que mostra la precipitació mitjana (pluja/neu/pedra/etc.) al juliol.

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:229 ---------- file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:228
en: Precipitation
ca@valencia: Precipitació

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:265 ---------- file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:264
en: 1024 mm or more
ca@valencia: 1024 mm o més

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:11
en: Precipitation (December)
ca@valencia: Precipitació (desembre)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:21
en: A map which shows the average precipitation in December.
ca@valencia: Un mapa que mostra la precipitació mitjana al desembre.

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:11
en: Historical Map 1689
ca@valencia: Mapa històric, 1689

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:21
en: <i>Historical world map</i> from the year 1689 created by G. van Schagen in Amsterdam.
ca@valencia: <i>Mapamundi històric</i> de l'any 1689 creat a Amsterdam per en G. van Schagen.

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:148
en: Town
ca@valencia: Ciutat

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm2/srtm2.dgml:9
en: SRTM Data
ca@valencia: Dades SRTM

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/political/political.dgml:11
en: Political Map
ca@valencia: Mapa polític

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/political/political.dgml:21
en: <p>A <i>Political Map</i>.</p><p>The theme displays various countries.</p>
ca@valencia: <p>A <i>Mapa polític</i>.</p><p>El tema mostra diversos països.</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/political/political.dgml:114
en: Rivers
ca@valencia: Rius

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/sentinel2/sentinel2.dgml:5
en: Sentinel2 Satellite Map
ca@valencia: Mapa de satèl·lit Sentinel2

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/sentinel2/sentinel2.dgml:11
en: <p>A <i>satellite map</i> based on ESA's Sentinel 2 mission.</p>
ca@valencia: <p>Un <i>mapa de satèl·lit</i> basat en la missió Sentinel 2 de l'ESA.</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-dec/temp-dec.dgml:11
en: Temperature (December)
ca@valencia: Temperatura (desembre)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-dec/temp-dec.dgml:21
en: A map which shows the average temperature in December.
ca@valencia: Un mapa que mostra la temperatura mitjana al desembre.

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/bluemarble/bluemarble.dgml:11
en: Satellite View
ca@valencia: Vista de satèl·lit

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/bluemarble/bluemarble.dgml:21
en: <p>Earth as seen from Space.</p><p>The map is based on NASA's beautiful "Blue Marble Next Generation" pictures. Credits: NASA's Earth Observatory</p>
ca@valencia: <p>La terra vista des de l'espai.</p><p>El mapa està basat en les belles imatges de la NASA «Blue Marble Next Generation» (nova generació de la bala blava). Crèdits: Observatori de la terra, NASA.</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/bluemarble/bluemarble.dgml:252
en: Ice
ca@valencia: Gel

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/bluemarble/bluemarble.dgml:260
en: Vegetation
ca@valencia: Vegetació

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/sky/nightsky/nightsky.dgml:10
en: Night Sky
ca@valencia: Cel nocturn

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/sky/nightsky/nightsky.dgml:20
en: <p>The <i>night sky</i>.</p><p>Displays the stars and constellations at night.</p>
ca@valencia: <p>El <i>cel nocturn</i>.</p><p>Mostra les estrelles i constel·lacions a la nit.</p>

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: Marble: Legend
ca@valencia: Marble: Llegenda

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: Populated Places
ca@valencia: Llocs poblats

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: Population:
ca@valencia: Població:

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: Red:&nbsp;Nation
ca@valencia: Roig:&nbsp;Nació

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: Orange:&nbsp;State
ca@valencia: Taronja:&nbsp;Estat

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: Yellow:&nbsp;County
ca@valencia: Groc:&nbsp;Comtat

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: White:&nbsp;None
ca@valencia: Blanc:&nbsp;Res

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Andromeda
ca@valencia: Andròmeda

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Antlia
ca@valencia: Màquina pneumàtica

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Apus
ca@valencia: Au del paradís

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Aquarius
ca@valencia: Aquari

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Aquila
ca@valencia: Àguila

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Ara
ca@valencia: Altar

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Aries
ca@valencia: Àries

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Auriga
ca@valencia: Cotxer

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Boötes
ca@valencia: Bouer

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Caelum
ca@valencia: Burí

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Camelopardalis
ca@valencia: Girafa

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Cancer
ca@valencia: Càncer

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Canes Venatici
ca@valencia: Llebrers

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Canis Major
ca@valencia: Ca Major

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Canis Minor
ca@valencia: Ca Menor

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Capricornus
ca@valencia: Capricorn

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Carina
ca@valencia: Quilla

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Cassiopeia
ca@valencia: Cassiopea

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Centaurus
ca@valencia: Centaure

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Cepheus
ca@valencia: Cefeu

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Cetus
ca@valencia: Balena

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Chamaeleon
ca@valencia: Camaleó

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Circinus
ca@valencia: Compàs

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Columba
ca@valencia: Coloma

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Coma Berenices
ca@valencia: Cabellera de Berenice

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Corona Australis
ca@valencia: Corona Austral

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Corona Borealis
ca@valencia: Corona Boreal

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Corvus
ca@valencia: Corb

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Crater
ca@valencia: Copa

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Crux
ca@valencia: Creu del Sud

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Cygnus
ca@valencia: Cigne

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Delphinus
ca@valencia: Dofí

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Dorado
ca@valencia: Orada

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Draco
ca@valencia: Dragó

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Equuleus
ca@valencia: Cavallet

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Eridanus
ca@valencia: Eridà

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Fornax
ca@valencia: Forn

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Gemini
ca@valencia: Bessons

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Grus
ca@valencia: Grua

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Hercules
ca@valencia: Hèrcules

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Horologium
ca@valencia: Rellotge

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Hydra
ca@valencia: Hidra femella

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Hydrus
ca@valencia: Hidra mascle

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Indus
ca@valencia: Indi

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Lacerta
ca@valencia: Llangardaix

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Leo
ca@valencia: Lleó

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Leo Minor
ca@valencia: Lleó Menor

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Lepus
ca@valencia: Llebre

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Libra
ca@valencia: Balança

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Lupus
ca@valencia: Llop

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Lynx
ca@valencia: Linx

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Lyra
ca@valencia: Lira

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Mensa
ca@valencia: Taula

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Microscopium
ca@valencia: Microscopi

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Monoceros
ca@valencia: Unicorn

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Musca
ca@valencia: Mosca

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Norma
ca@valencia: Escaire

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Octans
ca@valencia: Octant

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Ophiuchus
ca@valencia: Serpentari

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Orion
ca@valencia: Orió

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Pavo
ca@valencia: Gall dindi

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Pegasus
ca@valencia: Pegàs

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Perseus
ca@valencia: Perseu

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Phoenix
ca@valencia: Fènix

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Pictor
ca@valencia: Cavallet del pintor

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Pisces
ca@valencia: Peixos

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Piscis Austrinus
ca@valencia: Peixos Austral

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Puppis
ca@valencia: Popa

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Pyxis
ca@valencia: Brúixola

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Reticulum
ca@valencia: Reticle

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Sagitta
ca@valencia: Sageta

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Sagittarius
ca@valencia: Sagitari

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Scorpius
ca@valencia: Escorpí

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Sculptor
ca@valencia: Escultor

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Scutum
ca@valencia: Escut

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Serpens
ca@valencia: Serpent

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Sextans
ca@valencia: Sextant

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Taurus
ca@valencia: Taure

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Telescopium
ca@valencia: Telescopi

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Triangulum
ca@valencia: Triangle

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Triangulum Australe
ca@valencia: Triangle Austral

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Tucana
ca@valencia: Tucà

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Ursa Major
ca@valencia: Ossa Major

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Ursa Minor
ca@valencia: Ossa Menor

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Virgo
ca@valencia: Verge

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Volans
ca@valencia: Peix Volador

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Vulpecula
ca@valencia: Guineueta

[ctx: AboutDialog|]
en: <h3>Marble Maps</h3><p>Find your way! Marble Maps brings the highly detailed OpenStreetMap to your mobile devices. It features a crisp, beautiful map with an intuitive user interface. It's open source, entirely based on free data and open standards and respects your privacy.</p>
ca@valencia: <h3>Mapes del Marble</h3><p>Trobeu el camí! Els Mapes del Marble porten l'OpenStreetMap amb gran detall als dispositius mòbils. Compta amb mapes bonics i nítids, amb una interfície d'usuari intuïtiva. És de codi font obert, totalment basat en dades lliures i estàndards oberts que respecten la privadesa.</p>

[ctx: AboutDialog|]
en: <h3>Support</h3><p>Do you have a question? Want to file a suggestion for improvement? Please use the <a href="https://forum.kde.org/viewforum.php?f=217">Marble forum</a> to get in touch with fellow Marble users and developers. Further support channels are listed at <a href="https://marble.kde.org/support.php">marble.kde.org</a>. We are looking forward to your feedback!</p>
ca@valencia: <h3>Ajuda</h3><p>Teniu qualsevol pregunta? Voleu fer un suggeriment de millora? Per favor, useu el <a href="https://forum.kde.org/viewforum.php?f=217">fòrum del Marble</a> per a estar en contacte amb els usuaris i desenvolupadors del Marble. Els altres canals d'ajuda estan llistats a <a href="https://marble.kde.org/support.php">marble.kde.org</a>. Esperem els vostres comentaris!</p>

[ctx: AboutDialog|]
en: <h3>Development Team</h3><p>The main developers of this app are Dennis Nienhüser, Torsten Rahn, Sanjiban Bairagya, Friedrich W. H. Kossebau, Gábor Péterffy and Mikhail Ivchenko. They are part of more than 200 developers who already contributed to the Marble project. <br> Contact us via <a href="https://mail.kde.org/mailman/listinfo/marble-devel">marble-devel@kde.org</a>.</p>
ca@valencia: <h3>Equip de desenvolupament</h3><p>Els desenvolupadors principals d'aquesta aplicació són el Dennis Nienhüser, Torsten Rahn, Sanjiban Bairagya, Friedrich W. H. Kossebau, Gábor Péterffy i Mikhail Ivchenko. Formen part dels més de 200 desenvolupadors ja han col·laborat amb el projecte del Marble.<br> Contacteu amb nosaltres via <a href="https://mail.kde.org/mailman/listinfo/marble-devel">marble-devel@kde.org</a>.</p>

[ctx: AboutDialog|]
en: <h3>Attribution</h3><p>The map is based on data from the <a href="https://www.openstreetmap.org">OpenStreetMap</a> project, available under the <a href="https://opendatacommons.org/licenses/odbl/">Open Database License</a>. Additionally public domain data from the <a href="https://www.naturalearthdata.com/">Natural Earth</a> project is used. The map style is influenced by and uses icons from <a href="https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto">OpenStreetMap Carto</a> (<a href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">CC0 Public Domain)</a>.</p>
ca@valencia: <h3>Atribució</h3><p>El mapa està basat en dades del projecte <a href="https://www.openstreetmap.org">OpenStreetMap</a>, disponible d'acord amb l'<a href="https://opendatacommons.org/licenses/odbl/">Open Database License</a>.Addicionalment, s'usen dades de domini públic del projecte <a href="https://www.naturalearthdata.com/">Natural Earth</a>. L'estil dels mapes està influït i usa icones de l'<a href="https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto">OpenStreetMap Carto</a> (<a href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">CC0 Public Domain)</a>.</p>

[ctx: Bookmarks|]
en: Removed
ca@valencia: Eliminada

[ctx: Bookmarks|]
en: Your bookmarks will appear here.
ca@valencia: Ací apareixeran les vostres adreces d'interés.

[ctx: CurrentPosition|]
en: Follow Current Position
ca@valencia: Segueix la posició actual

[ctx: MainScreen|]
en: Marble Maps
ca@valencia: Mapes del Marble

[ctx: MainScreen|]
en: Settings
ca@valencia: Arranjament

[ctx: MainScreen|]
en: Public Transport
ca@valencia: Transport públic

[ctx: MainScreen|]
en: Outdoor Activities
ca@valencia: Activitats d'exterior

[ctx: MainScreen|]
en: Accessibility
ca@valencia: Accessibilitat

[ctx: MainScreen|]
en: About
ca@valencia: Quant a

[ctx: MainScreen|]
en: Bookmarks
ca@valencia: Adreces d'interés

[ctx: MainScreen|]
en: Layer Options
ca@valencia: Opcions de la capa

[ctx: MainScreen|]
en: Routing
ca@valencia: Itineraris

[ctx: MainScreen|]
en: Press again to close.
ca@valencia: Torneu a prémer per a tancar.

[ctx: Options|]
en: <h3>Layer Options</h3>
ca@valencia: <h3>Opcions de la capa</h3>

[ctx: Options|]
en: <h4>Public Transport Layers</h4>
ca@valencia: <h4>Capes de transport públic</h4>

[ctx: Options|]
en: <h4>Outdoor Activities Layers</h4>
ca@valencia: <h4>Capes d'activitats d'exterior</h4>

[ctx: OutdoorActivities|]
en: Walkways
ca@valencia: Passarel·les

[ctx: OutdoorActivities|]
en: Hiking Routes
ca@valencia: Rutes excursionistes

[ctx: OutdoorActivities|]
en: Bicycle Routes
ca@valencia: Rutes ciclistes

[ctx: OutdoorActivities|]
en: Mountainbike Routes
ca@valencia: Rutes de bicicleta de muntanya

[ctx: OutdoorActivities|]
en: Inline Skating Routes
ca@valencia: Rutes de patins en línia

[ctx: OutdoorActivities|]
en: Bridleways
ca@valencia: Camins per a cavalcar

[ctx: PlacemarkDialog|]
en: <h2>Routes</h2>
ca@valencia: <h2>Rutes</h2>

[ctx: ProfileSelectorMenu|]
en: Car (fastest)
ca@valencia: Cotxe (més ràpida)

[ctx: ProfileSelectorMenu|]
en: Bicycle
ca@valencia: Bicicleta

[ctx: ProfileSelectorMenu|]
en: Pedestrian
ca@valencia: Vianant

[ctx: PublicTransport|]
en: Train
ca@valencia: Tren

[ctx: PublicTransport|]
en: Subway
ca@valencia: Metro

[ctx: PublicTransport|]
en: Tram
ca@valencia: Tramvia

[ctx: PublicTransport|]
en: Trolley Bus
ca@valencia: Troleibús

[ctx: RouteEditor|]
en: Search for places to integrate them into a route.
ca@valencia: Cerca llocs per a integrar-los a la ruta.

[ctx: Search|]
en: Your bookmarks will appear here.
ca@valencia: Ací apareixeran les vostres adreces d'interés.

[ctx: SearchField|]
en: Search
ca@valencia: Cerca

[ctx: SettingsDialog|]
en: Network Settings
ca@valencia: Configuració de la xarxa

[ctx: SettingsDialog|]
en: Download Maps via WLAN only
ca@valencia: Descarrega mapes només via WLAN

[ctx: SidePanel|]
en: Public Transport
ca@valencia: Transport públic

[ctx: SidePanel|]
en: Outdoor Activities
ca@valencia: Activitats d'exterior

[ctx: SidePanel|]
en: Accessibility
ca@valencia: Accessibilitat

[ctx: SidePanel|]
en: About Marble Maps…
ca@valencia: Quant als Mapes del Marble…

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Marble - Virtual Globe
ca@valencia: Marble - Globus terraqüi virtual

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Sorry, unable to open '%1':
    '%2'
ca@valencia: No s'ha pogut obrir «%1»:
    «%2»

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Open...
ca@valencia: &Obri...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Open a file for viewing on Marble
ca@valencia: Obri un fitxer per a veure'l al Marble

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Download Maps...
ca@valencia: &Descarrega els mapes...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Export Map...
ca@valencia: &Exporta el mapa...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Save a screenshot of the map
ca@valencia: Guarda una captura del mapa

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Download &Region...
ca@valencia: Descarrega una &regió...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Download a map region in different zoom levels for offline usage
ca@valencia: Descarrega una regió del mapa a diferents nivells de zoom per a usar-lo mentre s'està desconnectat

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Print...
ca@valencia: Im&primeix...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Print a screenshot of the map
ca@valencia: Imprimeix una captura del mapa

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Print Previe&w ...
ca@valencia: Vista &prèvia d'impressió...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Quit
ca@valencia: I&x

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Quit the Application
ca@valencia: Ix de l'aplicació

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Copy Map
ca@valencia: &Copia el mapa

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Copy a screenshot of the map
ca@valencia: Copia una captura del mapa

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Edit Map...
ca@valencia: &Edita el mapa...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Edit the current map region in an external editor
ca@valencia: Edita la regió del mapa actual en un editor extern

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Record Movie
ca@valencia: En&registra una pel·lícula

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Records a movie of the globe
ca@valencia: Enregistra una pel·lícula del globus terraqüi

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Stop Recording
ca@valencia: Atura l'enregi&strament

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Stop recording a movie of the globe
ca@valencia: Atura l'enregistrament d'una pel·lícula del globus terraqüi

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Configure Marble
ca@valencia: &Configura el Marble

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show the configuration dialog
ca@valencia: Mostra el diàleg de configuració

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: C&opy Coordinates
ca@valencia: C&opia les coordenades

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Copy the center coordinates as text
ca@valencia: Copia les coordenades del centre com a text

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Full Screen Mode
ca@valencia: Mode de &pantalla completa

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Ctrl+Shift+F
ca@valencia: Ctrl+Maj+F

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Full Screen Mode
ca@valencia: Mode de pantalla completa

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Show Status Bar
ca@valencia: &Mostra la barra d'estat

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show Status Bar
ca@valencia: Mostra la barra d'estat

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Lock Position
ca@valencia: Fixa la posició

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Lock Position of Floating Items
ca@valencia: Bloqueja la posició dels elements flotants

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Clouds
ca@valencia: &Núvols

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show Real Time Cloud Cover
ca@valencia: Mostra la nuvolositat en temps real

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Work Off&line
ca@valencia: Treballa &desconnectat

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Time Control...
ca@valencia: Control del &temps...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Configure Time Control
ca@valencia: Configura el control del temps

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: S&un Control...
ca@valencia: Control del &Sol...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Configure Sun Control
ca@valencia: Configura el control del Sol

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Redisplay
ca@valencia: &Redibuixa

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Reload Current Map
ca@valencia: Recarrega el mapa actual

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Marble Virtual Globe &Handbook
ca@valencia: &Manual del globus terraqüi virtual Marble

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show the Handbook for Marble Virtual Globe
ca@valencia: Mostra el manual del globus terraqüi virtual Marble

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: What's &This
ca@valencia: Què és &això

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Shift+F1
ca@valencia: Maj+F1

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show a detailed explanation of the action.
ca@valencia: Mostra una explicació detallada de l'acció.

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Community Forum
ca@valencia: Fòrum &comunitari

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Visit Marble's Community Forum
ca@valencia: Visiteu el fòrum comunitari del Marble

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &About Marble Virtual Globe
ca@valencia: &Quant al Globus terraqüi virtual Marble

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show the application's About Box
ca@valencia: Mostra el quadre de crèdits de l'aplicació

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: About &Qt
ca@valencia: Quant a les &Qt

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show the Qt library's About box
ca@valencia: Mostra el quadre de crèdits de les biblioteques Qt

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Add &Bookmark...
ca@valencia: A&fig una adreça d'interés...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Add Bookmark
ca@valencia: Afig una adreça d'interés

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Set Home Location
ca@valencia: E&stableix l'emplaçament de casa

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show &Bookmarks
ca@valencia: Mostra les &adreces d'interés

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Toggle display of Bookmarks
ca@valencia: Commuta la visualització de les adreces d'interés

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Manage Bookmarks...
ca@valencia: &Gestiona les adreces d'interés...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Manage Bookmarks
ca@valencia: Gestiona les adreces d'interés

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Create a New Map...
ca@valencia: &Crea un mapa nou...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: A wizard guides you through the creation of your own map theme.
ca@valencia: Un assistent vos guia a través de la creació d'un tema de mapa propi.

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show Tile Zoom Level
ca@valencia: Mostra el nivell de zoom del mosaic

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Degree (DMS)
ca@valencia: Graus (GMS)

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Degree (Decimal)
ca@valencia: Graus (Decimal)

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Universal Transverse Mercator (UTM)
ca@valencia: Universal Transversa de Mercator (UTM)

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &File
ca@valencia: &Fitxer

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Edit
ca@valencia: &Edita

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &View
ca@valencia: &Visualitza

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Info Boxes
ca@valencia: Rètols &informatius

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Online Services
ca@valencia: Serveis en &línia

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Bookmarks
ca@valencia: &Adreces d'interés

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Panels
ca@valencia: &Plafons

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &View Size
ca@valencia: Mida de la &vista

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Settings
ca@valencia: &Arranjament

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Help
ca@valencia: &Ajuda

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Home
ca@valencia: &Casa

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Ready
ca@valencia: Preparat

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Export Map
ca@valencia: Exporta el mapa

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Images (*.jpg *.png)
ca@valencia: Imatges (*.jpg *.png)

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: An error occurred while trying to save the file.
ca@valencia: S'ha produït un error en intentar guardar el fitxer.

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Marble Virtual Globe %1
ca@valencia: Globus terraqüi virtual %1 del Marble

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Position: %1
ca@valencia: Posició: %1

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Altitude: %1
ca@valencia: Altitud: %1

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Time: %1
ca@valencia: Hora: %1

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: All Supported Files
ca@valencia: Tots els fitxers admesos

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Open File
ca@valencia: Obri un fitxer

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Angle Display Unit
ca@valencia: Unitats de visualització dels &angles

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Unnamed
ca@valencia: Sense nom

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Marble - Virtual Globe
ca@valencia: Marble - Globus terraqüi virtual

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Default (Resizable)
ca@valencia: Predeterminada (es pot redimensionar)

[ctx: Marble::ControlView|]
en: The Marble development team wishes you a pleasant and safe journey.
ca@valencia: L'equip de desenvolupament del Marble vos desitja que tingueu un trajecte plaent i segur.

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Caution: Driving instructions may be incomplete or inaccurate.
ca@valencia: Precaució: les instruccions de conducció poden ser incompletes o poc acurades.

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Road construction, weather and other unforeseen variables can result in this suggested route not to be the most expedient or safest route to your destination.
ca@valencia: Les obres, la meteorologia i altres variables imprevistes poden fer que l'itinerari suggerit no siga el més ràpid o segur per a atènyer la vostra destinació.

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Please use common sense while navigating.
ca@valencia: Per favor, useu el sentit comú mentre conduïu.

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Unable to start the external editor. Check that %1 is installed or choose a different external editor in the settings dialog.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar l'editor extern. Comproveu que el %1 està instal·lat o bé escolliu un editor extern diferent en el diàleg d'arranjament.

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Cannot start external editor
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar l'editor extern

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Legend
ca@valencia: Llegenda

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Routing
ca@valencia: Itineraris

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Location
ca@valencia: Emplaçament

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Search
ca@valencia: Cerca

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Search for cities, addresses, points of interest and more (%1)
ca@valencia: Cerca ciutats, adreces, llocs d'interés i més (%1)

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Map View
ca@valencia: Vista de mapa

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Files
ca@valencia: Fitxers

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Tour
ca@valencia: Recorregut

[ctx: QObject|]
en: Edit Maps
ca@valencia: Edita mapes

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Hide &All Panels
ca@valencia: Oculta &tots els plafons

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Show or hide all panels.
ca@valencia: Mostra o oculta tots els plafons.

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Show &All Panels
ca@valencia: Mostra &tots els plafons

[ctx: Marble::AbstractFloatItem|]
en: &Lock
ca@valencia: B&loca

[ctx: Marble::AbstractFloatItem|]
en: &Hide
ca@valencia: &Oculta

[ctx: Marble::AbstractFloatItem|]
en: &Configure...
ca@valencia: &Configura...

[ctx: Marble::AddLinkDialog|]
en: No URL specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap URL

[ctx: Marble::AddLinkDialog|]
en: Please specify a URL for this link.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un URL per a aquest enllaç.

[ctx: Marble::AddLinkDialog|]
en: No name specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap nom

[ctx: Marble::AddLinkDialog|]
en: Please specify a name for this link.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un nom per a aquest enllaç.

[ctx: UiAddLinkDialog|]
en: Add link
ca@valencia: Afig un enllaç

[ctx: UiAddLinkDialog|]
en: Name:
ca@valencia: Nom:

[ctx: QObject|]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: QObject|]
en: Bookmarks
ca@valencia: Adreces d'interés

[ctx: Marble::BookmarkManager|]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: The folder %1 is not empty. Removing it will delete all bookmarks it contains. Are you sure you want to delete the folder?
ca@valencia: La carpeta %1 no està buida. Si l'elimineu, se suprimiran totes les adreces d'interés que conté. Segur que voleu suprimir la carpeta?

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Remove Folder
ca@valencia: Elimina la carpeta

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: Export Bookmarks
ca@valencia: Exporta adreces d'interés

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: KML files (*.kml)
ca@valencia: Fitxers KML (*.kml)

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: Unable to save bookmarks. Please check that the file is writable.
ca@valencia: No s'han pogut guardar les adreces d'interés. Per favor, comproveu que el fitxer té permisos d'escriptura.

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: Bookmark Export
ca@valencia: Exportació de les adreces d'interés

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: Import Bookmarks
ca@valencia: Importa les adreces d'interés

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: KML Files (*.kml)
ca@valencia: Fitxers KML (*.kml)

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: The file %1 cannot be opened as a KML file.
ca@valencia: El fitxer %1 no es pot obrir com a fitxer KML.

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: Bookmark Import
ca@valencia: Importació de les adreces d'interés

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: The file contains a bookmark that already exists among your Bookmarks.
ca@valencia: El fitxer conté una adreça d'interés que ja figura entre les vostres.

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Imported bookmark
ca@valencia: Adreça d'interés importada

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Existing bookmark
ca@valencia: Adreça d'interés existent

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Do you want to replace the existing bookmark with the imported one?
ca@valencia: Voleu substituir l'adreça d'interés existent amb la que s'està important?

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Replace
ca@valencia: Substitueix

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Replace All
ca@valencia: Substitueix-ho tot

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Skip
ca@valencia: Omet

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Skip All
ca@valencia: Omet-ho tot

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Bookmark Manager
ca@valencia: Gestor d'adreces d'interés

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Import Bookmarks...
ca@valencia: Importa les adreces d'interés...

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Export Bookmarks...
ca@valencia: Exporta les adreces d'interés...

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Folders
ca@valencia: Carpetes

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: New...
ca@valencia: Nova...

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Rename...
ca@valencia: Reanomena...

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Delete
ca@valencia: Suprimeix

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Bookmarks
ca@valencia: Adreces d'interés

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Edit
ca@valencia: Edita

[ctx: QObject|]
en: Unable to insert data into cache
ca@valencia: No s'ha pogut inserir cap dada al cau

[ctx: Marble::CelestialSortFilterProxyModel|]
en: Moon
ca@valencia: Lluna

[ctx: Marble::CelestialSortFilterProxyModel|]
en: moon
ca@valencia: lluna

[ctx: Marble::CelestialSortFilterProxyModel|]
en: dwarf planet
ca@valencia: planeta nan

[ctx: Marble::BookmarkSyncManager|]
en: Bookmarks
ca@valencia: Adreces d'interés

[ctx: CloudRoutesDialog|]
en: Cloud Routes
ca@valencia: Itineraris al núvol

[ctx: CloudRoutesDialog|]
en: No route available.
ca@valencia: No hi ha cap itinerari disponible.

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Use local
ca@valencia: Usa el local

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Use cloud
ca@valencia: Usa el núvol

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Always use local
ca@valencia: Usa sempre el local

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Always use cloud
ca@valencia: Usa sempre el núvol

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Local placemark
ca@valencia: Marca de lloc local

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Path: %0 <br /> Name: %1 <br /> Description: %2 <br /> Status: %3
ca@valencia: Camí: %0 <br /> Nom: %1 <br /> Descripció: %2 <br /> Estat: %3

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Changed
ca@valencia: Canviada

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Deleted
ca@valencia: Suprimida

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Cloud placemark
ca@valencia: Marca de lloc al núvol

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: A bookmark on this device conflicts with a cloud bookmark. Which one do you want to keep?
ca@valencia: Una adreça d'interés en aquest dispositiu entra en conflicte amb una adreça d'interés al núvol. Quina voleu mantindre?

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Synchronization Conflict
ca@valencia: Conflicte de sincronització

[ctx: Marble::OwncloudSyncBackend|]
en: Server '%1' could not be reached
ca@valencia: No s'ha pogut accedir al servidor «%1»

[ctx: Marble::OwncloudSyncBackend|]
en: The Marble app is not installed on the ownCloud server
ca@valencia: L'app del Marble no està instal·lada en el servidor de l'ownCloud

[ctx: Marble::OwncloudSyncBackend|]
en: The server is not an ownCloud server
ca@valencia: El servidor no és cap servidor de l'ownCloud

[ctx: Marble::OwncloudSyncBackend|]
en: Username or password are incorrect
ca@valencia: Nom d'usuari o contrasenya incorrectes

[ctx: Marble::OwncloudSyncBackend|]
en: Login successful
ca@valencia: Connexió correcta

[ctx: Marble::RouteItemDelegate|]
en: Open
ca@valencia: Obri

[ctx: Marble::RouteItemDelegate|]
en: Load
ca@valencia: Carrega

[ctx: Marble::RouteItemDelegate|]
en: Remove from device
ca@valencia: Elimina del dispositiu

[ctx: Marble::RouteItemDelegate|]
en: Delete from cloud
ca@valencia: Suprimeix del núvol

[ctx: Marble::RouteItemDelegate|]
en: Upload to cloud
ca@valencia: Publica al núvol

[ctx: QObject|]
en: No position available.
ca@valencia: No hi ha cap posició disponible.

[ctx: QObject|]
en: Waiting for current location information...
ca@valencia: S'està esperant la informació de l'emplaçament actual...

[ctx: QObject|]
en: Error when determining current location:
ca@valencia: Error en determinar l'emplaçament actual:

[ctx: QObject|]
en: Placemark
ca@valencia: Marca de lloc

[ctx: QObject|]
en: Save Track
ca@valencia: Guarda el camí

[ctx: QObject|]
en: KML File (*.kml)
ca@valencia: Fitxer KML (*.kml)

[ctx: QObject|]
en: Open Track
ca@valencia: Obri el camí

[ctx: QObject|]
en: Clear current track
ca@valencia: Neteja el camí actual

[ctx: QObject|]
en: Are you sure you want to clear the current track?
ca@valencia: Segur que voleu netejar el camí actual?

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: Current Location
ca@valencia: Emplaçament actual

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: Position Tracking
ca@valencia: Seguiment de la posició

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: Show Track
ca@valencia: Mostra el camí

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: Clear Track
ca@valencia: Neteja el camí

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: No position available.
ca@valencia: No hi ha cap posició disponible.

[ctx: CurrentLocationWidget|Select the method to use to recenter your GPS location on map.]
en: Select the method to use to re-center your GPS location on map.
ca@valencia: Seleccioneu el mètode a usar per a tornar a centrar la posició del GPS en el mapa.

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: Map Adjustment
ca@valencia: Ajustos del mapa

[ctx: CurrentLocationWidget|Disable Auto Recenter]
en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

[ctx: CurrentLocationWidget|Always keep gps location at the center of the map]
en: Keep at Center
ca@valencia: Mantén al centre

[ctx: CurrentLocationWidget|Auto center when required]
en: When required
ca@valencia: Quan siga necessari

[ctx: CurrentLocationWidget|Auto Zoom to appropriate zoom level]
en: Auto Zoom to appropriate zoom level
ca@valencia: Zoom automàtic al nivell apropiat

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: Auto Zoom
ca@valencia: Zoom automàtic

[ctx: Marble::DataMigration|]
en: Marble data conversion
ca@valencia: Conversió de dades del Marble

[ctx: Marble::DataMigration|]
en: Converting data ...
ca@valencia: S'estan convertint les dades...

[ctx: DataMigrationWidget|]
en: Data Migration
ca@valencia: Migració de dades

[ctx: DataMigrationWidget|]
en: Marble has found map data stored by a previous Marble version.<br/>Should this data get converted so that it can be used by the current version?
ca@valencia: El Marble ha trobat dades de mapes emmagatzemats per a versions prèvies del Marble.<br/>Voleu que aquestes dades es convertisquen perquè es puguen usar amb la versió actual?

