KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (261 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
hu: Ha ez be van jelölve, akkor új ablak helyett új lapon jelennek meg az adatok, ha rákattint egy linkre vagy a középső egérgombbal kiválaszt egy mappát.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
hu: A linkek megnyitása új l&apon történjen, ne új ablakban

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
hu: A JavaScript-es ablakok új ablak helyett új lapon fognak megnyílni (ha engedélyezve vannak egyáltalán).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
hu: A felbukkanó ablakok új l&apon nyíljanak meg, ne új ablakban

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
hu: Ha egy másik KDE programban rákattint egy URL-re vagy a kfmclient segítségével megnyit egy URL-t, és az aktuális munkaasztalon meg van nyitva egy nem minimalizált Konqueror példány, akkor a cím abban a böngészőben fog megjelenni, új lapon. Máskülönben új Konqueror példány indul el.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
hu: Külső meghívásnál az új oldal lapként jelenjen meg, ha a Konqueror már meg van nyitva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
hu: Ennek hatására a megnyitott lap a háttérben marad, nem kerül az előtérbe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
hu: Az új lapok a &háttérben legyenek megnyitva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
hu: Ennek hatására az új lapok mindig az aktuális lap után kerülnek (ha nincs bejelölve, akkor az utolsó lap után).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
hu: Az új lap mindig az aktuális &után nyíljon meg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, akkor csak abban az esetben fog látszódni a lapok sávja, ha legalább két lap meg van nyitva. Ha nincs bejelölve, akkor a sáv mindig látszani fog.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: Hide the tab bar when only one tab is open
hu: A lapok sávja ne látszódjon, ha csak egy lap van megnyitva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: This will display close buttons inside each tab.
hu: Minden lapon megjeleníti a bezárógombot.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: &Show close button on tabs
hu: Be&záró gomb a lapok fülén

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
hu: Ha a középső egérgombbal vagy a görgővel kattint egy lapra, a lap bezáródik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: Middle-click on a tab to close it
hu: A középső gombbal bezárhatók a lapok

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
hu: Ennek hatására a program több lapot tartalmazó ablak bezárása előtt megkérdezi, hogy biztosan be akarja-e zárni az ablakot.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
hu: Mege&rősítést kell kérni több lapot tartalmazó böngészőablak bezárása előtt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
hu: Ha bejelöli ezt az opciót, az előző lap válik aktívvá az aktuális lap bezárásakor, nem pedig a következő (jobbra eső) lap.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: Activate previously used tab when closing the current tab
hu: Az aktuális lap bezárásakor az utoljára megnézett lap váljon aktívvá

[ctx: @title:tab]
en: General
hu: Általános

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
hu: Betűtípusok

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
hu: Stíluslapok

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
hu: Képek

en: A&utomatically load images
hu: A képek a&utomatikus betöltése

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
hu: <html>Ha ez be van jelölve, a Konqueror automatikusan letölti a HTML lapokba ágyazott képeket. Ha nem, akkor csak a képek helyét mutatja meg (ha a kép gombjára kattint, a kép letöltődik). <br />Ha elfogadható sebességű hálózati kapcsolattal rendelkezik, akkor célszerű bejelölve hagyni a kényelmes böngészés érdekében.</html>

en: Dra&w frame around not completely loaded images
hu: Keret &rajzolása a még nem teljesen letöltött képek helyén

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
hu: <html>Ha be van jelölve, a Konqueror keretet rajzol a weblapokba ágyazott képek helyén, amíg a kép le nem töltődik teljesen.<br />Ha lassú internetkapcsolattal rendelkezik, akkor célszerű bejelölve hagyni a kényelmes böngészés érdekében.</html>

[ctx: animations]
en: Enabled
hu: igen

[ctx: animations]
en: Disabled
hu: nem

en: Show Only Once
hu: csak egyszer

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
hu: <html>Az animált képek megjelenítési módját határozza meg:<br /><ul><li><b>Engedélyezve</b>: az animációk megjelennek.</li><li><b>Letiltva</b>: animációk nem jelenhetnek meg, csak statikus képek.</li><li><b>Csak egyszer</b>: az animációk megjelennek, de ismétlődés nélkül.</li></ul></html>

en: A&nimations:
hu: &Animációk:

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
hu: Egyéb

[ctx: underline]
en: Enabled
hu: igen

[ctx: underline]
en: Disabled
hu: nem

en: Only on Hover
hu: csak az egérmutató alatt

en: Und&erline links:
hu: A linkek alá&húzása:

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
hu: <html>A Konqueror a megadott módon húzza alá a linkeket:<br /><ul><li><b>Engedélyezve</b>: a linkek mindig alá lesznek húzva</li><li><b>Letiltva</b>: a linkek nem lesznek aláhúzva</li><li><b>Csak az egérmutató alatt</b>: a linkek csak akkor lesznek aláhúzva, ha az egérmutató föléjük kerül</li></ul><br /><i>Megjegyzés: a weboldalak CSS-beli beállításai felülbírálhatják az itt megadott értéket</i></html>

en: When Efficient
hu: Ha nem okoz nagy leterhelést

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
hu: Mindig

[ctx: soft scrolling]
en: Never
hu: Soha

en: S&mooth scrolling:
hu: Sima &görgetés:

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
hu: <html>Itt lehet megadni, hogy a Konqueror simán görgesse-e az oldalakat.<br /><ul><li><b>Mindig</b>: a görgetés mindig sima lesz.</li><li><b>Never</b>: a görgetés soha nem lesz sima, mindig nagyobb lépésekben történik.</li><li><b>Ha nem okoz nagy leterhelést</b>: csak olyan oldalaknál történik sima görgetés, ahol ez nem okoz túlzott mértékű terhelést.</li></ul></html>

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
hu: <h1>A Konqueror betűtípusai</h1>Ezen a lapon lehet beállítani, hogy mely betűtípusokkal jelenítse meg a Konqueror a weboldalakat.

en: Font Si&ze
hu: &Betűméret

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
hu: Ez az a relatív betűméret, amit a Konqueror a lapok megjelenítéséhez használ.

en: M&inimum font size:
hu: &Minimális betűméret:

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
hu: A Konqueror nem fog ennél kisebb betűméretet használni,<br />még akkor sem, ha egy weboldal kisebbet ír elő.

en: &Medium font size:
hu: Kö&zepes betűméret:

en: S&tandard font:
hu: &Alap betűtípus:

en: This is the font used to display normal text in a web page.
hu: Ezzel a betűtípussal jelenik meg a normál szöveg a böngészőben.

en: &Fixed font:
hu: Fi&x betűtípus:

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
hu: Ezzel a betűtípussal jelennek meg a rögzített szélességű betűkből álló szövegek.

en: S&erif font:
hu: Serif betűtíp&us:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
hu: Ezzel a betűtípussal jelennek meg a serif típusúnak jelölt szövegek a böngészőben.

en: Sa&ns serif font:
hu: Sans ser&if betűtípus:

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
hu: Ezzel a betűtípussal jelennek meg a sans serif típusúnak jelölt szövegek a böngészőben.

en: C&ursive font:
hu: &Dőlt betűtípus:

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
hu: Ezzel a betűtípussal jelenik meg a dőltnek jelölt szöveg a böngészőben.

en: Fantas&y font:
hu: Fantas&y betűtípus:

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
hu: Ezzel a betűtípussal jelennek meg a fantasy típusúnak jelölt szövegek a böngészőben.

en: Font &size adjustment for this encoding:
hu: A betűméret i&gazítása ennél a kódolásnál:

en: Use Language Encoding
hu: a weboldalon megadott kódolás

en: Default encoding:
hu: Az alapértelmezett kódolás:

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
hu: Válassza ki az alapértelmezett karakterkódolási módot. Általában érdemes a 'A weboldalon megadott kódolás' beállítást meghagyni.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSConfigWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSCustomDialog)
en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
hu: <b>Stíluslapok</b><p>További információ a stíluslapokról: http://www.w3.org/Style/CSS</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
hu: <b>Stíluslapok</b><p>Itt lehet kiválasztani, hogyan kezelje a Konqueror böngésző a stíluslapokat.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
hu: Stíluslapok