[ctx: QObject|]
en: Current Location
ca@valencia: Emplaçament actual

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %n rooms | %n rooms
ca@valencia[0]: %n habitació
ca@valencia[1]: %n habitacions

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %n beds | %n beds
ca@valencia[0]: %n llit
ca@valencia[1]: %n llits

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 parking spaces
ca@valencia: %1 places de pàrquing

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Maximum parking time %1
ca@valencia: Temps màxim de pàrquing %1

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides computers for customer use]
en: Computers available
ca@valencia: Disponibilitat d'ordinadors

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide computers for customer use]
en: No computers available
ca@valencia: Sense disponibilitat d'ordinadors

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides photocopying service]
en: Photocopying service
ca@valencia: Servei de fotocòpies

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide photocopying service]
en: No photocopying service
ca@valencia: Sense servei de fotocòpies

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides a service for scanning documents into digital files]
en: Digital scanning
ca@valencia: Escaneig digital

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide a service for scanning documents into digital files]
en: No digital scanning
ca@valencia: Sense escaneig digital

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides a service to send documents through fax]
en: Fax service
ca@valencia: Servei de fax

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide a service to send documents through fax]
en: No fax service
ca@valencia: Sense servei de fax

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides a paid service to make phone calls]
en: Phone service
ca@valencia: Servei telefònic

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide a paid service to make phone calls]
en: No phone service
ca@valencia: Sense servei telefònic

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides services to print paper documents from digital files]
en: Digital printing
ca@valencia: Impressió digital

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide services to print paper documents from digital files]
en: No digital printing
ca@valencia: Sense impressió digital

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides a professional service to print a large number of copies of a document]
en: Press printing service
ca@valencia: Servei d'impressió professional

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide a professional service to print a large number of copies of a document]
en: No press printing service
ca@valencia: Sense servei d'impressió professional

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides help with preparing special printing techniques]
en: Press printing assistance
ca@valencia: Servei d'ajuda d'impressió

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide help with preparing special printing techniques]
en: No press printing assistance
ca@valencia: Sense servei d'ajuda d'impressió

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides individual copy machines for self-service]
en: Self service
ca@valencia: Autoservei

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide individual machines for self-service]
en:  No self service
ca@valencia:  Sense autoservei

[ctx: Marble::Placemark|A deli that sells organic food]
en: Sells organic food
ca@valencia: Ven menjar orgànic

[ctx: Marble::Placemark|A deli that does not sell organic food]
en: Does not sell organic food
ca@valencia: No ven menjar orgànic

[ctx: Marble::Placemark|A deli that only sells organic food]
en: Only sells organic food
ca@valencia: Només ven menjar orgànic

[ctx: Marble::Placemark|A deli that sells gluten free food]
en: Sells gluten free food
ca@valencia: Ven menjar sense gluten

[ctx: Marble::Placemark|A deli that does not sell gluten free food]
en: Does not sell gluten free food
ca@valencia: No ven menjar sense gluten

[ctx: Marble::Placemark|A deli that only sells gluten free food]
en: Only sells gluten free food
ca@valencia: Només ven menjar sense gluten

[ctx: Marble::Placemark|A deli that sells lactose free food]
en: Sells lactose free food
ca@valencia: Ven menjar sense lactosa

[ctx: Marble::Placemark|A deli that does not sell lactose free food]
en: Does not sell lactose free food
ca@valencia: No ven menjar sense lactosa

[ctx: Marble::Placemark|A deli that only sells lactose free food]
en: Only sells lactose free food
ca@valencia: Només ven menjar sense lactosa

[ctx: Marble::Placemark|A tobacco shop that also sells lottery tickets]
en: Sells lottery tickets
ca@valencia: Ven bitllets de loteria

[ctx: Marble::Placemark|A tobacco shop that also sells revenue stamps]
en: Sells revenue stamps
ca@valencia: Ven timbres fiscals

[ctx: Marble::Placemark|A tobacco shop that also sells salt]
en: Sells salt
ca@valencia: Ven sal

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Diesel
ca@valencia: Dièsel

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Biodiesel
ca@valencia: Biodièsel

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Octane 91
ca@valencia: 91 octans

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Octane 95
ca@valencia: 95 octans

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Octane 98
ca@valencia: 98 octans

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Octane 100
ca@valencia: 100 octans

[ctx: Marble::Placemark|]
en: LPG
ca@valencia: GLP

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Batteries
ca@valencia: Bateries

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Clothes
ca@valencia: Roba

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Glass
ca@valencia: Vidre

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Glass bottles
ca@valencia: Ampolles de vidre

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Green waste
ca@valencia: Brossa verda

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Garden waste
ca@valencia: Brossa de jardí

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Electrical items
ca@valencia: Elements elèctrics

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Metal
ca@valencia: Metall

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Mobile phones
ca@valencia: Telèfons mòbils

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Newspaper
ca@valencia: Diaris

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Paint
ca@valencia: Pintura

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Paper packaging
ca@valencia: Paquets de paper

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Plastic
ca@valencia: Plàstic

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Plastic bags
ca@valencia: Bosses de plàstic

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Plastic bottles
ca@valencia: Ampolles de plàstic

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Plastic packaging
ca@valencia: Paquets de plàstic

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Polyester
ca@valencia: Polièster

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Tyres
ca@valencia: Pneumàtics

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Waste
ca@valencia: Brossa

[ctx: Marble::Placemark|]
en: White goods
ca@valencia: Línia blanca

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Wood
ca@valencia: Fusta

[ctx: Marble::Placemark|An active volcano]
en: Active
ca@valencia: Actiu

[ctx: Marble::Placemark|A dormant volcano that will erupt at some point in the future.]
en: Dormant
ca@valencia: Adormit

[ctx: Marble::Placemark|A volcano considered extinct, it has not erupted within the last 10000 years and likely never will again.]
en: Extinct
ca@valencia: Extint

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Stratovolcano
ca@valencia: Estratovolcà

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Shield volcano
ca@valencia: Volcà escut

[ctx: Marble::Placemark|A scoria cone volcano.]
en: Scoria cone
ca@valencia: Con d'escòria

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Alternative medicine
ca@valencia: Medicina alternativa

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Audiologist
ca@valencia: Audiòleg

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Blood bank
ca@valencia: Banc de sang

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Blood donation
ca@valencia: Donació de sang

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Medical center
ca@valencia: Centre mèdic

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Clinic
ca@valencia: Clínica

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Dentist
ca@valencia: Dentista

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Medical practitioner
ca@valencia: Facultatiu mèdic

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Midwife
ca@valencia: Llevadora

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Optometrist
ca@valencia: Optometrista

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Physiotherapist
ca@valencia: Fisioterapeuta

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Podiatrist
ca@valencia: Podòleg

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Psychotherapist
ca@valencia: Psicoterapeuta

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Rehabilitation
ca@valencia: Rehabilitació

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Speech therapist
ca@valencia: Logopeda

[ctx: Marble::Placemark|number of seats a bench provides]
en: %n seats | %n seats
ca@valencia[0]: %n seient
ca@valencia[1]: %n seients

[ctx: Marble::Placemark|A bench provides a backrest to lean against]
en: Has backrest
ca@valencia: Té respatller

[ctx: Marble::Placemark|A bench provides no backrest to lean against]
en: No backrest
ca@valencia: Sense respatller

[ctx: Marble::Placemark|Parking spaces are supervised by guards]
en: Is supervised
ca@valencia: Vigilat

[ctx: Marble::Placemark|Parking spaces are not supervised by guards]
en: Not supervised
ca@valencia: No vigilat

[ctx: Marble::Placemark|Parking spaces]
en: %1 disabled spaces
ca@valencia: %1 places per a discapacitats

[ctx: Marble::Placemark|Parking spaces]
en: %1 women spaces
ca@valencia: %1 places per a dones

[ctx: Marble::Placemark|Parking spaces]
en: %1 parent and child spaces
ca@valencia: %1 places per a pares i nens

[ctx: Marble::Placemark|Parking spaces]
en: %1 spaces with electric chargers
ca@valencia: %1 places amb carregador elèctric

[ctx: Marble::Placemark|A parking space has outdoor surveillance]
en: Has outdoor surveillance
ca@valencia: Té vigilància exterior

[ctx: Marble::Placemark|A parking space has indoor surveillance]
en: Has indoor surveillance
ca@valencia: Té vigilància interior

[ctx: Marble::Placemark|A parking space has public surveillance]
en: Has public surveillance
ca@valencia: Té vigilància pública

[ctx: Marble::Placemark|A hut provides showers inside or aside]
en: Has shower
ca@valencia: Té dutxa

[ctx: Marble::Placemark|A hut does not provide showers inside or aside]
en: Has no shower
ca@valencia: Sense dutxa

[ctx: Marble::Placemark|A hut provides mattress]
en: Has mattress
ca@valencia: Té matalàs

[ctx: Marble::Placemark|A hut does not provide mattress]
en: Has no mattress
ca@valencia: Sense matalàs

[ctx: Marble::Placemark|Water is available inside or aside]
en: Has water
ca@valencia: Té aigua

[ctx: Marble::Placemark|Water is not available inside nor aside]
en: Has no water
ca@valencia: Sense aigua

[ctx: Marble::Placemark|A hut provides toilets]
en: Has toilets
ca@valencia: Té lavabos

[ctx: Marble::Placemark|A hut does not provide toilets]
en: Has no toilets
ca@valencia: Sense lavabos

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Reservation is possible
ca@valencia: Es pot reservar

[ctx: Marble::Placemark|]
en: No reservation possible
ca@valencia: No es pot reservar

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Reservation is required
ca@valencia: Cal reservar

[ctx: Marble::Placemark|You should make reservation]
en: Reservation is recommended
ca@valencia: Es recomana reservar

[ctx: Marble::Placemark|Reservation is only possible for members of the organisation running the hut]
en: Only for members
ca@valencia: Només per a membres

[ctx: Marble::Placemark|]
en: By %1
ca@valencia: Per %1

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 ampere
ca@valencia: %1 amperes

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 volt
ca@valencia: %1 volts

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 blue CEE sockets
ca@valencia: %1 endolls blaus CEE

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 red CEE sockets (16 A)
ca@valencia: %1 endolls rojos CEE (16 A)

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 red CEE sockets (32 A)
ca@valencia: %1 endolls rojos CEE (32 A)

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 red CEE sockets (64 A)
ca@valencia: %1 endolls rojos CEE (64 A)

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 red CEE sockets (125 A)
ca@valencia: %1 endolls rojos CEE (125 A)

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 NEMA-5-15P plugs
ca@valencia: %1 endolls NEMA-5-15P

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 NEMA-5-20P plugs
ca@valencia: %1 endolls NEMA-5-20P

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 NEMA 14-30 sockets
ca@valencia: %1 sòcols NEMA 14-30

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 NEMA 14-50 sockets
ca@valencia: %1 sòcols NEMA 14-50

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Schuko sockets
ca@valencia: %1 sòcols Schuko

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 BS 1363 sockets
ca@valencia: %1 sòcols BS 1363

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Type 1 plugs
ca@valencia: %1 endolls de tipus 1

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Type 1 combo plugs
ca@valencia: %1 endolls combinats de tipus 1

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Type 2 sockets
ca@valencia: %1 sòcols de tipus 2

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Type 2 combo sockets
ca@valencia: %1 sòcols combinats de tipus 2

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Type 3 sockets
ca@valencia: %1 sòcols de tipus 3

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 CHAdeMO plugs
ca@valencia: %1 endolls CHAdeMO

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Magne Charge plugs
ca@valencia: %1 endolls Magne Charge

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Tesla standard plugs
ca@valencia: %1 endolls estàndard Tesla

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Tesla standard plugs (Supercharger)
ca@valencia: %1 endolls estàndard Tesla (supercarregador)

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Tesla roadster plugs
ca@valencia: %1 endolls Tesla «roadster»

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Maximum vehicle width: %1
ca@valencia: Amplària màxima del vehicle: %1

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Maximum vehicle height: %1
ca@valencia: Alçària màxima del vehicle: %1

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Self-service
ca@valencia: Autoservei

[ctx: Marble::Placemark|]
en: No self-service
ca@valencia: Sense autoservei

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Automated
ca@valencia: Automàtic

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Group home
ca@valencia: Residència

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Nursing home
ca@valencia: Residència de gent gran

[ctx: Marble::Placemark|Like group home but for more independent people, e.g. who have flats]
en: Assisted living
ca@valencia: Residència assistida

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Nursing services on a daily basis
ca@valencia: Centre de dia

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Shelter
ca@valencia: Refugi

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Ambulatory care
ca@valencia: Ambulatori

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Social welfare services
ca@valencia: Serveis socials

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Employment and workshops for offenders and people with disabilities
ca@valencia: Treball i tallers per a delinqüents i persones amb incapacitats

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Pre-packaged food for free or below market price
ca@valencia: Menjar empaquetat debades o per sota del preu de mercat

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Prepared meals for free or below market price
ca@valencia: Menjar preparat debades o per sota del preu de mercat

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Free dairy food (subject to local regulations)
ca@valencia: Menjar diari debades (sotmés a les normes locals)

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For abused
ca@valencia: Per a maltractats/des

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For children
ca@valencia: Per a infants

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For people with physical disabilities
ca@valencia: Per a persones amb discapacitats físiques

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For those who suffer of a disease
ca@valencia: Per als que pateixen una malaltia

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For drug-addicted
ca@valencia: Per a drogaddictes

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For homeless
ca@valencia: Per a persones sense llar

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For juvenile
ca@valencia: Per a joves

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For those with mental/psychological problems
ca@valencia: Per als que tenen problemes mentals/psicològics

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For migrants
ca@valencia: Per a immigrants

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For orphans
ca@valencia: Per a orfes

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For elder people
ca@valencia: Per a gent gran

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For poor or disadvantaged people
ca@valencia: Per a persones pobres o desfavorides

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For unemployed
ca@valencia: Per a aturats

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For victims of crimes
ca@valencia: Per a víctimes de delictes

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Inscription: %1
ca@valencia: Inscripció: %1

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 places per carriage
ca@valencia: %1 places per vagoneta

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 people per hour
ca@valencia: %1 persones per hora

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 minutes
ca@valencia: %1 minuts

[ctx: Marble::Placemark|A carriage is protected from the weather]
en: Has weather protection
ca@valencia: Té protecció per al mal temps

[ctx: Marble::Placemark|A carriage is not protected from the weather]
en: No weather protection
ca@valencia: No té protecció per al mal temps

[ctx: Marble::Placemark|A carriage is heated]
en: Is heated
ca@valencia: Està calefactat

[ctx: Marble::Placemark|A carriage is not heated]
en: Not heated
ca@valencia: No està calefactat

[ctx: Marble::Placemark|Bicycles can be transported]
en: Bicycle transportation possible
ca@valencia: Pot transportar bicicletes

[ctx: Marble::Placemark|Bicycles can only be transported in summer]
en: Bicycle transportation only in summer
ca@valencia: Pot transportar bicicletes només a l'estiu

[ctx: Marble::Placemark|Bicyles cannot be transported]
en: Bicycle transportation impossible
ca@valencia: Impossible transportar bicicletes

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Lit at night
ca@valencia: Il·luminat a la nit

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Lit in winter
ca@valencia: Il·luminat a l'hivern

[ctx: Marble::Placemark|A ski piste with trees (gladed)]
en: Contains trees
ca@valencia: Conté arbres

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Not patrolled
ca@valencia: No patrullat

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Groomed for classic style nordic or downhill skiing
ca@valencia: Preparada per a l'estil d'esquí nòrdic clàssic o muntanya avall

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Mogul piste
ca@valencia: Pista «mogul»

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Groomed for free style or skating
ca@valencia: Preparada per a l'estil lliure o «skating»

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Groomed for classic and free style skiing
ca@valencia: Preparada per a l'esquí clàssic i l'estil lliure

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Groomed by a smaller snowmobile
ca@valencia: Preparada per a una moto de neu petita

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Unmarked piste (backcountry touring)
ca@valencia: Pista sense marcar (recorregut fora de pista)

[ctx: Marble::Placemark|A parking space is covered]
en: Is covered
ca@valencia: Està cobert

[ctx: Marble::Placemark|A parking space is not covered]
en: Not covered
ca@valencia: No està cobert

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Collection times %1
ca@valencia: Temps de recol·lecció %1

[ctx: Marble::Placemark|Entry station of an aerialway]
en: Entry
ca@valencia: Entrada

[ctx: Marble::Placemark|Exit station of an aerialway]
en: Exit
ca@valencia: Eixida

[ctx: Marble::Placemark|Entry and exit station of an aerialway]
en: Entry and exit
ca@valencia: Entrada i eixida

[ctx: Marble::Placemark|Transit only station of an aerialway]
en: No entry or exit
ca@valencia: Sense entrada ni eixida

[ctx: Marble::Placemark|Entry station of an aerialway during summer]
en: Entry during summer
ca@valencia: Entrada durant l'estiu

[ctx: Marble::Placemark|Exit station of an aerialway during summer]
en: Exit during summer
ca@valencia: Eixida durant l'estiu

[ctx: Marble::Placemark|Entry and exit station of an aerialway during summer]
en: Entry and exit during summer
ca@valencia: Entrada i eixida durant l'estiu

[ctx: Marble::Placemark|Transit only station of an aerialway during summer]
en: No entry or exit during summer
ca@valencia: Sense entrada ni eixida durant l'estiu

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Elevation: %1 m
ca@valencia: Elevació: %1 m

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Customers only
ca@valencia: Només clients

[ctx: Marble::Placemark|The public has an official, legally-enshrined right of access; i.e., it's a right of way]
en: Accessible by anyone
ca@valencia: Entrada lliure

[ctx: Marble::Placemark|Only with permission of the owner on an individual basis.]
en: Private
ca@valencia: Privat

[ctx: Marble::Placemark|Open to general traffic but permission can be revoked by the owner]
en: Open to general traffic
ca@valencia: Oberta al trànsit general

[ctx: Marble::Placemark|No access for the general public]
en: No access
ca@valencia: Sense accés

[ctx: Marble::Placemark|]
en: no fee
ca@valencia: sense entrada

[ctx: Marble::Placemark|]
en: formerly <i>%1</i>
ca@valencia: anteriorment <i>%1</i>

[ctx: Marble::Placemark|Positive floor level]
en: Floor %1
ca@valencia: Planta %1

[ctx: Marble::Placemark|Negative floor level]
en: Basement %1
ca@valencia: Soterrani %1

[ctx: Marble::Placemark|Floor level 2, two levels above ground level]
en: Floor 2
ca@valencia: Planta 2

[ctx: Marble::Placemark|Floor level 1, one level above ground level]
en: Floor 1
ca@valencia: Planta 1

[ctx: Marble::Placemark|Floor level 0]
en: Ground floor
ca@valencia: Planta baixa

[ctx: Marble::Placemark|Floor level -1, one level below ground level]
en: Basement 1
ca@valencia: Soterrani 1

[ctx: Marble::Placemark|Floor level -2, two levels below ground level]
en: Basement 2
ca@valencia: Soterrani 2

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Wheelchair accessible
ca@valencia: Accesible amb cadira de rodes

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Wheelchair inaccessible
ca@valencia: Inaccesible amb cadira de rodes

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Limited wheelchair accessibility
ca@valencia: Accessibilitat limitada amb cadira de rodes

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Designated wheelchair access
ca@valencia: Accés per a cadires de rodes

[ctx: Marble::Placemark|This location does not provide public Internet access]
en: No public Internet access
ca@valencia: Sense accés públic a Internet

[ctx: Marble::Placemark|This location provides an unknown type of public Internet access.]
en: Public Internet access available
ca@valencia: Accés públic a Internet disponible

[ctx: Marble::Placemark|Public wireless Internet access is available here for a fee.]
en: Charged public wifi available
ca@valencia: Wi-Fi públic de pagament disponible

[ctx: Marble::Placemark|Public wireless Internet access is available here for no cost.]
en: Free public wifi available
ca@valencia: Wi-Fi pública debades disponible

[ctx: Marble::Placemark|Public wireless Internet access is available here.]
en: Public wifi available
ca@valencia: Wi-Fi pública disponible

[ctx: Marble::Placemark|Public wifi is not available here.]
en: No public wifi
ca@valencia: Sense Wi-Fi pública

[ctx: Marble::Placemark|Public wireless Internet is available here.]
en: Public wifi available
ca@valencia: Wi-Fi pública disponible

[ctx: Marble::Placemark|Public wireless Internet is available here for no cost.]
en: Free public wifi available
ca@valencia: Wi-Fi pública debades disponible

[ctx: Marble::Placemark|House number (first argument) and street name (second argument) in an address]
en: %1 %2
ca@valencia: %2 %1

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: International walking route
ca@valencia: Ruta de sender internacional

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: National walking route
ca@valencia: Ruta de sender nacional

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Regional walking route
ca@valencia: Ruta de sender regional

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Local walking route
ca@valencia: Ruta de sender local

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: International cycling route
ca@valencia: Ruta ciclista internacional

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: National cycling route
ca@valencia: Ruta ciclista nacional

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Regional cycling route
ca@valencia: Ruta ciclista regional

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Local cycling route
ca@valencia: Ruta ciclista local

[ctx: Marble::RouteRelationModel|State or county road in Texas, USA]
en: Farm to Market Road
ca@valencia: Carretera de granja a mercat

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Regional route
ca@valencia: Ruta regional

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: National route
ca@valencia: Ruta nacional

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Municipal route
ca@valencia: Ruta municipal

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Territorial route
ca@valencia: Ruta territorial

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Local route
ca@valencia: Ruta local

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Prefectural route
ca@valencia: Ruta de prefectura

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: United States route
ca@valencia: Ruta dels Estats Units

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Visible region
ca@valencia: Regió visible

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Specify region
ca@valencia: Especifica una regió

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Download Route
ca@valencia: Descarrega l'itinerari

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Enabled when a route exists
ca@valencia: Activat quan existeix un itinerari

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Offset from route:
ca@valencia: Desplaçament des de l'itinerari:

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Selection Method
ca@valencia: Mètode de selecció

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Number of tiles to download:
ca@valencia: Nombre de mosaics a descarregar:

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Download Region
ca@valencia: Descarrega una regió

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: There is a limit of %n tile(s) to download. | There is a limit of %n tile(s) to download.
ca@valencia[0]: Hi ha un límit de %n mosaic a descarregar.
ca@valencia[1]: Hi ha un límit de %n mosaics a descarregar.

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Approximate size of the tiles to be downloaded
ca@valencia: Mida aproximada dels mosaics a descarregar

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Estimated download size: %1 MB
ca@valencia: Mida estimada de la baixada: %1 MB

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Estimated download size: %1 kB
ca@valencia: Mida estimada de la baixada: %1 kB

[ctx: UiEditBookmarkDialog|]
en: Edit Bookmark
ca@valencia: Edita l'adreça d'interés

[ctx: UiEditBookmarkDialog|]
en: &Description:
ca@valencia: &Descripció:

[ctx: UiEditBookmarkDialog|]
en: &Folder:
ca@valencia: &Carpeta:

[ctx: UiEditBookmarkDialog|]
en: &Add Folder...
ca@valencia: &Afig una carpeta...

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Untitled Placemark
ca@valencia: Marca de posició sense nom

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Tags
ca@valencia: Etiquetes

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Relations
ca@valencia: Relacions

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Elevation
ca@valencia: Desnivell

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: No name specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap nom

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Please specify a name for this placemark.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un nom per a aquesta marca de posició.

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: No ID specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap ID

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Please specify a ID for this placemark.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un ID per a aquesta marca de posició.

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: ID is invalid
ca@valencia: L'ID no és vàlid

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Please specify a valid ID for this placemark.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un ID vàlid per a aquesta marca de posició.

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: No image specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap imatge

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Please specify an icon for this placemark or add a valid tag.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu una icona per a aquesta marca de posició o afegiu una etiqueta vàlida.

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Invalid icon path
ca@valencia: El camí del fitxer d'icona no és vàlid

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Please specify a valid path for the icon file.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un camí vàlid per al fitxer d'icona.

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Edit placemark
ca@valencia: Edita marca de lloc

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Description
ca@valencia: Descripció

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Show Balloon Popup
ca@valencia: Mostra un globus emergent

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Style, Color
ca@valencia: Estil, Color

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Label
ca@valencia: Etiqueta

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Scale:
ca@valencia: Escala:

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Icon
ca@valencia: Icona

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Show placemark
ca@valencia: Mostra les marques de lloc

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Bold
ca@valencia: Negreta

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Italics
ca@valencia: Cursiva

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Underlined
ca@valencia: Subratllada

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Add image
ca@valencia: Afig una imatge

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Add link
ca@valencia: Afig un enllaç

[ctx: ElevationWidget|]
en: Elevation:
ca@valencia: Desnivell:

[ctx: ElevationWidget|]
en: above sea level
ca@valencia: sobre el nivell del mar

[ctx: ExternalEditor|]
en: External Map Editor Selection
ca@valencia: Selecció de l'editor de mapes extern

[ctx: ExternalEditor|]
en: External Map Editor
ca@valencia: Editor de mapes extern

[ctx: ExternalEditor|]
en: Web browser (iD)
ca@valencia: Navegador web (iD)

[ctx: ExternalEditor|]
en: Deactivate to be prompted for a map editor selection next time again. Otherwise, your choice is remembered and will be used automatically in the future. If you want to alter the default map editor later, you can do so in the Marble Settings.
ca@valencia: Desactiva que es torne a sol·licitar la selecció de l'editor de mapes. Si no, el què escolliu es recordarà i s'usarà automàticament en el futur. Si més avant voleu canviar l'editor de mapes predeterminat, podeu fer-ho als arranjaments del Marble.

[ctx: ExternalEditor|]
en: Make my selection the default map editor
ca@valencia: Fes de la meua selecció l'editor de mapes predeterminat

[ctx: ExternalEditor|]
en: Editor Details
ca@valencia: Detalls de l'editor

[ctx: ExternalEditor|]
en: Editor Preview
ca@valencia: Vista prèvia de l'editor

[ctx: ExternalEditor|]
en: iD is an OpenStreetMap editor for quick editing tasks and beginners. It requires a web browser.
ca@valencia: iD és un editor de l'OpenStreetMap per a tasques d'edició ràpides i principiants. Requereix un navegador web.

[ctx: Marble::ExternalEditorDialog|]
en: Merkaartor is an OpenStreetMap editor that is powerful and easy to use. It integrates well into the used workspace.
ca@valencia: Merkaartor és un editor de l'OpenStreetMap potent i fàcil d'usar. S'integra bé en l'espai de treball usat.

[ctx: Marble::ExternalEditorDialog|]
en: Please ask your system administrator to install %1 on your system.
ca@valencia: Contacteu amb l'administrador del sistema per a instal·lar %1 al vostre sistema.

[ctx: Marble::ExternalEditorDialog|]
en: JOSM is a powerful OpenStreetMap editor which is more complex to use than other editors. It is built on the Java platform and therefor runs on all systems for which Java is available but does not integrate well into the workspace. A Java SE-compatible runtime is required.
ca@valencia: JOSM és un editor de l'OpenStreetMap potent però més complex d'usar que altres editors. Està construït en la plataforma Java i per tant funciona en tots els sistemes que tinguen Java disponible, però no s'integra bé en l'espai de treball. Requereix entorn d'execució compatible amb Java SE.

[ctx: Marble::ExternalEditorDialog|]
en: iD is a very easy to use OpenStreetMap editor, though lacks the power of Merkaartor and JOSM. It runs on all platforms with a web browser.
ca@valencia: iD és un editor de l'OpenStreetMap molt fàcil d'usar, encara que li falta la potència de Merkaartor i JOSM. Funciona a totes les plataformes que tinguen un navegador web.

[ctx: QObject|]
en: View Properties
ca@valencia: Propietats de la vista

[ctx: QObject|]
en: Select filename for KML document
ca@valencia: Seleccioneu el nom del fitxer per al document KML

[ctx: FileViewWidget|]
en: File View
ca@valencia: Vista de fitxer

[ctx: FileViewWidget|]
en: &Save
ca@valencia: Guar&da

[ctx: FileViewWidget|]
en: &Close
ca@valencia: &Tanca

[ctx: Marble::FlyToEditWidget|]
en: Duration:
ca@valencia: Durada:

[ctx: Marble::FlyToEditWidget|]
en: Smooth
ca@valencia: Suavitzat

[ctx: Marble::FlyToEditWidget|]
en: Bounce
ca@valencia: Repetició

[ctx: Marble::FlyToEditWidget|]
en: Current map center
ca@valencia: Centre del mapa actual

[ctx: Marble::FormattedTextWidget|]
en: Choose image
ca@valencia: Selecciona una imatge

[ctx: Marble::FormattedTextWidget|]
en: All Supported Files (*.png *.jpg *.jpeg)
ca@valencia: Tots els fitxers admesos (*.png *.jpg *.jpeg)

[ctx: FormattedTextWidget|]
en: Formatted text
ca@valencia: Text amb format

[ctx: FormattedTextWidget|]
en: toolBar
ca@valencia: Barra d'eines

[ctx: FormattedTextWidget|]
en: Bold
ca@valencia: Negreta

[ctx: FormattedTextWidget|]
en: Italics
ca@valencia: Cursiva

[ctx: FormattedTextWidget|]
en: Underlined
ca@valencia: Subratllada

[ctx: FormattedTextWidget|]
en: Add image
ca@valencia: Afig una imatge

[ctx: FormattedTextWidget|]
en: Add link
ca@valencia: Afig un enllaç

[ctx: GeoDataCoordinates|]
en: W
ca@valencia: O

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Valley
ca@valencia: Vall

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Terrain
ca@valencia: Terreny

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Crater
ca@valencia: Cràter

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Sea
ca@valencia: Mar

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Manned Landing Site
ca@valencia: Lloc d'allunatge tripulat

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Robotic Rover
ca@valencia: Vehicle robòtic

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Unmanned Soft Landing Site
ca@valencia: Lloc d'allunatge suau no tripulat

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Unmanned Hard Landing Site
ca@valencia: Lloc d'allunatge brusc no tripulat

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Mountain
ca@valencia: Muntanya

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: City
ca@valencia: Ciutat

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: County Capital
ca@valencia: Capital comarcal

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: State Capital
ca@valencia: Capital estatal

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Nation Capital
ca@valencia: Capital nacional

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Nation
ca@valencia: Nació

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Volcano
ca@valencia: Volcà

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ocean
ca@valencia: Oceà

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Geographic Pole
ca@valencia: Pol geogràfic

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Magnetic Pole
ca@valencia: Pol magnètic

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ship Wreck
ca@valencia: Naufragi

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Air Port
ca@valencia: Aeroport

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Observatory
ca@valencia: Observatori

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Military Danger Area
ca@valencia: Àrea militar perillosa

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: OSM Site
ca@valencia: Lloc OSM

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Coordinate
ca@valencia: Coordenades

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bookmark
ca@valencia: Adreça d'interés

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Satellite
ca@valencia: Satèl·lit

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: City Capital
ca@valencia: Ciutat capital

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: National Capital
ca@valencia: Capital nacional

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Suburb
ca@valencia: Suburbi

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Hamlet
ca@valencia: Llogaret

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Locality
ca@valencia: Localitat

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Town
ca@valencia: Ciutat

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Town Capital
ca@valencia: Ciutat capital

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Village
ca@valencia: Poble

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Village Capital
ca@valencia: Poble capital

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Water
ca@valencia: Aigua

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Reef
ca@valencia: Trieu

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Wood
ca@valencia: Bosquet

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Beach
ca@valencia: Platja

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Wetland
ca@valencia: Zona humida

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Glacier
ca@valencia: Glacera

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ice Shelf
ca@valencia: Plataforma de gel

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Scrub
ca@valencia: Matollar

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Cliff
ca@valencia: Penya-segat

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Heath
ca@valencia: Landa

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Traffic Signals
ca@valencia: Senyals de trànsit

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Elevator
ca@valencia: Elevador

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Steps
ca@valencia: Passos

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Unknown Road
ca@valencia: Carretera desconeguda

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Path
ca@valencia: Camí

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Footway
ca@valencia: Camí de vianants

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Track
ca@valencia: Pista

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Cycleway
ca@valencia: Carril bici

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Service Road
ca@valencia: Via de servei

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Road
ca@valencia: Carretera

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Residential Road
ca@valencia: Carretera residencial

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Living Street
ca@valencia: Carrer habitat

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Unclassified Road
ca@valencia: Carretera sense classificar

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tertiary Link Road
ca@valencia: Carretera d'enllaç terciària

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tertiary Road
ca@valencia: Carretera terciària

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Secondary Link Road
ca@valencia: Carretera d'enllaç secundària

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Secondary Road
ca@valencia: Carretera secundària

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Primary Link Road
ca@valencia: Carretera d'enllaç principal

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Primary Road
ca@valencia: Carretera principal

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Raceway
ca@valencia: Circuit

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Trunk Link Road
ca@valencia: Carretera d'enllaç nacional

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Trunk Road
ca@valencia: Carretera nacional

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Motorway Link Road
ca@valencia: Autopista d'enllaç

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Motorway
ca@valencia: Autopista

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Corridor
ca@valencia: Corredor

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Building
ca@valencia: Construcció

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Camping
ca@valencia: Càmping

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Hostel
ca@valencia: Alberg

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Youth Hostel
ca@valencia: Alberg de joventut

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Guest House
ca@valencia: Pensió

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Library
ca@valencia: Biblioteca

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Kindergarten
ca@valencia: Llar d'infants

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: College
ca@valencia: Facultat/institut

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: School
ca@valencia: Escola

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: University
ca@valencia: Universitat

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Biergarten
ca@valencia: Cerveseria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Cafe
ca@valencia: Cafè

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Fast Food
ca@valencia: Menjar ràpid

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Dentist
ca@valencia: Dentista

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Doctors
ca@valencia: Metges

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Pharmacy
ca@valencia: Farmàcia

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Veterinary
ca@valencia: Veterinari

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: ATM
ca@valencia: Caixer automàtic

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bank
ca@valencia: Banc

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Archaeological Site
ca@valencia: Lloc arqueològic

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Embassy
ca@valencia: Ambaixada

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Emergency Phone
ca@valencia: Telèfon d'emergència

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Mountain Rescue
ca@valencia: Rescat de muntanya

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Water Park
ca@valencia: Parc aquàtic

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Community Centre
ca@valencia: Centre comunitari

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Fountain
ca@valencia: Font

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Night Club
ca@valencia: Club nocturn

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bench
ca@valencia: Banc

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Court House
ca@valencia: Jutjats

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Fire Station
ca@valencia: Parc de bombers

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Hunting Stand
ca@valencia: Mirador de caça

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Police
ca@valencia: Policia

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Post Box
ca@valencia: Bústia de correus

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Post Office
ca@valencia: Oficina de correus

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Prison
ca@valencia: Presó

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Recycling
ca@valencia: Reciclatge

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Shelter
ca@valencia: Refugi

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Telephone
ca@valencia: Telèfon

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Toilets
ca@valencia: Lavabos

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Town Hall
ca@valencia: Ajuntament

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Waste Basket
ca@valencia: Paperera

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Drinking Water
ca@valencia: Aigua potable

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Graveyard
ca@valencia: Cementiri

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Charging Station
ca@valencia: Estació de càrrega

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Car Wash
ca@valencia: Rentat d'automòbils

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Social Facility
ca@valencia: Ajuda social

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: City Wall
ca@valencia: Muralla

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Gate
ca@valencia: Porta

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Lift Gate
ca@valencia: Porta elevadora

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Wall
ca@valencia: Mur

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Peak
ca@valencia: Pic

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tree
ca@valencia: Arbre

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Cave Entrance
ca@valencia: Entrada de cova

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Beverages
ca@valencia: Begudes

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Hifi
ca@valencia: Hi-fi

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Supermarket
ca@valencia: Supermercat

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Liquor Store
ca@valencia: Botiga de begudes alcohòliques

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bakery
ca@valencia: Fleca

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Butcher
ca@valencia: Carnisseria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Confectionery
ca@valencia: Confiteria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Convenience Shop
ca@valencia: Botiga a l'abast

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Greengrocer
ca@valencia: Verduleria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Seafood Shop
ca@valencia: Peixateria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Department Store
ca@valencia: Gran magatzem

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Kiosk
ca@valencia: Quiosc

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bag Shop
ca@valencia: Botiga de bosses

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Clothes Shop
ca@valencia: Botiga de roba

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Fashion Shop
ca@valencia: Botiga de moda

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Jewelry Shop
ca@valencia: Joieria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Shoe Shop
ca@valencia: Sabateria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Variety Store
ca@valencia: Botiga de varietats

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Beauty Services
ca@valencia: Serveis de bellesa

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Chemist
ca@valencia: Química

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Cosmetics
ca@valencia: Cosmètics

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Hairdresser
ca@valencia: Perruqueria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Optician
ca@valencia: Òptica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Perfumery
ca@valencia: Perfumeria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Hardware Store
ca@valencia: Ferreteria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Florist
ca@valencia: Floristeria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Furniture Store
ca@valencia: Botiga de mobles

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Electronics Shop
ca@valencia: Botiga d'electrònica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Mobile Phone Shop
ca@valencia: Botiga de telèfons mòbils

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bicycle Shop
ca@valencia: Botiga de bicicletes

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Car Dealer
ca@valencia: Concessionari

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Car Repair Shop
ca@valencia: Taller d'automòbils

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Car Parts
ca@valencia: Recanvis d'automòbil

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Motorcycle Shop
ca@valencia: Botiga de motocicletes

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Outdoor Shop
ca@valencia: Botiga d'estris per a l'aire lliure

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Sports Shop
ca@valencia: Botiga d'esports

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Printing Services
ca@valencia: Serveis d'impressió

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Art Shop
ca@valencia: Botiga d'art

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Musical Instrument Shop
ca@valencia: Botiga d'instruments musicals

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Photo Shop
ca@valencia: Botiga de fotografia

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bookshop
ca@valencia: Llibreria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Gift Shop
ca@valencia: Botiga de regals

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Stationery
ca@valencia: Papereria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Laundry
ca@valencia: Bugaderia

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Pet Shop
ca@valencia: Botiga d'animals domèstics

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Toy Store
ca@valencia: Jogueteria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Travel Agency
ca@valencia: Agència de viatges

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Deli
ca@valencia: Vianda cuinada

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tobacco Shop
ca@valencia: Estanc

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tea Shop
ca@valencia: Botiga de te

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Computer Shop
ca@valencia: Botiga d'informàtica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Garden Centre
ca@valencia: Centre de jardineria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Shop
ca@valencia: Botiga

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bridge
ca@valencia: Pont

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Lighthouse
ca@valencia: Far

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Pier
ca@valencia: Moll

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Water Tower
ca@valencia: Torre d'aigua

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Wind Mill
ca@valencia: Molí

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Communications Tower
ca@valencia: Torre de comunicacions

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tourist Attraction
ca@valencia: Atracció turística

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Artwork
ca@valencia: Grafisme

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Castle
ca@valencia: Castell

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Information
ca@valencia: Informació

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Museum
ca@valencia: Museu

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ruin
ca@valencia: Runes

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Theatre
ca@valencia: Teatre

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Theme Park
ca@valencia: Parc temàtic

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: View Point
ca@valencia: Vista panoràmica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Alpine Hut
ca@valencia: Cabana alpina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Wilderness Hut
ca@valencia: Cabana solitària

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Memorial
ca@valencia: Monument commemoratiu

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Aerodrome
ca@valencia: Aeròdrom

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Helipad
ca@valencia: Heliport

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Airport Gate
ca@valencia: Aeroport

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Airport Runway
ca@valencia: Pista de l'aeroport

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Airport Apron
ca@valencia: Autobús de pista de l'aeroport

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Airport Taxiway
ca@valencia: Carril de rodatge de l'aeroport

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Airport Terminal
ca@valencia: Terminal aeroportuària

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bus Station
ca@valencia: Estació d'autobusos

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bus Stop
ca@valencia: Parada d'autobús

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Car Sharing
ca@valencia: Compartició de cotxes

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Gas Station
ca@valencia: Gasolinera

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Parking
ca@valencia: Pàrquing

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Parking Space
ca@valencia: Espai de pàrquing

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Platform
ca@valencia: Plataforma

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bicycle Rental
ca@valencia: Lloguer de bicicletes

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Car Rental
ca@valencia: Lloguer de cotxes

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ski Rental
ca@valencia: Lloguer d'esquís

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Taxi Rank
ca@valencia: Parada de taxis

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Train Station
ca@valencia: Estació de tren

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tram Stop
ca@valencia: Parada de tramvia

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bicycle Parking
ca@valencia: Pàrquing de bicicleta

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Motorcycle Parking
ca@valencia: Pàrquing de motocicletes

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Subway Entrance
ca@valencia: Entrada del metro

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Speed Camera
ca@valencia: Càmera de tràfic

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Place Of Worship
ca@valencia: Lloc de pregària

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Buddhist
ca@valencia: Budista

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Christian
ca@valencia: Cristiana

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Muslim
ca@valencia: Islàmica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Hindu
ca@valencia: Hindú

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Jewish
ca@valencia: Jueva

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Taoist
ca@valencia: Taoista

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Golf Course
ca@valencia: Camp de golf

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Park
ca@valencia: Parc

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Playground
ca@valencia: Zona de joc

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Pitch
ca@valencia: Brea

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Sports Centre
ca@valencia: Centre esportiu

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Stadium
ca@valencia: Estadi

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Swimming Pool
ca@valencia: Piscina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Miniature Golf Course
ca@valencia: Camp de minigolf

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Allotments
ca@valencia: Conreus

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Basin
ca@valencia: Conca

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Cemetery
ca@valencia: Cementiri

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Commercial
ca@valencia: Comercial

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Construction
ca@valencia: Construcció

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Farmland
ca@valencia: Terra de conreu

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Farmyard
ca@valencia: Pati

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Garages
ca@valencia: Garatges

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Grass
ca@valencia: Gespa

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Landfill
ca@valencia: Abocador

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Meadow
ca@valencia: Prat

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Military
ca@valencia: Militar

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Quarry
ca@valencia: Pedrera

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Railway
ca@valencia: Ferrocarril

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Reservoir
ca@valencia: Dipòsit d'aigua

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Residential
ca@valencia: Residencial

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Retail
ca@valencia: Venda al detall

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Orchard
ca@valencia: Hort

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Vineyard
ca@valencia: Vinya

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Rail
ca@valencia: Ferrocarril

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Narrow Gauge
ca@valencia: Via estreta

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tram
ca@valencia: Tramvia

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Light Rail
ca@valencia: Ferrocarril lleuger

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Abandoned Railway
ca@valencia: Ferrocarril abandonat

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Subway
ca@valencia: Metro

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Preserved Railway
ca@valencia: Ferrocarril conservat

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Miniature Railway
ca@valencia: Ferrocarril en miniatura

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Railway Construction
ca@valencia: Ferrocarril en construcció

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Funicular Railway
ca@valencia: Funicular

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Power Tower
ca@valencia: Torre elèctrica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Aerialway Station
ca@valencia: Estació de telefèric

[ctx: GeoDataPlacemark|A pylon supporting the aerialway cable e.g. on a ski lift]
en: Pylon
ca@valencia: Piló

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Cable Car
ca@valencia: Telefèric

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Gondola
ca@valencia: Telecabina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Chair Lift
ca@valencia: Telecadira

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Mixed Lift
ca@valencia: Remuntador mixt

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Drag Lift
ca@valencia: Remuntador lliscant

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: T-Bar
ca@valencia: Teleesquí (T)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: J-Bar
ca@valencia: Teleesquí (J)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Platter
ca@valencia: Teleesquí (disc)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Rope Tow
ca@valencia: Telecorda

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Magic Carpet
ca@valencia: Catifa rodant

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Zip Line
ca@valencia: Línia de cremallera

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Goods
ca@valencia: Béns

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Downhill Piste
ca@valencia: Pista de baixada

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Nordic Piste
ca@valencia: Pista nòrdica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Skitour
ca@valencia: Recorregut d'esquí

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Sled Piste
ca@valencia: Pista de moto de neu

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Winter Hike
ca@valencia: Recorregut d'hivern

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Sleigh Piste
ca@valencia: Pista de bob

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ice Skate
ca@valencia: Pista de gel

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Snow Park
ca@valencia: Parc de neu

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ski Playground
ca@valencia: Zona de joc de neu

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ski Jump
ca@valencia: Trampolí d'esquí

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 1)
ca@valencia: Límit administratiu (nivell 1)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 2)
ca@valencia: Límit administratiu (nivell 2)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 3)
ca@valencia: Límit administratiu (nivell 3)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 4)
ca@valencia: Límit administratiu (nivell 4)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 5)
ca@valencia: Límit administratiu (nivell 5)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 6)
ca@valencia: Límit administratiu (nivell 6)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 7)
ca@valencia: Límit administratiu (nivell 7)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 8)
ca@valencia: Límit administratiu (nivell 8)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 9)
ca@valencia: Límit administratiu (nivell 9)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 10)
ca@valencia: Límit administratiu (nivell 10)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 11)
ca@valencia: Límit administratiu (nivell 11)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Boundary (Maritime)
ca@valencia: Frontera (marítima)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Land Mass
ca@valencia: Massa terrestre

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Urban Area
ca@valencia: Àrea urbana

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: International Date Line
ca@valencia: Línia internacional de data

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bathymetry
ca@valencia: Batimetria

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Drain
ca@valencia: Desguàs

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ditch
ca@valencia: Rec

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Stream
ca@valencia: Corrent

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: River
ca@valencia: Riu

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Weir
ca@valencia: Resclosa

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Crosswalk
ca@valencia: Pas de vianants

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Railway Crossing
ca@valencia: Pas a nivell

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Door
ca@valencia: Porta

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Room
ca@valencia: Cambra

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Detour
ca@valencia: Desviament

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Ferry Route
ca@valencia: Ruta de ferri

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Train
ca@valencia: Tren

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Subway
ca@valencia: Metro

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Tram
ca@valencia: Tramvia

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Trolley Bus
ca@valencia: Troleibús

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Bicycle Route
ca@valencia: Ruta ciclista

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Mountainbike Route
ca@valencia: Ruta de bicicleta de muntanya

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Walking Route
ca@valencia: Ruta de sender

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Hiking Route
ca@valencia: Ruta excursionista

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Bridleway
ca@valencia: Camí per a cavalcar

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Inline Skates Route
ca@valencia: Ruta de patins en línia

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Downhill Piste
ca@valencia: Pista de baixada

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Nordic Ski Trail
ca@valencia: Pista d'esquí nòrdic

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Skitour
ca@valencia: Recorregut d'esquí

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Sled Trail
ca@valencia: Camí de moto de neu

[ctx: QObject|]
en: Could not convert <maximum> child text content to integer. Was: '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut convertir a enter el contingut del text fill <maximum>. Era: «%1»

[ctx: QObject|]
en: Could not convert <minimum> child text content to integer. Was: '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut convertir a enter el contingut del text fill <minimum>. Era: «%1»

[ctx: QObject|]
en: Parsing failed line %1. Still %n unclosed tag(s) after document end.  | Parsing failed line %1. Still %n unclosed tag(s) after document end.
ca@valencia[0]: L'anàlisi ha fallat a la línia %1. Queda %n etiqueta sense tancar després del final del document.
ca@valencia[1]: L'anàlisi ha fallat a la línia %1. Queden %n etiquetes sense tancar després del final del document.

[ctx: QObject|]
en: Error parsing file at line: %1 and column %2 .
ca@valencia: S'ha produït un error d'interpretació a la línia %1 i a la columna %2.

[ctx: QObject|]
en: This is an Invalid File
ca@valencia: Aquest és un fitxer no vàlid

[ctx: Marble::GeoDataTreeModel|]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: Marble::GeoDataTreeModel|]
en: Type
ca@valencia: Tipus

[ctx: Marble::GeoDataTreeModel|]
en: Popularity
ca@valencia: Popularitat

[ctx: Marble::GeoDataTreeModel|Popularity index]
en: PopIndex
ca@valencia: Índex popularitat

[ctx: Marble::GeoDataTreeModel|]
en: Playlist
ca@valencia: Llista de reproducció

[ctx: Marble::TargetModel|]
en: Current Location: %1
ca@valencia: Emplaçament actual: %1

[ctx: Marble::TargetModel|]
en: Home
ca@valencia: Casa

[ctx: Marble::GoToDialog|]
en: Address or search term
ca@valencia: Adreça o terme a cercar

[ctx: QObject|Number of search results]
en: %n result(s) found. | %n result(s) found.
ca@valencia[0]: S'ha trobat %n resultat.
ca@valencia[1]: S'han trobat %n resultats.

[ctx: GoTo|]
en: Go To...
ca@valencia: Ves a...

[ctx: GoTo|]
en: Enter a search term and press Enter. <a href="https://userbase.kde.org/Marble/Search">Details...</a>
ca@valencia: Introduïu un terme de cerca i premeu Retorn. <a href="https://userbase.kde.org/ Marble/Search">Detalls...</a>

[ctx: GoTo|]
en: Browse
ca@valencia: Explora

[ctx: GoTo|]
en: Search
ca@valencia: Cerca

[ctx: LatLonBoxWidget|]
en: Select a geographic region
ca@valencia: Seleccioneu una regió geogràfica

[ctx: LatLonBoxWidget|]
en: Northern Latitude
ca@valencia: Latitud Nord

[ctx: LatLonBoxWidget|]
en: Western Longitude
ca@valencia: Longitud Oest

[ctx: LatLonBoxWidget|]
en: &W
ca@valencia: &O

[ctx: LatLonBoxWidget|]
en: Eastern Longitude
ca@valencia: Longitud Est

[ctx: LatLonBoxWidget|]
en: Southern Latitude
ca@valencia: Latitud Sud

[ctx: Marble::LatLonEdit|West, the direction]
en: W
ca@valencia: O

[ctx: LegendWidget|]
en: Legend
ca@valencia: Llegenda

[ctx: LegendWidget|]
en: about:blank
ca@valencia: quant a:en blanc

[ctx: Marble::MapItemDelegate|]
en: Install
ca@valencia: Instal·la

[ctx: Marble::MapItemDelegate|]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: Marble::MapItemDelegate|]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: Marble::MapItemDelegate|]
en: Upgrade
ca@valencia: Actualitza

[ctx: Marble::MapItemDelegate|]
en: Update
ca@valencia: Actualitza

[ctx: Marble::MapItemDelegate|]
en: Open
ca@valencia: Obri

[ctx: MapThemeDownloadDialog|]
en: Install Maps
ca@valencia: Instal·lació de mapes

[ctx: QObject|]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Globe View
ca@valencia: Vista del Globus

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Spherical view
ca@valencia: Vista esfèrica

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Mercator View
ca@valencia: Vista Mercator

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Flat View
ca@valencia: Vista plana

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Gnomonic view
ca@valencia: Vista gnomònica

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Stereographic view
ca@valencia: Vista estereogràfica

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Lambert Azimuthal Equal-Area view
ca@valencia: Vista azimutal homologràfica de Lambert

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Azimuthal Equidistant view
ca@valencia: Vista equidistant azimutal

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Perspective Globe view
ca@valencia: Vista del globus en perspectiva

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: &Show Large Icons
ca@valencia: &Mostra icones grans

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: &Favorite
ca@valencia: &Preferida

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: &Create a New Map...
ca@valencia: &Crea un mapa nou...

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: &Delete Map Theme
ca@valencia: Su&primeix el tema de mapa

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Are you sure that you want to delete "%1"?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar «%1»?

[ctx: MapViewWidget|]
en: Map View
ca@valencia: Vista de mapa

[ctx: MapViewWidget|]
en: &Projection
ca@valencia: &Projecció

[ctx: MapViewWidget|]
en: Globe
ca@valencia: Globus

[ctx: MapViewWidget|]
en: Flat Map
ca@valencia: Mapa pla

[ctx: MapViewWidget|]
en: Gnomonic
ca@valencia: Gnomònica

[ctx: MapViewWidget|]
en: Stereographic
ca@valencia: Estereogràfica

[ctx: MapViewWidget|]
en: Lambert Azimuthal Equal Area
ca@valencia: Azimutal homologràfica de Lambert

[ctx: MapViewWidget|]
en: Azimuthal Equidistant
ca@valencia: Azimutal equidistant

[ctx: MapViewWidget|]
en: Vertical Perspective Globe
ca@valencia: Perspectiva vertical del globus

[ctx: MapViewWidget|]
en: &Celestial Body
ca@valencia: Cos &celestial

[ctx: MapViewWidget|]
en: &Theme
ca@valencia: &Tema

[ctx: MapViewWidget|]
en: Here you can choose the preferred map view from different topics.
ca@valencia: Ací podeu escollir la vista preferida del mapa entre diversos modes.

[ctx: Marble::PreviewDialog|]
en: Preview Map
ca@valencia: Vista prèvia del mapa

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Error while parsing
ca@valencia: Error en analitzar

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Wizard cannot parse server's response
ca@valencia: L'assistent no ha pogut interpretar la resposta del servidor

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Server is not a Web Map Server.
ca@valencia: El servidor no és cap servidor web de mapes.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Custom
ca@valencia: Personalitzat

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Base Tile
ca@valencia: Mosaic base

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: The base tile could not be downloaded.
ca@valencia: El mosaic base no s'ha pogut descarregar correctament.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: The base tile could not be downloaded successfully. The server replied:
    
    %1
ca@valencia: El mosaic base no s'ha pogut descarregar correctament. El servidor ha respost:
    
    %1

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Archiving failed
ca@valencia: Ha fallat l'arxivament

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Archiving process cannot be started.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés d'arxivament.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Archiving process crashed.
ca@valencia: El procés d'arxivament s'ha interromput.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Source Image
ca@valencia: Imatge origen

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Please specify a source image.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu una imatge d'origen.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: The source image you specified does not exist. Please specify a different one.
ca@valencia: La imatge d'origen que heu especificat no existeix. Per favor, especifiqueu-ne una de diferent.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: The source image you specified does not seem to be an image. Please specify a different image file.
ca@valencia: La imatge d'origen que heu especificat no sembla que siga cap imatge. Per favor, especifiqueu un fitxer d'imatge diferent.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Map Title
ca@valencia: Títol del mapa

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Please specify a map title.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un títol de mapa.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Map Name
ca@valencia: Nom del mapa

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Please specify a map name.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un nom de mapa.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Please specify another map name, since there is already a map named "%1".
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un altre nom de mapa, perquè ja hi ha un mapa anomenat «%1».

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Preview Image
ca@valencia: Previsualitza la imatge

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Please specify a preview image.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu una imatge de previsualització.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Geographic Pole
ca@valencia: Pol geogràfic

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Magnetic Pole
ca@valencia: Pol magnètic

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Airport
ca@valencia: Aeroport

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Shipwreck
ca@valencia: Naufragi

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Observatory
ca@valencia: Observatori

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Mountain
ca@valencia: Muntanya

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Volcano
ca@valencia: Volcà

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: International
ca@valencia: Internacional

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: State
ca@valencia: Estat

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Problem while creating files
ca@valencia: S'ha detectat un problema tot creant els fitxers

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Check if a theme with the same name exists.
ca@valencia: Comprova si existeix un tema amb el mateix nom.

[ctx: MapWizard|]
en: Map Theme Creation Wizard
ca@valencia: Assistent de creació de temes dels mapes

[ctx: MapWizard|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Welcome to the Map Creation Wizard!</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">We will guide you through the process of creating a map theme for Marble. In the end you will have your own map that you can view in Marble.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please choose the source that you want to use for the data of your map theme:</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Vos donem la benvinguda a l'assistent de creació de mapes!</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A continuació se vos guiarà a través del procés de creació d'un tema de mapa per al Marble. al final obtindreu un mapa que podreu visualitzar en el Marble.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Escolliu la font de dades que voleu usar per al vostre tema de mapa:</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>

[ctx: MapWizard|]
en: Connects to a server on the Internet. The map data is queried via the WMS protocol.
ca@valencia: Connecta a un servidor d'Internet. Les dades del mapa es consulten via el protocol WMS.

[ctx: MapWizard|]
en: Web Map Service (WMS)
ca@valencia: Servei web de mapes (WMS)

[ctx: MapWizard|]
en: You need to provide a bitmap image of a world map that is stored on disk.
ca@valencia: Heu de proporcionar una imatge bitmap d'un mapamundi guardada al disc.

[ctx: MapWizard|]
en: A single image showing the whole world
ca@valencia: Una única imatge que mostre el món sencer

[ctx: MapWizard|]
en: Connects to a server on the Internet. The map data is queried via a static URL.
ca@valencia: Connecta a un servidor d'Internet. Les dades del mapa es consulten via un URL estàtic.

[ctx: MapWizard|]
en: Online map providing indexed tiles (e.g. Open Street Map)
ca@valencia: Mapa en línia que ofereix mosaics indexats (p. ex. Open Street Map)

[ctx: MapWizard|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">WMS Server</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please choose a <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Web_Map_Service"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">WMS</span></a> server or enter a custom server URL.</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Servidor WMS</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Seleccioneu un servidor <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Web_Map_Service"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">WMS</span></a> o introduïu l'URL d'un servidor personalitzat.</p></body></html>

[ctx: MapWizard|]
en: WMS Server:
ca@valencia: Servidor WMS:

[ctx: MapWizard|]
en: Custom
ca@valencia: Personalitzat

[ctx: MapWizard|]
en: Available Maps:
ca@valencia: Mapes disponibles:

[ctx: MapWizard|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">World Map Bitmap Image</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please choose the location of a world map that is stored in a single image file (JPG, PNG, etc.). It needs to be provided in <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Equirectangular_projection"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Equirectangular projection</span></a>, so the shape should look like this (size ratio: 2:1):</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><img src=":/data/svg/worldmap.svg" width="150" /></p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Imatge de mapa de bits del mapamundi</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Escolliu l'emplaçament d'un mapamundi que estiga guardat en un únic fitxer d'imatge (JPG, PNG, etc.). Cal que estiga en <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Equirectangular_projection"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Projecció cilíndrica equidistant</span></a>, per la qual cosa la forma serà semblant a aquesta (ràtio: 2:1):</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><img src=":/data/svg/worldmap.svg" width="150" /></p></body></html>

[ctx: MapWizard|]
en: Source Image:
ca@valencia: Imatge origen:

[ctx: MapWizard|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">URL Scheme for Indexed Tiles</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Please enter the URL used for downloading individual tiles. Use the placeholders </span><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-style:italic;">{x}</span><span style=" font-family:'Sans Serif';">, </span><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-style:italic;">{y}</span><span style=" font-family:'Sans Serif';">, and </span><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-style:italic;">{zoomLevel}</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> to reference a tile from the index.</span></p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">Esquema d'URL per als mosaics indexats</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Introduïu l'URL usat per a descarregar rajoles individuals. Useu els marcadors de posició </span><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-style:italic;">{x}</span><span style=" font-family:'Sans Serif';">, </span><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-style:italic;">{y}</span><span style=" font-family:'Sans Serif';">, i </span><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-style:italic;">{zoomLevel}</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> per a referenciar una rajola des de l'índex.</span></p></body></html>

[ctx: MapWizard|]
en: URL Scheme:
ca@valencia: Esquema d'URL:

[ctx: MapWizard|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">General Information</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Please specify a title, a name and an icon for your new map. Add a description to let users know what your map is about. </span></p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">Informació general</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Especifiqueu un títol, nom i icona per al mapa nou. Afegiu-hi una descripció per tal que els usuaris sàpiguen de què va el mapa. </span></p></body></html>

[ctx: MapWizard|]
en: Map Title:
ca@valencia: Títol del mapa:

[ctx: MapWizard|]
en: A short concise name for your map theme.
ca@valencia: Un nom curt i concís per al vostre tema de mapa.

[ctx: MapWizard|]
en: Map Name:
ca@valencia: Nom del mapa:

[ctx: MapWizard|]
en: The lowercase map theme id.
ca@valencia: L'id del tema de mapa, en minúscula.

[ctx: MapWizard|]
en: The folder name of your new theme.
ca@valencia: El nom de la carpeta del tema nou.

[ctx: MapWizard|]
en: Description:
ca@valencia: Descripció:

[ctx: MapWizard|]
en: A short description of your map theme. Here you can provide information about the purpose, origin, copyright and license of the data used in your map theme.
ca@valencia: Una breu descripció del tema de mapa. Ací podeu oferir informació sobre la finalitat, origen, copyright i llicència de les dades usades en el tema de mapa.

[ctx: MapWizard|]
en: It will appear in a tool tip and may contain HTML formatting.
ca@valencia: Apareixerà en un rètol informatiu i pot contindre format HTML.

[ctx: MapWizard|]
en: Preview Image:
ca@valencia: Previsualitza la imatge:

[ctx: MapWizard|]
en: preview image
ca@valencia: previsualitza la imatge

[ctx: MapWizard|]
en: Change...
ca@valencia: Canvia...

[ctx: MapWizard|]
en: Legend Image:
ca@valencia: Imatge de la llegenda:

[ctx: MapWizard|]
en: Places of Interest
ca@valencia: Llocs d'interés

[ctx: MapWizard|]
en: Populated Places
ca@valencia: Llocs poblats

[ctx: MapWizard|]
en: Terrain
ca@valencia: Terreny

[ctx: MapWizard|]
en: Coordinate Grid
ca@valencia: Quadrícula de coordenades

[ctx: MapWizard|]
en: Border Lines
ca@valencia: Línies de frontera

[ctx: MapWizard|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Summary</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Congratulations! You have entered all the data that is necessary to create your map theme. Check the summary below carefully and press the &quot;Finish&quot; button to create the theme. </p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please consider contributing the map theme back to the Marble community if the license and the terms of use allow for it.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Resum</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">L'enhorabona! Heu introduït totes les dades necessàries crear el tema de mapa. Comproveu curosament el formulari del dessota i premeu el botó «Acaba» per a crear el tema.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Considereu també la possibilitat de donar aquest mapa a la comunitat del Marble si la llicència i les condicions d'ús ho permeten.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>

[ctx: MapWizard|]
en: Map name goes here.
ca@valencia: Ací hi va el nom del mapa.

[ctx: MapWizard|]
en: Map Theme:
ca@valencia: Tema del mapa:

[ctx: MapWizard|]
en: Map theme goes here.
ca@valencia: Ací hi va el tema del mapa.

[ctx: MapWizard|]
en: Thumbnail image goes here.
ca@valencia: Ací hi va la imatge en miniatura.