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefault)
en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
hu: <b>Az alapértelmezett stíluslap használata</b><p>Válassza ezt, ha az alapértelmezett stíluslapot szeretné használni.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
hu: Az &alapértelmezett stíluslap használata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useUser)
en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
hu: <b>Egyedi stíluslap használata</b><p>Ha ez be van jelölve, a Konqueror az alább megadott egyedi stíluslapot fogja használni. Stíluslapok segítségével teljesen az egyedi igényeknek megfelelően átalakítható a weboldalak kinézete. A megadott fájlnak érvényes stíluslapot kell tartalmaznia. További információ a stíluslapokról: http://www.w3.org/Style/CSS</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
hu: Egye&di stíluslap használata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useAccess)
en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
hu: <b>Kezelést segítő stíluslap használata</b><p>Ha ez be van jelölve, néhány kattintással megadható az alapértelmezett betűtípus, betűméret és betűszín.A Testreszabás... ablakban csak ki kell választani a kívánt értékeket.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useAccess)
en: U&se accessibility stylesheet
hu: Kezelést se&gítő stíluslap használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customize)
en: Custom&ize...
hu: &Egyedi beállítás...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
hu: <b>Betűcsalád</b><p>A betűcsalád hasonló megjelenésű betűtípusok csoportja. Például egy betűtípus normál, dőlt és félkövér változata egy betűcsaládot alkothat.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
hu: Betűcsalád

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBaseFontFamily)
en: Base family:
hu: Alapcsalád:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFontComboBox, fontFamily)
en: <p>This is the currently selected font family</p>
hu: <p>Ez a kijelölt betűcsalád</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
hu: <b>Egy betűcsalád használata az összes szövegnél</b><p>Ha ez be van jelölve, az alap betűtípus lesz érvényes mindenhol.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: Use same family for all text
hu: Egy betűcsalád használata az összes szövegnél

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Font Size
hu: Betűméret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtFontsize)
en: Base font si&ze:
hu: Ala&p betűméret:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dontScale)
en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
hu: <b>Minden szöveg azonos betűméretű legyen</b><p>Ha ez be van jelölve, az alap betűméret felülbírálja a beállított egyedi betűméreteket. Minden szöveg egyforma betűmérettel jelenik meg.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScale)
en: &Use same size for all elements
hu: Minden szöveg a&zonos betűméretű legyen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2)
en: Colors
hu: Színek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
hu: <b>Fekete szövegszín, fehér háttérszín</b><p>Ez a klasszikus színpáros.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
hu: &Fekete szövegszín, fehér háttérszín

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
hu: <b>Fehér szövegszín, fekete háttérszín</b><p>Ez a klasszikus színpáros inverze.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
hu: Fe&hér szövegszín, fekete háttérszín

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customColor)
en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
hu: <b>Egyedi</b><p>Jelölje be ezt, ha egyedi betűszínt szeretne használni.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customColor)
en: Cus&tom
hu: &Egyedi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtBackground)
en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
hu: <b>Háttér</b><p>Ez lesz az alapértelmezett háttérszín szövegeknél. Háttérkép használata esetén nem látszik.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
hu: &Háttér:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, backgroundColorButton)
en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
hu: <b>Háttér</b><p>Itt lehet egy egyedi, alapértelmezett hátteret beállítani.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameColor)
en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
hu: <b>Minden szöveg egyforma színű legyen</b><p>Ha ez be van jelölve, a kiválasztott szín az alapértelmezett betűtípuson kívül a stíluslapokon definiált összes egyedi betűtípusnál is érvényes lesz.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
hu: Minden szöveg egyforma színű legyen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtForeground) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, foregroundColorButton)
en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
hu: <b>Előtérszín</b><p>Az előtérszín a szövegek betűinek színe.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
hu: &Előtér:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: <b>Images</b>
hu: <b>Képek</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideImages)
en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
hu: <b>A képek kihagyása</b><p>Ha ez be van jelölve, a Konqueror nem fogja betölteni a képeket.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideImages)
en: &Suppress images
hu: A képek &kihagyása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
hu: <b>A háttérképek kihagyása</b><p>Ha ez be van jelölve, a Konqueror nem fogja betölteni a háttérképeket.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: Suppress background images
hu: A háttérképek kihagyása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
hu: Előnézet

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
hu: <h1>Konqueror-stíluslapok</h1> Itt egyedi színek és betűtípusok állíthatók be a Konqueror böngészőhöz CSS stíluslapok segítségével. Válassza ki a kívánt beállításokat vagy adjon meg egy saját stíluslapot.<br /> Ezek a beállítások mindig felül fogják bírálni a weblapkészítők által megadott értékeket. Ez elsősorban akkor hasznos, ha a felhasználó csökkent látóképességű és nehezen olvasható weblapokat szeretne megtekinteni.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
hu: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>1. fejléc</h1>
    <h2>2. fejléc</h2>
    <h3>3. fejléc</h3>
    