[ctx: MapWizard|]
en: Preview Map
ca@valencia: Vista prèvia del mapa

[ctx: QObject|]
en: Marble Virtual Globe
ca@valencia: Globus terraqüi virtual del Marble

[ctx: QObject|]
en: <b>Active Development Team of Marble</b>
ca@valencia: <b>Equip actiu de desenvolupament del Marble</b>

[ctx: QObject|]
en: <p>Torsten Rahn <a href="mailto:rahn@kde.org">rahn@kde.org</a><br /><i>Developer and Original Author</i></p>
ca@valencia: <p>Torsten Rahn <a href="mailto:rahn@kde.org">rahn@kde.org</a><br /><i>Desenvolupador i autor original</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Dennis Nienh&uuml;ser <a href="mailto:nienhueser@kde.org">nienhueser@kde.org</a><br /><i>Routing, Navigation, Mobile</i></p>
ca@valencia: <p>Dennis Nienh&uuml;ser <a href="mailto:nienhueser@kde.org">nienhueser@kde.org</a><br /><i>Itineraris, navegació, mòbil</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Bernhard Beschow <a href="mailto:bbeschow@cs.tu-berlin.de">bbeschow@cs.tu-berlin.de</a><br /><i>WMS Support, Mobile, Performance</i></p>
ca@valencia: <p>Bernhard Beschow <a href="mailto:bbeschow@cs.tu-berlin.de">bbeschow@cs.tu-berlin.de</a><br /><i>Implementació WMS, mòbil, rendiment</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Friedrich W. H. Kossebau, <a href="mailto:kossebau@kde.org">kossebau@kde.org</a><br /><i>Plasma Integration, Bugfixes</i></p>
ca@valencia: <p>Friedrich W. H. Kossebau, <a href="mailto:kossebau@kde.org">kossebau@kde.org</a><br /><i>Integració amb el Plasma, correcció d'errors</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Thibaut Gridel <a href="mailto:tgridel@free.fr">tgridel@free.fr</a><br /><i>Geodata</i></p>
ca@valencia: <p>Thibaut Gridel <a href="mailto:tgridel@free.fr">tgridel@free.fr</a><br /><i>Geodades</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Jens-Michael Hoffmann <a href="mailto:jensmh@gmx.de">jensmh@gmx.de</a><br /><i>OpenStreetMap Support, Download Management</i></p>
ca@valencia: <p>Jens-Michael Hoffmann <a href="mailto:jensmh@gmx.de">jensmh@gmx.de</a><br /><i>Implementació de l'OpenStreetMap, gestió de les baixades</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Florian E&szlig;er <a href="mailto:f.esser@rwth-aachen.de">f.esser@rwth-aachen.de</a><br /><i>Elevation Profile</i></p>
ca@valencia: <p>Florian E&szlig;er <a href="mailto:f.esser@rwth-aachen.de">f.esser@rwth-aachen.de</a><br /><i>Perfil de desnivell</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Wes Hardaker <a href="mailto:marble@hardakers.net">marble@hardakers.net</a><br /><i>Amateur Radio Support</i></p>
ca@valencia: <p>Wes Hardaker <a href="mailto:marble@hardakers.net">marble@hardakers.net</a><br /><i>Implementació del radioaficionat</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Bastian Holst, <a href="mailto:bastianholst@gmx.de">bastianholst@gmx.de</a><br /><i>Online Services Support</i></p>
ca@valencia: <p>Bastian Holst, <a href="mailto:bastianholst@gmx.de">bastianholst@gmx.de</a><br /><i>Implementació dels serveis en línia</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Guillaume Martres, <a href="mailto:smarter@ubuntu.com">smarter@ubuntu.com</a><br /><i>Satellites</i></p>
ca@valencia: <p>Guillaume Martres, <a href="mailto:smarter@ubuntu.com">smarter@ubuntu.com</a><br /><i>Satèl·lits</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Ren&#xE9; K&#xFC;ttner, <a href="mailto:rene@bitkanal.net">rene@bitkanal.net</a><br /><i>Planetary Satellites</i></p>
ca@valencia: <p>Ren&#xE9; K&#xFC;ttner, <a href="mailto:rene@bitkanal.net">rene@bitkanal.net</a><br /><i>Satèl·lits planetaris</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Niko Sams <a href="mailto:niko.sams@gmail.com">niko.sams@gmail.com</a><br /><i>Routing, Elevation Profile</i></p>
ca@valencia: <p>Niko Sams <a href="mailto:niko.sams@gmail.com">niko.sams@gmail.com</a><br /><i>Itineraris, perfil de desnivell</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Patrick Spendrin <a href="pspendrin@gmail.com">pspendrin@gmail.com</a><br /><i>KML and Windows Support</i></p>
ca@valencia: <p>Patrick Spendrin <a href="pspendrin@gmail.com">pspendrin@gmail.com</a><br /><i>Implementació de KML i Windows</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Eckhart W&ouml;rner <a href="mailto:kde@ewsoftware.de">kde@ewsoftware.de</a><br /><i>Bugfixes</i></p>
ca@valencia: <p>Eckhart W&ouml;rner <a href="mailto:kde@ewsoftware.de">kde@ewsoftware.de</a><br /><i>Correcció d'errors</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <b>Developers</b>
ca@valencia: <b>Desenvolupadors</b>

[ctx: QObject|]
en: <p>M&eacute;d&eacute;ric Boquien <a href="mailto:mboquien@free.fr">mboquien@free.fr</a><br /><i>Astronomical Observatories</i></p>
ca@valencia: <p>M&eacute;d&eacute;ric Boquien <a href="mailto:mboquien@free.fr">mboquien@free.fr</a><br /><i>Observatoris astronòmics</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Harshit Jain <a href="mailto:sonu.itbhu@googlemail.com">sonu.itbhu@googlemail.com</a><br /><i>Planet Filter, Bugfixes</i></p>
ca@valencia: <p>Harshit Jain <a href="mailto:sonu.itbhu@googlemail.com">sonu.itbhu@googlemail.com</a><br /><i>Filtre de planetes, correcció d'errors</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Andrew Manson <a href="mailto:g.real.ate@gmail.com">g.real.ate@gmail.com</a><br /><i>Proxy Support</i></p>
ca@valencia: <p>Andrew Manson <a href="mailto:g.real.ate@gmail.com">g.real.ate@gmail.com</a><br /><i>Implementació del servidor intermediari</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Pino Toscano <a href="mailto:pino@kde.org">pino@kde.org</a><br /><i>Network plugins</i></p>
ca@valencia: <p>Pino Toscano <a href="mailto:pino@kde.org">pino@kde.org</a><br /><i>Connectors de la xarxa</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Henry de Valence <a href="mailto:hdevalence@gmail.com">hdevalence@gmail.com</a><br /><i>Marble Runners, World-Clock Plasmoid</i></p>
ca@valencia: <p>Henry de Valence <a href="mailto:hdevalence@gmail.com">hdevalence@gmail.com</a><br /><i>Marble Runners, plasmoide World-Clock</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Magnus Valle<br /><i>Historical Maps</i></p>
ca@valencia: <p> Magnus Valle<br /><i>Mapes històrics</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Inge Wallin <a href="mailto:inge@lysator.liu.se">inge@lysator.liu.se</a><br /><i>Original Co-Maintainer</i></p>
ca@valencia: <p>Inge Wallin <a href="mailto:inge@lysator.liu.se">inge@lysator.liu.se</a><br /><i>Comantenidor original</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Development &amp; Patches:</i> Simon Schmeisser, Claudiu Covaci, David Roberts, Nikolas Zimmermann, Jan Becker, Stefan Asserh&auml;ll, Laurent Montel, Prashanth Udupa, Anne-Marie Mahfouf, Josef Spillner, Frerich Raabe, Frederik Gladhorn, Fredrik H&ouml;glund, Albert Astals Cid, Thomas Zander, Joseph Wenninger, Kris Thomsen, Daniel Molkentin  </p>
ca@valencia: <p><i>Desenvolupament i pedaços:</i> Simon Schmeisser, Claudiu Covaci, David Roberts, Nikolas Zimmermann, Jan Becker, Stefan Asserh&auml;ll, Laurent Montel, Prashanth Udupa, Anne-Marie Mahfouf, Josef Spillner, Frerich Raabe, Frederik Gladhorn, Fredrik H&ouml;glund, Albert Astals Cid, Thomas Zander, Joseph Wenninger, Kris Thomsen, Daniel Molkentin  </p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Platforms &amp; Distributions:</i> Tim Sutton, Christian Ehrlicher, Ralf Habacker, Steffen Joeris, Marcus Czeslinski, Marcus D. Hanwell, Chitlesh Goorah, Sebastian Wiedenroth, Christophe Leske</p>
ca@valencia: <p><i>Plataformes i distribucions:</i> Tim Sutton, Christian Ehrlicher, Ralf Habacker, Steffen Joeris, Marcus Czeslinski, Marcus D. Hanwell, Chitlesh Goorah, Sebastian Wiedenroth, Christophe Leske.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Artwork:</i> Nuno Pinheiro, Torsten Rahn</p>
ca@valencia: <p><i>Grafisme:</i> Nuno Pinheiro, Torsten Rahn</p>

[ctx: QObject|]
en: <b>Join us</b>
ca@valencia: <b>Uniu-vos a nosaltres</b>

[ctx: QObject|]
en: <p>You can reach the developers of the Marble Project at <a href="mailto:marble-devel@kde.org">marble-devel@kde.org</a></p>
ca@valencia: <p>Podeu contactar amb els desenvolupadors del projecte Marble a <a href="mailto:marble-devel@kde.org">marble-devel@kde.org</a></p>

[ctx: QObject|]
en: <p> The Marble Team would like to thank its members who participated in ESA SoCiS for their successful work on Marble:</p>
ca@valencia: <p> L'equip del Marble vol agrair als membres que han participat en el SoCiS de l'ESA la seua satisfactòria tasca en el Marble:</p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Judit Bartha, <a href="mailto:bartha.m.judit@gmail.com"> bartha.m.judit@gmail.com </a><br /><i>Project: Improving Marble's Satellite maps using Sentinel-2 mission data</i></p>
ca@valencia: <p>Judit Bartha, <a href="mailto:bartha.m.judit@gmail.com"> bartha.m.judit@gmail.com </a><br /><i>Projecte: Millora dels mapes de satèl·lit del Marble usant les dades de la missió Sentinel-2</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Ana Badescu, <a href="mailto:anabee.emacs@gmail.com"> anabee.emacs@gmail.com </a><br /><i>Project: Integrate data provided by the Sentinel missions</i></p>
ca@valencia: <p>Ana Badescu, <a href="mailto:anabee.emacs@gmail.com"> anabee.emacs@gmail.com </a><br /><i>Projecte: Integrar les data proporcionades per les missions Sentinel</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>G&#xE1;bor P&#xE9;terffy, <a href="mailto:peterffy95@gmail.com"> peterffy95@gmail.com </a><br /><i>Project: Panoramic Picture Support for celestial bodies in Marble   </i></p>
ca@valencia: <p>G&#xE1;bor P&#xE9;terffy, <a href="mailto:peterffy95@gmail.com"> peterffy95@gmail.com </a><br /><i>Projecte: Implementació d'imatges panoràmiques per a cossos celestes en el Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Marek Hakala, <a href="mailto:hakala.marek@gmail.com">hakala.marek@gmail.com</a><br /><i>Project: Displaying Solar / Lunar Eclipses in Marble </i></p>
ca@valencia: <p>Marek Hakala, <a href="mailto:hakala.marek@gmail.com">hakala.marek@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Visualització dels eclipsis solars/de Lluna en el Marble </i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Ren&#xE9; K&#xFC;ttner, <a href="mailto:rene@bitkanal.net">rene@bitkanal.net</a><br /><i>Project: Visualization of planetary satellites</i></p>
ca@valencia: <p>Ren&#xE9; K&#xFC;ttner, <a href="mailto:rene@bitkanal.net">rene@bitkanal.net</a><br /><i>Projecte: Visualització dels satèl·lits planetaris</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Guillaume Martres, <a href="mailto:smarter@ubuntu.com">smarter@ubuntu.com</a><br /><i>Project: Visualization of Satellite Orbits</i></p>
ca@valencia: <p>Guillaume Martres, <a href="mailto:smarter@ubuntu.com">smarter@ubuntu.com</a><br /><i>Projecte: Visualització de les òrbites de satèl·lits</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p> The Marble Team would like to thank its members who participated in the Google Code-in for their successful work on Marble:</p>
ca@valencia: <p> L'equip del Marble vol agrair als membres que han participat en la «Google Code-in» per la seua satisfactòria tasca en el Marble:</p>

[ctx: QObject|]
en: <p> The Marble Team would like to thank its members who participated in the Google Summer of Code for their successful work on Marble:</p>
ca@valencia: <p> L'equip del Marble vol agrair als seus membres que han participat en la «Google Summer of Code» per la seua satisfactòria tasca en el Marble:</p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Mohammed Nafees <a href="mailto:nafees.technocool@gmail.com">nafees.technocool@gmail.com</a><br /><i>Project: Marble Indoor Maps</i></p>
ca@valencia: <p>Mohammed Nafees <a href="mailto:nafees.technocool@gmail.com">nafees.technocool@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Marble Indoor Maps</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Judit Bartha <a href="mailto:bartha.m.judit@gmail.com">bartha.m.judit@gmail.com</a><br /><i>Project: Marble Material Maps</i></p>
ca@valencia: <p>Judit Bartha <a href="mailto:bartha.m.judit@gmail.com">bartha.m.judit@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Marble Material Maps</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Dávid Kolozsvári <a href="freedawson@gmail.com">freedawson@gmail.com</a><br /><i>Project: Fluent graphics across every tile level in Marble's OSM vector map</i></p>
ca@valencia: <p>Dávid Kolozsvári <a href="freedawson@gmail.com">freedawson@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Gràfics fluids a cada nivell de mosaic en el mapa vectorial OSM del Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Akshat Tandon <a href="akshat.tandon@research.iiit.ac.in">akshat.tandon@research.iiit.ac.in</a><br /><i>Project: Support for medium and low tile levels in the OSM Vector Map of Marble</i></p>
ca@valencia: <p>Akshat Tandon <a href="akshat.tandon@research.iiit.ac.in">akshat.tandon@research.iiit.ac.in</a><br /><i>Projecte: Implementar els nivells mig i baix de mosaic en el mapa vectorial OSM del Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Dávid Kolozsvári <a href="freedawson@gmail.com">freedawson@gmail.com</a><br /><i>Project: Improve Marble's OSM vector rendering support</i></p>
ca@valencia: <p>Dávid Kolozsvári <a href="freedawson@gmail.com">freedawson@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Millorar la implementació de la representació vectorial OSM del Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Gábor Péterffy <a href="gabor.peterffy@gmail.com">gabor.peterffy@gmail.com</a><br /><i>Project: Porting Marble to Android platform</i></p>
ca@valencia: <p>Gábor Péterffy <a href="gabor.peterffy@gmail.com">gabor.peterffy@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Adaptar el Marble a la plataforma Android</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Marius Valeriu Stanciu <a href="stanciumarius94@gmail.com">stanciumarius94@gmail.com</a><br /><i>Project: Offering OpenStreetMap support and improving Edit Mode for Marble</i></p>
ca@valencia: <p>Marius Valeriu Stanciu <a href="stanciumarius94@gmail.com">stanciumarius94@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Oferir la implementació de l'OpenStreetMap i millorar el mode d'edició del Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Abhinav Gangwar <a href="abhgang@gmail.com">abhgang@gmail.com</a><br /><i>Project: Marble Game</i></p>
ca@valencia: <p>Abhinav Gangwar <a href="abhgang@gmail.com">abhgang@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Joc del Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Calin Cruceru <a href="crucerucalincristian@gmail.com">crucerucalincristian@gmail.com</a><br /><i>Project: Editing Mode for Polygons</i></p>
ca@valencia: <p>Calin Cruceru <a href="crucerucalincristian@gmail.com">crucerucalincristian@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Mode d'edició per polígons</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Sanjiban Bairagya <a href="sanjiban22393@gmail.com">sanjiban22393@gmail.com</a><br /><i>Project: Interactive Tours </i></p>
ca@valencia: <p>Sanjiban Bairagya <a href="sanjiban22393@gmail.com">sanjiban22393@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Recorreguts interactius </i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Adrian Draghici <a href="draghici.adrian.b@gmail.com">draghici.adrian.b@gmail.com</a><br /><i>Project: Marble KML Map Editor</i></p>
ca@valencia: <p>Adrian Draghici <a href="draghici.adrian.b@gmail.com">draghici.adrian.b@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Editor de mapes KML del Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Andrei Duma <a href="andrei.duma.dorian@gmail.com">andrei.duma.dorian@gmail.com</a><br /><i>Project: Marble meets ownCloud</i></p>
ca@valencia: <p>Andrei Duma <a href="andrei.duma.dorian@gmail.com">andrei.duma.dorian@gmail.com</a><br /><i>Projecte: El Marble interacciona amb l'ownCloud</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Utku Ayd&#x131;n <a href="utkuaydin34@gmail.com">utkuaydin34@gmail.com</a><br /><i>Project: ownCloud storage and synchronization for Marble </i></p>
ca@valencia: <p>Utku Ayd&#x131;n <a href="utkuaydin34@gmail.com">utkuaydin34@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Emmagatzematge i sincronització de l'ownCloud per al Marble </i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Ren&#xE9; K&#xFC;ttner <a href="rene@bitkanal.net">rene@bitkanal.net</a><br /><i>Project: OpenGL SceneGraph</i></p>
ca@valencia: <p>Ren&#xE9; K&#xFC;ttner <a href="rene@bitkanal.net">rene@bitkanal.net</a><br /><i>Projecte: Escenògraf de l'OpenGL</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Ander Pijoan <a href="ander.pijoan@deusto.es">ander.pijoan@deusto.es</a><br /><i>Project: OpenStreetMap Vector Rendering</i></p>
ca@valencia: <p>Ander Pijoan <a href="ander.pijoan@deusto.es">ander.pijoan@deusto.es</a><br /><i>Projecte: Representació de vectors de l'OpenStreetMap</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Cezar Mocan <a href="mocancezar@gmail.com">mocancezar@gmail.com</a><br /><i>Project: Natural Earth Vector Map</i></p>
ca@valencia: <p>Cezar Mocan <a href="mocancezar@gmail.com">mocancezar@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Mapa de vectors de la Terra natural</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Bernhard Beschow <a href="bbeschow@cs.tu-berlin.de">bbeschow@cs.tu-berlin.de</a><br /><i>Project: OpenGL Mode for Marble</i></p>
ca@valencia: <p>Bernhard Beschow <a href="bbeschow@cs.tu-berlin.de">bbeschow@cs.tu-berlin.de</a><br /><i>Projecte: Mode OpenGL per al Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Konstantin Oblaukhov <a href="oblaukhov.konstantin@gmail.com">oblaukhov.konstantin@gmail.com</a><br /><i>Project: OpenStreetMap Vector Rendering</i></p>
ca@valencia: <p>Konstantin Oblaukhov <a href="oblaukhov.konstantin@gmail.com">oblaukhov.konstantin@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Renderitzat vectorial de l'OpenStreetMap</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Daniel Marth <a href="danielmarth@gmx.at">danielmarth@gmx.at</a><br /><i>Project: Marble Touch on MeeGo</i></p>
ca@valencia: <p>Daniel Marth <a href="danielmarth@gmx.at">danielmarth@gmx.at</a><br /><i>Projecte: Marble Touch sobre MeeGo</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Gaurav Gupta <a href="mailto:1989.gaurav@gmail.com">1989.gaurav@gmail.com</a><br /><i>Project: Bookmarks</i></p>
ca@valencia: <p>Gaurav Gupta <a href="mailto:1989.gaurav@gmail.com">1989.gaurav@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Adreces d'interés</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Harshit Jain <a href="mailto:hjain.itbhu@gmail.com">hjain.itbhu@gmail.com</a><br /><i>Project: Time Support</i></p>
ca@valencia: <p>Harshit Jain <a href="mailto:hjain.itbhu@gmail.com">hjain.itbhu@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Implementació del temps</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Siddharth Srivastava <a href="mailto:akssps011@gmail.com">akssps011@gmail.com</a><br /><i>Project: Turn-by-turn Navigation</i></p>
ca@valencia: <p>Siddharth Srivastava <a href="mailto:akssps011@gmail.com">akssps011@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Navegació guiada</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Andrew Manson <a href="mailto:g.real.ate@gmail.com">g.real.ate@gmail.com</a><br /><i>Project: OSM Annotation</i></p>
ca@valencia: <p>Andrew Manson <a href="mailto:g.real.ate@gmail.com">g.real.ate@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Anotació OSM</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Bastian Holst <a href="mailto:bastianholst@gmx.de">bastianholst@gmx.de</a><br /><i>Project: Online Services</i></p>
ca@valencia: <p>Bastian Holst, <a href="mailto:bastianholst@gmx.de">bastianholst@gmx.de</a><br /><i>Projecte: Serveis en línia</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Patrick Spendrin <a href="pspendrin@gmail.com">pspendrin@gmail.com</a><br /><i>Project: Vector Tiles for Marble</i></p>
ca@valencia: <p>Patrick Spendrin <a href="pspendrin@gmail.com">pspendrin@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Mosaic vectorial per al Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Shashank Singh <a href="mailto:shashank.personal@gmail.com">shashank.personal@gmail.com</a><br /><i>Project: Panoramio / Wikipedia -photo support for Marble</i></p>
ca@valencia: <p>Shashank Singh <a href="mailto:shashank.personal@gmail.com">shashank.personal@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Implementació de les fotografies del Panoramio / Viquipèdia al Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Carlos Licea <a href="mailto:carlos.licea@kdemail.net">carlos.licea@kdemail.net</a><br /><i>Project: Equirectangular Projection ("Flat Map")</i></p>
ca@valencia: <p>Carlos Licea <a href="mailto:carlos.licea@kdemail.net">carlos.licea@kdemail.net</a><br /><i>Projecte: projecció cilíndrica equidistant («Mapa pla»)</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Andrew Manson <a href="mailto:g.real.ate@gmail.com">g.real.ate@gmail.com</a><br /><i>Project: GPS Support for Marble</i></p>
ca@valencia: <p>Andrew Manson <a href="mailto:g.real.ate@gmail.com">g.real.ate@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Implementació del GPS per al Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Murad Tagirov <a href="mailto:tmurad@gmail.com">tmurad@gmail.com</a><br /><i>Project: KML Support for Marble</i></p>
ca@valencia: <p>Murad Tagirov <a href="mailto:tmurad@gmail.com">tmurad@gmail.com</a><br /><i>Projecte: Implementació del KML per al Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>... and of course we'd like to thank the people at Google Inc. for making these projects possible.</p>
ca@valencia: <p>... i evidentment, volem agrair a la gent de Google Inc. per fer possibles aquests projectes.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Various Suggestions &amp; Testing:</i> Stefan Jordan, Robert Scott, Lubos Petrovic, Benoit Sigoure, Martin Konold, Matthias Welwarsky, Rainer Endres, Luis Silva, Ralf Gesellensetter, Tim Alder</p>
ca@valencia: <p><i>Diversos suggeriments i proves:</i> Stefan Jordan, Robert Scott, Lubos Petrovic, Benoit Sigoure, Martin Konold, Matthias Welwarsky, Rainer Endres, Luis Silva, Ralf Gesellensetter, Tim Alder</p>

[ctx: QObject|]
en: <p> We'd especially like to thank John Layt who provided an important source of inspiration by creating Marble's predecessor "Kartographer".</p>
ca@valencia: <p> Volem donar especialment les gràcies a John Layt per proporcionar una font d'inspiració important en crear el predecessor del Marble, el «Kartographer».</p>

[ctx: QObject|]
en: <b>Maps</b>
ca@valencia: <b>Mapes</b>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Blue Marble Next Generation (500 m / pixel)</i><br />NASA Goddard Space Flight Center Earth Observatory <a href="http://earthobservatory.nasa.gov/Newsroom/BlueMarble/">http://earthobservatory.nasa.gov/Newsroom/BlueMarble/</a></p>
ca@valencia: <p><i>Blue Marble Next Generation (500 m / píxel)</i><br />NASA Goddard Space Flight Center Earth Observatory <a href="http://earthobservatory.nasa.gov/Newsroom/BlueMarble/">http://earthobservatory.nasa.gov/Newsroom/BlueMarble/</a></p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Earth's City Lights</i><br />Data courtesy Marc Imhoff of NASA GSFC and Christopher Elvidge of NOAA NGDC. Image by Craig Mayhew and Robert Simmon, NASA GSFC.</p>
ca@valencia: <p><i>Earth's City Lights</i><br />Dades per gentilesa d'en Marc Imhoff del GSFC de la NASA i Christopher Elvidge del NOAA NGDC. Imatge d'en Craig Mayhew i Robert Simmon, GSFC de la NASA.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Shuttle Radar Topography Mission (SRTM30, 1 km / pixel )</i><br />NASA Jet Propulsion Laboratory <a href="https://www2.jpl.nasa.gov/srtm/">https://www2.jpl.nasa.gov/srtm/</a></p>
ca@valencia: <p><i>Shuttle Radar Topography Mission (SRTM30, 1 km / píxel )</i><br />NASA Jet Propulsion Laboratory <a href="https://www2.jpl.nasa.gov/srtm/">https://www2.jpl.nasa.gov/srtm/</a></p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Micro World Data Bank in Polygons ("MWDB-POLY / MWDBII")</i><br />CIA ; Global Associates, Ltd.; Fred Pospeschil and Antonio Rivera</p>
ca@valencia: <p><i>Micro World Data Bank in Polygons («MWDB-POLY / MWDBII»)</i><br />CIA; Global Associates, Ltd.; Fred Pospeschil i Antonio Rivera</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Temperature and Precipitation Maps (July and December)</i><br />A combination of two datasets:<ul><li>Legates, D.R. and Willmott, C.J. 1989. Average Monthly Surface Air Temperature and Precipitation. Digital Raster Data on a .5 degree Geographic (lat/long) 361x721 grid (centroid-registered on .5 degree meridians). Boulder CO: National Center for Atmospheric Research. <a href="http://www.ngdc.noaa.gov/ecosys/cdroms/ged_iia/datasets/a04/lw.htm">http://www.ngdc.noaa.gov/ecosys/cdroms/ged_iia/datasets/a04/lw.htm</a></li><li>CRU CL 2.0: New, M., Lister, D., Hulme, M. and Makin, I., 2002: A high-resolution data set of surface climate over global land areas. Climate Research 21.<a href="https://crudata.uea.ac.uk/cru/data/hrg">https://crudata.uea.ac.uk/cru/data/hrg</a></li></ul></p>
ca@valencia: <p><i>Mapes de temperatures i precipitacions (juliol i desembre)</i><br />Una combinació de dos conjunts de dades:<ul><li>Legates, D.R. i Willmott, C.J. 1989. Mitjana mensual de precipitacions i temperatura de l'aire en superfície. Dades ràster digitals en una quadrícula de 0,5 graus geogràfics (lat/long) de 361x721 (registre centrat en meridians de 0,5 graus). Boulder CO: National Center for Atmospheric Research. <a href="http://www.ngdc.noaa.gov/ecosys/cdroms/ged_iia/datasets/a04/lw.htm">https://www.ngdc.noaa.gov/ecosys/cdroms/ged_iia/datasets/a04/lw.htm</a></li><li>CRU CL 2.0: New, M., Lister, D., Hulme, M. i Makin, I., 2002: Un conjunt de dades d'alta resolució del clima de superfície en àrees globals de terra. Climate Research 21.<a href="https://crudata.uea.ac.uk/cru/data/hrg">https://crudata.uea.ac.uk/cru/data/hrg</a></li></ul></p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>OpenStreetMap</i><br />The street maps used in Marble via download are provided by the <a href="https://www.openstreetmap.org">OpenStreetMap</a> Project ("OSM"). OSM is an open community which creates free editable maps.<br /><i>License</i>: OpenStreetMap data can be used freely under the terms of the <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 license</a>.</p>
ca@valencia: <p><i>OpenStreetMap</i><br />Els mapes de carrers usats en el Marble via baixades són proporcionats pel projecte <a href="https://www.openstreetmap.org">OpenStreetMap</a> («OSM»). OSM és una comunitat oberta que crea mapes editables lliures.<br /><i>Llicència</i>: les dades d'OpenStreetMap es poden usar lliurement sota els termes de la <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">llicència Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0</a>.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Icons</i><br />Some icons are taken from <a href="https://www.sjjb.co.uk/mapicons">SJJB Management</a> and <a href="https://thenounproject.com">NounProject</a>. These icons can be used freely under the terms of the <a href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">CC0 1.0 Universal</a> license.</p>
ca@valencia: <p><i>Icones</i><br />Algunes icones s'han extret de <a href="https://www.sjjb.co. uk/mapicons">SJJB Management</a> i <a href="https://http://thenounproject.com">NounProject</a>. Aquestes icones poden usar-se lliurement sota els termes de la llicència <a href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">CC0 1.0 Universal</a>.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Some icons are taken from <a href="https://fortawesome.github.com/Font-Awesome">Font Awesome</a>. These icons can be used freely under the terms of the <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/">CC BY 3.0</a> license.</p>
ca@valencia: <p>Algunes icones s'han extret de <a href="https://fortawesome.github.com/Font-Awesome">Font Awesome</a>. Aquestes icones poden usar-se lliurement sota els termes de la llicència <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/">CC BY 3.0</a>.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>OpenRouteService</i><br />Some of the routes used in Marble via download are provided by the <a href="https://maps.openrouteservice.org">OpenRouteService</a> Project ("ORS"). <br /><i>License</i>: OpenRouteService data can be used freely under the terms of the <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 license</a>.</p>
ca@valencia: <p><i>OpenRouteService</i><br />Alguns dels itineraris usats en el Marble via descàrregues són proporcionats pel projecte <a href="https://maps.openrouteservice.org">OpenRouteService</a> («ORS»). <br /><i>Llicència</i>: les dades d'OpenRouteService es poden usar lliurement sota els termes de la <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">llicència Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0</a>.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Open Source Routing Machine</i><br />Some of the routes used in Marble via download are provided by the <a href="http://project-osrm.org">Open Source Routing Machine</a> Project ("OSRM"). <br /><i>License</i>: Open Source Routing Machine data can be used freely under the terms of the <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 license</a>.</p>
ca@valencia: <p><i>Open Source Routing Machine</i><br />Alguns dels itineraris usats en el Marble via descàrregues són proporcionats pel projecte <a href="https://project-osrm.org">Open Source Routing Machine</a> («OSRM»). <br /><i>Llicència</i>: les dades d'Open Source Routing Machine es poden usar lliurement sota els termes de la <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">llicència Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0</a>.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>MapQuest</i><br />Some of the routes used in Marble via download are provided by <a href="https://www.mapquest.com/">MapQuest</a> and their Open Data Map APIs and Web Services.<br />Directions courtesy of MapQuest working on OpenStreetMap data that can be used freely under the terms of the <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 license</a>. Usage of the MapQuest routing service is subject to the <a href="https://info.mapquest.com/terms-of-use/">MapQuest terms of use</a>.</p>
ca@valencia: <p><i>MapQuest</i><br />Alguns dels itineraris usats en el Marble via descàrregues són proporcionats per <a href="https://www.mapquest.com/">MapQuest</a> i les seues API i els seus serveis web de dades cartogràfiques obertes.<br /> Aquestes indicacions que funcionen a l'OpenStreetMap són cortesia de MapQuest i poden usar-se lliurement sota els termes de la <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">llicència Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0</a>. La utilització del servei d'itineraris de MapQuest queda subjecte a les <a href="https://info.mapquest.com/terms-of-use/">normes d'ús de MapQuest</a>.</p>

[ctx: QObject|]
en: <b>Cities and Locations</b>
ca@valencia: <b>Ciutats i emplaçaments</b>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Geonames.org</i><br /><a href="https://www.geonames.org/">https://www.geonames.org/</a><i>License</i>: Geonames.org data can be used freely under the terms of the <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/">Creative Commons Attribution 3.0 license</a>.</p>
ca@valencia: <p><i>Geonames.org</i><br /><a href="https://www.geonames.org/">https://www.geonames.org/</a><i>Llicència</i>: Les dades de Geonames.org es poden usar lliurement sota els termes de la <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/">llicència Creative Commons Attribution 3.0</a>.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Czech Statistical Office</i><br />Public database <a href="https://vdb.czso.cz/vdbvo2">https://www.czso.cz</a></p>
ca@valencia: <p><i>Oficina estadística de Txèquia</i><br />Base de dades pública <a href="https://vdb.czso.cz/vdbvo2">https://www.czso.cz</a></p>

[ctx: QObject|]
en: <b>Flags</b>
ca@valencia: <b>Banderes</b>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Flags of the World</i><br />The flags were taken from Wikipedia (<a href="https://www.wikipedia.org">https://www.wikipedia.org</a>) which in turn took a subset from <a href="https://www.openclipart.org">https://www.openclipart.org</a> and reworked them. All flags are under the public domain (see comments inside the svg files).</p>
ca@valencia: <p><i>Banderes del món</i><br />Les banderes s'han tret de la Viquipèdia (<a href="https://www.wikipedia.org">https://www.wikipedia.org</a>) d'on, al seu torn, n'ha tret un subconjunt de <a href="https://www.openclipart.org">https://www.openclipart.org</a> i s'han reelaborat. Totes les banderes són de domini públic (vegeu els comentaris dins els fitxers svg).</p>

[ctx: QObject|]
en: <b>Stars</b>
ca@valencia: <b>Estrelles</b>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>The Bright Star Catalogue</i><br />5th Revised Ed. (Preliminary Version) Hoffleit D., Warren Jr W.H., Astronomical Data Center, NSSDC/ADC (1991)<a href="https://heasarc.gsfc.nasa.gov/W3Browse/star-catalog/bsc5p.html"> https://heasarc.gsfc.nasa.gov</a></p>
ca@valencia: <p><i>The Bright Star Catalogue</i><br />5a. edició revisada (Versió preliminar) Hoffleit D., Warren Jr W.H., Astronomical Data Center, NSSDC/ADC (1991) <a href="https://heasarc.gsfc.nasa.gov/W3Browse/star-catalog/bsc5p.html">https://heasarc.gsfc.nasa.gov</a></p>

[ctx: Marble::MarbleAboutDialog|]
en: Using Marble Library version %1
ca@valencia: S'està usant la versió %1 de la biblioteca del Marble

[ctx: Marble::MarbleAboutDialog|]
en: <br />(c) 2007-%1 by the authors of Marble Virtual Globe<br /><br /><a href="https://edu.kde.org/marble">https://edu.kde.org/marble</a>
ca@valencia: <br />(c) 2007-%1 pels autors del Globus terraqüi virtual Marble<br /><br /><a href="https://edu.kde.org/marble">https://edu.kde.org/marble</a>

[ctx: MarbleAboutDialog|]
en: About Marble
ca@valencia: Quant al Marble

[ctx: MarbleAboutDialog|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Marble Virtual Globe</span></p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Marble: Globus terraqüi virtual</span></p></body></html>

[ctx: MarbleAboutDialog|]
en: Version Unknown
ca@valencia: Versió desconeguda

[ctx: MarbleAboutDialog|]
en: &About
ca@valencia: &Quant a

[ctx: MarbleAboutDialog|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">(c) 2007, The Marble Project</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt; font-style:italic;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">https://edu.kde.org/marble</span></p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">(c) 2007, El projecte Marble</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt; font-style:italic;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">https://edu.kde.org/marble</span></p></body></html>

[ctx: MarbleAboutDialog|]
en: A&uthors
ca@valencia: A&utors

[ctx: MarbleAboutDialog|]
en: &Data
ca@valencia: &Dades

[ctx: MarbleAboutDialog|]
en: &License Agreement
ca@valencia: Acord de &llicència

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">There are two caches being used for Marble: The physical memory which is needed to keep map data in the computer's memory. Increasing the value will make the application more responsive. The hard disc memory cache is used by download contents from the Internet (e.g. Wikipedia data or map data). Decrease this value if you want to save space on the hard disc and if high usage of the Internet is not an issue. </p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">El Marble usa dues menes de caus: La memòria física necessària per a mantindre les dades del mapa a la memòria de l'ordinador. Incrementant el valor farà l'aplicació més àgil. El cau de disc s'usa per a descarregar continguts d'Internet (p. ex. dades de la Viquipèdia o dades de mapes). Disminuïu aquest valor si voleu estalviar espai en disc i si no vos importa fer un ús elevat de la connexió a Internet.</p></body></html>

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: C&ache
ca@valencia: Memòria c&au

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: &Physical memory:
ca@valencia: &Memòria física:

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: C&lear
ca@valencia: &Neteja

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: &Hard disc:
ca@valencia: &Disc dur:

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: Unlimited
ca@valencia: Sense límit

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: Cl&ear
ca@valencia: &Neteja

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Proxy settings for your local intranet. Please leave empty if there is no proxy.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Arranjaments de l'intermediari de la vostra intranet local. Deixeu-ho en blanc si no hi ha intermediari.</p></body></html>

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: &Proxy
ca@valencia: &Servidor intermediari

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: &Proxy:
ca@valencia: &Servidor intermediari:

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: Proxy type:
ca@valencia: Tipus de servidor intermediari:

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: Requires authentication
ca@valencia: Requereix autenticació

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: U&sername:
ca@valencia: Nom d'&usuari:

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: &Password:
ca@valencia: &Contrasenya:

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Enable synchronization
ca@valencia: Activa la sincronització

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Allows you to store routes in owncloud. Each route must be uploaded/downloaded manually.
ca@valencia: Permet emmagatzemar rutes al núvol propi. Cada itinerari s'haurà de publicar/baixar manualment.

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Enable route synchronization
ca@valencia: Activa la sincronització de l'itinerari

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Automatically sync all bookmarks to the server.
ca@valencia: Sincronitza automàticament totes les adreces d'interés amb el servidor.

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Enable bookmark synchronization
ca@valencia: Activa la sincronització de les adreces d'interés

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Sync now
ca@valencia: Sincronitza ara

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Credentials
ca@valencia: Credencials

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Server:
ca@valencia: Servidor:

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Remote server URL, e.g. myserver.com/owncloud
ca@valencia: L'URL del servidor remot, p. ex. servidor_meu.com/núvol_propi

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Test Login
ca@valencia: Prova la identificació

[ctx: Marble|]
en: not available
ca@valencia: no disponible

[ctx: QObject|]
en: Clear
ca@valencia: Neteja

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Dragging and Animation
ca@valencia: Arrossegament i animació

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: &Drag location:
ca@valencia: &Arrossega l'emplaçament:

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">While dragging the mouse there are two standard behaviours when dealing with a virtual globe:</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The location below mouse pointer will follow the cursor exactly: As a result e.g. the north pole will not stay at the top which can lead to confusion. By default Marble makes sure that north is always up which results in a dragging behaviour where the location below the mouse pointer slightly "detaches" from the cursor. </p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hi ha dos comportaments usuals mentre es mou un globus terraqüi virtual amb el ratolí:</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">L'emplaçament sota el punter del ratolí seguirà exactament el cursor: En conseqüència p. ex. el pol nord no restarà al capdamunt, cosa que pot induir a confusió. De manera predeterminada, el Marble s'assegura que el nord quede sempre a dalt, cosa que fa que en arrossegar el globus terraqüi, l'emplaçament sota el punter no seguïsca exactament el cursor.</p></body></html>

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Keep Planet Axis Vertically
ca@valencia: Mantén vertical l'eix del planeta

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Follow Mouse Pointer
ca@valencia: Segueix el punter del ratolí

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Use kinetic spinning when dragging the map
ca@valencia: Usa un gir cinètic en arrossegar el mapa

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: &Inertial globe rotation
ca@valencia: Rotació &inercial del globus

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When searching for a location Marble can either move instantly to the new location or it can show a travel animation from the previous place to the new place.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">En cercar un emplaçament el Marble pot moure's instantàniament a l'emplaçament nou o pot mostrar una animació del viatge des del lloc anterior al lloc nou.</p></body></html>

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: &Animate voyage to the target
ca@valencia: &Anima el desplaçament fins a l'objectiu

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Use right mouse button to rotate the camera around
ca@valencia: Useu el botó dret del ratolí per a fer girar la càmera al voltant

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: &Mouse view rotation
ca@valencia: &Gir de la vista amb el ratolí

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: &On startup:
ca@valencia: &En arrencar:

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By default Marble will display the home location immediately after the application has started. As an alternative it can also show the last position that was active when the user left the application. </p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De manera predeterminada, el Marble mostrarà l'emplaçament de casa vostra immediatament després d'engegar. Com a alternativa, també es pot mostrar la darrera posició que es va visitar just abans de tancar l'aplicació. </p></body></html>

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Show Home Location
ca@valencia: Mostra l'emplaçament de casa

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Return to Last Location Visited
ca@valencia: Retorna al darrer emplaçament visitat

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: &External editor:
ca@valencia: &Editor extern:

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: <p>The application that is launched to edit maps. Potlatch (default) requires a web browser with flash support to be installed. When selecting josm or merkaartor, make sure that the respective application is installed.</p>
ca@valencia: <p>L'aplicació que s'engega per a editar els mapes. Potlatch (predeterminat) requereix que s'instal·le un navegador web que admeti flash. Quan seleccioneu josm o merkaartor, assegureu-vos que les respectives aplicacions estan instal·lades.</p>

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Always ask
ca@valencia: Pregunta sempre

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Potlatch (Web browser)
ca@valencia: Potlatch (navegador web)

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Up
ca@valencia: Amunt

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Tilts the globe's axis towards the user.
ca@valencia: Inclina l'eix del globus envers l'usuari.

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Left
ca@valencia: Esquerra

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Rotates the globe counterclockwise around its axis.
ca@valencia: Gira el globus en sentit antihorari al voltant del seu eix.

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Reset View
ca@valencia: Restaura la vista

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Click this button to restore the original zoom level and view angle.
ca@valencia: Cliqueu aquest botó per a restablir el nivell de zoom i l'angle de visió originals.

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Home
ca@valencia: Casa

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Right
ca@valencia: Dreta

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Rotates the globe clockwise around its axis.
ca@valencia: Gira el globus en sentit horari al voltant del seu eix.

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Down
ca@valencia: Avall

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Tilts the globe's axis away from the user.
ca@valencia: Inclina l'eix del globus allunyant-lo de l'usuari.

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Zoom In
ca@valencia: Apropa

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Zoom in by pressing this button to see more detail.
ca@valencia: Premeu aquest botó per a ampliar el zoom i veure més detall.

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Zoom Slider
ca@valencia: Control lliscant del zoom

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Use this slider to adjust the zoom level of the map.
ca@valencia: Useu aquest control lliscant per a ajustar el nivell de zoom del mapa.

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Zoom Out
ca@valencia: Allunya

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Zoom out by pressing this button to see less detail.
ca@valencia: Premeu aquest botó per a allunyar el zoom i veure menys detall.

[ctx: QObject|]
en: <br/>(c) %1 The Marble Project<br /><br/><a href="https://edu.kde.org/marble">https://edu.kde.org/marble</a>
ca@valencia: <br />(c) %1 El Projecte Marble<br /><br /><a href="https://edu.kde.org/marble">https://edu.kde.org/marble</a>

[ctx: MarblePluginSettingsWidget|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">This is Marble's machine room for advanced users. Here you can select and deselect the functionality that is provided through plugins. </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Deselecting a plugin will remove the functionality from the map, menus and toolbars. </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Also some of the plugins might allow for tweaking their configuration a bit. </span></p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Aquesta és la sala de màquines del Marble per a usuaris avançats. Ací podeu seleccionar i desseleccionar les funcionalitats proporcionades a través dels connectors. </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Si desseleccioneu un connector s'eliminarà la seua funcionalitat del mapa, menús i barra d'eines. </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Els connectors també poden permetre certs ajustos a la seua configuració. </span></p></body></html>

[ctx: MarblePluginSettingsWidget|]
en: P&lugins
ca@valencia: Connector&s

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Time Zone
ca@valencia: Zona horària

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: System time zone
ca@valencia: Zona horària del sistema

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Choose Time zone
ca@valencia: Escolliu la zona horària

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Universal Time Coordinated
ca@valencia: Temps Coordinat Universal

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: European Central Time
ca@valencia: Temps de l'Europa central

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Eastern European Time
ca@valencia: Temps de l'Europa oriental

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Egypt Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard Egipci

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Eastern African Time
ca@valencia: Temps africà oriental

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Middle East Time
ca@valencia: Temps de l'Orient Mitjà

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Near East Time
ca@valencia: Temps del Pròxim Orient

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Pakistan Lahore Time
ca@valencia: Temps del Lahore pakistanés

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: India Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard de l'Índia

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Bangladesh Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard de Bangladesh

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Vietnam Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard de Vietnam

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: China Taiwan Time
ca@valencia: Temps del Taiwan xinés

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Japan Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard del Japó

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Australia Central Time
ca@valencia: Temps d'Austràlia central

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Australia Eastern Time
ca@valencia: Temps d'Austràlia oriental

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Solomon Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard de les Salomó

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: New Zealand Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard de Nova Zelanda

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Midway Islands Time
ca@valencia: Temps de les Illes Midway

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Hawaii Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard de Hawaii

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Alaska Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard d'Alaska

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Pacific Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard del pacífic

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Phoenix Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard de Phoenix

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Mountain Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard de les muntanyes

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Central Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard central

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Eastern Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard oriental

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Indiana Eastern Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard oriental d'Indiana

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Puerto Rico and US Virgin Islands Time
ca@valencia: Temps de Puerto Rico i Illes Verges Americanes

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Canada Newfoundland Time
ca@valencia: Temps de Newfoundland canadenc

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Argentina Standard Time
ca@valencia: Temps estàndard d'Argentina

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Brazil Eastern Time
ca@valencia: Temps oriental del Brasil

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Central African Time
ca@valencia: Temps central africà

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: When Marble starts
ca@valencia: Quan s'inicie el Marble

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Load system time
ca@valencia: Carrega l'hora del sistema

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Load last session time
ca@valencia: Carrega l'hora de la darrera sessió

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: &Units
ca@valencia: &Unitats

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: &Distance:
ca@valencia: &Distància:

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The unit that gets used to measure altitude, lengths and distances (e.g. km, mi, ft).</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">La unitat que s'acostuma a usar per a mesurar altituds, longituds i distàncies (p. ex. km, mi, canes).</p></body></html>

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Kilometer, Meter
ca@valencia: Quilòmetres, Metres

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Miles, Feet
ca@valencia: Milles, Peus

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Nautical miles, Knots
ca@valencia: Milles nàutiques, Nusos

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Specifies the notation of angles in coordinates: By default the Degree-Minute-Second notation (e.g. 54°30'00" ) gets used. As an alternative you can choose decimal degrees (e.g. 54.5°).</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Especifica la notació dels angles en les coordenades: De manera predeterminada, s'usa Graus-Minuts-Segons (p. ex. 54°30'00"). Com a alternativa podeu escollir graus decimals (p. ex. 54.5°). </p></body></html>

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Degree (DMS)
ca@valencia: Graus (GMS)

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Degree (Decimal)
ca@valencia: Graus (Decimal)

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Universal Transverse Mercator (UTM)
ca@valencia: Universal Transversa de Mercator (UTM)

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Map &Quality
ca@valencia: &Qualitat del mapa

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: &Still image:
ca@valencia: Imatge &estàtica:

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Specifies the map quality that gets displayed while there is no user input. Usually this allows for high map quality as speed is no concern.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Especifica la qualitat del mapa que es mostra quan l'usuari no hi interacciona. Usualment això permet més qualitat atés que la velocitat no és rellevant.</p></body></html>

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Outline Quality
ca@valencia: Qualitat del contorn

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Low Quality
ca@valencia: Baixa qualitat

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: High Quality
ca@valencia: Alta qualitat

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Print Quality
ca@valencia: Qualitat d'impressió

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: During &animations:
ca@valencia: Durant les &animacions:

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Specifies the map quality that gets displayed during map animations (e.g. while dragging the globe). </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Especially on slow machines it is advisable to set this option to "low quality" as this will give better speed.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Especifica la qualitat del mapa que es mostra durant les animacions (p. ex. quan s'està movent el globus). </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Especialment en màquines lentes és recomanable establir aquesta opció a «qualitat baixa», perquè s'aconseguirà més velocitat.</p></body></html>

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: &Text Labels
ca@valencia: Etiquetes de &text

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: &Place names:
ca@valencia: &Mostra els noms:

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Places often have different names in different languages. The label on the map can show the name in the user's language. Alternatively it can display the name in the official language and glyphs of that place. </p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Sovint els llocs tenen noms diferents en llengües diferents. L'etiqueta en el mapa pot mostrar el nom en la llengua de l'usuari. Alternativament, pot mostrar el nom en l'idioma i caràcters oficials d'aquell lloc. </p></body></html>

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Custom & Native Language
ca@valencia: Idioma personalitzat i natiu

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Custom Language
ca@valencia: Idioma personalitzat

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Native Language
ca@valencia: Idioma natiu

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Default map &font:
ca@valencia: &Tipus de lletra predeterminat del mapa:

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The default font that gets used on the map.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">El tipus de lletra predeterminat que s'usa al mapa.</p></body></html>

[ctx: MarbleWebView|]
en: Copy
ca@valencia: Copia

[ctx: MarbleWebView|]
en: Copy selected content
ca@valencia: Copia el contingut seleccionat

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: Copy Coordinates
ca@valencia: Copia les coordenades

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: Copy geo: URL
ca@valencia: Copia la geolocalització: URL

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: Directions &from here
ca@valencia: Indicacions &des d'ací

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: Directions &to here
ca@valencia: Indicacions &cap ací

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: Add &Bookmark
ca@valencia: A&fig una adreça d'interés

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: &Full Screen Mode
ca@valencia: Mode de &pantalla completa

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: &About
ca@valencia: &Quant a

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: &Address Details
ca@valencia: Detalls de l'&adreça

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: No description available.
ca@valencia: No hi ha disponible cap descripció.

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: National Capital
ca@valencia: Capital nacional

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: City
ca@valencia: Ciutat

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: State Capital
ca@valencia: Capital estatal

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: County Capital
ca@valencia: Capital comarcal

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: Village
ca@valencia: Poble

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: &Info Boxes
ca@valencia: Rètols &informatius

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: Address Details
ca@valencia: Detalls de l'adreça

[ctx: QObject|]
en: Missing encoding tools
ca@valencia: Manquen les eines de codificació

[ctx: QObject|]
en: Marble requires additional software in order to create movies. Please get %1
ca@valencia: El Marble requereix programari addicional per tal de crear pel·lícules. Per favor, instal·leu el %1

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|Start recording a movie]
en: &Start
ca@valencia: &Inicia

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|]
en: Codecs are unavailable
ca@valencia: No hi ha cap còdec disponible

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|]
en: Supported codecs are not found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap còdec compatible.

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|]
en: Save video file
ca@valencia: Guarda el fitxer de vídeo

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|]
en: Filename is not valid
ca@valencia: El nom del fitxer no és vàlid

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|]
en: This file format is not supported. Please, use %1 instead
ca@valencia: El format del fitxer no està admés. Per favor, en el seu lloc useu %1

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|]
en: Missing filename
ca@valencia: No s'ha trobat el nom del fitxer

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|]
en: Destination video file is not set. I don't know where to save recorded video. Please, specify one.
ca@valencia: No s'ha definit el fitxer de vídeo de destinació. Es desconeix a on guardar el vídeo enregistrat. Per favor, especifiqueu-ne un.

[ctx: MovieCaptureDialog|]
en: Movie Recording
ca@valencia: Enregistrament de pel·lícula

[ctx: MovieCaptureDialog|]
en: Destination video:
ca@valencia: Vídeo de destinació:

[ctx: MovieCaptureDialog|]
en: Open...
ca@valencia: Obri...

[ctx: MovieCaptureDialog|]
en: FPS (frames per second)
ca@valencia: FPS (fotogrames per segon)

[ctx: UiNewBookmarkFolderDialog|]
en: New Bookmark Folder
ca@valencia: Carpeta nova d'adreces d'interés

[ctx: UiNewBookmarkFolderDialog|]
en: &Folder name:
ca@valencia: &Nom de la carpeta:

[ctx: Marble::NewstuffModel|]
en: Installation aborted by user.
ca@valencia: L'usuari ha interromput la instal·lació.

[ctx: Marble::OsmRelationEditorDialog|]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: Marble::OsmRelationEditorDialog|]
en: No name specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap nom

[ctx: Marble::OsmRelationEditorDialog|]
en: Please specify a name for this relation.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un nom per a aquesta relació.

[ctx: Marble::OsmRelationEditorDialog|]
en: No type tag specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap tipus d'etiqueta

[ctx: Marble::OsmRelationEditorDialog|]
en: Please add a type tag for this relation.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un tipus d'etiqueta per a aquesta relació.

[ctx: Marble::OsmRelationManagerWidget|]
en: New Relation
ca@valencia: Relació nova

[ctx: Marble::OsmRelationManagerWidget|]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: Marble::OsmRelationManagerWidget|]
en: Edit
ca@valencia: Edita

[ctx: OsmRelationManagerWidgetPrivate|]
en: Current Relations
ca@valencia: Relacions actuals

[ctx: OsmRelationManagerWidgetPrivate|]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: OsmRelationManagerWidgetPrivate|]
en: Type
ca@valencia: Tipus

[ctx: OsmRelationManagerWidgetPrivate|]
en: Role
ca@valencia: Funció

[ctx: OsmRelationManagerWidgetPrivate|]
en: Add Relation
ca@valencia: Afig una relació

[ctx: QObject|]
en: New Relation
ca@valencia: Relació nova

[ctx: Marble::OsmTagEditorWidget|]
en: value
ca@valencia: valor

[ctx: OsmTagEditorWidgetPrivate|]
en: Current Tags
ca@valencia: Etiquetes actuals

[ctx: OsmTagEditorWidgetPrivate|]
en: Key
ca@valencia: Clau

[ctx: OsmTagEditorWidgetPrivate|]
en: Value
ca@valencia: Valor

[ctx: OsmTagEditorWidgetPrivate|]
en: Related Tags
ca@valencia: Etiquetes relacionades

[ctx: QObject|]
en: Add custom tag...
ca@valencia: Afig etiqueta personalitzada...

[ctx: QObject|]
en: value
ca@valencia: valor

[ctx: QObject|]
en: Open File
ca@valencia: Obri un fitxer

[ctx: QObject|]
en: All Supported Files (*.png)
ca@valencia: Tots els fitxers admesos (*.png)

[ctx: PlacemarkEditHeaderPrivate|]
en: Browse...
ca@valencia: Explora...

[ctx: PlacemarkEditHeaderPrivate|]
en: Name:
ca@valencia: Nom:

[ctx: PlacemarkEditHeaderPrivate|]
en: Icon link:
ca@valencia: Enllaç de la icona:

[ctx: PlacemarkEditHeaderPrivate|]
en: Target ID:
ca@valencia: ID de la destinació:

[ctx: PlacemarkEditHeaderPrivate|]
en: Position:
ca@valencia: Posició:

[ctx: Marble::PlacemarkPositionProviderPlugin|]
en: Placemark position provider Plugin
ca@valencia: Connector del proveïdor de posició de marques de lloc

[ctx: Marble::PlacemarkPositionProviderPlugin|]
en: Placemark
ca@valencia: Marca de lloc

[ctx: Marble::PlacemarkPositionProviderPlugin|]
en: Reports the position of a placemark
ca@valencia: Informa de la posició d'una marca de lloc

[ctx: QObject|the planet]
en: Mercury
ca@valencia: Mercuri

[ctx: QObject|the planet]
en: Earth
ca@valencia: Terra

[ctx: QObject|the planet]
en: Mars
ca@valencia: Mart

[ctx: QObject|the planet]
en: Jupiter
ca@valencia: Júpiter

[ctx: QObject|the planet]
en: Uranus
ca@valencia: Urà

[ctx: QObject|the planet]
en: Neptune
ca@valencia: Neptú

[ctx: QObject|the planet]
en: Pluto
ca@valencia: Plutó

[ctx: QObject|the earth's star]
en: Sun
ca@valencia: Sol

[ctx: QObject|the earth's moon]
en: Moon
ca@valencia: Lluna

[ctx: QObject|]
en: Sky
ca@valencia: Cel

[ctx: QObject|a planet without data]
en: Unknown Planet
ca@valencia: Planeta desconegut

[ctx: Marble::PluginAboutDialog|]
en: About %1
ca@valencia: Quant a %1

[ctx: Marble::PluginAboutDialog|]
en: Version %1
ca@valencia: Versió %1

[ctx: Marble::PluginAboutDialog|]
en: Data
ca@valencia: Dades

[ctx: PluginAuthor|]
en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

[ctx: Marble::PluginItemDelegate|]
en: About
ca@valencia: Quant a

[ctx: Marble::PluginItemDelegate|]
en: Configure
ca@valencia: Configura

[ctx: QObject|]
en: Unknown error
ca@valencia: Error desconegut

[ctx: PrintOptions|]
en: Map
ca@valencia: Mapa

[ctx: PrintOptions|]
en: Visible Globe Region
ca@valencia: Regió visible del globus

[ctx: PrintOptions|]
en: Outer Space
ca@valencia: Espai exterior

[ctx: PrintOptions|]
en: Legend
ca@valencia: Llegenda

[ctx: PrintOptions|]
en: Route
ca@valencia: Itinerari

[ctx: PrintOptions|]
en: Route Summary
ca@valencia: Resum de l'itinerari

[ctx: PrintOptions|]
en: Driving Instructions
ca@valencia: Instruccions de conducció

[ctx: PrintOptions|]
en: Footer
ca@valencia: Peu de pàgina

[ctx: QObject|]
en: Azimuthal Equidistant
ca@valencia: Azimutal equidistant

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Azimuthal Equidistant Projection</b> ("fish eye")</p><p>Applications: Display of seismic and radio data and for use in digital planetariums.</p>
ca@valencia: <p><b>Projecció azimutal equidistant</b> («ull de peix»)</p><p>Aplicacions: Visualització de dades sísmiques o de ràdio i per a usar en planetaris digitals.</p>>

[ctx: QObject|]
en: Flat Map
ca@valencia: Mapa pla

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Equirectangular Projection</b> ("Plate carrée")</p><p>Applications: De facto standard for global texture data sets for computer software.</p>
ca@valencia: <p><b>Projecció cilíndrica equidistant</b> («Plate carrée»)</p> <p>Aplicacions: estàndard «de facto» per a conjunts de dades globals de textura en el programari d'ordinador.</p>

[ctx: QObject|]
en: Gnomonic
ca@valencia: Gnomònica

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Gnomonic Projection</b> ("rectilinear")</p><p>Applications: Used for displaying panorama photography. Also used for navigation, radio and seismic work.</p>
ca@valencia: <p><b>Projecció gnomònica</b> («central»)</p><p>Aplicacions: s'usa per a mostrar fotografies panoràmiques i també en navegació, ràdio i sismologia.</p>

[ctx: QObject|]
en: Lambert Azimuthal Equal-Area
ca@valencia: Azimutal homologràfica de Lambert

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Lambert Azimuthal Equal-Area Projection</b></p><p>Applications: Used in structural geology to plot directional data.</p>
ca@valencia: <p><b>Projecció azimutal homologràfica de Lambert</b></p><p>Aplicacions: S'usa en geologia estructural per a dibuixar dades direccionals.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Mercator Projection</b></p><p>Applications: popular standard map projection for navigation.</p>
ca@valencia: <p><b>Projecció de Mercator</b></p><p>Aplicacions: projecció de mapes popular en la navegació.</p>

[ctx: QObject|]
en: Globe
ca@valencia: Globus

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Orthographic Projection</b> ("orthogonal")</p><p>Applications: A perspective projection that is used to display the hemisphere of a globe as it appears from outer space.</p>
ca@valencia: <p><b>Projecció ortogonal</b> («ortogràfica»)</p><p>Aplicacions: una projecció en perspectiva que s'usa per a mostrar l'hemisferi del globus tal com es veu des de l'espai.</p>

[ctx: QObject|]
en: Stereographic
ca@valencia: Estereogràfica

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Stereographic Projection</b> ("orthogonal")</p><p>Applications: Used for planetary cartography, geology and panorama photography.</p>
ca@valencia: <p><b>Projecció estereogràfica</b> («ortogonal»)</p><p>Aplicacions: s'usa en cartografia planetària, geologia i fotografia panoràmica.</p>

[ctx: QObject|]
en: Vertical Perspective Projection
ca@valencia: Projecció en perspectiva vertical

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Vertical Perspective Projection</b> ("orthogonal")</p><p> Shows the earth as it appears from a relatively short distance above the surface. Applications: Used for Virtual Globes.</p>
ca@valencia: <p><b>Projecció en perspectiva vertical</b> («ortogonal»)</p><p>Mostra la terra tal com apareix des d'una distància relativament curta sobre la superfície. Aplicacions: S'usa en mapamundis virtuals.</p>

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: View
ca@valencia: Vista

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Navigation
ca@valencia: Navegació

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Cache and Proxy
ca@valencia: Memòria cau i Intermediari

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Date and Time
ca@valencia: Data i hora

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Routing
ca@valencia: Itineraris

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Plugins
ca@valencia: Connectors

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Synchronization
ca@valencia: Sincronització

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Never synchronized.
ca@valencia: No s'ha sincronitzat mai.

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Last synchronization: %1
ca@valencia: Última sincronització: %1

[ctx: Marble::RemoveItemEditWidget|]
en: Choose item:
ca@valencia: Escolliu un element:

[ctx: Marble::RouteSimulationPositionProviderPlugin|]
en: Current Route Position Provider Plugin
ca@valencia: Connector del proveïdor de posició de l'itinerari actual

[ctx: Marble::RouteSimulationPositionProviderPlugin|]
en: Current Route
ca@valencia: Itinerari actual

[ctx: Marble::RouteSimulationPositionProviderPlugin|]
en: Simulates traveling along the current route.
ca@valencia: Simula el viatge per l'itinerari actual.

[ctx: QObject|]
en: Enter the roundabout.
ca@valencia: Entreu a la rotonda.

[ctx: QObject|]
en: Take the exit.
ca@valencia: Preneu l'eixida.

[ctx: QObject|]
en: Take the exit towards %1.
ca@valencia: Preneu l'eixida cap a %1.

[ctx: QObject|]
en: Take the ramp.
ca@valencia: Preneu la rampa.

[ctx: QObject|]
en: Take the ramp towards %1.
ca@valencia: Preneu la rampa cap a %1.

[ctx: QObject|]
en: Follow the road for %1 %2.
ca@valencia: Seguiu la carretera per %1 %2.

[ctx: QObject|]
en: Take the %1. exit in the roundabout.
ca@valencia: Preneu l'eixida %1 de la rotonda.

[ctx: QObject|]
en: Take the %1. exit in the roundabout into %2.
ca@valencia: Preneu l'eixida %1 de la rotonda cap a %2.

[ctx: QObject|]
en: Continue.
ca@valencia: Continueu.

[ctx: QObject|]
en: Merge.
ca@valencia: Unir-se.

[ctx: QObject|]
en: Turn around.
ca@valencia: Doneu la volta.

[ctx: QObject|]
en: Turn sharp left.
ca@valencia: Gireu a l'esquerra pronunciadament.

[ctx: QObject|]
en: Turn left.
ca@valencia: Gireu a l'esquerra.

[ctx: QObject|]
en: Keep slightly left.
ca@valencia: Manteniu-vos lleugerament a l'esquerra.

[ctx: QObject|]
en: Go straight ahead.
ca@valencia: Seguiu recte avant.

[ctx: QObject|]
en: Keep slightly right.
ca@valencia: Manteniu-vos lleugerament a la dreta.

[ctx: QObject|]
en: Turn right.
ca@valencia: Gireu a la dreta.

[ctx: QObject|]
en: Turn sharp right.
ca@valencia: Gireu a la dreta pronunciadament.

[ctx: QObject|]
en: Exit the roundabout.
ca@valencia: Eixiu de la rotonda.

[ctx: QObject|]
en: Take the exit to the left.
ca@valencia: Preneu l'eixida cap a l'esquerra.

[ctx: QObject|]
en: Take the exit to the right.
ca@valencia: Preneu l'eixida cap a la dreta.

[ctx: QObject|]
en: Continue onto %1.
ca@valencia: Continueu a %1.

[ctx: QObject|]
en: Merge onto %1.
ca@valencia: Unió a %1.

[ctx: QObject|]
en: Turn around onto %1.
ca@valencia: Doneu la volta a %1.

[ctx: QObject|]
en: Turn sharp left on %1.
ca@valencia: Gireu a l'esquerra pronunciadament a %1.

[ctx: QObject|]
en: Turn left into %1.
ca@valencia: Gireu a l'esquerra cap a %1.

[ctx: QObject|]
en: Keep slightly left on %1.
ca@valencia: Manteniu-vos lleugerament a l'esquerra a %1.

[ctx: QObject|]
en: Continue on %1.
ca@valencia: Continueu a %1.

[ctx: QObject|]
en: Keep slightly right on %1.
ca@valencia: Manteniu-vos lleugerament a la dreta a %1.

[ctx: QObject|]
en: Turn right into %1.
ca@valencia: Gireu a la dreta cap a %1.

[ctx: QObject|]
en: Turn sharp right into %1.
ca@valencia: Gireu a la dreta pronunciadament cap a %1.

[ctx: QObject|]
en: Exit the roundabout into %2.
ca@valencia: Eixiu de la rotonda cap a %2.

[ctx: QObject|]
en: Take the exit to the left onto %1.
ca@valencia: Preneu l'eixida de l'esquerra a %1.

[ctx: QObject|]
en: Take the exit to the right onto %1.
ca@valencia: Preneu l'eixida de la dreta a %1.

[ctx: QObject|An address with parameters %1=house number, %2=road, %3=city]
en: %1 %2, %3
ca@valencia: %2 %1, %3

[ctx: QObject|]
en: Address or search term...
ca@valencia: Adreça o terme a cercar...

[ctx: QObject|]
en: Remove via point
ca@valencia: Elimina el punt de pas

[ctx: QObject|]
en: &Center Map here
ca@valencia: &Centra el mapa ací

[ctx: QObject|]
en: Current &Location
ca@valencia: &Emplaçament actual

[ctx: QObject|]
en: From &Map...
ca@valencia: Des del &mapa...

[ctx: QObject|]
en: From &Bookmark
ca@valencia: Des d'una adreça d'&interés

[ctx: QObject|]
en: &Home
ca@valencia: &Inici

[ctx: Marble::RoutingInputWidget|]
en: Current Location
ca@valencia: Emplaçament actual

[ctx: Marble::RoutingInputWidget|]
en: Choose Placemark
ca@valencia: Selecció de marca de lloc

[ctx: QObject|]
en: &Remove this Destination
ca@valencia: &Elimina aquesta destinació

[ctx: QObject|]
en: &Export Route...
ca@valencia: &Exporta itinerari...

[ctx: Marble::RoutingLayer|]
en: Export Route
ca@valencia: Exporta itinerari

[ctx: Marble::RoutingLayer|]
en: GPX and KML files (*.gpx *.kml)
ca@valencia: Fitxers GPX i KML (*.gpx *.kml)

[ctx: Marble::RoutingManager|]
en: Caution: Driving instructions may be incomplete or wrong.
ca@valencia: Precaució: les instruccions de conducció poden ser incompletes o errònies.

[ctx: Marble::RoutingManager|]
en: Road construction, weather and other unforeseen variables can result in the suggested route not to be the most expedient or safest route to your destination.
ca@valencia: Les obres, la meteorologia i altres variables imprevistes poden fer que l'itinerari suggerit no siga el més ràpid o segur per a atènyer la vostra destinació.

[ctx: Marble::RoutingManager|]
en: Please use common sense while navigating.
ca@valencia: Per favor, useu el sentit comú mentre conduïu.

[ctx: Marble::RoutingManager|]
en: The Marble development team wishes you a pleasant and safe journey.
ca@valencia: L'equip de desenvolupament del Marble vos desitja que tingueu un trajecte plaent i segur.

[ctx: Marble::RoutingManager|]
en: Guidance Mode
ca@valencia: Mode de guiatge

[ctx: Marble::RoutingManager|]
en: Show again
ca@valencia: Torna a mostrar

[ctx: RoutingProfileSettingsDialog|]
en: Configure Routing Profile
ca@valencia: Configura el perfil de l'itinerari

[ctx: RoutingProfileSettingsDialog|]
en: Name:
ca@valencia: Nom:

[ctx: RoutingProfileSettingsDialog|]
en: Active Route Services
ca@valencia: Serveis d'itinerari actius

[ctx: RoutingProfileSettingsDialog|]
en: Service Settings
ca@valencia: Arranjament del servei

[ctx: RoutingProfileSettingsDialog|]
en: No configuration available
ca@valencia: No hi ha cap configuració disponible

[ctx: RoutingProfileSettingsDialog|]
en: Select Service to Configure
ca@valencia: Selecciona el servei a configurar

[ctx: RoutingProfileSettingsDialog|]
en: Configure
ca@valencia: Configura

[ctx: Marble::RoutingProfilesModel|]
en: Car (fastest)
ca@valencia: Cotxe (més ràpida)

[ctx: Marble::RoutingProfilesModel|]
en: Car (shortest)
ca@valencia: Cotxe (més curta)

[ctx: Marble::RoutingProfilesModel|]
en: Car (ecological)
ca@valencia: Cotxe (ecològic)

[ctx: Marble::RoutingProfilesModel|]
en: Bicycle
ca@valencia: Bicicleta

[ctx: Marble::RoutingProfilesModel|]
en: Pedestrian
ca@valencia: Vianant

[ctx: Marble::RoutingProfilesModel|]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

[ctx: Marble::RoutingProfilesWidget|]
en: New Profile
ca@valencia: Perfil nou

[ctx: RoutingSettingsWidget|]
en: &Add...
ca@valencia: &Afig...