    <p>Egyedi stíluslapok segítségével a csökkent látóképességű
    felhasználók webhasználata jelentősen
    megkönnyíthető.</p>
    
    </body>
    </html>

en: Host/Domain
hu: Gép/tartomány

en: Policy
hu: Házirend

en: &New...
hu: Ú&j...

en: Chan&ge...
hu: Mó&dosítás...

en: De&lete
hu: &Törlés

en: &Import...
hu: &Importálás...

en: &Export...
hu: &Exportálás...

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
hu: Kattintson erre a gombra egy gép- vagy tartományspecifikus házirend hozzáadásához.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
hu: Kattintson erre a gombra a listában kijelölt gép vagy tartomány házirendjének megváltoztatásához.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
hu: Kattintson erre a gombra a listában kijelölt gép vagy tartomány házirendjének törléséhez.

en: You must first select a policy to be changed.
hu: Először válassza ki, melyik házirendet szeretné módosítani.

en: You must first select a policy to delete.
hu: Először válassza ki, melyik házirendet szeretné törölni.

en: Use Global
hu: a globális beállítás

en: Accept
hu: elfogadás

en: Reject
hu: elutasítás

en: Enable filters
hu: A szűrők engedélyezése

en: Hide filtered images
hu: A szűrt képek elrejtése

en: Manual Filter
hu: Kézi szűrő

en: Search:
hu: Keresés:

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
hu: <qt>Szűrőkifejezés (pl. <tt>http://www.pelda.hu/reklam/*</tt>, <a href="filterhelp">további információ</a>):

en: Automatic Filter
hu: Automatikus szűrő

en: Automatic update interval:
hu: Automatikus frissítési időköz:

en:  day |  days
hu[0]:  nap
hu[1]:  nap

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Update
hu: Frissítés

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Import...
hu: Importálás...

en: Export...
hu: Exportálás...

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
hu: <qt>További információk az <a href="importhelp">importálási formátumokról</a> és az <a href="exporthelp">exportálási formátumokról</a>

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
hu: Engedélyezi vagy letiltja az AdBlocK szűrőket. Bekapcsolása esetén a szűrőlistán meg kell adni URL-kifejezések egy halmazát a blokkolás életbe lépéséhez.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
hu: Ha be van kapcsolva, a blokkolt képek teljesen el lesznek távolítva az oldalból, különben egy helykitöltő „blokkolt” kép jelenik meg.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
hu: Ezek az URL-szűrők lesznek alkalmazva a beágyazott képekre és médiaobjektumokra.

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
hu: <qt><p>Adja meg a szűrni kívánt kifejezést! A szűrők többféleképpen adhatók meg:<ul><li>a szokásos helyettesítő-karakterekkel, pl. <tt>http://www.pelda.hu/reklam*</tt>, a következő karakterek használhatók: <tt>*?[]</tt></li><li>„<tt>/</tt>”-jelekkel bezárt teljes reguláris kifejezéssel, pl. <tt>/\/(reklam|banner)\./</tt></li></ul><p>Minden szűrő karaktersor kezdődhet „<tt>@@</tt>” karakterekkel a kitételnek megfelelő hivatkozások minden tiltást felülbíráló prioritásos engedélyezéséhez.

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
hu: <qt><p>A szűrő importálási formátuma egy sima szöveges fájl. Az üres sorok, a „<tt>!</tt>”-vel kezdőd megjegyzéssorok és a <tt>[AdBlock]</tt> fejléc figyelmen kívül lesz hagyva, minden más sor hozzáadásra kerül mint szűrőkifejezés.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
hu: <qt><p>A szűrő exportálási formátuma egy egyszerű szöveges fájl. A fájl egy <tt>[AdBlock]</tt> fejlécsorral kezdődik, majd soronként egy szűrőkifejezés követi.

en: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK allows you to create a list of filters that are checked against linked images and frames. URL's that match are either discarded or replaced with a placeholder image.
hu: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> A Konqueror AdBlocK segítségével linkelt képek és keretek blokkolását lehet elvégezni. Ha egy kép vagy keret illeszkedik valamelyik kifejezéshez, a program teljesen elrejti vagy egy üres téglalappal helyettesíti azt.