[ctx: RoutingSettingsWidget|]
en: &Configure...
ca@valencia: &Configura...

[ctx: RoutingSettingsWidget|]
en: &Remove
ca@valencia: &Elimina

[ctx: RoutingSettingsWidget|]
en: Move &Up
ca@valencia: Mou am&unt

[ctx: RoutingSettingsWidget|]
en: Move &Down
ca@valencia: Mou a&vall

[ctx: QObject|]
en: Get Directions
ca@valencia: Obtén les indicacions

[ctx: QObject|]
en: Retrieve routing instructions for the selected destinations.
ca@valencia: Recupera les instruccions dels itineraris per a les destinacions seleccionades.

[ctx: QObject|]
en: Search
ca@valencia: Cerca

[ctx: QObject|]
en: Find places matching the search term
ca@valencia: Cerca llocs que coincidisquen amb el terme de cerca

[ctx: QObject|]
en: Open Route
ca@valencia: Obri itinerari

[ctx: QObject|]
en: Save Route
ca@valencia: Guarda l'itinerari

[ctx: QObject|]
en: Preview Route
ca@valencia: Vista prèvia de la ruta

[ctx: QObject|]
en: Upload to Cloud
ca@valencia: Publica al núvol

[ctx: QObject|]
en: Manage Cloud Routes
ca@valencia: Gestiona els itineraris al núvol

[ctx: QObject|]
en: Add Via
ca@valencia: Afig una via

[ctx: QObject|]
en: Reverse Route
ca@valencia: Inverteix l'itinerari

[ctx: QObject|]
en: Clear Route
ca@valencia: Neteja l'itinerari

[ctx: QObject|]
en: Settings
ca@valencia: Arranjament

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: placemarks found: %1
ca@valencia: marques de lloc trobades: %1

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: No placemark found
ca@valencia: No s'ha trobat cap marca de lloc

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: No route found
ca@valencia: No s'ha trobat cap itinerari

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: routes found: %1
ca@valencia: itineraris trobats: %1

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: Open Route
ca@valencia: Obri itinerari

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: KML Files (*.kml)
ca@valencia: Fitxers KML (*.kml)

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: Save Route
ca@valencia: Guarda l'itinerari

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: KML files (*.kml)
ca@valencia: Fitxers KML (*.kml)

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: Uploading route...
ca@valencia: S'està publicant l'itinerari...

[ctx: RoutingWidget|]
en: Car (fastest)
ca@valencia: Cotxe (més ràpida)

[ctx: RoutingWidget|]
en: Car (shortest)
ca@valencia: Cotxe (més curta)

[ctx: RoutingWidget|]
en: Bicycle
ca@valencia: Bicicleta

[ctx: RoutingWidget|]
en: Pedestrian
ca@valencia: Vianant

[ctx: RoutingWidget|]
en: Search
ca@valencia: Cerca

[ctx: RoutingWidget|]
en: No results.
ca@valencia: Sense resultats.

[ctx: RoutingWidget|]
en: Show Details
ca@valencia: Mostra els detalls

[ctx: RoutingWidget|]
en: Choose alternative routes
ca@valencia: Trieu itineraris alternatius

[ctx: Marble::SearchInputWidget|]
en: Global Search
ca@valencia: Cerca global

[ctx: Marble::SearchInputWidget|]
en: Area Search
ca@valencia: Cerca en una àrea

[ctx: QObject|]
en: Search Results
ca@valencia: Resultats de la cerca

[ctx: QObject|]
en: Search for '%1'
ca@valencia: Cerca «%1»

[ctx: Marble::SoundCueEditWidget|]
en: Select sound files...
ca@valencia: Selecció de fitxers de so...

[ctx: Marble::SoundCueEditWidget|]
en: Supported Sound Files (*.mp3 *.ogg *.wav)
ca@valencia: Fitxers de so admesos (*.mp3 *.ogg *.wav)

[ctx: SunControlWidget|]
en: Sun Control
ca@valencia: Control del sol

[ctx: SunControlWidget|]
en: S&un Shading
ca@valencia: Ombreig s&olar

[ctx: SunControlWidget|]
en: Sha&dow
ca@valencia: Om&bra

[ctx: SunControlWidget|]
en: &Night Map
ca@valencia: Mapa &nocturn

[ctx: SunControlWidget|]
en: Subsolar Point
ca@valencia: Punt subsolar

[ctx: SunControlWidget|]
en: Display <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Subsolar_point">Subsolar Point</a> icon
ca@valencia: Mostra la icona de <a href="https://ca.wikipedia.org/wiki/Punt_subsolar"> punt subsolar</a>

[ctx: SunControlWidget|]
en: <b>Lock</b> map view to <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Subsolar_point">Subsolar Point</a>.
ca@valencia: <b>Bloqueja</b> la vista del mapa en un <a href="https://ca.wikipedia.org/wiki/Punt_subsolar">punt subsolar</a>.

[ctx: SunControlWidget|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Attention: Panning the map is disabled now! </span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Uncheck the &quot;Lock map view to Subsolar Point&quot; option to allow for viewing a different place on the globe again.</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Atenció: Ara mateix el desplaçament del mapa està desactivat! </span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Desmarqueu l'opció «Bloqueja la vista del mapa en un punt subsolar» per a poder visualitzar una altra vegada un lloc diferent del globus.</p></body></html>

[ctx: TileCreatorDialog|]
en: Creating Map
ca@valencia: S'està creant el mapa

[ctx: TileCreatorDialog|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Satellite View</span></p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Earth as seen from Space. The map is based on NASA's beautiful "Blue Marble Next Generation" pictures. Credits: NASA's Earth Observatory</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Vista de satèl·lit</span></p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">La terra vista des de l'espai. El mapa està basat en les boniques imatges «Blue Marble Next Generation» de la NASA. Crèdits: Observatori de la terra (NASA)</p></body></html>

[ctx: TileCreatorDialog|]
en: Marble needs to create this map. This only needs to be done once and may take a few seconds.
ca@valencia: Al Marble li cal crear aquest mapa. Només cal fer-ho un cop i pot trigar alguns segons.

[ctx: TileLevelRangeWidget|]
en: &Tile level range:
ca@valencia: Interval de nivells del &mosaic:

[ctx: TileLevelRangeWidget|]
en: Minimum Tile Level
ca@valencia: Nivell del mosaic mínim

[ctx: TileLevelRangeWidget|]
en: to
ca@valencia: a

[ctx: TileLevelRangeWidget|]
en: Maximum Tile Level
ca@valencia: Nivell del mosaic màxim

[ctx: TimeControlWidget|]
en: Time Control
ca@valencia: Control de l'hora

[ctx: TimeControlWidget|]
en: Time
ca@valencia: Hora

[ctx: TimeControlWidget|]
en: &New date and time:
ca@valencia: Data i hora &noves:

[ctx: TimeControlWidget|]
en: Refresh &interval:
ca@valencia: &Interval d'actualització:

[ctx: TimeControlWidget|]
en:  seconds
ca@valencia:  segons

[ctx: TimeControlWidget|]
en: Now
ca@valencia: Ara

[ctx: TimeControlWidget|]
en: Current &date and time:
ca@valencia: &Data i hora actuals:

[ctx: TimeControlWidget|]
en: Time Speed
ca@valencia: Velocitat del temps

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Codecs are unavailable
ca@valencia: No hi ha cap còdec disponible

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Supported codecs are not found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap còdec compatible.

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Save video file
ca@valencia: Guarda el fitxer de vídeo

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Filename is not valid
ca@valencia: El nom del fitxer no és vàlid

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: This file format is not supported. Please, use %1 instead
ca@valencia: El format del fitxer no està admés. Per favor, en el seu lloc useu %1

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Start
ca@valencia: Inici

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Missing filename
ca@valencia: No s'ha trobat el nom del fitxer

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Destination video file is not set. I don't know where to save recorded video. Please, specify one.
ca@valencia: No s'ha definit el fitxer de vídeo de destinació. Es desconeix a on guardar el vídeo enregistrat. Per favor, especifiqueu-ne un.

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Video writing failed.
ca@valencia: Ha fallat l'escriptura del vídeo.

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Video export completed.
ca@valencia: S'ha completat l'exportació del vídeo.

[ctx: TourCaptureDialog|]
en: Movie Recording
ca@valencia: Enregistrament de pel·lícula

[ctx: TourCaptureDialog|]
en: Destination video
ca@valencia: Vídeo de destinació

[ctx: TourCaptureDialog|]
en: Open...
ca@valencia: Obri...

[ctx: TourCaptureDialog|]
en: FPS (frames per second)
ca@valencia: FPS (fotogrames per segon)

[ctx: TourCaptureDialog|]
en: Start
ca@valencia: Inici

[ctx: TourCaptureDialog|]
en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: Marble::TourControlEditWidget|]
en: Play
ca@valencia: Reprodueix

[ctx: Marble::TourControlEditWidget|]
en: Pause
ca@valencia: Pausa

[ctx: Marble::TourItemDelegate|]
en: Play the tour
ca@valencia: Reprodueix el recorregut

[ctx: Marble::TourItemDelegate|]
en: Pause the tour
ca@valencia: Fes pausa al recorregut

[ctx: Marble::TourItemDelegate|]
en: Wait for %1 seconds
ca@valencia: Fa una pausa durant %1 segons

[ctx: Marble::TourItemDelegate|]
en: Create item %1
ca@valencia: Crea l'element %1

[ctx: Marble::TourItemDelegate|]
en: Remove item %1
ca@valencia: Elimina l'element %1

[ctx: Marble::TourItemDelegate|]
en: Change item %1
ca@valencia: Canvia l'element %1

[ctx: Marble::TourItemDelegate|]
en: Update items
ca@valencia: Actualitza els elements

[ctx: QObject|]
en: Add Placemark to Tour
ca@valencia: Afig una marca de lloc al recorregut

[ctx: QObject|]
en: Change Placemark in Tour
ca@valencia: Canvia una marca de lloc en el recorregut

[ctx: QObject|]
en: Add FlyTo
ca@valencia: Afig sobrevol

[ctx: QObject|]
en: Add Wait
ca@valencia: Afig una espera

[ctx: QObject|]
en: Add SoundCue
ca@valencia: Afig una banda sonora

[ctx: QObject|]
en: Add Placemark
ca@valencia: Afig una marca de lloc

[ctx: QObject|]
en: Remove placemark
ca@valencia: Elimina una marca de lloc

[ctx: QObject|]
en: Change placemark
ca@valencia: Canvia una marca de lloc

[ctx: QObject|]
en: Loop
ca@valencia: Repetició

[ctx: QObject|]
en: Save tour
ca@valencia: Guarda el recorregut

[ctx: QObject|]
en: There are unsaved Tours. Do you want to save your changes?
ca@valencia: Hi ha recorreguts sense guardar. Voleu guardar els canvis?

[ctx: QObject|]
en: Open Tour
ca@valencia: Obri un recorregut

[ctx: QObject|]
en: KML Tours (*.kml)
ca@valencia: Recorreguts KML (*.kml)

[ctx: QObject|]
en: Remove Selected Items
ca@valencia: Elimina els elements seleccionats

[ctx: QObject|]
en: Are you sure want to remove selected items?
ca@valencia: Esteu segur que voleu eliminar els elements seleccionats?

[ctx: QObject|]
en: Save Tour as
ca@valencia: Guarda el recorregut com a

[ctx: QObject|]
en: Discard Changes
ca@valencia: Descarta els canvis

[ctx: QObject|]
en: Are you sure want to discard all unsaved changes and close current document?
ca@valencia: Esteu segur que voleu descartar tots els canvis sense guardar i tancar el document actual?

[ctx: TourWidget|]
en: Tour
ca@valencia: Recorregut

[ctx: TourWidget|]
en: toolBar
ca@valencia: Barra d'eines

[ctx: TourWidget|]
en: Move up
ca@valencia: Mou amunt

[ctx: TourWidget|]
en: Move down
ca@valencia: Mou avall

[ctx: TourWidget|]
en: Delete
ca@valencia: Suprimeix

[ctx: TourWidget|]
en: New Tour
ca@valencia: Recorregut nou

[ctx: TourWidget|]
en: Save Tour
ca@valencia: Guarda el recorregut

[ctx: TourWidget|]
en: Save Tour As
ca@valencia: Guarda el recorregut com a

[ctx: TourWidget|]
en: Open Tour
ca@valencia: Obri un recorregut

[ctx: TourWidget|]
en: Play
ca@valencia: Reprodueix

[ctx: TourWidget|]
en: Begins touring
ca@valencia: Comença el recorregut

[ctx: TourWidget|]
en: Stop
ca@valencia: Atura

[ctx: TourWidget|]
en: Stops touring (playing again will start tour from the start)
ca@valencia: Atura el recorregut (la nova reproducció engegarà el recorregut des de l'inici)

[ctx: TourWidget|]
en: Record tour
ca@valencia: Enregistra el recorregut

[ctx: TourWidget|]
en: Converts the loaded tour into a movie
ca@valencia: Converteix el recorregut carregat en una pel·lícula

[ctx: Marble::WaitEditWidget|]
en: Wait duration:
ca@valencia: Durada de la pausa:

[ctx: Marble::FlightGearPositionProviderPlugin|]
en: FlightGear position provider Plugin
ca@valencia: Connector del proveïdor de posició FlightGear

[ctx: Marble::FlightGearPositionProviderPlugin|]
en: Reports the position of running flightgear application.
ca@valencia: Proporciona la posició d'una aplicació FlightGear que s'estiga executant.

[ctx: Marble::GeoCluePositionProviderPlugin|]
en: GeoClue position provider Plugin
ca@valencia: Connector del proveïdor de posició GeoClue

[ctx: Marble::GeoCluePositionProviderPlugin|]
en: Reports the position via the GeoClue Location Framework.
ca@valencia: Informa de l'emplaçament a través de l'entorn de localització GeoClue.

[ctx: Marble::GpsdConnection|]
en: Internal gpsd error (cannot get service entry)
ca@valencia: Error intern de «gpsd» (no es pot accedir al servei)

[ctx: Marble::GpsdConnection|]
en: Internal gpsd error (cannot get host entry)
ca@valencia: Error intern de «gpsd» (no es pot accedir a la màquina)

[ctx: Marble::GpsdConnection|]
en: Internal gpsd error (cannot get protocol entry)
ca@valencia: Error intern de «gpsd» (no es pot accedir al protocol)

[ctx: Marble::GpsdConnection|]
en: Internal gpsd error (unable to create socket)
ca@valencia: Error intern de «gpsd» (no s'ha pogut crear el sòcol)

[ctx: Marble::GpsdConnection|]
en: Internal gpsd error (unable to set socket option)
ca@valencia: Error intern de «gpsd» (no s'ha pogut establir l'opció del sòcol)

[ctx: Marble::GpsdConnection|]
en: No GPS device found by gpsd.
ca@valencia: No s'ha trobat cap dispositiu GPS per a «gpsd».

[ctx: Marble::GpsdConnection|]
en: Unknown error when opening gpsd connection
ca@valencia: Error desconegut en obrir la connexió amb «gpsd»

[ctx: Marble::GpsdPositionProviderPlugin|]
en: Gpsd position provider Plugin
ca@valencia: Connector del proveïdor de posició «gpsd»

[ctx: Marble::GpsdPositionProviderPlugin|]
en: Reports the position of a GPS device.
ca@valencia: Informa de la posició d'un dispositiu GPS.

[ctx: Marble::QtPositioningPositionProviderPlugin|]
en: Qt Positioning Position Provider Plugin
ca@valencia: Connector del proveïdor de posició Qt Positioning

[ctx: Marble::QtPositioningPositionProviderPlugin|]
en: Qt Positioning Location
ca@valencia: Emplaçament del Qt Positioning

[ctx: Marble::QtPositioningPositionProviderPlugin|]
en: Reports the GPS position of a QtPositioning compatible device.
ca@valencia: Informa de la posició GPS d'un dispositiu compatible amb QtPositioning.

[ctx: Marble::WlocatePositionProviderPlugin|]
en: Wlocate Position Provider Plugin
ca@valencia: Connector del proveïdor de posició Wlocate

[ctx: Marble::WlocatePositionProviderPlugin|]
en: WLAN (Open WLAN Map)
ca@valencia: WLAN (Mapa d'Open WLAN)

[ctx: Marble::WlocatePositionProviderPlugin|]
en: Reports the current position based on nearby WLAN access points
ca@valencia: Informa de la posició actual basant-se en els punts d'accés a xarxes Wi-Fi properes

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Annotation
ca@valencia: Anotació

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: &Annotation
ca@valencia: &Anotació

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Draws annotations on maps with placemarks or polygons.
ca@valencia: Dibuixa anotacions als mapes amb marques de lloc o polígons.

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Annotations
ca@valencia: Anotacions

[ctx: QObject|]
en: Remove current item
ca@valencia: Elimina l'element actual

[ctx: QObject|]
en: Are you sure you want to remove the current item?
ca@valencia: Voleu realment eliminar l'element actual?

[ctx: QObject|]
en: Clear all annotations
ca@valencia: Neteja totes les anotacions

[ctx: QObject|]
en: Are you sure you want to clear all annotations?
ca@valencia: Voleu realment netejar totes les anotacions?

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Save Annotation File
ca@valencia: Guarda el fitxer d'anotacions

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: All Supported Files (*.kml *.osm);;KML file (*.kml);;Open Street Map file (*.osm)
ca@valencia: Tots els fitxers admesos (*.kml *.osm);;Fitxer KML (*.kml);;Fitxer OpenStreet Map (*.osm)

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Open Annotation File
ca@valencia: Obri un fitxer d'anotacions

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: All Supported Files (*.kml *.osm);;Kml Annotation file (*.kml);;Open Street Map file (*.osm)
ca@valencia: Tots els fitxers admesos (*.kml *.osm);;Fitxer d'anotacions KML (*.kml);;Fitxer OpenStreet Map (*.osm)

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Operation not permitted
ca@valencia: Operació no permesa

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Cannot merge a node from polygon's outer boundary with a node from one of its inner boundaries.
ca@valencia: No es pot fusionar un node del límit extern d'un polígon amb un node d'un dels seus límits interns.

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Cannot merge two nodes from two different inner boundaries.
ca@valencia: No es poden fusionar dos nodes de dos límits interns diferents.

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Cannot merge the selected nodes. Most probably this would make the polygon's outer boundary not contain all its inner boundary nodes.
ca@valencia: No es poden fusionar els nodes seleccionats. El més probable és que això faria que el límit extern del polígon no continguera tots els nodes del límit intern.

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Select Item
ca@valencia: Selecciona l'element

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Add Polygon
ca@valencia: Afig un polígon

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Add Polygon Hole
ca@valencia: Afig un forat en el polígon

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Add Nodes
ca@valencia: Afig nodes

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Add Placemark
ca@valencia: Afig una marca de lloc

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Add Path
ca@valencia: Afig un camí

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Add Ground Overlay
ca@valencia: Afig un recobriment del sòl

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Remove Item
ca@valencia: Elimina l'element

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Load Annotation File
ca@valencia: Carrega un fitxer d'anotacions

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Clear all Annotations
ca@valencia: Neteja totes les anotacions

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Download OpenStreetMap Data
ca@valencia: Baixa les dades de l'OpenStreetMap

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Download OpenStreetMap data of the visible region
ca@valencia: Baixa les dades de l'OpenStreetMap de la regió visible

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Paste
ca@valencia: Enganxa

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Cut
ca@valencia: Retalla

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Copy
ca@valencia: Copia

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Properties
ca@valencia: Propietats

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Untitled Ground Overlay
ca@valencia: Recobriment del sòl sense títol

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Deselect All Nodes
ca@valencia: Desselecciona tots els nodes

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Delete All Selected Nodes
ca@valencia: Suprimeix tots els nodes seleccionats

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Cannot delete one of the selected nodes. Most probably this would make the polygon's outer boundary not contain all its inner boundary nodes.
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir un dels nodes seleccionats. El més probable és que això faria que el límit extern del polígon no continguera tots els nodes del límit intern.

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Select Node
ca@valencia: Selecciona un node

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Delete Node
ca@valencia: Suprimeix un node

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Deselect Node
ca@valencia: Desselecciona un node

[ctx: Marble::DownloadOsmDialog|]
en: Download
ca@valencia: Baixa

[ctx: Marble::DownloadOsmDialog|]
en: Unable to create temporary file to download OSM data to.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer temporal per a baixar les dades OSM.

[ctx: Marble::DownloadOsmDialog|]
en: The selected region contains too much data. Please select a smaller region and try again.
ca@valencia: La regió seleccionada conté massa dades. Seleccioneu una regió més petita i torneu a provar-ho.

[ctx: Marble::DownloadOsmDialog|]
en: The bandwidth limit exceeded. Please try again later.
ca@valencia: S'ha excedit el límit de l'amplada de banda. Torneu-ho a intentar més tard.

[ctx: Marble::DownloadOsmDialog|]
en: Sorry, a network error occurred. Please check your internet connection or try again later.
ca@valencia: S'ha produït un error de la xarxa. Comproveu la connexió a Internet o intenteu-ho més tard.

[ctx: DownloadOsmDialog|]
en: Dialog
ca@valencia: Diàleg

[ctx: Marble::EditGroundOverlayDialog|]
en: No name specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap nom

[ctx: Marble::EditGroundOverlayDialog|]
en: Please specify a name for this ground overlay.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un nom per a aquesta capa de terreny.

[ctx: Marble::EditGroundOverlayDialog|]
en: No image specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap imatge

[ctx: Marble::EditGroundOverlayDialog|]
en: Please specify an image file.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un fitxer d'imatge.

[ctx: Marble::EditGroundOverlayDialog|]
en: Invalid image path
ca@valencia: El camí a les imatges no és vàlid

[ctx: Marble::EditGroundOverlayDialog|]
en: Please specify a valid path for the image file.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un camí vàlid per al fitxer d'imatge.

[ctx: UiEditGroundOverlayDialog|]
en: Edit ground overlay
ca@valencia: Edita el recobriment del sòl

[ctx: UiEditGroundOverlayDialog|]
en: Description
ca@valencia: Descripció

[ctx: UiEditGroundOverlayDialog|]
en: Coordinates
ca@valencia: Coordenades

[ctx: UiEditGroundOverlayDialog|]
en: W
ca@valencia: O

[ctx: UiEditGroundOverlayDialog|]
en: Rotation
ca@valencia: Rotació

[ctx: Marble::EditPolygonDialog|]
en: Tags
ca@valencia: Etiquetes

[ctx: Marble::EditPolygonDialog|]
en: Relations
ca@valencia: Relacions

[ctx: Marble::EditPolygonDialog|]
en: Untitled Polygon
ca@valencia: Polígon sense nom

[ctx: Marble::EditPolygonDialog|]
en: No name specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap nom

[ctx: Marble::EditPolygonDialog|]
en: Please specify a name for this polygon.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un nom per a aquest polígon.

[ctx: Marble::EditPolygonDialog|]
en: Not enough nodes specified.
ca@valencia: No s'han especificat prou nodes.

[ctx: Marble::EditPolygonDialog|]
en: Please specify at least 3 nodes for the polygon by clicking on the map.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu 3 nodes com a mínim per al polígon clicant en el mapa.

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Add polygon
ca@valencia: Afig un polígon

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Description
ca@valencia: Descripció

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Style, Color
ca@valencia: Estil, Color

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Lines
ca@valencia: Línies

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Width:
ca@valencia: Amplària:

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Area
ca@valencia: Àrea

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Filled
ca@valencia: Farcit

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Not Filled
ca@valencia: Sense omplir

[ctx: Marble::EditPolylineDialog|]
en: Tags
ca@valencia: Etiquetes

[ctx: Marble::EditPolylineDialog|]
en: Relations
ca@valencia: Relacions

[ctx: Marble::EditPolylineDialog|]
en: Untitled Path
ca@valencia: Camí sense nom

[ctx: Marble::EditPolylineDialog|]
en: No name specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap nom

[ctx: Marble::EditPolylineDialog|]
en: Please specify a name for this polyline.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un nom per a aquesta polilínia.

[ctx: Marble::EditPolylineDialog|]
en: Not enough nodes specified.
ca@valencia: No s'han especificat prou nodes.

[ctx: Marble::EditPolylineDialog|]
en: Please specify at least 2 nodes for the path by clicking on the map.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu 2 nodes com a mínim per al camí clicant en el mapa.

[ctx: UiEditPolylineDialog|]
en: Add path
ca@valencia: Afig un camí

[ctx: UiEditPolylineDialog|]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: UiEditPolylineDialog|]
en: Description
ca@valencia: Descripció

[ctx: UiEditPolylineDialog|]
en: Style, Color
ca@valencia: Estil, Color

[ctx: UiEditPolylineDialog|]
en: Lines
ca@valencia: Línies

[ctx: UiEditPolylineDialog|]
en: Width:
ca@valencia: Amplària:

[ctx: Marble::NodeModel|]
en: Longitude
ca@valencia: Longitud

[ctx: Marble::NodeModel|]
en: Latitude
ca@valencia: Latitud

[ctx: Marble::NodeModel|]
en: Elevation
ca@valencia: Desnivell

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: APRS Plugin
ca@valencia: Connector d'APRS

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Display
ca@valencia: Pantalla

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Fade data older than (minutes)
ca@valencia: Fes desaparèixer les dades més antigues de (minuts)

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Do not show data older than (minutes)
ca@valencia: No mostres les dades més antigues de (minuts)

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: APRS Data Sources
ca@valencia: Fonts de dades APRS

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Should information be gathered from the Internet APRS data source?
ca@valencia: S'ha de recollir informació de les fonts de dades APRS d'Internet?

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Collect data from an APRS Internet server
ca@valencia: Recull dades d'un servidor d'Internet APRS

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Server
ca@valencia: Servidor

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Dump TCP/IP records to the debug stream
ca@valencia: Bolca els registres TCP/IP al flux de depuració

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Device
ca@valencia: Dispositiu

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: TNC Terminal Port
ca@valencia: Port del terminal TNC

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Should information be gathered from a serial port?
ca@valencia: S'ha de recollir informació del port en sèrie?

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Collect data from a serial TNC (In Text Mode)
ca@valencia: Recull dades d'un TNC de sèrie (en mode text)

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Dump TTY records to the debug stream
ca@valencia: Bolca els registres TTY al flux de depuració

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: File
ca@valencia: Fitxer

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Should information be gathered from a file?
ca@valencia: S'ha de recollir informació d'un fitxer?

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Collect data from a file
ca@valencia: Recull dades d'un fitxer

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Dump file records to the debug stream
ca@valencia: Bolca els registres del fitxer al flux de depuració

[ctx: Marble::AprsPlugin|]
en: Amateur Radio Aprs Plugin
ca@valencia: Connector APRS de radioaficionats

[ctx: Marble::AprsPlugin|]
en: Amateur Radio &Aprs Plugin
ca@valencia: Connector &APRS de radioaficionats

[ctx: Marble::AprsPlugin|]
en: This plugin displays APRS data gleaned from the Internet.  APRS is an Amateur Radio protocol for broadcasting location and other information.
ca@valencia: Aquest connector mostra dades de l'APRS obtingudes d'Internet. L'APRS és un protocol de radioaficionats per a transmetre l'emplaçament i altra informació.

[ctx: Marble::AtmospherePlugin|]
en: Atmosphere
ca@valencia: Atmosfera

[ctx: Marble::AtmospherePlugin|]
en: &Atmosphere
ca@valencia: &Atmosfera

[ctx: Marble::AtmospherePlugin|]
en: Shows the atmosphere around the earth.
ca@valencia: Mostra l'atmosfera al voltant de la terra.

[ctx: CompassConfigWidget|]
en: Configure Compass Plugin
ca@valencia: Configura el connector de la brúixola

[ctx: CompassConfigWidget|]
en: Theme
ca@valencia: Tema

[ctx: CompassConfigWidget|]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: CompassConfigWidget|]
en: Arrows
ca@valencia: Fletxes

[ctx: CompassConfigWidget|]
en: Atom
ca@valencia: Àtom

[ctx: Marble::CompassFloatItem|]
en: Compass
ca@valencia: Brúixola

[ctx: Marble::CompassFloatItem|]
en: &Compass
ca@valencia: &Brúixola

[ctx: Marble::CompassFloatItem|]
en: This is a float item that provides a compass.
ca@valencia: Aquest és un element flotant que subministra una brúixola.

[ctx: CrosshairsConfigWidget|]
en: Configure Crosshairs Plugin
ca@valencia: Configura el connector del punt de mira

[ctx: CrosshairsConfigWidget|]
en: Theme
ca@valencia: Tema

[ctx: CrosshairsConfigWidget|]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: CrosshairsConfigWidget|]
en: Gun 1
ca@valencia: Arma 1

[ctx: CrosshairsConfigWidget|]
en: Gun 2
ca@valencia: Arma 2

[ctx: CrosshairsConfigWidget|]
en: Circled
ca@valencia: Encerclat

[ctx: CrosshairsConfigWidget|]
en: German
ca@valencia: Alemany

[ctx: Marble::CrosshairsPlugin|]
en: Crosshairs
ca@valencia: Punt de mira

[ctx: Marble::CrosshairsPlugin|]
en: Cross&hairs
ca@valencia: Punt de &mira

[ctx: Marble::CrosshairsPlugin|]
en: A plugin that shows crosshairs.
ca@valencia: Un connector que mostra un punt de mira.

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: Configure Earthquakes Plugin
ca@valencia: Configura el connector de terratrèmols

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: Filter
ca@valencia: Filtre

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: Maximum number of results:
ca@valencia: Nombre màxim de resultats:

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: Minimum magnitude:
ca@valencia: Magnitud mínima:

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: Time Range
ca@valencia: Interval de temps

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: Past
ca@valencia: Darrers

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: From
ca@valencia: Des de

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: days
ca@valencia: dies

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: to
ca@valencia: a

[ctx: Marble::EarthquakeItem|]
en: Date:
ca@valencia: Data:

[ctx: Marble::EarthquakeItem|]
en: Magnitude:
ca@valencia: Magnitud:

[ctx: Marble::EarthquakeItem|]
en: Depth:
ca@valencia: Profunditat:

[ctx: Marble::EarthquakePlugin|]
en: Earthquakes
ca@valencia: Terratrèmols

[ctx: Marble::EarthquakePlugin|]
en: &Earthquakes
ca@valencia: &Terratrèmols

[ctx: Marble::EarthquakePlugin|]
en: Shows earthquakes on the map.
ca@valencia: Mostra els terratrèmols al mapa.

[ctx: EclipsesBrowserDialog|]
en: Eclipse Browser
ca@valencia: Navegador d'eclipsis

[ctx: EclipsesBrowserDialog|]
en: Show eclipses for year:
ca@valencia: Mostra els eclipsis per a l'any:

[ctx: EclipsesBrowserDialog|]
en: &Settings...
ca@valencia: &Arranjament...

[ctx: EclipsesBrowserDialog|]
en: &Close
ca@valencia: &Tanca

[ctx: EclipsesBrowserDialog|]
en: &Go To Selected Eclipse
ca@valencia: &Ves a l'eclipsi seleccionat

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Eclipses Configuration
ca@valencia: Configuració dels eclipsis

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: &View
ca@valencia: &Vista

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: View &Options
ca@valencia: &Opcions de visualització

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Enable &Lunar Eclipses
ca@valencia: Activa els eclipsis de la &Lluna

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Show Eclipse Control &Widget
ca@valencia: Mostra el &giny de control dels eclipsis

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: &Eclipse Elements
ca@valencia: &Elements dels eclipsis

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: &Northern Penumbra
ca@valencia: Penombra del &nord

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: &Umbra
ca@valencia: &Ombra

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Position of Eclipse &Maximum
ca@valencia: Posició de l'eclipsi &màxim

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Central &Line
ca@valencia: &Línia central

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Full &Penumbra
ca@valencia: &Penombra completa

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Sunrise and Sunset &Boundaries
ca@valencia: &Límits d'alba i posta de sol

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: &Southern Penumbra
ca@valencia: Penombra del &sud

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Penumbra with 60% Ma&gnitude
ca@valencia: Penombra de ma&gnitud 60%

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: &Reminder
ca@valencia: &Recordatori

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Remind about eclipse events
ca@valencia: Recordatori quant als esdeveniments d'eclipsi

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Moon, Total
ca@valencia: Lluna, total

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Moon, Partial
ca@valencia: Lluna, parcial

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Moon, Penumbral
ca@valencia: Lluna, amb penombra

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Sun, Partial
ca@valencia: Sol, parcial

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Sun, non-central, Annular
ca@valencia: Sol, no central, anular

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Sun, non-central, Total
ca@valencia: Sol, no central, total

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Sun, Annular
ca@valencia: Sol, anular

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Sun, Total
ca@valencia: Sol, total

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Sun, Annular/Total
ca@valencia: Sol, anular/total

[ctx: Marble::EclipsesModel|]
en: Start
ca@valencia: Inici

[ctx: Marble::EclipsesModel|]
en: End
ca@valencia: Final

[ctx: Marble::EclipsesModel|]
en: Type
ca@valencia: Tipus

[ctx: Marble::EclipsesModel|]
en: Magnitude
ca@valencia: Magnitud

[ctx: Marble::EclipsesPlugin|]
en: Eclipses
ca@valencia: Eclipsis

[ctx: Marble::EclipsesPlugin|]
en: E&clipses
ca@valencia: E&clipsis

[ctx: Marble::EclipsesPlugin|]
en: This plugin visualizes solar eclipses.
ca@valencia: Aquest connector visualitza eclipsis solars.