en: Name
hu: Név

en: Tabbed Browsing
hu: Lapozós böngészés

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
hu: &Induláskor:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
hu: Bemutatkozó oldal

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
hu: Saját kezdőlap megjelenítése

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
hu: Üres oldal

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
hu: Könyvjelzők

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
hu: Kezdőlap megadása

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
hu: Ezt a honlapot jeleníti meg a Konqueror induláskor.

en: Home page:
hu: Honlap:

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
hu: Kezdőlap megadása

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
hu: Erre az URL-re lép a Konqueror a „Kezdőlap” gomb megnyomásakor.

en: Default web browser engine:
hu: Alapértelmezett böngészőmotor:png

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
hu: <h1>A Konqueror böngésző</h1> Itt lehet módosítani a Konqueror webböngésző beállításait. A fájlkezelési tulajdonságok nem itt, hanem a "Fájlkezelő" modulban találhatók. A legtöbb paraméter azt szabályozza, hogy a Konqueror hogyan jelenítse meg a betöltött HTML kódot. Általában el lehet fogadni az alapértelmezéseket.

en: Boo&kmarks
hu: Könyv&jelzők

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
hu: Könyvjelző létrehozásakor a program kérje be a nevet és a mappát

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, a program lehetővé teszi a könyvjelző nevének és mappájának megadását új könyvjelző létrehozásakor.

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
hu: Csak a kijelölt könyvjelzők jelenjenek meg a könyvjelző-eszköztárban

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, a Konqueror csak azokat a könyvjelzőket fogja megjeleníteni a könyvjelző-eszköztárban, amelyek ki lettek erre a célra jelölve a könyvjelző-szerkesztőben.

en: Form Com&pletion
hu: Automatikus űrla&pkitöltés

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
hu: Ha bejelöli ezt az opciót, akkor a Konqueror az űrlapokban korábban bevitt adatok alapján javaslatot tud tenni egyes mezők értékére.

en: &Maximum completions:
hu: Az űrlapadatok ma&ximális száma:

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
hu: Itt lehet megadni, hogy a Konqueror hány értéket tárolhat el egy űrlapmezőhöz.

en: Mouse Beha&vior
hu: Az egér műkö&dése

en: Chan&ge cursor over links
hu: &Linkek fölött változzon meg a kurzor

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
hu: Ha ez az opció be van állítva, a kurzor alakja megváltozik (általában kéz alakúra), ha link fölé ér.

en: M&iddle click opens URL in selection
hu: A kö&zépső gombbal kattintva meg lehet nyitni a kijelölt URL-t

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, akkor a kijelölt URL megnyitásához elég egyszer kattintani valamelyik Konqueror-nézetben.

en: Right click goes &back in history
hu: Jobb kattintással lehessen &visszafelé haladni a naplóban

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
hu: Ha bejelöli ezt az opciót, akkor egy Konqueror nézetre kattintva a jobb gombbal a napló előző bejegyzésére lehet lépni. A felbukkanó menü előhívásához kattintson a jobb gombbal és mozdítsa meg az egérmutatót.

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
hu: Késleltetett automatikus új&ratöltések és átirányítások engedélyezése

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
hu: A weboldalakban beállítható, hogy a böngésző egy bizonyos idő letelte után automatikusan újratöltse a tartalmukat vagy átirányítsa a címet. Ha nem jelöli be ezt az opciót, akkor ezek a lehetőségek le lesznek tiltva.

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
hu: &Kezelést segítő gombok előhívhatók a Ctrl billentyűvel

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
hu: Weboldal megtekintése közben ha megnyomja a Ctrl billentyűt, aktiválódnak a KDE kezelést segítő billentyűi. Ne jelölje be, ha nem kíván kezelési segítséget használni. (Változtatás esetén a Konquerort újra kell indítani, hogy az új beállítás legyen érvényes.)

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
hu: DNT fejléc küldése a weboldalaknak arról, hogy nem kívánja hogy kövessék

en: Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha nem szeretné hogy egy weboldal ne kövesse a böngészési szokásait.

en: Offer to save website passwords
hu: Rákérdezés a jelszavak megjegyzésére

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
hu: Szüntesse meg a jelölődoboz kijelölését, ha nem szeretné hogy a program rákérdezzen a jelszavak megjegyzésére

en: Enable Ja&va globally
hu: A &Java engedélyezése

en: Java Runtime Settings
hu: A Java-értelmező beállításai

en: &Use security manager
hu: Az a&datbiztonság-kezelő használata

en: Use &KIO
hu: A KIO &használata

en: Shu&tdown applet server when inactive for more than
hu: A kisalkalmazás-kiszolgáló bezárása, ha ennyi ideig in&aktív

en:  second |  seconds
hu[0]:  s
hu[1]:  s

en: &Path to Java executable, or 'java':
hu: A &Java program ("java") elérési útja:

en: Additional Java a&rguments:
hu: A programnak átadandó &paraméterek:

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
hu: Engedélyezi a HTML oldalakba beillesztett Javában írt szkriptek végrehajtását. Ne felejtse el, hogy az aktív webtartalom engedélyezése minden böngészőnél biztonsági kockázatot jelent .

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific Java policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling Java applets on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
hu: <p>Ez a lista tartalmazza azokat a tartomány- és gépneveket, amelyek számára Java-házirendet állított be. Ez a házirend felülbírálja az alapértelmezett házirendet a megadott helyekről érkező lapok Java kisalkalmazásainak engedélyezésénél. </p><p>Jelöljön ki egy házirendet, majd használja a jobb oldalon látható vezérlőelemeket a házirend módosításához.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
hu: Kattintson erre a gombra a Java-házirendeket tartalmazó fájl kijelöléséhez. Ezek a házirendek hozzáadódnak a már létezőkhöz. A duplikált bejegyzések ki lesznek hagyva.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
hu: Kattintson erre a gombra a Java-házirend zip fájlba mentéséhez. A fájl, melynek neve <b>java_policy.tgz</b> lesz, az Ön által megadott könyvtárba fog kerülni.

en: Here you can set specific Java policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy, causing the default policy setting to be used for that domain.
hu: Itt lehet beállítani gépre vagy tartományra vonatkozó Java-házirendet. Új bejegyzés létrehozásához kattintson az <i>Új...</i> gombra és adja meg a párbeszédablakban a kért információkat. Egy már létező bejegyzés módosításához kattintson a <i>Módosítás...</i> gombra és válassza ki az új házirendet a párbeszédablakban. Ha a <i>Törlés</i> gombra kattint, a kijelölt bejegyzés törlődik, és újból az alapértelmezett szabály lesz érvényes az érintett tartományban.

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
hu: Az adatbiztonság-kezelő engedélyezése esetén a jvm annak felügyelete alatt fog működni. Így megakadályozható, hogy a kisalkalmazások hozzáférjenek a helyi fájlrendszerhez, tetszőleges aljazatokat hozzanak létre vagy más, a rendszer biztonságát veszélyeztető műveleteket hajtsanak végre. Az opció kikapcsolása adatbiztonsági kockázatot jelent! Módosíthatja a $HOME/.java.policy fájlt a Java biztonsági segédeszközeivel, ha bizonyos helyekről letöltött kisalkalmazásokhoz több jogosultságot szeretne rendelni.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
hu: Ha ez be van jelölve, akkor a Java-értelmező a KIO-t fogja használni hálózati adatátvitelhez

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
hu: Adja meg a Java program elérési útját. Ha a program szerepel az elérési útban, akkor hagyja meg a 'java' értéket. Ha nem, akkor adja meg a Java program teljes elérési útját (például /usr/lib/jdk/bin/java), vagy azt a könyvtárt, amely a 'bin/java'-t tartalmazza (például /opt/IBMJava2-13).

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
hu: A Java virtuális gépnek átadandó paramétereket sorolhatja fel itt.

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
hu: Ha az összes kisalkalmazás futása befejeződött, akkor a kisalkalmazás-kiszolgáló általában bezáródik. Azonban a jvm újraindítása sok időt vehet igénybe. Ha a böngészés közben végig életben akarja tartani a Java folyamatot, akkor állítsa a várakozási idő értékét nagyra. Ha egészen addig nem akarja bezárni a Javát, amíg a Konqueror fut, akkor ne jelölje be A kisalkalmazás-kiszolgáló bezárása opciót.