[ctx: Marble::EclipsesPlugin|]
en: Browse Ecli&pses...
ca@valencia: Mostra ecli&psis...

[ctx: Marble::EclipsesPlugin|]
en: Maximum of Eclipse
ca@valencia: Màxim de l'eclipsi

[ctx: Marble::EclipsesPlugin|]
en: Eclipses in %1
ca@valencia: Eclipsis en %1

[ctx: EclipsesReminderDialog|]
en: Eclipse Event
ca@valencia: Esdeveniment d'eclipsi

[ctx: EclipsesReminderDialog|]
en: <html><head/><body><p>Marble has detected that the following <span style=" font-weight:600;">eclipse events</span> will occur in the near future. If you want more information on a specific event, select it and click OK.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>El Marble ha detectat que ocorreran els <span style=" font-weight:600;">esdeveniments d'eclipsi</span> següents en el futur pròxim. Si voleu més informació quant a un esdeveniment específic, seleccioneu-lo i cliqueu «D'acord».</p></body></html>

[ctx: EclipsesReminderDialog|]
en: Do not remind me about eclipse events again
ca@valencia: No tornes a recordar quant als esdeveniments d'eclipsi

[ctx: ElevationProfileConfigWidget|]
en: Configure Elevation Profile Plugin
ca@valencia: Configura el connector del perfil de desnivell

[ctx: ElevationProfileConfigWidget|]
en: Zoom to viewport
ca@valencia: Zoom a l'àrea de visualització

[ctx: Marble::ElevationProfileContextMenu|]
en: &Configure...
ca@valencia: &Configura...

[ctx: Marble::ElevationProfileContextMenu|]
en: &Zoom to viewport
ca@valencia: &Zoom a l'àrea de visualització

[ctx: Marble::ElevationProfileContextMenu|]
en: Route
ca@valencia: Itinerari

[ctx: Marble::ElevationProfileContextMenu|]
en: Track:
ca@valencia: Pista:

[ctx: Marble::ElevationProfileContextMenu|]
en: Create a route or load a track from file to view its elevation profile.
ca@valencia: Creeu un itinerari o carregueu un itinerari des d'un fitxer per a veure el seu perfil de desnivell.

[ctx: Marble::ElevationProfileFloatItem|]
en: Elevation Profile
ca@valencia: Perfil de desnivell

[ctx: Marble::ElevationProfileFloatItem|]
en: &Elevation Profile
ca@valencia: Perfil de &desnivell

[ctx: Marble::ElevationProfileFloatItem|]
en: A float item that shows the elevation profile of the current route.
ca@valencia: És un element flotant que mostra el perfil de desnivell de l'itinerari actual.

[ctx: Marble::ElevationProfileFloatItem|]
en: Create a route or load a track from file to view its elevation profile.
ca@valencia: Creeu un itinerari o carregueu un itinerari des d'un fitxer per a veure el seu perfil de desnivell.

[ctx: Marble::ElevationProfileFloatItem|]
en: Not enough points in the current viewport.
    Try to disable 'Zoom to viewport'.
ca@valencia: No hi ha prou punts a l'àrea de visualització actual.
    Proveu de desactivar «Zoom a l'àrea de visualització».

[ctx: Marble::ElevationProfileFloatItem|]
en: Difference: %1 %2
ca@valencia: Diferència: %1 %2

[ctx: Marble::ElevationProfileMarker|]
en: Elevation Profile Marker
ca@valencia: Marcador del perfil de desnivell

[ctx: Marble::ElevationProfileMarker|]
en: &Elevation Profile Marker
ca@valencia: &Marcador del perfil de desnivell

[ctx: Marble::ElevationProfileMarker|]
en: Marks the current elevation of the elevation profile on the map.
ca@valencia: Marca al mapa l'elevació actual del perfil de desnivell.

[ctx: Marble::FileViewFloatItem|]
en: File View
ca@valencia: Vista de fitxer

[ctx: Marble::FileViewFloatItem|]
en: &File View
ca@valencia: Vista de &fitxer

[ctx: Marble::FileViewFloatItem|]
en: A list of currently opened files
ca@valencia: Una llista dels fitxers actualment oberts

[ctx: Marble::FileViewFloatItem|]
en: Open file...
ca@valencia: Obri un fitxer...

[ctx: Marble::FileViewFloatItem|]
en: Close this file
ca@valencia: Tanca aquest fitxer

[ctx: Marble::FileViewFloatItem|]
en: Open File
ca@valencia: Obri un fitxer

[ctx: Marble::FileViewFloatItem|]
en: All Supported Files (*.gpx *.kml *.pnt);;GPS Data (*.gpx);;Google Earth KML (*.kml);PNT Data (*.pnt)
ca@valencia: Tots els fitxers admesos (*.gpx *.kml *.pnt);;Dades GPS (*.gpx);;KML del Google Earth (*.kml);Dades PNT (*.pnt)

[ctx: Marble::FoursquarePlugin|]
en: Places
ca@valencia: Llocs

[ctx: Marble::FoursquarePlugin|]
en: &Places
ca@valencia: &Llocs

[ctx: Marble::FoursquarePlugin|]
en: Displays trending Foursquare places
ca@valencia: Mostra els llocs que estan més de moda a Foursquare

[ctx: Marble::GpsInfo|]
en: This is a float item that provides Gps Information.
ca@valencia: Aquest és un element flotant que subministra informació del GPS.

[ctx: GpsInfoPlugin|]
en: Speed
ca@valencia: Velocitat

[ctx: GpsInfoPlugin|]
en: Direction
ca@valencia: Direcció

[ctx: GpsInfoPlugin|]
en: Altitude
ca@valencia: Altitud

[ctx: GpsInfoPlugin|]
en: Precision
ca@valencia: Precisió

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: Coordinate Grid Plugin
ca@valencia: Connector de la quadrícula de coordenades

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: &Grid:
ca@valencia: &Quadrícula:

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: Color of the coordinate grid.
ca@valencia: Per favor, escolliu el color de la quadrícula de coordenades.

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: &Tropics:
ca@valencia: &Tròpics:

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: Color of the tropical circles.
ca@valencia: Color dels cercles tropicals.

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: &Equator:
ca@valencia: &Equador:

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: Color of the equator.
ca@valencia: Color de l'equador.

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: Labels
ca@valencia: Etiquetes

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: &Named Labels
ca@valencia: Etiquetes a&nomenades

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: Show Labels for Prime meridian, Equator, Tropics.
ca@valencia: Mostra les etiquetes per al meridià de Greenwich, l'equador i els tròpics.

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: &Numerical Labels
ca@valencia: Etiquetes &numèriques

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: Show numerical Labels.
ca@valencia: Mostra etiquetes numèriques.

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Coordinate Grid
ca@valencia: Quadrícula de coordenades

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Coordinate &Grid
ca@valencia: &Quadrícula de coordenades

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: A plugin that shows a coordinate grid.
ca@valencia: Un connector que mostra la quadrícula de coordenades.

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Please choose the color for the coordinate grid.
ca@valencia: Per favor, escolliu el color de la quadrícula de coordenades.

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Please choose the color for the tropic circles.
ca@valencia: Per favor, escolliu el color dels cercles dels tròpics.

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Please choose the color for the equator.
ca@valencia: Per favor, escolliu el color de la línia de l'equador.

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Equator
ca@valencia: Equador

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Prime Meridian
ca@valencia: Meridià de Greenwich

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Antimeridian
ca@valencia: Antimeridià

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Tropic of Cancer
ca@valencia: Tròpic de Càncer

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Tropic of Capricorn
ca@valencia: Tròpic de Capricorn

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Arctic Circle
ca@valencia: Cercle polar àrtic

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Antarctic Circle
ca@valencia: Cercle polar antàrtic

[ctx: Marble::License|]
en: License
ca@valencia: Llicència

[ctx: Marble::License|]
en: &License
ca@valencia: &Llicència

[ctx: Marble::License|]
en: This is a float item that provides copyright information.
ca@valencia: Aquest és un element flotant que subministra informació de copyright.

[ctx: Marble::License|]
en: &Full License
ca@valencia: Llicència &completa

[ctx: Marble::License|]
en: &Show Details
ca@valencia: &Mostra els detalls

[ctx: MapScaleConfigWidget|]
en: Configure Scale Bar Plugin
ca@valencia: Configura el connector de la barra d'escala

[ctx: MapScaleConfigWidget|]
en: Show Ratio Scale
ca@valencia: Mostra l'escala de ràtios

[ctx: MapScaleConfigWidget|]
en: Minimize
ca@valencia: Minimitza

[ctx: Marble::MapScaleFloatItem|]
en: Minimize
ca@valencia: Minimitza

[ctx: Marble::MapScaleFloatItem|]
en: Scale Bar
ca@valencia: Barra d'escala

[ctx: Marble::MapScaleFloatItem|]
en: &Scale Bar
ca@valencia: &Barra d'escala

[ctx: Marble::MapScaleFloatItem|]
en: This is a float item that provides a map scale.
ca@valencia: Aquest és un element flotant que mostra l'escala del mapa.

[ctx: Marble::MapScaleFloatItem|]
en: Original Developer
ca@valencia: Desenvolupador original

[ctx: Marble::MapScaleFloatItem|]
en: &Configure...
ca@valencia: &Configura...

[ctx: Marble::MapScaleFloatItem|]
en: &Ratio Scale
ca@valencia: &Relació d'escala

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Measure Tool Configuration
ca@valencia: Configuració de l'eina de mesura

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Ruler Type
ca@valencia: Tipus de regle

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Polygon
ca@valencia: Polígon

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Circle
ca@valencia: Cercle

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Segment labels
ca@valencia: Etiquetes de segment

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Distance
ca@valencia: Distància

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Bearing
ca@valencia: Orientació

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Bearing Change
ca@valencia: Canvi d'orientació

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Perimeter
ca@valencia: Perímetre

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Area
ca@valencia: Àrea

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Labels
ca@valencia: Etiquetes

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Radius
ca@valencia: Radi

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Circumference
ca@valencia: Circumferència

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Measure Tool
ca@valencia: Eina de mesura

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: &Measure Tool
ca@valencia: &Eina de mesura

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Measure distances between two or more points.
ca@valencia: Mesura la distància entre dos o més punts.

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Area:
    %1
ca@valencia: Àrea:
    %1

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Circumference:
    %1
ca@valencia: Circumferència:
    %1

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Perimeter:
    %1
ca@valencia: Perímetre:
    %1

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Polygon Ruler
ca@valencia: Regle de polígons

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Circle Ruler
ca@valencia: Regle de cercle

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Total Distance: %1<br/>
ca@valencia: Distància total: %1<br/>

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Area: %1<br/>
ca@valencia: Àrea: %1<br/>

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Perimeter: %1<br/>
ca@valencia: Perímetre: %1<br/>

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Radius: %1<br/>
ca@valencia: Radi: %1<br/>

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Circumference: %1<br/>
ca@valencia: Circumferència: %1<br/>

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Add &Measure Point
ca@valencia: Afig un punt de &mesura

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Remove &Last Measure Point
ca@valencia: &Elimina l'últim punt de mesura

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: &Remove Measure Points
ca@valencia: &Elimina els punts de mesura

[ctx: Navigation|]
en: Navigation
ca@valencia: Navegació

[ctx: Marble::NavigationFloatItem|]
en: Navigation
ca@valencia: Navegació

[ctx: Marble::NavigationFloatItem|]
en: &Navigation
ca@valencia: &Navegació

[ctx: Marble::NavigationFloatItem|]
en: A mouse control to zoom and move the map
ca@valencia: Un control per a moure el mapa i fer zoom amb el ratolí

[ctx: Marble::NavigationFloatItem|]
en: Current Location Button
ca@valencia: Botó de l'emplaçament actual

[ctx: Marble::NavigationFloatItem|]
en: Home Button
ca@valencia: Botó «Inici»

[ctx: Marble::NotesItem|The author name is not known]
en: anonymous
ca@valencia: anònim

[ctx: Marble::NotesPlugin|]
en: OSM Mapper Notes
ca@valencia: Notes de l'OSM Mapper

[ctx: Marble::NotesPlugin|]
en: Display OpenStreetMap Mapper Notes.
ca@valencia: Mostra les notes de l'OpenStreetMap Mapper.

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Dialog
ca@valencia: Diàleg

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Cache name:
ca@valencia: Nom del cau:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|KDE::DoNotExtract]
en: TextLabel
ca@valencia: Etiqueta de text

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: User name:
ca@valencia: Nom d'usuari:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Type:
ca@valencia: Tipus:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Status:
ca@valencia: Estat:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Country:
ca@valencia: País:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Size:
ca@valencia: Mida:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Difficulty:
ca@valencia: Dificultat:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Terrain:
ca@valencia: Terreny:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Longitude:
ca@valencia: Longitud:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Latitude:
ca@valencia: Latitud:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Date hidden:
ca@valencia: Data d'ocultació:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Date created:
ca@valencia: Data de creació:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Date last modified:
ca@valencia: Data de la darrera modificació:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Description
ca@valencia: Descripció

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Log
ca@valencia: Registre

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Previous
ca@valencia: Anterior

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Next
ca@valencia: Següent

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: Dialog
ca@valencia: Diàleg

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: Filter
ca@valencia: Filtre

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: Maximum number of results:
ca@valencia: Nombre màxim de resultats:

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: Minimum difficulty:
ca@valencia: Dificultat mínima:

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: Maximum difficulty:
ca@valencia: Dificultat màxima:

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: Maximum Distance:
ca@valencia: Distància màxima:

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: Time Range
ca@valencia: Interval de temps

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: Start:
ca@valencia: Inici:

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: End:
ca@valencia: Final:

[ctx: Marble::OpenCachingItem|]
en: <tr><td align="right">Cache name</td>
ca@valencia: <tr><td align="right">Nom del cau</td>

[ctx: Marble::OpenCachingItem|]
en: <tr><td align="right">User name</td><td>
ca@valencia: <tr><td align="right">Nom d'usuari</td><td>

[ctx: Marble::OpenCachingItem|]
en: <tr><td align="right">Date hidden</td><td>
ca@valencia: <tr><td align="right">Data oculta</td><td>

[ctx: Marble::OpenCachingItem|]
en: <tr><td align="right">Difficulty</td><td>
ca@valencia: <tr><td align="right">Dificultat</td><td>

[ctx: Marble::OpenCachingItem|]
en: <tr><td align="right">Size</td><td>
ca@valencia: <tr><td align="right">Mida</td><td>

[ctx: Marble::OpenCachingPlugin|]
en: Cache positions by opencaching.de.
ca@valencia: Posicions del cau per opencaching.de.

[ctx: Marble::OpenCachingPlugin|]
en: Shows caches from OpenCaching.de on the screen.
ca@valencia: Mostra el cau d'OpenCaching.d'a la pantalla.

[ctx: OpenDesktopConfigWidget|]
en: OpenDesktop plugin configuration
ca@valencia: Configuració del connector OpenDesktop

[ctx: OpenDesktopConfigWidget|]
en: Number of displayed items on the screen:
ca@valencia: Nombre d'elements mostrats a la pantalla:

[ctx: Marble::OpenDesktopPlugin|]
en: OpenDesktop Items
ca@valencia: Elements OpenDesktop

[ctx: Marble::OpenDesktopPlugin|]
en: &OpenDesktop Community
ca@valencia: Comunitat &OpenDesktop

[ctx: Marble::OpenDesktopPlugin|]
en: Shows OpenDesktop users' avatars and some extra information about them on the map.
ca@valencia: Mostra sobre el mapa els avatars dels usuaris d'OpenDesktop i també altres informacions extres sobre ells.

[ctx: Marble::OverviewMap|]
en: Overview Map
ca@valencia: Mapa general

[ctx: Marble::OverviewMap|]
en: &Overview Map
ca@valencia: Mapa &general

[ctx: Marble::OverviewMap|]
en: This is a float item that provides an overview map.
ca@valencia: És un element flotant que mostra un mapa global resumit.

[ctx: Marble::OverviewMap|]
en: Choose Overview Map
ca@valencia: Trieu un mapa general

[ctx: Marble::OverviewMap|]
en: Please choose the color for the position indicator
ca@valencia: Per favor, escolliu el color de l'indicador de posició

[ctx: OverviewMapConfigWidget|]
en: Configure Overview Map
ca@valencia: Configura el mapa general

[ctx: OverviewMapConfigWidget|]
en: Map &Image
ca@valencia: &Imatge del mapa

[ctx: OverviewMapConfigWidget|]
en: &Planet:
ca@valencia: &Planeta:

[ctx: OverviewMapConfigWidget|]
en: &Size:
ca@valencia: &Mida:

[ctx: OverviewMapConfigWidget|]
en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

[ctx: OverviewMapConfigWidget|]
en: Filename
ca@valencia: Nom de fitxer

[ctx: OverviewMapConfigWidget|]
en: Position I&ndicator:
ca@valencia: I&ndicador de posició:

[ctx: Marble::PanoramioPlugin|]
en: Panoramio Photos
ca@valencia: Fotos de Panoramio

[ctx: Marble::PanoramioPlugin|]
en: Automatically downloads images from around the world in preference to their popularity
ca@valencia: Descarrega automàticament imatges d'arreu del món d'acord amb la seua popularitat

[ctx: QObject|]
en: Query failed
ca@valencia: Ha fallat la consulta

[ctx: QObject|]
en: The file is not a valid Flickr answer.
ca@valencia: El fitxer no és una resposta de Flickr vàlida.

[ctx: PhotoConfigWidget|]
en: Configure Photo Plugin
ca@valencia: Configura el connector de fotografies

[ctx: PhotoConfigWidget|]
en: License
ca@valencia: Llicència

[ctx: PhotoConfigWidget|]
en: Number of items on the screen
ca@valencia: Nombre d'elements a la pantalla

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Photos
ca@valencia: Fotos

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: &Photos
ca@valencia: &Fotos

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Automatically downloads images from around the world in preference to their popularity
ca@valencia: Descarrega automàticament imatges d'arreu del món d'acord amb la seua popularitat

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Attribution-NonCommercial-ShareAlike License
ca@valencia: Llicència Reconeixement-NoComercial-CompartirIgual

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Attribution-NonCommercial License
ca@valencia: Llicència Reconeixement-NoComercial

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Attribution-NonCommercial-NoDerivs License
ca@valencia: Llicència Reconeixement-NoComercial-SenseObraDerivada

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Attribution License
ca@valencia: Llicència de Reconeixement

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Attribution-ShareAlike License
ca@valencia: Llicència Reconeixement-CompartirIgual

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Attribution-NoDerivs License
ca@valencia: Llicència Reconeixement-SenseObraDerivada

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: No known copyright restrictions
ca@valencia: Sense restriccions de copyright conegudes

[ctx: Marble::PositionMarker|]
en: Position Marker
ca@valencia: Marcador de posició

[ctx: Marble::PositionMarker|]
en: &Position Marker
ca@valencia: Marcador de &posició

[ctx: Marble::PositionMarker|]
en: draws a marker at the current position
ca@valencia: dibuixa un marcador a la posició actual

[ctx: Marble::PositionMarker|]
en: Cursor Size: %1
ca@valencia: Mida del cursor: %1

[ctx: Marble::PositionMarker|]
en: Choose Custom Cursor
ca@valencia: Escolliu un cursor personalitzat

[ctx: Marble::PositionMarker|]
en: Please choose a color
ca@valencia: Per favor, escolliu un color

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: Configure Position Marker Plugin
ca@valencia: Configura el connector del marcador de posició

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: Cursor Shape
ca@valencia: Forma del cursor

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: &Arrow
ca@valencia: &Fletxa

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: &Custom:
ca@valencia: &Personalitzat:

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: Position marker images indicating the direction should point north (top).
ca@valencia: Imatges del marcador de posició indicant la direcció que ha d'apuntar al nord (dalt).

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: Trail
ca@valencia: Traça

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: C&olors
ca@valencia: Colors

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: &Accuracy:
ca@valencia: &Precisió:

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: Color of the position marker's accuracy indicator.
ca@valencia: Color de l'indicador d'exactitud del marcador de posició.

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: Trail:
ca@valencia: Traça:

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: Color of the position marker's trail.
ca@valencia: Color de la traça del marcador de posició.

[ctx: Marble::PostalCodePlugin|]
en: Postal Codes
ca@valencia: Codis postals

[ctx: Marble::PostalCodePlugin|]
en: Shows postal codes of the area on the map.
ca@valencia: Mostra els codis postals de la zona al mapa.

[ctx: Marble::ProgressFloatItem|]
en: Download Progress Indicator
ca@valencia: Indicador del progrés de la baixada

[ctx: Marble::ProgressFloatItem|]
en: &Download Progress
ca@valencia: Progrés de la &baixada

[ctx: Marble::ProgressFloatItem|]
en: Shows a pie chart download progress indicator
ca@valencia: Mostra un diagrama de sectors indicant del progrés de la baixada

[ctx: RoutingConfigDialog|]
en: Routing Configuration
ca@valencia: Configuració dels itineraris

[ctx: RoutingConfigDialog|]
en: Audible Turn Instructions
ca@valencia: Instruccions de conducció audibles

[ctx: RoutingConfigDialog|]
en: Play a sound
ca@valencia: Reprodueix un so

[ctx: RoutingConfigDialog|]
en: Use this speaker
ca@valencia: Usa aquest locutor

[ctx: RoutingConfigDialog|]
en: <a href="https://userbase.kde.org/Marble/CustomSpeakers">Get more speakers</a>
ca@valencia: <a href="https://userbase.kde.org/Marble/CustomSpeakers">Aconsegueix més locutors</a>

[ctx: QObject|]
en: Starting guidance mode, please wait...
ca@valencia: S'està iniciant el mode de guiatge, espereu per favor...

[ctx: QObject|]
en: Calculate a route to get directions.
ca@valencia: Calculeu un itinerari per a aconseguir les indicacions.

[ctx: QObject|]
en: Route left.
ca@valencia: Heu deixat l'itinerari.

[ctx: QObject|]
en: Destination ahead.
ca@valencia: Destinació enfront.

[ctx: QObject|]
en: Arrived at destination. <a href="#reverse">Calculate the way back.</a>
ca@valencia: Heu arribat a la destinació. <a href="#reverse">Calcula el camí de tornada</a>

[ctx: Marble::RoutingPlugin|]
en: Routing
ca@valencia: Itineraris

[ctx: Marble::RoutingPlugin|]
en: &Routing
ca@valencia: &Itineraris

[ctx: Marble::RoutingPlugin|]
en: Routing information and navigation controls
ca@valencia: Informació dels itineraris i controls de navegació

[ctx: RoutingPlugin|]
en: Guidance Mode
ca@valencia: Mode de guiatge

[ctx: RoutingPlugin|]
en: Toggle GPS
ca@valencia: Commuta el GPS

[ctx: RoutingPlugin|]
en: Zoom Out
ca@valencia: Allunya

[ctx: RoutingPlugin|]
en: Zoom In
ca@valencia: Apropa

[ctx: RoutingPlugin|]
en: total time remaining
ca@valencia: temps restant total

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Comets
ca@valencia: Cometes

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Moons
ca@valencia: Llunes

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Other
ca@valencia: Altres

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Spacecrafts
ca@valencia: Naus espacials

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Spaceprobes
ca@valencia: Sondes espacials

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Moon
ca@valencia: Lluna

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Sun
ca@valencia: Sol

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Mercury
ca@valencia: Mercuri

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Earth
ca@valencia: Terra

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Mars
ca@valencia: Mart

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Jupiter
ca@valencia: Júpiter

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Uranus
ca@valencia: Urà

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Neptune
ca@valencia: Neptú

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: &Satellites
ca@valencia: &Satèl·lits

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: &Data Sources
ca@valencia: Fonts de &dades

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: &Activate Plugin
ca@valencia: &Activa el connector

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Add Data Source
ca@valencia: Afig una font de dades

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: URL or File path:
ca@valencia: URL o camí al fitxer:

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Invalid data source input
ca@valencia: L'entrada de la font de dades no és vàlida

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Please enter a valid URL or file path!
ca@valencia: Per favor, introduïu un URL o un camí al fitxer vàlid!

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: All Supported Files (*.txt *.msc)
ca@valencia: Tots els fitxers admesos (*.txt, *.msc)

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Marble Satellite Catalog (*.msc)
ca@valencia: Catàleg de satèl·lits del Marble (*.msc)

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Two Line Element Set (*.txt)
ca@valencia: Conjunt d'elements de dues línies (*.txt)

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: All Files (*.*)
ca@valencia: Tots els fitxers (*.*)

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Open Satellite Data File
ca@valencia: Obri fitxer de dades de satèl·lit

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Delete selected data source
ca@valencia: Suprimeix la font de dades seleccionada

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Do you really want to delete the selected data source?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir la font de dades seleccionada?

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: Satellites Configuration
ca@valencia: Configuració dels satèl·lits

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: &Satellites
ca@valencia: &Satèl·lits

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: &Data Sources
ca@valencia: Fonts de &dades

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Last update:</span></p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Darrera actualització:</span></p></body></html>

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: &Reload All Data Sources
ca@valencia: &Recarrega totes les fonts de dades

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: Satellite Data Sources:
ca@valencia: Fonts de dades de satèl·lits:

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: Add a new data source (URL).
ca@valencia: Afig una nova font de dades (URL).

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: Open a new data source from disk.
ca@valencia: Obri una nova font de dades del disc.

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: Remove selected data source.
ca@valencia: Elimina la font de dades seleccionada.

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: (Built-in Data Sources for Earth Satellites)
ca@valencia: (Fonts de dades integrades de satèl·lits terrestres)

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: <html><head/><body><p>Supported formats: <a href="https://techbase.kde.org/Projects/Marble/SatelliteCatalogFormat"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Marble Satellite Catalogue</span></a>, <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Two-line_element_set"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Two-Line-Element Set</span></a></p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Formats admesos: <a href="https://techbase.kde.org/Projects/Marble/SatelliteCatalogFormat"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Catàleg de satèl·lits del Marble</span></a>, <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Two-line_element_set"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Conjunt d'elements de dues línies</span></a></p></body></html>

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: Plugin Inactive
ca@valencia: Connector inactiu

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: &Activate Plugin
ca@valencia: &Activa el connector

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: Configuration options not available since the plugin is disabled at the moment.
ca@valencia: Les opcions de configuració no estan disponibles atés que el connector es troba desactivat en aquest moment.

[ctx: Marble::SatellitesConfigModel|]
en: Catalogs
ca@valencia: Catàlegs

[ctx: QObject|]
en: No info available.
ca@valencia: Sense informació disponible.

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Display orbit
ca@valencia: Mostra l'òrbita

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Keep centered
ca@valencia: Mantén centrat

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Satellites
ca@valencia: Satèl·lits

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: &Satellites
ca@valencia: &Satèl·lits

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: This plugin displays satellites and their orbits.
ca@valencia: Aquest connector mostra els satèl·lits i les seues òrbites.

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Earth-Satellites orbital elements from <ul><li><a href="https://www.celestrak.com">https://www.celestrak.com</a></li></ul>Planetary-Satellites orbital elements from <ul><li><a href="https://ssd.jpl.nasa.gov/?horizons">JPL Horizons</a></li></ul>
ca@valencia: Elements orbitals dels satèl·lits terrestres de <ul><li><a href="https://www.celestrak.com">https://www.celestrak.com</a></li></ul>Elements orbitals dels satèl·lits planetaris de <ul><li><a href="https://ssd.jpl.nasa.gov/?horizons">«Horizons», del JPL</a></li></ul>

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Special-Interest Satellites
ca@valencia: Satèl·lits d'interés especial

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Last 30 Days' Launches
ca@valencia: Llançaments del darrer mes

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Space Stations
ca@valencia: Estacions espacials

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: 100 (or so) Brightest
ca@valencia: Brillantor 100 (o similar)

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: FENGYUN 1C Debris
ca@valencia: Deixalles del FENGUYN 1C

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: IRIDIUM 33 Debris
ca@valencia: Deixalles de l'IRIDIUM 33

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: COSMOS 2251 Debris
ca@valencia: Deixalles del COSMOS 2251

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Weather & Earth Resources Satellites
ca@valencia: Satèl·lits meteorològics i de recursos naturals

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Weather
ca@valencia: Meteorologia

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Earth Resources
ca@valencia: Recursos naturals terrestres

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Search & Rescue (SARSAT)
ca@valencia: Cerca i salvament (SARSAT)

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Disaster Monitoring
ca@valencia: Seguiment de desastres

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Tracking and Data Relay Satellite System (TDRSS)
ca@valencia: Sistema de satèl·lits de Seguiment i Traspàs de dades (TDRSS)

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Communications Satellites
ca@valencia: Satèl·lits de comunicacions

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Geostationary
ca@valencia: Geoestacionaris

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Amateur radio
ca@valencia: Radioafició

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Experimental
ca@valencia: Experimentals

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Other
ca@valencia: Altres

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Navigation Satellites
ca@valencia: Satèl·lits de navegació

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: GPS Operational
ca@valencia: GPS Operacionals

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Glonass Operational
ca@valencia: Glonass Operacionals

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Galileo
ca@valencia: Galileu

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Satellite-Based Augmentation System (WAAS/EGNOS/MSAS)
ca@valencia: Sistemes d'augment basats en satèl·lits (WAAS/EGNOS/MSAS)

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Navy Navigation Satellite System (NNSS)
ca@valencia: Sistema de navegació per satèl·lit de la marina dels EUA (NNSS)

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Russian LEO Navigation
ca@valencia: Navegació LEO de Rússia

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Scientific Satellites
ca@valencia: Satèl·lits científics

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Space & Earth Science
ca@valencia: Ciències de la terra i l'espai

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Geodetic
ca@valencia: Geodèsics

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Engineering
ca@valencia: Enginyeria

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Education
ca@valencia: Educació

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Miscellaneous Satellites
ca@valencia: Satèl·lits miscel·lanis

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Miscellaneous Military
ca@valencia: Militars diversos

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Radar Calibration
ca@valencia: Calibratge de radars

[ctx: Marble::Speedometer|]
en: Speedometer
ca@valencia: Velocímetre

[ctx: Marble::Speedometer|]
en: &Speedometer
ca@valencia: &Velocímetre

[ctx: Marble::Speedometer|]
en: Display the current cruising speed.
ca@valencia: Mostra la velocitat de creuer actual.

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Configure Stars Plugin
ca@valencia: Configura el connector de les estrelles

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Celestial Objects
ca@valencia: Objectes celestes

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Star Magnitude Limit
ca@valencia: Límit de magnitud dels estels

[ctx: StarsConfigWidget|]
en:  mag
ca@valencia:  mag.

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Solar System
ca@valencia: Sistema solar

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Sun
ca@valencia: Sol

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Moon
ca@valencia: Lluna

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Mercury
ca@valencia: Mercuri

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Earth
ca@valencia: Terra

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Mars
ca@valencia: Mart

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Jupiter
ca@valencia: Júpiter

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Uranus
ca@valencia: Urà

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Neptune
ca@valencia: Neptú

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Use name labels
ca@valencia: Empra etiquetes de noms

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Magnify Sun and Moon
ca@valencia: Amplia el Sol i la Lluna

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Other
ca@valencia: Altres

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Deep Sky Objects
ca@valencia: Objectes de cel profund

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Deep Sky Object Labels
ca@valencia: Etiquetes dels objectes de cel profund

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Lines and Orientation
ca@valencia: Línies i Orientació

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Constellations
ca@valencia: Constel·lacions

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Lines
ca@valencia: Línies

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Labels
ca@valencia: Etiquetes

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Names
ca@valencia: Noms

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Latin Name
ca@valencia: Nom llatí

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Native Translation
ca@valencia: Traducció nativa

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Abbreviation
ca@valencia: Abreviatura

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Coordinate Grid
ca@valencia: Quadrícula de coordenades

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Celestial Equator
ca@valencia: Equador celeste

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Celestial Poles
ca@valencia: Pols celestes

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Ecliptic
ca@valencia: Eclíptica

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Stars
ca@valencia: Estrelles

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: &Stars
ca@valencia: &Estels

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: A plugin that shows the Starry Sky and the Sun.
ca@valencia: Un connector que mostra el cel estrellat i el Sol.