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
hu: Tart&ományspecifikus

[ctx: @title:window]
en: New Java Policy
hu: Új Java-házirend

[ctx: @title:window]
en: Change Java Policy
hu: A Java-házirend módosítása

en: &Java policy:
hu: Java-&házirend:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
hu: Válasszon egy Java-házirendet a fenti géphez vagy tartományhoz.

en: Ena&ble JavaScript globally
hu: A Java&Script engedélyezése

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
hu: Engedélyezi a HTML oldalakba illesztett ECMA-szkriptek (más néven JavaScriptek) végrehajtását. Ne felejtse el, hogy a szkript-nyelvek engedélyezése minden böngészőben biztonsági kockázatot jelent.

en: Debugging
hu: Nyomkövetés

en: Enable debu&gger
hu: A nyomkövető enge&délyezése

en: Enables builtin JavaScript debugger.
hu: A beépített Java&Script-nyomkövető engedélyezése.

en: Report &errors
hu: A szkripthibák &jelzése

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
hu: Bekapcsolja a JavaScript-kód futása közben előforduló hibák jelzését.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
hu: Itt lehet beállítani gép- vagy tartományfüggő JavaScript-házirendet. Új házirend létrehozásához kattintson az <i>Új...</i> gombra és adja meg a párbeszédablakban a kért információkat. Egy már létező házirend módosításához kattintson a <i>Módosítás...</i> gombra és válassza ki az új házirendet a párbeszédablakban. Ha a <i>Törlés</i> gombra kattint, a házirend törlődik és az alapértelmezett házirend lesz érvényes az érintett tartományban. Az <i>Importálás</i> és <i>Exportálás</i> gombok segítségével másoktól kapott házirendek betölthetők ill. a helyi házirendek kimenthetők (zip formátumban).

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
hu: <p>Ez a lista tartalmazza azokat a tartomány- és gépneveket, amelyek számára JavaScript-házirendet állított be. Ez a házirend felülbírálja az alapértelmezett házirendet a megadott helyekről érkező adatok JavaScript tartalmának engedélyezésénél. </p><p>Jelöljön ki egy házirendet, majd használja a jobb oldalon látható vezérlőelemeket a házirend módosításához.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
hu: Kattintson erre a gombra a JavaScript-házirendeket tartalmazó fájl kijelöléséhez. Ezek a házirendek hozzáadódnak a már létezőkhöz. A duplikált bejegyzések figyelmen kívül lesznek hagyva.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
hu: Kattintson erre a gombra a JavaScript-házirend zip fájlba mentéséhez. A fájl, melynek neve <b>javascript_policy.tgz</b> lesz, az Ön által megadott könyvtárba lesz elmentve.

en: Global JavaScript Policies
hu: JavaScript-házirendek

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
hu: Tartományra &vonatkozó

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
hu: Új JavaScript-házirend

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
hu: A JavaScript-házirend módosítása

en: JavaScript policy:
hu: JavaScript-házirend:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
hu: Válasszon egy JavaScript-házirendet a fenti géphez vagy tartományhoz.

en: Domain-Specific JavaScript Policies
hu: Tartományra vonatkozó JavaScript-házirendek

en: Open new windows:
hu: Új ablakok megnyitási módja:

en: Use global
hu: A globális használata

en: Use setting from global policy.
hu: A globális beállítás legyen érvényes.

en: Allow
hu: engedélyezés

en: Accept all popup window requests.
hu: A felbukkanó JavaScript-ablakok mindig megjelenhetnek.

en: Ask
hu: rákérdezés

en: Prompt every time a popup window is requested.
hu: Minden felbukkanó JavaScript-ablak létrehozását meg kell erősíteni.

en: Deny
hu: tiltás

en: Reject all popup window requests.
hu: Minden JavaScript-ablak le lesz tiltva.

en: Smart
hu: intelligens

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
hu: A felbukkanó JavaScript-ablakok csak akkor lesznek engedélyezve, ha egérkattintás vagy billentyűlenyomás hatására jöttek létre.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
hu: Ha ez nincs bejelölve, akkor a Konqueror nem fogja végrehajtani a <i>window.open()</i> JavaScript-függvényt. Erre akkor lehet szükség, ha gyakran látogat meg olyan honlapokat, amelyek ezzel a függvényhívással zavaró reklámokat jelenítenek meg.<br /><br /><b>Megjegyzés:</b> Előfordulhat, hogy ez az opció nem megfelelő működést okoz olyan oldalaknál, amelyek a <i>window.open()</i> hívást más célból használják.