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Please choose the color for the constellation lines.
ca@valencia: Per favor, escolliu el color de les línies de les constel·lacions.

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Please choose the color for the constellation labels.
ca@valencia: Per favor, escolliu el color de les etiquetes de les constel·lacions.

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Please choose the color for the dso labels.
ca@valencia: Per favor, escolliu el color de les etiquetes dels OCP.

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Please choose the color for the ecliptic.
ca@valencia: Per favor, escolliu el color de la línia de l'eclíptica.

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Please choose the color for the celestial equator.
ca@valencia: Per favor, escolliu el color de la línia de l'equador celeste.

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Sun
ca@valencia: Sol

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Show &Constellations
ca@valencia: Mostra les &constel·lacions

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Show &Sun and Moon
ca@valencia: Mostra el &Sol i la Lluna

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Show &Planets
ca@valencia: Mostra els &planetes

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Show &Deep Sky Objects
ca@valencia: Mostra els &objectes del cel profund

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: &Configure...
ca@valencia: &Configura...

[ctx: Marble::SunPlugin|]
en: Sun
ca@valencia: Sol

[ctx: Marble::SunPlugin|]
en: A plugin that shows the Sun.
ca@valencia: Un connector que mostra el sol.

[ctx: Marble::twitterPlugin|]
en: show public twitts in their places
ca@valencia: Mostra els usuaris públics de twitter a les seues ubicacions

[ctx: QObject|]
en: The file is not a valid BBC answer.
ca@valencia: El fitxer no és una resposta de BBC vàlida.

[ctx: Marble::BBCWeatherItem|]
en: Supported by <a href="https://www.bbc.co.uk/blogs/bbcbackstage" target="_BLANK">backstage.bbc.co.uk</a>.<br>Weather data from UK MET Office
ca@valencia: Amb el suport de <a href="https://www.bbc.co.uk/blogs/bbcbackstage" target="_BLANK">backstage.bbc.co.uk</a>.<br>Dades meteorològiques de l'oficina meteorològica del Regne Unit

[ctx: Marble::GeoNamesWeatherItem|]
en: Supported by <a href="https://www.geonames.org/export/JSON-webservices.html" target="_BLANK">geonames.org</a>
ca@valencia: Amb el suport de <a href="https://www.geonames.org/export/JSON-webservices.html" target="_BLANK">geonames.org</a>

[ctx: QObject|]
en: The file is not a valid file.
ca@valencia: El fitxer no és vàlid.

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Configure Weather Plugin
ca@valencia: Configura el connector de la meteorologia

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Information
ca@valencia: Informació

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Here you can choose if you want the weather condition to be shown (for example, clouds or clear sky.) Marble will only show the condition if this information is available.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ací podeu escollir si voleu mostrar una certa condició meteorològica (per exemple, cel ennuvolat o serè). El Marble només vos mostrarà la condició si la informació està disponible.</p></body></html>

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Weather condition
ca@valencia: Condicions meteorològiques

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Selects if you want the temperature to be shown. The temperature will only be shown for the stations it is available for.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Escolliu si voleu que es mostre la temperatura. Aquesta només es mostrarà per a les estacions en què estiga disponible.</p></body></html>

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Temperature
ca@valencia: Temperatura

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select if you want the wind direction to be shown. The wind direction will only be shown if it is available for the particular station.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Escolliu si voleu que es mostre la direcció del vent. Només es mostrarà si està disponible per a aquesta estació particular.</p></body></html>

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Wind direction
ca@valencia: Direcció del vent

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select if you want the wind speed to be shown. The wind speed will only be shown if it is available for the particular station.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Escolliu si voleu que es mostre la velocitat del vent. Només es mostrarà si està disponible per a aquesta estació particular.</p></body></html>

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Wind speed
ca@valencia: Velocitat del vent

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Units
ca@valencia: Unitats

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The unit used to measure the temperature.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">La unitat emprada per a mesurar la temperatura.</p></body></html>

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The unit used to measure the wind speed.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">La unitat emprada per a mesurar la velocitat del vent.</p></body></html>

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Kilometers per hour
ca@valencia: Quilòmetres per hora

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Miles per hour
ca@valencia: Milles per hora

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Meters per second
ca@valencia: Metres per segon

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Knots
ca@valencia: Nusos

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Pressure
ca@valencia: Pressió

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The unit used to measure the air pressure.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">La unitat emprada per a mesurar la pressió atmosfèrica.</p></body></html>

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Hecto Pascals
ca@valencia: Hectopascals

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Kilo Pascals
ca@valencia: Kilopascals

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Millimeters of Mercury
ca@valencia: Mil·límetres de mercuri

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Inches of Mercury
ca@valencia: Polzades de mercuri

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Miscellaneous
ca@valencia: Miscel·lània

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Show only favorite items
ca@valencia: Mostra només els elements preferits

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Weather update interval
ca@valencia: Interval d'actualització del temps atmosfèric

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en:  hours
ca@valencia:  hores

[ctx: WeatherData|]
en: sunny
ca@valencia: assolellat

[ctx: WeatherData|]
en: clear
ca@valencia: serè

[ctx: WeatherData|]
en: few clouds
ca@valencia: poc ennuvolat

[ctx: WeatherData|]
en: partly cloudy
ca@valencia: parcialment ennuvolat

[ctx: WeatherData|]
en: overcast
ca@valencia: ennuvolat

[ctx: WeatherData|]
en: light showers
ca@valencia: ruixats lleugers

[ctx: WeatherData|]
en: showers
ca@valencia: ruixats

[ctx: WeatherData|]
en: light rain
ca@valencia: pluja lleugera

[ctx: WeatherData|]
en: rain
ca@valencia: pluja

[ctx: WeatherData|]
en: occasionally thunderstorm
ca@valencia: tempestes ocasionals

[ctx: WeatherData|]
en: thunderstorm
ca@valencia: tempesta elèctrica

[ctx: WeatherData|]
en: hail
ca@valencia: calamarsa

[ctx: WeatherData|]
en: occasionally snow
ca@valencia: nevada ocasional

[ctx: WeatherData|]
en: light snow
ca@valencia: nevada lleugera

[ctx: WeatherData|]
en: snow
ca@valencia: neu

[ctx: WeatherData|]
en: rain and snow
ca@valencia: aiguaneu

[ctx: WeatherData|]
en: mist
ca@valencia: boirina

[ctx: WeatherData|]
en: sandstorm
ca@valencia: tempesta de sorra

[ctx: WeatherData|]
en: NNW
ca@valencia: NNO

[ctx: WeatherData|]
en: NW
ca@valencia: NO

[ctx: WeatherData|]
en: WNW
ca@valencia: ONO

[ctx: WeatherData|]
en: W
ca@valencia: O

[ctx: WeatherData|]
en: SSW
ca@valencia: SSO

[ctx: WeatherData|]
en: SW
ca@valencia: SO

[ctx: WeatherData|]
en: WSW
ca@valencia: OSO

[ctx: QObject|]
en: knots
ca@valencia: nusos

[ctx: WeatherData|]
en: inch Hg
ca@valencia: polzades Hg

[ctx: WeatherData|air pressure is rising]
en: rising
ca@valencia: ascendent

[ctx: WeatherData|air pressure has no change]
en: steady
ca@valencia: constant

[ctx: WeatherData|air pressure falls]
en: falling
ca@valencia: descendent

[ctx: WeatherData|]
en: Publishing time: %1<br>
ca@valencia: Data de publicació: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Condition: %1<br>
ca@valencia: Condició: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Temperature: %1<br>
ca@valencia: Temperatura: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Max temperature: %1<br>
ca@valencia: Temperatura màx.: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Min temperature: %1<br>
ca@valencia: Temperatura min.: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Wind direction: %1<br>
ca@valencia: Direcció del vent: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Wind speed: %1<br>
ca@valencia: Velocitat del vent: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Pressure: %1<br>
ca@valencia: Pressió: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Pressure development: %1<br>
ca@valencia: Desenvolupament de la pressió: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Humidity: %1<br>
ca@valencia: Humitat: %1<br>

[ctx: WeatherItemPrivate|]
en: Weather
ca@valencia: Meteorologia

[ctx: WeatherItemPrivate|]
en: Station: %1
ca@valencia: Estació: %1

[ctx: WeatherItemPrivate|Wind: WindSpeed, WindDirection]
en: Wind: %4, %5
ca@valencia: Vent: %4, %5

[ctx: WeatherItemPrivate|Wind: WindSpeed]
en: Wind: %4
ca@valencia: Vent: %4

[ctx: WeatherItemPrivate|Wind: WindDirection]
en: Wind: %4
ca@valencia: Vent: %4

[ctx: WeatherItemPrivate|Pressure: Pressure, Development]
en: Pressure: %6, %7
ca@valencia: Pressió: %6, %7

[ctx: WeatherItemPrivate|Pressure: Pressure]
en: Pressure: %6
ca@valencia: Pressió: %6

[ctx: WeatherItemPrivate|Pressure Development]
en: Pressure %7
ca@valencia: Pressió %7

[ctx: WeatherItemPrivate|DayOfWeek: Condition, MinTemp to MaxTemp]
en: %1: %2, %3 to %4
ca@valencia: %1: %2, %3 a %4

[ctx: WeatherItemPrivate|]
en: Remove from Favorites
ca@valencia: Elimina dels preferits

[ctx: WeatherItemPrivate|]
en: Add to Favorites
ca@valencia: Afig als preferits

[ctx: Marble::WeatherPlugin|]
en: Weather
ca@valencia: Meteorologia

[ctx: Marble::WeatherPlugin|]
en: &Weather
ca@valencia: &Meteorologia

[ctx: Marble::WeatherPlugin|]
en: Download weather information from many weather stations all around the world
ca@valencia: Descarrega informació meteorològica des de diverses estacions meteorològiques d'arreu del món

[ctx: Marble::WeatherPlugin|]
en: Supported by backstage.bbc.co.uk.
    Weather data from UK MET Office
ca@valencia: Patrocinat per backstage.bbc.co.uk.
    Dades meteorològiques de l'UK MET Office

[ctx: QObject|]
en: The file is not a valid Geonames answer.
ca@valencia: El fitxer no és una resposta de Geonames vàlida.

[ctx: WikipediaConfigWidget|]
en: Configure Wikipedia Plugin
ca@valencia: Configura el connector de la Viquipèdia

[ctx: WikipediaConfigWidget|]
en: Show thumbnail images
ca@valencia: Mostra les imatges en miniatura

[ctx: WikipediaConfigWidget|]
en: Number of items on the screen
ca@valencia: Nombre d'elements a la pantalla

[ctx: Marble::WikipediaPlugin|]
en: Wikipedia Articles
ca@valencia: Articles de la Viquipèdia

[ctx: Marble::WikipediaPlugin|]
en: &Wikipedia
ca@valencia: &Viquipèdia

[ctx: Marble::WikipediaPlugin|]
en: Automatically downloads Wikipedia articles and shows them on the right position on the map
ca@valencia: Descarrega automàticament articles de la Viquipèdia i els mostra en la posició correcta del mapa

[ctx: Marble::WikipediaPlugin|]
en: Geo positions by geonames.org
    Texts by wikipedia.org
ca@valencia: Posicions geogràfiques per geonames.org
    Texts per wikipedia.org

[ctx: Marble::CachePlugin|]
en: Cache File Parser
ca@valencia: Intèrpret de fitxers cau

[ctx: Marble::CachePlugin|]
en: Create GeoDataDocument from Cache Files
ca@valencia: Crea un document GeoData a partir de fitxers cau

[ctx: Marble::CachePlugin|]
en: Marble Cache Files
ca@valencia: Fitxers de memòria cau del Marble

[ctx: CycleStreetsConfigWidget|]
en: Route type:
ca@valencia: Tipus de ruta:

[ctx: CycleStreetsConfigWidget|]
en: Speed:
ca@valencia: Velocitat:

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: balanced
ca@valencia: equilibrat

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: fastest
ca@valencia: més ràpid

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: quietest
ca@valencia: més tranquil

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: slow (16 km/h)
ca@valencia: lent (16 km/h)

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: fast (24 km/h)
ca@valencia: ràpid (24 km/h)

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: slow (10 mph)
ca@valencia: lent (10 mph)

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: fast (15 mph)
ca@valencia: ràpid (15 mph)

[ctx: Marble::CycleStreetsPlugin|]
en: This service requires an Internet connection.
ca@valencia: Aquest servei requereix una connexió a Internet.

[ctx: Marble::CycleStreetsPlugin|]
en: CycleStreets Routing
ca@valencia: Itineraris de CycleStreets

[ctx: Marble::CycleStreetsPlugin|]
en: Bicycle routing for the United Kingdom using cyclestreets.net
ca@valencia: Itineraris en bicicleta per al Regne Unit usant cyclestreets.net

[ctx: Marble::GeoUriPlugin|]
en: Geo URI Search
ca@valencia: Cerca d'URI de Geo

[ctx: Marble::GeoUriPlugin|]
en: Geo URI
ca@valencia: URI de Geo

[ctx: Marble::GeoUriPlugin|]
en: Input of geographic coordinates by the geo URI scheme
ca@valencia: Entrada de les coordenades geogràfiques segons l'esquema URI de Geo

[ctx: Marble::GosmorePlugin|]
en: Gosmore Reverse Geocoding
ca@valencia: Geocodificació inversa de Gosmore

[ctx: Marble::GosmorePlugin|]
en: Offline reverse geocoding using Gosmore.
ca@valencia: Geocodificació inversa mentre s'està desconnectat usant Gosmore.

[ctx: Marble::GosmorePlugin|]
en: Gosmore Routing
ca@valencia: Itineraris de Gosmore

[ctx: Marble::GosmorePlugin|]
en: Offline route retrieval using Gosmore
ca@valencia: Baixada d'itineraris mentre s'està desconnectat usant Gosmore

[ctx: Marble::GpsbabelPlugin|]
en: GPSBabel NMEA File Parser
ca@valencia: Intèrpret de fitxers NMEA del GPSBabel

[ctx: Marble::GpsbabelPlugin|]
en: Allows loading of NMEA files through GPSBabel.
ca@valencia: Permet la càrrega de fitxers NMEA a través del GPSBabel.

[ctx: Marble::GpsbabelPlugin|]
en: GPSBabel files
ca@valencia: Fitxers GPSBabel

[ctx: Marble::GpxPlugin|]
en: Gpx File Parser
ca@valencia: Intèrpret de fitxers GPX

[ctx: Marble::GpxPlugin|]
en: Create GeoDataDocument from Gpx Files
ca@valencia: Crea un document GeoData a partir de fitxers GPX

[ctx: Marble::GpxPlugin|]
en: GPS Data
ca@valencia: Dades de GPS

[ctx: Marble::HostipPlugin|]
en: Hostip.info Search
ca@valencia: Cerca de Hostip.info

[ctx: Marble::HostipPlugin|]
en: Host name and IP geolocation search using the hostip.info service
ca@valencia: Cerca de nom de màquina i la geolocalització IP usant el servei hostip.info

[ctx: Marble::JsonPlugin|]
en: GeoJSON File Parser
ca@valencia: Intèrpret de fitxers GeoJSON

[ctx: Marble::JsonPlugin|]
en: Create GeoDataDocument from GeoJSON Files
ca@valencia: Crea un document GeoData a partir de fitxers GeoJSON

[ctx: Marble::KmlPlugin|]
en: KML File Parser
ca@valencia: Intèrpret de fitxers KML

[ctx: Marble::KmlPlugin|]
en: Create GeoDataDocument from KML and KMZ Files
ca@valencia: Crea un document GeoData a partir de fitxers KML i KMZ

[ctx: Marble::LatLonPlugin|]
en: Geographic Coordinates Search
ca@valencia: Cerca de coordenades geogràfiques

[ctx: Marble::LatLonPlugin|]
en: Geographic Coordinates
ca@valencia: Coordenades geogràfiques

[ctx: Marble::LatLonPlugin|]
en: Direct input of geographic coordinates
ca@valencia: Entrada directa de les coordenades geogràfiques

[ctx: QObject|]
en: pois
ca@valencia: pdis

[ctx: QObject|]
en: camping
ca@valencia: càmping

[ctx: QObject|]
en: hostel
ca@valencia: alberg

[ctx: QObject|]
en: youth hostel
ca@valencia: alberg de joventut

[ctx: QObject|]
en: library
ca@valencia: biblioteca

[ctx: QObject|]
en: college
ca@valencia: facultat/institut

[ctx: QObject|]
en: school
ca@valencia: escola

[ctx: QObject|]
en: university
ca@valencia: universitat

[ctx: QObject|]
en: biergarten
ca@valencia: cerveseria

[ctx: QObject|]
en: cafe
ca@valencia: cafè

[ctx: QObject|]
en: fast food
ca@valencia: menjar ràpid

[ctx: QObject|]
en: pharmacy
ca@valencia: farmàcia

[ctx: QObject|]
en: bank
ca@valencia: banc

[ctx: QObject|]
en: beverages
ca@valencia: begudes

[ctx: QObject|]
en: hifi
ca@valencia: hi-fi

[ctx: QObject|]
en: supermarket
ca@valencia: supermercat

[ctx: QObject|]
en: attraction
ca@valencia: atracció

[ctx: QObject|]
en: castle
ca@valencia: castell

[ctx: QObject|]
en: museum
ca@valencia: museu

[ctx: QObject|]
en: ruin
ca@valencia: runes

[ctx: QObject|]
en: theatre
ca@valencia: teatre

[ctx: QObject|]
en: theme park
ca@valencia: parc temàtic

[ctx: QObject|]
en: view point
ca@valencia: vista panoràmica

[ctx: QObject|]
en: airport
ca@valencia: aeroport

[ctx: QObject|]
en: airport runway
ca@valencia: pista de l'aeroport

[ctx: QObject|]
en: airport apron
ca@valencia: autobús de pista de l'aeroport

[ctx: QObject|]
en: airport taxiway
ca@valencia: carril de rodatge de l'aeroport

[ctx: QObject|]
en: bus station
ca@valencia: estació d'autobusos

[ctx: QObject|]
en: bus stop
ca@valencia: parada d'autobús

[ctx: QObject|]
en: car share
ca@valencia: compartició de cotxe

[ctx: QObject|]
en: fuel
ca@valencia: carburant

[ctx: QObject|]
en: parking
ca@valencia: pàrquing

[ctx: QObject|]
en: train station
ca@valencia: estació de tren

[ctx: QObject|]
en: atm
ca@valencia: caixer

[ctx: QObject|]
en: tram stop
ca@valencia: parada de tramvia

[ctx: QObject|]
en: bicycle rental
ca@valencia: lloguer de bicicletes

[ctx: QObject|]
en: car rental
ca@valencia: lloguer de cotxes

[ctx: QObject|]
en: speed camera
ca@valencia: càmera de tràfic

[ctx: QObject|]
en: memorial
ca@valencia: monument commemoratiu

[ctx: Marble::LocalOsmSearchPlugin|]
en: Local OSM Search
ca@valencia: Cerca a l'OSM local

[ctx: Marble::LocalOsmSearchPlugin|]
en: Offline OpenStreetMap Search
ca@valencia: Cerca a l'OpenStreetMap mentre s'està desconnectat

[ctx: Marble::LocalOsmSearchPlugin|]
en: Searches for addresses and points of interest in offline maps.
ca@valencia: Cerca adreces i llocs d'interés als mapes mentre s'està desconnectat.

[ctx: QObject|]
en: north
ca@valencia: nord

[ctx: QObject|]
en: north-west
ca@valencia: nord-oest

[ctx: QObject|]
en: west
ca@valencia: oest

[ctx: QObject|]
en: south-west
ca@valencia: sud-oest

[ctx: QObject|]
en: south
ca@valencia: sud

[ctx: QObject|]
en: south-east
ca@valencia: sud-est

[ctx: QObject|]
en: east
ca@valencia: est

[ctx: QObject|]
en: north-east
ca@valencia: nord-est

[ctx: Marble::LocalDatabasePlugin|]
en: Local Database Search
ca@valencia: Cerca de la base de dades local

[ctx: Marble::LocalDatabasePlugin|]
en: Local Database
ca@valencia: Base de dades local

[ctx: Marble::LocalDatabasePlugin|]
en: Searches the internal Marble database for placemarks
ca@valencia: Cerca marques de llocs a la base de dades interna del Marble

[ctx: Marble::LogfilePlugin|]
en: TangoGPS Log File Parser
ca@valencia: Intèrpret de fitxers TangoGPS

[ctx: Marble::LogfilePlugin|]
en: Allows loading of TangoGPS log files.
ca@valencia: Permet la càrrega de fitxers de bitàcola de TangoGPS.

[ctx: Marble::LogfilePlugin|]
en: TangoGPS Log Files
ca@valencia: Fitxers de bitàcola de TangoGPS

[ctx: MapQuestConfigWidget|]
en: Preference:
ca@valencia: Preferència:

[ctx: MapQuestConfigWidget|]
en: Avoid motorways
ca@valencia: Evita les autopistes

[ctx: MapQuestConfigWidget|]
en: Avoid tollways
ca@valencia: Evita vies de peatge

[ctx: MapQuestConfigWidget|]
en: Avoid ferries
ca@valencia: Evita els ferris

[ctx: MapQuestConfigWidget|]
en: Ascending slope:
ca@valencia: Desnivell ascendent:

[ctx: MapQuestConfigWidget|]
en: Descending slope:
ca@valencia: Desnivell descendent:

[ctx: MapQuestConfigWidget|]
en: An AppKey is required for MapQuest routing to work. You can register one <a href="https://developer.mapquest.com/plan_purchase/steps/business_edition/business_edition_free/register">here</a>.
ca@valencia: Es requereix una «AppKey» perquè funcione l'itinerari de MapQuest. La podeu registrar <a href="https://developer.mapquest.com/plan_purchase/steps/business_edition/business_edition_free/register">ací</a>.

[ctx: Marble::MapQuestPlugin|]
en: This service requires an Internet connection.
ca@valencia: Aquest servei requereix una connexió a Internet.

[ctx: Marble::MapQuestPlugin|]
en: MapQuest Routing
ca@valencia: Itineraris de MapQuest

[ctx: Marble::MapQuestPlugin|]
en: Worldwide routing using mapquest.org
ca@valencia: Càlcul global d'itineraris usant mapquest.org

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Car (fastest way)
ca@valencia: Cotxe (camí més ràpid)

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Car (shortest way)
ca@valencia: Cotxe (camí més curt)

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Pedestrian
ca@valencia: Vianant

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Bicycle
ca@valencia: Bicicleta

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Transit (Public Transport)
ca@valencia: Trànsit (Transport públic)

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Ignore
ca@valencia: Ignora

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Avoid
ca@valencia: Evita

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Favor
ca@valencia: Afavoreix

[ctx: QObject|]
en: Downloading %1
ca@valencia: S'està descarregant %1

[ctx: QObject|]
en: Installing %1
ca@valencia: S'està instal·lant %1

[ctx: QObject|]
en: An update is available. Click to install it.
ca@valencia: Hi ha una actualització disponible. Cliqueu per a instal·lar-la.

[ctx: QObject|]
en: No update available. You are running the latest version.
ca@valencia: No hi ha cap actualització disponible. Esteu executant la darrera versió.

[ctx: Marble::MonavConfigWidget|]
en: Are you sure you want to delete this map from the system?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir aquest mapa del sistema?

[ctx: Marble::MonavConfigWidget|]
en: Remove Map
ca@valencia: Elimina el mapa

[ctx: QObject|]
en: Nothing to do.
ca@valencia: Res per a fer.

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Monav Configuration
ca@valencia: Configuració de Monav

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Configure
ca@valencia: Configura

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Transport Type:
ca@valencia: Tipus de transport:

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Any
ca@valencia: Qualsevol

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Manage Maps
ca@valencia: Gestiona els mapes

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Install New
ca@valencia: Instal·la'n de nous

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Country
ca@valencia: País

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Download Variant
ca@valencia: Descarrega una variant

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Install
ca@valencia: Instal·la

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Nothing to do.
ca@valencia: Res per a fer.

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Abort
ca@valencia: Interromp

[ctx: Marble::MonavMapsModel|]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: Marble::MonavMapsModel|]
en: Size
ca@valencia: Mida

[ctx: Marble::MonavMapsModel|]
en: Update
ca@valencia: Actualitza

[ctx: Marble::MonavMapsModel|]
en: Delete
ca@valencia: Suprimeix

[ctx: Marble::MonavMapsModel|]
en: Date
ca@valencia: Data

[ctx: Marble::MonavPlugin|]
en: No offline maps installed yet.
ca@valencia: Encara no s'ha instal·lat cap mapa fora de línia.

[ctx: Marble::MonavPlugin|]
en: The monav routing daemon does not seem to be installed on your system.
ca@valencia: Sembla que no teniu instal·lat al vostre sistema el dimoni d'itineraris MoNav.

[ctx: Marble::MonavPlugin|]
en: Monav Routing
ca@valencia: Itineraris de Monav

[ctx: Marble::MonavPlugin|]
en: Offline routing using the monav daemon
ca@valencia: Càlcul d'itineraris fora de línia usant el dimoni MoNav

[ctx: Marble::NominatimPlugin|]
en: OpenStreetMap Nominatim Reverse Geocoding
ca@valencia: Geocodificació inversa Nominatim de l'OpenStreetMap

[ctx: Marble::NominatimPlugin|]
en: OpenStreetMap Nominatim
ca@valencia: Nominatim de l'OpenStreetMap

[ctx: Marble::NominatimPlugin|]
en: Online reverse geocoding using the OpenStreetMap Nominatim service
ca@valencia: La geocodificació inversa en línia usa el servei Nominatim de l'OpenStreetMap

[ctx: Marble::NominatimPlugin|]
en: OpenStreetMap Nominatim Search
ca@valencia: Cerca al Nominatim de l'OpenStreetMap

[ctx: Marble::NominatimPlugin|]
en: Online search for placemarks using the OpenStreetMap Nominatim service
ca@valencia: Cerca en línia de marques de lloc usant el servei Nominatim de l'OpenStreetMap

[ctx: Marble::OSRMPlugin|]
en: This service requires an Internet connection.
ca@valencia: Aquest servei requereix una connexió a Internet.

[ctx: Marble::OSRMPlugin|]
en: Open Source Routing Machine (OSRM) Routing
ca@valencia: Càlcul d'itineraris usant Open Source Routing Machine (OSRM)

[ctx: Marble::OSRMPlugin|]
en: Worldwide routing using project-osrm.org
ca@valencia: Càlcul global d'itineraris usant project-osrm.org

[ctx: Marble::OpenLocationCodeSearchPlugin|]
en: Open Location Code Search
ca@valencia: Cerca de «Codi obert d'ubicació»

[ctx: Marble::OpenLocationCodeSearchPlugin|]
en: Open Location Code
ca@valencia: Codi obert d'ubicació

[ctx: Marble::OpenLocationCodeSearchPlugin|]
en: Decodes an Open Location Code and creates a placemark with the respective coordinates
ca@valencia: Descodifica un «Codi obert d'ubicació» (Open Location Code) i crea una marca de lloc amb les coordenades respectives

[ctx: OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Preference:
ca@valencia: Preferència:

[ctx: OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Avoid motorways
ca@valencia: Evita les autopistes

[ctx: OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Avoid tollways
ca@valencia: Evita vies de peatge

[ctx: OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Avoid ferries
ca@valencia: Evita els ferris

[ctx: Marble::OpenRouteServicePlugin|]
en: This service requires an Internet connection.
ca@valencia: Aquest servei requereix una connexió a Internet.

[ctx: Marble::OpenRouteServicePlugin|]
en: OpenRouteService Routing
ca@valencia: Itineraris d'OpenRouteService

[ctx: Marble::OpenRouteServicePlugin|]
en: Routing in Europe using openrouteservice.org
ca@valencia: Els itineraris a Europa es calculen usant openrouteservice.org

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Car (recommended way)
ca@valencia: Cotxe (camí recomanat)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Car (fastest way)
ca@valencia: Cotxe (camí més ràpid)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Car (shortest way)
ca@valencia: Cotxe (camí més curt)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Pedestrian (shortest way)
ca@valencia: Vianant (camí més curt)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Bicycle (shortest track)
ca@valencia: Bicicleta (camí més curt)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Bicycle (Mountainbike)
ca@valencia: Bicicleta (bicicleta de muntanya)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Bicycle (Racer)
ca@valencia: Bicicleta (de carretera)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Bicycle (safest track)
ca@valencia: Bicicleta (camí més segur)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Bicycle (preferred Cycleway/-route)
ca@valencia: Bicicleta (el carril bici o itinerari preferit)

[ctx: Marble::OsmPlugin|]
en: Osm File Parser
ca@valencia: Intèrpret de fitxers OSM

[ctx: Marble::OsmPlugin|]
en: Create GeoDataDocument from Osm Files
ca@valencia: Crea un document GeoData a partir de fitxers OSM

[ctx: Marble::OsmPlugin|]
en: OpenStreetMap Data
ca@valencia: Dades de l'OpenStreetMap

[ctx: Marble::Pn2Plugin|]
en: Pn2 File Parser
ca@valencia: Intèrpret de fitxers PN2

[ctx: Marble::Pn2Plugin|]
en: Create GeoDataDocument from Pn2 Files
ca@valencia: Crea un document GeoData a partir de fitxers PN2

[ctx: Marble::Pn2Plugin|]
en: Compressed Pnt
ca@valencia: PNT comprimit

[ctx: Marble::PntPlugin|]
en: Pnt File Parser
ca@valencia: Intèrpret de fitxers PNT

[ctx: Marble::PntPlugin|]
en: Create GeoDataDocument from Pnt Files
ca@valencia: Crea un document GeoData a partir de fitxers PNT

[ctx: RoutinoConfigWidget|]
en: Method
ca@valencia: Mètode

[ctx: RoutinoConfigWidget|]
en: Fastest
ca@valencia: Més ràpid

[ctx: RoutinoConfigWidget|]
en: Shortest
ca@valencia: Més curt

[ctx: Marble::RoutinoPlugin|]
en: Routino Routing
ca@valencia: Itineraris de Routino

[ctx: Marble::RoutinoPlugin|]
en: Retrieves routes from routino
ca@valencia: Obtén itineraris des de Routino

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Pedestrian
ca@valencia: Vianant

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Horse
ca@valencia: Cavall

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Wheelchair
ca@valencia: Cadira de rodes

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Bicycle
ca@valencia: Bicicleta

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Moped
ca@valencia: Ciclomotor

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Motorbike
ca@valencia: Motocicleta

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Motorcar
ca@valencia: Automòbil

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Small lorry
ca@valencia: Camioneta

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Large lorry
ca@valencia: Camió

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Public Service Vehicle
ca@valencia: Vehicle de servei públic

[ctx: Marble::ShpPlugin|]
en: Shp File Parser
ca@valencia: Intèrpret de fitxers SHP

[ctx: Marble::ShpPlugin|]
en: Create GeoDataDocument from Shp Files
ca@valencia: Crea un document GeoData a partir de fitxers SHP

[ctx: Marble::ShpPlugin|]
en: Shapefile Map Files
ca@valencia: Fitxers de mapa de Shapefile

[ctx: Marble::TravelingSalesmanPlugin|]
en: Retrieves routes from traveling salesman
ca@valencia: Obtén itineraris des de Travelling Salesman

[ctx: Marble::TravelingSalesmanPlugin|]
en: Traveling Salesman Routing
ca@valencia: Itineraris de Traveling Salesman

[ctx: YoursConfigWidget|]
en: Method
ca@valencia: Mètode

[ctx: YoursConfigWidget|]
en: Fastest
ca@valencia: Més ràpid

[ctx: YoursConfigWidget|]
en: Shortest
ca@valencia: Més curt

[ctx: Marble::YoursPlugin|]
en: This service requires an Internet connection.
ca@valencia: Aquest servei requereix una connexió a Internet.

[ctx: Marble::YoursPlugin|]
en: Yours Routing
ca@valencia: Itineraris de Yours

[ctx: Marble::YoursPlugin|]
en: Worldwide routing using a YOURS server
ca@valencia: Càlcul global d'itineraris usant un servidor YOURS

[ctx: Marble::YoursConfigWidget|]
en: Pedestrian
ca@valencia: Vianant

[ctx: Marble::YoursConfigWidget|]
en: Bicycle
ca@valencia: Bicicleta

[ctx: Marble::YoursConfigWidget|]
en: Motorcar
ca@valencia: Automòbil

[ctx: Marble::FITemplateFloatItem|]
en: Float Item &Template
ca@valencia: Plan&tilla d'element flotant

[ctx: Marble::FITemplateFloatItem|]
en: This is a template class for float items.
ca@valencia: Aquesta és una classe de plantilla per a elements flotants.