en: Resize window:
hu: Ablak átméretezése:

en: Allow scripts to change the window size.
hu: A szkriptek megváltoztathatják az ablak méretét.

en: Ignore
hu: figyelmen kívül hagyás

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
hu: Az ablakméretezési utasításoknak nem lesz hatása. Hibajelzés nem történik, de a méret valójában nem fog megváltozni.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
hu: Egyes weboldalak a <i>window.resizeBy()</i> vagy <i>window.resizeTo()</i> függvények meghívásával megpróbálják átállítani az ablak méretét. Ezzel az opcióval az ilyen hívások lekezelési módját lehet megadni.

en: Move window:
hu: Ablak mozgatása:

en: Allow scripts to change the window position.
hu: Szkriptből meg lehet változtatni az ablak pozícióját.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
hu: Az ablakpozíciók megváltoztatása nem lesz lehetséges szkriptből. Hibajelzés nem történik, de a pozíció valójában nem fog megváltozni.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
hu: Egyes weboldalak a <i>window.moveBy()</i> vagy <i>window.moveTo()</i> függvények meghívásával megpróbálják átállítani az ablak pozícióját. Ezzel az opcióval az ilyen hívások lekezelési módját lehet megadni.

en: Focus window:
hu: A fókusz áthelyezése:

en: Allow scripts to focus the window.
hu: A szkriptek megváltoztathatják a fókuszt.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
hu: A fókusz megváltoztatása nem lesz lehetséges szkriptből. Hibajelzés nem történik, de a fókusz valójában nem fog megváltozni.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
hu: Egyes weboldalak a <i>window.focus()</i> függvény meghívásával megpróbálják átállítani a fókuszt egyik ablakról a másikra. Ilyenkor a fókuszált ablak felülre kerül, megszakítva vagy megzavarva azt a műveletet, amit a felhasználó éppen végez. Ezzel az opcióval az ilyen hívások lekezelési módját lehet megadni.

en: Modify status bar text:
hu: Az állapotsor szövegének megváltoztatása:

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
hu: A szkriptek megváltoztathatják az állapotsorban megjelenő szöveget.

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
hu: Egyes weboldalak megpróbálják megváltoztatni az állapotsor szövegét. Hibajelzés nem történik, de az állapotsor szövege valójában nem fog megváltozni.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
hu: Egyes weboldalak a <i>window.status</i> vagy <i>window.defaultStatus</i>függvény meghívásával megpróbálják megváltoztatni az állapotsor szövegét, meggátolva az aktuális URL kijelzését. Ezzel az opcióval az ilyen hívások lekezelési módját lehet megadni.

en: Konqueror Browsing Control Module
hu: A Konqueror webböngészési beállítómodulja

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
hu: (c) A Konqueror fejlesztői, 1999-2001.

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
hu: JavaScript-használási korlátozások
    Tartományra vonatkozó szabályok

en: Java&Script
hu: JavaS&cript

en: <h2>JavaScript</h2>On this page, you can configure whether JavaScript programs embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<h2>Java</h2>On this page, you can configure whether Java applets embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<br /><br /><b>Note:</b> Active content is always a security risk, which is why Konqueror allows you to specify very fine-grained from which hosts you want to execute Java and/or JavaScript programs.
hu: <h2>JavaScript</h2>Itt lehet beállítani, hogy a Konqueror feldolgozza-e a HTML oldalakba ágyazott JavaScript programkódot.<h2>Java</h2>Itt lehet beállítani, hogy a Konqueror végrehajtsa-e a HTML oldalakba ágyazott Java kisalkalmazásokat.<br /><br /><b>Megjegyzés:</b> az aktív webtartalom engedélyezése megnöveli annak valószínűségét, hogy biztonsági rések jöjjenek létre a rendszerben, ezért a Konqueror lehetővé teszi, hogy meg lehessen adni azokat a címeket, amelyekről származó oldalaknál engedélyezhető a Java és a JavaScript.

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
hu: Tartományra vonatkozó házirendek

en: &Host or domain name:
hu: A &gép vagy a tartomány neve:

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
hu: Adja meg egy gép (például: www.kde.org) vagy egy tartomány nevét (ez utóbbit ponttal kezdve, például: .kde.org vagy .org)

en: You must first enter a domain name.
hu: Először meg kell adni egy tartománynevet.
